Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πόσες προσπαθούμε για μωράκι??


Petalouditsa28

Recommended Posts

Καλημερα κοριτσουδια!ειχς κλεισει ραντεβου στη γυναικολογο την ημερα που μου τελειωσε η περιοδος (6).καιαφου με εξετασε μου ειπε πανε τωρα να κανεις τις εξετασεις προλαβαίνεις και σήμερα. ετσι πηγα και τις εκανα.υπαρχει περιπτωση να είναι παραποιημενες οι τιμες λογω 6ης και οχι 2ης η 3ης μερας???

Παρασκευαιδου και πεταλουδιτσα!!μου ρχετε λετε ε????μακαρι για χριστουγεννα να μην ερθει αγιος Βασίλης αλλα να στείλει στη θεση του πελαργο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η mommy86 είπε:

Καλημερα κοριτσουδια!ειχς κλεισει ραντεβου στη γυναικολογο την ημερα που μου τελειωσε η περιοδος (6).καιαφου με εξετασε μου ειπε πανε τωρα να κανεις τις εξετασεις προλαβαίνεις και σήμερα. ετσι πηγα και τις εκανα.υπαρχει περιπτωση να είναι παραποιημενες οι τιμες λογω 6ης και οχι 2ης η 3ης μερας???

Παρασκευαιδου και πεταλουδιτσα!!μου ρχετε λετε ε????μακαρι για χριστουγεννα να μην ερθει αγιος Βασίλης αλλα να στείλει στη θεση του πελαργο!!!

Καλημερα κουκλι ζωγραφιστό!!!!! :P

Εχω κανει λόγω ΣΠΩ άπειρες ορμονικές εξατάσεις...Από την 2η-3η μερα πάντα... δεν χρειάζεται να εχει τελειωσει η περίοδος για τις ορμονικές..

Πήρα τηλ στην εταιρεία πελαργών και ζήτησα κι εγω ενα μωράκι.... Ελπίζω να μην κλείσει για τις γιορτές.... θα δουμε.... :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η ΝΤΙΑ30 είπε:

Καλημέρα τρελακια Μου???????είμαι δουλειά και έχω λίγο κενό

Καλημερα κουζουλάκι μας!!!!!!!!!!!!!! :)

Καλημερα και σε όλα τα κοριτσια!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η mommy86 είπε:

Καλημερα κοριτσουδια!ειχς κλεισει ραντεβου στη γυναικολογο την ημερα που μου τελειωσε η περιοδος (6).καιαφου με εξετασε μου ειπε πανε τωρα να κανεις τις εξετασεις προλαβαίνεις και σήμερα. ετσι πηγα και τις εκανα.υπαρχει περιπτωση να είναι παραποιημενες οι τιμες λογω 6ης και οχι 2ης η 3ης μερας???

Παρασκευαιδου και πεταλουδιτσα!!μου ρχετε λετε ε????μακαρι για χριστουγεννα να μην ερθει αγιος Βασίλης αλλα να στείλει στη θεση του πελαργο!!!

mommy86 mou  kai gw twra pou to skeftika tis eixa kanei 3h me 5h mera kai o gynaikologos eixe pei kalutera 3h gia pio swsta apotelesmata!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Παρασκευαιδου μου αυτα τα τεστ ειναι βλακειες!!!! αν θελετε να το ελεγξετε καντε μια κανονικη εξεταση!!

στο σπερμα παιζουν παρα πολλα ρολο! ρευστοτητα,κινητικοτητα, βιωσιμοτητα, κλπ. ενα τεστακι δεν μπορει να δειξει τπτ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η miniatoura87 είπε:

@Παρασκευαιδου μου αυτα τα τεστ ειναι βλακειες!!!! αν θελετε να το ελεγξετε καντε μια κανονικη εξεταση!!

στο σπερμα παιζουν παρα πολλα ρολο! ρευστοτητα,κινητικοτητα, βιωσιμοτητα, κλπ. ενα τεστακι δεν μπορει να δειξει τπτ!!!

συμφωνω απόλυτα με το μιανιατουρακι μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Petalouditsa28 είπε:

Καλημερουδια!!! @mommy86 και εγω το νιωθω οτι σας ερχεται!!! 

@Παρασκευαιδου μου...μη τα εμπιστεύεσαι αυτα τα τεστ...δε ξερω μου φαίνονται περίεργα...Καλυτερα αν σας τρωει το αγχος να πάτε να κανετε μια κανονικη εξέταση....προσπαθείστε να ηρεμήσετε......

@mommy86 αντε να περνούμε σειρά μια μια.. ανυπομονώ!!! Αχ ρε κορίτσια φέτος θελω να μπει με το καλο το 17 να αλλάξει η τύχη μας.. 

@Παρασκευαιδου δεν ειναι αξιόπιστα.. πήγαινε σε ενα ανδρολόγο να σου γράψει σπερμοδιαγραμμα κ να του κανει κ ενα υπέρηχο κ θα σας φύγει το αγχος.. άκου με.. ολα καλα θα ειναι.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ααααχχχ κοριτσακια μου γλυκα!!!μακαρι να εχει γινει το θαυματακι μου!!!peacock ψοφησα στο γελιο!

Ελπιζω σε καμια 12-13 μερες να σας λεω οτι εχω 2-3 μέρες καθυστερηση!!!με τόση θετικη ενεργεια που λαμβανω εχω αρχισει να πιστευω οτι μπορει και να γινει!!

Οσο για τις εξετασεις..ειδομεν!θα κανω και τη προγεστερονη την 21 μερα και βλεπουμε τι θα δειξει και εκει.την psh kai lh θα τις επαναλαβω ειπε η γιατρος στον επομενο κυκλο(που ευχομαι να μην ερθει!)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα σε όλες σας!!! Παρακολουθώ τις συζητήσεις σας και τις αγωνίες σας για το πολυπόθητο ,ένα υγιές παιδί!!

Το εύχομαι απο καρδιάς σε όλες σας να συμβεί....

θα ήθελα και εγώ την συμπαραστασή σας ...

 Ετών 44 μόνο αυτό θα σας πώ... Προείχαν πάντα άλλα πράγματα σπουδές δουλειά οικογενειακά προβλήματα  και δεν ήταν ποτέ η κατάλληλη στιγμή. Τώρα το κατάλαβα ότι ποτέ δεν θα είναι η καταλληλη στιγμή κ όταν ειναι υπάρχουν αλλα προβλήματα... Ευχομαι να μην ειναι αργά για μένα. 

Είχα μια εγκυμοσύνη στα 35 η οποία δυστυχώς διακόπηκε . Ειμαι αισιοδοξη όμως...

Και ο γιατρός μου είναι αισιόδοξος αλλά πρέπει να τρέξουμε λίγο....

Είχα σταθερό κύκλο πάντα αλλα τους τελευταίους μήνες που το αποφάσισα μου κάνει νερά....Ετσι εχω βρεί την ωορρηξία  με υπερηχογράφημα  η οποία είναι καλή και μοιάζει με ωορρηξία 40άρας έτσι μου ειπε ο γιατρός μου...

Το ΣΚ είναι οι μέρες αυτές και έχω κανονίσει εκδρομή για να είμαστε ποιό χαλαρή.. Προσπαθώ να σκέφτομαι αισιόδοξα άν κ εχω ενα προαίσθημα ότι θα συμβεί έστω και αργά. Βέβαια είναι και πολλά άλλα που εχω να αντιμετωπίσω αλλα ενα ενα βήμα την φορρά....

Σας εύχομαι να συμβεί αυτό που επιθυμούμε όλες το 2017 και να κρατήσουμε τα μωράκια μας στην αγκαλιά μας.

Καλό βράδυ...

 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η EFI1972 είπε:

Καλησπερα σε όλες σας!!! Παρακολουθώ τις συζητήσεις σας και τις αγωνίες σας για το πολυπόθητο ,ένα υγιές παιδί!!

Το εύχομαι απο καρδιάς σε όλες σας να συμβεί....

θα ήθελα και εγώ την συμπαραστασή σας ...

 Ετών 44 μόνο αυτό θα σας πώ... Προείχαν πάντα άλλα πράγματα σπουδές δουλειά οικογενειακά προβλήματα  και δεν ήταν ποτέ η κατάλληλη στιγμή. Τώρα το κατάλαβα ότι ποτέ δεν θα είναι η καταλληλη στιγμή κ όταν ειναι υπάρχουν αλλα προβλήματα... Ευχομαι να μην ειναι αργά για μένα. 

Είχα μια εγκυμοσύνη στα 35 η οποία δυστυχώς διακόπηκε . Ειμαι αισιοδοξη όμως...

Και ο γιατρός μου είναι αισιόδοξος αλλά πρέπει να τρέξουμε λίγο....

Είχα σταθερό κύκλο πάντα αλλα τους τελευταίους μήνες που το αποφάσισα μου κάνει νερά....Ετσι εχω βρεί την ωορρηξία  με υπερηχογράφημα  η οποία είναι καλή και μοιάζει με ωορρηξία 40άρας έτσι μου ειπε ο γιατρός μου...

Το ΣΚ είναι οι μέρες αυτές και έχω κανονίσει εκδρομή για να είμαστε ποιό χαλαρή.. Προσπαθώ να σκέφτομαι αισιόδοξα άν κ εχω ενα προαίσθημα ότι θα συμβεί έστω και αργά. Βέβαια είναι και πολλά άλλα που εχω να αντιμετωπίσω αλλα ενα ενα βήμα την φορρά....

Σας εύχομαι να συμβεί αυτό που επιθυμούμε όλες το 2017 και να κρατήσουμε τα μωράκια μας στην αγκαλιά μας.

Καλό βράδυ...

 

 

 

Γλυκιά μου Έφη,

μπορώ να καταλάβω την αγωνία σου γιατί δυστυχώς ο χρόνος για τις γυναίκες είναι εχθρός... Εύχομαι μέσα απο την ψυχή μου να τα καταφέρεις πολύ πολύ πολύ συντομα και να μας το ανακοινώσεις να χαρούμε μαζί σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλως ηρθες efi! σου ευχομαι το νεο ετος να ερθει και να σε βρει οντας μανουλα λιγων εβδομαδων.δυστυχως πολλά ζευγαρια βαζουν σε δευτερη μοιρα το θεμα παιδι, προσπαθώντας να ανταπεξελθουν πρωτα σε αλλους κοινωνικούς και μη,παραγοντες. σου ευχομαι ολοψυχα να αποκτησεις πολυ συντομα ενα γλυκό και υγιέστατο μωρακι. εμεις θα ειμαστε εδω οποτε μας χρειαστεις! χαιρομαι πολύ που σε βλέπω αισιοδοξη.ειναι το πρωτο και βασικοτερο βημα για να αποκτησουμε παιδι.καλη επιτυχια!

Και οσο για την ηλικια..α) πολυ θετικο το γεγονός οτι η ωορηξια σου..κανει τα πεζοδρομια να τριζουν με τη νιοτη της!

Και β) τι παραπανω εχει η μενεγακη??τεκνοποιει οποτε θέλει! οι ωορηξιες σας μαλλον ειναι καλες φίλες! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

EFI Καλώς ήρθες στο forum! Όντως λόγω ηλικίας πρέπει να το τρέξεις λιγάκι...αλλά εφόσον ο γιατρός σου είναι αισιόδοξος και έχεις καλή ωορρηξία όλα θα πάνε καλά! Έχεις και έναν ισχυρό "σύμμαχο" ...την θετική σου διάθεση! Σου εύχομαι κι εγώ ολόψυχα σε λίγες μέρες να μας ανακοινώνεις την εγκυμοσύνη σου κ σε λίγους μήνες να κρατάς στην αγκαλιά σου ένα υγιέστατο μωράκι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η mommy86 είπε:

Καλως ηρθες efi! σου ευχομαι το νεο ετος να ερθει και να σε βρει οντας μανουλα λιγων εβδομαδων.δυστυχως πολλά ζευγαρια βαζουν σε δευτερη μοιρα το θεμα παιδι, προσπαθώντας να ανταπεξελθουν πρωτα σε αλλους κοινωνικούς και μη,παραγοντες. σου ευχομαι ολοψυχα να αποκτησεις πολυ συντομα ενα γλυκό και υγιέστατο μωρακι. εμεις θα ειμαστε εδω οποτε μας χρειαστεις! χαιρομαι πολύ που σε βλέπω αισιοδοξη.ειναι το πρωτο και βασικοτερο βημα για να αποκτησουμε παιδι.καλη επιτυχια!

Και οσο για την ηλικια..α) πολυ θετικο το γεγονός οτι η ωορηξια σου..κανει τα πεζοδρομια να τριζουν με τη νιοτη της!

Και β) τι παραπανω εχει η μενεγακη??τεκνοποιει οποτε θέλει! οι ωορηξιες σας μαλλον ειναι καλες φίλες! 

χαχαχαχα μου αρεσε αυτο με την ωορρηξια μου που κανει τα πεζοδρομια να τριζουν!!!!! Ωραιο!!!! Σε ευχαριστωωωω. Οσο για τηνμενεγακη κ εγω αυτο λεω. Γιατι οχι και εγω??? Μετα ειναι και η Τζενη ΜΠοτση... Για να δουμε???? Ε δεν ειμαι και η Σαρρα.... Καλημερα σε ολες σας απο την θεσσαλονικη κ ευχαριστω για το καλως ορισες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η EFI1972 είπε:

χαχαχαχα μου αρεσε αυτο με την ωορρηξια μου που κανει τα πεζοδρομια να τριζουν!!!!! Ωραιο!!!! Σε ευχαριστωωωω. Οσο για τηνμενεγακη κ εγω αυτο λεω. Γιατι οχι και εγω??? Μετα ειναι και η Τζενη ΜΠοτση... Για να δουμε???? Ε δεν ειμαι και η Σαρρα.... Καλημερα σε ολες σας απο την θεσσαλονικη κ ευχαριστω για το καλως ορισες!

Kαλημερα κούκλα! Οι 40αρες = με 2 20άρες!!!!

Καλημερα και σε όλα τα υπόλοιπα κορίτσια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η peacock είπε:

Kαλημερα κούκλα! Οι 40αρες = με 2 20άρες!!!!

Καλημερα και σε όλα τα υπόλοιπα κορίτσια!!!

Αν και θα ηθελα αν μπορουσα να γυριζα στα 20 ολα καλα κ με τα 40!!!!

καλημερα κ καλη δυναμη σε ολες!!!❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KAΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥ!! ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ??

@EFI1972 καλωσηρθες στην παρεα μας!!εαν ολα ειναι καλα, θα μεινεις συντομα και στο ευχομαι με ολη μ την καρδια!!!

χθες κοριτσια μου πηγα στην ενδοκρινολογο μου! αισιοδοξη την ειδα! μου ειπε δεν υπαρχει κοπελα πλεον με ΣΠΟ να μην μπορεσει να κανει παιδι!! απλα θελει λιγη υπομονη..

μου εδωσε να κανω αρκετες ορμονικες εξετασεις.. πιο ειδικες απο αυτες π μ ειχε δωσει ο γυναικολογος... καθως και υπερηχο κατω κοιλιας για να δει ακριβως διαστασεις μητρας ωοθηκων κλπ κλπ.

μου ειπε ειναι πολυ καλο π ειμαι αδυνατη και να το διατηρησω και οτι παρολο π κανω οωρηξια και εχω περιοδο δεν ειναι πολυ ¨ποιοτικη" και απλα θα θελει λιγη ενισχυση. 

τις εξετασεις θα της κανω οταν αδιαθετησω. @mommy86 τη ρωτησα και ειπε μεχρι και 6η μερα ειναι οκ! αρα καλα σου ειπε και σενα.. μακαρι βεβαια να ειναι ο τυχερος μ μηνας και να μην χρειαστει να της κανω καν!!!! περιμενω 22 του μηνος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η ΝΙΝΑ Δ. είπε:

Εύχομαι το 2017 να εκπληρώσει κάθε σου επιθυμία από τα βαθύ της καρδιάς μου....και γω μετά απο μια αποτυχημένη εξωσωματική είμαι στη φάση εμβρυομεταφορας με ενα εμβρυακι που είχαμε καταψυξει..στις 20 του μηνος κάνω χωριακη και αν και είμαι πολύ πιο προσγειωνενη από την πρώτη φορά και πάλι όμως αγχωνομαι και αγωνιω...τι να πω....μακάρι όλα τα κορίτσια να έχουμε το αποτέλεσμα που περιμένουμε...??

 

στις πριν 4 λεπτά, ο/η miniatoura87 είπε:

KAΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥ!! ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ??

@EFI1972 καλωσηρθες στην παρεα μας!!εαν ολα ειναι καλα, θα μεινεις συντομα και στο ευχομαι με ολη μ την καρδια!!!

χθες κοριτσια μου πηγα στην ενδοκρινολογο μου! αισιοδοξη την ειδα! μου ειπε δεν υπαρχει κοπελα πλεον με ΣΠΟ να μην μπορεσει να κανει παιδι!! απλα θελει λιγη υπομονη..

μου εδωσε να κανω αρκετες ορμονικες εξετασεις.. πιο ειδικες απο αυτες π μ ειχε δωσει ο γυναικολογος... καθως και υπερηχο κατω κοιλιας για να δει ακριβως διαστασεις μητρας ωοθηκων κλπ κλπ.

μου ειπε ειναι πολυ καλο π ειμαι αδυνατη και να το διατηρησω και οτι παρολο π κανω οωρηξια και εχω περιοδο δεν ειναι πολυ ¨ποιοτικη" και απλα θα θελει λιγη ενισχυση. 

τις εξετασεις θα της κανω οταν αδιαθετησω. @mommy86 τη ρωτησα και ειπε μεχρι και 6η μερα ειναι οκ! αρα καλα σου ειπε και σενα.. μακαρι βεβαια να ειναι ο τυχερος μ μηνας και να μην χρειαστει να της κανω καν!!!! περιμενω 22 του μηνος!

Καλημερα και απο εμενα!!

@EFI1972 καλως μας ηρθες!!!!!ευχομαι να σου πανε ολα καλα και συντομα με φουσκομενη κπιλιτσα!!!

Σε ολες μαςςςςςςςςς το 2017 να ειβαι το τυχερο μας γιατι το 2016...αστα... 

Φιλια και την καλημερα μου!!!!!????????????????❤❤❤❤???????????????❄❄❄❄❄❄❄❄?????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Miniatoura μου!!!ποσο σε ευχαριστω που με σκεφτηκες!!!? 

Χαρηκα πολύ που εχεις καλα νεα να μοιραστεις.πολυ θετικα ξεκινας!αυτο με την ποιοτικη ωορηξια σιγουρα διορθώνεται το ψαξα και εγω.και ξερεις κατι?περιμενω και γω να φτασει 23 του μηνα για να αρχισουμε να τραγουδαμε μαζι χατζηγιαννη....και αντίστροφα ο χρόνος μετραει!!!τελεια νεα.ενθουσιαστηκα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η miniatoura87 είπε:

KAΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥ!! ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ??

@EFI1972 καλωσηρθες στην παρεα μας!!εαν ολα ειναι καλα, θα μεινεις συντομα και στο ευχομαι με ολη μ την καρδια!!!

χθες κοριτσια μου πηγα στην ενδοκρινολογο μου! αισιοδοξη την ειδα! μου ειπε δεν υπαρχει κοπελα πλεον με ΣΠΟ να μην μπορεσει να κανει παιδι!! απλα θελει λιγη υπομονη..

μου εδωσε να κανω αρκετες ορμονικες εξετασεις.. πιο ειδικες απο αυτες π μ ειχε δωσει ο γυναικολογος... καθως και υπερηχο κατω κοιλιας για να δει ακριβως διαστασεις μητρας ωοθηκων κλπ κλπ.

μου ειπε ειναι πολυ καλο π ειμαι αδυνατη και να το διατηρησω και οτι παρολο π κανω οωρηξια και εχω περιοδο δεν ειναι πολυ ¨ποιοτικη" και απλα θα θελει λιγη ενισχυση. 

τις εξετασεις θα της κανω οταν αδιαθετησω. @mommy86 τη ρωτησα και ειπε μεχρι και 6η μερα ειναι οκ! αρα καλα σου ειπε και σενα.. μακαρι βεβαια να ειναι ο τυχερος μ μηνας και να μην χρειαστει να της κανω καν!!!! περιμενω 22 του μηνος!

Ειλικρινα θελω να βάλω τα κλάμματα!!! Το εχω ακουσει πόσες φορες... οι γυναικες με ΣΠΩ συνήθως δεν κανουν ποιοτικη ωορρηξια... Υπάρχει καποια εξεταση γι΄αυτό? Και πως φτιάχνεται? Φρικάρω ρε γαμωτο ωρες-ωρες... συνηθως δεν κανω καν ωορρηξια απο μόνη μου....παιρνω χαπια για να εχω ενα ρημαδο-ωαριο και αυτο θα ειναι και χαμηλής ποιότητας...? ελεος.... Τις τελευταιες μέρες βασανίζομαι με αυτη τη σκέψη....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα σας, ήθελα να πω στις κοπέλες που έχουν πολυκυστικές να μην θεωρούν δεδομένο ότι δε θα μπορούν να συλλάβουν.

εγώ προσωπικά, έμεινα έγκυος έχοντας μόλις δυο περιόδους από μόνη μου, η μία ήταν 65 μερες και η άλλη 43. Για το λόγο αυτό μάλιστα ο γιατρός δεν ήξερε καν στην αρχή πόσο εβδομάδων είμαι.

μέχρι πέρσι δεν μπορούσα καν να έχω περίοδο από μόνη μου, όποτε σταματούσα τα αντισυλλυπτικά δεν είχα περίοδο. Πραγματικά δεν θέλει άγχος. Αυτό ειναι το κυριότερο. Και δεν θέλει ελλιποβαρείς γυναίκες. Εγώ ήμουν πάντα ανορεξική και αθλούμουν βρέξει χιονισει ακόμα και με γρίπη. Υψος 1,69 και το πολύ 54 κιλά. Οταν πάχυνα, και λόγο αυτοάνοσου υποθυρεοειδισμού και λόγω του ότι ο συντροφός μου με έκανε να ξεπεράσω τα κόμπλεξ, έμεινα έγκυος χωρις να το επιδιώκω. Κιλά 65 τουλάχιστο. Χρειάζεται λίπος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η peacock είπε:

Ειλικρινα θελω να βάλω τα κλάμματα!!! Το εχω ακουσει πόσες φορες... οι γυναικες με ΣΠΩ συνήθως δεν κανουν ποιοτικη ωορρηξια... Υπάρχει καποια εξεταση γι΄αυτό? Και πως φτιάχνεται? Φρικάρω ρε γαμωτο ωρες-ωρες... συνηθως δεν κανω καν ωορρηξια απο μόνη μου....παιρνω χαπια για να εχω ενα ρημαδο-ωαριο και αυτο θα ειναι και χαμηλής ποιότητας...? ελεος.... Τις τελευταιες μέρες βασανίζομαι με αυτη τη σκέψη....

AX peacockaki μου τι να πω!!! και εγω το χω ακουσει ποσες φορες αλλα τι αλλο να κανω!!η γιατρος λεει αυτο ειναι το θεμα και λυνεται! τι να πω.. αρχικα με ειπε να συνεχισω τα glucophage και να περιμενω γτ συνηθως δεν κανουν δραση αμεσως αλλα θελουν κανα 3μηνο.( τα επαιρνα παλια και μου χαν φτιαξει τον κυκλο τωρα τα ξεκινησα πριν 3 βδομαδες ξανα για καλυτερη οωρηξια) μετα το επομενο βημα ειναι κλομιφαινη και παει λεγοντας.. αφου φυσκα δουμε ολες τις περιεργες ορμονες κλπ..το καλο ειναι οτι ειμαστε μικρες..και αδυνατες!! 

αν εγω που εχω οωρηξια  και σταθερο κυκλο δυσκολευομαι 1,5 χρονο τωρα σκεψου εσυ γλυκια μου που δεν κανεις και καθολου... η θεραπεια ομως που κανεις τωρα με προκριση θα σε βοηθησει...τα clomiphene ποσο καιρο τα παιρνεις? υποτιθεται οτι αυτος ειναι ο σκοπος τους! καλα και μεγαλα ωαρια!!! θα δεις...ας ειμαστε αισιοδοξες... εχουμε και συμμαχο το καλο σπερμα...

αμαν πια με αυτες τις πολυκυστικες μια ζωη μας ταλαιπωρουν!!!! πφφφφ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η miniatoura87 είπε:

AX peacockaki μου τι να πω!!! και εγω το χω ακουσει ποσες φορες αλλα τι αλλο να κανω!!η γιατρος λεει αυτο ειναι το θεμα και λυνεται! τι να πω.. αρχικα με ειπε να συνεχισω τα glucophage και να περιμενω γτ συνηθως δεν κανουν δραση αμεσως αλλα θελουν κανα 3μηνο.( τα επαιρνα παλια και μου χαν φτιαξει τον κυκλο τωρα τα ξεκινησα πριν 3 βδομαδες ξανα για καλυτερη οωρηξια) μετα το επομενο βημα ειναι κλομιφαινη και παει λεγοντας.. αφου φυσκα δουμε ολες τις περιεργες ορμονες κλπ..το καλο ειναι οτι ειμαστε μικρες..και αδυνατες!! 

αν εγω που εχω οωρηξια  και σταθερο κυκλο δυσκολευομαι 1,5 χρονο τωρα σκεψου εσυ γλυκια μου που δεν κανεις και καθολου... η θεραπεια ομως που κανεις τωρα με προκριση θα σε βοηθησει...τα clomiphene ποσο καιρο τα παιρνεις? υποτιθεται οτι αυτος ειναι ο σκοπος τους! καλα και μεγαλα ωαρια!!! θα δεις...ας ειμαστε αισιοδοξες... εχουμε και συμμαχο το καλο σπερμα...

αμαν πια με αυτες τις πολυκυστικες μια ζωη μας ταλαιπωρουν!!!! πφφφφ

Ωρες - ωρες αγανακτώ τόσο πολύ που λεω τελος! θα τα παρατησω και οτι γινει! ΜΠορεί ο Θεός κατι να ξερει και να μην πρεπει να κανω παιδια...

Παιρνω glucophage 2 χρόνια... στο κυκλο δε με εχει βοηθησει καθόλου... με κλομιφαινη εχω κανει 3 κύκλους παλιότερα... τωρα πάλι σε αυτό το μήνα ξεκίνησα αλλά αυτή τη φορα και με μια ενεσουλα για προγραμματισμενη ωοθηλακιορρηξία...αλλά τωρα με τις γιορτές ο γιατρός μου θα λειπει και δε ξερω ανα θα προλάβω...

Τωρα για την ποιότητα αγχωνομαι παααααααρα πολύ..... ξερω οτι η κλομιφαινη δεν κανει καλής πιότητας ωαρια πολλές φορές, δε νομίζω οτι εχει "θεραπευτική" δράση στα ωάρια, δεν το εχω ξανακουσει....  Είμαι πολύ στενοχωρημενη σημερα γιατι τα σκεφτομαι συνεχεια... Βαρέθηκα να μην κάνω ωορρηξια, να μην εχω περίοδο, να νιώθω πρησμένη συνέχεια, να παιρνω χάπια για να αδιαθετησω, να αγωνιώ, να παιρνω χαπια για ωορρηξια και να με τρωει το μαραζι αν θα ειναι ποιοτικα καλά!  Ο ενδοκρινολόγος είναι αισιόδοξος, μου λεει οτι ειμαι αδυνατη, μικρή κτλ κτλ... 2 χρόνια όμως... 2 χρόνια.... και ακόμα να παρω αγκαλίτσα το μωρακι μου.... Αν είχα τα χρήματα της  εξωσωματικής τωρα νομίζω θα πήγαινα αμέσως...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η artK είπε:

καλησπέρα σας, ήθελα να πω στις κοπέλες που έχουν πολυκυστικές να μην θεωρούν δεδομένο ότι δε θα μπορούν να συλλάβουν.

εγώ προσωπικά, έμεινα έγκυος έχοντας μόλις δυο περιόδους από μόνη μου, η μία ήταν 65 μερες και η άλλη 43. Για το λόγο αυτό μάλιστα ο γιατρός δεν ήξερε καν στην αρχή πόσο εβδομάδων είμαι.

μέχρι πέρσι δεν μπορούσα καν να έχω περίοδο από μόνη μου, όποτε σταματούσα τα αντισυλλυπτικά δεν είχα περίοδο. Πραγματικά δεν θέλει άγχος. Αυτό ειναι το κυριότερο. Και δεν θέλει ελλιποβαρείς γυναίκες. Εγώ ήμουν πάντα ανορεξική και αθλούμουν βρέξει χιονισει ακόμα και με γρίπη. Υψος 1,69 και το πολύ 54 κιλά. Οταν πάχυνα, και λόγο αυτοάνοσου υποθυρεοειδισμού και λόγω του ότι ο συντροφός μου με έκανε να ξεπεράσω τα κόμπλεξ, έμεινα έγκυος χωρις να το επιδιώκω. Κιλά 65 τουλάχιστο. Χρειάζεται λίπος.

Ημουν 47-48 κιλά και πήγα 52 όπως μου είπε ο ενδοκρινολόγος οτι θελει να είμαι... μείωσα το κάπνισμα και τους καφέδες...

Δεν εχω περίοδο χωρίς χάπια, καθόλου.... εχω κανει και 11 μήνες χωρίς... δε νομίζω οτι θα είμαι τυχερη και θα κανω μωρακι εύκολα... εχω τα δειγματα.... προσπαθω 2 χρόνια.... ημουν χαλαρη τόσο καιρό... απο τον Σεπτέμβριο όμως η υπομονη μου εξαντλήθηκε....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
    • Σώπα ρε!!!! Τι λες τώρα!!! Πάει ένας χρόνος.. Φτου φτου φτου φτου το παιδάκι!!! Μπράβο!! Πως πέρασε έτσι ο καιρός;;! Έλα βρε αγάπη, μπράβο!! Να τον χαίρεσαι!! Να τους χαίρεστε και τους δύο βασικά, υγιεστατους πάνω από όλα στη ζωή τους πάντα!!!  Δεν θες ένα ακόμα καλέ;; Μπορεί να έρθει και η κόρη επιτέλους;! 😝🤣🤣🤣 Όχι, πέρα από τη πλάκα, το ξέρω και μπράβο που συνεχίζεις να στηρίζεις τα κορίτσια! Απορώ που βρίσκεις το χρόνο βέβαια..!!! 😄😄  
    • Με το καλό κορίτσι μου η μπεμπουλα σας 😊
    • Στο τέλος έχει σημασία κορίτσι μου ποσα θα πάρουμε τώρα στην αρχή είναι νωρίς ακόμα δεν πειράζει 😊
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...