Μετάβαση σε περιεχόμενο

εξαφανιστηκε η περιοδοσ εδω και 8 μηνεσ


Recommended Posts

καλημέρα σας.

ήθελα να ρωτήσω αν έχει τύχει σε καμιά σας να χαθεί η περίοδος χωρίς Καπίο αίτιο και να έρχεται μονό με φάρμακο ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η θανασης μου είπε:

Καλημέρα δεν μου έχει τύχει πηγές σε γιατρο;μίλησες με τον γυναικολογο σου

Καλημέρα και φυσικά έχω μιλήσει και με έχει δει. Μου δίνει φάρμακο για να έρθει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η NikhNikh είπε:

καλημέρα σας.

ήθελα να ρωτήσω αν έχει τύχει σε καμιά σας να χαθεί η περίοδος χωρίς Καπίο αίτιο και να έρχεται μονό με φάρμακο ?

Καλημέρα γλυκιά μου!

Παρούσα! Το έχω περάσει.... το μεγαλύτερο διάστημα χωρίς περίοδο ήταν 11 μήνες... (!!!!) όπου είχα έναν βλάκα γυναικολόγο και μου έλεγε οτι δεν επιράζει ώσπου τον άλλαξα εννοείται....

Μέχρι τότε δεν ήξερα ότι έχω συνδρομο πολυκυστικών ωοθηκών... κάποιες κοπέλες που το έχουν υποφέρουν από ολιγομηνόρροια ή ακόμα και αμμηνόρροια... ΄Συνήθωε λοιπόν κι εγώ με χάπια αδιαθετώ, ξεπερνάω τις 50 μέρες οπότε χαπακώνομαι....

Εσύ έχεις κάνει ορμονολογικές εξατάσεις? Έχεις ωοθήκες πολυκιστικής μορφολογίας?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η peacock είπε:

Καλημέρα γλυκιά μου!

Παρούσα! Το έχω περάσει.... το μεγαλύτερο διάστημα χωρίς περίοδο ήταν 11 μήνες... (!!!!) όπου είχα έναν βλάκα γυναικολόγο και μου έλεγε οτι δεν επιράζει ώσπου τον άλλαξα εννοείται....

Μέχρι τότε δεν ήξερα ότι έχω συνδρομο πολυκυστικών ωοθηκών... κάποιες κοπέλες που το έχουν υποφέρουν από ολιγομηνόρροια ή ακόμα και αμμηνόρροια... ΄Συνήθωε λοιπόν κι εγώ με χάπια αδιαθετώ, ξεπερνάω τις 50 μέρες οπότε χαπακώνομαι....

Εσύ έχεις κάνει ορμονολογικές εξατάσεις? Έχεις ωοθήκες πολυκιστικής μορφολογίας?

Δίστιχος έχω πολυκυστικές ωοθήκες κάθε μήνα με βάζει και κάνω ορμονολογικες έμενα ήταν τα 2 χρόνια πριν κάθε 49 μετά ήταν κάθε 28 τον ένα μήνα τον άλλο 49 και ξανά 28 και πάει λέγοντας. άλλα έμενα εξαφανίστηκε τον Μάρτιο και μετά που έκανα μια επέμβαση και δεν ξέρουμε το γιατί χάθηκε Α έχω και όζους στον θυρεοειδή άλλα είναι στάσιμο εδώ και 2 σχεδόν χρόνια.. καλα κι εγω ειχα παει σε εναν και δεν μου είχε πει τίποτα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η peacock είπε:

Καλημέρα γλυκιά μου!

Παρούσα! Το έχω περάσει.... το μεγαλύτερο διάστημα χωρίς περίοδο ήταν 11 μήνες... (!!!!) όπου είχα έναν βλάκα γυναικολόγο και μου έλεγε οτι δεν επιράζει ώσπου τον άλλαξα εννοείται....

Μέχρι τότε δεν ήξερα ότι έχω συνδρομο πολυκυστικών ωοθηκών... κάποιες κοπέλες που το έχουν υποφέρουν από ολιγομηνόρροια ή ακόμα και αμμηνόρροια... ΄Συνήθωε λοιπόν κι εγώ με χάπια αδιαθετώ, ξεπερνάω τις 50 μέρες οπότε χαπακώνομαι....

Εσύ έχεις κάνει ορμονολογικές εξατάσεις? Έχεις ωοθήκες πολυκιστικής μορφολογίας?

Εχεις κανει παιδακια;  εγω ειμαι στήν προσπάθεια αλλα τίποτα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η θανασης μου είπε:

Σου είπε σε τι οφείλεται; κάνατε εξετασεις

Δεν εχουμε βρει ακόμη. την αιτία 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπόν το φαντάστηκα οτι είμαστε ομοιοπαθούσες....

Εγω είχα κάθε 6 μήνες ως τα 20 μου, μετα το γυρισα κάθε μήνα με κύκλο 29 ημερων για περίπου 2 χρόνια... Μετα έγινε κάθε 60 μέρες και πριν δυο χρόνια έφτασα να έχω απουσία περιόδου 11 μήνες...

Μου είπε λοιπόν ο αγαπημένος μου ενδοκρινολόγος (είναι πολύ καλός στη δουλειά του) και ο νεος μου γυναικολόγος (με ειδικευση στην αναπαραγωγή) ότι  το σύνδρομο πολυκιστικών ωοθηκών έτσι είναι... Πότε φτιάχνει (όσο μπορεί), πότε χαλάει... αφού επικρατεί μια τρέλα στις ορμόνες μας.

Παίρνεις κάποια αγωγή? Εγω δεν εχω θυρεοειδή η αδερφή μου όμως έχει και συνδρ. πολ. ωοθ. και  θυρεοειδή και ξέρω ότι τα χάπια για τον θυρεοειδή την βοηθάνε για τον κύκλο. Μήπως να το κοιτάξεις? Μήπως χρειάζεται να αλλάξεις κάτι στον κύκλο σου? Ο γιατρός σου τι σου λέει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η NikhNikh είπε:

Εχεις κανει παιδακια;  εγω ειμαι στήν προσπάθεια αλλα τίποτα 

2 χρόνια το πάλευα.... αλλα τίποτα.... μετα αφου άλλαξα γιατρό μου είπαν οτι αφου αδιαθετω όποτε το θυμάμαι κάνω και ωορρηξία όποτε το θυμαμαι ή και καθόλου (οι λεγόμενοι ανωορρηκτικοί κύκλοι του συνδρόμου).... Οπότε μπήκα σε πρόγραμμα : πρόκληση ωορρηξίας με κλομιφαίνη + παρακολούθηση με υπέρηχο από το γιατρό για το αυγουλάκι + λίγο πριν την ωορρηξία μια ένεση για να σκάσει πιο προγραμματισμένα και μετά βουουουουρ επαφές.... Τωρα πρόκειται να ξεκινήσω οπότε ανυπομονώωωωω!

Σαλπιγγογραφία έχεις κάνει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η peacock είπε:

2 χρόνια το πάλευα.... αλλα τίποτα.... μετα αφου άλλαξα γιατρό μου είπαν οτι αφου αδιαθετω όποτε το θυμάμαι κάνω και ωορρηξία όποτε το θυμαμαι ή και καθόλου (οι λεγόμενοι ανωορρηκτικοί κύκλοι του συνδρόμου).... Οπότε μπήκα σε πρόγραμμα : πρόκληση ωορρηξίας με κλομιφαίνη + παρακολούθηση με υπέρηχο από το γιατρό για το αυγουλάκι + λίγο πριν την ωορρηξία μια ένεση για να σκάσει πιο προγραμματισμένα και μετά βουουουουρ επαφές.... Τωρα πρόκειται να ξεκινήσω οπότε ανυπομονώωωωω!

Σαλπιγγογραφία έχεις κάνει?

Σαλπιγγογραφια δεν εχω κανει δεν χρειάζεται λογο οτι εκανα επεμβατικη υστεροσκοπηση και είδε και τα παντα οποτε δεν φτιάχτηκε εγω προσπαθω 26 μηνες χωρις αποτελεσμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η NikhNikh είπε:

Σαλπιγγογραφια δεν εχω κανει δεν χρειάζεται λογο οτι εκανα επεμβατικη υστεροσκοπηση και είδε και τα παντα οποτε δεν φτιάχτηκε εγω προσπαθω 26 μηνες χωρις αποτελεσμα.

Παιρνεις κάποια αγωγή? εχεις χρησιμοποιησει μεθόδους υποβοηθούμενης αναπαραγωγής? εννοω όπως εγω με κλομιφαινη για πρόκληση ωορρηξίας και παρακολούθηση?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η peacock είπε:

Λοιπόν το φαντάστηκα οτι είμαστε ομοιοπαθούσες....

Εγω είχα κάθε 6 μήνες ως τα 20 μου, μετα το γυρισα κάθε μήνα με κύκλο 29 ημερων για περίπου 2 χρόνια... Μετα έγινε κάθε 60 μέρες και πριν δυο χρόνια έφτασα να έχω απουσία περιόδου 11 μήνες...

Μου είπε λοιπόν ο αγαπημένος μου ενδοκρινολόγος (είναι πολύ καλός στη δουλειά του) και ο νεος μου γυναικολόγος (με ειδικευση στην αναπαραγωγή) ότι  το σύνδρομο πολυκιστικών ωοθηκών έτσι είναι... Πότε φτιάχνει (όσο μπορεί), πότε χαλάει... αφού επικρατεί μια τρέλα στις ορμόνες μας.

Παίρνεις κάποια αγωγή? Εγω δεν εχω θυρεοειδή η αδερφή μου όμως έχει και συνδρ. πολ. ωοθ. και  θυρεοειδή και ξέρω ότι τα χάπια για τον θυρεοειδή την βοηθάνε για τον κύκλο. Μήπως να το κοιτάξεις? Μήπως χρειάζεται να αλλάξεις κάτι στον κύκλο σου? Ο γιατρός σου τι σου λέει?

Ειχα πει σε μια και οπως μου τα ειπε σε εμαν και στο αντρα μου μας κατατρομαξε οπως καιντα ειπε καινσον γιατρο μου και απο την στιγκη που ειναι μεσα στα φυσιολογικα ορια δεν χριαζοταν γιατι αυτη ειπε να τον αφερεσουμε και οτι παιδι θα μπορουσα να κανω μετα απο τον 1 χφονο μου ειχε δωσει και κατι φαρμακα αλλα δεν εκαναν τιποτα και ειμαι στο ψαξιμο για να βρω εναν καλο γιατρο. τους φοβάται το ματι μου πλέον 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η peacock είπε:

Παιρνεις κάποια αγωγή? εχεις χρησιμοποιησει μεθόδους υποβοηθούμενης αναπαραγωγής? εννοω όπως εγω με κλομιφαινη για πρόκληση ωορρηξίας και παρακολούθηση?

Οχι τιποτα μονο περνω το inofert combi 2  την ημερα θα τονσταματισω τελος του μηνος ειπαμε γιατι δεν κανει τιποτα. ειμαι μικρή ακομη για υποβοηθουμενη θελει να τοβπαμε φυσιολογικά μας εχει πει αλλα προτα να βρεθει η περίοδος γιατι δεν κανει να περνω και συνέχεια φαρμακα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η NikhNikh είπε:

Οχι τιποτα μονο περνω το inofert combi 2  την ημερα θα τονσταματισω τελος του μηνος ειπαμε γιατι δεν κανει τιποτα. ειμαι μικρή ακομη για υποβοηθουμενη θελει να τοβπαμε φυσιολογικά μας εχει πει αλλα προτα να βρεθει η περίοδος γιατι δεν κανει να περνω και συνέχεια φαρμακα 

Πόσο χρονών είσαι αν επιτρέπεται? Inofert επαιρνα κι εγω αλλά δε με βοηθούσαν... δεν έχουν σε όλες τις γυναίκες αποτέλεσμα. Glucophage παίρνεις? Σε παρακολουθεί καποιος ενδοκρινολόγος παράλληλα με γυναικολογο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η peacock είπε:

Πόσο χρονών είσαι αν επιτρέπεται? Inofert επαιρνα κι εγω αλλά δε με βοηθούσαν... δεν έχουν σε όλες τις γυναίκες αποτέλεσμα. Glucophage παίρνεις? Σε παρακολουθεί καποιος ενδοκρινολόγος παράλληλα με γυναικολογο?

22 ειμαι μονο ο γυναικολογος μεχρι στηγμης καινεμενα δεν εκανε τιποτα αυτο το φαρμακο το glucophage το επερνα αλλλα μου το εκοψε πριν ενα μηνα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η NikhNikh είπε:

22 ειμαι μονο ο γυναικολογος μεχρι στηγμης καινεμενα δεν εκανε τιποτα αυτο το φαρμακο το glucophage το επερνα αλλλα μου το εκοψε πριν ενα μηνα 

1) Ο γυναικολόγος δεν είναι αρμόδιος για το glucophage αλλά ο ενδοκρινολόγος... 2) Γυναίκες με συνδρομο πολυκιστικών ωοθηκών έχουν αντίσταση στην ινσουλίνη το οποίο παίζει μεγάλο ρόλο στην γονιμότητα, οπότε συνήθως όλες παιρνουν στη δόση που χρειάζονται 3) το οτι πχ δεν εχεις σταθερό κύκλο δε σημαίνει οτι πρεπει να κόψεις το glucophage....

Ενημερώσου λίγο καλύτερα και για μένα πάρε γνώμες, ας σε δει και κανενας άλλος γυναικολόγος και σιγουρα ενδοκρινολόγος γιατι το πρόβλημα ειναι κυρίως ενδοκρινολογικο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η peacock είπε:

1) Ο γυναικολόγος δεν είναι αρμόδιος για το glucophage αλλά ο ενδοκρινολόγος... 2) Γυναίκες με συνδρομο πολυκιστικών ωοθηκών έχουν αντίσταση στην ινσουλίνη το οποίο παίζει μεγάλο ρόλο στην γονιμότητα, οπότε συνήθως όλες παιρνουν στη δόση που χρειάζονται 3) το οτι πχ δεν εχεις σταθερό κύκλο δε σημαίνει οτι πρεπει να κόψεις το glucophage....

Ενημερώσου λίγο καλύτερα και για μένα πάρε γνώμες, ας σε δει και κανενας άλλος γυναικολόγος και σιγουρα ενδοκρινολόγος γιατι το πρόβλημα ειναι κυρίως ενδοκρινολογικο.

Θα το ψάξω πολύ. Εμένα το είχε δώσει για το ζαχαρο που έκανα καμπιλη ζαχαρου και βρέθηκε πολύ χαμηλή η ινσουλινη και ανεβασμένο το ζαχαρο. Θα το ψάξω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η NikhNikh είπε:

Θα το ψάξω πολύ. Εμένα το είχε δώσει για το ζαχαρο που έκανα καμπιλη ζαχαρου και βρέθηκε πολύ χαμηλή η ινσουλινη και ανεβασμένο το ζαχαρο. Θα το ψάξω 

Συγνώμη, ο γυναικολόγος μπαίνει σε χωράφια άλλου γιατρού...? Αυτά ο ενδοκρινολόγος τα βλέπει....

Βουουουουρ σε έναν καλό ενδοκρινολόγο!!!!!!!!!!!!!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η peacock είπε:

Συγνώμη, ο γυναικολόγος μπαίνει σε χωράφια άλλου γιατρού...? Αυτά ο ενδοκρινολόγος τα βλέπει....

Βουουουουρ σε έναν καλό ενδοκρινολόγο!!!!!!!!!!!!!!

 

Δεν ξέρω. Παντός θα το ψάξω πολύ...! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Asterimini είπε:

Κορίτσια. ..ρωτήστε και για τη λυγαριά για τη ρύθμιση της περιόδου σας.φιλάκια! 

Το έχω ξανά ακούσει αυτό. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η NikhNikh είπε:

Το έχω ξανά ακούσει αυτό. 

Απλά να ρωτήσετε το ενδοκρινολογο σας γιατί δεν ξέρω αν επηρεάζει αν έχεις θυροειδη.πάντως στην περίπτωση πολυκυστικών βοηθάει πολύ. αλλά ότι και να πάρεις χρειάζεται ένα δίμηνο τρίμηνο να φανεί . ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Asterimini είπε:

Απλά να ρωτήσετε το ενδοκρινολογο σας γιατί δεν ξέρω αν επηρεάζει αν έχεις θυροειδη.πάντως στην περίπτωση πολυκυστικών βοηθάει πολύ. αλλά ότι και να πάρεις χρειάζεται ένα δίμηνο τρίμηνο να φανεί . ..

Και πάντα ρωτάμε τον γιατρό 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η NikhNikh είπε:

καλημέρα σας.

ήθελα να ρωτήσω αν έχει τύχει σε καμιά σας να χαθεί η περίοδος χωρίς Καπίο αίτιο και να έρχεται μονό με φάρμακο ?

ναι ! η δικη μου,αν θελεις στειλε μου πμ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
    • Σώπα ρε!!!! Τι λες τώρα!!! Πάει ένας χρόνος.. Φτου φτου φτου φτου το παιδάκι!!! Μπράβο!! Πως πέρασε έτσι ο καιρός;;! Έλα βρε αγάπη, μπράβο!! Να τον χαίρεσαι!! Να τους χαίρεστε και τους δύο βασικά, υγιεστατους πάνω από όλα στη ζωή τους πάντα!!!  Δεν θες ένα ακόμα καλέ;; Μπορεί να έρθει και η κόρη επιτέλους;! 😝🤣🤣🤣 Όχι, πέρα από τη πλάκα, το ξέρω και μπράβο που συνεχίζεις να στηρίζεις τα κορίτσια! Απορώ που βρίσκεις το χρόνο βέβαια..!!! 😄😄  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...