Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πόσες προσπαθούμε για μωράκι??


Petalouditsa28

Recommended Posts

Γεια σας κοριτσια! Εγω με τον συντροφο μου θα θελαμε πολυ ενα μωρακι αλλα δεν το προσπαθουμε γιατι ειμαστε αρκετα νεοι ακομη! Παρολα αυτα αν ερχοταν εννοειται πως θα το κρατουσαμε, θα πεταγαμε βασικα απ τη χαρα μας! Λοιπον περιμενα περιοδο 22του μηνα! Εκανα ενα τεστ στις 21 αλλα βγηκε αρνητικο! Στις 22 τιποτα απο περιοδο! Επισης δεν εχω καθολου συμπτωματα περιοδου,τιποτα! Αλλα εχω πονοκεφαλους, και σημερα 22του μηνα ανεβασα δεκατα και ειχα ριγος οπως και τρομερη κουραση και διψα! Δεν ξερω τι να κανω! Να κανω κι αλλο τεστ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η evita2 είπε:

Ευχαριστώ πολύ πολύ για τις υπέροχες ευχές σας!! εύχομαι μέσα από την καρδιά μ να έρθουν τα ευχάριστα σε όλες μας!!!!ξεκινήσαμε να προσπαθούμε από τον Σεπτέμβρη. Τον προηγούμενο μήνα δεν κάναμε κάποια προσπάθεια λόγω κάποιων δύσκολων οικογενειακών καταστάσεων...ξεκινήσαμε πάλι αυτόν χωρίς να υπολογίσω καν την ωορρηξία...το αφήσαμε λίγο στην άκρη όχι από επιλογή αλλά επειδή οι συνθήκες δεν ήταν οι καλύτερες και η ψυχολογία μας είχε πέσει τελείως.. και τελικά ήρθε....!!!!!!

Ζιζελακι μου με το καλο συγχαρητηρια πολλα!!!!!!!!!!!!!!!!ευχομαι να εχεις μια υπεροχη εγκυμοσυνη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια ο υπολογιστής μου κάνει τρέλα αλλού γράφω αλλού πανε τα μνμ για αυτο το γράφω εδώ εβιτα και ζιζελακι με το καλο εύχομαι τα νεα σας ειναι υπέροχα!!!!να έχετε μια υπεροχή εγκυμοσύνη ολα να πανε τέλεια και να ξερετε ότι δίνετε σε όλες μας ελπίδες και κουράγιο στείλτε μας μπεμπεδοσκονη και μέχρι το τέλος του 2017 να είμαστε όλες μανουλες και να ανοίξουμε άλλο θεμα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η glykoula είπε:

Κοριτσια εμφανισε καμια σας αιμα εμφυτευσης; 

Εγω ειχα την 6 μερα καθυστερησης αλλα οχι αιμα ηταν περισσοτερο σαν μπεζ καφε υγρα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τελικα αδιαθετησα σημερα. Το ένα ευχαριστο ειναι οτι ο κυκλος μου επεστρεψε στις 28 ημερες του (μετα απο διάστημα 4 μηνων που συνεβη η βιοχημικη)  και το δευτερο οτι το τεστ ωορρηξιας επιβεβαιωθηκε και αρχισα να το καταλαβαινω πλεον! Πως πατε οι υπολοιπες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 22/2/2017 at 6:36 ΜΜ, ο/η Diwni είπε:

Anthi mou i xoriaki deixnei k apo tin prwti mera kathysterisis. Deka meres einai para polles pou eipe i gynaikologos sou. Arkei na ksereis panw katw pote eixes woriksia. Makari na eisai egkyos! Alliws borei na epireastike o kyklos sou logo allagis perivalontos. An vgaleis akri me ta kentra ekei pigaine kane mia xoriaki na s fygei k t agxos. An eisai egkyos oi prwtes meres theloun ksekourasi. Na t ksereis na pareis ta metra sou

Τελικα κοριτσια μαλλον η καταραμένη κ το σωμα μ παιζουν μ τα νευρα μ!!! τ συμπτωματα η καθυστεριση... τι ν πω... τ πρωι εκανα το δευτερο τεστ στις 7 μερες καθυστεριση κ αφου εννοειται πως βγηκε αρνητικο μια ωρα μτ ηρθε κ η καταραμένη!!! Στεναχωρήθηκα π δεν ειμαι επεσα αλλα αυτο μπορω ν το ξεπεράσω.. απλα θ πω αλλος ενας μηνας χαμένος!!! Αυτο π δ θ αντέξω ειναι ν ξανα χαλασε ο κυκλος μ κ τα ορμονικά μ μετα απο δυο χρονια π ειμαι κλ... οχι τρ γαμω το π προσπαθω... κ ειδικα οχι τρ εδω π ειμαι... αυτο μ ριχνει πιο πολυ... μ χαλασμένο κύκλο τι ν προσπαθω κ ποτε;;  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

De nomizw na xalasei o kyklos sou, to pio pithanon einai logo allagi perivalontos. Kseno meros, agxos me t magazi, kourasi ktl. Argise i woriksia sou mallon.

Eyxomai o epomenos kyklos s na einai entaksei. Symvouli mou einai na exete epafes se olo t kyklo k oxi tis meres pou ypologizeis gia gonimes. An boreis pes se kapoion diko sou edw na paraggeilei test woriksias tis hometest pou einai oikonomika k na s steilei. Etsi tha exeis mia idea gia t pote exeis woriksia ara k pote tha perimeneis na adiathetiseis.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

De nomizw na xalasei o kyklos sou, to pio pithanon einai logo allagi perivalontos. Kseno meros, agxos me t magazi, kourasi ktl. Argise i woriksia sou mallon.

Eyxomai o epomenos kyklos s na einai entaksei. Symvouli mou einai na exete epafes se olo t kyklo k oxi tis meres pou ypologizeis gia gonimes. An boreis pes se kapoion diko sou edw na paraggeilei test woriksias tis hometest pou einai oikonomika k na s steilei. Etsi tha exeis mia idea gia t pote exeis woriksia ara k pote tha perimeneis na adiathetiseis.

Εχει κ εδω.. θ παω ν ξαναπαρω!!! Σύμφωνα μ τις μετρησεις λεει ν τα ξεκινησω 8 μαρτιου; αλλα μεχρι ποτε ν τα κανω;;; κ εγω τ εκανα πρωι ενω τρ π διαβασα ελεγε μεταξυ 12-8 ιδια ωρα καθε μερα! Κ καποιες μερες ισως κ δυο την ημερα! Σ διαστημα 10 ωρών.. δλδ ποτε κ ποτε;; τον γεναρη μαλλον δ τα εκανα σωστα γτ οι οδηγιεσ Ηταν κ στα γερμανικα.. Χαχαχα Εσυ κοριτσι μ κανεις; γ εξήγησε μ λιγο; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Loipon koritsi mou egw enw prin na ksekinisw tis prospatheies eixa kyklo 27-28 imerwn me to pou ksekinisame pigaine apo 24 mexri 32. Tin prwti fora pou ksekinisa ta test woriksias ta ksekinisa ti dekati mera. Ta ekana mesimeri gyrw stis 3 k xwris na xw piei nero prin. Stin arxi itan arnitiko meta axno k meta thetiko. Ennow mera me ti mera.

Molis ksekinisa ta test adiathetousa pali stiw 27-28 meres opote iksera k ta ksekinousa 12-13 h mera k 14-15 h evgaine pio entoni i grammi. Me voithousan poly sto na kserw pote tha adiathetisw wste na borw na kanonisw ekdromes ktl.

Na s pw tin alitheia stin arxi t pira zesta, meta opote thymomoun. Pisteyw pws voithane poly pantws. De kserw poso kostizoun ekei sou proteina ta sygkekrimena gt einai poly fthina k apo empeiria aksiopista.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η glykoula είπε:

Τελικα αδιαθετησα σημερα. Το ένα ευχαριστο ειναι οτι ο κυκλος μου επεστρεψε στις 28 ημερες του (μετα απο διάστημα 4 μηνων που συνεβη η βιοχημικη)  και το δευτερο οτι το τεστ ωορρηξιας επιβεβαιωθηκε και αρχισα να το καταλαβαινω πλεον! Πως πατε οι υπολοιπες;

τι εγινε με τα τεστ κ επιβεβαιωθηκε?

πηρα κ εγω τα hometest γτ μ ειπαν οτι ειναι καλα κ φτηνα.πηρα μεγαλο πακετο 40 τεστ ωορρηξιας κ 10 εγκυμοσυνης..νομιζω γυρω στα 25 ειχαν καπου εκει τωρα δεν θυμαμαι γτ τα πηρα ιανουαριο κ η μνημη μου δεν ειναι πολυ καλη..(γραφω για τα τεστ γτ ειδα οτι ρωτησε μια κοπελα)ξεκιναω κ εγω αυτον τον μηνα πρωτη φορα!αντε να δουμε ποσο θα βοηθησουν!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η elenaaa445 είπε:

τι εγινε με τα τεστ κ επιβεβαιωθηκε?

πηρα κ εγω τα hometest γτ μ ειπαν οτι ειναι καλα κ φτηνα.πηρα μεγαλο πακετο 40 τεστ ωορρηξιας κ 10 εγκυμοσυνης..νομιζω γυρω στα 25 ειχαν καπου εκει τωρα δεν θυμαμαι γτ τα πηρα ιανουαριο κ η μνημη μου δεν ειναι πολυ καλη..(γραφω για τα τεστ γτ ειδα οτι ρωτησε μια κοπελα)ξεκιναω κ εγω αυτον τον μηνα πρωτη φορα!αντε να δουμε ποσο θα βοηθησουν!!

Εννοω οτι καταλαβαν πως λειτουργουν! :) Εχω αγορασει κ της hometest και απο το ebay και ειναι παρομοια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια εκανα κ την επαναληπτικη χοριακη σημερα.. 933,20 μοναδες.. μ ριπε ο γιατρος ειναι μια χαρα κ εκλεισα την τεταρτη για υπερηχο.... περιμενω πως κ πως... να ρωτησω λιγο κατι.... εγω τωρα περα απο πολυ λιγη υπνηλια π εχω συνουρια κ στηθος δεν εχω αλλα συμπτωματα... ειναι φυσιολογικο??? Λετε ολα ν πηγαινουν καλα??? Να μην αγχωνομαι ε......... ???? Μπορει ν σκεφτομαι κ βλακειες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η zizelaki10 είπε:

Κοριτσια εκανα κ την επαναληπτικη χοριακη σημερα.. 933,20 μοναδες.. μ ριπε ο γιατρος ειναι μια χαρα κ εκλεισα την τεταρτη για υπερηχο.... περιμενω πως κ πως... να ρωτησω λιγο κατι.... εγω τωρα περα απο πολυ λιγη υπνηλια π εχω συνουρια κ στηθος δεν εχω αλλα συμπτωματα... ειναι φυσιολογικο??? Λετε ολα ν πηγαινουν καλα??? Να μην αγχωνομαι ε......... ???? Μπορει ν σκεφτομαι κ βλακειες

Να μην αγχώνεσαι καθολου.. εγω μέχρι την 7η βδομάδα δεν ειχα έντονα σύμπτωματα. Καποιες γυναίκες δεν έχουν και καθολου.. ανέβηκε πολυ η χοριακη που σημαίνει οτι ολα πάνε καλα και Τετάρτη θα δείτε σάκο και κουκιδα! Ολα ειναι μια χαρα!! Καλη εγκυμοσύνη! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koritsaki moy kai pali sygxaritiria! Na min agxwnesai katholou! Dianyw ti 15h vdomada kyisis k d eixa sxedon katholou symptwmata mexri twra. Oute kan ypnilia. Mono merikes vdomades eniwtha ena priksimo sto stomaxi to vrady. Akomi kai to stithos m eixe pristei se normal epipedo k eyaisthisia arxisa na niwthw gyrw sti 12h vdomada. Kathe organismos einai dioforetikos, akomi kai kyisi se kyisi stin idia gynaika borei na min einai idia.

Mia teleiomini egkymosyni sou eyxomai! Kai xwris katholou symptwmata, na eyxaristitheis olo to diastima ayto!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η zizelaki10 είπε:

Κοριτσια εκανα κ την επαναληπτικη χοριακη σημερα.. 933,20 μοναδες.. μ ριπε ο γιατρος ειναι μια χαρα κ εκλεισα την τεταρτη για υπερηχο.... περιμενω πως κ πως... να ρωτησω λιγο κατι.... εγω τωρα περα απο πολυ λιγη υπνηλια π εχω συνουρια κ στηθος δεν εχω αλλα συμπτωματα... ειναι φυσιολογικο??? Λετε ολα ν πηγαινουν καλα??? Να μην αγχωνομαι ε......... ???? Μπορει ν σκεφτομαι κ βλακειες

Φυσικά και σκέφτεσαι βλακείες!!ολα ειναι τελεια!!!με το καλο να δειτε και το σπορακι σας!!!καθε γυναικα ειναι διαφορετική..και καθε εγκυμοσυνη επισης!!!να χαιρεσε και να απολαμβάνεις την καθε στιγμή!!!θα περιμένουμε εκ νέου τα νεα σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@evita2

στις πριν 1 ώρα, ο/η Κατερινάκι/only love είπε:

Φυσικά και σκέφτεσαι βλακείες!!ολα ειναι τελεια!!!με το καλο να δειτε και το σπορακι σας!!!καθε γυναικα ειναι διαφορετική..και καθε εγκυμοσυνη επισης!!!να χαιρεσε και να απολαμβάνεις την καθε στιγμή!!!θα περιμένουμε εκ νέου τα νεα σου!!!

Αχ τέλεια κοπέλες μου....  σας εύχομαι μια υπέροχη εγκυμοσύνη μετά το καλό να ακούσετε και να δείτε τα σποράκια σας..

Κατερινάκι το δικό σου μήνυμα μπήκε καταλαθως... :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Anni2304 είπε:

Εχει κ εδω.. θ παω ν ξαναπαρω!!! Σύμφωνα μ τις μετρησεις λεει ν τα ξεκινησω 8 μαρτιου; αλλα μεχρι ποτε ν τα κανω;;; κ εγω τ εκανα πρωι ενω τρ π διαβασα ελεγε μεταξυ 12-8 ιδια ωρα καθε μερα! Κ καποιες μερες ισως κ δυο την ημερα! Σ διαστημα 10 ωρών.. δλδ ποτε κ ποτε;; τον γεναρη μαλλον δ τα εκανα σωστα γτ οι οδηγιεσ Ηταν κ στα γερμανικα.. Χαχαχα Εσυ κοριτσι μ κανεις; γ εξήγησε μ λιγο; 

Κοπέλα μου δεν χρειάζεται να πάρεις από το φαρμακείο εγώ είχα πάρει από το ίντερνετ (Amazon.de)  πολύ πιο φτηνά στα 5€ τα 20-30 δεν θυμάμαι ακριβώς και έρχεται στο σπίτι σου σε γράμμα 1-2 μέρες.  Εάν θέλεις πες μου να σε στείλω το ακριβός..  Και αυτά ήταν ένα την ημέρα ίδια ώρα,  εάν έχεις κύκλο 28 μέρες ξεκινάς την 10 λογικά στην 12- 13 θα είναι άχνη η δεύτερη γραμμή (που σημαινει αρνητικό)  και 14-15 θα είναι πιο έντονη η γραμμή. ( σημαίνει θετικό)  

Εμένα προσωπικά με αγχωνουν και για αυτό και τα άφησα,  αλλά τώρα άφησα και παρακολουθηση με την γιατρό και είπα κουραστικά να ηρεμήσω πρέπει. Έτσι απολαμβάνω τις στιγμές με τον αντρα μου και ευχομαι να γίνει το θαυματακι από μόνο του

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 24/2/2017 at 11:08 ΜΜ, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Κοπέλα μου δεν χρειάζεται να πάρεις από το φαρμακείο εγώ είχα πάρει από το ίντερνετ (Amazon.de)  πολύ πιο φτηνά στα 5€ τα 20-30 δεν θυμάμαι ακριβώς και έρχεται στο σπίτι σου σε γράμμα 1-2 μέρες.  Εάν θέλεις πες μου να σε στείλω το ακριβός..  Και αυτά ήταν ένα την ημέρα ίδια ώρα,  εάν έχεις κύκλο 28 μέρες ξεκινάς την 10 λογικά στην 12- 13 θα είναι άχνη η δεύτερη γραμμή (που σημαινει αρνητικό)  και 14-15 θα είναι πιο έντονη η γραμμή. ( σημαίνει θετικό)  

Εμένα προσωπικά με αγχωνουν και για αυτό και τα άφησα,  αλλά τώρα άφησα και παρακολουθηση με την γιατρό και είπα κουραστικά να ηρεμήσω πρέπει. Έτσι απολαμβάνω τις στιγμές με τον αντρα μου και ευχομαι να γίνει το θαυματακι από μόνο του

Δ ξερω ρε κοριτσακι μ κτ πρεπει ν κανω.. ενα μηνα τ αφηνω κ ειμαι χαλαρη ενα μηνα τ πιανω κ τρελενομαι! Αλλα ακομα κ οταν δ το σκεφτομαι καν τ σωμα μ παιζει μαζι μ!!! Εχει στο ροζμαν εσυ θ ξερεις τα 15 5 ευρω αν θυμαμαι κλ!! Κ εγκυμωσυνης τ 10 ηλεκτρονικά κλιαρ μπλου 23 ευρω! Εγω εχω κύκλο 30 ημερών εκτος απο αυτον τον μηνα π ειχα 7 μερες καθυστεριση! Εβαλα τις μερες μ κ ελεγε αυτον τον μηνα ν τα ξεκινησω 8 μαρτιου! Θ δω τι θ γινει! Λεω ν ξανω ενα καθε μερα στις 3! Απλα αυτο π δ καταλαβα ειναι γτ καποιες μερες μιλούσε κ για δυο τεστ γτ αλλαζει λεει μεσα σ 10 ωρες η μονάδα δ ξερω τ ν πω.. ισως πιεστικά απλα πολυ αυτον τον μηνα μ τις 12 ωρες δουλεια καθε Μερα μ την κουραση κ το αγχος κ γ αυτο μ χαλασε ο κυκλος.. τρ η περιοδος μ τελειωνει.. ας ευχηθώ αυτη η νεα αρχη ν ειναι καλυτερη.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Anni2304 είπε:

Δ ξερω ρε κοριτσακι μ κτ πρεπει ν κανω.. ενα μηνα τ αφηνω κ ειμαι χαλαρη ενα μηνα τ πιανω κ τρελενομαι! Αλλα ακομα κ οταν δ το σκεφτομαι καν τ σωμα μ παιζει μαζι μ!!! Εχει στο ροζμαν εσυ θ ξερεις τα 15 5 ευρω αν θυμαμαι κλ!! Κ εγκυμωσυνης τ 10 ηλεκτρονικά κλιαρ μπλου 23 ευρω! Εγω εχω κύκλο 30 ημερών εκτος απο αυτον τον μηνα π ειχα 7 μερες καθυστεριση! Εβαλα τις μερες μ κ ελεγε αυτον τον μηνα ν τα ξεκινησω 8 μαρτιου! Θ δω τι θ γινει! Λεω ν ξανω ενα καθε μερα στις 3! Απλα αυτο π δ καταλαβα ειναι γτ καποιες μερες μιλούσε κ για δυο τεστ γτ αλλαζει λεει μεσα σ 10 ωρες η μονάδα δ ξερω τ ν πω.. ισως πιεστικά απλα πολυ αυτον τον μηνα μ τις 12 ωρες δουλεια καθε Μερα μ την κουραση κ το αγχος κ γ αυτο μ χαλασε ο κυκλος.. τρ η περιοδος μ τελειωνει.. ας ευχηθώ αυτη η νεα αρχη ν ειναι καλυτερη.. 

Κοπέλα μου σου έστειλα μήνυμα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου τι κάνετε πώς είσαστε ????

Εγώ περίμενα σήμερα την ακατανόμαστη αλλά τελικά δεν ήρθε και έτσι έκανα ένα τεστ το πρωί ( αυτά τα φτηνά από το ίντερνετ)  και μου βγήκε άχνη γραμμή.....   :-)

Γύρισα στο σπίτι και πήγα από το σουπερμάρκετ και πήρα άλλο και ξανά έκανα, επειδή έκανα σε κυπελλάκι λέω δε δοκιμάζω και με τα άλλα τα φτηνά από το ίντερνετ ?? Κοριτσάκια μου και τα 3 μου δείξανε άχνη γραμμή κατευθείαν!!!!!! ? ? ? 

Θα πάω στη γιατρό Παρασκευή για να δώσω αίμα.. Πωωωω δεν κρατιέμαι....  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Κοριτσάκια μου τι κάνετε πώς είσαστε ????

Εγώ περίμενα σήμερα την ακατανόμαστη αλλά τελικά δεν ήρθε και έτσι έκανα ένα τεστ το πρωί ( αυτά τα φτηνά από το ίντερνετ)  και μου βγήκε άχνη γραμμή.....   :-)

Γύρισα στο σπίτι και πήγα από το σουπερμάρκετ και πήρα άλλο και ξανά έκανα, επειδή έκανα σε κυπελλάκι λέω δε δοκιμάζω και με τα άλλα τα φτηνά από το ίντερνετ ?? Κοριτσάκια μου και τα 3 μου δείξανε άχνη γραμμή κατευθείαν!!!!!! ? ? ? 

Θα πάω στη γιατρό Παρασκευή για να δώσω αίμα.. Πωωωω δεν κρατιέμαι....  

 

received_10211020577364171.jpeg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Κοριτσάκια μου τι κάνετε πώς είσαστε ????

Εγώ περίμενα σήμερα την ακατανόμαστη αλλά τελικά δεν ήρθε και έτσι έκανα ένα τεστ το πρωί ( αυτά τα φτηνά από το ίντερνετ)  και μου βγήκε άχνη γραμμή.....   :-)

Γύρισα στο σπίτι και πήγα από το σουπερμάρκετ και πήρα άλλο και ξανά έκανα, επειδή έκανα σε κυπελλάκι λέω δε δοκιμάζω και με τα άλλα τα φτηνά από το ίντερνετ ?? Κοριτσάκια μου και τα 3 μου δείξανε άχνη γραμμή κατευθείαν!!!!!! ? ? ? 

Θα πάω στη γιατρό Παρασκευή για να δώσω αίμα.. Πωωωω δεν κρατιέμαι....  

οντως φαινεται η γραμμη!!!!!!τέλεια!!!!!!αντε αυριο για χοριακη!!!!!!!περιμενουμε νεα σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωχ ακόμη ταλαιπώρησε κορίτσι Μ; Δύσκολο με τα δόντια στην εγκυμοσύνη. Γιατί δεν ρωτάς να βρεις εναν οδοντίατρο που θα σε αναλάβει και έχει και εμπειρία στις έγκυες; Ισως Νιώσεις και πιο ασφαλής έτσι. Κορίτσια εγώ έχω την λίστα που μου εδωσαν από την κλινική. Αλλά δεν την έχω  ετοιμάσει. Λέω να ξεκινήσω από την άλλη βδομάδα να την ετοιμάζω σιγά σιγά.  Θα ξεκινήσω να παραγγέλνω και πανες, σαμπουάν κτλ.  Όντως πως πέρασε ο καιρός. Πότε ειχαμε άγχος για το αν θα ακούσουμε την καρδούλα τους, για την αυχενική... Και τώρα γραφω και με κλωτσαει 🥹 λίγοι μήνες έμειναν κορίτσια και θα τα έχουμε στην αγκαλιά μας επιτέλους 💙
    • Οι Kegel ασκήσεις κορίτσι μου είναι για τους μυς του κόλπου! Επιτρέπονται γενικά και βοηθούν στην ενδυνάμωση τους για την ώρα των εξωθήσεων!  Στο ιντερνετ μπορείς να διαβάσεις για αυτές ναι. Μάλλον με γυμνάστρια θα τα κάνω τα μαθήματα αλλά δεν έχω αποφασίσει ακόμα.
    • Με το καλό να έρθει η μπουμπού σου!! Μια χαρά είναι τα 6 κιλά! αχ εγώ 15αυγουστο που γεννάω θα είναι όλοι υπ' ατμον να φύγουν.. τεσπά δε θα το σκέφτομαι, δεν το κανα επίτηδες να γεννάω τότε! Με μαία θα κάνεις τα μαθήματα; Ασκήσεις kegel λες να βρω από ytube? Επίσης ρώτησες τον γιατρό σου αν σου επιτρέπει να τις κάνεις ή είναι κάτι εντελώς απλό και εύκολο; Είμαι λίγο άσχετη επίτου θέματος 😶
    • Αναστασία καλησπέρα! Είμαστε στην ίδια κατάσταση! Εγώ ξεκίνησα με ένσημα από 1η Απριλίου. Μέχρι πέρυσι τέλος Ιουνίου ήμουν αναπληρώτρια, αλλά λόγω της ειδικότητας που είχα κ το ότι ήμουν καθημερινά στο δρόμο και έκανα 180 χιλιόμετρα τη μέρα δεν άξιζε να το συνεχίσω. Όλα τα λεφτά στο δρόμο και στο αυτοκίνητο. Έτσι έψαξα τι δικαιούμαι. Για να μπορέσεις να πάρεις το επίδομα κύησης και λοχείας που βγαίνεις 56 μέρες πριν από την πιθανή ημερομηνία τοκετού κ 63 μέρες μετά πρέπει να έχεις 200 ένσημα τα τελευταία δύο χρόνια. Δηλαδή εγώ που έχω πιθανή 19 Σεπτεμβρίου έπρεπε από τον Ιούλιο του 2022 να έχω συμπληρώσει τα 200 ένσημα, όμως επειδή ήμουν άνεργη κι ενώ τα είχα συμπληρωμένα τα ένσημα δε θα μπορούσα να πάρω το επίδομα αυτό αν δεν ήμουν μισθωτή λόγω ασφαλείας στο ΙΚΑ. Και ξεκίνησα δουλειά για 3 μέρες 4ωρα ώστε να είμαι μισθωτή και να μπορέσω να το πάρω..τώρα πόσα λεφτά θα πάρω δε γνωρίζω. Μετά από αυτό θα γίνει η αίτηση στη ΔΥΠΑ για το επίδομα μητρότητας που έγινε 9μηνο. Στο πρώτο επίδομα κάνεις την αίτηση την 57η μέρα πριν από τον τοκετό ηλεκτρονικά στη σελίδα του ΕΦΚΑ (γι'αυτό και σου έγραψα ότι έπρεπε να έχω τα ένσημα από τον Ιούλιο του 2022).  Όσο για τη β επιπέδου να μην αγχώνεσαι!!! Όλα θα είναι τέλεια με τη μικρούλα σου!!!💞💞💞
    • Καλησπέρα κορίτσια μου. Πριν λίγο έκανα κι εγώ τη Β' επιπέδου. Όλα καλά! Κοριτσάκι 487γρ. @Raf123τράχηλος 38χιλ. με μέτρηση απο την κοιλιά. (αυχενική 35χιλ με ενδοκολπική μέτρηση)
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...