Μετάβαση σε περιεχόμενο

Inofert και τεστ ωορρηξίας


Petalouditsa28

Recommended Posts

Κορίτσια μου θα τα πω συνοπτικά για μη σας (ξανα) ζαλισω..

Βρισκομαι στην 20η μερα κύκλου και έχω ξεκινήσει τα τεστ ωορρηξίας απο την 11η. Ακομα ολα αρνητικα. Παντα ειχα κυκλο 29-31 ημερες. Το βασικο μου ερώτημα ειναι: 

υπαρχει περιπτωση τα ινοφερτ να "αλλοιωνουν" τα αποτελέσματα του τεστ και ουσιαστικά να εχω κανει ωορρηξία αλλα να μη το εδειξε??????

Σημ: Βραδυ 18ης και πρωι 19ης μέρα ειχα μονο λιγα καφε και λιγο αιμα σα κλωστουλα. Εκ τοτε τιποτα αλλο. Πεντακαθαρη..

Ευχαριστώ και παλι εκ των προτερων

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

petalouditsa mou apla na s pw oti otan eixa psaksei gia to inofert den elege pouthena san paranergeia tin allagh kuklou-woriksias. nomizw oti apokleietai na aloiwnoun apotelesmata woriksias. pio pithano thewrw na min doulepse swsta to test para na ftaiei to inofert.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε ευχαριστώ κοριτσι μου...και εγω ετσι νομίζω απλα ειπα να ρωτησω και εσας που κατι θα ξερετε παραπάνω....

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θεωρω πως το απειροελάχιστο ροζ που είδες, ήταν σημάδι ωορρηξιας.. Δεν ξέρω να σου απαντησω γιατι δεν ανιχνευτηκε απο το τεστ.Εχεις σκεφτει μηπως ήταν χαλασμενο ή ληγμενο..;;  Στα inofert δεν αναγραφονται πιθανες παρενεργειες;;; Εσυ απο οτι καταλαβα κανεις μια χαρα και μονη σου ωορρηξια, πραγμα το οποίο αποδείχθηκε περίτρανα και απο το γεγνος ότι εμεινες εγκυος τον πρωτο ή δευτερο μηνα προσπαθειων (ασχετα αν δεν συνεχίστηκε). Τι το θελες λοιπον το inofert;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

παντως να ξερεις πως για σενα εχω καλο προαισθημα.... Συντομα θα μας πεις ευχαριστα... Και οταν λεω συντομα εννοω μεσα στο επομενο διμηνο!!!! :):):):):):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Gelie μου εγω δεν ειχα ιδεα για την υπαρξη των ινοφερτ!! Ο Γιατρος μου μου είπε να τα παίρνω για να στρώσει ο κυκλος μου μετα τη βιοχημική που είχα γιατι ειχα αρκετες μερες αιμα και καφέ.....και δε σου κρυβω οτι και μενα μου περασε απο το μυαλο να τα σταματήσω..Ρωτησα ομως το γιατρο και μου πε να τα συνεχίσω και να ξανα παω απο εκει σε 2-3 μηνες αν δεν εχω καταφερει να μεινω εγκυος.. 

Τέλος πάντων απλα ρωταω απο περιέργεια...και τελικα μπορεί απλα σε αυτο το κυκλο να μην κανω καν ωορρηξια, συμβαινει και αυτο καμια φορα!

Τωρα το να ναι χαλασμενα τα τεστ, τι να πω..λυπαμαι τα  λεφτα που εδωσα χαχαχα...

Σε ευχαριστω για τη βοήθεια!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Gelie είπε:

παντως να ξερεις πως για σενα εχω καλο προαισθημα.... Συντομα θα μας πεις ευχαριστα... Και οταν λεω συντομα εννοω μεσα στο επομενο διμηνο!!!! :):):):):):):)

Σε ευχαριστω μεσα απο τη καρδια μου για το τρόπο που μου συμπεριφέρεσαι....εισαι πολυ γλυκιά και εχεις υπομονή...θα μπορούσες ανετα να με είχες "βρισει", εδω εγω και μερικες φορές μαλωνω τον εαυτο μου που γκρινιάζω ή ψάχνομαι τοσο πολυ ενω ειναι όντως νωρις...

Σου εύχομαι ο,τι καλυτερο και σε σένα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Petalouditsa28 είπε:

Gelie μου εγω δεν ειχα ιδεα για την υπαρξη των ινοφερτ!! Ο Γιατρος μου μου είπε να τα παίρνω για να στρώσει ο κυκλος μου μετα τη βιοχημική που είχα γιατι ειχα αρκετες μερες αιμα και καφέ.....και δε σου κρυβω οτι και μενα μου περασε απο το μυαλο να τα σταματήσω..Ρωτησα ομως το γιατρο και μου πε να τα συνεχίσω και να ξανα παω απο εκει σε 2-3 μηνες αν δεν εχω καταφερει να μεινω εγκυος.. 

Τέλος πάντων απλα ρωταω απο περιέργεια...και τελικα μπορεί απλα σε αυτο το κυκλο να μην κανω καν ωορρηξια, συμβαινει και αυτο καμια φορα!

Τωρα το να ναι χαλασμενα τα τεστ, τι να πω..λυπαμαι τα  λεφτα που εδωσα χαχαχα...

Σε ευχαριστω για τη βοήθεια!

 

Μην ξοδευεις τα λεφτουδακια σου στα τεστ του φαρμακειου που είναι πανακριβα.... Παρε αν θες καλυτερα της hometest και με 15 ευρω θα περασεις 2 μηνες!!! Ειναι πολυ εγκυρα τα εχω τσεκαρει.. Απλα δεν είναι ψηφιακα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Gelie είπε:

παντως να ξερεις πως για σενα εχω καλο προαισθημα.... Συντομα θα μας πεις ευχαριστα... Και οταν λεω συντομα εννοω μεσα στο επομενο διμηνο!!!! :):):):):):):)

και γω το ιδιο πιστευω!!!!ειναι θεμα χρονου!!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Petalouditsa28 είπε:

Σε ευχαριστω μεσα απο τη καρδια μου για το τρόπο που μου συμπεριφέρεσαι....εισαι πολυ γλυκιά και εχεις υπομονή...θα μπορούσες ανετα να με είχες "βρισει", εδω εγω και μερικες φορές μαλωνω τον εαυτο μου που γκρινιάζω ή ψάχνομαι τοσο πολυ ενω ειναι όντως νωρις...

Σου εύχομαι ο,τι καλυτερο και σε σένα...

Γιατι να σε βρίσω κοριτσακι μου...;;; Ξερω ακριβως τι περνας... Τα ιδια περασα και εγω.. και τα περναω ακόμα δηλαδη μιας και ο γιατρός δε μας εχει αποκλείσει τη φυσιολογική συλληψη... Ακομη και τωρα που είμαστε στα πρόθυρα της εξωσωματικής, το διαστημα που μας απομένει μεχρι να ξεκινήσουμε ψαχνω να αξιοποιήσω την παραμικρή πιθανότητα να μεινω εγκυος φυσιολογικά εκμεταλλευόμενη μια επαφη την καταλληλη ημερα του κυκλου μου..... (αν και δεν πιστευω στα θαύματα ομως θεωρω πως δε χανουμε κατι να ερθουμε σε επαφη τη μερα της ωορρηξιας).  Για αυτο..... οτι θες ρωτα με και αν ξέρω θα σε βοηθησω όσο μπορω... Και οσον αφορα την προσπαθεια σου, μολις τωρα ξεκίνησε...χαμογελα και ολα θα γίνουν!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και γω αυτα τα hometest ξεκινησα  να χρησιμοποιω εδω και 2 μηνες και μεχρι στιγμης μου εχουν δειξει ακριβως τι γινεται.. και ειναι πολυ οικονομικα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πεταλουδιτσα μου μην νιωθεις ασχημα  επειδη εμεις προσπαθουμε περισσοτερο καιρο... δεν εχει να κανει... μερικες φορες δεν εχει σημασια ο χρονος παρα το ποσο θελεις να γινει κατι!! οποτε καμια απο μας δεν θα σε βρισει που αγχωνεσαι κλπ! εμεις απλα στο λεμε για το καλο σου!!

ολα θα πανε καλα!!!! :):) 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Petalouditsa28 είπε:

Κορίτσια μου θα τα πω συνοπτικά για μη σας (ξανα) ζαλισω..

Βρισκομαι στην 20η μερα κύκλου και έχω ξεκινήσει τα τεστ ωορρηξίας απο την 11η. Ακομα ολα αρνητικα. Παντα ειχα κυκλο 29-31 ημερες. Το βασικο μου ερώτημα ειναι: 

υπαρχει περιπτωση τα ινοφερτ να "αλλοιωνουν" τα αποτελέσματα του τεστ και ουσιαστικά να εχω κανει ωορρηξία αλλα να μη το εδειξε??????

Σημ: Βραδυ 18ης και πρωι 19ης μέρα ειχα μονο λιγα καφε και λιγο αιμα σα κλωστουλα. Εκ τοτε τιποτα αλλο. Πεντακαθαρη..

Ευχαριστώ και παλι εκ των προτερων

μηπως η περιεργη κλωστουλα ηταν σημαδι ωορρηξιας? το να αλλοιωνουν το αποτελεσμα δεν το γνωριζω,δεν εχει τυχει να παρω ποτε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπορει και να ταν ωορρηξια... τι να πω.. αν και επαφη ειχα δυο μερες πριν το ροζουλι... απο την ωρα που ειδα το αιμακι δε ξανα ειχαμε επαφή... και γιατί δεν ευνοούσαν οι συνθηκες αλλα ξαι γιατι το φοβηθηκα το αιματακι οποτε ειπα να κατσω στα αυγα μου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Petalouditsa28 είπε:

Μπορει και να ταν ωορρηξια... τι να πω.. αν και επαφη ειχα δυο μερες πριν το ροζουλι... απο την ωρα που ειδα το αιμακι δε ξανα ειχαμε επαφή... και γιατί δεν ευνοούσαν οι συνθηκες αλλα ξαι γιατι το φοβηθηκα το αιματακι οποτε ειπα να κατσω στα αυγα μου..

παντως κατι μου λεει οτι θα εισαι η πρωτη που θα μας εχει ευχαριστα και μαλιστα συντομα! :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με συγκινησατε πολυ....σας ευχαριστώ..

Μακαρι ολες μας να εχουμε πολυ πολυ σύντομα θετικα τεστ στα χερακια μας..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Petalouditsa28 είπε:

Με συγκινησατε πολυ....σας ευχαριστώ..

Μακαρι ολες μας να εχουμε πολυ πολυ σύντομα θετικα τεστ στα χερακια μας..

θα κανεις την αρχη κ θα μας φερεις γουρι! :) μην αγχωνεσαι,ολα θα πανε καλα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 13/12/2016 at 3:36 ΜΜ, ο/η Gelie είπε:

παντως να ξερεις πως για σενα εχω καλο προαισθημα.... Συντομα θα μας πεις ευχαριστα... Και οταν λεω συντομα εννοω μεσα στο επομενο διμηνο!!!! :):):):):):):)

Το ίδιο ακριβώς πιστεύω και εγώ. η mammy 86 και η πεταλουδιτσα θα είναι πολύ σύντομα.  μη σου πω και αύριο :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...