Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πόσες προσπαθούμε για μωράκι??


Petalouditsa28

Recommended Posts

στις On 9/4/2017 at 0:35 ΠΜ, ο/η elenaaa445 είπε:

serpafar εχει παρει καμια κοπελα?

Καλημεραααα!!ναι κοπελα μου εχω πάρει εγω!!πολλα κοριτσια όμως εχουν πάρει γενικα κλομιφαινη(την ουσία που εχει το σερπαφαρ) πες μας τι αποριες εχεις σχετικά με αυτο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠΑΣΧΑΛΙΝΗ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ:xΕυλογημένη Μεγαλη εβδομάδα,

Εύχομαι ολόψυχα σε ολόκληρο τον κόσμο να καταλάβει όσο το δυνατόν γρηγορότερα το μεγαλείο της ζωής….!!! Να χαρίζει απλόχερα το χαμόγελο και την αγάπη του χωρίς να περιμένει αντάλλαγμα..!! Η αγάπη μπορεί να κάνει τον κόσμο καλύτερο..!!! Το χαμόγελο, μπορεί να κάνει κάποιον ευτυχισμένο..! Εύχομαι Καλό Πάσχα, καλή Ανάσταση..!![smilie=icon_flower:Να είστε καλά+να περαστε ωμορα!!

_1092726.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 9/4/2017 at 0:20 ΠΜ, ο/η elenaaa445 είπε:

υπαρχει καποιο συμπτωμα που μα σε προειδοποιεί οτι θα ερθει η περιοδος?θερμοκρασια αυξημενη εχεις κανονικα?υγρα πριν την περιοδο βγαζεις οπως σε κυκλο με ωορρηξια η οχι?

Θερμοκρασία κορίτσι μου δε ξερω...δεν την εχω παρακολουθήσει. Δε ξερω να σου πω την αλήθεια τι είναι "κανονικό" αλλα εχω υγρα.. Τα συμπτωματα που πρεοειδοποιουν οτι θα ερθει περίοδος νομίζω ποικίλουν από γυναίκα σε γυναίκα.. πχ εχω έντονο πόνο στο στήθος 4 μερες πριν και τρωω πααααααρα πολυ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Κατερινάκι/only love είπε:

Καλημεραααα!!ναι κοπελα μου εχω πάρει εγω!!πολλα κοριτσια όμως εχουν πάρει γενικα κλομιφαινη(την ουσία που εχει το σερπαφαρ) πες μας τι αποριες εχεις σχετικά με αυτο?

κατα ποσο θεωρείται αποτελεσματικο...

στις πριν 1 ώρα, ο/η peacock είπε:

Θερμοκρασία κορίτσι μου δε ξερω...δεν την εχω παρακολουθήσει. Δε ξερω να σου πω την αλήθεια τι είναι "κανονικό" αλλα εχω υγρα.. Τα συμπτωματα που πρεοειδοποιουν οτι θα ερθει περίοδος νομίζω ποικίλουν από γυναίκα σε γυναίκα.. πχ εχω έντονο πόνο στο στήθος 4 μερες πριν και τρωω πααααααρα πολυ.

αα...δλδ εχεις δεν εχεις ωορρηξια ειναι τα ιδια συμπτωματα!οοκ ευχαριστώ!κοιταγα μηπως υπαρχει διαφορα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οχι καμία διαφορά...

Σχετικά με αυτό που ρωτάς κατα πόσο αποτελεσματική είναι η κλομιφαίνη.... Ανάλογα το ζευγάρι και τη συγκυρία... Πολλοί έχουν βοηθηθεί και κάποιοι άλλοι δυστυχως δεν εχουν το επιθυμητό αποτέλεσμα με τη χρήση της. Ευχομαι να είσαι στην πρωτη περιπτωση κορίτσι μου...συντομα μανούλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η peacock είπε:

Οχι καμία διαφορά...

Σχετικά με αυτό που ρωτάς κατα πόσο αποτελεσματική είναι η κλομιφαίνη.... Ανάλογα το ζευγάρι και τη συγκυρία... Πολλοί έχουν βοηθηθεί και κάποιοι άλλοι δυστυχως δεν εχουν το επιθυμητό αποτέλεσμα με τη χρήση της. Ευχομαι να είσαι στην πρωτη περιπτωση κορίτσι μου...συντομα μανούλα!

σε ευχαριστω!δε θα τα ξεκινησω ομως ακομα..μου ειπε οχι ο γιατρος!θα δουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η elenaaa445 είπε:

σε ευχαριστω!δε θα τα ξεκινησω ομως ακομα..μου ειπε οχι ο γιατρος!θα δουμε!

Σύμφωνω με την φίλη peacock ολα ειναι σχετικά..το καλο ειναι οτι  οι γιατροί κάνουν παρακολούθηση κυκλου με τα σερπαφαρ οποτε τα πράγματα ειναι λιγο πιο "ελεγχόμενα" ..εγω εκανα δυο κυκλους και τα σταμάτησα γιατι ηθελα λιγο χρόνο να επανασυγκρωτηθω..στο τελος αυτού του κυκλου θα ξαναμιλήσω με τον γιατρό μου να δουμε πως θα κινηθούμε!ευχομαι ολόψυχα να πετύχετε και μαλιστα γρήγορα,είτε με την κλομιφαινη η είτε  χωρις!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Κατερινάκι/only love είπε:

Σύμφωνω με την φίλη peacock ολα ειναι σχετικά..το καλο ειναι οτι  οι γιατροί κάνουν παρακολούθηση κυκλου με τα σερπαφαρ οποτε τα πράγματα ειναι λιγο πιο "ελεγχόμενα" ..εγω εκανα δυο κυκλους και τα σταμάτησα γιατι ηθελα λιγο χρόνο να επανασυγκρωτηθω..στο τελος αυτού του κυκλου θα ξαναμιλήσω με τον γιατρό μου να δουμε πως θα κινηθούμε!ευχομαι ολόψυχα να πετύχετε και μαλιστα γρήγορα,είτε με την κλομιφαινη η είτε  χωρις!!!

διαβασα κ εγω οτι κανενα εξαμηνο τα παιρνεις μαξ...απλα μου ειπε ο ενδοκρινολογος να μην τα παρω ακομα..να κανουμε τις εξετασεις που εχουμε αυτο το μηνα κ μετα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η elenaaa445 είπε:

διαβασα κ εγω οτι κανενα εξαμηνο τα παιρνεις μαξ...απλα μου ειπε ο ενδοκρινολογος να μην τα παρω ακομα..να κανουμε τις εξετασεις που εχουμε αυτο το μηνα κ μετα!

Πολυ καλα θα κάνετε!!ας εχουν γίνει οι εξετάσεις σας με το καλο,να εχετε καλα αποτελέσματα και μετα ολα όσα θα γινουν θα βασίζονται σε πιο "σωστό" δρόμο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Κατερινάκι/only love είπε:

Πολυ καλα θα κάνετε!!ας εχουν γίνει οι εξετάσεις σας με το καλο,να εχετε καλα αποτελέσματα και μετα ολα όσα θα γινουν θα βασίζονται σε πιο "σωστό" δρόμο!!

καλα αποτελεσματα να εχουμε κ συντομα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα σε ολες τις όμορφες ΝΥΝ,μέλλουσες,και wannabe μανούλες!!καλο Πασχα με υγεια κοριτσια μου και του χρονου ολες με το πολυπόθητο θεόσταλτο δωράκι μας!!!Καλή Ανάσταση @karen μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλη Μεγάλη Εβδομάδα κι απο μένα κορίτσια μου.. με το καλο να ζήσουμε κι εμεις η καθεμία την δίκη της ανάσταση και να αποκτήσουμε το μωράκι μας ολες.. αυτο το μηνα νόμιζα πως συνεβει κάτι αλλα τελικά εκανα μια απότομη κίνηση κ έσκυψα ρε κορίτσια κ μετα σταμάτησε να πονά και το στήθος μου με έπιασε και ένας δυνατός κοίλο πόνος στην δεξιά ωοθηκη τον ένιωθα κ παει... άραγε πήγε να συμβεί κάτι κ το σταματηςα; τι παιχνίδια παίζει το μυαλό... αφήστε που ξεσκίστηκα κ στις δουλειές κ τα φαγητά επειδή εχω μουσαφίρια για μια βδομάδα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η Joy1988 είπε:

Καλη Μεγάλη Εβδομάδα κι απο μένα κορίτσια μου.. με το καλο να ζήσουμε κι εμεις η καθεμία την δίκη της ανάσταση και να αποκτήσουμε το μωράκι μας ολες.. αυτο το μηνα νόμιζα πως συνεβει κάτι αλλα τελικά εκανα μια απότομη κίνηση κ έσκυψα ρε κορίτσια κ μετα σταμάτησε να πονά και το στήθος μου με έπιασε και ένας δυνατός κοίλο πόνος στην δεξιά ωοθηκη τον ένιωθα κ παει... άραγε πήγε να συμβεί κάτι κ το σταματηςα; τι παιχνίδια παίζει το μυαλό... αφήστε που ξεσκίστηκα κ στις δουλειές κ τα φαγητά επειδή εχω μουσαφίρια για μια βδομάδα... 

Kalh ebdomada , mhn skeftesai etsi , thn fora pou hr8e to asteraki mou(den to gnwriza hmoun 3 ebdomadwn )Kai koutes koubalisa Kai mousafirides eixa, Kai se mia douleia phga Kai doulepsa kanonika me baria pragmata , ara ola einai sxetika..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έχεις δίκαιο κοριτσι μου, αλλα το ρημάδι το μυαλό όλο σενάριο κανει... τι να πω.. εύχομαι αυτο το μηνα να πάνε ολα καλα για ολες μας... εσυ; πως πας; φούσκωσες καθολου; στείλε μας μπεμπεδοσκονη μπολικηηηη.... ❤❤❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλό Πάσχα υγεία και ευτυχία σε όλους. Να περάσετε πολύ ωραία και να χαίρεστε τις οικογένειες σας και τους ανθρώπους που αγαπάτε.. .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρονια πολλα!!καλη ανάσταση και ανάταση ψυχών!!ευχομαι να περάσετε πολυ όμορφα ολοι με τους ανθρωπους που αγαπάτε!!και του χρονου με μωράκια στις αγκαλίτσες μας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα! 

Μπήκα και γω στην ομάδα σας...

Έχω ένα κοριτσάκι και σιγά σιγά έχουμε βάλει μπροστά και για το δεύτερο. Εύχομαι σε όλες να έχουμε σύντομα τα νέα που θέλουμε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σας!Χρόνια πολλά!!Χριστός Ανέστη κορίτσια μου!Εύχομαι του χρόνου όλες μας τέτοιες άγιες μέρες να μαστε μαμάδες ή εγκυούλες!!!Στο προηγούμενο κύκλο μου ήμουν με άσχημη ίωση με αφάνταστο βήχα,πόνολαιμο,αμυγδαλές και πυρετό..Λογικά το επόμενο σκ θα έχω ωορρηξία..Για να δούμε τι θα δούμε...Πάντως έκανα κάτι που έπρεπε να το χα κάνει καιρό πριν..Διέγραψα από μέσα κοινωνικής δικτύωσης το παλιό μου γυναικολόγο που μου χε κάνει τη ζημιά..Δε μου κανε καλό κάθε τρεις και λίγο κοιτούσα το προφίλ του,τον έβλεπα να περνα καλά και μου κακοφαινόταν,ήθελα να τον βρίσω για όλα αυτά και μια έγραφα μήνυμα μια το σβηνα..Αρρωστημένα πράγματα τώρα έβαλα ένα τέλος πια και κοιτάμε μπροστά για το επόμενο στάδιο..Όλα θα πάνε καλά έχω ένα πολύ υπέροχο θετικό προαίσθημα!Καλή δύναμη σε όλες μας..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημέρα!!! Χριστός Ανέστη σε όλα τα κορίτσια...χρόνια πολλά και όμορφα με ένα μωράκι σύντομα στις αγκαλιες όσων των λαχταρούν!!! 

Κορίτσια ξέρει καμια πότε τα καφε υγρα είναι σύμπτωμα εγκυμοσύνης??? Μπορεί τα καφετιά (μόνο στο σκουπισμα) να ειναι σύμπτωμα εγκυμοσύνης 10 μέρες πριν την περίοδο?? περιμένω στις 27 του μήνα και χτες το πρωι στο σκουπισμα ειδα καδε υγρα αραιωμενα .  Και μια καφε βλεννα με λιγο ροζακι ισα ισα που φαινοταν δλδ προχτες το βραδυ στο σκουπισμα. :/ ο κύκλος μου ειναι σταθερος 29-30 ημερων.

Επεξεργάστηκε από Nikolitsa87
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Nikolitsa87 είπε:

Kαλημέρα!!! Χριστός Ανέστη σε όλα τα κορίτσια...χρόνια πολλά και όμορφα με ένα μωράκι σύντομα στις αγκαλιες όσων των λαχταρούν!!! 

Κορίτσια ξέρει καμια πότε τα καφε υγρα είναι σύμπτωμα εγκυμοσύνης??? Μπορεί τα καφετιά (μόνο στο σκουπισμα) να ειναι σύμπτωμα εγκυμοσύνης 10 μέρες πριν την περίοδο?? περιμένω στις 27 του μήνα και χτες το πρωι στο σκουπισμα ειδα καδε υγρα αραιωμενα .  Και μια καφε βλεννα με λιγο ροζακι ισα ισα που φαινοταν δλδ προχτες το βραδυ στο σκουπισμα. :/ ο κύκλος μου ειναι σταθερος 29-30 ημερων.

Θα μπορουσε να ηταν σημαδι έμφυτευσης στη μητρα του γονιμοποιημενου ωαρίου... στο εύχομαι!

Ηρεμια και σε λιγες μέρες θα γνωριζεις!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια! Μετα το Πασχα ελπιζω να ξεκουραστηκαμε και να ειμαστε ετοιμες για πολλες προσπαθειουλες και πολλα συν στα τεστ εγκυμοσυνης! Θελω να μου πειτε τη γνωμη σας! Εγω γενικα ειχα κυκλο 28-29 ημερων, αλλα το τελευταιο τριμηνο εχω 30,33 και 33 ημερων! Κανουμε προσπαθειες αλλα δυσκολευομαι να υπολογισω την μερα της ωορρηξιας! Τι κυκλο εχω τωρα; (με κατι internetικα τεστακια πηρα αποτελεσμα 33ημερων-υπολογιζοντας τους 3 τελευταιους μηνες)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα, τα καφέ και ροζ υγρά μπορεί να είναι σημάδια εγκυμοσύνης. Στην πρώτη μου εγκυμοσύνη είχα δει μια μέρα πριν κάνω το τεστ.

Nous μπορείς να πάρεις τεστ ωορρηξίας για να ξέρεις πότε έχεις. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
    • Σώπα ρε!!!! Τι λες τώρα!!! Πάει ένας χρόνος.. Φτου φτου φτου φτου το παιδάκι!!! Μπράβο!! Πως πέρασε έτσι ο καιρός;;! Έλα βρε αγάπη, μπράβο!! Να τον χαίρεσαι!! Να τους χαίρεστε και τους δύο βασικά, υγιεστατους πάνω από όλα στη ζωή τους πάντα!!!  Δεν θες ένα ακόμα καλέ;; Μπορεί να έρθει και η κόρη επιτέλους;! 😝🤣🤣🤣 Όχι, πέρα από τη πλάκα, το ξέρω και μπράβο που συνεχίζεις να στηρίζεις τα κορίτσια! Απορώ που βρίσκεις το χρόνο βέβαια..!!! 😄😄  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...