Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πόσες προσπαθούμε για μωράκι??


Petalouditsa28

Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η Nantia_14 είπε:

ολες να μας ξεχασει κοριτσι μου! Σ ευχαριστω πολυ!

3 μερες με μενουν Ναντια μου.. Μακαρι να μας ανακοινωσεις τα ευχάριστα και να παρουμε και εμεις δύναμη!! πως τα βλέπεις τα πράγματα? έχεις κάποιο συμπτωμα που σε κάνει να ελπίζεις?? 

Αχ μακαρι, οντως, να γεμισει συντομα αυτο το θεμα με ευχάριστες ανακοινωσεις!!! 

 

στις πριν 2 ώρες, ο/η Nantia_14 είπε:

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Petalouditsa28 είπε:

3 μερες με μενουν Ναντια μου.. Μακαρι να μας ανακοινωσεις τα ευχάριστα και να παρουμε και εμεις δύναμη!! πως τα βλέπεις τα πράγματα? έχεις κάποιο συμπτωμα που σε κάνει να ελπίζεις?? 

Αχ μακαρι, οντως, να γεμισει συντομα αυτο το θεμα με ευχάριστες ανακοινωσεις!!! 

 

 

κατα εναν περιεργο λογο δεν εχω τιποτα! κανονικα 3 μερες πριν την περιοδο εχω οτι μπορεις να φανταστεις ,μονο πρησμενο στηθος κατα τα αλλα ησυχια απολυτη.Εγω παντως την περιμενω κανονικα,δεν ξαναενθουσιαζομαι,εσυ ποτε περιμενεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Nantia_14 είπε:

κατα εναν περιεργο λογο δεν εχω τιποτα! κανονικα 3 μερες πριν την περιοδο εχω οτι μπορεις να φανταστεις ,μονο πρησμενο στηθος κατα τα αλλα ησυχια απολυτη.Εγω παντως την περιμενω κανονικα,δεν ξαναενθουσιαζομαι,εσυ ποτε περιμενεις?

Εγώ αυτό το μήνα που έμεινα έγκυος δεν ειχα κανένα σύμπτωμα απολύτως! ουτε πρησμένο στήθος που έχω πάντα μετά απο την ωορρηξία..Για αυτό και το είχα ξεγραμμένο να δω θετικό τεστ..Βέβαια δε πρόλαβα να χαρώ πολύ αλλά άλλο αυτό...Οπώτε μη σταματάς να ελπίζεις!! Σήμερα κλείνω τη 6η μέρα με αίμα ύστερα από τη βιοχημική και δεν ξέρω πως θα λειτουργήσει ο οργανισμός μου...φοβάμαι πως δε θα κάνω καν ωορρηξία..δε ξέρω...οπότε αυτός ο μήνας είναι καμένος, θεωρώ...μακάρι να έχεις ευχάριστα!!

 

Επεξεργάστηκε από Petalouditsa28
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Petalouditsa28 είπε:

Εγώ αυτό το μήνα που έμεινα έγκυος δεν ειχα κανένα σύμπτωμα απολύτως! ουτε πρησμένο στήθος που έχω πάντα μετά απο την ωορρηξία..Για αυτό και το είχα ξεγραμμένο να δω θετικό τεστ..Βέβαια δε πρόλαβα να χαρώ πολύ αλλά άλλο αυτό...Σήμερα κλείνω τη 6η μέρα με αίμα ύστερα από τη βιοχημική και δεν ξέρω πως θα λειτουργήσει ο οργανισμός μου...φοβάμαι πως δε θα κάνω καν ωορρηξία..δε ξέρω...οπότε αυτός ο μήνας είναι καμένος, θεωρώ...μακάρι να έχεις ευχάριστα!!

ετσι κ εγω οταν ειχα μεινει εγκυος,απο συμπτωματα τιποτα,10 μερες ειχα καθυστερηση κ εκανα τεστ μονο κ μονο για να αποδειξω οτι δεν ειμαι. Ασε τον οργανισμο σου να συνελεθει αυτο τον μηνα,και μετα συνεχισε δυναμικα.Ειναι πολυ σημαντικο οτι καταφερες κ εμεινες αυτο να σκεφτεσαι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Nantia_14 είπε:

ετσι κ εγω οταν ειχα μεινει εγκυος,απο συμπτωματα τιποτα,10 μερες ειχα καθυστερηση κ εκανα τεστ μονο κ μονο για να αποδειξω οτι δεν ειμαι. Ασε τον οργανισμο σου να συνελεθει αυτο τον μηνα,και μετα συνεχισε δυναμικα.Ειναι πολυ σημαντικο οτι καταφερες κ εμεινες αυτο να σκεφτεσαι 

Δεν είναι πολύ περίεργο όμως βρε κορίτσι μου? Κάθε φορά ψάχνουμε συμπτώματα, πρήζεται το στήθος χαιρόμαστε, βλέπουμε ένα ''ωραιότατο" αρνητικό....και τελικά όταν μένουμε έγκυος...χαμπάρι ο οργανισμός....τι να πω.....άβυσσος ο οργανισμός μας.....

τελικά πρέπει να σταματήσουμε να ψάχνουμε συμπτώματα..ή τουλάχιστον να βασιζόμαστε σε αυτά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Petalouditsa28 είπε:

Δεν είναι πολύ περίεργο όμως βρε κορίτσι μου? Κάθε φορά ψάχνουμε συμπτώματα, πρήζεται το στήθος χαιρόμαστε, βλέπουμε ένα ''ωραιότατο" αρνητικό....και τελικά όταν μένουμε έγκυος...χαμπάρι ο οργανισμός....τι να πω.....άβυσσος ο οργανισμός μας.....

τελικά πρέπει να σταματήσουμε να ψάχνουμε συμπτώματα..ή τουλάχιστον να βασιζόμαστε σε αυτά...

μαλλον! εγω παντως αυτο τον μηνα σταματησα να ψαχνω,δεν το σκεφτομουν παρα μονο οταν εκανα τα τεστ ωορρηξιας πιο πολυ για να υπολογισω την ακριβη ημερομηνια περιοδου.Καλα αβυσσος δεν θα πει τιποτα,και οσο ημουν εγκυος τιποτα,καμια αλλαγη,δεν ενιωθα τιποτα διαφορετικο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια σας ευχαρισώ πολυ ολες!!θα κανω υπομονη αλλους δυο μηνες κ μετα θα συζητησω παλι μαζι του...με το καλο σε ολες μας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

egw koritsia to monadiko sumptwma p den eixa mexri stigmis einai na dw aima emfuteusis sti mesi tou kyklou!! ola ta alla ta exw niwsei kai me to parapanw kai tzampa apogoitevomoun meta.. :( opote prospathw pleon na min dinw simasia kai apla na perimenw kathusterisi! 

petalouditsa mou esu eixes katholou aima emfuteusis; esu nantia otan emeines egguos; nomizw einai apo ta liga simadia p deixnoun kati thetiko apo prin!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια! Μπηκα κ εγω στη συζητηση!! :) Θα θελα να ρωτησω η σπερματεγχυση τι ειναι ακριβως! Εχω ακουσει πολλες φορες  για αυτο αλλα δν πηρα καποια απαντηση π να κρατησα! Εχω καθυστερηση αλλα εκανα τεστ κ βγηκε αρνητικο αυριο θα παω σε εναν γιατρο π μ ειπαν οτι ειναι καλος κ αν δν γινει τπτ κ μαυτον θα κανω κ εγω κατι τετοιο!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερες!!!!!!!!!! Ειπα να δωσω κι εγω το παρον... Προσπαθουμε ενα χρονο περιπου, αλλα οργανωμενα μονο 4 μηνες. Πριν δεν πετυχαινα την ωορρηξια κι ετσι ξεκινησα τα τεστακια. Περιμενω τη βλαμμενη στις 18. Αν δεν γινει το ευχαριστο αυτο το μηνα, θα κλεισουμε ραντεβου με τη γυναικολογο για να δουμε πως θα κινηθουμε.. Αυτα κι απο μενα... Μακαρι να εχουμε ολες μας ευχαριστα νεα γρηγορα! Υ.Γ. Γιατι δεν περνουν οι μερες, οεοοοοοο?????????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε ολες τις προσεχως μανούλες (ειπαμε, πρέπει να είμαστε αισιόδοξες).

Μινιατούρα εγω είχα απο τη δεκατη μερα διαφανα υγρά μεχρι την 25η. Τη δεκατη μερα ειχα ετικο τεστ ωορρηξίας (που κράτησε 10 μέρες, πολυ περιεργο). 20η μέρα ειχα υγρά με καφε  βλεννη οπου και υποψιαστηκα εμφύτευση. Όμως επειδη ο κύκλος μου ηταν ο,τι να ναι εξαρχής δε ξερω αν τελικά η καφε βλεννη ηταν οντως εμφύτευση ή απλα...η αρχη της βιοχημικής. Παντως εχω ακούσει απο κοπέλες που δεν ειχαν σημαδια εμφύτευσης οπότε μη δίνεις και πολυ βάση σε αυτο..

Μαρια, Ναντια και Μινιατουρα..Νομιζω πως εσείς (Δεν) περίμενετε τη βλαμμένη τις επόμενες μέρες..αρα θα έχουμε συντομα νεα ε?? Υπάρχει κάποια αλλη κοπέλα που προκειτε να μαθει συντομα?

Εγω απλα περιμένω ποτε θα τελειωσει το αίμα..??

Αλεξανδρα, δε μπορώ να σε βοηθήσω σχετικά με τη σπερματεγχηση...γνωριζω μονο τα βασικά.. καλως ηρθες και καλη δυναμη κορίτσι μου..σε ολες μας!

Επεξεργάστηκε από Petalouditsa28
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η αλεξανδρα91 είπε:

Καλησπερα κοριτσια! Μπηκα κ εγω στη συζητηση!! :) Θα θελα να ρωτησω η σπερματεγχυση τι ειναι ακριβως! Εχω ακουσει πολλες φορες  για αυτο αλλα δν πηρα καποια απαντηση π να κρατησα! Εχω καθυστερηση αλλα εκανα τεστ κ βγηκε αρνητικο αυριο θα παω σε εναν γιατρο π μ ειπαν οτι ειναι καλος κ αν δν γινει τπτ κ μαυτον θα κανω κ εγω κατι τετοιο!! 

Kαλημέρα σε όλα τα κορίτσια και αλεξάνδρα91 καλώς ήρθες! Η σπερματέγχυση είναι μία διαδικασία στην οποία συνήθως προχωράνε τα ζευγάρια που έχουν προσπαθήσει πάνω από χρόνο φυσιολογικά και με την απλή υποβοήθηση του γιατρού (π.χ. κιτρική κλομιφαίνη).

Στην σπερματέγχυση λοιπόν ο γιατρός χορηγεί κλομιφαίνη για την πρόκληση της ωορρηξίας και έπειτα όταν δει στον υπέρηχο ότι το ωάριο είναι σε καλό σημείο ανάπτυξης κάνει μία ένεση για να σπάσει πιο προγραμματισμένα το αυγουλάκι. Στη συνέχεια μετα από κάποιες ώρες από την ένεση το ζευγάρι πάει στο εργαστήρι αναπαραγωγής. Ο άντρας δίνει σπέρμα και στη συνέχεια ο γιατρός "πετάει" με ένα καθετηράκι στη μήτρα το σπέρμα. **Επίσης  διαλέγουν τα πιο δυνατά σπέρματα.

Συνήθως στη 2η - 3η προσπάθεια είναι θετικά τα αποτελέσματα για τις ηλικίες πρν τα 35. Στατιστικά τουλάχιστον έτσι ξέρω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Petalouditsa28 είπε:

Καλημέρα σε ολες τις προσεχως μανούλες (ειπαμε, πρέπει να είμαστε αισιόδοξες).

Μινιατούρα εγω είχα απο τη δεκατη μερα διαφανα υγρά μεχρι την 25η. Τη δεκατη μερα ειχα ετικο τεστ ωορρηξίας (που κράτησε 10 μέρες, πολυ περιεργο). 20η μέρα ειχα υγρά με καφε  βλεννη οπου και υποψιαστηκα εμφύτευση. Όμως επειδη ο κύκλος μου ηταν ο,τι να ναι εξαρχής δε ξερω αν τελικά η καφε βλεννη ηταν οντως εμφύτευση ή απλα...η αρχη της βιοχημικής. Παντως εχω ακούσει απο κοπέλες που δεν ειχαν σημαδια εμφύτευσης οπότε μη δίνεις και πολυ βάση σε αυτο..

Μαρια, Ναντια και Μινιατουρα..Νομιζω πως εσείς (Δεν) περίμενετε τη βλαμμένη τις επόμενες μέρες..αρα θα έχουμε συντομα νεα ε?? Υπάρχει κάποια αλλη κοπέλα που προκειτε να μαθει συντομα?

Εγω απλα περιμένω ποτε θα τελειωσει το αίμα..??

Αλεξανδρα, δε μπορώ να σε βοηθήσω σχετικά με τη σπερματεγχηση...γνωριζω μονο τα βασικά.. καλως ηρθες και καλη δυναμη κορίτσι μου..σε ολες μας!

Petalouditsa28 το ίδιο ακριβώς είχα κι εγώ με την βιοχημική μου.... Είναι σημαντικό ότι φτάσαμε ως εκεί...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η peacock είπε:

Petalouditsa28 το ίδιο ακριβώς είχα κι εγώ με την βιοχημική μου.... Είναι σημαντικό ότι φτάσαμε ως εκεί...

Peackok..μιας και το περασες και εσυ..ειχες πολλες μερες αιμα? αρχιζω κ ανησυχώ.. 20η με 24 μερα ειχα καφε υγρά στο σκούπισμα.. 25η μέρα ξεκινησε το αιμα..Σήμερα κλείνω μια εβοδμαδα ακριβώς που εχω αίμα..βεβαια ομολογώ οτι τις πρώτες μέρες ειχα περισσότερο..τωρα λιγοστεύει αλλα πάλι υπάρχει αίμα καθημερινά.. εσένα ποια ειναι η εμπειρία σου? Επίσης, ποτε ξεκίνησες ξανα προσπάθειες ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 9/11/2016 at 8:07 ΠΜ, ο/η Petalouditsa28 είπε:

Καλημέρα κοριτσια μου!! Είπα να ανοίξω αυτο το θέμα για να μοιραστούμε ολες μας τις αγωνιες μας, τους φοβους μας και κυρίως τις ΕΛΠΙΔΕΣ μας... 

Προσπαθώ και εγώ για το σπορακι μου.. 

Εννοείτε πως θα ήθελα να συμμετέχουν και οι κοπέλες που ήδη εχουν σπορακι στη κοιλίτσα τους..ας μη ξεχνάμε οτι ολες περνάμε την αγωνια μας!! 

Σας φιλω!

 

Petalouditsa εκανες πολυ καλα που ανοιξες αυτο το θεμα!Ειμαστε τοσες πολλες κοπελες εδω μεσα που θελουμε να μεγαλωσουμε την οικογενεια μας.Υπαρχει ομορφοτερο δωρο απο το να φερνεις στον κοσμο ενα παιδι;Ολες μας σιγουρα εχουμε τραβηξει τα ζορια μας.Αλλα μεσα μας κρυβουμε τεραστια δυναμη ψυχης!Εγω ειμαι 27 χρονων και οπως ξερετε καποιες  απο εσας βιωσα μια παλινδρομη κυηση 2 μηνες πριν.Αυτο που καταλαβα απο αυτη τη δοκιμασια ειναι οτι δεν μπορω και δε θελω να το βαλω κατω.Βγηκα πιο δυνατη και συνεχιζω να βλεπω αισιοδοξα το μελλον μου.Οσες προσπαθειτε για μωρακι σας ευχομαι ολοψυχα να τα καταφερετε!Στο τελος ολες θα ανταμειφθουμε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια γυρισα  από την γιατρό πάει αυτός ο μήνας έχω μόνο ένα αυγουλακι και θέλω 2 και πάνω για να λέμε ότι μπορεί να πετύχει ή σπερματεγχυση .... Και ή δεξιά μου σάλπιγγα είναι βουλωμενη και έχει κύστη δηλαδή από ότι μου είπε δεν μας κάνει....

Αυτά τα νέα μου!!!!δεν είμαι κ στα καλύτερά μου αλλά θα περάσει!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Petalouditsa28 είπε:

Peackok..μιας και το περασες και εσυ..ειχες πολλες μερες αιμα? αρχιζω κ ανησυχώ.. 20η με 24 μερα ειχα καφε υγρά στο σκούπισμα.. 25η μέρα ξεκινησε το αιμα..Σήμερα κλείνω μια εβοδμαδα ακριβώς που εχω αίμα..βεβαια ομολογώ οτι τις πρώτες μέρες ειχα περισσότερο..τωρα λιγοστεύει αλλα πάλι υπάρχει αίμα καθημερινά.. εσένα ποια ειναι η εμπειρία σου? Επίσης, ποτε ξεκίνησες ξανα προσπάθειες ? 

Την 1η φορά που το έπαθα την 20η μερα είχα ελαφρώς καφέ υγρά...έκανα τεστ  (δεν κρατιόμουν από την αγωνία) 29η μέρα βγήκε θετικό... Επειδή έχω φαέι πολλές κρυάδες είπα να το αφήσω και βλέπουμε... την 31η είχα αίμα λίγο σε διάρκεια (μισή μέρα) και την 33η μέρα είχα δυστυχώς κανονικά περίοδο.

Την 2η φορά ... έκανα ωορηξία πολύ νωρίς στο μήνα πριν την 15η μέρα.... καφέ υγρά λίγο την 16η μέρα δυστυχώς όμως την 21η μέρα πάλι αίμα (για μισή μερα) και μετά δεν αδιαθέτησα από μόνη μου...είχα φτάσει τις 40 μέρες κύκλου..., μου έδωσε ο γιατρός duphaston για να αδιαθετήσω γιατί μου είπε ότι ο οργανισμός μου μπερδεύτηκε και έκανε reset...

Προσπάθειες ξεκινούσα τον αμέσως επόμενο μήνα και τις 2 φορές! Δεν επιρεάζει κάπου..

Έχω και συνδρομο πολυκυστικών ωοθηκών και δυσκολεύει ή κατσταση...

Νομίζω ότι είμαστε σε καλό δρόμο εφόσον πετύχαμε έστω αυτό.. Θα γίνει και η εμφυτευση κάποια στιγμή και θα φουσκώσουν οι κοιλίτσες μας... είμαι σίγουρη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η ΝΤΙΑ30 είπε:

Κορίτσια γυρισα  από την γιατρό πάει αυτός ο μήνας έχω μόνο ένα αυγουλακι και θέλω 2 και πάνω για να λέμε ότι μπορεί να πετύχει ή σπερματεγχυση .... Και ή δεξιά μου σάλπιγγα είναι βουλωμενη και έχει κύστη δηλαδή από ότι μου είπε δεν μας κάνει....

Αυτά τα νέα μου!!!!δεν είμαι κ στα καλύτερά μου αλλά θα περάσει!!!!

ntia mou kane ligaki upomoni!! o epomenos minas mporei na einai pio tyxeros me perissotera augoulakia!! sto euxomai me oli m tin psixi!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η ΝΤΙΑ30 είπε:

Κορίτσια γυρισα  από την γιατρό πάει αυτός ο μήνας έχω μόνο ένα αυγουλακι και θέλω 2 και πάνω για να λέμε ότι μπορεί να πετύχει ή σπερματεγχυση .... Και ή δεξιά μου σάλπιγγα είναι βουλωμενη και έχει κύστη δηλαδή από ότι μου είπε δεν μας κάνει....

Αυτά τα νέα μου!!!!δεν είμαι κ στα καλύτερά μου αλλά θα περάσει!!!!

Συντεκνε μου ΝΤΙΑ30 (εγώ εχω καταγωγή από Λασίθι) να σκέφτεσαι τη στιγμή που θα πάρεις στην αγκαλιά σου το πλασματάκι σου, αυτό θα σου δίνει δύναμη. Σου στέλνω ολη μου την θετική ενέργεια για μια χαρούμενη έκβαση πολύ πολύ συντομα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...