Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πόσες προσπαθούμε για μωράκι??


Petalouditsa28

Recommended Posts

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Lisaki 80 είπε:

http://www.gyn.gr/index.php?option=com_content&view=article&catid=86:gunaia&id=329:2010-06-24-08-08-19

επειδη κυκλοφορεί πολυ "σαβούρα" στο διαδίκτυο ειναι καλο να διαβάζεις άρθρα  γραμμένα απο γυναικολόγο συγκεκριμένο.ή να ρωτάς τον δικο σου . Εδω θα δεις πως στο ουρεοπλασμα  σε καποιες περιπτώσεις  δεν χορηγούνε καν θεραπεία. Όπως και οτι δεν αποτελεί αιτία υπογονιμότητας. Και εμένα ο γυναικολόγος μου μκυ ειπε πως οι πιο πολλές γυναίκες έχουνε μια αποβολή πως συνήθως με τις πολλές εξετάσεις δρν βρίσκεις και πολλα και με την  πρώτη αποβολή δεν κάνεις τιποτα.. η βιοχημική ειναι τυχαίο συμβάν.. 

 

Αν και θεωρώ λιγο πως το σχόλιο σου με προσβάλλει,θα ξαναπώ πως μιλαω καθαρά για την δικη μου εμπειρία..δεν το γενικεύω..επισης για μενα ειναι απολύτως αυτονόητο πως ο γιατρός θα πρεπει να δει την μήτρα απο ολες τις "πάντες"..πρεπει να βεβαιωθεί για το περιβάλλον που θα γίνει μια γονιμοποίηση..δεν εκανα κατι μόνη μου,ουτε πηρα πληροφορίες απο το ιντερνετ..ακολούθησα οτι μου είπε ο γιατρός μου..άλλες γυναίκες στην καλλιέργεια κολπικού υγρού βρίσκουν χλαμύδια ας πούμε..ειναι μια απαραίτητη,ανέξοδη και χωρις κόπο εξεταση..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Lisaki 80 είπε:

Σίγουρα η καθε περίπτωση ειναι διαφορετική και καμια φορά αυτο που μας λεει και ο γιατρός το μεταφράζουμε κάπως ίσως και απο το άγχος μας.. Και εμένα ειναι πολυ καλός ο γιατρός μου απο τους top στη θεσνικη που ζω, με δίκη του κλινική κτλ.. Δεν με βάζει καθε φορα να κανω καλλιέργεια μου λεει θα φανεί στο τεστ παπ αν χρειάζεται.. Για το ουρεπλασμα ηταν πολυ χαλαρός και όντως είχε δίκιο.. σου παραθέτω καο ενα άρθρο ενός γυναικολόγου που λεε το ίδιο πράγμα.. πως υπάρχουν πολλοί "μύθοι" γύρω απο αυτο.. 

http://www.gyn.gr/index.php?option=com_content&view=article&catid=86:gunaia&id=329:2010-06-24-08-08-19

Ουτε μετέφρασα κατι καλη μου,ουτε με έβαλε σε καμια διαδικασία περίεργη..απλα πηρα αντιβίωση..και μετα εκανα επανέλεγχο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Κατερινάκι/only love είπε:

Ουτε μετέφρασα κατι καλη μου,ουτε με έβαλε σε καμια διαδικασία περίεργη..απλα πηρα αντιβίωση..και μετα εκανα επανέλεγχο..

Λέω γενικά πως μας συμβαίνει καμια φορά να ρωτάμε κατι τον γιατρο μας και να μεταφράζουμε υπερβολικά την πληροφορία.. συγγνώμη αν ακούστηκε κάπως!

Ενα παραδειγμα: Μπορει  και μια απλή κολπίτιδα  να φέρει υπογονιμότητα.. και να ρωτήσεις τον γιατρο σου μπορει λόγω κολπίτιδας προχωρημένης να μην μπορώ να μείνω έγκυος;  και να σου πει ίσως ναι...θεωρητικά πολλα Μπορούν να φταίνε.. 

Εμενα μου είχε πει αυτο που προανέφερα για το ουρεοπλασμα πολύς ντορος για το τιποτα.. δεν ειναι τόσο οσο ακούγεται η λέγεται.. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Lisaki 80 είπε:

Λέω γενικά πως μας συμβαίνει καμια φορά να ρωτάμε κατι τον γιατρο μας και να μεταφράζουμε υπερβολικά την πληροφορία.. συγγνώμη αν ακούστηκε κάπως!

Ενα παραδειγμα: Μπορει  και μια απλή κολπίτιδα  να φέρει υπογονιμότητα.. και να ρωτήσεις τον γιατρο σου μπορει λόγω κολπίτιδας προχωρημένης να μην μπορώ να μείνω έγκυος;  και να σου πει ίσως ναι...θεωρητικά πολλα Μπορούν να φταίνε.. 

Εμενα μου είχε πει αυτο που προανέφερα για το ουρεοπλασμα πολύς ντορος για το τιποτα.. δεν ειναι τόσο οσο ακούγεται η λέγεται.. 

 

Το δεδομένο ειναι πως πήραμε και οι δυο αντιβίωση για το συγκεκριμένο πράγμα..εγω εμεινα απλα στο οτι δεν της εχει κανει της κοπέλας εξεταση οπως επισης και ορμονολογικές..δλδ δεν εχει κανει προγεννητικό έλεγχο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αυτος ειναι ο δικος μου γυναικολόγος αν και καμια σχέση απο κοντά..αναφέρει διεξοδικά τι κοιτάζει ενας γυναικολόγος σε ενα ζευγάρι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Κατερινάκι/only love είπε:

Αν και θεωρώ λιγο πως το σχόλιο σου με προσβάλλει,θα ξαναπώ πως μιλαω καθαρά για την δικη μου εμπειρία..δεν το γενικεύω..επισης για μενα ειναι απολύτως αυτονόητο πως ο γιατρός θα πρεπει να δει την μήτρα απο ολες τις "πάντες"..πρεπει να βεβαιωθεί για το περιβάλλον που θα γίνει μια γονιμοποίηση..δεν εκανα κατι μόνη μου,ουτε πηρα πληροφορίες απο το ιντερνετ..ακολούθησα οτι μου είπε ο γιατρός μου..άλλες γυναίκες στην καλλιέργεια κολπικού υγρού βρίσκουν χλαμύδια ας πούμε..ειναι μια απαραίτητη,ανέξοδη και χωρις κόπο εξεταση..

Ωχ σορι! Εχεις απόλυτο  δίκιο να προσβληθεις ! Το σαβούρα δεν πήγαινε σε σενα ουφφφφφ.. αλλα σε άρθρα που άνοιξα στο google οταν πάτησα ουρεπλασμα.. είδες πως γίνονται παρεξηγήσεις διαδικτυακώς;;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Petalouditsa28 είπε:

Παρασκευαιδου μου γλυκια λατρευω τις πεταλούδες...σου αφιερωνω εξαιρετικά αυτεςρ τις φωτογραφίες...

 

baby-girl-room-ideas-butterfly-baby-room-9cd3090ec6fdf23b.jpg

b894f3b4229af8b9884529c9010523ac.jpg

images (1).jpg

Ερωταςςςςςς....έτσι θα το φτιαξω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πλησιάζει η ώρα για αγκαλίτσα κοριτσάκια μου...

Αντε πεταλουδιτσα μου να περάσετε τέλεια... το Σκ και να μας στείλεις την μαμαδοσκονη...  

Peokak  η πιο γλυκιά ένεση που θα δεχτείς... πραγματικά δεν πονάει καθόλου(εκεί που θα έχεις την ΑΒΓΟΥΛΑΡΑ σου εκεί στο πλάι θα είναι η ενεσουλα)  δεν πονάει.  ..Και μετά στις 36 ωρες θα νιώσεις την ΑΒΓΟΥΛΑΡΑ σου να σκάει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η evita2 είπε:

Εννοείται!!!και όχι απλή αγκαλιά αλλά μια μεγάλη για να χωρέσουμε όλες....Από ότι φαίνεται τα μωράκια μας θα μας τα φέρει όντως ο Άγιος Βασίλης με το 2017!!! 

@evita2 μου, τερααααστια αγκαλιά για ολες μας κορίτσια μου!! Θα ειμαι κι γω εκεί... μακάρι να μας τα φέρει με τον τεράστιο σάκο του γλυκιά μου κ ολες να μάθουμε τα ευχαριςτα με το νέο έτος!! Ας ειναι η χρονια μας το 2017 να γίνουνε μανούλες επιτέλους!! Μακάρι να πιάσουν οι ευχες μας!!! Αχ κορίτσια μου εχω καλο προαίσθημα για ολες μας!!!! Φοράμε χαμόγελο κ αιςιοδοξια παααμεε για το 2017!! ??❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχχχ..κοριτσια δεν με περνει ο ύπνος..χθες πηγα στον γυναικολογο..την Κυριακή ειναι η 28 η μερα του κύκλου..και ετσι δεν θα τον δω..μου έγραψε την LH που πρεπει να κανω την δευτερη μερα του κύκλου,και αν αδιαθέτησω την Κυριακή,Δευτέρα πρωι παω για αίμα..και απο κει και μετα εχουμε δυο πλάνα..το ενα αν δεν ειναι ανεβασμένη η LH ξεκιναω serpafar και μετα ένεση pregnyl..του ανέφερα πως ειμαι όμως με δέκατα 8 μερες και μου είπε πως ειναι καλο γιατι οι εγκυμονούσες εχουν αυξημένη θερμοκρασία..λέτε να εγινε τελικά σε αυτον το κύκλο?το στήθος μου εχει πρηστεί αλλα δεν εχω πονο οπως σχεδόν σε καθε κύκλο..απο τη μια κατι περίεργο νιώθω..απο την αλλη προσπαθω α μην το σκέφτομαι..εχω κύκλο 28-30 ημερών..ποτε λέτε να κανω ενα τεστακι..?να περιμενω να περάσουν π.χ οι 30 μερες πρωτα??δεν κρατιέμαι λεμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτη η αναμονη αληθεια σε σκοτωνει!!εγω θα ελεγα να περιμενεις ααααν μπορεις να κρατηθεις!!!ποσο σου ευχομαι να εχει γινει ηδη!αλλα κ να μην εγινε ακομη..ολα για καποιο λογο γινονται!εγω παντψς εκτος απο νοητη αγκαλια εκανα κ μια αγκαλια τον αερα σημερα στις 8...ελπιζω να πιασει η "ωρα της αγκαλιας" και να μεινουνε έγκυες ως δια μαγειας!!!εγω μολις επαιζα "τυφλομυγα...".παω τωρα για υπνο.σας φιλω ολες μια μια.κατερινακι πεσε για υπνο γιατι αν εισαι κανεις κακο στπ νινι.αν δεν εισαι κανεις κακο σε σενα.σμουυτς.ονειρα γλυκα και μπεμπεδενια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η mommy86 είπε:

Αυτη η αναμονη αληθεια σε σκοτωνει!!εγω θα ελεγα να περιμενεις ααααν μπορεις να κρατηθεις!!!ποσο σου ευχομαι να εχει γινει ηδη!αλλα κ να μην εγινε ακομη..ολα για καποιο λογο γινονται!εγω παντψς εκτος απο νοητη αγκαλια εκανα κ μια αγκαλια τον αερα σημερα στις 8...ελπιζω να πιασει η "ωρα της αγκαλιας" και να μεινουνε έγκυες ως δια μαγειας!!!εγω μολις επαιζα "τυφλομυγα...".παω τωρα για υπνο.σας φιλω ολες μια μια.κατερινακι πεσε για υπνο γιατι αν εισαι κανεις κακο στπ νινι.αν δεν εισαι κανεις κακο σε σενα.σμουυτς.ονειρα γλυκα και μπεμπεδενια

Σε ευχαριστω γλυκια μου..αντε καλη μας τύχη!!ειδα και κατι περίεργο στο ονειρο μου χτες γίαυτο εχω ξεσηκωθεί..τελοσπαντων..παω να ξεκουραστώ γιατι ειμαι ψόφια..ας μου πει όμως καποια οταν δει το μυνημα ποτε λέτε να κανω τεστακι?καληνυχτα κοριτσακιαααααααα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου γλυκα καλημερα σας!! Μπορεί να μη μπηκα χτες στο φορουμ αλλα στις 8 ημου κακ εγω παρουσα στο ρσντεβου μας. Επιασα κοιλίτσα σας σκεφτηκα και προσευχθηθηκα για ολες μας...παντως εχω να πω οτι απο τις 8 χτες και μετα ειχα παλι τραβηγματα πολλα στη μήτρα....ποσο θα θελα να ηταν σημαδι απο το θεο που μου εστειλε μεσω εσας!! 31η μέρα σημερα πουθενά περίοδος.. 

Να εχετε ενα ομορφο σκ με πολλες αγκαλιές και φιλιά, με πολλα σπερματοζωαριακια να κανουν τρελιτσες με τα ωαριακια σας και πολλη ηρεμία... δε λεω χαμόγελα ή αισιοδοξία γιατι καταλαβαινω πως ειναι δυακολο κάποιες φορες...απλα να ειμαστε ήρεμες....εεε αν χαμογελαμε κιολας ακομα καλύτερα!!! 

ΥΓ: ελεγα πάντα οτι στο παιδακι μου θα του βαζω αυτο για να κοιμηθεί και να χαλαρωσει.....οπως χαλαρωνει και τη μανουλα του...μπορει να ναι ο τιτλος λιγο καταθλιπτικός αλλα με αγγιζει τοσο η μελωδια του..

 

@Κατερινάκι/only love μου θα ελεγα να περιμενεις να περασουν οι 30 ημερες απο τη πρώτη μερα κύκλου...κατσε να χαρεις λιγο το σκ σου και καντο μετα...βέβαια ειναι αναλόγως και το οως βοηθιεται η καθε κοπέλα..ας πουμε εγω προτιμω να δω τη περίοδο παρα ενα ξερο αρνητικο απο ενα αψυχο πραγμα...Βεβαια θα το παρω μαζι μου στην εκδρομη γιατι οπως ειπα ειμαι και θεορμουρλη εγω, μπορει να θελω να παιξω τυφλομυγα και να σκέφτομαι μη κανω κακο στο παιδι!! Ήμαρτον τρελάθηκα. Οποτε θα κανω ενα τεστακκ στα γρηγορα να φαω την αρνητικουρα μου και θα ξεσπασω στον αντρα μου μετα!! Χαχαχα (γελαω για βα μη κλαψω και μονο στην ιδέα)

Σοθ εεύχομαι να εγινε το θαυματακι σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα κοριτσακιαααα μου!!!!!!!

Χθες ήμουν κι εγω παρούσα στο ραντεβου της αγκαλιάς, ελπίζω να μην σας πόνεσα γιατί σας έσφιξα πολύ! Ειλικρινα βρε κορίτσια σας νιώθω δικούς μου ανθρώπους και ας μην σας ξερω....

Πήγα τωρα το πρωι στο φαρμακείο για την ενεσουλα pregnyl.... Μου ειπε ο γιατρός να μου τη κανουν υποδόρια και οχι ενδομυικα γιατι θα πονέσω.... υποδόρια λοιπόν.... ΠΟΝΑΩ...εχω μουδιασει στη κοιλιά...ειμαι στη δουλεια και οταν κινείται ο κορμός μου ποναει.... πφφφφ!!!!!! Τι άλλο θα τραβήξω η έρμη μάνα.... :P (χαχαχαχα)

Προσεύχομαι όλα να πάνε καλα... μακαρι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Κατερινάκι/only love είπε:

Αχχχ..κοριτσια δεν με περνει ο ύπνος..χθες πηγα στον γυναικολογο..την Κυριακή ειναι η 28 η μερα του κύκλου..και ετσι δεν θα τον δω..μου έγραψε την LH που πρεπει να κανω την δευτερη μερα του κύκλου,και αν αδιαθέτησω την Κυριακή,Δευτέρα πρωι παω για αίμα..και απο κει και μετα εχουμε δυο πλάνα..το ενα αν δεν ειναι ανεβασμένη η LH ξεκιναω serpafar και μετα ένεση pregnyl..του ανέφερα πως ειμαι όμως με δέκατα 8 μερες και μου είπε πως ειναι καλο γιατι οι εγκυμονούσες εχουν αυξημένη θερμοκρασία..λέτε να εγινε τελικά σε αυτον το κύκλο?το στήθος μου εχει πρηστεί αλλα δεν εχω πονο οπως σχεδόν σε καθε κύκλο..απο τη μια κατι περίεργο νιώθω..απο την αλλη προσπαθω α μην το σκέφτομαι..εχω κύκλο 28-30 ημερών..ποτε λέτε να κανω ενα τεστακι..?να περιμενω να περάσουν π.χ οι 30 μερες πρωτα??δεν κρατιέμαι λεμε...

Καλημέρα! Εγω στην θέση σου θα έκανα ενα clear blue την 28η μερα.. με 28-30 μέρες κύκλο κατι θα δείξει αν ειναι! Φυσικα ειναι καλυτερα να περιμένεις την 30η, αλλα εγω ποτε δεν μπορώ να κρατηθώ!  Στην  2η εγκυμοσύνη μου (τελικα απέβαλα) με κύκλο 26-27 ημερών έκανα τεστ 24η μέρα και βγήκε θετικό, πολυ αχνό  αλλα θετικό.. μετα έκανα χοριακη την ίδια μερα και ηταν 14,5. Καλη επιτυχία! Μακάρι να εισαι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η peacock είπε:

Kαλημερα κοριτσακιαααα μου!!!!!!!

Χθες ήμουν κι εγω παρούσα στο ραντεβου της αγκαλιάς, ελπίζω να μην σας πόνεσα γιατί σας έσφιξα πολύ! Ειλικρινα βρε κορίτσια σας νιώθω δικούς μου ανθρώπους και ας μην σας ξερω....

Πήγα τωρα το πρωι στο φαρμακείο για την ενεσουλα pregnyl.... Μου ειπε ο γιατρός να μου τη κανουν υποδόρια και οχι ενδομυικα γιατι θα πονέσω.... υποδόρια λοιπόν.... ΠΟΝΑΩ...εχω μουδιασει στη κοιλιά...ειμαι στη δουλεια και οταν κινείται ο κορμός μου ποναει.... πφφφφ!!!!!! Τι άλλο θα τραβήξω η έρμη μάνα.... :P (χαχαχαχα)

Προσεύχομαι όλα να πάνε καλα... μακαρι!

Καλη επιτυχία!! "Τι ναι ο πόνος μπρος στη... μάνα"!!! Χαχαχαχα άντε κοριτσια  ολες έγκυες εδω μεσα γρήγορα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Lisaki 80 είπε:

Καλημέρα! Εγω στην θέση σου θα έκανα ενα clear blue την 28η μερα.. με 28-30 μέρες κύκλο κατι θα δείξει αν ειναι! Φυσικα ειναι καλυτερα να περιμένεις την 30η, αλλα εγω ποτε δεν μπορώ να κρατηθώ!  Στην  2η εγκυμοσύνη μου (τελικα απέβαλα) με κύκλο 26-27 ημερών έκανα τεστ 24η μέρα και βγήκε θετικό, πολυ αχνό  αλλα θετικό.. μετα έκανα χοριακη την ίδια μερα και ηταν 14,5. Καλη επιτυχία! Μακάρι να εισαι! 

Συμφωνω μαζί σου.... κι εγω θα εκανα τεστακι.. Καλά αποτελέσματα!!!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα στα κοριτσια μουυυ!!

Πετςλουδιτσα μου..δε θα πω τιποτα.τα ειπα ολα χθες στις 8 απο μεσα μου.σου ξαναστελνω ολη την ενεργεια μου χωρις λογια (.................?).στην έστειλα. Οσο για το τραγουδι...περυσι ο παππούς και η γιαγια μου έκλεισαν 50 χρονια γαμου.τους καναμε παρτι εκπληξη εξω.ενα απο τα δωρα μας ηταν ενα σλαιτς οπως κανουν τωρα στους γαμους, με ολη τη ζωη τους.απο παιδια ως και σήμερα.. Και βαλαμε αυτο το τραγουδι.εμενα λοιπον μου θυμιζει πλεον υπεροχες στιγμες.ειδικα οταν το ακουγα και εβλεπα τους θειους θειες γονεις παιδια κλπ γυρω μου σκεφτηκα..αν δεν ηταν αυτοι οι 2 ανθρωποι δε θα ηταν κανενας μας εδω σημερα!

Peacock μου, σε κανω χαδακια τη κοιλίτσα σου για να μη ποναει. Ειμαι καλη στα χαδακια στη κοιλιτσα.ολοι σε μενα έρχονται για τετοια!εεεε?νιωθεις πιο ομορφα?αυριο θα τα εχεις ξεχασει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Petalouditsa28 είπε:

Κορίτσια μου γλυκα καλημερα σας!! Μπορεί να μη μπηκα χτες στο φορουμ αλλα στις 8 ημου κακ εγω παρουσα στο ρσντεβου μας. Επιασα κοιλίτσα σας σκεφτηκα και προσευχθηθηκα για ολες μας...παντως εχω να πω οτι απο τις 8 χτες και μετα ειχα παλι τραβηγματα πολλα στη μήτρα....ποσο θα θελα να ηταν σημαδι απο το θεο που μου εστειλε μεσω εσας!! 31η μέρα σημερα πουθενά περίοδος.. 

Να εχετε ενα ομορφο σκ με πολλες αγκαλιές και φιλιά, με πολλα σπερματοζωαριακια να κανουν τρελιτσες με τα ωαριακια σας και πολλη ηρεμία... δε λεω χαμόγελα ή αισιοδοξία γιατι καταλαβαινω πως ειναι δυακολο κάποιες φορες...απλα να ειμαστε ήρεμες....εεε αν χαμογελαμε κιολας ακομα καλύτερα!!! 

ΥΓ: ελεγα πάντα οτι στο παιδακι μου θα του βαζω αυτο για να κοιμηθεί και να χαλαρωσει.....οπως χαλαρωνει και τη μανουλα του...μπορει να ναι ο τιτλος λιγο καταθλιπτικός αλλα με αγγιζει τοσο η μελωδια του..

 

@Κατερινάκι/only love μου θα ελεγα να περιμενεις να περασουν οι 30 ημερες απο τη πρώτη μερα κύκλου...κατσε να χαρεις λιγο το σκ σου και καντο μετα...βέβαια ειναι αναλόγως και το οως βοηθιεται η καθε κοπέλα..ας πουμε εγω προτιμω να δω τη περίοδο παρα ενα ξερο αρνητικο απο ενα αψυχο πραγμα...Βεβαια θα το παρω μαζι μου στην εκδρομη γιατι οπως ειπα ειμαι και θεορμουρλη εγω, μπορει να θελω να παιξω τυφλομυγα και να σκέφτομαι μη κανω κακο στο παιδι!! Ήμαρτον τρελάθηκα. Οποτε θα κανω ενα τεστακκ στα γρηγορα να φαω την αρνητικουρα μου και θα ξεσπασω στον αντρα μου μετα!! Χαχαχα (γελαω για βα μη κλαψω και μονο στην ιδέα)

Σοθ εεύχομαι να εγινε το θαυματακι σου!!

Σε ευχαριςτω πολυ γλυκια μου..ναι και μενα η φωνή της λογικής μου αυτο λέει..Να δω αν θα χω καθυςτερηςη..ειναι η πρωτη φορά όμως που εχω τόσες μερες δέκατα..και μολις μου το πε ο γιατρός..κατι σκι ρτης ε μεσα μου..τελοσπαντων..ας χαλαρώσουμε ολες μαζι.να περάσουμε όμορφα Χριστούγεννα με τους αγαπημένους μας και ευχομαι η νοητή αγκαλιά μαζι με την βοήθεια του Αγίου Βασίλη..να κάνουν για ολες μας το θαύμα τους!!!καλα Χριστουγενναααα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η peacock είπε:

Kαλημερα κοριτσακιαααα μου!!!!!!!

Χθες ήμουν κι εγω παρούσα στο ραντεβου της αγκαλιάς, ελπίζω να μην σας πόνεσα γιατί σας έσφιξα πολύ! Ειλικρινα βρε κορίτσια σας νιώθω δικούς μου ανθρώπους και ας μην σας ξερω....

Πήγα τωρα το πρωι στο φαρμακείο για την ενεσουλα pregnyl.... Μου ειπε ο γιατρός να μου τη κανουν υποδόρια και οχι ενδομυικα γιατι θα πονέσω.... υποδόρια λοιπόν.... ΠΟΝΑΩ...εχω μουδιασει στη κοιλιά...ειμαι στη δουλεια και οταν κινείται ο κορμός μου ποναει.... πφφφφ!!!!!! Τι άλλο θα τραβήξω η έρμη μάνα.... :P (χαχαχαχα)

Προσεύχομαι όλα να πάνε καλα... μακαρι!

Θα ειναι και η τελευταία τετοια ενεσουλα κοριτσακι μου..γιατι αυτη τη φορά θα έρθει το μικρό σποράκι στην κοιλιτσα σου!!!καλη επιτυχιαααααααα!!!!

και μια μικρή απορία..γιατι μου είπε ο γιατρός την pregnyl που πηρα να την κανω υποδόρια μόνη μου στην κοιλιτσα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Lisaki 80 είπε:

Καλημέρα! Εγω στην θέση σου θα έκανα ενα clear blue την 28η μερα.. με 28-30 μέρες κύκλο κατι θα δείξει αν ειναι! Φυσικα ειναι καλυτερα να περιμένεις την 30η, αλλα εγω ποτε δεν μπορώ να κρατηθώ!  Στην  2η εγκυμοσύνη μου (τελικα απέβαλα) με κύκλο 26-27 ημερών έκανα τεστ 24η μέρα και βγήκε θετικό, πολυ αχνό  αλλα θετικό.. μετα έκανα χοριακη την ίδια μερα και ηταν 14,5. Καλη επιτυχία! Μακάρι να εισαι! 

Ευχαριστω πολυ...πφφφφφ..εχω άλλοτε 28 άλλοτε 30 μερες..αυτον τον μηνα εχω λιγο κλατάρει..τη μια με περνει η κουνιάδα μου τηλ και μου λέει "εισαι έγκυος!!,ειδα στον υπνο μου φωτιές,οπως έβλεπα και για την Βέρα.."(το κοριτσακι τους που απέκτησαν με χίλιες θυσίες υστερα απο 2 χρονια..)η απάντηση μου ηταν πως δεν ξέρω αν ειμαι..αλλα θα μείνω!!!τωρα πηγα στον γιατρό..χωρις να σκέφτομαι την αυγουλαρα που είδαμε την 10 μερα του κύκλου και μας είπε "βαράτε!!!!"..και αυτο γιατι ήρθαμε σε επαφή τις τρεις επόμενες..και μετα μου λέει για τα δέκατα και φρικαρω!!!εντωμεταξυ χθες ειχα ολη μερα μια άσχημη γεύση στο στόμα,και πήγαινα πολυ συχνά για κατούρημα..το στήθος πρησμένο αλλα χωρις πονο..και η μέση ενόχλει αλλα εχω μεγάλο θέμα με την μέση οποτε δεν ειναι σημάδι..ψάχνω να δω αν θα αδειαθετισω με λίγα λογια..αλλα τα συμπτώματα ειναι ίδια με της εγκυμοσυνης..το μονο που με παραξένεψε ηταν αυτη η γεύση..και το τοσο κατούρημα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Κατερινάκι/only love είπε:

Θα ειναι και η τελευταία τετοια ενεσουλα κοριτσακι μου..γιατι αυτη τη φορά θα έρθει το μικρό σποράκι στην κοιλιτσα σου!!!καλη επιτυχιαααααααα!!!!

και μια μικρή απορία..γιατι μου είπε ο γιατρός την pregnyl που πηρα να την κανω υποδόρια μόνη μου στην κοιλιτσα?

Υποδόρια λένε οτι δε πονάει ή μάλλον... πονάει λιγότερο.... ΄Εμένα μου ειπε ο γιατρός ή μόνη μου ή να πάω στο φαρμακείο.... Επειδή γενικώς φοβαμαι βελόνες δεν θα είχα την ψυχραιμία να "αυτοκαρφωθω" οπότε προτίμησα το φαρμακείο...

Ευχαριστώ.... μακαρι....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οσο για το τραγουδάκι @Petalouditsa28 το λατρευω...μου δημιουργεί ενα αίσθημα γλυκιάς νοσταλγίας..και μου επαναφέρει μνήμες που εχω απο παιδί..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Κατερινάκι/only love είπε:

Ευχαριστω πολυ...πφφφφφ..εχω άλλοτε 28 άλλοτε 30 μερες..αυτον τον μηνα εχω λιγο κλατάρει..τη μια με περνει η κουνιάδα μου τηλ και μου λέει "εισαι έγκυος!!,ειδα στον υπνο μου φωτιές,οπως έβλεπα και για την Βέρα.."(το κοριτσακι τους που απέκτησαν με χίλιες θυσίες υστερα απο 2 χρονια..)η απάντηση μου ηταν πως δεν ξέρω αν ειμαι..αλλα θα μείνω!!!τωρα πηγα στον γιατρό..χωρις να σκέφτομαι την αυγουλαρα που είδαμε την 10 μερα του κύκλου και μας είπε "βαράτε!!!!"..και αυτο γιατι ήρθαμε σε επαφή τις τρεις επόμενες..και μετα μου λέει για τα δέκατα και φρικαρω!!!εντωμεταξυ χθες ειχα ολη μερα μια άσχημη γεύση στο στόμα,και πήγαινα πολυ συχνά για κατούρημα..το στήθος πρησμένο αλλα χωρις πονο..και η μέση ενόχλει αλλα εχω μεγάλο θέμα με την μέση οποτε δεν ειναι σημάδι..ψάχνω να δω αν θα αδειαθετισω με λίγα λογια..αλλα τα συμπτώματα ειναι ίδια με της εγκυμοσυνης..το μονο που με παραξένεψε ηταν αυτη η γεύση..και το τοσο κατούρημα..

Μου φαινεται πως κάποια θα φυγει συντομα απο αυτη την ομάδα.... Μακαρι! Μακαρι! Μακαρι! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η peacock είπε:

Υποδόρια λένε οτι δε πονάει ή μάλλον... πονάει λιγότερο.... ΄Εμένα μου ειπε ο γιατρός ή μόνη μου ή να πάω στο φαρμακείο.... Επειδή γενικώς φοβαμαι βελόνες δεν θα είχα την ψυχραιμία να "αυτοκαρφωθω" οπότε προτίμησα το φαρμακείο...

Ευχαριστώ.... μακαρι....

Α,σου είπε και σενα για μόνη σου,ενταξει..λεω και γω μηπως μου το είπε επειδη ειναι οι μερες περίεργες με τις αργίες..εγω τα θεματα με τις σύριγγες τα ξεπέρασα μια και καλη οταν βρήκε ο γιατρός την θρομβοφιλια στην αδερφή μου και επρεπε να κανει αντιπικτικες ενέσεις σε ολη τη διάρκεια της εγκυμοσύνης..ε..φαντάσου το επι τρια..τρεις εγκυμοσύνες..απο σχεδόν εννέα μήνες...ενταξει τις περισσότερες μόνη της τις εκανε αλλα οταν ημουν εκει δλδ τουλάχιστον τρεις φορές την εβδομάδα..και οταν πια παρα φούσκωσε η κοιλιά και δεν μπορούσε μόνη..τις εκανα εγω..Εχω λενε καλο χέρι..ελπιζω να μην χρειαστεί να το δοκιμάσω τωρα στον εαυτό μου..να γίνει το θαύμα τον Χριστουγέννων και να παει άχρηστη η ένεση που χω το ψυγείο...καλη μας επιτυχία βρε κοριτσια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...