Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πόσες προσπαθούμε για μωράκι??


Petalouditsa28

Recommended Posts

Γεια σας κορίτσια,

Είμαι με μια εξωσωματική στο ιστορικό μου με κατάληξη εξωμήτρια κύηση και αφαίρεση σάλπιγγας.

Μετά φυσιολογική σύλληψη και ένα γιόκκα 4 χρόνων και τώρα από Σεπτέμβριο πάω για δεύτερη εξωσωματική με κατεψυγμένα εμβρυάκια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Anastasia2013 είπε:

Γεια σας κορίτσια,

Είμαι με μια εξωσωματική στο ιστορικό μου με κατάληξη εξωμήτρια κύηση και αφαίρεση σάλπιγγας.

Μετά φυσιολογική σύλληψη και ένα γιόκκα 4 χρόνων και τώρα από Σεπτέμβριο πάω για δεύτερη εξωσωματική με κατεψυγμένα εμβρυάκια

Καλη επιτυχία Αναστασια! Ειναι κ αλλα κοριτσακια που ξεκινάνε εξωσωματικα τον Σεπτέμβρη!! Νομιζω ο τιτλος του θεματος είναι: προετοιμασία πριν την εξωσωματικη, κατι τέτοιο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 4 weeks later...
στις On 7/3/2017 at 5:28 ΜΜ, ο/η Κατερινάκι/only love είπε:

Ετσι!!εχεις απόλυτο δίκαιο!!σε τι φάση βρίσκεσαι??νομιζω πρωτη φορά σε πετυχαίνω!!!

Εμπενα παλια καθε μερα αλλα ξεχασα τον κωδικο και ειχα να μπω πολη καιρο και το εχω αναγκη να μπενω εδω !!!!!!!εγω προσπαθω παω για τεταρτη εξωσωματικη!!με πολη ξοπο και χρονο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η love30 είπε:

Εμπενα παλια καθε μερα αλλα ξεχασα τον κωδικο και ειχα να μπω πολη καιρο και το εχω αναγκη να μπενω εδω !!!!!!!εγω προσπαθω παω για τεταρτη εξωσωματικη!!με πολη ξοπο και χρονο!

πολυ καλή σου επιτυχεια :)

ευχομαι όλα να πανε τελεια και συντομα να μας πεις οτι εισαι εγκυοσσσς ??????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Winter mama to be είπε:

πολυ καλή σου επιτυχεια :)

ευχομαι όλα να πανε τελεια και συντομα να μας πεις οτι εισαι εγκυοσσσς ??????

Σε ευχαριστω και εσυ οτι επιθυμεις και γρυγορα τωρα μεχρι να προσπαθησω να σας διαβασω για να καταλαβω που βρισκεστε και εσεις θα σας κουρασω λιγο με τις ερωτησεις!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια :) Ειπα να μπω και στην στην παρεα. Εμεις δεν προσπαθουμε για μωρακι αλλα εχουμε καποια συμπτωμακια πριν την καθυστερηση και εχουμε τρελαθει απο χαρα. Ειμαι σε φαση αναμονης!!!! :)

(Αυτο μου θυμιζει λιγο γειας σας ειμαι το  cartoo_n και ειμαι καλα)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η ditaki είπε:

@Cartoo_n μακάρι να μας πεις σύντομα ευχάριστα νέα! Πότε περιμένεις???

8 του μηνα. Και ρχω συνεχεια καθε μερα πονο χαμηλα στην κοιλιτσα λες.και καθε μερα ειναι να μου ερθει περιοδος. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλή σας μέρα! Εγώ έχω αρχίσει να μην είμαι και πολύ καλα έχω ακομά αυτά τα λίγα καφε-κίτρινα υγρά όταν σκουπίζομαι και αισίως βρίσκομαι στην 5η μέρα καθυστέρησης  (καρασταθερού κύκλου στις 28 μέρες και με περίοδο που κρατάει σχεδόν 8 μέρες) με ένα στήθος τούμπανο που πονάει ακόμα και όταν βγάζω το σουτιέν. Δεν ξέρω τι παίζει αλλά έχει αρχίσει και με τρελαίνει αυτή η αναμονή...

Η χοριακή πρέπει να γίνεται το πρωί;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η love30 είπε:

Εμπενα παλια καθε μερα αλλα ξεχασα τον κωδικο και ειχα να μπω πολη καιρο και το εχω αναγκη να μπενω εδω !!!!!!!εγω προσπαθω παω για τεταρτη εξωσωματικη!!με πολη ξοπο και χρονο!

Καλη επιτυχία κορίτσι μου!!ευχομαι μεσα απο την ψυχή μου αυτη να ναι η τυχερή!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η ΕVI1986 είπε:

Κορίτσια μου καλή σας μέρα! Εγώ έχω αρχίσει να μην είμαι και πολύ καλα έχω ακομά αυτά τα λίγα καφε-κίτρινα υγρά όταν σκουπίζομαι και αισίως βρίσκομαι στην 5η μέρα καθυστέρησης  (καρασταθερού κύκλου στις 28 μέρες και με περίοδο που κρατάει σχεδόν 8 μέρες) με ένα στήθος τούμπανο που πονάει ακόμα και όταν βγάζω το σουτιέν. Δεν ξέρω τι παίζει αλλά έχει αρχίσει και με τρελαίνει αυτή η αναμονή...

Η χοριακή πρέπει να γίνεται το πρωί;;

Καλημερα!!!κοριτσι μου πως κρατιέσαι με τοσο σταθερό κύκλο??η χοριακη γινεται οποιαδήποτε ωρα της ημέρας!!τρεχα να δώσεις αίμα γιατι αν εισαι εγκυουλα θα πρεπει να ξεκινήσεις φολικο οξυ!!η προγεστερονη!!καλη επιτυχία!!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

φοβάμαι ρε @Κατερινάκι/only love οτι θα απογοητευτώ κι την έβρισκα μέχρι στιγμής λίγο με την αίσθηση οτι ίσως... έχω κι αυτά τα καφε-ροζ υγρά και λέω σίγα μην ειμαι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε τι διαβάζω πρωί πρωί.... @ΕVI1986 κορίτσι μου πήγαινε κάνε μια χοριακή. Για να ξέρεις τι σου γίνεται ρε κορίτσι...

@Cartoo_n εγώ 11 του μήνα περιμένω. Προς το παρόν όλα φυσιολογικά...τίποτα ιδιαίτερο δεν συμβαίνει στον οργανισμό μου...κάτι μέσα μου μου λέει, ότι θα έρθει η περίοδος κανονικά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η ΕVI1986 είπε:

φοβάμαι ρε @Κατερινάκι/only love οτι θα απογοητευτώ κι την έβρισκα μέχρι στιγμής λίγο με την αίσθηση οτι ίσως... έχω κι αυτά τα καφε-ροζ υγρά και λέω σίγα μην ειμαι...

Σε καταλαβαίνω γλυκια μου αλλα αν εισαι..θα πρεπει να γνωρίζεις και τον λόγο που υπαρχουν τα ροζ..αν υπαρχει σπορακι,ισως χρειάζεται προγεστερονη για να βοηθηθεί!!προσπαθησε να αδειασεις το μυαλό σου..και να προετοιμαστείς ψυχολογικά οσο γινεται,για αρνητικό αποτελέσμα!!εμεις ευχόμαστε και προσευχόμαστε να πάθεις σοκ με τις μονάδες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η ditaki είπε:

Ρε τι διαβάζω πρωί πρωί.... @ΕVI1986 κορίτσι μου πήγαινε κάνε μια χοριακή. Για να ξέρεις τι σου γίνεται ρε κορίτσι...

@Cartoo_n εγώ 11 του μήνα περιμένω. Προς το παρόν όλα φυσιολογικά...τίποτα ιδιαίτερο δεν συμβαίνει στον οργανισμό μου...κάτι μέσα μου μου λέει, ότι θα έρθει η περίοδος κανονικά. 

Εγω παλι ευχομαι αυτο που στο λέει μεσα σου αυτο το πράγμα να διαψευστεί!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Κατερινάκι/only & @ditaki μόλις πήγα κι έδωσα.... 14:00 θα ξέρω!! Εύχομαι να είναι καλά τα αποτελέσματα για να χαρεί κι ο άντρας μου που το έχει σίγουρο (τρομάρα του) και μάλιστα πιο πολύ γιατί απο χθες μου είναι στεναχωρημένος και αγχωμένος, είχαμε μια περιπετιούλα με τον πεθέρο μου που ευτυχώς σήμερα έληξε καλά!!

Εύχομαι όλες μας να έχουμε απο ένα σποράκι μέσα μας! Αχ, δεν ξέρω αλλά κάτι με αποθαρρύνει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΟΛΕ....ΟΛΕ!!!!

Με το καλό κοριτσάκι μου....μια καλή και τελειόμηνη εγκυμοσύνη! Αχ τι ωραία νέα....

Μίλησες με τον γιατρό σου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η Κατερινάκι/only love είπε:

Εγω παλι ευχομαι αυτο που στο λέει μεσα σου αυτο το πράγμα να διαψευστεί!!

Μακάρι ρε Κατερινάκι....το θέλω πολύ....όπως όλες μας άλλωστε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ditaki είπε:

Ρε τι διαβάζω πρωί πρωί.... @ΕVI1986 κορίτσι μου πήγαινε κάνε μια χοριακή. Για να ξέρεις τι σου γίνεται ρε κορίτσι...

@Cartoo_n εγώ 11 του μήνα περιμένω. Προς το παρόν όλα φυσιολογικά...τίποτα ιδιαίτερο δεν συμβαίνει στον οργανισμό μου...κάτι μέσα μου μου λέει, ότι θα έρθει η περίοδος κανονικά. 

Να σκεφτεσαι θετικα ditaki μου ποτε δεν ξερεις τι θα συμβει!!!!Εγω ευχομαι +++++ σε ολες μας!!!!! Εγω παντως σημερα εχω ταξιδι και λεω να κανω ενα τεστακι αυριο το πρωι ετσι να μου φυγει!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η ΕVI1986 είπε:

κοριτσια μου 135η χοριακη μου!!!! Σα; αγαπω!!!

Μπραβο!!!!!!!!!!!!!Τι μηνας!!!!!!!!Ο τυχερος για πολλα κοριτσια!!!Μπραβο κοριτσι μου!!!!Μια υπεροχη και τελειομηνη εγκυμοσυνη σ ευχομαι απο καρδιας!!!!!:)

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η ditaki είπε:

Είναι λίγο νωρίς για να δείξει το τεστ. Ειδικά αυτά early δεν τα έχω και πολύ σε εκτίμηση.

Διαβασα για το Self Clear εχεις ιδεα τι παιζει με αυτο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...