Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εξωσωματικη


ΝΙΝΑ Δ.

Recommended Posts

Καλησπερα...ειμαι απο Αλεξανδρουπλη και μετα απο μια αποτυχημενη εξωσωματικη τωρα ειμαι στη φαση της εμβρυομεταφορας με ενα κατεψυγμενο εμβρυακι που διατηρηθηκε απο την πρωτη φορα...παρακολουθω αρκετα φορουμ αλλα πρωτη φορα αποφασισα να δημιουργησω κωδικο ετσι ωστε να μπορω να επικοινωνω.ευχομαι σε ολες καλα αποτελεσματα μεσα απο την καρδια μου,...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ΝΙΝΑ Δ. είπε:

Καλησπερα...ειμαι απο Αλεξανδρουπλη και μετα απο μια αποτυχημενη εξωσωματικη τωρα ειμαι στη φαση της εμβρυομεταφορας με ενα κατεψυγμενο εμβρυακι που διατηρηθηκε απο την πρωτη φορα...παρακολουθω αρκετα φορουμ αλλα πρωτη φορα αποφασισα να δημιουργησω κωδικο ετσι ωστε να μπορω να επικοινωνω.ευχομαι σε ολες καλα αποτελεσματα μεσα απο την καρδια μου,...

Νινα καλως ηρθες στο mammyland!Εδω μεσα θα βρεις πολλες κοπελες να μοιραστεις τις εμπειριες και τις σκεψεις σου.Και πανω απ'ολα θα βρεις συμπαρασταση και κατανοηση.Ευχομαι να σου πανε ολα καλα με την εμβρυομεταφορα και να γινεις συντομα μανουλα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστω παρα πολυ για το καλοσωρισμα...θα ηθελα να κανω μια ερωτηση και οποια κοπελα γνωριζει θα παρακαλουσα να μου απαντησει....αφου ολοκληρωθει η εμβρυομεταφορα μπορεις να πας αμεσως τουαλετα?ο γιατρος μου με διαβεβαιωσε οτι ειναι απολυτως ασφαλες αλλα θελω να παρω και αλλες γνωμες...ευχαριστω πολυ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η ΝΙΝΑ Δ. είπε:

Καλησπερα...ειμαι απο Αλεξανδρουπλη και μετα απο μια αποτυχημενη εξωσωματικη τωρα ειμαι στη φαση της εμβρυομεταφορας με ενα κατεψυγμενο εμβρυακι που διατηρηθηκε απο την πρωτη φορα...παρακολουθω αρκετα φορουμ αλλα πρωτη φορα αποφασισα να δημιουργησω κωδικο ετσι ωστε να μπορω να επικοινωνω.ευχομαι σε ολες καλα αποτελεσματα μεσα απο την καρδια μου,...

καλως ηρθες στο forum! παρ'οτι δεν γνωριζω να απαντησω στο ερωτημα σου,ευχομαι καλα αποτελεσματα και ολα να πανε κα'ευχην :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και καλώς ήρθες Νινα! Νομίζω πως αφού ο γιατρός σου στο διαβεβαίωσε τότε δε θα υπάρχει πρόβλημα (χωρίς να γνωρίζω βέβαια). Καλή επιτυχία σου εύχομαι με την εμβρυομεταφορα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η ΝΙΝΑ Δ. είπε:

Καλησπερα...ειμαι απο Αλεξανδρουπλη και μετα απο μια αποτυχημενη εξωσωματικη τωρα ειμαι στη φαση της εμβρυομεταφορας με ενα κατεψυγμενο εμβρυακι που διατηρηθηκε απο την πρωτη φορα...παρακολουθω αρκετα φορουμ αλλα πρωτη φορα αποφασισα να δημιουργησω κωδικο ετσι ωστε να μπορω να επικοινωνω.ευχομαι σε ολες καλα αποτελεσματα μεσα απο την καρδια μου,...

Καλη επιτυχια Νινα και απο εμενα!!!!

???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νίνα μου,Γειά σου. Εγώ τις 3 πρώτες φορές που έκανα εμβρυομεταφορα εμένα περίπου 10 λεπτά ξαπλωμένη εκεί στο χειρουργείο , ας το πούμε , αλλά την τελευταία φορά έμεινα μισή ώρα και παραπάνω.από το κέντρο την τελευταία φορά επειδή ήταν διαφορετικό από τις προηγούμενες , μου είπαν πως οι πρώτες μέρες είναι πολλή σημαντικές!!!Έτσι έμεινα σπίτι τις πρώτες 3 μέρες και δεν έκανα τίποτα απολύτως!!!Εγώ σου λέω να προσέξεις όσο μπορείς περισσότερο!!!καλή επιτυχία εύχομαι!!!!!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια σας ευχαριστω παρα πολυ για τις ευχες σας...ζωγιαμπελ και γω ετσι ακριβως 5 μερες εχω παρει απο τη δουλεια αδεια και καθομαι σπιτι χωρις να κανω απολυτως τιποτα..καποιες φορες φυσικα σηκωνομαι λιγο για να ξεπιαστω..ο ενδοιασμος μου ηταν επειδη αμεσως μετα την εμβρυομεταφορα κατουριομουν παρα πολυ και πηγα τουαλετα δεν αντεξα...μετα αμεσως ξαπλωσα στο ιατρειο και στο σπιτι μετεπειτα..τι να πω στις 20 του μηνος θα ξερω..:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 11/12/2016 at 9:09 ΠΜ, ο/η Lovely είπε:

Καλη επιτυχια Νινα και απο εμενα!!!!

???

καλήμερα και σας ευχαριστώ όλες για τη συμπαράσταση και για τις ευχές..θα ήθελα να κάνω μια ερωτησουλα και όποια κοπέλα γνωρίζει ας μου απαντήσει γιατί από εχθές μου τριβιλίζει το μυαλό και έχω αγχωθει..όταν ξεκίνησα την πρώτη μου επαφή με το γιατρο πήγαινα για σπερμαγχέτηση..ο  γιατρός μου εδωσε ενέσεις και με ξεκίνησε με τη δόση 75mg..και εδω είναι το ερώτημα μου..ειναι αυτή χαμηλή δόση ή θα έπρεπε να ξεκινήσω με χαμηλότερη?αφού ολοκληρώθηκαν οι ενέσεις έκανα 16 ωοθυλάκια και μου είπε ότι φυσικα δε μπορει να παει για σπερμαγχετηση και η μόνη μας λυση είναι η εξωσωματική αν και γω το θέλω,..χθες που μιλησα με μια φιλη που τα χει περασει και αυτη, μου ειπε οτι θα επρεπε να ξεκινησω με μικροτερη δοση ετσι ωστε να κανω λιγοτερα ωοθυλακια..εχω μπερδευτει..φυσικα ο γιατρος μου ειπε οτι η δοση που μου εδωσε ηταν μικρη και οτι αλλες κοπελες ξεκινουν με τη διπλασια δοση,,   

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!να σου πω την αλήθεια δεν έχω ιδιαίτερη γνωση για την σπερματεγχυση παρόλο που έκανα μια φορά..θυμάμαι ότι είχα βάλει 2-3 ενέσεις και μετά την τελευταία για την ωορρηξια..φυσικά δεν πέτυχε και προχώρησα σε εξωσωματική..

Η γνώμη μου είναι πως κάθε οργανισμός ανταποκρινεται διαφορετικά..κοπέλες με ίδιες δοσολογίες δεν παράγουν τον ίδιο αριθμό ωαρίων..είσαι από της τυχερές εφόσον έκανες πολλά ενώ άλλες κάνουν με το ζόρι 4-5 κ μπορεί να μην έχουν να φυλαξουν για κατάψυξη.ποιο είναι το πρόβλημα σας αν επιτρέπεται?μη σε αγχώνει που προχωρησες σε εξωσωματική , έχει παραπάνω πιθανότητες από την σπερματεγχυση..

να εύχεσαι όλα να πήγαν καλά και σε λίγες μέρες να μάθεις τα ευχάριστα!!Καλή επιτυχία εύχομαι και να σου έρθει το καλύτερο δώρο χριστουγεννων!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mina kalispera! Egw ekana mia spermategxysi to Septemvrio. Den ekana eneseis gia na parw ta waria, mou dwse xapia. Emeis ekana mia pregnyl gia tin woriksia. Einai para polla gia spermategxysi! Kanonika d proxwrane oi giatroi me tosa waria se spermategxysi. Twra apo ti spermategxysi stin ekswswmatiki einai megalo vima kai apo apopsi texnikis k diadikasias alla k xrimatwn. Analoga to provlima proxwras k stin katallili lysi. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστω παρα πολυ....το προβλημα ζωγιαμπελ ειναι τερατοζωοσπερμια σε μικρο βαθμο βεβαια αλλα ολοι οι γιατροι μας διαβεβαιωσαν πως επειδη οι αλλοι δυο παραγοντες ειναι πανω απο το φυσιολογικο (κινητικοτητα και αριθμος) το προβλημα ισοσκελιζεται..παραολαυτα πανω απο χρονος περασε χωρις επιτυχια..οχι δε με αγχωσε η εξωσωματικη απλα θα ηθελα να ξερω αν επαιρνα μικροτερη δοση μηπως εκανα λιγοτερα ωοθυλακια και ηταν καλυτερα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η ΝΙΝΑ Δ. είπε:

Σας ευχαριστω παρα πολυ....το προβλημα ζωγιαμπελ ειναι τερατοζωοσπερμια σε μικρο βαθμο βεβαια αλλα ολοι οι γιατροι μας διαβεβαιωσαν πως επειδη οι αλλοι δυο παραγοντες ειναι πανω απο το φυσιολογικο (κινητικοτητα και αριθμος) το προβλημα ισοσκελιζεται..παραολαυτα πανω απο χρονος περασε χωρις επιτυχια..οχι δε με αγχωσε η εξωσωματικη απλα θα ηθελα να ξερω αν επαιρνα μικροτερη δοση μηπως εκανα λιγοτερα ωοθυλακια και ηταν καλυτερα.. 

Καλη επιτυχία κορίτσι μου μεσα απο την καρδιά μου!! εύχομαι στις 20 του μήνα να μας πεις τα ευχάριστα!!! .. Γνώμη μου ειναι να μην το ψάχνεις τωρα τι θα γινόταν αν... εφόσον εμπιστεύεσαι τον γιατρο σου..τωρα εγινε και δεν αλλάζει και το βασικό ειναι να εισαι έγκυος!!  

Αν τωρα, χτυπά ξύλο,  δεν πετύχει η εξωσωματική, τότε κάνεις μια συζήτηση μαζι του, του λες τους ενδοιασμούς σου  και αν δεν καλυφθείς απο τις απαντήσεις του κοιτάς το ενδεχόμενο να αλλάξεις γιατρο.. Αλλα θεωρώ πως η καθε περίπτωση ειναι διαφορετική.. Χαλάρωσε, ξεκουράσου και εύχομαι καλη χοριακη!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστώ πολύ συγκινούμαι με τόσο όμορφα λόγια....μακαρι  ολα τα κοριτσια να εχουμε θετικα αποτελεσματα....ο θεος να ειναι μαζι μας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia sas k apo emena..eimai apo kypro ekana kai egw prin ena xrono mia apotiximeni exosomatiki k twra eimai stin arxi gia mia deuteri.exo lepto endomitrio k den megalonni kseri kapia p exei to idio provlima me mena na m pi tu energies exei kanei?ta oaria m einai para para poly kala k einai krima me ena endomitrio stin arxi t koiklou m na einai molis 3,5 xiliosta :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σου. Παρόλο που είμαι από Ελλάδα μένωστην Κύπρο τα τελευταία 7 χρόνια. Έκανα και εγώ εξωσωματική και μετά από πολλές ταλαιπωρίες έφτασα στο επιθυμητό αποτέλεσμα!!!ξέρω πως για το λεπτό ενδομητριο υπάρχουν χάπια που μπορείς να πάρεις για να παχύνει. Έχεις δοκιμάσει κάτι τέτοιο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σ ευχαριστω για την απάντηση... εχω παρει οιστρογόνα απλα αυτή την φορα θα περνω πιο δυνατά μου υπε...ξερεις εσύ κατι άλλο ?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 16/12/2016 at 3:26 ΠΜ, ο/η maria_marios είπε:

geia sas k apo emena..eimai apo kypro ekana kai egw prin ena xrono mia apotiximeni exosomatiki k twra eimai stin arxi gia mia deuteri.exo lepto endomitrio k den megalonni kseri kapia p exei to idio provlima me mena na m pi tu energies exei kanei?ta oaria m einai para para poly kala k einai krima me ena endomitrio stin arxi t koiklou m na einai molis 3,5 xiliosta :(

Μαρια καλησπερα, τι φαρμακα επαιρνες για να φτιαξεις ενδομητριο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalispera epinna polla k den thymame sigekrimena alla kai vutamines tis Q10 Sinenzima twra ype tha dinamosoume ta istrogona k epidi kano waria polla k einai krima tha perno antisiliptika ston epomeno m koiklo gia na doume ti ginete gia to endomitrio....tha kaname ysteroskopisi alla m ype den xriazete gt vlepei pos den yparxi logos k einai xamena lefta kai me to ultrasound dixni na min exei kati pano sto endomitrio p na to embodizi na megalosi :/ den ksero...anameno k egw ton epomeno kiklo giro stis 10 me 11 t gennari na doume 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 14/12/2016 at 1:57 ΜΜ, ο/η ΝΙΝΑ Δ. είπε:

ευχαριστώ πολύ συγκινούμαι με τόσο όμορφα λόγια....μακαρι  ολα τα κοριτσια να εχουμε θετικα αποτελεσματα....ο θεος να ειναι μαζι μας...

Περιμένουμε ανεβασμένη χοριακη αυριο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ πάρα πολύ που με θυμήθηκες.....την τρίτη είναι και ελπίζω να έχω ευχάριστα νέα......??όπως και οποια άλλη κοπέλα είναι στην ίδια φάση.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ πάρα πολύ που με θυμήθηκες.....την τρίτη είναι και ελπίζω να έχω ευχάριστα νέα......??όπως και οποια άλλη κοπέλα είναι στην ίδια φάση.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...