Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αυχενική διαφάνεια πρώτου τριμήνου


Recommended Posts

Κοπέλες μου Γειά σας!είμαι στην 9η βδομάδα της εγκυμοσύνης και ο γιατρός που έδωσε ημερομηνίες για την αυχενική..σε 2 γιατρούς που ήθελα να πάω για να την κάνω θα λείπουν εκείνες τις ημέρες..Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι αν πρέπει απαραίτητα να γίνει  στις συγκεκριμενες ημερομηνίες ή αν έχω τη δυνατότητα να πάω μια μέρα πιο μετά ? ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ζωγιαμπελ είπε:

Κοπέλες μου Γειά σας!είμαι στην 9η βδομάδα της εγκυμοσύνης και ο γιατρός που έδωσε ημερομηνίες για την αυχενική..σε 2 γιατρούς που ήθελα να πάω για να την κάνω θα λείπουν εκείνες τις ημέρες..Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι αν πρέπει απαραίτητα να γίνει  στις συγκεκριμενες ημερομηνίες ή αν έχω τη δυνατότητα να πάω μια μέρα πιο μετά ? ??

Έπρεπε να το ρωτήσεις... Επειδη κ εγω δν μπορουσα να παω λογο προβληματων ο γιατρός μ ειπε οποσδηποτε θα ρθεις μέχρι τοτε κ μ ειχε πει ημερα... Πηγα κατευθείαν απο το νοσοκομείο που νοσηλευομουν... Μήπως να εβρισκες ενα καλο γιατρο αλλο κ να πας? Οσο το συντομότερο τοσο το καλυυτερο κ για σενα.. Θα μαθεις κ το φιλο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ζωγιαμπελ η αυχενική διαφάνεια γίνεται μεταξύ 11-13 εβδομάδας... Οι γιατροί θεωρούν ιδανική την 12h και όχι νωρίς στην 11 γιατί μπορεί το ρινικο οστό να μην είναι πλήρως σχηματισμένοτοσο νωρίς και να ανησυχήσεις αδικα-και να χρειαστεί να επαναλάβεις την εξέταση. Με το καλό!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια!το απόγευμα θα μιλήσω με το γιατρό και θα τον ρωτήσω..αν δεν γίνεται να πάω μια μέρα πιο μετά σε αυτους που θελω θα πρέπει να βρω κάποιο άλλο γιατρό..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ζωγιαμπελ είπε:

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια!το απόγευμα θα μιλήσω με το γιατρό και θα τον ρωτήσω..αν δεν γίνεται να πάω μια μέρα πιο μετά σε αυτους που θελω θα πρέπει να βρω κάποιο άλλο γιατρό..

Που θα την κάνεις;μπορεί να σου συστήσει κ ο γιατρός σου κάποιον.καλα αποτελεσματα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τελικά μίλησα με το γιατρό και δεν έχει πρόβλημα να πάω μια μέρα πιο μετά..μου είπε για κάποιους γιατρούς που την κάνουν στην κλινική που δουλεύει αλλά προτιμώ να πάω κάπου αλλού..Κύπρο μένω και θα την κάνω στη Λεμεσό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ζωγιαμπελ είπε:

Τελικά μίλησα με το γιατρό και δεν έχει πρόβλημα να πάω μια μέρα πιο μετά..μου είπε για κάποιους γιατρούς που την κάνουν στην κλινική που δουλεύει αλλά προτιμώ να πάω κάπου αλλού..Κύπρο μένω και θα την κάνω στη Λεμεσό.

Ωπου αισθάνεσαι εσυ σιγουρια... Πες μας τα νεα απο την εξεταση οταν την κάνεις... Με το καλο το μπεμπακι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...