Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πόσες προσπαθούμε για μωράκι??


Petalouditsa28

Recommended Posts

 

Βρηκα....

?????????????????

Υπομονη και θα ερθει το σπορακι για ολες μας...

ΥΓ: μου εβγαλε διαφημιστικό τα παμπερς και ενα μωρο.....ελεος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα και απο μενα κουκλιτσες μου!!!!!! 

το τραγουδι πεταλουδιτσα μου  ειναι ακριβως αυτο πας ταιριαζει!!! υπομονηηηηηηη!!!! υπομονη!!!!!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Petalouditsa28 είπε:

Ase to xazorhermometro kai piase mikrofwno....ti tragoudi na poume twra???!!! Gia na skeftoume....

"Αγκαλιασμένοι και απολύτως τρελαμενοι... κι όλο η θερμοκρασία δωματίου ν' ανεβαίνει.... " αυτό νομίζω πως πάει....

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα σε ολα τα κορίτσια... @mommy86 μου, δυςτυχως η θερμό μέτρηση μονο αγχος προσφέρει! Ξερω κοπέλα που ειχε 36,5 κ ήταν έγκυος! Όποτε ποτε δεν ξέρεις.. καλα κανεις κ δεν σε παίρνει απο κάτω.. ετσι πρέπει.. ακομη έχεις μέρες.. κ μπορει να εισαι κιόλας εγκυουλα!! 

Κ γω κορίτσια μου, σημερα αδιαθέτησα 21 μερα.. πολυ μικρός κύκλος.. προφανώς πρόκειται για ανωμαλία του κυκλου αφού πηρα τις ενέσεις κ εκανα πολλα ωάρια κ εκανα πολυ νωρίς ωορρηξία! Κι γω απο ψυχολογία... μέτρια... αφού ήμουν στα πατώματα τον προηγούμενο καιρό που χάθηκε ο κύκλος το πηρα απόφαση ότι δεν θα γινόταν τιποτα ... ας ελπίσουμε το 2017 κορίτσια!! Θελω να ειμαι αισιόδοξη!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Joy μου!ολα καλα!ολα γινονται για καποιο λογο!μακαρι να ειμαι, να εισαι, να ειμαστε!τουλαχιστον δε τα παραταμε!εγω σφυριζω ηδη χαρουμενα!μπορω!σφυριξε και εσυ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οσο για την παλιοατιμη επισκεπτρια σου ελπιζω στον επομενο κυκλο που θα εισαι πιο υποψιασμενη οτι μπορει να κανεις νωριτερα ωορηξια, οσο πιο νωρις ειναι εφικτο να ξεκινησεις την "κουνελοκατασταση" που λεμε με τον αντρα μου ξεκινα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η Joy1988 είπε:

καλησπέρα σε ολα τα κορίτσια... @mommy86 μου, δυςτυχως η θερμό μέτρηση μονο αγχος προσφέρει! Ξερω κοπέλα που ειχε 36,5 κ ήταν έγκυος! Όποτε ποτε δεν ξέρεις.. καλα κανεις κ δεν σε παίρνει απο κάτω.. ετσι πρέπει.. ακομη έχεις μέρες.. κ μπορει να εισαι κιόλας εγκυουλα!! 

Κ γω κορίτσια μου, σημερα αδιαθέτησα 21 μερα.. πολυ μικρός κύκλος.. προφανώς πρόκειται για ανωμαλία του κυκλου αφού πηρα τις ενέσεις κ εκανα πολλα ωάρια κ εκανα πολυ νωρίς ωορρηξία! Κι γω απο ψυχολογία... μέτρια... αφού ήμουν στα πατώματα τον προηγούμενο καιρό που χάθηκε ο κύκλος το πηρα απόφαση ότι δεν θα γινόταν τιποτα ... ας ελπίσουμε το 2017 κορίτσια!! Θελω να ειμαι αισιόδοξη!! 

Κρίμα ρε γαμωτο........... πηρες το γιατρο σου? Ή δε χρειάζεται λες??? Παμε για τον επομενο μηνα...μη το βαζεις κατω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η Joy1988 είπε:

καλησπέρα σε ολα τα κορίτσια... @mommy86 μου, δυςτυχως η θερμό μέτρηση μονο αγχος προσφέρει! Ξερω κοπέλα που ειχε 36,5 κ ήταν έγκυος! Όποτε ποτε δεν ξέρεις.. καλα κανεις κ δεν σε παίρνει απο κάτω.. ετσι πρέπει.. ακομη έχεις μέρες.. κ μπορει να εισαι κιόλας εγκυουλα!! 

Κ γω κορίτσια μου, σημερα αδιαθέτησα 21 μερα.. πολυ μικρός κύκλος.. προφανώς πρόκειται για ανωμαλία του κυκλου αφού πηρα τις ενέσεις κ εκανα πολλα ωάρια κ εκανα πολυ νωρίς ωορρηξία! Κι γω απο ψυχολογία... μέτρια... αφού ήμουν στα πατώματα τον προηγούμενο καιρό που χάθηκε ο κύκλος το πηρα απόφαση ότι δεν θα γινόταν τιποτα ... ας ελπίσουμε το 2017 κορίτσια!! Θελω να ειμαι αισιόδοξη!! 

JOY m des to thetka..afou auto to mina sou xe pei na min exeis epafes kai itan xamenos kuklos..kalutera p sou rthe nwris na teleiwnei na ksekiniseis me nees prospatheies!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η miniatoura87 είπε:

JOY m des to thetka..afou auto to mina sou xe pei na min exeis epafes kai itan xamenos kuklos..kalutera p sou rthe nwris na teleiwnei na ksekiniseis me nees prospatheies!!

Τι θα γίνει μιανιατουρακι??? Θα συμφωνω συνέχεια μαζί σου???

κι εγω πιστευω οτι ειναι καλύτερα ετσι.... μικρότερος κύκλος = πιο σύντομα νεα πρόσπαθεια!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η peacock είπε:

Τι θα γίνει μιανιατουρακι??? Θα συμφωνω συνέχεια μαζί σου???

κι εγω πιστευω οτι ειναι καλύτερα ετσι.... μικρότερος κύκλος = πιο σύντομα νεα πρόσπαθεια!!!!!!!!!!!

xaxaxaxaxa!!! ta megala pneymata....!!! ;);) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Petalouditsa28 είπε:

Κρίμα ρε γαμωτο........... πηρες το γιατρο σου? Ή δε χρειάζεται λες??? Παμε για τον επομενο μηνα...μη το βαζεις κατω!!

Ωχ συγγνωμη @Joy1988 μου μπερδευτηκα.... ουπς...παει το χασα....

οντως καλυτερα που σου ηρθε....να παμε για αλλα καλυτερα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η mommy86 είπε:

Οσο για την παλιοατιμη επισκεπτρια σου ελπιζω στον επομενο κυκλο που θα εισαι πιο υποψιασμενη οτι μπορει να κανεις νωριτερα ωορηξια, οσο πιο νωρις ειναι εφικτο να ξεκινησεις την "κουνελοκατασταση" που λεμε με τον αντρα μου ξεκινα!!!

@mommy86 μου, προσπαθω να μην το σκέφτομαι.. αν κ το εχω ψιλό χωνέψει κ ήμουν έτοιμη ψυχολογικά ότι θα ερχόταν..αλλα η ελπίδα πεθαίνει πάντα τελευταία.. γι αυτο όποτε το σκέφτομαι με ρίχνει.. αν εκανα απο μόνη μου προσπάθεια ακομη θα περίμενα περιοδο δεν θα ερχοταν τοςο νωρίς..αλλα μου έδωσε ενέσεις η γιατρός για ωορρηξία κ εκανα πολλα ωάρια κ δεν εκανα ούτε σπερματέγχυση αλλα ούτε κ επαφές.. εκανα μια φορα πολυ μετα την ωορρηξία.. οχι ότι θα έπιανε αλλα.. για ενα θαύμα ζούμε.. όποτε αυτο το μηνα θα ειναι κανονικά λογικά η ωορρηξία μου στις 12-14 μέρες.. δηλαδή στα μισά του κυκλου όπως κάθε φορα.. 

@miniatoura87 μου, νομίζω απ ότι εχω μιλήσει με διάφορους γιατρούς ακομη κ στο Embryolab της Θεσσαλονίκης μου ειχε πει μια γιατρός πως ο μεγάλος κύκλος δεν μας πειράζει.. εννοούσε μεχρι 30 ημερών .. ο μικρός ομως ειναι θέμα.. μικρός κύκλος σημαίνει οχι ωορρηξία.. ή κ να κανεις σημαίνει οχι καλής ποιότητας.. 

τι να πω βρε κορίτσια μου... θα προσπαθήσω να ειμαι χαλαρή αυτη τη φορα μπάς κ γίνει το θαύμα.. !!! Είπαμε αισιοδοξία για το 2017!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η Joy1988 είπε:

@mommy86 μου, προσπαθω να μην το σκέφτομαι.. αν κ το εχω ψιλό χωνέψει κ ήμουν έτοιμη ψυχολογικά ότι θα ερχόταν..αλλα η ελπίδα πεθαίνει πάντα τελευταία.. γι αυτο όποτε το σκέφτομαι με ρίχνει.. αν εκανα απο μόνη μου προσπάθεια ακομη θα περίμενα περιοδο δεν θα ερχοταν τοςο νωρίς..αλλα μου έδωσε ενέσεις η γιατρός για ωορρηξία κ εκανα πολλα ωάρια κ δεν εκανα ούτε σπερματέγχυση αλλα ούτε κ επαφές.. εκανα μια φορα πολυ μετα την ωορρηξία.. οχι ότι θα έπιανε αλλα.. για ενα θαύμα ζούμε.. όποτε αυτο το μηνα θα ειναι κανονικά λογικά η ωορρηξία μου στις 12-14 μέρες.. δηλαδή στα μισά του κυκλου όπως κάθε φορα.. 

@miniatoura87 μου, νομίζω απ ότι εχω μιλήσει με διάφορους γιατρούς ακομη κ στο Embryolab της Θεσσαλονίκης μου ειχε πει μια γιατρός πως ο μεγάλος κύκλος δεν μας πειράζει.. εννοούσε μεχρι 30 ημερών .. ο μικρός ομως ειναι θέμα.. μικρός κύκλος σημαίνει οχι ωορρηξία.. ή κ να κανεις σημαίνει οχι καλής ποιότητας.. 

τι να πω βρε κορίτσια μου... θα προσπαθήσω να ειμαι χαλαρή αυτη τη φορα μπάς κ γίνει το θαύμα.. !!! Είπαμε αισιοδοξία για το 2017!!!! 

Το 2017  θα είναι η χρονιά μας!!!!!! Θέλω τόοοοοσο πολύ να το πιστευω και το ευχομαι σε όλες μας.... Ε ρε κατι πλασματαρες που θα βγουν μετα...τα παιδια μας θα κλεψουν καρδιες!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τετοια μερα του χρόνου......θα ηθελα να συζηταμε όλες ξανα και να λέμε:

"θυμάστε τότε που αγχωνομασταν...και τωρα εχουμε τα μωρακια μας στην αγκαλια μας!!!!!"

???????????????????????????????❤❤❤❤❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια διάβασα χτες βράδυ σε ένα blog μια έρευνα όπου ανέφερε πως οι γυναίκες που προσπαθούσαν καιρό να συλλάβουν έχουν πολύ μικρότερες πιθανότητες να εμφανίσουν επιλόχεια κατάθλιψη!!!!! Άρα δείτε το θετικά...περνάμε την φάση μας τώρα και μετά που θα έχουμε το μωράκι μας θα είμαστε μεσ' την καλή χαρά και δεν θα μας το χαλάσει τίποτα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η evita2 είπε:

Κορίτσια διάβασα χτες βράδυ σε ένα blog μια έρευνα όπου ανέφερε πως οι γυναίκες που προσπαθούσαν καιρό να συλλάβουν έχουν πολύ μικρότερες πιθανότητες να εμφανίσουν επιλόχεια κατάθλιψη!!!!! Άρα δείτε το θετικά...περνάμε την φάση μας τώρα και μετά που θα έχουμε το μωράκι μας θα είμαστε μεσ' την καλή χαρά και δεν θα μας το χαλάσει τίποτα!!!!!

ποια επιλοχεια? εμεις αναγουλες θα εχουμε και θα το ευχαριστιομαστε :P 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Petalouditsa28 είπε:

Ειμαστε μια ενωμενη προσεχως μαμαδοπαρεα!!

??????????????????

Είσαι έρωτας.....  Εδω μαζί όλες....

Λοιπόν τον καινούριο χρόνο θέλω να βλέπω όλες μαζί να φουσκώνουμε και να μιλάμε για τα συμπτώματα και τα "όμορφα"  κιλά. πραγματικά πρώτη φορά στη ζωή μου θα χαίρομαι που θα βάζω κιλά :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 14/12/2016 at 10:22 ΠΜ, ο/η miniatoura87 είπε:

KAΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥ!! ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ??

@EFI1972 καλωσηρθες στην παρεα μας!!εαν ολα ειναι καλα, θα μεινεις συντομα και στο ευχομαι με ολη μ την καρδια!!!

χθες κοριτσια μου πηγα στην ενδοκρινολογο μου! αισιοδοξη την ειδα! μου ειπε δεν υπαρχει κοπελα πλεον με ΣΠΟ να μην μπορεσει να κανει παιδι!! απλα θελει λιγη υπομονη..

μου εδωσε να κανω αρκετες ορμονικες εξετασεις.. πιο ειδικες απο αυτες π μ ειχε δωσει ο γυναικολογος... καθως και υπερηχο κατω κοιλιας για να δει ακριβως διαστασεις μητρας ωοθηκων κλπ κλπ.

μου ειπε ειναι πολυ καλο π ειμαι αδυνατη και να το διατηρησω και οτι παρολο π κανω οωρηξια και εχω περιοδο δεν ειναι πολυ ¨ποιοτικη" και απλα θα θελει λιγη ενισχυση. 

τις εξετασεις θα της κανω οταν αδιαθετησω. @mommy86 τη ρωτησα και ειπε μεχρι και 6η μερα ειναι οκ! αρα καλα σου ειπε και σενα.. μακαρι βεβαια να ειναι ο τυχερος μ μηνας και να μην χρειαστει να της κανω καν!!!! περιμενω 22 του μηνος!

Κοπέλα μου γλυκιά, προφανώς σαν ενίσχυση θα σου δώσει τα χάπια που πήρα και εγώ για 5μέρες.  (δεν μου φέρανε κάποιο πρόβλημα, μόνο που και που έχω κάτι τσιμπατακια) 

Και την Δευτέρα θα πάω απ την γιατρό να δω πως πήγαμε με τα ωαρια.  λένε ότι τα χάπια βοηθάνε για σε ποσότητα κ ποιότητα του ωαριου. 

Μακάρι να είναι ο μήνας σου...Γιατί όχι για σκέψου αρχές Ιανουαρίου θα έχεις ένα ευχαριστώ δωράκι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 13/12/2016 at 5:53 ΜΜ, ο/η mommy86 είπε:

Ααααχχχ κοριτσακια μου γλυκα!!!μακαρι να εχει γινει το θαυματακι μου!!!peacock ψοφησα στο γελιο!

Ελπιζω σε καμια 12-13 μερες να σας λεω οτι εχω 2-3 μέρες καθυστερηση!!!με τόση θετικη ενεργεια που λαμβανω εχω αρχισει να πιστευω οτι μπορει και να γινει!!

Οσο για τις εξετασεις..ειδομεν!θα κανω και τη προγεστερονη την 21 μερα και βλεπουμε τι θα δειξει και εκει.την psh kai lh θα τις επαναλαβω ειπε η γιατρος στον επομενο κυκλο(που ευχομαι να μην ερθει!)

Αααχχχχχ....Θα ναι το Χριστουγεννιατικο δωράκι σου...

Στο χρωστάει ο Άγιος Βασίλης.. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Κοπέλα μου γλυκιά, προφανώς σαν ενίσχυση θα σου δώσει τα χάπια που πήρα και εγώ για 5μέρες.  (δεν μου φέρανε κάποιο πρόβλημα, μόνο που και που έχω κάτι τσιμπατακια) 

Και την Δευτέρα θα πάω απ την γιατρό να δω πως πήγαμε με τα ωαρια.  λένε ότι τα χάπια βοηθάνε για σε ποσότητα κ ποιότητα του ωαριου. 

Μακάρι να είναι ο μήνας σου...Γιατί όχι για σκέψου αρχές Ιανουαρίου θα έχεις ένα ευχαριστώ δωράκι 

αχ γλυκουλα μου μακαρι!!! μακαρι για ολες μας!! απο το 2017 μονο αυτο ζηταω!! ενα υγιες μωρακι!! μακαρι σε λιγο καιρο να μιλαμε μονο για συμπτωματα εγκυμοσυνης!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η evita2 είπε:

Κορίτσια διάβασα χτες βράδυ σε ένα blog μια έρευνα όπου ανέφερε πως οι γυναίκες που προσπαθούσαν καιρό να συλλάβουν έχουν πολύ μικρότερες πιθανότητες να εμφανίσουν επιλόχεια κατάθλιψη!!!!! Άρα δείτε το θετικά...περνάμε την φάση μας τώρα και μετά που θα έχουμε το μωράκι μας θα είμαστε μεσ' την καλή χαρά και δεν θα μας το χαλάσει τίποτα!!!!!

ποια επιλοχια?? ποια καταθλιψη?? ας μεινουμε εγκυουλες και δεν θα μας νοιαζει τπτ !! το μονο σιγουρο ειναι οτι οταν κατι το θες πολυ το εκτιμας και το χαιρεσαι στο επακρο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Κοπέλα μου γλυκιά, προφανώς σαν ενίσχυση θα σου δώσει τα χάπια που πήρα και εγώ για 5μέρες.  (δεν μου φέρανε κάποιο πρόβλημα, μόνο που και που έχω κάτι τσιμπατακια) 

Και την Δευτέρα θα πάω απ την γιατρό να δω πως πήγαμε με τα ωαρια.  λένε ότι τα χάπια βοηθάνε για σε ποσότητα κ ποιότητα του ωαριου. 

Μακάρι να είναι ο μήνας σου...Γιατί όχι για σκέψου αρχές Ιανουαρίου θα έχεις ένα ευχαριστώ δωράκι 

ευχομαι να χεις κανει τη Δευτερα μεγαλα και υγιη ωαρια ετοιμα για να υποδεχτουν τον κατακτητη!!! ;) καλη επιτυχια κοπελα μου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η miniatoura87 είπε:

αχ γλυκουλα μου μακαρι!!! μακαρι για ολες μας!! απο το 2017 μονο αυτο ζηταω!! ενα υγιες μωρακι!! μακαρι σε λιγο καιρο να μιλαμε μονο για συμπτωματα εγκυμοσυνης!!! 

Θα μιλάμε...  Είμαι σίγουρη.. το αξίζουμε...  Και πιστεύω ότι θα γίνουμε και πολύ χαζομάμαδες... 

<3 <3 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...