Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πόσες προσπαθούμε για μωράκι??


Petalouditsa28

Recommended Posts

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Κατερινάκι/only love είπε:

Κοιτα..μεχρι να κανω την σαλπιγγογραφια,πέρυσι την άνοιξη δλδ ειχα στο πισω μέρος του μυαλού μου οτι δεν θα μπορω να κανω παιδια..καθότι ελεύθερα κάναμε και περίπου δυο χρονια πριν το 2010 και δεν ειχε προκύψει ουτε μια φορά εστω σύλληψη..ετσι μου χε κολλήσει αυτο στο κεφάλι..Μετα όμως που εκανα την σαλπιγγογραφια χαλάρωσα..ηρέμησα μεσα μου..ειπα ολα καλα..άστο και θα έρθει..αλλα δεν ηρθε..και ο δείκτης που δειχνει ποσα αποθέματα εχεις απο ωάρια,ειναι υψηλός για την ηλικια μου..δλδ δεν εχω πολλα περιθώρια ακομα πριν την εμμηνόπαυση..(η μανα μου ξεκίνησε να μπαίνει σε αυτη τη φάση στα 35 της)Οποτε απο τη μια εχω την πεποίθηση οτι θα τα καταφέρουμε,απο την αλλη όμως τα περιθώρια χρονου,στενεύουν..

Εχεις επισκεφτει ενδοκρινολογο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η peacock είπε:

Εχεις επισκεφτει ενδοκρινολογο;

Ναι παίρνω αγωγή και ειμαι ρυθμισμένη χρονια,τελευταία εξεταση η tsh ηταν γύρω στο 1,3..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Κατερινάκι/only love είπε:

Ναι παίρνω αγωγή και ειμαι ρυθμισμένη χρονια,τελευταία εξεταση η tsh ηταν γύρω στο 1,3..

Δε τα ξερω πολυ καλα αυτα με την tsh... Τι να πω ρε γαμωτο...άβυσσος το κορμι της γυναικας.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Κατερινάκι/only love Κατερινακι μου μην σκέφτεσαι για την ηλικία σου.. εισαι μικρη ακομα 31 ετών.. Θα ξανακάνετε την ίδια προσπάθεια και μετα αν δεν πιάσει οτι  αλλο χρειαστεί. Μανούλα πάντως θα γίνεις τέλεια και παύλα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η peacock είπε:

Δε τα ξερω πολυ καλα αυτα με την tsh... Τι να πω ρε γαμωτο...άβυσσος το κορμι της γυναικας.. 

Μου εχουν πει οτι πρεπει να κρατιέμαι εκει κοντά στο 1..ειλικρινα δεν ξέρω τι γινεται με τα συστήματά μας..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η Lisaki 80 είπε:

@Κατερινάκι/only love Κατερινακι μου μην σκέφτεσαι για την ηλικία σου.. εισαι μικρη ακομα 31 ετών.. Θα ξανακάνετε την ίδια προσπάθεια και μετα αν δεν πιάσει οτι  αλλο χρειαστεί. Μανούλα πάντως θα γίνεις τέλεια και παύλα!! 

Σ´ευχαριστω πολυ γλυκό μου κοριτσακι..ειπαμε και χθες..η επιτυχία ειναι μονόδρομος..αλλα ειναι και χωματόδρομος..με πολλα εμπόδια,και καπου καπου κουράζεσαι..αλλα θα παρω μια βαθιά ανάσα και θα συνεχίσω..οπως ολες μας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η Κατερινάκι/only love είπε:

Κοριτσια..εχω σοκαριστεί..εχω ανατριχιάσει ολόκληρη και δεν λεω να ηρεμήσω...άκουσα αυτη τη στιγμή στις ειδήσεις για εναν αχρείου στην Κρήτη..που γυρισε λέει χθες βράδυ πιωμένος στο σπιτι του τσακώθηκε με την γυναικα του και αρχισε να την χτυπαει,η οποία ειχε το 6μηνων μωρο τους στην αγκαλιά..με αποτέλεσμα το χτύπησε στο κεφάλι και τον αυχένα..Το μωρο προσπάθησαν με χειρουργεία και οτι χρειαζόταν επι πέντε ώρες οι γιατροί να το κάνουν καλα..αλλα η ψυχούλα δεν τα κατάφερε...Τι σόι ανθρωποι ειναι αυτοι!!,!!Δεν το πιστευω,εχω γεμίσει οργή μεσα μου...ειμαστε εκατοντάδες ζευγάρια που παλεύουμε με ενα σωρό προβληματα και παρακαλάμε τους γιατρούς τον θεο..το σύμπαν ολο να γίνουμε γονεις..και ακομη μια φορά,ακουω κάποιον που εχει ευλογηθεί απο τον θεο,να κανει κακό το ιδιο του το παιδί!,!,τι έφταιξε μωρε αυτη η ψυχούλα??τι πρόλαβε να κανει έξι μηνων μωρο?.??τι αμαρτίες πλήρωσε???αχ..κοριτσια..δεν ειμαι καλα..με χουν πιάσει τα κλάματα και δεν μπορω να συνελθω...

κατερινακι μου καλημερα και εγω μια απο τα ιδια ακριβως ετσι ενιωσα τι να πω εμεις λαχταραμε τοσο πολυ να κανουμε ενα παιδακι και καποιοι που τα καταφεραν τους κανουν κακο τι να πω δεν ξερω πια τιμωρια μπορει να αξιζει σε αυτους τους ανθρωπους δεν θελω να μπαινω σε αυτο και να κανω ασχημες σκεψεις αλλα ελεος ρε γαμωτο γιατι;;;;

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Κατερινάκι/only love είπε:

Παω να κανω ενα μπανιο,να χαλαρώσω λιγο..μιλησα και με τον καλο μου και ηρέμησα λιγο που τη βρίσκει τοσο δύναμη??"Μην απογοητεύεσαι,η πρωτη μας προσπάθεια ηταν..θα τα καταφέρουμε θα δεις.." που είπε και δεν μπορούσα να του απαντήσω..τρια χρονια μόνοι μας προσπάθεια..και εκεινος μενει απλα σ´αυτη την προσπάθεια..τι να πω..θα προσπαθήσω να το δω και γω ετσι..μπας και ηρεμήσω..

α!!μολις μιλησα με τον γιατρό μου..με μάλωσε παλι..μου πε να συνέλθω και βα συζητήσω με τον αντρα μου πως θελουμε να προχωρήσουμε..το πιο "αναίμακτο" μου είπε,ειναι μηπως κανουμε ενα δεύτερο κύκλο με κλομιφαινη και πρεγκνυλ..Ισως δεν μας έκατσε απο την προλακτινη μου είπε..θα κανω μια επανάληψη την αυτες τις μερες..και βλέπουμε..

κατερινακι μου μην στενοχωριεσαι θα τα καταφερουμε και εγω δεν ειμαι πολυ καλα σημερα ξυπνησα και το στηθος μου εχει αρχισει και ξεπρηζεται κατι που σημαινει οτι μεχρι αυριο το πρωι θα εχω αδιαθετησει το πολυ και εγω εβαλα τα κλαματα και στενοχωρηθηκα αλλα τι καταφερνω με αυτο τιποτα που θα παει θα ερθουν τα μπεμπακια μας αφου τα θελουμε τοσο πολυ θα ερθουν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η elsa1982 είπε:

κατερινακι μου καλημερα και εγω μια απο τα ιδια ακριβως ετσι ενιωσα τι να πω εμεις λαχταραμε τοσο πολυ να κανουμε ενα παιδακι και καποιοι που τα καταφεραν τους κανουν κακο τι να πω δεν ξερω πια τιμωρια μπορει να αξιζει σε αυτους τους ανθρωπους δεν θελω να μπαινω σε αυτο και να κανω ασχημες σκεψεις αλλα ελεος ρε γαμωτο γιατι;;;;

 

Καλησπερα κοπελα μου..πραγματικά δεν το χωραει το μυαλό μου..εχθές επισης άκουσα και για τρια μωρά που τα βρήκαν περιπλανόμενα στην Πάτρα..κάποιος τα εγκατέλειψε...γιατι τόση αδικία ρε γαμωτο..γιατι τα αφήνει αυτα ο θεος να γίνονται???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η elsa1982 είπε:

κατερινακι μου μην στενοχωριεσαι θα τα καταφερουμε και εγω δεν ειμαι πολυ καλα σημερα ξυπνησα και το στηθος μου εχει αρχισει και ξεπρηζεται κατι που σημαινει οτι μεχρι αυριο το πρωι θα εχω αδιαθετησει το πολυ και εγω εβαλα τα κλαματα και στενοχωρηθηκα αλλα τι καταφερνω με αυτο τιποτα που θα παει θα ερθουν τα μπεμπακια μας αφου τα θελουμε τοσο πολυ θα ερθουν

Γίαυτο τη στιγμή ζω..Προσεύχομαι για ολες μας καθημερινά,δεν εξετάζω μονο τη δικη μου λαχτάρα..νιώθω οπως ολες σας γίαυτο και σας νιώθω δικο μου κομμάτι..ολα τα κοριτσια που μοχθούν και απογοητεύονται..και δεν το βάζουν κάτω!!!

Ειπες για το στήθος και απο χθες το απογευμα που εκανα μπανιο άρχισα να σκέφτομαι,μεχρι ποια μερα ειχα αυτον τον πονο στις θηλές,την συχνουρία και τα τραβήγματα..και συνειδητοποιήσα πως η τελευταία μερα ηταν η Δευτέρα..Οποτε το πιο πιθανό..ειναι να καταφέραμε την σύλληψη,αλλα οχι την εμφύτευση...Αυριο ειναι η 28η μερα..περιμενω να αδειαθετισω,και μεσα μου παρακαλάω ακομη το θαύμα..Τι να πω..δεν νομιζω οτι θα πάψω να ελπιζω και να πιστευω..Σιγουρα θα τα καταφέρουμε ολες μας..αλλα ας σταματήσουμε να ταλαιπωριομαστε ετσι βρε παιδί μου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Κατερινάκι/only love είπε:

Γίαυτο τη στιγμή ζω..Προσεύχομαι για ολες μας καθημερινά,δεν εξετάζω μονο τη δικη μου λαχτάρα..νιώθω οπως ολες σας γίαυτο και σας νιώθω δικο μου κομμάτι..ολα τα κοριτσια που μοχθούν και απογοητεύονται..και δεν το βάζουν κάτω!!!

Ειπες για το στήθος και απο χθες το απογευμα που εκανα μπανιο άρχισα να σκέφτομαι,μεχρι ποια μερα ειχα αυτον τον πονο στις θηλές,την συχνουρία και τα τραβήγματα..και συνειδητοποιήσα πως η τελευταία μερα ηταν η Δευτέρα..Οποτε το πιο πιθανό..ειναι να καταφέραμε την σύλληψη,αλλα οχι την εμφύτευση...Αυριο ειναι η 28η μερα..περιμενω να αδειαθετισω,και μεσα μου παρακαλάω ακομη το θαύμα..Τι να πω..δεν νομιζω οτι θα πάψω να ελπιζω και να πιστευω..Σιγουρα θα τα καταφέρουμε ολες μας..αλλα ας σταματήσουμε να ταλαιπωριομαστε ετσι βρε παιδί μου..

Εχεις δικιο Κατερινα μου αυτη η ταλαιπωρια μας ριχνει αλλα αν παραιτηθουμε και τελειως μετα τι αλλο μενει;;;διαβαζω καθε μερα και ακουω απιθανες περιπτωσεις και λεω δεν μπορει θα τυχει ρε παιδι μου τι εχω κανει τοσο λαθος απλα καποιες φορες δεν ειναι τοσο ευκολο να εισαι αισιοδοξος. Εγω περιμενω να αδιαθετησω αυριο και μετα θα κλεισω ραντεβου με τον γυναικολογο να δουμε μηπως κανουμε σπερματεγχυση τελικα και αν δεν πετυχει κι αυτο μετα περναμε στην εξωσωματικη.Η ηλικια ειναι ενας παραγοντας αλλα οχι και καθοριστικος υπαρχουν πολλες γυναικες ανω των 35 που πετυχαν οχι μια αλλα δυο εγκυμοσυνες.Παμε για τον επομενο μηνα τωρα μην αγχωνεσαι παντως κανε και μια χοριακη την δευτερα αν δεν εχεις αδιαθετησει που ευχομαι να μην γινει γιατι καμια φορα υπαρχει καθυστερημενη εμφυτευση και αυξηση της ορμονης πολλες γυναικες ειχαν αρνητικη χοριακη και μετα απο 2-3 μερες θετικη ολα καλα θα πανε θα δεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η elsa1982 είπε:

Εχεις δικιο Κατερινα μου αυτη η ταλαιπωρια μας ριχνει αλλα αν παραιτηθουμε και τελειως μετα τι αλλο μενει;;;διαβαζω καθε μερα και ακουω απιθανες περιπτωσεις και λεω δεν μπορει θα τυχει ρε παιδι μου τι εχω κανει τοσο λαθος απλα καποιες φορες δεν ειναι τοσο ευκολο να εισαι αισιοδοξος. Εγω περιμενω να αδιαθετησω αυριο και μετα θα κλεισω ραντεβου με τον γυναικολογο να δουμε μηπως κανουμε σπερματεγχυση τελικα και αν δεν πετυχει κι αυτο μετα περναμε στην εξωσωματικη.Η ηλικια ειναι ενας παραγοντας αλλα οχι και καθοριστικος υπαρχουν πολλες γυναικες ανω των 35 που πετυχαν οχι μια αλλα δυο εγκυμοσυνες.Παμε για τον επομενο μηνα τωρα μην αγχωνεσαι παντως κανε και μια χοριακη την δευτερα αν δεν εχεις αδιαθετησει που ευχομαι να μην γινει γιατι καμια φορα υπαρχει καθυστερημενη εμφυτευση και αυξηση της ορμονης πολλες γυναικες ειχαν αρνητικη χοριακη και μετα απο 2-3 μερες θετικη ολα καλα θα πανε θα δεις

Αχ κοπελα μου,μαζι περιμένουμε..εχω κύκλο 28-30 ημερών..οποτε μπορει να έρθει και Δευτέρα..μου πε και ο γιατρός να σταματήσω τα φαρμακα(utrogestan,salospir) αν υπήρχε τετοια πιθανότητα δεν θα μου το έλεγε,να το ξαναελεγξω?τελοσπαντων δεν ξέρω..μακαρι τελικά να εχω καθυστέρηση και να εχει αργήσει να εμφυτευθει το σπορακι μας..Αλλα δεν το πιστευω..Η ηλικια ειναι ενας παράγοντας..και η fsh ενας άλλος..ειναι ανεβασμενη για την ηλικια μου(31 παω στα 32 τον Μαη)και αυτο σημαινει πως δεν εχω πολλα αποθέματα ωαρίων ακομα..

καλη αρχή σ´αυτη τη νεα προσπάθεια κοριτσακι μου..ευχομαι ολόψυχα να μην χρειαστεί αλλη!!!Να πετύχει και να σε κανει στη στιγμή να κλαις απο ευτυχία!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα κορίτσια, έυχομαι σε όλες σύντομα να έχετε στην κοιλίτσα σας ένα υγιες μωράκι πραγματικά μεσα από τα βάφη της καρδιάς μου.

να σας ρωτήσω κατι γιατι μαλλον θα ξερετε να μου πειτε γιατι ντρεπομαι να παρω τηλεφωνω τον γιατρο !!!

όταν έρχεστε σε επαφη με τον αντρα σας πρεπει να καθόμαστε για λιγο ξαπλωμενεσ??? γιατι βοηθαει ?? η είναι από αυτά που λεγανε οι παλιες και δε ισχυει !! ευχαριστω πολύ !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η anna1989 είπε:

καλησπέρα κορίτσια, έυχομαι σε όλες σύντομα να έχετε στην κοιλίτσα σας ένα υγιες μωράκι πραγματικά μεσα από τα βάφη της καρδιάς μου.

να σας ρωτήσω κατι γιατι μαλλον θα ξερετε να μου πειτε γιατι ντρεπομαι να παρω τηλεφωνω τον γιατρο !!!

όταν έρχεστε σε επαφη με τον αντρα σας πρεπει να καθόμαστε για λιγο ξαπλωμενεσ??? γιατι βοηθαει ?? η είναι από αυτά που λεγανε οι παλιες και δε ισχυει !! ευχαριστω πολύ !!

Καλησπέρα! Καλο θα ηταν να κάτσεις για 5-10 λεπτά. Αν και δεν ισχύει και απόλυτα γιατι τα σπερματοζωάρια ειναι τόσο γρήγορα που έχουν ταξιδέψει ηδη.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Κατερινάκι/only love είπε:

Αχ κοπελα μου,μαζι περιμένουμε..εχω κύκλο 28-30 ημερών..οποτε μπορει να έρθει και Δευτέρα..μου πε και ο γιατρός να σταματήσω τα φαρμακα(utrogestan,salospir) αν υπήρχε τετοια πιθανότητα δεν θα μου το έλεγε,να το ξαναελεγξω?τελοσπαντων δεν ξέρω..μακαρι τελικά να εχω καθυστέρηση και να εχει αργήσει να εμφυτευθει το σπορακι μας..Αλλα δεν το πιστευω..Η ηλικια ειναι ενας παράγοντας..και η fsh ενας άλλος..ειναι ανεβασμενη για την ηλικια μου(31 παω στα 32 τον Μαη)και αυτο σημαινει πως δεν εχω πολλα αποθέματα ωαρίων ακομα..

καλη αρχή σ´αυτη τη νεα προσπάθεια κοριτσακι μου..ευχομαι ολόψυχα να μην χρειαστεί αλλη!!!Να πετύχει και να σε κανει στη στιγμή να κλαις απο ευτυχία!!!

Μια χαρα αποθέματα ωαρίων εχεις! Ακούς εκει 31-32 και ανησυχείς! Νεότατη! Όπως μου είχε πει και εμένα ο γιατρός μου μέχρι τα 38 σου εύχομαι να εχεις κανει ενα παιδι και πως πραγματικά υπογονιμότητα υπάρχει μετα τα 40.. Την ηλικία μην την σκέφτεσαι.. ολα τα αλλα με τη βοήθεια του γιατρού σου θα τα λύσεις... ειμαι πολυ αισιόδοξη για σενα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ααα ναι ?? και εγω η χαζη συκωθηκα αυτές τις μερες που μετρησα ειχα ωορεξια εχθες  εχω σταθερο κυκλο και πανω κατω νομιζω τις υπολογιζω σωστα και καναμε φουλ αλλα νομιζα ότι δε εχει σημασια βασικα τωρα διαβασα τυχαια σε ένα σιτε και λεω ωχ την πατησα!!!

 

ευχαριστω πολύ !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Lisaki 80 είπε:

Μια χαρα αποθέματα ωαρίων εχεις! Ακούς εκει 31-32 και ανησυχείς! Νεότατη! Όπως μου είχε πει και εμένα ο γιατρός μου μέχρι τα 38 σου εύχομαι να εχεις κανει ενα παιδι και πως πραγματικά υπογονιμότητα υπάρχει μετα τα 40.. Την ηλικία μην την σκέφτεσαι.. ολα τα αλλα με τη βοήθεια του γιατρού σου θα τα λύσεις... ειμαι πολυ αισιόδοξη για σενα!! 

Μωρε δεν ειναι η ηλικια μου..η ορμόνη ειναι..τελοσπαντων..σε ευχαριστω πολυ κοπελαρα μου που εισαι αισιόδοξη για μενα,ακομα και τωρα που δεν ειμαι και τοσο εγω..Πες μου τα νεα σου,τι εκανες μίλησες με τον γιατρό?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Κατερινάκι/only love είπε:

Μωρε δεν ειναι η ηλικια μου..η ορμόνη ειναι..τελοσπαντων..σε ευχαριστω πολυ κοπελαρα μου που εισαι αισιόδοξη για μενα,ακομα και τωρα που δεν ειμαι και τοσο εγω..Πες μου τα νεα σου,τι εκανες μίλησες με τον γιατρό?

Εγω τιποτα ακομα! Θα πάρω να κλείσω σημερα.. ηλπιζα να μου ερθει απο μονη της..

ειναι απόλυτα φυσιολογικό να μην εισαι καλα.. ξέσπασε να ξεδωσεις.. Και με τις οδηγίες του γιατρού σας θα τα καταφέρετε..

Ξερω πως το οικονομικό ειναι ενας βασικός παράγοντας που επηρεάζει.. μακάρι να τα βάλετε κάτω και να βρεθούν τα λεφτά για να προχωρήσετε σε οτι χρειάζεται να γίνει.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Lisaki 80 είπε:

Εγω τιποτα ακομα! Θα πάρω να κλείσω σημερα.. ηλπιζα να μου ερθει απο μονη της..

ειναι απόλυτα φυσιολογικό να μην εισαι καλα.. ξέσπασε να ξεδωσεις.. Και με τις οδηγίες του γιατρού σας θα τα καταφέρετε..

Ξερω πως το οικονομικό ειναι ενας βασικός παράγοντας που επηρεάζει.. μακάρι να τα βάλετε κάτω και να βρεθούν τα λεφτά για να προχωρήσετε σε οτι χρειάζεται να γίνει.. 

Με πιανει το παραπονο..ειμαστε σχεδόν 12 χρονια μαζι..και απο την πρωτη στιγμή παλεύουμε..ακομη και για τα αυτονόητα..εχουμε φτάσει σε οριακά σημεία και τα χουμε καταφέρει..με αξιοπρέπεια και ενότητα..εχουμε δοκιμαστεί και εχουμε αντέξει..γιατι πρεπει να βασανιζόμαστε τοσο!!ειναι πολυ δύσκολο οταν προσπαθεις να τα βγάλεις περα με εναν βασικό μισθό και μερικα μεροκάματα στα οποία δεν μπορεις να βασισεις τιποτα..Δεν βγαίνουμε,δεν κανουμε έξοδα..και απλα προσπαθούμε να επιβιώσουμε..Δεν εχω παραπονο..δοξα το θεο λεω και παλι γιατι στο παρελθόν εχουμε βρεθει και ταυτόχρονα χωρις δουλεια..Απλα καποιες στιγμές με πιανει το παραπονο γιατι σε κάποιους ανθρωπους να τα φέρνει τοσο εύκολα ολα,η σχεδόν ολα..και σε κάποιους άλλους να βγαζει το λάδι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μ το ειπα κ χθες ειναι ολα στο κεφαλι.. μολις τ μυαλο ηρεμήσει κ ξεκολλησει θ ρθουν κ τα υπολοιπα.. χθες το βραδυ σκεφτομουν την φιλη της μαμας μ! Περασε στην αλλη λυση μτ απο άπειρα χρονια κ πλεον 40.. υιοθεσία.. ηταν τελεια μτ ψυχολογικα!! Κ στα 42 εκανε δικο της παιδακι οχι οτι κ το αλλο δεν εινσι εννοειται κ ομως εμεινε εγκυος!!! Δ πρεπει ν απελπίζεται καμια!! Η βδομαδα τελειωσε.. ξεκουραστείτε κ χαλαρώστε το σκ περάστε καλα διασκεδάστε!! Ερχεται καινουργια βδομαδα ερχεται καινούργιος μηνας!! Μαζευουμε δύναμης υπομονη κ πεισμα κ ξεκινάμε ξανα!! Ο θεος ειναι μεγαλος!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Κατερινάκι/only love είπε:

Με πιανει το παραπονο..ειμαστε σχεδόν 12 χρονια μαζι..και απο την πρωτη στιγμή παλεύουμε..ακομη και για τα αυτονόητα..εχουμε φτάσει σε οριακά σημεία και τα χουμε καταφέρει..με αξιοπρέπεια και ενότητα..εχουμε δοκιμαστεί και εχουμε αντέξει..γιατι πρεπει να βασανιζόμαστε τοσο!!ειναι πολυ δύσκολο οταν προσπαθεις να τα βγάλεις περα με εναν βασικό μισθό και μερικα μεροκάματα στα οποία δεν μπορεις να βασισεις τιποτα..Δεν βγαίνουμε,δεν κανουμε έξοδα..και απλα προσπαθούμε να επιβιώσουμε..Δεν εχω παραπονο..δοξα το θεο λεω και παλι γιατι στο παρελθόν εχουμε βρεθει και ταυτόχρονα χωρις δουλεια..Απλα καποιες στιγμές με πιανει το παραπονο γιατι σε κάποιους ανθρωπους να τα φέρνει τοσο εύκολα ολα,η σχεδόν ολα..και σε κάποιους άλλους να βγαζει το λάδι..

Εχεις δίκιο κορίτσι μου..αλλα αυτη την ενότητα που εχετε δεν την έχουν άλλοι που έχουν ολα τα αγαθά του κόσμου.. ειναι μεγάλο δώρο.. Εφόσον τα βγάλατε πέρα ηδη θα συνεχίσετε.. 

Φυσικα  και σε πιάνει το παράπονο, η μητρότητα ειναι κατι που θα επρεπε να ερχεται εύκολα σε όλους..                   Που θα παει ομως θα το τσακωσετε!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μου μην βλεπω τοσο απαισιοδοξια!!!!!!ολα θα πανε καλα!!!!εμεις 31 θα παμε στο γιατρο!!!πηρα κ τα τεστ ωορρηξια!λεω ομως να μην τα ξεκινησω ακομα!φανταζομαι θα πρεπει ο συζυγος να ξεκινησει θεραπεια οποτε ας ξεκινησω κ εγω παλι εντατικά την γυμναστικη μου κ βλεπουμε!!περιμένω τι θα μας πει ο γιατρος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Lisaki 80 είπε:

Εχεις δίκιο κορίτσι μου..αλλα αυτη την ενότητα που εχετε δεν την έχουν άλλοι που έχουν ολα τα αγαθά του κόσμου.. ειναι μεγάλο δώρο.. Εφόσον τα βγάλατε πέρα ηδη θα συνεχίσετε.. 

Φυσικα  και σε πιάνει το παράπονο, η μητρότητα ειναι κατι που θα επρεπε να ερχεται εύκολα σε όλους..                   Που θα παει ομως θα το τσακωσετε!! 

Που θα παει..θα το καταφέρουμε και αυτο..Φυσικά και θεωρώ πως το σημαντικότερο ειναι η ενότητα μας..ας ελπίσουμε αφου μας ένωσε ο  Θεος να μας βοηθήσει να το καταφέρουμε και αυτο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η elenaaa445 είπε:

κοριτσια μου μην βλεπω τοσο απαισιοδοξια!!!!!!ολα θα πανε καλα!!!!εμεις 31 θα παμε στο γιατρο!!!πηρα κ τα τεστ ωορρηξια!λεω ομως να μην τα ξεκινησω ακομα!φανταζομαι θα πρεπει ο συζυγος να ξεκινησει θεραπεια οποτε ας ξεκινησω κ εγω παλι εντατικά την γυμναστικη μου κ βλεπουμε!!περιμένω τι θα μας πει ο γιατρος!

Καλα αποτελέσματα να εχετε κοπελα μου..με το καλο να ξεκινήσετε προσπάθειες και να το τσακωσετε κατευθείαν το σπορακι σας!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Anni2304 είπε:

''Κορίτσια μ το ειπα κ χθες ειναι ολα στο κεφαλι.. ''

Υπάρχουν κοπέλες που έχουν διεγνωσθεί με ''κάποιες δυσκολίες γονιμότητας''.....Δε νομίζω πως είναι, λοιπόν, όλα θέμα ''κεφαλιού''....

ΥΓ: Κορίτσια συγγνώμη αν δε το εξέφρασα σωστά...... Εννοούσα πχ ΣΠΩ, αδιάβατες σάλπιγγες κτλ.....

Επεξεργάστηκε από Petalouditsa28
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...