Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πόσες προσπαθούμε για μωράκι??


Petalouditsa28

Recommended Posts

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Μαρία Κατούφα Μήλα είπε:

Καλησπέρα και πάλι κορίτσια!!!ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ  στις εγκυμονούσες και καλή επιτυχία σε μας τις υπόλοιπες στις προσπάθειες.. Απο προχθές που ξεκίνησα να διαβάζω τα ποστ αυτού του θέματος σήμερα το μεσημέρι κατάφερα και τα διάβασα όλα. Μπορώ να πω ότι σε ολο το διάστημα που τα διάβαζα έλεγα να δεις η τάδε θα τα καταφέρει έχει τα συμπτώματα και τελικά απογοητευομουν οταν διαβαζα το αρνητικό αποτέλεσμα ...Αυτό που παρατήρησα έντονα ήταν ότι δεν το πέτυχα ούτε μια φορά ποια θα έμενε έγκυος τελικά κι αυτό με οδήγησε στο εξής συμπέρασμα ότι όποια από τις κοπέλες έμενε έγκυος τελικά ήταν οταν ειχε πάψει να ψάχνει για συμπτώματα και είχε ξεπεράσει το άγχος της...Ατιμο πράγμα το άγχος τελικά...Στατιστικά πάντως το 2017 μπήκε με ανεβασμένα ποσοστά στο φόρουμ...

Καλησπερα Μαρια σου ευχομαι οτι καλυτερο και συντομο ναι μεγαλος παραγοντας το αγχος  αλλα δυσκολο να το αποβαλλουμε και ειδικα οταν ξεκινας ανακαλυπτεις  και αντιμετωπιζεις προβληματα και αιτια που δεν συμβαλουν στις προσπαθειες μας ,με αποτελεσμα να μην μας ανταμοιβουν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 4/4/2017 at 11:03 ΜΜ, ο/η elenaaa445 είπε:

ξερει καμια απο ανωορρηκτικους κυκλους να ρωτησω κατι?

Εγω κοριτσακι μου... εχω τη πρωτιά στους ανωορρηκτικούς κύκλους :P ρωτα με οτι θες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βέβαια πολλές φορές και να μη θες την πατάς και μπλέκεσαι σε χαοτικά μονοπάτια...Οσο διάστημα προσπαθώ με τον αντρουλη μου ένα πράγμα με ταρακούνησε αρκετά ήταν στον κύκλο του Νοεμβρίου με 1ημερα κυκλου 18 Νοεμβρίου επαφή την 10η μερα κυκλου και προηγούμενο κύκλο 26 ημερών. Δεν περίμενα κάτι δεν ΕΙΧΑ ελπίδες Γιατί λόγω ότι φιλοξενούσαμε τον κουνιαδο μου είχαμε μόνο μια μέρα επαφή την 10η μερα.Κι ενώ ήμουν ήσυχη ότι θα αδιάθετουσα και μετά όλα καλα φτάνει 29η μέρα κύκλου και αιμα μηδέν.Με παίρνει ο σύζυγος από τη δουλειά να πάμε για φαγητό στους δικούς μου.Εν τω μεταξύ δουλεύω σε τηλεφωνικό κέντρο και εκείνη την μέρα ειχα πονοκέφαλο και το ανέφερα στο τραπέζι βάζω θερμόμετρο δέκατα 37 και κάτι.Λεω ή είναι από τη δουλειά ή που είναι να μου ρθουν τα ρούχα μου.Μου λέει η μάνα μου Πότε περιμένεις της λέω σύμφωνα με τον προηγούμενο κύκλο πριν 3 μέρες.Τη βλέπω πάει να χαρεί και της λέω χλωμό αυτό το μήνα γιατί δεν είχαμε και πολλές επαφές. Δεν λέει τίποτα αλλά έχει αυτό το ύφος του και μια φορά αρκεί και κόβουμε τη συζήτηση εκει. Το βράδυ αρχίζει το καλύτερο κομμάτι από όλα.Απο το πουθενά αναγουλες και εμετός που έρχεται και φεύγει. Παίρνω τη μάνα μου τηλ της λέω σας πείραξε το φαγητό; μου λέει όχι λέω ούτε τον άνδρα μου πείραξε αλλά εγώ το ξερασα. όχι όμως Σαν να είμαι αρρωστη που πονάει το στομάχι αλλά στιγμιαία μου ΡΘΕ βγηκε και μετά Σαν να μην είχε συμβεί ποτέ.Η μάνα μου έβαλε τα κλάματα μου λέει δεν πας να κάνεις ένα τεστ.Της λέω αν είναι θα πάω να δώσω αίμα αυριο να ξέρω σίγουρα. Σάββατο πρωί 4ημερα καθυστέρησης πάω για χωριακη στη βιοϊατρική στο Περιστέρι πάμε να πληρώσουμε με κάρτα και ο άντρας μου από την αγωνία του δεν θυμόταν το πιν το κάναμε 3 φορές λάθος και γυρίζουμε άπραγοι 12 η ωρα Σπίτι μου στέλνει μέσω  ebanking στη δική μου κάρτα τα χρήματα και πάμε ξανά πίσω να δώσω αίμα. Δίνω τελικά και μου λένε Αποτελέσματα τη Δευτέρα. Μα λέω έχω ακούσει ότι βγαίνουν αυθημερόν μου λέει ήρθατε αργά οπότε για Δευτέρα. Οκ λέω το σποράκι δεν θέλει να αποκαλυφθεί ακόμα. 31 ημέρα κυκλου να με ενοχλεί το τσιγάρο του κουνιαδου μου ενώ αν και δεν καπνίζω ούτε εγώ ούτε ο άνδρας μου τόσο οι γονείς μου όσο και οι κουνιαδοι φουγάρα ολοι. Τους λέω ότι έχω καθυστέρηση και ότι πήγα την προηγούμενη μέρα να δώσω αίμα και λένε Γιατί δεν κάνω κάνα τεστ να μάθω. Ψάχνω και βρίσκω ένα πρεντικτορ που είχα πάρει το καλοκαίρι και είχε στεγνώσει το υγρό που είχε και δεν έδειξε τίποτα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η peacock είπε:

Εγω κοριτσακι μου... εχω τη πρωτιά στους ανωορρηκτικούς κύκλους :P ρωτα με οτι θες!

PeCock μου τι κανεις?ξεκινησες διαδικασιες για επιτροπη?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η karen είπε:

PeCock μου τι κανεις?ξεκινησες διαδικασιες για επιτροπη?

Καλα κοριτσακι μου.. εσυ?

Ηθελα να κλείσω ραντεβού για Ιουνιο που θα εχω μαζέψει όλα τα χαρτιά σίγουρα αλλα μου ειπαν να πάρω τηλ μετα το Πάσχα που θα εχουν ανοίξει οι ημερομηνίες Ιουνίου... ειπαμε σε αυτό το κύκλο να κανουμε μια σπερματεγχυση ετσι για το γαμωτο και αν βγει αρνητικό (που οι πιθανότητες αυτο λενε) να είμαι έτοιμη για εξωσωματική, να μην τα αφήσω τελευταια στιγμή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Μαρία Κατούφα Μήλα είπε:

Βέβαια πολλές φορές και να μη θες την πατάς και μπλέκεσαι σε χαοτικά μονοπάτια...Οσο διάστημα προσπαθώ με τον αντρουλη μου ένα πράγμα με ταρακούνησε αρκετά ήταν στον κύκλο του Νοεμβρίου με 1ημερα κυκλου 18 Νοεμβρίου επαφή την 10η μερα κυκλου και προηγούμενο κύκλο 26 ημερών. Δεν περίμενα κάτι δεν ΕΙΧΑ ελπίδες Γιατί λόγω ότι φιλοξενούσαν τον κουνιαδο μου είχαμε μόνο μια μέρα επαφή την 10η μερα.Κι ενώ ήμουν ήσυχη ότι θα αδιάθετουσα και μετά όλα καλα φτάνει 29η μέρα κύκλου και αιμα μηδέν.Με παίρνει ο σύζυγος από τη δουλειά να πάμε για φαγητό στους δικούς μου.Εν τω μεταξύ δουλεύω σε τηλεφωνικό κέντρο και εκείνη την μέρα ειχα πονοκέφαλο και το ανέφερα στο τραπέζι βάζω θερμόμετρο δέκατα 37 και κάτι.Λεω ή είναι από τη δουλειά ή που είναι να μου ρθουν τα ρούχα μου.Μου λέει η μάνα μου Πότε περιμένεις της λέω σύμφωνα με τον προηγούμενο κύκλο πριν 3 μέρες.Τη βλέπω πάει να χαρεί και της λέω χλωμό αυτό το μήνα γιατί δεν είχαμε και πολλές επαφές. Δεν λέει τίποτα αλλά έχει αυτό το ύφος του και μια φορά αρκεί και κόβουμε τη συζήτηση εκει. Το βράδυ αρχίζει το καλύτερο κομμάτι από όλα.Απο το πουθενά αναγουλες και εμετός που έρχεται και φεύγει. Παίρνω τη μάνα μου τηλ της λέω σας πείραξε το φαγητό; μου λέει όχι λέω ούτε τον άνδρα μου πείραξε αλλά εγώ το ξερασα. όχι όμως Σαν να είμαι αρρωστη που πονάει το στομάχι αλλά στιγμιαία μου ΡΘΕ βγηκε και μετά Σαν να μην είχε συμβεί ποτέ.Η μάνα μου έβαλε τα κλάματα μου λέει δεν πας να κάνεις ένα τεστ.Της λέω αν είναι θα πάω να δώσω αίμα αυριο να ξέρω σίγουρα. Σάββατο πρωί 4ημερα καθυστέρησης πάω για χωριακη στη βιοϊατρική στο Περιστέρι πάμε να πληρώσουμε με κάρτα και ο άντρας μου από την αγωνία του δεν θυμόταν το πιν το κάναμε 3 φορές λάθος και γυρίζουμε άπραγοι 12 η ωρα Σπίτι μου στέλνει μέσω  ebanking στη δική μου κάρτα τα χρήματα και πάμε ξανά πίσω να δώσω αίμα. Δίνω τελικά και μου λένε Αποτελέσματα τη Δευτέρα. Μα λέω έχω ακούσει ότι βγαίνουν αυθημερόν μου λέει ήρθατε αργά οπότε για Δευτέρα. Οκ λέω το σποράκι δεν θέλει να αποκαλυφθεί ακόμα. 31 ημέρα κυκλου να με ενοχλεί το τσιγάρο του κουνιαδου μου ενώ αν και δεν καπνίζω ούτε εγώ ούτε ο άνδρας μου τόσο οι γονείς μου όσο και οι κουνιαδοι φουγάρα ολοι 

Μπραβο συγχαρητηρια αν καταλαβα καλα αλλιως διορθωσεμε διανυεις το τεταρτο πεμπτο μηνα?να χεις μια καλη ηρεμη διχως προβληματα εγκυμοσυνη και να κρατησεις στην αγκαλια σου ενα υγιεστατιο μωρακι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η peacock είπε:

Καλα κοριτσακι μου.. εσυ?

Ηθελα να κλείσω ραντεβού για Ιουνιο που θα εχω μαζέψει όλα τα χαρτιά σίγουρα αλλα μου ειπαν να πάρω τηλ μετα το Πάσχα που θα εχουν ανοίξει οι ημερομηνίες Ιουνίου... ειπαμε σε αυτό το κύκλο να κανουμε μια σπερματεγχυση ετσι για το γαμωτο και αν βγει αρνητικό (που οι πιθανότητες αυτο λενε) να είμαι έτοιμη για εξωσωματική, να μην τα αφήσω τελευταια στιγμή.

Καλα ειμαι εχω κανει λιγο παυση απο γιατρους και προσπαθειες εξωσωματικων.κουραστικες αυτες οι επιτροπες τελικα δεν την κανατε την προηγουμενη φορα τη σπερματεγχυση?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η karen είπε:

Καλα ειμαι εχω κανει λιγο παυση απο γιατρους και προσπαθειες εξωσωματικων.κουραστικες αυτες οι επιτροπες τελικα δεν την κανατε την προηγουμενη φορα τη σπερματεγχυση?

Χρειάζεται και η παυση πολλες φορές για τόνωση της ψυχολογίας κοριτσακι μου!

Οχι... μου ακύρωσε τον κύκλο.... 24η μερα και ακόμα δεν είχα κανει ωαριο... και με κλομιφαίνη παρακαλώ.

Μου ειπε οτι αυτη τη φορά υπερίσχυσε το ΣΠΩ και οτι κανω πάλι ανωορρηκτικό κύκλο... πφφφ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η peacock είπε:

Χρειάζεται και η παυση πολλες φορές για τόνωση της ψυχολογίας κοριτσακι μου!

Οχι... μου ακύρωσε τον κύκλο.... 24η μερα και ακόμα δεν είχα κανει ωαριο... και με κλομιφαίνη παρακαλώ.

Μου ειπε οτι αυτη τη φορά υπερίσχυσε το ΣΠΩ και οτι κανω πάλι ανωορρηκτικό κύκλο... πφφφ!

Εγω φουλ ορμονες και με το ζορι 2 και αυτα ψοφια δεν μεγαλωναν καθολου εκει στασιμα το προηγουμενο κυκλο 1 και αυτο με αμφιβολια και μου εδωσε να κανω καρυοτυπο.πολυκυστικες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η karen είπε:

Εγω φουλ ορμονες και με το ζορι 2 και αυτα ψοφια δεν μεγαλωναν καθολου εκει στασιμα το προηγουμενο κυκλο 1 και αυτο με αμφιβολια και μου εδωσε να κανω καρυοτυπο.πολυκυστικες?

Σου εξήγησε για ποιο λόγο μπορεί να συμβαίνει αυτό? Για ποιο λόγο δεν ωριάζουν?

Εγω ναι εχω συνδρομο πολυκυστικών ωοθηκών αλλά βαρύ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η peacock είπε:

Σου εξήγησε για ποιο λόγο μπορεί να συμβαίνει αυτό? Για ποιο λόγο δεν ωριάζουν?

Εγω ναι εχω συνδρομο πολυκυστικών ωοθηκών αλλά βαρύ...

Οχι εγω δεν εχω σπω εχω κανει τωρα κατι εξετασεις θελουν γυρω στις 10 μερες για να βγουνε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είναι για να τραβας τα μαλλιά σου καμιά φορά τα παιχνίδια που παίζει η τύχη. Γιατί από το πουθενά ΉΜΟΥΝ κατά φαντασίαν έγκυος με 5 μέρες καθυστέρηση και συμπτώματα. Δευτέρα που θα έπαιρνα τα αποτελέσματα ΑΔΙΑΘΕΤΗΣΑ πρωί πρωί.Ενιωσα πολύ ηλίθια ΠΗΡΑ τη γυναικολόγο μου και μου γράψε εξετάσεις .. αν δεν δω θετικό τεστ πρώτα ακόμα και με καθυστέρηση δεν θα πιστέψω τίποτα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η karen είπε:

Οχι εγω δεν εχω σπω εχω κανει τωρα κατι εξετασεις θελουν γυρω στις 10 μερες για να βγουνε 

Αντε βρε κοριτσακι μου καλα αποτελεσματα... Που θα παει...θα τα καταφερουμε...

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η peacock είπε:

Αντε βρε κοριτσακι μου καλα αποτελεσματα... Που θα παει...θα τα καταφερουμε...

 

Να σαι καλα και εσυ καλη επιτυχια και σε ολες μας 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ο λόγος που έγραψα το κείμενο είναι γιατί όλες μας κατά καιρούς έχουμε παγιδευτεί σε αυτό το κομμάτι της αναμονής...Φαντάζομαι πως ενώ ήξερα πως ειχα μόνο μια μέρα που είχα έρθει σε επαφή σε εκείνο το κύκλο και το ξερα ότι στατιστικά οι πιθανότητες δεν ήταν υπέρ μου έφτασα να το πιστέψω και να χαρώ θα είναι 100πλασιο αν έχουμε κάνει και πάνω στις γονιμες μερες Άλλες με ενέσεις Άλλες με φάρμακα χωρίς να το πολυκαταλαβεις λες αυτό το κι αν μας εκατσε και μετά το πως και γιατί.. Είναι η τυχη ώρες ώρες τάνα συγγνώμη για την εκφραση...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 9/11/2016 at 8:07 ΠΜ, ο/η Petalouditsa28 είπε:

Καλημέρα κοριτσια μου!! Είπα να ανοίξω αυτο το θέμα για να μοιραστούμε ολες μας τις αγωνιες μας, τους φοβους μας και κυρίως τις ΕΛΠΙΔΕΣ μας... 

Προσπαθώ και εγώ για το σπορακι μου.. 

Εννοείτε πως θα ήθελα να συμμετέχουν και οι κοπέλες που ήδη εχουν σπορακι στη κοιλίτσα τους..ας μη ξεχνάμε οτι ολες περνάμε την αγωνια μας!! 

Σας φιλω!

 

Petalouditsa28 καλησπερα κοριτσι μου!Κι εμεις προσπαθουμε με τον αντρα μου εδω και 3 μηνες ακομα δεν εχει ερθει το "φασολι" μας οπως το αποκαλουμε με τον αντρα μου!:)Το καλυτερο που εχουμε να κανουμε ολες ειναι να ειμαστε χαλαρες (οσο γινεται) και ολα θα γινουν!Αισιοδοξια πανω απ ολα!!Σου ευχομαι να δεις κι εσυ το σπορακι σου οσο γρηγοροτερα γινεται!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 9/11/2016 at 1:59 ΜΜ, ο/η ΝΤΙΑ30 είπε:

Γιά σας και από εμένα ... έχω ξεκινήσει διαδικασία σπερματεγχυση ς μετά από χρόνια προσπάθειας.... είμαι 31 ξέρω δεν θα πετύχει με την πρώτη αλλά δεν πειράζει θα προσπαθώ μέχρι να πετύχει.... αυτά!!!!

Ποτε δεν ξερεις τι γινεται!Να εισαι αισιοδοξη και πανω απο ολα ηρεμη μεσα σου!Αλλωστε οταν θελουμε κατι πολυ...γινεται ετσι δεν λενε???Σου ευχομαι να εχεις θετικα αποτελεσματα και ολα να σου πανε οπως τα θελεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η karen είπε:

Να σαι καλα και εσυ καλη επιτυχια και σε ολες μας 

Μακαρι πολυ πολυ συντομα για ολες! ?❤???????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 4/4/2017 at 0:58 ΜΜ, ο/η Μαρία Κατούφα Μήλα είπε:

Σου εύχομαι τα καλύτερα να έχεις μια τέλεια εγκυμοσύνη και ένα υγιέστατο παιδάκι...Σημερα ΈΦΤΑΣΑ ως την 35 σελίδα του θέματος δεν τα έχω διαβάσει όλα ακόμα και τώρα είδα που σου εύχονται και χάρηκα.Πόσω μηνών εισαι;

Ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου,  είμαι 9 εβδομάδων και 2 ημερών σήμερα..  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 4/4/2017 at 3:41 ΜΜ, ο/η zizelaki10 είπε:

Μ ειπε ναι... στις 31 οκτωβριου αλλα πιθανοτατα λιγο νωριτερα... 

Μια χαρά... Το καλό είναι ότι ούτε πολύ κρύο θα έχει ούτε πολύ ζέστη...  εγω εχω 08.11.  

Γιατί το λες νωρίτερα...  Τα αγοράκια πάντως επαναπαυονται και καθυστερούν λιγάκι...  

Αλήθεια τι θα ήθελες ?? 

Εγώ έκανα ένα τεστ που έχει στο ίντερνετ με σόδα και καλά και μου εδειξε αγοράκι αλλά δεν ξέρω εάν ισχύει..  Θα φανεί γερά να είναι και εμείς θα τα λατρεύουμε... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On Thursday, April 06, 2017 at 4:59 ΜΜ, ο/η peacock είπε:

Εγω κοριτσακι μου... εχω τη πρωτιά στους ανωορρηκτικούς κύκλους :P ρωτα με οτι θες!

υπαρχει καποιο συμπτωμα που μα σε προειδοποιεί οτι θα ερθει η περιοδος?θερμοκρασια αυξημενη εχεις κανονικα?υγρα πριν την περιοδο βγαζεις οπως σε κυκλο με ωορρηξια η οχι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On Friday, April 07, 2017 at 8:11 ΜΜ, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Μια χαρά... Το καλό είναι ότι ούτε πολύ κρύο θα έχει ούτε πολύ ζέστη...  εγω εχω 08.11.  

Γιατί το λες νωρίτερα...  Τα αγοράκια πάντως επαναπαυονται και καθυστερούν λιγάκι...  

Αλήθεια τι θα ήθελες ?? 

Εγώ έκανα ένα τεστ που έχει στο ίντερνετ με σόδα και καλά και μου εδειξε αγοράκι αλλά δεν ξέρω εάν ισχύει..  Θα φανεί γερά να είναι και εμείς θα τα λατρεύουμε... 

Γερο ν ειναι κ ας ειναι οτι θελει... ααα κ να κατουραει ορθιο οπως λεει ο αντρας μ...αχαχαχαχα Πραγματικα δεν εχω θεμα...ισως εγω θ ηθελα λιγο περισσοτερο κοριτσακι... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...