Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πόσες προσπαθούμε για μωράκι??


Petalouditsa28

Recommended Posts

στις πριν 12 λεπτά, ο/η kat-lar είπε:

Καλημέρα σε όλες κορίτσια!!

Τα νέα μου είναι τα εξής..... Ακόμη έχω καθυστέρηση (από 01/01 που περίμενα...ή μάλλον δεν περίμενα). Έως σήμερα δεν είχα κανένα σύμπτωμα αλλά σήμερα το πρωί νιώθω κάτι κράμπες στην κοιλιά. (μπορεί να είναι η ιδέα μου από το άγχος???). Το μεσημέρι πάω σίγουρα για τεστ.

Κορίτσι μου θα περιμενουμε νεα σου. Μη το καθυστερεις αλλο. Σεβομαι τους φοβους σου αλλα ηρθε η ωρα να μάθεις. Το σπορακι σου περιμενει τις βιταμινες του...

Και είπαμε....αν τελικα δεν ειναι σπορακι δε το βάζουμε κατω. 

Περιμένουμε νεα σου μη μας ξεχασεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Petalouditsa28 είπε:

Ποσο θα ήθελα να ειχες δίκιο...χτυπαει η καρδια μου και μονο που το σκέφτομαι........... μακαρι κοριτσακι μου.  Σε ευχαριστώ για την αισιόδοξια σου......

Μιλησες με το νεο γιατρο? Θα πηγαινες σε νεο καλα δε θυμαμαι?

Tha erthei sou lew!!!! Akoume exw proaisthhma

Dustuxws exoun gia argotera rantebou. opote tha paw thn deutera sthn dikia mou gia na kanw ton uperhxo kai na dw gt authn thn fora me peiraksan ta xapia toso ... h koilia mou mpaloni egine...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Petalouditsa28 είπε:

Κορίτσι μου θα περιμενουμε νεα σου. Μη το καθυστερεις αλλο. Σεβομαι τους φοβους σου αλλα ηρθε η ωρα να μάθεις. Το σπορακι σου περιμενει τις βιταμινες του...

Και είπαμε....αν τελικα δεν ειναι σπορακι δε το βάζουμε κατω. 

Περιμένουμε νεα σου μη μας ξεχασεις.

Δεν υπάρχει καμία απολύτως περίπτωση να σας ξεχάσω.....

Το απογευματακι θα σας ενημερώσω.

 

Εύχομαι τα καλύτερα σε όλες μας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η kat-lar είπε:

Καλημέρα σε όλες κορίτσια!!

Τα νέα μου είναι τα εξής..... Ακόμη έχω καθυστέρηση (από 01/01 που περίμενα...ή μάλλον δεν περίμενα). Έως σήμερα δεν είχα κανένα σύμπτωμα αλλά σήμερα το πρωί νιώθω κάτι κράμπες στην κοιλιά. (μπορεί να είναι η ιδέα μου από το άγχος???). Το μεσημέρι πάω σίγουρα για τεστ.

Σου ευχομαι μεσα απο την ψυχη μου να εισαι εγκυος :)  μακαρι θεε μου.. κ γω στο περιμενε αλλα πιο λιγες μερες καθυστερηση ενω ειμαι σταθερη τις περισσοτερες φορες.. περιμενουμε νεα σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Κοριτσάκια μου τι κάνετε ?? 

Να κάνω μια ερώτηση και εγώ..  Όσες έχετε πάρει τα clomifen τον δεύτερο μήνα είχατε περίεργα συμπτώματα ? 

Είμαι στον δεύτερο μήνα χθες πήρα το τελευταίο... Η κοιλιά μου έχει πειστεί σαν μπαλόνι (λες και είμαι 4-5 μηνών έγκυος) ,  δεν το συζητώ ότι μυρίζω σαν κυνηγόσκυλο(η άλλη είχε φαΐ μπανάνα στο διάλειμμα και όταν μπήκε στο γραφείο την λέω καλά μπανάνα έφαγες. Δεν κάθεται η γυναίκα κοντά μου)  

Όλον αυτο τον καιρό εχω διαβάσει παααααααααρα πολυ...και ξερεις τι λενε ολοι?οτι σε παααααρα πολλές περιπτώσεις η κλομιφαινη φέρνει αποτέλεσμα στον δεύτερο κύκλο...ευχομαι λοιπον ολόψυχα αυτη η φορά να ναι και η τυχερή σου κούκλα μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα Ζουζουνοκοριτσα!!! Τι μου κάνετε??Ελπιζω όσες εχετε την ευκαιρία,να ζουζουνιζετεπολυ!!!!Εγω φοβάμαι..αν δεν κανω χοριακη δεν κανω ΤΙΠΟΤΑ!!!δεν μπορω να πω οτι πετάω..αλλα ουτε οτι ειμαι στα πατώματα...μια μέτρια κατασταση..Απο χθες για εναν ανεξήγητο λόγο εχω αρχίσει να πιστευω πως δεν μας πέτυχε η προσπάθεια..Οι ενοχλήσεις βεβαια συνεχίζουν..αλλα ουτως η άλλως εχω πάρει και περνώ και τωρα ορμόνες..οποτε δεν ξέρω πως λειτουργούν πάνω μου...Μονο πεινάω...αληθεια πεινάω πολυυυυυυ!!!το δημιουργούν λέει τα utrogestan..Εχω σταματησει να ψάχνω για συμπτώματα πια..και το μονο που κανω,ειναι φυσικά η προσευχόυλα μου στην παναγιτσα μας,οπως καθε μερα..Το μονο που με προβληματίζει,ειναι πως το πρήξιμο που ειχα,στις ωοθηκες(ναι..μπορω και τις βλεπω...) συνεχιζει να υπαρχει!Λετε να μην έσκασε κανενα αυγουλακι?και α χω κανει κύστες??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Κατερινάκι/only love είπε:

Καλημερα Ζουζουνοκοριτσα!!! Τι μου κάνετε??Ελπιζω όσες εχετε την ευκαιρία,να ζουζουνιζετεπολυ!!!!Εγω φοβάμαι..αν δεν κανω χοριακη δεν κανω ΤΙΠΟΤΑ!!!δεν μπορω να πω οτι πετάω..αλλα ουτε οτι ειμαι στα πατώματα...μια μέτρια κατασταση..Απο χθες για εναν ανεξήγητο λόγο εχω αρχίσει να πιστευω πως δεν μας πέτυχε η προσπάθεια..Οι ενοχλήσεις βεβαια συνεχίζουν..αλλα ουτως η άλλως εχω πάρει και περνώ και τωρα ορμόνες..οποτε δεν ξέρω πως λειτουργούν πάνω μου...Μονο πεινάω...αληθεια πεινάω πολυυυυυυ!!!το δημιουργούν λέει τα utrogestan..Εχω σταματησει να ψάχνω για συμπτώματα πια..και το μονο που κανω,ειναι φυσικά η προσευχόυλα μου στην παναγιτσα μας,οπως καθε μερα..Το μονο που με προβληματίζει,ειναι πως το πρήξιμο που ειχα,στις ωοθηκες(ναι..μπορω και τις βλεπω...) συνεχιζει να υπαρχει!Λετε να μην έσκασε κανενα αυγουλακι?και α χω κανει κύστες??

και στις 2 κυησεις μου τα ιδια με σενα!!! μην ακους για συμπτωματα την μερα που ειναι να σου ρθει εχεις ιδια με την περιοδο..εγω ουτε το αιματακι εμφυτευσης ειχα ψυχραιμια κ θετικη σκεψη! εγω ειμαι αισιοδοξη

Κλομιφαινη εχω παρει 6 φορες( τοσες επιτρεπεται) κ ηταν χειροτερες απο τις ορμονες εξωσωματικης..τι νευρα ειχα...δεν θα το ξεχασω κ πρηξιμο..εμενα κυστες δεν μου δημιουργησαν...μην αγχωνεσαι

Εγω ειμαι θετικη για σενα γιατι ετσι ημουν κι εγω..καλη επιτυχια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Κατερινάκι/only love είπε:

Όλον αυτο τον καιρό εχω διαβάσει παααααααααρα πολυ...και ξερεις τι λενε ολοι?οτι σε παααααρα πολλές περιπτώσεις η κλομιφαινη φέρνει αποτέλεσμα στον δεύτερο κύκλο...ευχομαι λοιπον ολόψυχα αυτη η φορά να ναι και η τυχερή σου κούκλα μου!!!

Makari katerinaki mou makari....kai egw etsi exw diabasei opote makari tha deiksei..emeis kanoume tis tuflomhges mas kai elpizoume!!! San to onoma mou. 

mono pou prosexe..esu eisai nwritera opote me blepw na se prizw...hahahah 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Finally είπε:

και στις 2 κυησεις μου τα ιδια με σενα!!! μην ακους για συμπτωματα την μερα που ειναι να σου ρθει εχεις ιδια με την περιοδο..εγω ουτε το αιματακι εμφυτευσης ειχα ψυχραιμια κ θετικη σκεψη! εγω ειμαι αισιοδοξη

Κλομιφαινη εχω παρει 6 φορες( τοσες επιτρεπεται) κ ηταν χειροτερες απο τις ορμονες εξωσωματικης..τι νευρα ειχα...δεν θα το ξεχασω κ πρηξιμο..εμενα κυστες δεν μου δημιουργησαν...μην αγχωνεσαι

Εγω ειμαι θετικη για σενα γιατι ετσι ημουν κι εγω..καλη επιτυχια

6 fores??? emena mou eipe h giatros mexri 3 fores..meta pame gia alla..

Neura eixa ton prwto mhna alla nomiza gt eixa thn pethera, 

auton ton mhna polu prhksimo basika h koilia mou. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα! Είμαι κι εγώ στην προσπαθεια. Μετα απο 1,5 χρονο αρχίσαμε να ψαχνομαστε. Είμαι στα πρόθυρα εμμηνόπαυση αν και δεν έχω κλείσει ουτε τα 40, κλειστές δυο σαλπιγγες . Η επιτροπή με έκοψε γιατί βρήκε υδροσαλπιγγα η οποία λέει ο γιατρός μου πως δεν είναι πρόβλημα γιατί δεν κρατάει υγρό. Μάλλον θα συνεχίσω αγοράζοντας φάρμακα γιατί αφού ο γιατρός λέει έτσι δεν πολυσκεφτομαι να αφαιρεσω σάλπιγγες και απλα ελπίζω... Καλό κουράγιο σε ολους όσους το παλεύουν και ολόψυχα καλη επιτυχία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Do2010 είπε:

Καλημέρα! Είμαι κι εγώ στην προσπαθεια. Μετα απο 1,5 χρονο αρχίσαμε να ψαχνομαστε. Είμαι στα πρόθυρα εμμηνόπαυση αν και δεν έχω κλείσει ουτε τα 40, κλειστές δυο σαλπιγγες . Η επιτροπή με έκοψε γιατί βρήκε υδροσαλπιγγα η οποία λέει ο γιατρός μου πως δεν είναι πρόβλημα γιατί δεν κρατάει υγρό. Μάλλον θα συνεχίσω αγοράζοντας φάρμακα γιατί αφού ο γιατρός λέει έτσι δεν πολυσκεφτομαι να αφαιρεσω σάλπιγγες και απλα ελπίζω... Καλό κουράγιο σε ολους όσους το παλεύουν και ολόψυχα καλη επιτυχία!

Kalos mas brikes. Sou euxomai suntoma na gineis manoula. 

ti farmaka perneis an epitrepetai? 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Finally είπε:

και στις 2 κυησεις μου τα ιδια με σενα!!! μην ακους για συμπτωματα την μερα που ειναι να σου ρθει εχεις ιδια με την περιοδο..εγω ουτε το αιματακι εμφυτευσης ειχα ψυχραιμια κ θετικη σκεψη! εγω ειμαι αισιοδοξη

Κλομιφαινη εχω παρει 6 φορες( τοσες επιτρεπεται) κ ηταν χειροτερες απο τις ορμονες εξωσωματικης..τι νευρα ειχα...δεν θα το ξεχασω κ πρηξιμο..εμενα κυστες δεν μου δημιουργησαν...μην αγχωνεσαι

Εγω ειμαι θετικη για σενα γιατι ετσι ημουν κι εγω..καλη επιτυχια

Σε ευχαριστω πολυ κοριτσακι μου..δεν ξέρω..περνάνε διαφορά απο το μυαλό μου..και κανονικά δεν θα πρεπε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Finally είπε:

και στις 2 κυησεις μου τα ιδια με σενα!!! μην ακους για συμπτωματα την μερα που ειναι να σου ρθει εχεις ιδια με την περιοδο..εγω ουτε το αιματακι εμφυτευσης ειχα ψυχραιμια κ θετικη σκεψη! εγω ειμαι αισιοδοξη

Κλομιφαινη εχω παρει 6 φορες( τοσες επιτρεπεται) κ ηταν χειροτερες απο τις ορμονες εξωσωματικης..τι νευρα ειχα...δεν θα το ξεχασω κ πρηξιμο..εμενα κυστες δεν μου δημιουργησαν...μην αγχωνεσαι

Εγω ειμαι θετικη για σενα γιατι ετσι ημουν κι εγω..καλη επιτυχια

Εκτός απο κλομιφαινη εχεις κανει και ενέσεις?εγω εκανα τέσσερις ενέσεις μερα παρα μερα (bemfola) ειναι lh απο οτι διάβασα..και τωρα περνώ utrogestan..εχεις πάρει κατι απο αυτα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Do2010 είπε:

Καλημέρα! Είμαι κι εγώ στην προσπαθεια. Μετα απο 1,5 χρονο αρχίσαμε να ψαχνομαστε. Είμαι στα πρόθυρα εμμηνόπαυση αν και δεν έχω κλείσει ουτε τα 40, κλειστές δυο σαλπιγγες . Η επιτροπή με έκοψε γιατί βρήκε υδροσαλπιγγα η οποία λέει ο γιατρός μου πως δεν είναι πρόβλημα γιατί δεν κρατάει υγρό. Μάλλον θα συνεχίσω αγοράζοντας φάρμακα γιατί αφού ο γιατρός λέει έτσι δεν πολυσκεφτομαι να αφαιρεσω σάλπιγγες και απλα ελπίζω... Καλό κουράγιο σε ολους όσους το παλεύουν και ολόψυχα καλη επιτυχία!

Καλη επιτυχία στις προσπάθειες σου κοπελα μου..καλως μας ηρθες..ευχομαι συντομα για ολες μας να γίνει το ονειρο πραγματικοτητα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

6 fores??? emena mou eipe h giatros mexri 3 fores..meta pame gia alla..

Neura eixa ton prwto mhna alla nomiza gt eixa thn pethera, 

auton ton mhna polu prhksimo basika h koilia mou. 

Γεια σας κ απο εμενα!!!μπορειτε λιγο ν με βοηθησετε??

Πειτε μ γιατι πρεπει μεχρι 3 φορες να παρουμε κλομοφαιν??

Πειτε μ γιατι θελω να ξαναρχισω να παιρνω.σταματησα για 2 κυκλους και τωρα λεω να ξαναξεκινησω.

Τι σας εχει πει ο γιατρος σας ?δημιουργει καποιο προβλημα??

Ευχαριστω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

K

στις Just now, ο/η Lovely είπε:

Γεια σας κ απο εμενα!!!μπορειτε λιγο ν με βοηθησετε??

Πειτε μ γιατι πρεπει μεχρι 3 φορες να παρουμε κλομοφαιν??

Πειτε μ γιατι θελω να ξαναρχισω να παιρνω.σταματησα για 2 κυκλους και τωρα λεω να ξαναξεκινησω.

Τι σας εχει πει ο γιατρος σας ?δημιουργει καποιο προβλημα??

Ευχαριστω

καλησπερα κοριτσι μου, απο οσο γνωριζω δεν κανει να παρεις πανω απο 3 φορες συνεχομενα γτ μετα απο το 3μηνο η χρηση του προκαλει λεπτυνση του ενδομητριου... αυτο τουλαχιστον μ ειχε πει ο γιατρος μου..αν καποια αλλη γνωριζει κατι παραπανω ας μας πει..ωστοσο νομιζω δεν υπαρχει θεμα αν τα διακοψεις για λιγο και μετα τα ξαναρχισεις αλλα μονο παλι για 3 μηνες..οπως και να χει πρπεει να συμβουλευτεις τον γιατρο σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η miniatoura87 είπε:

K

καλησπερα κοριτσι μου, απο οσο γνωριζω δεν κανει να παρεις πανω απο 3 φορες συνεχομενα γτ μετα απο το 3μηνο η χρηση του προκαλει λεπτυνση του ενδομητριου... αυτο τουλαχιστον μ ειχε πει ο γιατρος μου..αν καποια αλλη γνωριζει κατι παραπανω ας μας πει..ωστοσο νομιζω δεν υπαρχει θεμα αν τα διακοψεις για λιγο και μετα τα ξαναρχισεις αλλα μονο παλι για 3 μηνες..οπως και να χει πρπεει να συμβουλευτεις τον γιατρο σου

Α ρε Μινιατουράκι!!!!!!!!! Για ακόμα μια φορά θα συμφωνήσω μαζί σου!

Αυτό ξερω κι εγω... διακεκομένα 3 μήνες, παύση ενα μήνα και μετα πάλι δεν υπάρχει πρόβλημα..

Μου έχει πει ο γιατρός μου συνολικά όμως όχι πάνω από 12 κύκλους χρήση της κλομιφαίνης.. δε ξερω αν ισχυει για όλες τις περιπτωσεις ή περίπτωση σαν εμενα...

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Kalos mas brikes. Sou euxomai suntoma na gineis manoula. 

ti farmaka perneis an epitrepetai? 

 

Εκανα την πρώτη ωοληψία φυσικού  κύκλου μόνο με clomiphen kai pregnyl. Ολα πηγαν καλά και εχω τον μικρο μου χιονάνθρωπο στην κατάψυξη. Σήμερα μου ήρθε περίοδος και θα κάνω το ίδιο. Μου είπαν πως λόγω ηλικίας χρειάζομαι 4 ωάρια για να χρησιμοποιήσουμε τα 3. Ακόμα δεν μου έχουν πει τι άλλα φάρμακα θα πρέπει να χρησιμοποιήσω απο αυτά που μου αρνήθηκε η επιτροπή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η peacock είπε:

Α ρε Μινιατουράκι!!!!!!!!! Για ακόμα μια φορά θα συμφωνήσω μαζί σου!

Αυτό ξερω κι εγω... διακεκομένα 3 μήνες, παύση ενα μήνα και μετα πάλι δεν υπάρχει πρόβλημα..

Μου έχει πει ο γιατρός μου συνολικά όμως όχι πάνω από 12 κύκλους χρήση της κλομιφαίνης.. δε ξερω αν ισχυει για όλες τις περιπτωσεις ή περίπτωση σαν εμενα...

 

Ααχαχαχ!!! συμφωνουμε σε ολα τελικα!!! ε ναι λογικο το βρισκω ολο αυτο να εχει ενα οριο 12 κυκλων..γιατι οπως και να το κανεις φαρμακα ειναι..!

πως εισαι εσυ γλυκουλα μου? αναμενεις να περασουν οι μερες να παιξεις τις τυχερες τυφλομυγες?? ;) 

θελω να σας γραψω μια μια αλλα εχουμε γινει και πολλες και δεν σας προλαβαινω με τη δουλεια!!!!

οπως και να χει να ξερετε σας διαβαζω και σας σκεφτομαι ολες!!! ανυπομονωνα ακουσω απο ολες μας ευχαριστα!!!

σας φιλω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η miniatoura87 είπε:

Ααχαχαχ!!! συμφωνουμε σε ολα τελικα!!! ε ναι λογικο το βρισκω ολο αυτο να εχει ενα οριο 12 κυκλων..γιατι οπως και να το κανεις φαρμακα ειναι..!

πως εισαι εσυ γλυκουλα μου? αναμενεις να περασουν οι μερες να παιξεις τις τυχερες τυφλομυγες?? ;) 

θελω να σας γραψω μια μια αλλα εχουμε γινει και πολλες και δεν σας προλαβαινω με τη δουλεια!!!!

οπως και να χει να ξερετε σας διαβαζω και σας σκεφτομαι ολες!!! ανυπομονωνα ακουσω απο ολες μας ευχαριστα!!!

σας φιλω!!!

Μινιατουρακι μου μάλλον ξεκινάει ενας πολύ χαλαρός κύκλος για μενα.... σαν να πατήθηκε ενα κουμπί και να με γέμισε αναισθησία... όχι πως δε το σκεφτομαι.. το σκέφτομαι... αλλά είμαι πιο cool... θα δείξει!

Όντως μαζευτήκαμε πολλές μέλλουσες μανούλες και είναι δύσκολο να απανταμε σε όλα. Κι εμείς σε σκεφτόμαστε μικρό μας Μινιατουράκι!

Σε φιλώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η miniatoura87 είπε:

Ααχαχαχ!!! συμφωνουμε σε ολα τελικα!!! ε ναι λογικο το βρισκω ολο αυτο να εχει ενα οριο 12 κυκλων..γιατι οπως και να το κανεις φαρμακα ειναι..!

πως εισαι εσυ γλυκουλα μου? αναμενεις να περασουν οι μερες να παιξεις τις τυχερες τυφλομυγες?? ;) 

θελω να σας γραψω μια μια αλλα εχουμε γινει και πολλες και δεν σας προλαβαινω με τη δουλεια!!!!

οπως και να χει να ξερετε σας διαβαζω και σας σκεφτομαι ολες!!! ανυπομονωνα ακουσω απο ολες μας ευχαριστα!!!

σας φιλω!!!

Τι γλυκια που εισαι! ?????

Μα γίνεται τέτοιο κορίτσι και να μη γίνει μανούλα???????? Θα γινεις συντομα κοριτσακι μου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Do2010 είπε:

Εκανα την πρώτη ωοληψία φυσικού  κύκλου μόνο με clomiphen kai pregnyl. Ολα πηγαν καλά και εχω τον μικρο μου χιονάνθρωπο στην κατάψυξη. Σήμερα μου ήρθε περίοδος και θα κάνω το ίδιο. Μου είπαν πως λόγω ηλικίας χρειάζομαι 4 ωάρια για να χρησιμοποιήσουμε τα 3. Ακόμα δεν μου έχουν πει τι άλλα φάρμακα θα πρέπει να χρησιμοποιήσω απο αυτά που μου αρνήθηκε η επιτροπή.

ti kala ara anatpokrithhkes sto farmako kai wario einai etoima na erthei na skalwsei. Upomwnei kopela mou euxomai auton ton mhna na kaneis 2-3 waria wste na suplhrwseis 4. nai einai kalutera perissotera waria wste na exeis pio sigourh epituxia!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η miniatoura87 είπε:

Ααχαχαχ!!! συμφωνουμε σε ολα τελικα!!! ε ναι λογικο το βρισκω ολο αυτο να εχει ενα οριο 12 κυκλων..γιατι οπως και να το κανεις φαρμακα ειναι..!

πως εισαι εσυ γλυκουλα μου? αναμενεις να περασουν οι μερες να παιξεις τις τυχερες τυφλομυγες?? ;) 

θελω να σας γραψω μια μια αλλα εχουμε γινει και πολλες και δεν σας προλαβαινω με τη δουλεια!!!!

οπως και να χει να ξερετε σας διαβαζω και σας σκεφτομαι ολες!!! ανυπομονωνα ακουσω απο ολες μας ευχαριστα!!!

σας φιλω!!!

 

στις πριν 37 λεπτά, ο/η peacock είπε:

Μινιατουρακι μου μάλλον ξεκινάει ενας πολύ χαλαρός κύκλος για μενα.... σαν να πατήθηκε ενα κουμπί και να με γέμισε αναισθησία... όχι πως δε το σκεφτομαι.. το σκέφτομαι... αλλά είμαι πιο cool... θα δείξει!

Όντως μαζευτήκαμε πολλές μέλλουσες μανούλες και είναι δύσκολο να απανταμε σε όλα. Κι εμείς σε σκεφτόμαστε μικρό μας Μινιατουράκι!

Σε φιλώ!

Ante pame gia tuflomhges gia na kapsoume to pelekoudi!! :-) 

@miniatoura87 me bohthas polu me tis gnwseis! se euxaristw polu. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Petalouditsa28 είπε:

Τι γλυκια που εισαι! ?????

Μα γίνεται τέτοιο κορίτσι και να μη γίνει μανούλα???????? Θα γινεις συντομα κοριτσακι μου!!

αν εγω ειμαι γλυκια πεταλουδιτσα μου, εσυ εισαι καραμελα με ζαχαρωτο μαζι!!! [smilie=love7.gif] σε ευχαριστω πολυ πολυ πολυ!!!!ατε να γινουμε συντομα ολες μανουλες!!! ανυπομονω να λεμε για συμπτωματα εγκυμοσυνης πια!!! εσυ σε πια μερα εισαι κοριτσακι μ? ποτε περιμενεις? νομιζω λιγο μετα απο μενα εγω περιμενω σε μια βδομαδα ακριβως! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsakia mou deite ti brhka kai eipa na to moirastw mazi sas...

  • Προσπαθήστε να εστιάσετε την προσοχή σας στην γενικότερη εικόνα. Κατά την προσπάθεια σύλληψης κάθε μήνας που χάνεται φαίνεται σαν αιώνας, όταν όμως τελικά αυτή επιτευχτεί, δεν έχει καμία σημασία ποιο μήνα έγινε.
  • Μην εγκαταλείπετε την υπόλοιπη ζωή σας γι΄ αυτό το σκοπό. Η προσπάθεια να αποκτήσετε μωρό μπορεί να αποτελεί ένα μεγάλο κομμάτι της ζωής σας τη δεδομένη στιγμή, δεν είναι όμως το μόνο. Βρείτε χρόνο για την οικογένειά σας, το σύντροφό σας, τους φίλους σας, τα χόμπι σας και ότι άλλο σας βοηθά να θυμάστε ότι είχατε μια ζωή πριν αρχίσετε τις προσπάθειες για εγκυμοσύνη, και ακόμα την έχετε!
  • Αλλάξτε περιβάλλον. Έχει παρατηρηθεί ότι οι πιθανότητες σύλληψης αυξάνονται με την αλλαγή περιβάλλοντος˙ ιδιαίτερα κατά τις διακοπές (απομάκρυνση από την ρουτίνα της καθημερινότητας και ψυχική ηρεμία).
  • Συζητήστε το πρόβλημά σας. Αν τελικά διαπιστώσετε ότι δεν μπορείτε να ελέγξετε το άγχος από μόνοι σας τότε είναι καλύτερα να συζητήσετε το πρόβλημά σας με εξειδικευμένους σε τέτοια θέματα επαγγελματίες. Ζητήστε συμβουλή από ειδικό ψυχολόγο. (Μελέτες έχουν δείξει ότι σε γυναίκες που συμμετείχαν σε προγράμματα ομαδικής ψυχικής υποστηρικτικής θεραπείας τα ποσοστά σύλληψης αυξήθηκαν κατά 40%.)
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...