Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πόσες προσπαθούμε για μωράκι??


Petalouditsa28

Recommended Posts

στις On 6/4/2017 at 10:26 ΜΜ, ο/η peacock είπε:

Καλημερα κοριτσια μου τι κανετε που βρισκεστε ολες εξαφανισμενες?????:confused:περιμενω να μαθω νεα σας @peacock κατι εχω πατησει λαθος και μου βγηκε το παραπανω σορρυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Tonaki ειχα παρει αλλα για να ειμαι σιγουρη οτι δεν θα την χασω τα ξεκινησα την 11η μερα και οπως καταλαβαινεις δεν μου εφτασαν και τωρα ειμαι λιγο στην τυχη! Ειναι πανακριβα τα ατιμα! Επισης, χθες το πρωι η θερμοκρασια μου ηταν 36,3 (ειχαμε επαφη) και σημερα ειναι 36,7! Λετε να εγινε η ωορρηξια χθες; Το ημερολογιο μου ελεγε οτι χθες ειχα ωορρηξια-αβφιβολη βεβαια η εγκυροτητα του λογω του θεματος που σας ειπα με τον κυκλο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Diwni Ευχαριστω πολυ! Ευχομαι για ΟΛΕΣ μας να ειναι ο τελευταιος μηνας αμφιβολιων και απο δω και περα απλα να φουσκωνουν οι κοιλιτσες μας! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Nous είπε:

Να ρωτησω και κατι αλλο! Ολες οσες προσπαθειτε για μωρακι εχετε τακτοποιησει θεματακια με τον οδοντιατρο;;

Γεια σου κοριτσακι μου!!καλως μας ήλθες..εγω σχεδόν εχω τελειώσει με τα δόντια..μονο μια απονεύρωση μου μενει να ολοκληρώσω η οποία εχει μείνει παρα πισω λόγο ιώσεων..ειναι σημαντικό πάντως αυτο το κομμάτι να το χουμε τακτοποιημένο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλως σας βρηκα χαιρομαι που βρηκα καποιον να μπορω να μιλησω γι αυτα τα θεματακια! :) Κι εγω τα εχω τακτοποιησει αλλα τωρα το Πασχα ειχα εναν τρομερο πονοδοντο ο οποιος τωρα μου περασε! Και φοβαμαι μην ειναι απονευρωση! Αν παω τωρα στον οδοντιατρο (που καπου τωρα εχω ωορρηξια) και μου κανει απονευρωση ,σε μια πιθανη συλληψη τα φαρμακα δεν μπορει να επηρεασουν το εμβρυο; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Nous είπε:

Καλως σας βρηκα χαιρομαι που βρηκα καποιον να μπορω να μιλησω γι αυτα τα θεματακια! :) Κι εγω τα εχω τακτοποιησει αλλα τωρα το Πασχα ειχα εναν τρομερο πονοδοντο ο οποιος τωρα μου περασε! Και φοβαμαι μην ειναι απονευρωση! Αν παω τωρα στον οδοντιατρο (που καπου τωρα εχω ωορρηξια) και μου κανει απονευρωση ,σε μια πιθανη συλληψη τα φαρμακα δεν μπορει να επηρεασουν το εμβρυο; 

Κοιτα οταν ξεκινησα την απονεύρωση που χρειάστηκα αντιβίωση και ενέσεις,ημουν σε φάση που περίμενα αποτελέσματα προσπάθειας,ο γιατρός πρώτον μου έδωσε αμοξιλ που ειναι λέει η μόνη αντιβίωση που μπορει να πάρει μια έγκυος.. και δεύτερον μου είπε οτι αν εχει προκύψει εγκυμοσυνη θα ναι πολυ νωρις(ηταν μολις μερικές μερες μετα την ωορρηξία) οποτε δεν υπήρχε κίνδυνος..απο φαρμακα το μονο που πίνω ειναι ντεπόν που ξέρω οτι δεν επιρρεαζει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Κατερινάκι/only love είπε:

Κοιτα οταν ξεκινησα την απονεύρωση που χρειάστηκα αντιβίωση και ενέσεις,ημουν σε φάση που περίμενα αποτελέσματα προσπάθειας,ο γιατρός πρώτον μου έδωσε αμοξιλ που ειναι λέει η μόνη αντιβίωση που μπορει να πάρει μια έγκυος.. και δεύτερον μου είπε οτι αν εχει προκύψει εγκυμοσυνη θα ναι πολυ νωρις(ηταν μολις μερικές μερες μετα την ωορρηξία) οποτε δεν υπήρχε κίνδυνος..απο φαρμακα το μονο που πίνω ειναι ντεπόν που ξέρω οτι δεν επιρρεαζει..

Καταλαβα! Ενταξει θα το πω κιεγω στον δικο μου να δω τι θα μου πει! Εσυ ποσο καιρο προσπαθεις; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 4/9/2017 at 0:35 ΠΜ, ο/η elenaaa445 είπε:

serpafar εχει παρει καμια κοπελα?

γεια κι από μένα.. πήρα serpafar μόνο σε έναν κύκλο τον Σεπτέμβριο του16. από την 2η μέρα του κύκλου για 5 μέρες αν θυμάμαι καλά. δεν θυμάμαι πόσα ωάρια έκανα αλλά σίγουρα σε εμάνα δεν <δούλεψαν > καλά γιατί μου έκανα πολύ λεπτό το ενδομήτριο. τον επομενο μηνα ξεκίνησα daronda & gonal .. αποτέλεσμα πολλά ωάρια καλο ενδομητριο αλλά δεν προχωρησαμε σε σπερματέγχυση γιατί φοβηθήκαμε υπερδιέγερση. μετά αλλες 2 προσπάθειες σπερματέγχυσης πάλι με ενέσεις αλλά αποτυχημένες.. 

ευχομαι τα καλύτερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η deskar είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου!Τι κάνετε?Σήμερα νιώθω λίγο παράξενα,σα να με έχει πάρει από κάτω..Ηλικιακά που είστε?Εγώ είμαι 36..

Καλησπερα deskar εγω καλα ειμαι ευχομαι και οι υπολοιπες,σε τι φαση βρισκεσαι?30

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μην απογοητευεστε!!! εγω εμεινα εγκυος στους 3 μηνες συστηματικων προσπαθειων περυσι στα 41-42! ασχετα αν παλλινδρομησε.. (τωρα δυσκολευομαι λιγο αλλα που θα παει..)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μετά από μία άτυχη εγκυμοσύνη μετά από 4 μήνες άρχισα προσπάθειες.Τώρα θα είναι ο 3ος μήνας προσπάθειας με χρήση των hometest και με έχει πάρει από κάτω στο ότι δε θα τα καταφέρω να μείνω..Ίσως φταίει και αυτό που πέρασα μου άφησε μία πικρία και μια ψυχολογική αναπηρία ότι έχω κάποιο θέμα..Τι να πω..Να φανταστείτε την πρώτη φορά που έμεινα έγκυος έγινε εντελώς τυχαία και χωρίς να το περιμένουμε..Τώρα με έχει πιάσει λίγο αυτός ο αρνητισμος..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αν εννοείς εμένα... Συστηματικά εννοώ ότι έβρισκα την ωορρηξία στο περίπου +-2μερες και ειχαμε επαφές! Ούτε καν τεστ ωορρηξίας.. Μετα την παλίνδρομη τα αρχισα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια τι κάνετε?? έχω ανησυχήσει λιγακι..7 μερες πριν την περιοδο σήμερα και τωρα το απογευμα είχα παει για μπασκετακι με τον αντρα μου και στο γυρισμο στο μηχανακι ενιωθα να με πονα η κοιλιτσα μου λιγο...σαν ενοχληση. οταν ηρθα σπιτι ειδα στο σκουπισμα καφεροζ βλεννα..κανω μπανιο και μετα απο λιγο στην τουαλετα παλι καφεροζ βλεννα. στηθος πρησμενο καθολου δεν εχω ενω αλλες φορες μου πρηζοταν κανα 10ημερο πριν την περιοδο και ξεφουσκωνε δυο μερες πριν μου ερθει η ακατανομαστη. να προσθεσω πως και προχτες το πρωι ειδα λιγο καφε βλεννα στο σκουπισμα. Ανησυχω γιατι ειχα μια παλλινδρομη τον Σεπτεμβρη και τωρα παραξενευτηκα λιγο. Παιζει να ναι αλλαγη κυκλου γι αυτο να χω τα υγρα αυτα? Αυτο μου ρχεται πρωτο στο μυαλο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Nous είπε:

Καταλαβα! Ενταξει θα το πω κιεγω στον δικο μου να δω τι θα μου πει! Εσυ ποσο καιρο προσπαθεις; 

Πολυ κοριτσακι μου...πάνω απο τρια χρονια ελεύθερα..με πάνω απο ενα χρόνο εντατικές προσπάθειες..και χωρις κανενα εμφανές τουλάχιστον πρόβλημα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η jazz είπε:

γεια κι από μένα.. πήρα serpafar μόνο σε έναν κύκλο τον Σεπτέμβριο του16. από την 2η μέρα του κύκλου για 5 μέρες αν θυμάμαι καλά. δεν θυμάμαι πόσα ωάρια έκανα αλλά σίγουρα σε εμάνα δεν <δούλεψαν > καλά γιατί μου έκανα πολύ λεπτό το ενδομήτριο. τον επομενο μηνα ξεκίνησα daronda & gonal .. αποτέλεσμα πολλά ωάρια καλο ενδομητριο αλλά δεν προχωρησαμε σε σπερματέγχυση γιατί φοβηθήκαμε υπερδιέγερση. μετά αλλες 2 προσπάθειες σπερματέγχυσης πάλι με ενέσεις αλλά αποτυχημένες.. 

ευχομαι τα καλύτερα

Καλως ηρθες κοπελα μου..ευχομαι πολυ συντομα να χετε το σπορακι σας και μαλιστα χωρις ιδιαίτερη προσπάθεια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η deskar είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου!Τι κάνετε?Σήμερα νιώθω λίγο παράξενα,σα να με έχει πάρει από κάτω..Ηλικιακά που είστε?Εγώ είμαι 36..

Γεια σου γλυκια μου...Λογικο ειναι..η ψυχολογία μας ουτως η άλλως ειναι μια πάνω μια κάτω..προσπαθησε μονάχα αυτο το κάτω..να μην το αφήνεις να χει πολυ διάρκεια!!!ο στόχος μας θα πραγματοποιηθεί μονο με θετική σκέψη!!!εγω κλείνω τα 32 τον άλλο μηνα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Κατερινάκι/only love είπε:

Πολυ κοριτσακι μου...πάνω απο τρια χρονια ελεύθερα..με πάνω απο ενα χρόνο εντατικές προσπάθειες..και χωρις κανενα εμφανές τουλάχιστον πρόβλημα.

 :? Μηπως αγχωνεσαι πολυ; Γιατι εχω ακουσει οτι ειναι ανασταλτικος παραγοντας! Βεβαια θα μου πεις και πως να μην αγχωνεσαι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Κατερινάκι/only love είπε:

Καλως ηρθες κοπελα μου..ευχομαι πολυ συντομα να χετε το σπορακι σας και μαλιστα χωρις ιδιαίτερη προσπάθεια!!!

στις πριν 6 ώρες, ο/η Nous είπε:

Καταλαβα! Ενταξει θα το πω κιεγω στον δικο μου να δω τι θα μου πει! Εσυ ποσο καιρο προσπαθεις; 

κι εγω κορίτσια πέρυσι πήγα οδοντίατρο για καθαρισμό και μια επίστρωση που κάνω κάθε χρόνο σε ςνα απονευρωμενο δόντι. Μετα Απο 2 μέρες θετικό τεστ! Ο γυναικολόγος μου είπε τότε να μην ανυσηχω γιατι ειναι πολύ νωρίς και αυτο που πειράζει γενικά είναι η αδρεναλίνη που έχουν οι αναισθητικές ενέσεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Κατερινάκι/only love είπε:

Καλως ηρθες κοπελα μου..ευχομαι πολυ συντομα να χετε το σπορακι σας και μαλιστα χωρις ιδιαίτερη προσπάθεια!!!

ευχαριστώ πολύ!! Κι εσυ το ίδιο.. Άντε να φουσκώνουμε σιγά σιγά..?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...