Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πόσες προσπαθούμε για μωράκι??


Petalouditsa28

Recommended Posts

Ευχαριστώ όλες για τις ευχές και ανταποδίδω στο έπακρο! όντως τα πιο αληθινά πράγματα λέγονται εδώ μέσα! γκολ λοιπόν ε;;;; μωρέ η εθνική Βραζιλίας θα γίνουμε.!!! Σας καληνυχτω μιας και πολύ ύπνος κορίτσια...καλές τυφλόμύγες....αέρα! !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η mommy86 είπε:

Joy μου..ασε τα πεθερικα στην ακρη..δεν ειναι τα δοντια τους για τετοια..εδω.. Εδω ειμαστε εμεις να σε ακούμε!! 

Κατερινακι.. Οπως λεει και το ψευδώνυμο σου..only love καλό μου! Καθαρη αγαπη και αλληλουποστηριξη εδω μεσα..μπορει να φοραμε "προσωπεια" αλλα λεμε τις μεγαλύτερες αληθειες μας εδω...

Με συγκινεις @mommy86  μου.. όντως ειμαςτε σαν αδελφές εδω κ χαίρομαι παρα πολυ για αυτο!! Μεγάλη αγκαλίτσα κ φιλιά σε ολες κορίτσια μου!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η Κατερινάκι/only love είπε:

Ετσι..καθολου τυχαίο το "ψευδώνυμο" μου..ειναι φιλοσοφία μου..αξία της ζωης μου..Μονο η αγαπη μπορει...και απο οτι ειδες,εγω ουτε "προσωπείο" δεν μπορω να φορέσω..και ονομα και φωτογραφία..εκτίθεμαι κανονικότατα...αχαχχααχχαα...και ας ειμαι διδυμάκι στο ζώδιο..το λεω γιατι μας αποκαλούν διπροσωπους..

Κι γω διδυμάκι ειμαι κοριτσι μου!!! Αστούς να λενε... εγω εχω κ οροσκοπο δίδυμο.. όποτε καταλαβαίνεις τι ακούω.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Joy1988 είπε:

@mommy86 εχω ακριβώς το ίδιο με σένα κ δεν ξερω τι ειναι.. κ μένα το μυαλό μου πήγε σε καμία κύστη .. επίσης, σκέφτομαι μήπως με επηρέασαν οι ενέσεις που είχα παρει τον Δεκέμβρη για ωορρηξία κ δημιουργήθηκαν κύστες.. ποσο θα θελα να είχα ενα μηχάνημα υπερήχου στο σπιτι κ να βλέπω τι γίνεται... 

Εγω τοσα χρονια ελεγα μακαρι μα ειχα πατέρα κομμωτη, μανα μακιγιεζ και στυλιστρια... θα περιποιουμουν τον εαυτο μου καθε μερα τσαμπε!! 

Πλεον λεω μακαρι να ειχα μανα γυναικολόγο να κανω καθε μερα υπερηχο χαχαχαχαχαχα...

Επισης παντα σηχτηριζα που πριζοταν το στήθος μου πριν την ωορρηξία και που ειχα υγρα λες κ κατουριεμαι πανω μου. Πλεον παρακαλαω να γινει ρο στήθος μου τουμπανο κ να εχω υγρα για να ξερω ποτε κ αν έκανα ωορρηξια χαχαχαχα... 

Κοριτσια μου σας φιλω μια μια ξεχωριστά!! Ειμαι στη δουλειά κ δε μπορω να δθαβασω με απολυτη προσοχη τα μηνύματα ολων σας αλλα ηθελα να σας πω κ μια Καλημέρα!!! 

Και να θυμόμαστε καθε λεπτο που περνάει: Θα γίνουμε συντομα μανούλες και θα μεταφερθουμε ολες σε νεο θεμα....."ας μιλήσουμε για τα εμβρυακια μας" !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Joy1988 είπε:

@Κατερινάκι/only love εδω ειμαςτε για να τα λέμε ολα! Ο,τι ξέρουμε.. μπάς κ διαφωτισμού με..λοιπόν, εγω αν κ κανω κανονικά ωορρηξία αλλα επειδή 1,5 χρόνο δεν έγινε τιποτα η γιατρός μου έδωσε gonal f την πένα συγκεκριμένα! Απο την 2 μεχρι την 9 μερα .. κ μετα θα εκανα pregnyl κ σπερματέγχυση! Ομως, πήγα για υπέρηχο την 8 μερα κ είχα 10 αυγά μεγάλα κ μου είπε να σταματήσω τις ενέσεις κ ότι ο κύκλος ακυρώνεται γιατί υπαρχει κίνδυνος να γονιμοποιηθουν 5-6-7 παιδιά.. κ ούτε καν επαφές δεν μου επέτρεψε! Εκείνο το μηνα ήμουν ράκος γιατί το περίμενα ότι θα πάθω υπερδιέγερση.. έχουμε καταντήσει πειραματόζωα ... αλλα ας ειναι δεν εχω πρόβλημα αρκεί να γίνουμε ολες μας μανούλες.. ολα θα τα υποστούμε! Εσυ; παίρνεις χάπια ή οχι ακομη; 

Μεν τρέλανες,ειλικρινα!!εγω κανω ωορρηξία..αλλα επειδη εδω και 3 χρονια δεν εχει προκύψει ουτε 1 εγκυμοσυνη(που να χουμε προλάβει να την καταλάβουμε τουλάχιστον) και αφου κάναμε σαλπιγγογραφια και ηταν μια χαρα οπως και το σπερμα..πηγα τον Νοέμβρη στο γιατρό και του ειπα πως νιώθω οτι δεν θα τα καταφέρω..Αφου με έβρισε λιγο,και μου πε πως με αυτη τη μήτρα,με τέτοιο ενδομήτριο και με αυτο το σπερμα αποκλείεται να μην κανουμε παιδί..μου έγραψε (παλι) καποιες εξετάσεις,επανάληψη fsh,οιστραδιολη,lh,Amh,προλακτινη και μια καλλιέργεια σπερματος,για να δουμε αν εχει τσιμπήσει κανενα μικρόβιο..και το ρωτησα αν μπορουμε τα το προωθήσουμε με καποιο τροπο... (καποιες επρεπε να γινουν την 2η του κυκλου..οποτε θα τις ξανά πιο μετα..αφου βγήκαν οι υπόλοιπες,απαντησεις,και δεν προλάβαμε τον κύκλο αυτο οπως είπε) μου εκανε εναν υπέρηχο την δέκατη ημέρα..και ειχα ενα ωραιότατο 19mm ωάριο..φύγετε μας λέει κ απο σημερα κ για τις επόμενες 3-4μερες "βαράτε"..(σημειωτέον,μου χει δωσει απο πέρυσι και περνώ πολυβιταμίνες ειδικές για την κύηση και την λοχία,(neogravigil λέγονται) και του αντρα μου επειδη καπνίζει του είπε 2-3 αναβραζουσες vit-C οπωσδήποτε!εμεις αυτον τον κύκλο τον χάσαμε..το ιδιο βράδυ τσακωθήκαμε,και να ίδια πονο..γύρω τις 12 ενιωσα κατι οξυ,και  μετα τιποτα..κάναμε πια,την επομενη το βραδυ,και ημουν σίγουρη πως το χασαμε..Και φτάνω  στο  τωρα..Δευτερη μερα του κυκλου (και ηταν 2η των Χριστουγέννων,παω για εξεταση fsh,lh και προλακτινη..η fsh για την ηλικια μου ειναι τσιμπημενη,ευτυχως οχι 12,4 που ειχε βγει τον Μάρτιο του 15 που χα ξανακάνει..και τη τη φορά,ειχε ανεβεί η προλακτινη..οποτε μου ξεκίνησε χάπι για να πεσει,και παραλληλα serpafar 2η με 7η μερα πρωι,μεσημέρι,βράδυ..και ένεση bemfola 150 πένα κ αυτη..ψαχνόμουν για να τις παρω απο το φαρμακειο του εοπυυ και τελικά τζιφος τις αγόρασα γιατι πρεπει  να χεις  περάσει επιτροπή.(4 σύνολο) απο η τριτη ημέρα,μεχρι την ένατη μερα παρα μερα..την 9η μου εκανε υπερηχο..ειχα 4,δυο απο τη μια ωοθηκη 18,5mm κ 2 των 15,5mm απο την αριστερή..την τεταρτη ένεση ακομη δεν την ειχα κανει,την εκανα 2ωρες αργότερα..ηταν πολυ ενθουσιασμένος,μου πε οτι ανταποκρίθηκα πολυ καλα,και πως αυριο το πρωι(Τρίτη 3/1)να κανω pregnyl και ξεκιναμε απο το απογευμα επαφες..αυτη η φορά δεν ειδα ουτε υγρά,ουτε ειχα πονο..τιποτα!!μου είπε προσπαθεια μεχρι την πεμπτη και την Πέμπτη ξεκινησα και utrogestan(προγεστερονη για να ενισχύσουμε η συλληψη μου ειπε) και salospir προληπτικά γιατι λες αυτες οι ορμόνες και τα χαπια εχουν κινδυνο θρομβώσεων..και εγω εχω και κληρονομικοτητα..και μια αδερφη με θρομβοφιλια στην εγκυμοσυνη..Αυτα..μετα απο 15 μερες μου πε για χοριακη,να προσεχω και ακομα και αιματακι να δεις,δεν σταματάς τα χαπια..Εχει ελέγξει με υπερηχο,πως δεν κανεις ωορηξια?ενεσεις εκανες καθε μερα??.?των ποσο?των 300 ????και αφου δημιουργηθηκαν οοοολα αυτα τα ωοθηλακια,αν γονιμοποιουνταν 3 η 6 δεν μπορουσατε να κανετε μειωση??στην εσχατη λεω,σαν λυση..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Joy1988 είπε:

Κι γω διδυμάκι ειμαι κοριτσι μου!!! Αστούς να λενε... εγω εχω κ οροσκοπο δίδυμο.. όποτε καταλαβαίνεις τι ακούω.. 

Ωωωωω...συγκινούμε...και συ??τι ωραια?ποτε εχεις γενεθλεια Μάιο η Ιούνιο? Εγω 26 Μαΐου..α..και ωροσκόπο?εγω εκει τα χάλασα..εχω καρκίνο..και εχω αρχίσει να κλαιω πααααααααρα πολυ τα τελευταία χρονια...Η αδερφή μου ειναι το άκρως αντίθετο..Καρκίνος με ωροσκόπο δίδυμο..ε..δεν εχουμε ΚΑΜΙΑ σχέση!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εκτακτη ειδηση τελευταίας στιγμης:

Ειδα στο χαρτι τα γνωστα υγρα που ειναι σαν ασπραδι ή μυξουλες!! 

?????????????????????????????????????????????

17η μερα σήμερα... μαλλον ερχεται η αγαπημενη ωορρηξουλα!!!!

ΥΓ: στο προηγούμενο κυκλο εκανα ωορρηξια μαλλον τη 18η μερα με ρα ροζουλι...επισης και αλλη μια φορα που την ειχα παρακολουθησει με υπέρηχο πριν τη βιοχημικη παλι ειχα κανει τη 17-19 ημερα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Petalouditsa28 είπε:

Εκτακτη ειδηση τελευταίας στιγμης:

Ειδα στο χαρτι τα γνωστα υγρα που ειναι σαν ασπραδι ή μυξουλες!! 

?????????????????????????????????????????????

17η μερα σήμερα... μαλλον ερχεται η αγαπημενη ωορρηξουλα!!!!

ΥΓ: στο προηγούμενο κυκλο εκανα ωορρηξια μαλλον τη 18η μερα με ρα ροζουλι...επισης και αλλη μια φορα που την ειχα παρακολουθησει με υπέρηχο πριν τη βιοχημικη παλι ειχα κανει τη 17-19 ημερα!! 

Κοριτσακι μουυυυυυυυ τι καλααααααααα...τυφλομυγες μεχρι να στραβωθείτε λοιπον...χαχαχαχαχαχαχαχαχαχα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κι απο μένα!! @peacock μου πολυ στεναχωρέθηκα με τα νέα σου.. δεν πεφτουμε ομως.. θα ειναι την επόμενη φορά σίγουρα. Τωρα που βρήκες τον τροπο! Και μια πολυ καλη μου φιλη δεν εκανε ποτε ωορρηξία δεν είχε ποτε περίοδο μονο με αντισυλληπτικά λόγω πολυκυστικών  και έκανε τη μέθοδο που έκανες με χάπια και ενέσεις, τη πρώτη δεν έπιασε, θυμάμαι την απογοήτευση της.. Έμεινε με τη δεύτερη η τη Τρίτη προσπάθεια! Εκανε έναν κοριτσάκι και μετα απο 2 χρονια ενα αγοράκι.. ολα γίνονται. Απλά θέλει λιγο περισσότερο υπομονή οταν εχεις ΣΠΩ.. αδικία μεγάλη το ξερω.. 

@mommy86 δεν εχεις  τιποτα καμια κύστη!! Ολα ειναι καλα!! 

@Κατερινάκι/only love ενα μπατσακι και απο μένα!! 

@Παρασκευαιδου εντός της ημέρας θα σου στείλω τηλέφωνο και όνομα. 

Μπορει να σας φανεί βλακεία αυτο που θα πω αλλα θα το πω..  Σκεφτομουνα οτι μπορει   να μην πέρασα την ίδια αγωνία για εγκυμοσύνη γιατι έμεινα έγκυος τον 5ο μήνα προσπαθειών, αλλα πέρασα μια αντίστοιχη αγωνία οταν περνούσαν τα χρονια και δεν έβρισκα σύντροφο που να μου ταιριάζει..

Χώρισα απο μια μακροχρόνια σχέση στα 30 μου και με πήρε πολυ απο κάτω.. τα επόμενα 7 χρονια ενω ηταν πολυ όμορφα με την έννοια οτι έκανα πολυ ωραια πραγματά εκδρομές, ταξίδια, αναρρίχηση, σκι ενα σωρό  χόμπι,  καλές παρέες αλλα πάντα  κατι έλειπε.. άρχισα να νιώθω πως εχω κάποιο πρόβλημα.. η μια γνωριμία μετα την άλλη ηταν καταστροφικές! Ο ενας δεν ηθελε σχέση, ο αλλος έπαιζε με κανα δυο ταυτόχρονα, ο παραλλος ηταν βαρετός και ξενέρωτος. Οταν μου άρεζε κάποιος  κατι γινόταν αλλα  ηταν εφήμερο, οταν δεν μου άρεζε  κάποιος γινόταν κολλίτσιδα.. έκανα 1-2 σχέσεις με ακατάλληλους οι οποίοι απλά με έκαναν να χάσω χρονο..

Οι άντρες φιλοι μου με συμβούλευαν: εισαι πολυ δυναμική και τους τρομάζεις, πρεπει να το παίξεις πιο δύσκολη ο αλλος, πρεπει να εισαι πιο δεκτική/φιλική/ναζιάρα, πρεπει να μην δείχνεις πως θελεις γάμο και παιδιά γιατι τους τρομάζεις, πρεπει ομως να εισαι ξεκάθαρη στο τι θελεις και ειλικρινής, πρεπει να εισαι  ετσι αλλιώς να κάνεις αυτο εκείνο.. η λίστα μεγάλωνε και ο καιρός περνούσε.. Έβλεπα τους γονείς μου να αγχώνονται και τους συγγενείς να ψιθυρίζουν.. Ευτυχώς η μαμά μου και η αδερφη μου ηταν πολυ υποστηρικτικές το ίδιο και οι φίλες μου.. Αλλα ένιωθα πως ειμαι "περίεργη", "διαφορετική".. Γιατι επιλέγει να τρέχει στα βουνά αντί να κανει οικογένεια;.. Το αντιμέτωπιζα θαρραλέα δεν λέω αλλα με μια πίκρα.  Θα βρω άραγε κάποιον να ένωσω τη ζωή μου; να ζήσουμε μαζι; να κανω οικογένεια; να έχουμε το σπιτάκι μας;  το θεμα παιδι το έβλεπα με κυάλι! Τι παιδι; κόντευα 37 και δεν ειχα καν σχέση! Εκει πανω γνώρισα τον άντρα μου και δέσαμε αμέσως.. ολα κυλησαν ομαλά.. Μπορει να άργησα λοιπόν αλλα άξιζε..

Μπορει να μην εχει καμια σχέση αυτο που λέω αλλα εννοώ πως καταλαβαίνω πως ειναι να θέλεις κατι τόσο πολυ και να μην ερχεται... Αλλα θα ερθει κοριτσια μου και θα ειναι ολα ωραια και όπως πρεπει!! Σας φιλώ!! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Petalouditsa28 είπε:

Εκτακτη ειδηση τελευταίας στιγμης:

Ειδα στο χαρτι τα γνωστα υγρα που ειναι σαν ασπραδι ή μυξουλες!! 

?????????????????????????????????????????????

17η μερα σήμερα... μαλλον ερχεται η αγαπημενη ωορρηξουλα!!!!

ΥΓ: στο προηγούμενο κυκλο εκανα ωορρηξια μαλλον τη 18η μερα με ρα ροζουλι...επισης και αλλη μια φορα που την ειχα παρακολουθησει με υπέρηχο πριν τη βιοχημικη παλι ειχα κανει τη 17-19 ημερα!! 

Τυφλομυγες! Σημερα αυριο μεθαύριο!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Lisaki 80 είπε:

Καλημέρα κι απο μένα!! @peacock μου πολυ στεναχωρέθηκα με τα νέα σου.. δεν πεφτουμε ομως.. θα ειναι την επόμενη φορά σίγουρα. Τωρα που βρήκες τον τροπο! Και μια πολυ καλη μου φιλη δεν εκανε ποτε ωορρηξία δεν είχε ποτε περίοδο μονο με αντισυλληπτικά λόγω πολυκυστικών  και έκανε τη μέθοδο που έκανες με χάπια και ενέσεις, τη πρώτη δεν έπιασε, θυμάμαι την απογοήτευση της.. Έμεινε με τη δεύτερη η τη Τρίτη προσπάθεια! Εκανε έναν κοριτσάκι και μετα απο 2 χρονια ενα αγοράκι.. ολα γίνονται. Απλά θέλει λιγο περισσότερο υπομονή οταν εχεις ΣΠΩ.. αδικία μεγάλη το ξερω.. 

@mommy86 δεν εχεις  τιποτα καμια κύστη!! Ολα ειναι καλα!! 

@Κατερινάκι/only love ενα μπατσακι και απο μένα!! 

@Παρασκευαιδου εντός της ημέρας θα σου στείλω τηλέφωνο και όνομα. 

Μπορει να σας φανεί βλακεία αυτο που θα πω αλλα θα το πω..  Σκεφτομουνα οτι μπορει   να μην πέρασα την ίδια αγωνία για εγκυμοσύνη γιατι έμεινα έγκυος τον 5ο μήνα προσπαθειών, αλλα πέρασα μια αντίστοιχη αγωνία οταν περνούσαν τα χρονια και δεν έβρισκα σύντροφο που να μου ταιριάζει..

Χώρισα απο μια μακροχρόνια σχέση στα 30 μου και με πήρε πολυ απο κάτω.. τα επόμενα 7 χρονια ενω ηταν πολυ όμορφα με την έννοια οτι έκανα πολυ ωραια πραγματά εκδρομές, ταξίδια, αναρρίχηση, σκι ενα σωρό  χόμπι,  καλές παρέες αλλα πάντα  κατι έλειπε.. άρχισα να νιώθω πως εχω κάποιο πρόβλημα.. η μια γνωριμία μετα την άλλη ηταν καταστροφικές! Ο ενας δεν ηθελε σχέση, ο αλλος έπαιζε με κανα δυο ταυτόχρονα, ο παραλλος ηταν βαρετός και ξενέρωτος. Οταν μου άρεζε κάποιος  κατι γινόταν αλλα  ηταν εφήμερο, οταν δεν μου άρεζε  κάποιος γινόταν κολλίτσιδα.. έκανα 1-2 σχέσεις με ακατάλληλους οι οποίοι απλά με έκαναν να χάσω χρονο..

Οι άντρες φιλοι μου με συμβούλευαν: εισαι πολυ δυναμική και τους τρομάζεις, πρεπει να το παίξεις πιο δύσκολη ο αλλος, πρεπει να εισαι πιο δεκτική/φιλική/ναζιάρα, πρεπει να μην δείχνεις πως θελεις γάμο και παιδιά γιατι τους τρομάζεις, πρεπει ομως να εισαι ξεκάθαρη στο τι θελεις και ειλικρινής, πρεπει να εισαι  ετσι αλλιώς να κάνεις αυτο εκείνο.. η λίστα μεγάλωνε και ο καιρός περνούσε.. Έβλεπα τους γονείς μου να αγχώνονται και τους συγγενείς να ψιθυρίζουν.. Ευτυχώς η μαμά μου και η αδερφη μου ηταν πολυ υποστηρικτικές το ίδιο και οι φίλες μου.. Αλλα ένιωθα πως ειμαι "περίεργη", "διαφορετική".. Γιατι επιλέγει να τρέχει στα βουνά αντί να κανει οικογένεια;.. Το αντιμέτωπιζα θαρραλέα δεν λέω αλλα με μια πίκρα.  Θα βρω άραγε κάποιον να ένωσω τη ζωή μου; να ζήσουμε μαζι; να κανω οικογένεια; να έχουμε το σπιτάκι μας;  το θεμα παιδι το έβλεπα με κυάλι! Τι παιδι; κόντευα 37 και δεν ειχα καν σχέση! Εκει πανω γνώρισα τον άντρα μου και δέσαμε αμέσως.. ολα κυλησαν ομαλά.. Μπορει να άργησα λοιπόν αλλα άξιζε..

Μπορει να μην εχει καμια σχέση αυτο που λέω αλλα εννοώ πως καταλαβαίνω πως ειναι να θέλεις κατι τόσο πολυ και να μην ερχεται... Αλλα θα ερθει κοριτσια μου και θα ειναι ολα ωραια και όπως πρεπει!! Σας φιλώ!! 

 

Συμφωνω και επαυξάνω στο οτι οταν κατι το κυνηγάς μπορει να μην έρχεται..εχω και γω πολυ παλαιότερα βεβαια τέτοιο παράδειγμα,απο τα 18 μεχρι το 20 ημουν κολλημένη σε μια "σχέση" που κανονικά θα επρεπε να χει τελειώσει απο τον πρώτο μηνα..κοροϊδία..κέρατο..απίστευτα σκηνικά..και πραγματικά ξύπνησα ενα πρωι και ειπα"εισαι χαζή!!τι σου λειπει??γιατι μένεις εκει προσκολλημένη??"και ετσι έπαψα να κυνηγάω,να παρακαλάω και να περιμενω..ειπα θα βγαίνω με τις φίλες μου,να περνάω καλα με τον εαυτό μου και τίποτε άλλο..ε..δεν πρόλαβα..λίγες μερες αργότερα..κάτω απο απίστευτες συνθήκες..γνώρισα τον καλο μου..και απο την πρωτη στιγμή που μου επιασε το χέρι..ενιωσα αυτο το κατι διαφορετικό..ολα ηταν αλλιως..ηταν σαν να μπορούσα να δω το μέλλον..και 11,5 χρονια μετα..αυτο το χέρι με κρατάει και το κρατώ ακομα..ΟΛΑ γίνονται για κάποιο λόγο..και ενω το χω ξαναπεί..θα το ξαναπώ..και θα συνεχίσω να το λεω..ειμαστε πολυ τυχερές που εχουμε ουτε ανθρωπους μας..που εχουμε συντρόφους και παλεύουμε μαζι για ολα..το πιο δύσκολο κομμάτι πια ειναι να εχεις εναν άνθρωπο δίπλα σου που σε αγαπά και τον αγαπάς ανειδιοτελως...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Lisaki 80 είπε:

Καλημέρα κι απο μένα!! @peacock μου πολυ στεναχωρέθηκα με τα νέα σου.. δεν πεφτουμε ομως.. θα ειναι την επόμενη φορά σίγουρα. Τωρα που βρήκες τον τροπο! Και μια πολυ καλη μου φιλη δεν εκανε ποτε ωορρηξία δεν είχε ποτε περίοδο μονο με αντισυλληπτικά λόγω πολυκυστικών  και έκανε τη μέθοδο που έκανες με χάπια και ενέσεις, τη πρώτη δεν έπιασε, θυμάμαι την απογοήτευση της.. Έμεινε με τη δεύτερη η τη Τρίτη προσπάθεια! Εκανε έναν κοριτσάκι και μετα απο 2 χρονια ενα αγοράκι.. ολα γίνονται. Απλά θέλει λιγο περισσότερο υπομονή οταν εχεις ΣΠΩ.. αδικία μεγάλη το ξερω.. 

@mommy86 δεν εχεις  τιποτα καμια κύστη!! Ολα ειναι καλα!! 

@Κατερινάκι/only love ενα μπατσακι και απο μένα!! 

@Παρασκευαιδου εντός της ημέρας θα σου στείλω τηλέφωνο και όνομα. 

Μπορει να σας φανεί βλακεία αυτο που θα πω αλλα θα το πω..  Σκεφτομουνα οτι μπορει   να μην πέρασα την ίδια αγωνία για εγκυμοσύνη γιατι έμεινα έγκυος τον 5ο μήνα προσπαθειών, αλλα πέρασα μια αντίστοιχη αγωνία οταν περνούσαν τα χρονια και δεν έβρισκα σύντροφο που να μου ταιριάζει..

Χώρισα απο μια μακροχρόνια σχέση στα 30 μου και με πήρε πολυ απο κάτω.. τα επόμενα 7 χρονια ενω ηταν πολυ όμορφα με την έννοια οτι έκανα πολυ ωραια πραγματά εκδρομές, ταξίδια, αναρρίχηση, σκι ενα σωρό  χόμπι,  καλές παρέες αλλα πάντα  κατι έλειπε.. άρχισα να νιώθω πως εχω κάποιο πρόβλημα.. η μια γνωριμία μετα την άλλη ηταν καταστροφικές! Ο ενας δεν ηθελε σχέση, ο αλλος έπαιζε με κανα δυο ταυτόχρονα, ο παραλλος ηταν βαρετός και ξενέρωτος. Οταν μου άρεζε κάποιος  κατι γινόταν αλλα  ηταν εφήμερο, οταν δεν μου άρεζε  κάποιος γινόταν κολλίτσιδα.. έκανα 1-2 σχέσεις με ακατάλληλους οι οποίοι απλά με έκαναν να χάσω χρονο..

Οι άντρες φιλοι μου με συμβούλευαν: εισαι πολυ δυναμική και τους τρομάζεις, πρεπει να το παίξεις πιο δύσκολη ο αλλος, πρεπει να εισαι πιο δεκτική/φιλική/ναζιάρα, πρεπει να μην δείχνεις πως θελεις γάμο και παιδιά γιατι τους τρομάζεις, πρεπει ομως να εισαι ξεκάθαρη στο τι θελεις και ειλικρινής, πρεπει να εισαι  ετσι αλλιώς να κάνεις αυτο εκείνο.. η λίστα μεγάλωνε και ο καιρός περνούσε.. Έβλεπα τους γονείς μου να αγχώνονται και τους συγγενείς να ψιθυρίζουν.. Ευτυχώς η μαμά μου και η αδερφη μου ηταν πολυ υποστηρικτικές το ίδιο και οι φίλες μου.. Αλλα ένιωθα πως ειμαι "περίεργη", "διαφορετική".. Γιατι επιλέγει να τρέχει στα βουνά αντί να κανει οικογένεια;.. Το αντιμέτωπιζα θαρραλέα δεν λέω αλλα με μια πίκρα.  Θα βρω άραγε κάποιον να ένωσω τη ζωή μου; να ζήσουμε μαζι; να κανω οικογένεια; να έχουμε το σπιτάκι μας;  το θεμα παιδι το έβλεπα με κυάλι! Τι παιδι; κόντευα 37 και δεν ειχα καν σχέση! Εκει πανω γνώρισα τον άντρα μου και δέσαμε αμέσως.. ολα κυλησαν ομαλά.. Μπορει να άργησα λοιπόν αλλα άξιζε..

Μπορει να μην εχει καμια σχέση αυτο που λέω αλλα εννοώ πως καταλαβαίνω πως ειναι να θέλεις κατι τόσο πολυ και να μην ερχεται... Αλλα θα ερθει κοριτσια μου και θα ειναι ολα ωραια και όπως πρεπει!! Σας φιλώ!! 

 

Σαγαπαω πολυ και ας μη σε ξερω! Μονο αυτο εχω να πω......

Αααα! Εχω να πω και κατι αλλο... ενα μεγάλο φιλί στο πριγκιπα σου παρακαλώ πολυ!!!

Επεξεργάστηκε από Petalouditsa28
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Petalouditsa28 είπε:

Σαγαπαω πολυ και ας μη σε ξερω! Μονο αυτο εχω να πω......

Αααα! Εχω να πω και κατι αλλο... ενα μεγάλο φιλί στο πριγκιπα σου παρακαλώ πολυ!!!

Κι εγω! <3 !!! Μολις  του έδωσα ενα Φιλακι στο γλυκό του μαγουλακι! Ασχολείται με ολες τις κατσαρόλες αυτη τη στιγμή.. χαχαχχχαχα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Lisaki 80 είπε:

Κι εγω! <3 !!! Μολις  του έδωσα ενα Φιλακι στο γλυκό του μαγουλακι! Ασχολείται με ολες τις κατσαρόλες αυτη τη στιγμή.. χαχαχχχαχα 

Χαχαχαχαχαχαχα... εχω μια φωτογραφια που ειμαι μικρη και εχω βαλει μια κατσαρόλα στο κεφαλι μου!! Χαχαχαχαχα...

Τι κανει'τις χτυπαει???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@mommy86 Δευτέρα ξεκίνησα δίαιτα και σημερα ημουν 600 γρ. Μειων!! Φοβερή απώλεια!!! Χαχαχαχαχα...

Θα τα χασω όμως τα περιττα κιλακια δε τα θελω πανω μου... αντίο αγαπημένες μου μακαρονάδες..... ενος λεπτου σιγη για τα spaghetti.....

Εσυ πως πας.?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Petalouditsa28 είπε:

Χαχαχαχαχαχαχα... εχω μια φωτογραφια που ειμαι μικρη και εχω βαλει μια κατσαρόλα στο κεφαλι μου!! Χαχαχαχαχα...

Τι κανει'τις χτυπαει???

Ακριβώς! Αφού τις βγάζει απο το ντουλάπι ολες, όποια μπορει να σηκώσει την κοπανάει αλλιώς παίρνει κουτάλια και τις χτυπάει!! 

Πρεπει να κανω κι εγω δίαιτα.. αυτα τα 4-5 κιλάκια δεν τα μπορώ.. αλλα μολις ξεκινήσω δουλειά απο βδομάδα (ειμαι σε άδεια ανάτροφης τέκνου ακομα) Πιστεύω θα μπω πιο εύκολα σε προγραμμα.. 

Ενός λεπτού σιγή για τις μακαρονάδες, τα ινδικά με τις καυτερές σάλτσες και το ρύζι, τα Μεξικανικά Fahitas, τα φαλάφελ, το παστίτσιο, τα σοκολατάκια με πορτοκάλι μεσα, τα τσουρέκια και τα κεκακια.. και η λίστα ειναι μεγάλη και  συνεχίζεται.. μιαμ μιαμ.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Lisaki 80 είπε:

Ενός λεπτού σιγή για τις μακαρονάδες, τα ινδικά με τις καυτερές σάλτσες και το ρύζι, τα Μεξικανικά Fahitas, τα φαλάφελ, το παστίτσιο, τα σοκολατάκια με πορτοκάλι μεσα, τα τσουρέκια και τα κεκακια.. και η λίστα ειναι μεγάλη και  συνεχίζεται.. μιαμ μιαμ.. 

.....για τις καρμποναρες, τις πιτσες μαργαριτα, τα σουφλε ζυμαρικων, τις μακαρονάδες φούρνου, τα κρουασαν σοκολάτα, τα γιουβετσακια σε πήλινο, τα κινεζικα νουντλς με μοσχαρακι και το γλυκοξινο κοτόπουλο.... και φυσικα τα σουβλάκια!! ...αχ....αιωνια τους η μνημη...

Και εγω θελω αυτα τα 5 χαζοκιλα να χασω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Lisaki μου, με συγκηνησαν τα λόγια σου.σου εύχομαι καθε ευτυχια, και σου λεω πως ολα για καποιο λογο γινονται..εκανες πολύ καλα που δεν συμβιβαστηκες με κανεναν μετριο και περιμενες τον αντρασ σου!!

Πεταλουδακι μου!!!ειλικρινά δε.ζυγιστηκα ακομη αλλα ειδα διαφορα στα ρουχα μου!αχχχχ πως κρατιεμαι!!!!θελω και γω μακαροναδα!!!!αντιο καλη μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εχω ψοφισει στο γέλιο με τον αποχαιρετισμό στα φαγητά...αχαχαχαχαχαχ...καλε ηρεμήστε..εδω δεν αγχώνομαι εγω που εχω και τοσο βεβαρημένο ιστορικό,και μονο με αυτη τη διαδικασία ειμαι ήδη πάνω 3 κιλα..πρήξιμο ξέ πρήξιμο..η ζυγαριά χθες έδειξε 68,3..μου ρθε μια σκοτοδίνη..αλλα κρατάω χαρακτήρα...και δεν απελπίζομαι..(χθες έφαγα τηγανίτες πατάτες..???)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Lisaki 80 είπε:

Κι εγω! <3 !!! Μολις  του έδωσα ενα Φιλακι στο γλυκό του μαγουλακι! Ασχολείται με ολες τις κατσαρόλες αυτη τη στιγμή.. χαχαχχχαχα 

Πως φαίνεται ο νυκοκοιρης απο τα γεννοφάσκια του...????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η mommy86 είπε:

Πεταλουδιτσα.. Τρεχα για τυφλομυγες! Τρεχα καλε!ακομη εδω είσαι ?

Με τις cyber επαφές πιανεις παιδι????? Γιατι ειμαστε και οι δυο στη δουλειά χαχαχαχαχαχα... αλλα εείχαμε χτες επαφη το βραδακι...πιστευω αυριο θα ναι η μερα μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Petalouditsa28 είπε:

Εγω τοσα χρονια ελεγα μακαρι μα ειχα πατέρα κομμωτη, μανα μακιγιεζ και στυλιστρια... θα περιποιουμουν τον εαυτο μου καθε μερα τσαμπε!! 

Πλεον λεω μακαρι να ειχα μανα γυναικολόγο να κανω καθε μερα υπερηχο χαχαχαχαχαχα...

Επισης παντα σηχτηριζα που πριζοταν το στήθος μου πριν την ωορρηξία και που ειχα υγρα λες κ κατουριεμαι πανω μου. Πλεον παρακαλαω να γινει ρο στήθος μου τουμπανο κ να εχω υγρα για να ξερω ποτε κ αν έκανα ωορρηξια χαχαχαχα... 

Κοριτσια μου σας φιλω μια μια ξεχωριστά!! Ειμαι στη δουλειά κ δε μπορω να δθαβασω με απολυτη προσοχη τα μηνύματα ολων σας αλλα ηθελα να σας πω κ μια Καλημέρα!!! 

Και να θυμόμαστε καθε λεπτο που περνάει: Θα γίνουμε συντομα μανούλες και θα μεταφερθουμε ολες σε νεο θεμα....."ας μιλήσουμε για τα εμβρυακια μας" !!!

Αχ δυςτυχως ολες τα λέγαμε αυτα κάποτε.. τωρα τι κάνουμε ομως... θυμάμαι είχα παει οταν ήμουν μικρότερη στο γυναικολόγο για τεστ παπ κ τυχαία μου είπε ότι θα κανω ωορρηξία κτλ κ εγω στον κοςμο μου τότε.. ούτε ήξερα τι ειναι η ωορρηξία.. κ μου είπε αλλες πληρώνουν για να μάθουν κάτι τέτοιο.. εσένα δε σε νοιάζει.. κ του λεω ειμαι μικρη ακομη.. ε, και τωρα που χρειάστηκε να παω άπειρες φορές  όλο τον εχω στο μυαλό μου αυτόν γιατρό... 

Σημερα μου ηρθε περιοδος εμένα... τι να πω... μην τα ρωτάτε πως ειμαι... το περίεργο θα ήταν να μην έρθει ειπα στον άντρα μου... ποσο στεναχωριούνται κι αυτοί.... ποτε θα τους κάνουνε αυτο τι δώρο.. 

κορίτσια μου, εχω κ μια άλλη εμμονή δεν την εχω πει πουθενά ούτε στον εαυτό μου δεν θελω να το πω... η μαμα μου ειναι 4 αδέλφια και η μια η μεγαλύτερη αδελφή της δεν εχει παιδιά.. λέτε να ειναι κληρονομικό;; η αδελφή μου ομως έκανε 2 παιδάκια... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η mommy86 είπε:

Lisaki μου, με συγκηνησαν τα λόγια σου.σου εύχομαι καθε ευτυχια, και σου λεω πως ολα για καποιο λογο γινονται..εκανες πολύ καλα που δεν συμβιβαστηκες με κανεναν μετριο και περιμενες τον αντρασ σου!!

Πεταλουδακι μου!!!ειλικρινά δε.ζυγιστηκα ακομη αλλα ειδα διαφορα στα ρουχα μου!αχχχχ πως κρατιεμαι!!!!θελω και γω μακαροναδα!!!!αντιο καλη μου...

Ευχαριστώ πολυ!! Κι εγω ευχομαι γρήγορα μανούλα! Οι τυφλομυγες των τελευταίων ημερών θα απέδωσαν πιστεύω!! Χαχχαχα 

@Petalouditsa28 γλυκόξινο, κρουασανάκια και γιουβετσακι;  με εχεις  πεθάνει!! Αιωνία τους η μνήμη!! .. και στα τυροπιτάκια Κουρού, τα σουβλάκια, τις χορτοπιτες, το παγωτό, τη Nutella, κεφτεδάκια, πατατες, και μπορώ να γράφω και να γράφω.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...