Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πόσες προσπαθούμε για μωράκι??


Petalouditsa28

Recommended Posts

στις πριν 2 λεπτά, ο/η vasilikoula 24 είπε:

Σου είπε ακριβώς το ίδιο ο γιατρός; ότι δηλαδή έγινε η σύλληψη αλλά δεν προχώρησε; αναρωτιέμαι γιατί...  Ο δικός σου που το απέδωσε; Το κατάλαβε από τη χοριακή; Συγγνώμη για τις αλλεπάλληλες ερωτήσεις αλλά είμαι πολύ μπερδεμένη. Η δική μου χοριακή σήμερα ήταν 79. Μου είπε ότι  είναι πολύ χαμηλή και πως η αύξηση που εμφανίζει οφείλεται στην προγεστερόνη που παίρνω. 

Εχω ΣΠΩ και είχα κανει 3 κύκλους με κιτρικη κλομιφαινη. Χωρίς χάπια περίοδο δεν βλέπω σχεδόν ποτε... πήρα λιπόν κλομιφαινη, είδαμε αυγουλάκι....καναμε δουλίτσα και τις δυο φορες όμως με επιασε αιμορραγία μιας μερας και μετα λίγα καφε....και κανονικα λόγω της κλομιφαινης ήρθε η περίοδος μετα λίγο καθυστερημενη... και τις δυο φορες τα ειπα στο γιατρό και μου ειπε οτι ηταν αυτο... Τυχαίο γεγονός μάλλον... δε ξερω... αν διαβασεις θα δεις πως συμβαινει.... και πολλες φορες συμβαινει στις γυναικες και δεν το παιρνουν χαμπαρι....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η peacock είπε:

Εχω ΣΠΩ και είχα κανει 3 κύκλους με κιτρικη κλομιφαινη. Χωρίς χάπια περίοδο δεν βλέπω σχεδόν ποτε... πήρα λιπόν κλομιφαινη, είδαμε αυγουλάκι....καναμε δουλίτσα και τις δυο φορες όμως με επιασε αιμορραγία μιας μερας και μετα λίγα καφε....και κανονικα λόγω της κλομιφαινης ήρθε η περίοδος μετα λίγο καθυστερημενη... και τις δυο φορες τα ειπα στο γιατρό και μου ειπε οτι ηταν αυτο... Τυχαίο γεγονός μάλλον... δε ξερω... αν διαβασεις θα δεις πως συμβαινει.... και πολλες φορες συμβαινει στις γυναικες και δεν το παιρνουν χαμπαρι....

Και εγώ από αυτά που έχω διαβάσει μάλλον στην τύχη ή μάλλον καλύτερα στην... ατυχία μας αποδίδεται.  Το διάβασα και εγώ πως μπορεί να συμβαίνει και οι γυναίκες να μην το έχουν καταλάβει ότι υπήρξε σύλληψη. Όπως και να έχει θα κάνω οπωσδήποτε δεύτερη προσπάθεια. Όταν όμως με κυριεύουν εκείνες οι κακές σκέψεις αναρωτιέμαι μήπως σύλληψη υπήρξε και στο παρελθόν με φυσιολογικό τρόπο και πάλι χανόταν στην πορεία... Δεν ξέρω. Μου φαίνεται την Τρίτη πρέπει να γράψω έναν κατάλογο ερωτήσεων για τον γιατρό....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η vasilikoula 24 είπε:

Και εγώ από αυτά που έχω διαβάσει μάλλον στην τύχη ή μάλλον καλύτερα στην... ατυχία μας αποδίδεται.  Το διάβασα και εγώ πως μπορεί να συμβαίνει και οι γυναίκες να μην το έχουν καταλάβει ότι υπήρξε σύλληψη. Όπως και να έχει θα κάνω οπωσδήποτε δεύτερη προσπάθεια. Όταν όμως με κυριεύουν εκείνες οι κακές σκέψεις αναρωτιέμαι μήπως σύλληψη υπήρξε και στο παρελθόν με φυσιολογικό τρόπο και πάλι χανόταν στην πορεία... Δεν ξέρω. Μου φαίνεται την Τρίτη πρέπει να γράψω έναν κατάλογο ερωτήσεων για τον γιατρό....

Τα ευκολα ειναι για τα γατάκια.... Εμείς δεν είμαστε γατάκια, αλλά τίγρεις.... οπότε πάμεμπροστά! Μάζεψε απορίες και μίλα με τον γιατρό σου, θα σε βοηθήσει. Ο επόμενος κύκλος ευχομαι να είναι ο τυχερός σου!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

Vasilikoula m pote itan na kaneis prwti xwriaki?

ήταν να κάνω στις 19/12 αλλά από τις 17/12 είχα αίμα σαν περίοδο. Στις 18/12 έκανα την πρώτη χοριακή που ήταν 11,68. Μου ζήτησε ο γιατρός να την επαναλάβω μετά από δύο μέρες. Η δεύτερη χοριακή ήταν 26,02 και σήμερα, μετά από τρεις μέρες ήταν 80. Στο μεταξύ το αίμα μου σταμάτησε προχθές και μέχρι σήμερα είχα καφέ υγρά (λίγα). Όλες αυτές τις μέρες έπαιρνα προγεστερόνη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε κοριτσι μου εγω πιστεύω πως εισαι εγκυος. Συνεχισε την προγεστερονη κ την Τρίτη κανε κ αλλη χοριακη. Η χοριακη σ ανεβαίνει μια χαρά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η peacock είπε:

Μακαρι.... ευχομαι το ιδιο και για σενα... να μην ολοκληρωνεις του χρονου τα μελομακαρονα απο το νινακι σου! :) Είμαστε 2-3 βαθμούς κατω λόγω βουνου.... δε πειραζει.... κανει κρυο καιρός για τυφλόμυγες...ε...δύο... ήθελα να πω! χιχιχι

Μακαρι!!!και δεν τρέχει τιποτα να μην προλαβαίνουμε καν να φτιάξουμε.υπαρχουν και οι φούρνοι!!!καιρος για τυφλομυγες λοιποοοοον....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

Ρε κοριτσι μου εγω πιστεύω πως εισαι εγκυος. Συνεχισε την προγεστερονη κ την Τρίτη κανε κ αλλη χοριακη. Η χοριακη σ ανεβαίνει μια χαρά! 

ο γιατρός μου είπε ότι είναι χαμηλή η τιμή και ανεβαίνει επειδή ό,τι έγινε συντηρείται με την προγεστερόνη. Έπειτα είναι και η περίοδος μου που ήταν κανονική, όπως συνήθως. Αυτό το τελευταίο το λέω εγώ... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η vasilikoula 24 είπε:

Σ' ευχαριστώ πολύ. Δεν τον ρώτησα τον γιατρό. Θα επικοινωνήσω πάλι μαζί του την Τρίτη. Έχω και εγώ τόσες ερωτήσεις. Οι ενέσεις  Merional, που έκανα  στην πρώτη προσπάθεια τελείωσαν. Πρέπει να πάω ξανά στον ΕΟΠΥΥ; Μάλλον. 

Τις ενέσεις δεν τις πλήρωσα. Μόνο γιατρό και κλινική. Σύνολο 450 ευρώ. 

 

450€ ε?δεν ειναι και λίγα ρε γαμωτο..απο που εισαι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Κατερινάκι/only love είπε:

450€ ε?δεν ειναι και λίγα ρε γαμωτο..απο που εισαι?

από επαρχία. Πάντως από όσο ξέρω η τιμή κυμαίνεται από 350 ως 450 ευρώ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βασιλικουλα μια φιλη μ ειχε 3 μερες αιματακι σαν περιοδο εκσνε χοριακη την 5η μερα καθυστέρησης κ ηταν 80. Κ σε 5 μερες απο την πρωτη χοριακη εκανε τη δεύτερη κ ηταν 1300 μοναδες! Η προγεστερονη μπορει να την ανεβαζει λιγο αλλα εσενα διαπλασιαζεται καθε δυο μερες. Δ είναι οτι την κρατάει ανεβασμενη σε μια συγκεκριμένη τιμή.  Δε θέλω να σε ξεσηκωσω αλλα περιμενε λιγο ακομη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η vasilikoula 24 είπε:

από επαρχία. Πάντως από όσο ξέρω η τιμή κυμαίνεται από 350 ως 450 ευρώ. 

Σε ρωτησα γιατι ισως στο επόμενο κύκλο χρειαστεί να κανουμε..δεν εχω ρωτήσει ακομα τον γιατρό τιμη..πρεπει πρωτα να αδιαθετησω(που ελπιζω να ειμαι έγκυος και να μην έρθει!)και οταν αδιαθετησω,τη δευτερη μερα εξετάσεις και κατι χάπια..και μετα pregnyl ένεση ειπαμε..οποτε το πως θα προχωρήσουμε εξαρτάται απο την περίοδο και τις εξετάσεις που πρεπει να κανω,..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συνηθως τα κέντρα είναι πιο ακριβα. Οι γιατροί π την κανουν στο ιατρείο τους παιρνου  γυρω στα 300. Γτ εκανες ενεσεις? Εγω π εκανα σπερματεγχυση τ Σεπτέμβριο πηρα μονο κλομιφαινη κ cyclacur.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Κατερινάκι/only love εγω πιστευω πολυ στα ονειρα! απο μικρη βλεπω σημαδιακα ονειρα π βγαινουν.. 

πολλες φορες ετυχε να εχω πχ καθυστεριση αλλα εβλεπα ονειρο π δεν ηταν καλο σημαδιακο και ηξερα κατα βαθος οτι θα μ ρθει.. 

το χουμε γενικως ολοι οικογενειακως με τα ονειρα!

η μαμα μ οταν ηταν εγγυος σε μενα ειδε μια γυναικα να της κανει απο μακρυα ενα Σσσσ (σαν να της ελεγε μην το πεις πουθενα) και τελικα σε μαι βδομαδα εμαθε οτι ηταν εγΚυος.

μακαρι το ονειρο σου να βγει αληθινο και να χει γινει το θαυμα μεσα στην κοιλιτσα σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

Βασιλικουλα μια φιλη μ ειχε 3 μερες αιματακι σαν περιοδο εκσνε χοριακη την 5η μερα καθυστέρησης κ ηταν 80. Κ σε 5 μερες απο την πρωτη χοριακη εκανε τη δεύτερη κ ηταν 1300 μοναδες! Η προγεστερονη μπορει να την ανεβαζει λιγο αλλα εσενα διαπλασιαζεται καθε δυο μερες. Δ είναι οτι την κρατάει ανεβασμενη σε μια συγκεκριμένη τιμή.  Δε θέλω να σε ξεσηκωσω αλλα περιμενε λιγο ακομη.

Ναι βρε @vasilikoula 24 μηπως μετα τα Χριστούγεννα να κανεις αλλη μια χοριακή???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η miniatoura87 είπε:

@Κατερινάκι/only love εγω πιστευω πολυ στα ονειρα! απο μικρη βλεπω σημαδιακα ονειρα π βγαινουν.. 

πολλες φορες ετυχε να εχω πχ καθυστεριση αλλα εβλεπα ονειρο π δεν ηταν καλο σημαδιακο και ηξερα κατα βαθος οτι θα μ ρθει.. 

το χουμε γενικως ολοι οικογενειακως με τα ονειρα!

η μαμα μ οταν ηταν εγγυος σε μενα ειδε μια γυναικα να της κανει απο μακρυα ενα Σσσσ (σαν να της ελεγε μην το πεις πουθενα) και τελικα σε μαι βδομαδα εμαθε οτι ηταν εγγυος.

μακαρι το ονειρο σου να βγει αληθινο και να χει γινει το θαυμα μεσα στην κοιλιτσα σου!!

Απο το στόμα σου και στου θεού το αυτί..εχω δει και γω αρκετά στο παρελθόν..και εχουν βγει..συνηθως όμως βλεπω για άλλους..αν βγει αληθινό και με ευλογήσει η παναγιτσα και ειμαι έγκυος και μαλιστα σε κοριτσακι τοτε θα βγει ΑνναΜαρία οπως το ονειρο που ειπα στο ονειρο..εντωμεταξυ τα δέκατα Βαράνε ακομα..δεν σκέφτομαι..δεν σκέφτομαι..δεν σκέφτομαι το τεστ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν ξέρω κορίτσια μου. Πραγματικά έχω μπερδευτεί πολύ. Θα περιμένω να μιλήσω ξανά με τον γιατρό την Τρίτη. 

Diwni μου τις ενέσεις που πρότεινε ο γιατρός. Δεν μου ανέφερε τίποτα για χάπια. Δεν ξέρω γιατί. Δεν έχουμε κάποιο ιδιαίτερο πρόβλημα. Μόνο η τιμή της FSH  μου είπε ότι δεν του αρέσει και πάρα πολύ.... Είναι τα 37 μου χρόνια βλέπετε που δεν μπορώ να τα κρύψω

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Κατερινάκι/only love είπε:

Απο το στόμα σου και στου θεού το αυτί..εχω δει και γω αρκετά στο παρελθόν..και εχουν βγει..συνηθως όμως βλεπω για άλλους..αν βγει αληθινό και με ευλογήσει η παναγιτσα και ειμαι έγκυος και μαλιστα σε κοριτσακι τοτε θα βγει ΑνναΜαρία οπως το ονειρο που ειπα στο ονειρο..εντωμεταξυ τα δέκατα Βαράνε ακομα..δεν σκέφτομαι..δεν σκέφτομαι..δεν σκέφτομαι το τεστ!!!

μακαρι να ειναι τα δεκατα σημαδι...αλλα προσπαθησε να εισαι οσο γινεται πιο προσγειωμενη για να μην την πατησεις και στεναχωρεθεις μετα πολυ τετοιες μερες...δυστιχως αυτα τα δεκατα δεν ειναι παντα συμπτωμα..

ειναι ομως θετικο οτι εχεις και αλλα συμπτωματα και κυριως συχνοουρια που το ακουω πολυ τελευταια! σου ευχομαι μεσα απο την καρδια μ  να δεις ενα θετικο τεστ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η vasilikoula 24 είπε:

Δεν ξέρω κορίτσια μου. Πραγματικά έχω μπερδευτεί πολύ. Θα περιμένω να μιλήσω ξανά με τον γιατρό την Τρίτη. 

Diwni μου τις ενέσεις που πρότεινε ο γιατρός. Δεν μου ανέφερε τίποτα για χάπια. Δεν ξέρω γιατί. Δεν έχουμε κάποιο ιδιαίτερο πρόβλημα. Μόνο η τιμή της FSH  μου είπε ότι δεν του αρέσει και πάρα πολύ.... Είναι τα 37 μου χρόνια βλέπετε που δεν μπορώ να τα κρύψω

 

 

vasilikoula mou sigoura o giatros sou kserei kalutera apo mas... egw apla tha sou euxithw na xei ginei ena thauma kai na allaksoun ta pragmata.. min to vazeis katw...dunami kai aisiodoksia! den eisai megali..kserw alles kopeles m kanan prwto paidi se polu pio megali ilikia opote tpt den exei krithei akoma..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Κατερινάκι/only love είπε:

Σε ρωτησα γιατι ισως στο επόμενο κύκλο χρειαστεί να κανουμε..δεν εχω ρωτήσει ακομα τον γιατρό τιμη..πρεπει πρωτα να αδιαθετησω(που ελπιζω να ειμαι έγκυος και να μην έρθει!)και οταν αδιαθετησω,τη δευτερη μερα εξετάσεις και κατι χάπια..και μετα pregnyl ένεση ειπαμε..οποτε το πως θα προχωρήσουμε εξαρτάται απο την περίοδο και τις εξετάσεις που πρεπει να κανω,..

Μακάρι να μη σου έρθει περίοδος  και τα χάπια και οι ενέσεις να πάνε από εκεί που ήρθαν. Στο εύχομαι πραγματικά από τα βάθη της καρδιάς μου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η vasilikoula 24 είπε:

Δεν ξέρω κορίτσια μου. Πραγματικά έχω μπερδευτεί πολύ. Θα περιμένω να μιλήσω ξανά με τον γιατρό την Τρίτη. 

Diwni μου τις ενέσεις που πρότεινε ο γιατρός. Δεν μου ανέφερε τίποτα για χάπια. Δεν ξέρω γιατί. Δεν έχουμε κάποιο ιδιαίτερο πρόβλημα. Μόνο η τιμή της FSH  μου είπε ότι δεν του αρέσει και πάρα πολύ.... Είναι τα 37 μου χρόνια βλέπετε που δεν μπορώ να τα κρύψω

 

 

Αααα εδω τα χαλάμε!! Χαχχαα ποια 37 καλε! Άντε! Μια χαρα ειναι τα 37.. εγω ειμαι 39! Η ηλικία ειναι μια χαρα μην σε άπασχολει!! Ολα θα γίνουν!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η vasilikoula 24 είπε:

Όταν όμως με κυριεύουν εκείνες οι κακές σκέψεις αναρωτιέμαι μήπως σύλληψη υπήρξε και στο παρελθόν με φυσιολογικό τρόπο και πάλι χανόταν στην πορεία.....

 

Παράθεση

 

Ειχα μια βιοχημική και εγω πριν δυο μήνες περιπου...θετικη χοριακη και λιγο αργότερα καφε πολλα και αιμα...... και μενα τυχαιο γεγονός μου ειπε ο γιατρός μου...μαλιστα μου "φωναξε" κιολας επειδή βιάστηκα να ψαχτω με χοριακες και τεστ...θα μπορουσα να μη το καταλαβω λεει...

Εχω την ιδια σκεψη με σενα....και αν εχει γινει κ αλλη φορά και δε το ήξερα?  Ή αν γινει ξανα και δε το μαθω? 

Σου εύχομαι συντομα με ενα μωρακι στην αγκαλιτσα σου...σε νιωθω! Ή ακομα καλυτερα σου εύχομαι ηδη να εχεις τι μωρακι σου και να πανε ολα καλα!!! Ν ελπίζεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγαπες......help...μολις ενιωσα ενα τσίμπημα δυνατο αριστερα χαμηλά. Μου θυμησε εκείνη την ημερα που ενιωσα την ωορρηξία μου και εμεινα έγκυος. Πηγα στη φιλτατη τουαλέτα και ειχα ελαχιστη καφε βλεννη! Ανοιχτή καφε αλλα ελαχιστη! (Πριν με πονούσε η μεση μου, η μητρα μου δεξια αριστερα καο κέντρο). Αυριο θα κανω τεστ εγκυμοσύνης να σιγουρευτω οτι δε παιζει εγκυμοσύνη ωστε να παιξω τυφλομυγα μιας και μπορει να εχω ωορρηξία αν και αργά...Εκτός και αν απλα ειναι προεορτια περιόδου........ αν μου ρθει θα κανω και το βραδυ αργα....

Ετοιμαστείτε να με ντατεψετε γιατι θα σηχτηριζω στην αρχη μολις δω το αρνητικο.....

@mommy86 εχω να σου πω οτι οταν εμεινα εγκυος πηγα στο γιατρο την 21 ημερα. Ειδε παχυ ενδομητριο αλλα δε μπορουσε να μου πει αν ηταν εγκυμοσυνη η οχι. 24 ημερα τον πηρα τηλέφωνο καο μου ειπε: ελα, αληθεια?? Εισαι εέγκυος?? 

 

Αρα κρατα μια μικρη ελπιδα οτι μπορει να είσαι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Petalouditsa28 είπε:

 

Ειχα μια βιοχημική και εγω πριν δυο μήνες περιπου...θετικη χοριακη και λιγο αργότερα καφε πολλα και αιμα...... και μενα τυχαιο γεγονός μου ειπε ο γιατρός μου...μαλιστα μου "φωναξε" κιολας επειδή βιαάστηκα να ψαχτω με χοριακες και τεστ...θα μπορουσα να μη το καταλαβω λεει...

Εχω την ιδια σκεψη με σενα....και αν εχει γινει κ αλλη φορά και δε το ήξερα?  Ή αν γινει ξανα και δε το μαθω? 

Σου εύχομαι συντομα με ενα μωρακι στην αγκαλιτσα σου...σε νιωθω! Ή ακομα καλυτερα σου εύχομαι ηδη να εχεις τι μωρακι σου και να πανε ολα καλα!!! Ν ελπίζεις!

Εγώ σκέφτομαι πως ό,τι έγινε στο παρελθόν δεν γίνεται να το ψάξουμε. Αν συνεχίσω αυτές τις σκέψεις και τις προτάσεις που ξεκινούν με το "αν" θα τρελαθώ. Ας ευχηθούμε να πάνε όλα καλά στο μέλλον. Και εσύ αυτή τη στιγμή να είσαι μια εγκυούλα πεταλουδίτσα [smilie=love9.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πεταλουδιτσα μουυυυυυυυυ.τρελαινομαι σε λεωωωωωωωωωωωωωωω!!!! Αν εισαι εγκυουλα θα χοροπηδαω απο χαρα!μακαρι να μας πεις τα ευχάριστα!! Με τσιτωσες βραδιατικα!!!!!αυριο ειναι παραμονη χριατουγεννων και μόλις ειδα το " a christmas carol"..ευχομαι μα ειναι αληθεια και να εισαι εγκυουλα. Εύχομαι να ειμαστε όλες μαζι!!!!κανε ενα τεστακι πλιζζζζζζ!και αν ειναι αρνητικο εδω ειμαστε μα κλαψουμε μαζι και να γεμισουμε μυξες τον τοπο!αλλα ποτε δε θα το βαλουμε κατω.ΜΕΛΛΟΥΣΕΣ ΜΑΜΑΔΕΣ ΕΜΩΜΕΝΕΣ ΠΟΤΕ ΝΙΚΗΜΕΝΕΣ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Petalouditsa28 είπε:

 

Ειχα μια βιοχημική και εγω πριν δυο μήνες περιπου...θετικη χοριακη και λιγο αργότερα καφε πολλα και αιμα...... και μενα τυχαιο γεγονός μου ειπε ο γιατρός μου...μαλιστα μου "φωναξε" κιολας επειδή βιάστηκα να ψαχτω με χοριακες και τεστ...θα μπορουσα να μη το καταλαβω λεει...

Εχω την ιδια σκεψη με σενα....και αν εχει γινει κ αλλη φορά και δε το ήξερα?  Ή αν γινει ξανα και δε το μαθω? 

Σου εύχομαι συντομα με ενα μωρακι στην αγκαλιτσα σου...σε νιωθω! Ή ακομα καλυτερα σου εύχομαι ηδη να εχεις τι μωρακι σου και να πανε ολα καλα!!! Ν ελπίζεις!

Κοριτσια,ο γιατρός μου μου εχει πει οτι ειναι πολυ συχνό το φαινόμενο να υπαρχει σύλληψη και να μην προχωρά..και με την μορφή της περιόδου να αποβάλλονται ολα..ολες οι γυναίκες το παθαίνουμε λέει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
    • Σώπα ρε!!!! Τι λες τώρα!!! Πάει ένας χρόνος.. Φτου φτου φτου φτου το παιδάκι!!! Μπράβο!! Πως πέρασε έτσι ο καιρός;;! Έλα βρε αγάπη, μπράβο!! Να τον χαίρεσαι!! Να τους χαίρεστε και τους δύο βασικά, υγιεστατους πάνω από όλα στη ζωή τους πάντα!!!  Δεν θες ένα ακόμα καλέ;; Μπορεί να έρθει και η κόρη επιτέλους;! 😝🤣🤣🤣 Όχι, πέρα από τη πλάκα, το ξέρω και μπράβο που συνεχίζεις να στηρίζεις τα κορίτσια! Απορώ που βρίσκεις το χρόνο βέβαια..!!! 😄😄  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...