Μετάβαση σε περιεχόμενο

Κάτι δεν πάει καλά


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια...είμαι πολυ στεναχωρημενη.μετά από παλινδρομη,έμεινα έγκυος. ..είμαι 7+2...την προηγούμενη εβδομάδα ακούσαμε καρδιά. ..πήγα σήμερα κυρίως από αγχος...δεν την ακούσαμε. .χτύπαγε βέβαια. ..ο γιατρός είπε την άλλη βδομάδα θα δείξει σίγουρα. ..μου έδωσε αντιπηκτικες προληπτικά κ κορτιζόνη. ..επίσης να κάνω κ χοριακη...φοβάμαι πως δεν θα τα καταφέρει...υπάρχει καμία που να της έχει τυχει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν έχω ανάλογη εμπειρία και δε μπορώ να σε βοη'ησω... Σου εύχομαι όμως μέσα από τη καρδιά μου όλα να πάνε καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Katerina88 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια...είμαι πολυ στεναχωρημενη.μετά από παλινδρομη,έμεινα έγκυος. ..είμαι 7+2...την προηγούμενη εβδομάδα ακούσαμε καρδιά. ..πήγα σήμερα κυρίως από αγχος...δεν την ακούσαμε. .χτύπαγε βέβαια. ..ο γιατρός είπε την άλλη βδομάδα θα δείξει σίγουρα. ..μου έδωσε αντιπηκτικες προληπτικά κ κορτιζόνη. ..επίσης να κάνω κ χοριακη...φοβάμαι πως δεν θα τα καταφέρει...υπάρχει καμία που να της έχει τυχει;

γεια σου Κατερινακι μου. Δεν το ακούγατε στον υπερηχοο και την βλέπατε να αναβόσβηνει στην οθόνη; μου κάνει εντύπωση γτ ακόμα και να μην ήταν καλοί οι παλμοί και πάλι θα ακουγόταν έστω και αργά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι κορίτσια, φαινόταν η καρδούλα που λειτουργούσε,φαινόταν κ το καρδιογραφημα αλλά δεν ακούστηκε ο ήχος. .ο γιατρός από την μία ήταν κσθησυχαστικος. ότι μπορεί να συμβεί απο την άλλη  μου είπε ότι ναι δεν ήταν μια ντουρα καρδιά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Κατερίνα μου... Κ μενα μ φαίνεται καπως περίεργο να φαίνονται οι παλμοι αλλα να μν ακούγεται... Μήπως να πας να σε δει κ καποιος αλλος γιατρός να πάρεις μια δεύτερη γνωμη? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η labrini m είπε:

Καλημέρα Κατερίνα μου... Κ μενα μ φαίνεται καπως περίεργο να φαίνονται οι παλμοι αλλα να μν ακούγεται... Μήπως να πας να σε δει κ καποιος αλλος γιατρός να πάρεις μια δεύτερη γνωμη? 

Λες;;εγώ σκέφτομαι μήπως ξεκινα να σταματά σιγά σιγά κ δεν ήταν τόσο δυνατοί οι παλμοι για να τους πιάσει. ..έτσι κ στην προηγούμενη...σταμάτησε στην 7η εβδομάδα η καρφιά του ξαφνικά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Petalouditsa28 είπε:

Εύχομαι ολα να πανε καλά γλυκιά μου..........❤

 

Σε ευχαριστώ πολύ. ..μακάρι. ..έχω απογοητευτεί πολύ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Katerina88 είπε:

Λες;;εγώ σκέφτομαι μήπως ξεκινα να σταματά σιγά σιγά κ δεν ήταν τόσο δυνατοί οι παλμοι για να τους πιάσει. ..έτσι κ στην προηγούμενη...σταμάτησε στην 7η εβδομάδα η καρφιά του ξαφνικά 

Συζητησε με τν ανδρουλη σου και σκεψου το ενδεχόμενο να παρεις και μια δεύτερη γνωμη... Εσυ να σκέφτεσαι θετικα μν απογοητευεσαι...ευχομαι μεσα απο την καρδιά μου ολα να πανε καλα ο θεος να ειναι διπλα σας. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βγήκε η χοριακη..είναι 153.719...για 7η με 8η που είμαι, λέει ότι είναι μέχρι 100000.ο γιατρός είπε ότι είναι πολύ καλό αυτό.  .αχ κορίτσια δεν αντέχω άλλο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Petalouditsa28 είπε:

Αντε καρδούλα μου ολα να πάνε καλά....να εισαι ηρεμη σε χρειάζεται αυτο το πλασματακι.... ❤❤

Αχ πεταλουδίτσα  μου εσύ μπορείς να με κατάλαβεις....σε ευχαριστώ πολύ. ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Katerina88 είπε:

Αχ πεταλουδίτσα  μου εσύ μπορείς να με κατάλαβεις....σε ευχαριστώ πολύ. ..

Έτσι αγωνιουσα και εγω οταν έβλεπα ο οργανισμός μου να βγάζει αιμα ενω πριν λιγο κρατούσα ενα θετικό τεστ.... Ετσι έτρεμα και εγώ μεχρι να μου στείλουν τα αποτελέσματα της δεύτερης χοριακης.......

Το σπορακι μου δεν μπόρεσε να κρατηθεί αλλα το δικο σου θα τα καταφέρει!!!!!!!! ❤❤❤❤❤❤

Θα το δεις!! η χοριακουλα σου ανεβαίνει....κανε το σταυρό σου και τη προσευχουλα σου..χαιδεψε τη κοιλιτσα σου και θα πανε ολα καλα...

Σου στελνουμε ολη τη θετικη μας σκεψη!! ??❤❤❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Petalouditsa28 είπε:

Έτσι αγωνιουσα και εγω οταν έβλεπα ο οργανισμός μου να βγάζει αιμα ενω πριν λιγο κρατούσα ενα θετικό τεστ.... Ετσι έτρεμα και εγώ μεχρι να μου στείλουν τα αποτελέσματα της δεύτερης χοριακης.......

Το σπορακι μου δεν μπόρεσε να κρατηθεί αλλα το δικο σου θα τα καταφέρει!!!!!!!! ❤❤❤❤❤❤

Θα το δεις!! η χοριακουλα σου ανεβαίνει....κανε το σταυρό σου και τη προσευχουλα σου..χαιδεψε τη κοιλιτσα σου και θα πανε ολα καλα...

Σου στελνουμε ολη τη θετικη μας σκεψη!! ??❤❤❤

Αχ σε καταλαβαίνω...γτ να το περναμε αυτό. ..τόσες γυναίκες...εύχομαι να σου πανε ολα καλα κ να αποτελεί ενα αγκάθι στην ανάμνηση. ..γτ πάντα θα πονά. ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 23/11/2016 at 8:51 ΜΜ, ο/η Katerina88 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια...είμαι πολυ στεναχωρημενη.μετά από παλινδρομη,έμεινα έγκυος. ..είμαι 7+2...την προηγούμενη εβδομάδα ακούσαμε καρδιά. ..πήγα σήμερα κυρίως από αγχος...δεν την ακούσαμε. .χτύπαγε βέβαια. ..ο γιατρός είπε την άλλη βδομάδα θα δείξει σίγουρα. ..μου έδωσε αντιπηκτικες προληπτικά κ κορτιζόνη. ..επίσης να κάνω κ χοριακη...φοβάμαι πως δεν θα τα καταφέρει...υπάρχει καμία που να της έχει τυχει;

Καλησπερα Κατερινα.Απ'οτι διαβασα που εγραψες,η χοριακη σου ανεβηκε κανονικα.Ειναι πολυ καλο σημαδι αυτο!Ξερω οτι ανησυχεις μετα απο την παλινδρομη που βιωσες (παθουσα κι εγω σχετικα προσφατα) και αγχωνεσαι για το αν θα πανε ολα καλα,αλλα μη βαζεις τον εαυτο σου σε αυτη τη θεση.Πρεπει να εισαι ηρεμη για το μωρακι σου καλη μου.Ξερω οτι ειναι δυσκολο αυτο που σου λεω ομως πρεπει να προσπαθησεις γι'αυτο το πλασματακι.Πιστευω οτι θα πανε ολα καλα.Να ξερεις οτι τα μωρακια εχουν απιστευτη δυναμη και θεληση για ζωη.Σου ευχομαι οοοοοτι καλυτερο και να σου πανε ολα οπως επιθυμεις!! ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η renata17 είπε:

Καλησπερα Κατερινα.Απ'οτι διαβασα που εγραψες,η χοριακη σου ανεβηκε κανονικα.Ειναι πολυ καλο σημαδι αυτο!Ξερω οτι ανησυχεις μετα απο την παλινδρομη που βιωσες (παθουσα κι εγω σχετικα προσφατα) και αγχωνεσαι για το αν θα πανε ολα καλα,αλλα μη βαζεις τον εαυτο σου σε αυτη τη θεση.Πρεπει να εισαι ηρεμη για το μωρακι σου καλη μου.Ξερω οτι ειναι δυσκολο αυτο που σου λεω ομως πρεπει να προσπαθησεις γι'αυτο το πλασματακι.Πιστευω οτι θα πανε ολα καλα.Να ξερεις οτι τα μωρακια εχουν απιστευτη δυναμη και θεληση για ζωη.Σου ευχομαι οοοοοτι καλυτερο και να σου πανε ολα οπως επιθυμεις!! ???

Αχ σε ευχαριστώ πολύ. ..μου δίνετε δύναμη κορίτσια. φοβάμαι πολυ...μακάρι να αντέξει η καρδούλα του...θα σας πω την Δευτέρα τα νέα. ..Ρενάτα μου σου εύχομαι να σου πάνε όλα καλα κ θα πανε..!!!!το λέω εγώ η αρνητική σκέψη προσωποποιημενη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Katerina88 είπε:

Αχ σε ευχαριστώ πολύ. ..μου δίνετε δύναμη κορίτσια. φοβάμαι πολυ...μακάρι να αντέξει η καρδούλα του...θα σας πω την Δευτέρα τα νέα. ..Ρενάτα μου σου εύχομαι να σου πάνε όλα καλα κ θα πανε..!!!!το λέω εγώ η αρνητική σκέψη προσωποποιημενη...

Σε ευχαριστω πολυ Κατερινα μου!!Να εισαι καλα!Αισιοδοξη να εισαι και θα πανε ολα καλα στο τελος,θα δεις!!!Περιμενουμε νεα σου τη Δευτερα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σου ευχομαι ολοψυχα να πανε ολα καλα τη δευτερα και να ακουσετε την καρδουλα του!!!εμεις εδω θα περιμενουμε τα ευχαριστα!!!να εχεις λιγο πιστη κ καλη ψυχολογια αυτο μονο μπορεις να προσφερεις εσυ αυτη τη στιγμη!!!στο λεω εγω που εχω πεσει απειρες φορες που παλευω με εξωσωματικες και εχω δυο θετικα τεστ χωρις να ακουσω ακομα καρδουλα!!!και αφου η χοριακη σου ειναι τελεια δεν εχεις να φοβασαι τπτ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Depy86 είπε:

σου ευχομαι ολοψυχα να πανε ολα καλα τη δευτερα και να ακουσετε την καρδουλα του!!!εμεις εδω θα περιμενουμε τα ευχαριστα!!!να εχεις λιγο πιστη κ καλη ψυχολογια αυτο μονο μπορεις να προσφερεις εσυ αυτη τη στιγμη!!!στο λεω εγω που εχω πεσει απειρες φορες που παλευω με εξωσωματικες και εχω δυο θετικα τεστ χωρις να ακουσω ακομα καρδουλα!!!και αφου η χοριακη σου ειναι τελεια δεν εχεις να φοβασαι τπτ!!!

Σε ευχαριστώ πολύ. ..εύχομαι σε όλες μας να συμβεί αυτό που τόσο πολύ επιθυμουμε..μακάρι να πάνε όλα καλά γτ φοβάμαι πολυ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια και Happy Friday!!!!!

Να ευχηθούμε όλες μας στην @Katerina88 χρόνια πολλά για την γιορτή της και να της δώσουμε όοοοοοοοοολη μας την θετική ενέργεια να πάνε όλα καλά!!!!

Σου εύχομαι ολόψυχα όλα να πάνε καλά και από δω και μπρος να ευχαριστηθείς στο έπακρο την εγκυμοσύνη σου χωρίς πλέον να ανησυχείς για τίποτα!!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

?????

Xronia polla koritsaki mou!!! pare ton antrouli sou simera kai pigainete mia polu wraia voltoula...kleiste kai ena omorfo xwro na pate na fate kai na exete mia glukia vradia....ola kala tha pane... I xoriakoula sou anevainei... na to thumasai na na perneis dunami...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ κορίτσια σας ευχαριστώ.έτσι ξύπνησα κι εγώ. ..λέω τόσες ευχές, θα πιάσουν που θα παει...κι όμως ξύπνησα,πήγα τουαλέτα κ είχα αίμα...όχι πολύ αλλά είχα. ..πήρα τον γιατρο κ μου είπε να μεινω ακινητη κ να πάω το απόγευμα...όμως μάλλον θα πάω σε εφημερευον. δεν αντέχω να περιμένω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μήπως να εκανες λιγο υπομονή και να ξαπλωσεις? Πρέπει να είσαι ήρεμη κοριτσάκι μου. Ισως τωρα αν πας σε εφημερεύον να ταλαιπωρηθείς περισσότερο. Δε ξερω, μπορεί να λεω βλακείες. Αλλα μπορεί ο οργανισμος σου να εχει ανάγκη απο άμεση ξεκούραση...  Υπομονή. Οσο μπορείς. Νιωθω το φοβο σου.

Αλλα πρεπει να εισαι ηρεμη. Ειναι πολυ δυσκολο αλλα πρεπει. Σκέψου τη χοριακουλα σου για να ηρεμησεις....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...