Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πόσες προσπαθούμε για μωράκι??


Petalouditsa28

Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η mommy86 είπε:

Κοριτσια μου.ειμαι πολύ στεναχωρεμενη.κρατιομουν σε όλο το δρομο να μη κλαψω αλλα δε τα καταφερα.μολις γυρισα απο τη γιατρο.καναμε κολπικο υπερηχο,ειδε τις εξετασεις μου.εβγαλε μια συνοπτικη εικονα πως εχω καποιου ειδους ορμονικη διαταραχή. Μοιαζει με πολυκυστικες αλλα δεν εχω κανενα συμπτωμα πολυκυστικων.εχω κανονικα περιοδο, δεν εχω τριχοφυια κλπ.ειδαμε σημερα ενα ωαριο 2,5 εκατοστα και μου ειπε οτι εκανα ωορηξια αυτο το μηνα και ισως εχω μια μικρη καθυστερηση στη περιοδο μου.(περιμενω σε 2-3 μερες περιοδο κανονικα).ειπε να παρουμε αντιβιωση για το e coli που μου ειχαν βρει στα κολπικα υγρα και οτι η αντιβιωση που θα δωσει στον αντρα μου θα μειωσει λιγο την κινητικοτητα των σπερματοζωαριων.

Εκει που στεναχωρεθηκα ηταν που μου ειπε πως ναι μεν θα μου γραψει χαπια για να κανω καλύτερη ωορηξια αλλα να αρχισω να σκεφτομαι το γεγονός πως αν φτασουμε στα 2χρονια προσπαθειας να επισκεφτουμε κλινική εξωσωματικης.εκει ολα παγωσαν και εγιναν γκρι..."δλδ δε μπορουμε να κανουμε μονοι μας παιδι?" ρωτησα.και μου ειπε πως δε μπορει να αποκλείσει κανενα σεναριο.τη ρωτησα για σαλπιγγογραφια αλλα μου ειπε πως δε βλεπει να εχω κκειστες σαλπιγγες.την ειπα οσο θα παιρνω τα χαπια να κανουμε κ ελεγχο ωορηξιας και ειπε να κανω θερμομετρηση μονη μου.

Δεν ειμαι και στα καλύτερα μου σημερα. Σορυ για το μεγαλο μνμ.σας φιλω.ευχομαι να την βγαλω ψευτρα και ολα να γινουν.???????

@mommy86 καλημερα κοριτσι μου! Μην απογοητεύεσαι... καταρχήν η γιατρός σου ειναι για ξύλο! Νομίζω ηρθε η ωρα να την αλλάξεις... εχω αλλάξει πάνω απο 10 γιατρούς σε Ελλάδα κ εξωτερικό! Την σαλπιγγογραφια πρέπει να την κανεις γιατί δεν υπαρχει άλλος τρόπος να το δουν οι γιατροί.. όποτε άκυρο αυτο που σου είπε.. σιγουρα θα ειναι ανοιχτές αλλα καντο για επιβεβαίωση.. μπορει να έτυχε αυτο το μηνα να ήταν κακή η ωορρηξία σου γι αυτο να βγήκε αυτο το αποτέλεσμα δεν σημαίνει πως δεν κανεις πάντα! Ποσο χρόνων εισαι κ σου είπε για εξωσωματική κτλ; κ ποσο καιρό προσπαθείς; με εκνεύρισε η βλαμμενη η γιατρός σου.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαχαχα, joy μου!εμφανως σε εκνευρισε!!!τη γιατρο ομολογω πως δεν τημ επισκεπτομαι καιρο, μα νιωθω οτι ειναι καλοπροαιρετη πραγματικά. Τον προηγουμενο μηνα εκλεισα τα 29 και πηρα τα 30. εχουμε ελευθερες επαφες εδω και 1,5 χρονο αλλα εντατικα και κοιτωντας την ωορηξια( βασει ημερων μονο) προσπαθουμε λιγοτερο. Και αμα σου πω..κανενα 3μηνο πριν ξεκινησουμε ελευθερες επαφες, ειχα παει για απλη εξέταση ρουτινας στη τοτε γιατρο μου και μου ειχε πει" σημερα κανε σεξ και θα μεινεις εγκυος.εχεις ενα πολυ ομορφο ωαριο"..και εγω σκεπτομενη πως σε 3 μηνες παντρευομουν δε το εκανα για να μη μεινω εγκυος και στο γαμο μου ειμαι με εμμετους κλπ.. Που να 'ξερα!

Η αληθεια εχω ηρεμησει πολυ απο το πρωι και εχω ξαναβρει τη διαθεση μου.πιστευω οτι ειναι ολα καλα απλα δεν ηρθε η ωρα ακομη.για να εκανα ωορηξια και τοτε που προαναφερω και τωρα οπως ειδε η γιατρος σημαινει πως το σύστημα μπορει να μη δουλεύει αψογα καθε φορα αλλα εχει να δωσει!οποτε και με τη βοηθεια των χαπιων που ειπε θα μου δωσει, πιστευω να γινει το καλο.επισης εχουμε ενα καλο σπερμα και οπως και να χει με τον εναν η τον αλλο τροπο θα γινω και γω μανουλα. 

Σαλπιγγογραφια ισως απο το νεο ετος.προς το παρων ηρεμια, ψυχραιμια και χαρουμενες γιορτες!και ισως να ειμαι τυχερη και το θαυμα των χριστουγεννων να γινει απο μονο του.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η mommy86 είπε:

Κοριτσια μου.ειμαι πολύ στεναχωρεμενη.κρατιομουν σε όλο το δρομο να μη κλαψω αλλα δε τα καταφερα.μολις γυρισα απο τη γιατρο.καναμε κολπικο υπερηχο,ειδε τις εξετασεις μου.εβγαλε μια συνοπτικη εικονα πως εχω καποιου ειδους ορμονικη διαταραχή. Μοιαζει με πολυκυστικες αλλα δεν εχω κανενα συμπτωμα πολυκυστικων.εχω κανονικα περιοδο, δεν εχω τριχοφυια κλπ.ειδαμε σημερα ενα ωαριο 2,5 εκατοστα και μου ειπε οτι εκανα ωορηξια αυτο το μηνα και ισως εχω μια μικρη καθυστερηση στη περιοδο μου.(περιμενω σε 2-3 μερες περιοδο κανονικα).ειπε να παρουμε αντιβιωση για το e coli που μου ειχαν βρει στα κολπικα υγρα και οτι η αντιβιωση που θα δωσει στον αντρα μου θα μειωσει λιγο την κινητικοτητα των σπερματοζωαριων.

Εκει που στεναχωρεθηκα ηταν που μου ειπε πως ναι μεν θα μου γραψει χαπια για να κανω καλύτερη ωορηξια αλλα να αρχισω να σκεφτομαι το γεγονός πως αν φτασουμε στα 2χρονια προσπαθειας να επισκεφτουμε κλινική εξωσωματικης.εκει ολα παγωσαν και εγιναν γκρι..."δλδ δε μπορουμε να κανουμε μονοι μας παιδι?" ρωτησα.και μου ειπε πως δε μπορει να αποκλείσει κανενα σεναριο.τη ρωτησα για σαλπιγγογραφια αλλα μου ειπε πως δε βλεπει να εχω κκειστες σαλπιγγες.την ειπα οσο θα παιρνω τα χαπια να κανουμε κ ελεγχο ωορηξιας και ειπε να κανω θερμομετρηση μονη μου.

Δεν ειμαι και στα καλύτερα μου σημερα. Σορυ για το μεγαλο μνμ.σας φιλω.ευχομαι να την βγαλω ψευτρα και ολα να γινουν.???????

Αγάπη μου....  Δεν θέλω να στεναχωριεσαι σε είπε κ η γιατρός τίποτα δεν μπορεί να αποκλειστεί θα πάρεις τα χάπια για 3 μήνες ( που ξέρω ότι σύντομα θα είσαι από μόνη σου)... καλέ τόση κ τόσες με σύνδρομο πολυκ. έχουν κάνει παιδάκια εσύ δεν θα τα καταφέρεις.  

Η γιατρός στο είπε αυτό για να το έχεις στο μυαλό σου εάν προσπαθήσεις παραπάνω να μην ταλαιπώρησε... 

Μη μου στεναχωριεσαι...  Θα είσαι εγκυουλα πολύ σύντομα άκου την κυρά ελπίδα.. Ινδε μου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Αγάπη μου....  Δεν θέλω να στεναχωριεσαι σε είπε κ η γιατρός τίποτα δεν μπορεί να αποκλειστεί θα πάρεις τα χάπια για 3 μήνες ( που ξέρω ότι σύντομα θα είσαι από μόνη σου)... καλέ τόση κ τόσες με σύνδρομο πολυκ. έχουν κάνει παιδάκια εσύ δεν θα τα καταφέρεις.  

Η γιατρός στο είπε αυτό για να το έχεις στο μυαλό σου εάν προσπαθήσεις παραπάνω να μην ταλαιπώρησε... 

Μη μου στεναχωριεσαι...  Θα είσαι εγκυουλα πολύ σύντομα άκου την κυρά ελπίδα.. Ινδε μου..

?????????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η miniatoura87 είπε:

ΚΟΡΙΤΣΙΑ Μ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ! ΕΓΩ ΑΠΟ ΧΘΕΣ ΕΠΑΘΑ ΓΑΣΤΡΕΝΤΕΡΙΤΙΔΑ! ΔΕΝ ΠΗΓΑ ΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΧΑΛΙΑΑΑΑ ΤΩΡΑ ΛΙΓΟ ΗΡΕΜΗΣΑ ΑΠΟ ΧΘΕΣ.. ΠΕΡΙΟΔΟ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΗΝ ΠΕΜΠΤΗ ΑΛΛΑ ΜΕ ΤΟΣΟ ΕΜΕΤΟ ΠΙΣΤΕΥΤΩ ΚΑΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΤΙ ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ ΝΑ ΚΡΑΤΗΘΗΚΕ..ΠΗΡΑ ΚΑΙ ΧΑΠΙΑ..ΟΠΟΤΕ ΤΟΝ ΕΠΟΜΕΝΟ ΜΗΝΑ :(

Περαστικά και μην αγχωνεσε..αν ειναι να έρθει δεν θα καταλάβει ουτε απο ασθένειες ουτε απο τιποτα!!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η mommy86 είπε:

?????????????

Χαμογέλασε πάει πέρασε ότι έγινε έγινε μωρό μου... Τώρα εγώ είμαι εδώ να σου τραγουδώ το πόσο Σ ΑΓΑΠΏ :-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια μου καλησπερα!!! σας ευχαριστω ολες παρα πολυ !! σημερα ειμαι καλυτερα αλλα χθες ηταν ενας εφιαλτης!! ενα θα σας πω εκανα πανω απο 20 φορες εμετο!! :(

@Κατερινάκι/only love καλωσηρθες στην παρεα μας!!

@mommy86 γλυκια!!! καταρχας παρε και απο μενα μια τεραστια αγκαλια και ενα μεγαλο φιλι!!

εκτος απο πατριωτακια ειμαστε και στην ιδια φαση!! ειμαι 29-30 και προσπαθω 1,5 χρονο αλλα τους τελευταιους μηνες πιο εντατικα! και γω δεν ηθελα στο γαμο μου για να μην ειμαι παχια  και μην εχω εμετους και αλλα τετοια! και το ξεκινησα αμεσως μετα! επισης εχω και γω πολυκυστικες παρολο π οι ορμονικες μ εξετασεις βγαινουν αριστες και δεν εχω ουτε κιλα ουτε τριχοφυια! πιστευω οτι τουλαχιστον για 1 χρονο ακομα μη σου πω και 2 εχουμε καιρο για να σκεφτουμε εξωσωματικες κλπ! ισως δυσκολευτουμε λιιιγο παραπανω αλλα θα τα καταφερουμε!!! θα δεις!!

καταρχας να σου πω οτι οι σαλπιγγες φαινονται μονο με σαλπιγγογραφια! το χω ψαξει πολυ το θεμα! οποτε καλο ειναι να κανεις γτ πολλες φορες ακομα και αν ειναι διαβατες οι σαλπιγγες  υπαρχουν μικροσυμφησεις που φευγουν με αυτη την εξεταση και για ενα 3μηνο ειμαστε πολυ πιο γονιμες!!!λειτουργει δλδ και θεραπευτικα!! οποτε μολις περασουν οι γιορτες βαλτην στο προγραμμα!!!

κατα 2ον με τα φαρμακα και την ενεση ενα πολυ μεγαλο ποσοστο καταφερνει να μεινει εγκυος!! δεν το χουμε δοκιμασει ακομα οποτε και σε αυτο αισιοδοξια!!!! 

@Παρασκευαιδου τι τελεια νεεεεαααα!!!!!! κατι μ λεει οτι αυτη η αυγουλαρα θα ειναι η τυχερη!!! με το καλο γλυκουλα μου!!! δωσ του να καταλαβει!! το 2017 σε βλεπω μανουλλλααααα!!! <3 <3 <3 

 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Miniatouraki μου!!πως δεν επαθες αφυδατωση???!!!περαστικα σου και γρηγορα!!

Πω πω!ποσα κοινα εχουμε!παντως τωρα και μετα απο αυτα που μου εγραψες, σκεφτηκα οταν παρω τα χαπια να κανω τη σαλπιγγογραφια. Να ενισχυσω οσο γινεται την προσπαθεια!!!τοτε θα δοκιμαστει η τυφλομυγα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πλησιαζει η μερα των Χριστουγεννων.....για πολλους η πιο ομορφη εποχη του χρόνου........Βλεπω παντού στολίδια, φωτάκια, ολα αυτα που θυμίζουν οτι εχουμε γιορτές...εγω ομως νιωθω ενα κενο μεσα μου.....Δε ξερω, ειναι η πρωτη φορα που δε μ'αγγίζουν τοσο ολα αυτά......

Συγγνωμη αν φαίνομαι υπερβολική και απαισιόδοξη.... αλλά ετσι νιώθω..και απλα ηθελα να το μοιραστώ μαζι σας... Οση θετικη εενέργεια εχω μεσα μου τη στέλνω σε εσάς..άσχετα με το πως νιώθω εγω, η θετικη μου σκεψη για εσας σε επισκιαζεται...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Petalouditsa28 είπε:

Πλησιαζει η μερα των Χριστουγεννων.....για πολλους η πιο ομορφη εποχη του χρόνου........Βλεπω παντού στολίδια, φωτάκια, ολα αυτα που θυμίζουν οτι εχουμε γιορτές...εγω ομως νιωθω ενα κενο μεσα μου.....Δε ξερω, ειναι η πρωτη φορα που δε μ'αγγίζουν τοσο ολα αυτά......

Συγγνωμη αν φαίνομαι υπερβολική και απαισιόδοξη.... αλλά ετσι νιώθω..και απλα ηθελα να το μοιραστώ μαζι σας... Οση θετικη εενέργεια εχω μεσα μου τη στέλνω σε εσάς..άσχετα με το πως νιώθω εγω, η θετικη μου σκεψη για εσας σε επισκιαζεται...

Καλησπερα σε όλες!!!

Κορίτσια να σας ρωτήσω κάτι γιατι βλέπω έχεται πολλές γνώσεις...

Πήγα στο γιατρό μου σήμερα για έλεγχο ωορρηξίας .Είμαι 11η μέρα και είδε ένα ωοθηλάκιο όχι έτοιμο ακόμη.

Ενώ εγω είχα επιδωθεί σε σεξουαλικά όργια το ΣΚΔ χαχαχαχα. Βέβαια μπορεί να έγινε και η ωορρηξία - γιατι τις προηγουμενες φορρές είμουν 9η με 10η μερα - και αυτο να ειναι κάποιο δορυφορικό ωάριο.θα δούμε???

Προγεστερόνη είχαμε κάνει και μου ανέφερε ότι πρεπει να γίνει ??? Ποιά μέρα του κύκλου γίνεται??? Και να πάω ξανά μεταξύ 7ης κ 9ης μέρας για υπερηχογράφημα.

Οπότε στον κύκλο Φεβρουάριου ξεκινάω κλομιφαίνη.  Με βάση την τιμή της θα ενεργήσουμε και  ανάλογα???Δηλαδή μπορεί να παιρνω κλομιφαίνη κ προγεστερόνη ταυτόχρονα???

Εγώ πάντως και στην επόμενη ωορρηξία θα του δώσω να καταλάβει όπως κ αυτο το ΣΚ!!!!ΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

Καλό βράδυ σε όλες κ θετική σκέψη Petalouditsa28. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Petalouditsa28 είπε:

Πλησιαζει η μερα των Χριστουγεννων.....για πολλους η πιο ομορφη εποχη του χρόνου........Βλεπω παντού στολίδια, φωτάκια, ολα αυτα που θυμίζουν οτι εχουμε γιορτές...εγω ομως νιωθω ενα κενο μεσα μου.....Δε ξερω, ειναι η πρωτη φορα που δε μ'αγγίζουν τοσο ολα αυτά......

Συγγνωμη αν φαίνομαι υπερβολική και απαισιόδοξη.... αλλά ετσι νιώθω..και απλα ηθελα να το μοιραστώ μαζι σας... Οση θετικη εενέργεια εχω μεσα μου τη στέλνω σε εσάς..άσχετα με το πως νιώθω εγω, η θετικη μου σκεψη για εσας σε επισκιαζεται...

Μην εισαι κοριτσάκι τοσο απαισιόδοξη...Προσπάθησε να έχεις θετική σκέψη ...Η ζωή ειναι μία και όμορφη.. Ολες μας επιθυμούμε ένα παιδάκι πάρα πολύ... Οπως και εγώ δεσποινις ετών 44 χαχαχαχαχαχα το παλεύω όμως και το θέλω ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ... Πέρασε όμορφα τις γιορτές κάνε την προσευχή σου και ο θεός θα σου δώσει δύναμη!!!!

Δεν ξέρω τι θα μπορούσα άλλο να σου πώ για να αισθανθεις καλύτερα. Αν μπορουσες να δεις πόσος πόνος υπάρχει πχ στα νοσοκομεία θα σου φάνταζαν ολα τόσο ...... ασήμαντα..Ισως δεν ειναι η κατάλληλη λεξη και ιδίως όσο αφορά το θέμα παιδί....

Να εχεις ενα ομορφο βράδυ!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η EFI1972 είπε:

Μην εισαι κοριτσάκι τοσο απαισιόδοξη...Προσπάθησε να έχεις θετική σκέψη ...Η ζωή ειναι μία και όμορφη.. Ολες μας επιθυμούμε ένα παιδάκι πάρα πολύ... Οπως και εγώ δεσποινις ετών 44 χαχαχαχαχαχα το παλεύω όμως και το θέλω ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ... Πέρασε όμορφα τις γιορτές κάνε την προσευχή σου και ο θεός θα σου δώσει δύναμη!!!!

Δεν ξέρω τι θα μπορούσα άλλο να σου πώ για να αισθανθεις καλύτερα. Αν μπορουσες να δεις πόσος πόνος υπάρχει πχ στα νοσοκομεία θα σου φάνταζαν ολα τόσο ...... ασήμαντα..Ισως δεν ειναι η κατάλληλη λεξη και ιδίως όσο αφορά το θέμα παιδί....

Να εχεις ενα ομορφο βράδυ!!!!!!!!!!!

Εχεις δικιο σε ολα.... Διαβασα τα λογια σου και ταρακουνηθηκα κάπως... να μωρε εχω κσκαι εγω τις αδυναμίες μου.......σε ευχαριστώ... σου ευχομαι ο,τι καλυτερο Εφη μου...Μακάρι η Παναγια να σου δωσει ενα μωρακι συντομα...σε θαυμάζω για τη δυναμη σου..!! 

Οσο για τις πληροφορίες που ζήτησες πριν τα κορίτσια τα ξερουν καλύτερα και θα σε βοηθήσουν...

Ολα καλα να σου πανε γκυκια μου κοπελα...σε ευχαριστώ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πεταλουδιτσα μου γλυκια..σε επιασε το παραπονο κ σενα ε?ειναι η μερα μας σημερα..δε πειραζει ομως!που και που ειναι υγιες να εχουμε τις μαυρες μας..εγω δε θα σου πω να μη στεναχωριεσαι. Περνα σήμερα την καταθλιψαρα σου και ευχαριστησου την!αυριο ομως..ειναι μια αλλη μερα, θελω να ειναι γεματη ονειρα, ελπιδες και πολλα ομορφα χαμόγελα. Ερχονται οι γιορτες και θελω να εισαι οτι το ονομα σου..μια χαρούμενη πεταλουδιτσα!οχι ο μιζερος σκρουτζ!!

για σημερα λοιπον παρε ενα free pass απο μενα και μπες σε ολα τα στεναχωρα τρενακια και πηγαινε μια πανω μια κατω..μετα ομως..σε θελω με μαλλι της γριας στο χερι και του κοσμου τα χαμογελα πανω στο μουτρακι σου.

everything's gonna be f*cking nice

αυριο σε θελω πρωινη πρωινη οπως παντα με τραγουδι για να ξεκινησουμε τελεια τη μέρα μας.σμουυυυυτς

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η EFI1972 είπε:

Καλησπερα σε όλες!!!

Κορίτσια να σας ρωτήσω κάτι γιατι βλέπω έχεται πολλές γνώσεις...

Πήγα στο γιατρό μου σήμερα για έλεγχο ωορρηξίας .Είμαι 11η μέρα και είδε ένα ωοθηλάκιο όχι έτοιμο ακόμη.

Ενώ εγω είχα επιδωθεί σε σεξουαλικά όργια το ΣΚΔ χαχαχαχα. Βέβαια μπορεί να έγινε και η ωορρηξία - γιατι τις προηγουμενες φορρές είμουν 9η με 10η μερα - και αυτο να ειναι κάποιο δορυφορικό ωάριο.θα δούμε???

Προγεστερόνη είχαμε κάνει και μου ανέφερε ότι πρεπει να γίνει ??? Ποιά μέρα του κύκλου γίνεται??? Και να πάω ξανά μεταξύ 7ης κ 9ης μέρας για υπερηχογράφημα.

Οπότε στον κύκλο Φεβρουάριου ξεκινάω κλομιφαίνη.  Με βάση την τιμή της θα ενεργήσουμε και  ανάλογα???Δηλαδή μπορεί να παιρνω κλομιφαίνη κ προγεστερόνη ταυτόχρονα???

Εγώ πάντως και στην επόμενη ωορρηξία θα του δώσω να καταλάβει όπως κ αυτο το ΣΚ!!!!ΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

Καλό βράδυ σε όλες κ θετική σκέψη Petalouditsa28. 

καλησπερα εφη μ η οωρηξια σου ειναι πολυ δυσκολο να χει γινει..αν ειχε γινει δεν θα φαινοταν κανενα ωοθυλακιο..το τι βλεπει ενα αλλα οχι ακομα ετοιμο σημαινει οτι θα γινει στις επομενες μερες αναλογως και το μεγεθος π ειχε!

η κλομιφαινη θα σε βοηθησει στο να ειναι και πιο μεγαλα τα ωαρια σου!! ευχομαι καλη επιτυχια και συντομα να μας ανακοινωσεις τα ευχαριστα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η EFI1972 είπε:

Καλησπερα σε όλες!!!

Κορίτσια να σας ρωτήσω κάτι γιατι βλέπω έχεται πολλές γνώσεις...

Πήγα στο γιατρό μου σήμερα για έλεγχο ωορρηξίας .Είμαι 11η μέρα και είδε ένα ωοθηλάκιο όχι έτοιμο ακόμη.

Ενώ εγω είχα επιδωθεί σε σεξουαλικά όργια το ΣΚΔ χαχαχαχα. Βέβαια μπορεί να έγινε και η ωορρηξία - γιατι τις προηγουμενες φορρές είμουν 9η με 10η μερα - και αυτο να ειναι κάποιο δορυφορικό ωάριο.θα δούμε???

Προγεστερόνη είχαμε κάνει και μου ανέφερε ότι πρεπει να γίνει ??? Ποιά μέρα του κύκλου γίνεται??? Και να πάω ξανά μεταξύ 7ης κ 9ης μέρας για υπερηχογράφημα.

Οπότε στον κύκλο Φεβρουάριου ξεκινάω κλομιφαίνη.  Με βάση την τιμή της θα ενεργήσουμε και  ανάλογα???Δηλαδή μπορεί να παιρνω κλομιφαίνη κ προγεστερόνη ταυτόχρονα???

Εγώ πάντως και στην επόμενη ωορρηξία θα του δώσω να καταλάβει όπως κ αυτο το ΣΚ!!!!ΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

Καλό βράδυ σε όλες κ θετική σκέψη Petalouditsa28. 

Efaki μου, καλησπερα(η καληνυχτα τέτοια ώρα...) και απο μενα.εγω θα σου πω για τη προγεστερονη.πρεπει να γινει την 21 μερα του κυκλου οταν ο κυκλος ειναι 28 ημερών. Αυστηρα κ μονο εκεινη τη μερα. Για τα υπολοιπα νομιζω με καλυψαν οι προλαλισαντες.(πολυ παπαδακη βλεπω..) καλο σου βραδυ και ευχομαι συντομα να μας εχεις ομορφα νεα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@mommy86 με συγκίνησες με τα λογια σου......Σημερα θα ανεβω σε εκεινη τη ροδα που γυρναει και μπορεις να δεις και απο ψηλα....και να λατεβω λιγο χαμηλα δε πειραζει θα ξανα ανεβω!!! Μετα, ομως, λεω να μπω καi σε καρoυζελ που ειναι τα αγαπημενα μου (μου θυμιζει και τη παιδικη μου ηλικια που εβλεπα carousel στην ετ1, τη θυμάστε?)..........

Χτες το απογευμα με πήρε πολυ απο κάτω...πονουσε και η μεση μου φοβερα ουτε να περπατησω δε μπορουσα...αλλα σημερα θα ειμαι καλύτερα! 

Αποφασισα να μη ξανα ασχοληθω με τα τεστ ωορρηξιας για αυτο το μηνα...τελος, δε βγαζω ακρη...θα περιμενω να αδιαθετησω και μετα θα ξανα ξεκινησω...

Καλη μερα σε ολες σας........ Να σε ενα τετοιο θελω να ανεβω σημερα...

83499e9c50a245b7f946618594a5df36.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η miniatoura87 είπε:

καλησπερα εφη μ η οωρηξια σου ειναι πολυ δυσκολο να χει γινει..αν ειχε γινει δεν θα φαινοταν κανενα ωοθυλακιο..το τι βλεπει ενα αλλα οχι ακομα ετοιμο σημαινει οτι θα γινει στις επομενες μερες αναλογως και το μεγεθος π ειχε!

η κλομιφαινη θα σε βοηθησει στο να ειναι και πιο μεγαλα τα ωαρια σου!! ευχομαι καλη επιτυχια και συντομα να μας ανακοινωσεις τα ευχαριστα!!

καλημερα! Κ εγω αυτο πυστευω ασχετα με το τι θα ηθελα εγω. Συνηδητοποιω οτι καθε μηνα παιζουν οι γονιμες μερες λιγο βεβαια αλλα παιζουν.Τελικα μονο υπερηχογραφικα κ με την κλομιφαινη θα ειναι πιο ξεκαθαρα τα πραγματα. Θα κανω λιγο ακομη υπομονη κ θα δουμε.... Σε ευχαριστω?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Petalouditsa28 είπε:

@mommy86 με συγκίνησες με τα λογια σου......Σημερα θα ανεβω σε εκεινη τη ροδα που γυρναει και μπορεις να δεις και απο ψηλα....και να λατεβω λιγο χαμηλα δε πειραζει θα ξανα ανεβω!!! Μετα, ομως, λεω να μπω καi σε καρoυζελ που ειναι τα αγαπημενα μου (μου θυμιζει και τη παιδικη μου ηλικια που εβλεπα carousel στην ετ1, τη θυμάστε?)..........

Χτες το απογευμα με πήρε πολυ απο κάτω...πονουσε και η μεση μου φοβερα ουτε να περπατησω δε μπορουσα...αλλα σημερα θα ειμαι καλύτερα! 

Αποφασισα να μη ξανα ασχοληθω με τα τεστ ωορρηξιας για αυτο το μηνα...τελος, δε βγαζω ακρη...θα περιμενω να αδιαθετησω και μετα θα ξανα ξεκινησω...

Καλη μερα σε ολες σας........ Να σε ενα τετοιο θελω να ανεβω σημερα...

83499e9c50a245b7f946618594a5df36.jpg

Πεταλουδιτσα μου καλημέρα! Χαίρομαι που εισαι καλα σημερα!! Προτεινω υο εξής: Ανοιξε τα δεδομένα σου, Βάλτα κάτω στο τραπέζι και δες τα με αντικειμενικότητα!! 

1) Δεσποινιδουλα ετών 28!! (Στην γενιά μας, εμεις των 39 σας αποκαλούμε και πιπινάκια!!)  

2) υγιέστατη, χωρίς προβλήματα ουτε εσυ ουτε ο άντρας σου!  που έμεινες έγκυος εύκολα !! Δεν υπάρχει ΑΝ.. ΘΑ ξαναμείνεις!! 

3) με έναν αντρουλη πρόθυμο να σου κάτσει :) Χαχαχα ξέρεις εχω ακούσει απο φίλες μου πως ξένερωνουν με το "εχω ωορρηξία έλα να το κανουμε"..

Ξερω πως απο έξω όλοι καλα τα λεμε! Αλλα αν μπορεις δες αντικειμενικά την κατάσταση που βρίσκεσαι και μετα χαμογέλα!! Your next pregnancy is around the corner!! Ως τότε το μονο που καταφέρνεις ειναι να κάνεις πρόωρες ρυτίδες απο το άγχος σου!! Αντικειμενικη αξιολόγηση της κατάστασης λοιπόν!!! :):) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Lisaki 80 είπε:

Πεταλουδιτσα μου καλημέρα! Χαίρομαι που εισαι καλα σημερα!! Προτεινω υο εξής: Ανοιξε τα δεδομένα σου, Βάλτα κάτω στο τραπέζι και δες τα με αντικειμενικότητα!! 

1) Δεσποινιδουλα ετών 28!! (Στην γενιά μας, εμεις των 39 σας αποκαλούμε και πιπινάκια!!)  

2) υγιέστατη, χωρίς προβλήματα ουτε εσυ ουτε ο άντρας σου!  που έμεινες έγκυος εύκολα !! Δεν υπάρχει ΑΝ.. ΘΑ ξαναμείνεις!! 

3) με έναν αντρουλη πρόθυμο να σου κάτσει :) Χαχαχα ξέρεις εχω ακούσει απο φίλες μου πως ξένερωνουν με το "εχω ωορρηξία έλα να το κανουμε"..

Ξερω πως απο έξω όλοι καλα τα λεμε! Αλλα αν μπορεις δες αντικειμενικά την κατάσταση που βρίσκεσαι και μετα χαμογέλα!! Your next pregnancy is around the corner!! Ως τότε το μονο που καταφέρνεις ειναι να κάνεις πρόωρες ρυτίδες απο το άγχος σου!! Αντικειμενικη αξιολόγηση της κατάστασης λοιπόν!!! :):) 

Αγαπημενη μου...

1) για την ηλικια εχω να πω οτι ειναι ακραδαντο επιχείρημα δεν εχω να σου πω κατι...

2)και αν εχουμε κατι που δε το ξερουμε??? Ή αν εχω καμια ορμονικη διαταραχή που δεν την εχω ανακαλυψει ακόμα εξου και η βιοχημική και η απουσια ολων των συμπτωμάτων που ειχα μεχρι πριν δυο μηνες...πχ πρησμενο στηθος μετα τα μεσα του κυκλου κτλ κτλ...  29η ημερα και ακομα τιποτα.. τωρα θα μου πεις.........και αν η γιαγια μου ειχε ροδες θα ηταν πατίνι..... και θα εχεις και δίκιο........οπότε παλι δε μπορω να σου αντικρουσω το επιχειρημα σου! 

3) εδω εχω να πω οτι υπηρχαν στιγμές που ηταν πτωμα ο καψερος και χρειαστηκε να βαλω ολα τα δυνατα μου χαχαχα...

4) Δωσε μια αγκαλια και ενα φιλι στο ζουζουνακι σου απο εμενα....

5) Σε ευχαριστω πολυ για τη κατανοηση!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Petalouditsa28 είπε:

Αγαπημενη μου...

1) για την ηλικια εχω να πω οτι ειναι ακραδαντο επιχείρημα δεν εχω να σου πω κατι...

2)και αν εχουμε κατι που δε το ξερουμε??? Ή αν εχω καμια ορμονικη διαταραχή που δεν την εχω ανακαλυψει ακόμα εξου και η βιοχημική και η απουσια ολων των συμπτωμάτων που ειχα μεχρι πριν δυο μηνες...πχ πρησμενο στηθος μετα τα μεσα του κυκλου κτλ κτλ...  29η ημερα και ακομα τιποτα.. τωρα θα μου πεις.........και αν η γιαγια μου ειχε ροδες θα ηταν πατίνι..... και θα εχεις και δίκιο........οπότε παλι δε μπορω να σου αντικρουσω το επιχειρημα σου! 

3) εδω εχω να πω οτι υπηρχαν στιγμές που ηταν πτωμα ο καψερος και χρειαστηκε να βαλω ολα τα δυνατα μου χαχαχα...

4) Δωσε μια αγκαλια και ενα φιλι στο ζουζουνακι σου απο εμενα....

5) Σε ευχαριστω πολυ για τη κατανοηση!! 

Τι ευχαριστείς καλε! Κι εγω παρανοώ μην νομίζεις! Η βίοχημικη πάντως δεν υπόδηλώνει καμια ορμονική διαταραχή!Εγω σε καθε κύκλο εχω και αλλα συμπτώματα, μια πονάω, μια δεν πονάω, μια πρήζομαι, μια οχι.. Οποτε ουτε αυτο σήμαινει κατι. Αλλα και μια μικρη διαταραχή κύκλου να εγινε δεν πειραζει θα στρώσει!

 Σίγουρα ολες οι γυναίκες έχουν τον φόβο οτι δεν θα μπορέσουν να μείνουν έγκυες, κι εγω τον εχω παρόλο που έμεινα 2 φορες και γέννησα και μια.. Απλά  πρεπει σκεφτόμαστε κατα ποσο ειναι αντικειμενικοί οι φόβοι μας ή παράλογοι..  

Ο μικρούλης μου σου στέλνει πολλα Φιλακια και θετική ενέργεια, του χρόνου τα Χριστούγεννα λεει θα εχεις ένα μωράκι (κοριτσάκι) στην αγκαλιά σου! 

Φυσικα και να γκρινιάζεις οσο θελεις! Για αυτο ειναι η ομάδα αυτη άλλωστε! Απλά μην πέφτεις τόσο πολυ και χαλάς την όμορφη ζωούλα σου!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Lisaki 80 είπε:

Ο μικρούλης μου σου στέλνει πολλα Φιλακια και θετική ενέργεια, του χρόνου τα Χριστούγεννα λεει θα εχεις ένα μωράκι (κοριτσάκι) στην αγκαλιά σου! 

Αχ....ειπε τη μαγικη λεξουλα ο μπεμπης μας...κοριτσακι.. αλλα ενταξει ας εχω ενα τοσο δα μικρο ζουζουνι στημ αγκαλια μου, να ειναι γερο και ας ειναι ο,τι θέλει...αλλα αν ειναι και κοριτσάκι θα φτερουγισει ακομα περισσοτερο η καρδουλα μου!! 

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Lisaki 80 είπε:

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα.... ομορφα κορίτσια μου.... 

Μια όμορφη μέρα σας εύχομαι.... Με δύναμη.. 

Με ταρακούνησε το σχόλιο με τις ρυτίδες από αγχος... οοοοοοο τέρμα το αγχος... Τώρα μόνο ηρεμία... Πως είχε πει κ η mammy το σπίτι με τους γείτονές(να φύγουν οι φασαριόζοι.. Να πανε αλλού)  εμείς ηρεμία...  

Κορίτσια μου σας ευχαριστώ που είστε τόσο καλές..και γλυκές.. Ποτέ δεν περίμενα ότι θα μιλούσα τόσο άνετα για ένα πρόβλημα μου... σας στέλνω όλες μα όλες μια ΤΕΡΆΣΤΙΑ ΑΓΚΑΛΙΆ 

Εμείς τώρα έχουμε στρωθεί στη δουλειά..  σήμερα το πρωί μου εσκασε (με τα χάπια που πήρα το ένιωσα κατευθείαν που έσκασε,  είχα Τσιμπιματακια) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Εμείς τώρα έχουμε στρωθεί στη δουλειά..  σήμερα το πρωί μου εσκασε (με τα χάπια που πήρα το ένιωσα κατευθείαν που έσκασε,  είχα Τσιμπιματακια) 

Αντε και καλη γονιμοποίηση!!! !!!! !!!!! !!!!!

????????????????????????????????????????????????????❤❤❤❤❤❤????????????????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Lisaki!! Οπως βλεπω το μικρακι σου εχει δυνατοτητες..θα ηθελα να τον εχουμε στην ομαδα "συνεργατων ενορασης" που εχουμε..σιγουρα θα βοηθήσει σε προβλέψεις!!! 

Πεταλουδιτσα μου, ελπιζω η κορούλα σου να μη γινει η μαρια χοακινα αλλα να γινει η καλη δασκάλα που δρ θυμαμαι πως την ελεγαν!

Παρασκευαιδου!!δωστε και σωστε!!!απο σημερα σας εντασσω στις "δυο ταινιες σεξ- η αιθουσα κλιματιζετε".κουνελοποιηση!!αχχχχχ!!!μια ψυχουλιτσα ειναι προ των πυλων να δημιουργηθει!!! ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΕ ΤΗ ΝΙΚΗ!!!!!! ✌????????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...