Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πόσες προσπαθούμε για μωράκι??


Petalouditsa28

Recommended Posts

στις πριν 25 λεπτά, ο/η karen είπε:

Σ ευχαριστω Κατερινα μου και εσυ οτι καλυτερο και ολες σας!Μακαρι να ηξερα τι φταιει,εχω μια σαλπιγγα και αυτη υπολειτουργει η αλλη ειναι αφαιρεμενη λογου εξωμητριου

 

Kalos hrthes kopela mou, euxomai suntoma na exeis thetika apotelesmata .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η elenaaa445 είπε:

καλωσηρθες Ρενατα!!!ευχομαι γρηγορα ευχαριστα αποτελεσματα!!θελεις να μας πεις δύο λογια για σενα??

Φυςικα! Καλώς σας βρηκα! 

Πολυκιστικες,περιοδος 6,7 φορές το χρονο οποτε ψύλλους  στα άχυρα! Εξετασεις αίματος ορμονικές (εδω ενα θεματάκι οπως ολεσ Οι γυναικες με πος)σπερματοδιαγραμμα (ντουρασελ το σπερμα μας)σαλπιγγογραφια (ανοιχτεσ Δόξα το θεό)έως και καμπύλη ζαχαρου έκανα (εδω την δεύτερη ώρα εχω θέμα κ ετσι πίνω γκουκοφαζ)ξεσκόνισμα εν ολίγης!!!!! φυςικα άνοιξα η googlitsa και έριξα κ πολυ διάβασμα σε πολλα φόρουμ αλλα χωρις άγχος ! Με βοηθούν οι μαρτυρίες άλλων γυναικών και φυςικα τα λεγόμενα διαφόρων γιατρών! Δεν ηθελα αρχικά να μπω αλλα  γενικά ειμαι αισιόδοξη κ ετσι ειπα ας κανω την αρχη!εδω κ 5 μηνες κλομιφαινη για αυγουλακια πρεγκνυλ για πρόκληση και βουρ στο  ψητό! Αν κ αυτο με το ψητό το είχαμε κ πριν να κάνουμε ελεύθερα!χιχι ! Οποτε ειναι η καλύτερη μας??

νομιζω τα ειπα ολα!

Με πίστη χαμογελο κ επιμονή θα έρθει σε όλες μας το νινί/νινακια!??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια καλημερα διαβασα ολων σας τις αποψεις και πραγματικα σας ευχαριστω πολυ...Απο οτι καταλαβα υπηρξε μια μικρη ενταση χτες οσο αφορα το κομματι των σπερματεγχυσεων και της εξωσωματικης δεν πιστευω οτι καμια μας εδω εχει την προθεση να την πει ας πουμε στην αλλη λογω οτι ολες παλευουμε για τον ιδιο σκοπο αν η finally ακουστηκε καπως ηταν γιατι απ οτι διαβαζω εχει προσπαθησει πολυ για να τα καταφερει οπως ολες μας αλλωστε και καμια φορα οταν μπαινουμε μεσα σε αυτο τον κυκεωνα που λεγεται νοσοκομεια, γιατροι, εξετασεις κτλ νιωθουμε ξαφνικα μπερδεμενες απογοητευμενες ανησυχες θυμωμενες γιατι ειναι μια διαδικασια που καμια μας δεν ονειρευοταν οταν σκεφτομασταν να κανουμε τα παιδακια μας δυστυχως πολλοι γιατροι μας βλεπουν ως χρημα και αυτο ειναι το ασχημο της υποθεσης να παιζεις με την ελπιδα του αλλου. Πιστευω στην θετικη ενεργεια των ανθρωπων και αν ειμαστε ολες μαζι σε αυτο , στηριζει η μια την αλλη και υπαρχει καλο κλιμα οπως αυτο που υπαρχει εδω θα τα καταφερουμε και το 2017 θα ειναι η χρονια ολων μας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Renata7 είπε:

Φυςικα! Καλώς σας βρηκα! 

Πολυκιστικες,περιοδος 6,7 φορές το χρονο οποτε ψύλλους  στα άχυρα! Εξετασεις αίματος ορμονικές (εδω ενα θεματάκι οπως ολεσ Οι γυναικες με πος)σπερματοδιαγραμμα (ντουρασελ το σπερμα μας)σαλπιγγογραφια (ανοιχτεσ Δόξα το θεό)έως και καμπύλη ζαχαρου έκανα (εδω την δεύτερη ώρα εχω θέμα κ ετσι πίνω γκουκοφαζ)ξεσκόνισμα εν ολίγης!!!!! φυςικα άνοιξα η googlitsa και έριξα κ πολυ διάβασμα σε πολλα φόρουμ αλλα χωρις άγχος ! Με βοηθούν οι μαρτυρίες άλλων γυναικών και φυςικα τα λεγόμενα διαφόρων γιατρών! Δεν ηθελα αρχικά να μπω αλλα  γενικά ειμαι αισιόδοξη κ ετσι ειπα ας κανω την αρχη!εδω κ 5 μηνες κλομιφαινη για αυγουλακια πρεγκνυλ για πρόκληση και βουρ στο  ψητό! Αν κ αυτο με το ψητό το είχαμε κ πριν να κάνουμε ελεύθερα!χιχι ! Οποτε ειναι η καλύτερη μας??

νομιζω τα ειπα ολα!

Με πίστη χαμογελο κ επιμονή θα έρθει σε όλες μας το νινί/νινακια!??

Ρενατα καλως ηρθες!ευχομαι ολα να πανε καλα στην προσπαθεια που κανεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η elsa1982 είπε:

κοριτσια καλημερα διαβασα ολων σας τις αποψεις και πραγματικα σας ευχαριστω πολυ...Απο οτι καταλαβα υπηρξε μια μικρη ενταση χτες οσο αφορα το κομματι των σπερματεγχυσεων και της εξωσωματικης δεν πιστευω οτι καμια μας εδω εχει την προθεση να την πει ας πουμε στην αλλη λογω οτι ολες παλευουμε για τον ιδιο σκοπο αν η finally ακουστηκε καπως ηταν γιατι απ οτι διαβαζω εχει προσπαθησει πολυ για να τα καταφερει οπως ολες μας αλλωστε και καμια φορα οταν μπαινουμε μεσα σε αυτο τον κυκεωνα που λεγεται νοσοκομεια, γιατροι, εξετασεις κτλ νιωθουμε ξαφνικα μπερδεμενες απογοητευμενες ανησυχες θυμωμενες γιατι ειναι μια διαδικασια που καμια μας δεν ονειρευοταν οταν σκεφτομασταν να κανουμε τα παιδακια μας δυστυχως πολλοι γιατροι μας βλεπουν ως χρημα και αυτο ειναι το ασχημο της υποθεσης να παιζεις με την ελπιδα του αλλου. Πιστευω στην θετικη ενεργεια των ανθρωπων και αν ειμαστε ολες μαζι σε αυτο , στηριζει η μια την αλλη και υπαρχει καλο κλιμα οπως αυτο που υπαρχει εδω θα τα καταφερουμε και το 2017 θα ειναι η χρονια ολων μας

Γεια σου Ελσακι ειμαι νεα ! Ειμαι σε χώρο εργασίας που ακούω πολλα! Λοιπον εισαι εδω για να συλλέγεις εμπειρίες και απόψεις ! Όλες προσπαθούμε να βρούμε τις απαντήσεις μας απο πραγματικές μαρτυρίες! Αλλα συμβουλή εσυ κ εγω και η αλλες ειμαςτε μονάδες διαφορετικές! Οι σύντροφοι μας το ιδιο! Άλλαξε όσους γιατρούς χρειαστεί έως ότου πεις εδω τα καταθέτω εμπιστεύομαι κ με χαμογελο τον ακολουθείς! 

Εαν θες την δίκη μου άποψη λοιπον σπερματέγχυση συνήθως γινετε όταν το σπερμα ειναι αργουτσικο κ όταν η τραχηλική σου βλενη δεν ειναι φιλική ! Διαφορετικά Ελσακι μου κανε επαφές και ευχαριστήσουμε το !!!!!!

ερωτας αγάπη πίστη αισιοδοξία! ??

φιλικα Ρενάτα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η elsa1982 είπε:

Ρενατα καλως ηρθες!ευχομαι ολα να πανε καλα στην προσπαθεια που κανεις

Ευχαριστω πολυ Ελσα μου! Και σε σενα οτι καλυτερο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η karen είπε:

Σ ευχαριστω Κατερινα μου και εσυ οτι καλυτερο και ολες σας!Μακαρι να ηξερα τι φταιει,εχω μια σαλπιγγα και αυτη υπολειτουργει η αλλη ειναι αφαιρεμενη λογου εξωμητριου

 

Δλδ στις τόσες προσπάθειες,μονο μια πετύχατε και εγινε έξωμητριο???.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Kopela mou ksereis poso se ektimw ..autes oi perigrafes sou se ola ta themata me ekplhsoun kathe fora, dustuxws etsi einai peftoume kathe fora me apotwmh progeiwsh, alla den mporw egw proswpika na mhn entharrunw mia kopela,pisteuw oti otan kapoios skeftetai thetika automata auksanei tis pithanothtes .

sthn dikia mou periptwsh pisteuw h thelw na pisteuw oti einai to agxos(ksereis den exw kanei eksetaseis ktl) kai thn pohgoumenh fora pou ekana ton uperhxo kai phga na tis milhsw me diekopse kai mou eipe eisai mikrh den prepei na agxwnesai. (27 sta 28) 

Καλημέρα κοριτσάκι μου όμορφο.. Η εκτίμηση είναι αμοιβαία....              Οσο για το ηλικιακο κομματι εισαι όντως μικρούλα. Μακάρι να ήμουν κ εγω 6 χρόνια μικρότερη.. Παρόλα αυτά ο τρόπος αντιμετώπισης των γιατρών της Γερμανίας δε με βρίσκει καθολου σύμφωνη.. Και αν θες την ταπεινή μου άποψη δεν είναι σωστό να συστηνουν φάρμακα σε μια γυναίκα εφόσον δεν έχει ελεγχθεί το σπέρμα, το οποίο μπορεί να ευθύνεται για την όλη κατάσταση.. Είναι σαν να δίνανε σε μένα χάπια για ωορρηξια με τις εξετάσεις που έχω (οι οποιες είναι πολυ καλες) και να μη δινανε τίποτα στον άντρα μου που έχει σπερματοζωάρια 1/3 από αυτά που θα έπρεπε να έχει για  να θεωρείται γόνιμος.. Τέλος παντων. Θα τη βρεις την άκρη σύντομα ελπίζω.  Οσον αφορά την ενθάρρυνση σε μια κοπέλα που προχωρά σε ένα τέτοιο εγχείρημα υποβοηθούμενης σύλληψης νομιζω πως πρέπει να το σκεφτόμαστε πιο σφαιρικά το θεμα... Φυσικά να ενθαρρύνουμε καπως την οποιαδήποτε κοπέλα αλλά όχι να της μεταδιδουμε τη σιγουριά.. Υπάρχει διαφορά ανάμεσα στα δυο.. Είναι μια λεπτή γραμμή.. Σημασία δεν έχει τι θα θέλαμε αλλά τι συμβαίνει στην πραγματικότητα.. Και εγώ θα ήθελα με όλη τη δύναμη της ψυχής μου να μείνω εγκυος φυσιολογικά και να κάνω 3 παιδιά.. (εννοειται πως δεν εχω διαθεση να μπλεξω με εξωσωματικες και ότι αυτό συνεπαγεται). Δυστυχώς ομως  ειτε μου αρεσει ειτε οχι αυτο δε γίνεται.. Αν εσείς όλες με πεισετε ότι θα αυτο θα γινει πραγματικοτητα και δε γινει μετα ο πόνος μου θα ειναι τριπλάσιος....... Και να ξέρεις υπάρχουν άνθρωποι που όταν πέφτουν δεν ξανασηκωνονται τόσο εύκολα... Για αυτο κατ'εμε το πράγμα θέλει και λιγη αυτοσυγκράτηση.. Να μην αεροβατουμε και να μη χτιζουμε παλλατια στην αμμο. Εξ ου και προσέχω πολύ πως θα μιλήσω στην κάθε κοπέλα εδώ πέρα.. Φυσικά η κάθε μια ειναι ελεύθερη να κάνει ότι θέλει.. Εγω σαν πιο παλια ειπα τι εχω παρατηρήσει οτι συμβαίνει.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Renata7 είπε:

Φυςικα! Καλώς σας βρηκα! 

Πολυκιστικες,περιοδος 6,7 φορές το χρονο οποτε ψύλλους  στα άχυρα! Εξετασεις αίματος ορμονικές (εδω ενα θεματάκι οπως ολεσ Οι γυναικες με πος)σπερματοδιαγραμμα (ντουρασελ το σπερμα μας)σαλπιγγογραφια (ανοιχτεσ Δόξα το θεό)έως και καμπύλη ζαχαρου έκανα (εδω την δεύτερη ώρα εχω θέμα κ ετσι πίνω γκουκοφαζ)ξεσκόνισμα εν ολίγης!!!!! φυςικα άνοιξα η googlitsa και έριξα κ πολυ διάβασμα σε πολλα φόρουμ αλλα χωρις άγχος ! Με βοηθούν οι μαρτυρίες άλλων γυναικών και φυςικα τα λεγόμενα διαφόρων γιατρών! Δεν ηθελα αρχικά να μπω αλλα  γενικά ειμαι αισιόδοξη κ ετσι ειπα ας κανω την αρχη!εδω κ 5 μηνες κλομιφαινη για αυγουλακια πρεγκνυλ για πρόκληση και βουρ στο  ψητό! Αν κ αυτο με το ψητό το είχαμε κ πριν να κάνουμε ελεύθερα!χιχι ! Οποτε ειναι η καλύτερη μας??

νομιζω τα ειπα ολα!

Με πίστη χαμογελο κ επιμονή θα έρθει σε όλες μας το νινί/νινακια!??

Κοπελα μου υπαρχουν αρκετά κοριτσια με ΠΟΣ εδω για να ανταλλάσσεται απόψεις..καλως μας ήλθες και παλι..και γω διαβάζω καιρό..και πηρα την απόφαση να γράψω τον Δεκέμβρη που μάσα πέρασε..και μεσα σε τοσο λιγο χρόνο,νιώθω πως εχω βρει τις συνοδοιπόρους μου,σε ενα ταξίδι που νομιζα πως ειναι μονο για μενα και τον αντρα μου..Εδω αφήνουμε σκέψεις,συναισθήματα,εμπειρίες..και απο εδω περνουμε ολες πιστευω,δύναμη,αισιοδοξία και πίστη!!!και οταν πέφτουμε,απλώνονται απανωτά τα χερια των υπολοίπων και ετσι ειναι απίθανο να μην σηκωθείς στο Τσακ μπαμ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Gelie είπε:

Καλημέρα κοριτσάκι μου όμορφο.. Η εκτίμηση είναι αμοιβαία....              Οσο για το ηλικιακο κομματι εισαι όντως μικρούλα. Μακάρι να ήμουν κ εγω 6 χρόνια μικρότερη.. Παρόλα αυτά ο τρόπος αντιμετώπισης των γιατρών της Γερμανίας δε με βρίσκει καθολου σύμφωνη.. Και αν θες την ταπεινή μου άποψη δεν είναι σωστό να συστηνουν φάρμακα σε μια γυναίκα εφόσον δεν έχει ελεγχθεί το σπέρμα, το οποίο μπορεί να ευθύνεται για την όλη κατάσταση.. Είναι σαν να δίνανε σε μένα χάπια για ωορρηξια με τις εξετάσεις που έχω (οι οποιες είναι πολυ καλες) και να μη δινανε τίποτα στον άντρα μου που έχει σπερματοζωάρια 1/3 από αυτά που θα έπρεπε να έχει για  να θεωρείται γόνιμος.. Τέλος παντων. Θα τη βρεις την άκρη σύντομα ελπίζω.  Οσον αφορά την ενθάρρυνση σε μια κοπέλα που προχωρά σε ένα τέτοιο εγχείρημα υποβοηθούμενης σύλληψης νομιζω πως πρέπει να το σκεφτόμαστε πιο σφαιρικά το θεμα... Φυσικά να ενθαρρύνουμε καπως την οποιαδήποτε κοπέλα αλλά όχι να της μεταδιδουμε τη σιγουριά.. Υπάρχει διαφορά ανάμεσα στα δυο.. Είναι μια λεπτή γραμμή.. Σημασία δεν έχει τι θα θέλαμε αλλά τι συμβαίνει στην πραγματικότητα.. Και εγώ θα ήθελα με όλη τη δύναμη της ψυχής μου να μείνω εγκυος φυσιολογικά και να κάνω 3 παιδιά.. (εννοειται πως δεν εχω διαθεση να μπλεξω με εξωσωματικες και ότι αυτό συνεπαγεται). Δυστυχώς ομως  ειτε μου αρεσει ειτε οχι αυτο δε γίνεται.. Αν εσείς όλες με πεισετε ότι θα αυτο θα γινει πραγματικοτητα και δε γινει μετα ο πόνος μου θα ειναι τριπλάσιος....... Και να ξέρεις υπάρχουν άνθρωποι που όταν πέφτουν δεν ξανασηκωνονται τόσο εύκολα... Για αυτο κατ'εμε το πράγμα θέλει και λιγη αυτοσυγκράτηση.. Να μην αεροβατουμε και να μη χτιζουμε παλατια στην αμμο. Εξ ου και προσέχω πολύ πως θα μιλήσω στην κάθε κοπέλα εδώ πέρα.. Φυσικά η κάθε μια ειναι ελεύθερη να κάνει ότι θέλει.. Εγω σαν πιο παλια ειπα τι εχω παρατηρήσει οτι συμβαίνει.. 

Κοριτσακι μου Καλημερα..αν διαβάσει κανεις τα σχόλια μου,δεν προσπάθησα να δημιουργήσω καποια σιγουρια στην κοπελα που με ρώτησε..της μετέφερα απλα αυτα που μου είπε ο γιατρός μου..σωστά η λάθος δεν το γνωρίζω..γίαυτο ειμαστε εδω για να ανταλλάσσουμε απόψεις,η φίλη μας finally (εχει παρατηρηθεί καποιες φορές,οχι μονο απο εμενα) εχει ενα τροπο λιγο "απόλυτο".. και γίνει να γινεται λιγο προσβλητική με εκφράσεις του τύπου "λέει μπαρούφες"..Εγω προσωπικά εχω επιλέξει να μην  βάλω μεσα μου και να προσπεράσω αυτού του είδους τα σχόλια..τα παίρνω καλοπροεραιτα..Μια αλλη φίλη,με όμορφο τροπο θεωρώ,της εξέφρασε μια δυσαρέσκεια,εγω παλι της ειπα οτι δεν προσβλήθηκα,και εκεινη μίλησε μετα για το οτι δεν θελει να χρυσώνει χαπια..Άλλο το να μιλας για της εμπειρίες σου,και άλλο να γινεσαι απόλυτος η και προσβλητικός..Θα το ξαναπώ,δεν προσπάθησα να δημιουργήσω καμια βεβαιότητα στην κοπελα,ουτως η άλλως θα μιλήσει πρωτα με τον γιατρό της,οποτε θα της λύσει ολες τις απορίες της..Αυτο και μονο,το οποίο ανέφερα,νομιζω εξηγεί τον τροπο που αντιμετωπίζω ολες τις καταστάσεις..Ο πιο αρμόδιος ειναι ο ιατρός..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Κατερινάκι/only love είπε:

Κοριτσακι μου Καλημερα..αν διαβάσει κανεις τα σχόλια μου,δεν προσπάθησα να δημιουργήσω καποια σιγουρια στην κοπελα που με ρώτησε..της μετέφερα απλα αυτα που μου είπε ο γιατρός μου..σωστά η λάθος δεν το γνωρίζω..γίαυτο ειμαστε εδω για να ανταλλάσσουμε απόψεις,η φίλη μας finally (εχει παρατηρηθεί καποιες φορές,οχι μονο απο εμενα) εχει ενα τροπο λιγο "απόλυτο".. και γίνει να γινεται λιγο προσβλητική με εκφράσεις του τύπου "λέει μπαρούφες"..Εγω προσωπικά εχω επιλέξει να μην  βάλω μεσα μου και να προσπεράσω αυτού του είδους τα σχόλια..τα παίρνω καλοπροεραιτα..Μια αλλη φίλη,με όμορφο τροπο θεωρώ,της εξέφρασε μια δυσαρέσκεια,εγω παλι της ειπα οτι δεν προσβλήθηκα,και εκεινη μίλησε μετα για το οτι δεν θελει να χρυσώνει χαπια..Άλλο το να μιλας για της εμπειρίες σου,και άλλο να γινεσαι απόλυτος η και προσβλητικός..Θα το ξαναπώ,δεν προσπάθησα να δημιουργήσω καμια βεβαιότητα στην κοπελα,ουτως η άλλως θα μιλήσει πρωτα με τον γιατρό της,οποτε θα της λύσει ολες τις απορίες της..Αυτο και μονο,το οποίο ανέφερα,νομιζω εξηγεί τον τροπο που αντιμετωπίζω ολες τις καταστάσεις..Ο πιο αρμόδιος ειναι ο ιατρός..

Κατερινακι μου γλυκό προς Θεού... ... Δεν είπα τίποτα για σενα.... Για τους γιατρούς που μας πουλάνε ψεύτικες ελπίδες είπα και για εμάς που έχοντας την ανάγκη να πιστέψουμε κ να ζήσουμε το όνειρο ενθουσιαζομαστε υπέρ το δέον! Μια γενική διαπίστωση εκανα.. ώστε εάν θέλουμε να την έχουμε σε μια γωνίτσα του μυαλού μας..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Finally είπε:

Προτιμω να μαι επικριτικη παρα να αφηνω στην αγνοια

Δεν θα μπω πραγματθκα στη διαδικασια να ξαναγραψω...αν δεν μπορειτε να καταλαβαιτε γιατι ενας ανθρωπος που πετυχε γραφει κ σας διαβαζει....

 

 

Κορίτσι μου Καλημερα,ελπιζω να χαλαρώσες απο εχθες,γιατι η αληθεια ειναι πως μόνη σου εκνευρίστηκες..ολες μας εδω ανταλλάσσουμε απόψεις..λάθος οι σωστές δεν εχει και τοσο σήμασια,σημασία εχει να σεβόμαστε η μια την αλλη,και να προσπαθούμε να μιλήσουμε ανοιχτά,και αν καποια νιωσει να προσβάλλεται η να στεναχωριέται για μενα πρεπει να το λέει για να Ξεπερνιέται το θέμα..Διάλογο κανουμε..μπορω να κατανοήσω πως οι ορμονες σου λόγο της κατάστασης μπορει να σε κάνουν καποιες φορές να "μιλας" έντονα,,αλλα σε παρακαλώ προσπαθησε να δεις πως ολες μας μιλαμε καλοπροεραιτα,χωρις να προσπαθούμε να κανουμε τις υπόλοιπες να πετούν στα σύννεφα..άλλο παρότρυνση,άλλο ουτοπία..Αν εγω θελω να ζω στον κόσμο μου(τυχαίο παράδειγμα φέρνω) τοτε οτι και να μου πουν οι υπόλοιπες,θα ζω αυτο που εχω επιλέξει..Εδω πρεπει να υπαρχει σεβασμός στην προσωπικότητα της καθε μιας ανεξερετως..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Gelie είπε:

Κατερινακι μου γλυκό προς Θεού... ... Δεν είπα τίποτα για σενα.... Για τους γιατρούς που μας πουλάνε ψεύτικες ελπίδες είπα και για εμάς που έχοντας την ανάγκη να πιστέψουμε κ να ζήσουμε το όνειρο ενθουσιαζομαστε υπέρ το δέον! Μια γενική διαπίστωση εκανα.. ώστε εάν θέλουμε να την έχουμε σε μια γωνίτσα του μυαλού μας..

Για μενα πάνω απο ολα εδωμεσα παίζει ρόλο να σεβόμαστε η μια την αλλη..Αρκετά προβληματα εχουμε να αντιμετωπίσουμε ο καθένας σπιτι του..πέραν του θέματος για το οποίο παλεύουμε ολες,οποτε ανταλλάσουμε απόψεις και ολα θα ξεπερνιούνται!!????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Renata7 καλως έρθες!

Και εγω 27 στα 28 με συνδρομο πολυκυστικών ωοθηκών, μπορεί και 2-3 κύκλοι μόνο σε ένα χρόνο...ευτυχως σάλπιγγες διαβατες και σπέρμα ντουρασελ! κι εγω έχω ήδη 5 κύκλους κλομιφαίνης στο ιστορικό μου, θα δούμε και τον επόμενο και βλέπουμε πως θα προχωρήσουμε... Καλό κουράγιο.. καλή δύναμη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@peacock τελεια ειμαςτε μια Χαρουλα λοιπον απλα λίγο ιδιαίτερες σαν γυναικες Χαχαχα! Με χαμογελο θα έρθει! Ειμαι σίγουρη! Ποια χάπια σου δίνει εγω ξεκίνησα αρχικά με σερπαφαρ και αυτο το μηνα πήρα φεμαρα όπου κ είδα για πρώτη φορά τρια ωριμα????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Renata7 είπε:

@peacock τελεια ειμαςτε μια Χαρουλα λοιπον απλα λίγο ιδιαίτερες σαν γυναικες Χαχαχα! Με χαμογελο θα έρθει! Ειμαι σίγουρη! Ποια χάπια σου δίνει εγω ξεκίνησα αρχικά με σερπαφαρ και αυτο το μηνα πήρα φεμαρα όπου κ είδα για πρώτη φορά τρια ωριμα????

δεν εχω ιδεα τι είναι τα φεμαρα... τι είναι? εγω με σερπαφαρ και pregnyl 5000 και glucophage εννοειται! Εγω δε θα το ελεγα ιδιαίτερες... θα το λεγα τεμπελχανίο... χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η Κατερινάκι/only love είπε:

Κοπελα μου υπαρχουν αρκετά κοριτσια με ΠΟΣ εδω για να ανταλλάσσεται απόψεις..καλως μας ήλθες και παλι..και γω διαβάζω καιρό..και πηρα την απόφαση να γράψω τον Δεκέμβρη που μάσα πέρασε..και μεσα σε τοσο λιγο χρόνο,νιώθω πως εχω βρει τις συνοδοιπόρους μου,σε ενα ταξίδι που νομιζα πως ειναι μονο για μενα και τον αντρα μου..Εδω αφήνουμε σκέψεις,συναισθήματα,εμπειρίες..και απο εδω περνουμε ολες πιστευω,δύναμη,αισιοδοξία και πίστη!!!και οταν πέφτουμε,απλώνονται απανωτά τα χερια των υπολοίπων και ετσι ειναι απίθανο να μην σηκωθείς στο Τσακ μπαμ!!!

@Κατερινάκι/only love μονο με αγάπη οπως το λες! Δεν πέφτω αλήθεια ειμαι κολώνα! Εχω άλλο σκεπτικό ολα γίνονται για να γίνονται έχουμε ακούσει θαύματα και πραγματα! Εαν θελει εκει ψηλά σίγουρα θα έρθει ! Εαν δεν θελει παλι για κάποιο λογο θα ειναι ! Ψυχολογία αριστοτατη !???άρα ισως εγω απλώσω τα χερια μου για οποία χρειαστεί ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η peacock είπε:

δεν εχω ιδεα τι είναι τα φεμαρα... τι είναι? εγω με σερπαφαρ και pregnyl 5000 και glucophage εννοειται! Εγω δε θα το ελεγα ιδιαίτερες... θα το λεγα τεμπελχανίο... χαχαχα

Χαχαχαχα @peacock ! Με έκανες κ γέλασα! Μια χαρά ! Κληρονομικότητα! Χαχαχα! Οπως μας έκαναν οι μητέρες μας θα κάνουμε κι εμεις! Εγω τα βλεπω ετσι κύστη απο δω κυστη απο Κει μεγαλείο !!! Σαν το εμενταλ δυο κουκλες ωοθήκες! Εμ τι αλλες εχουν; οχι ! Άρα αυτές που έχουμε ειμαςτε έργο τέχνης ! Τα φεμαρα ειναι πιο ακριβά γύρω στα65€ αλλα αν στα γράψει 14€ νομίζω αλλα ειναι ενα κουτι δυο κύκλους ! Κάνει καλυτερο ενδομήτριο ! Εαν διαβάσεις στο google θα δεις οτι τα φόνους για καρκίνο μαστού αλλα εχουν πολυ καλα αποτελεσματα σε εμάς! Τα σερπαφαρ ρίχνουν το ενδομήτριο μετα απο τρεις με τέσσερις κύκλους  κ έκανα εγω προσωπικά μονο ενα!! Τωρα με αυτα και παχύ ενδομήτριο κ τρια !!!! ΜΑ ΤΡΙΑ;;;; πετούσα απο τη χαρά μου πρώτη φορά! Αλλα κ παλι χαλαρώνω κ συνεχίζω τη ζωη μου το εχω δει σαν ενα παιχνίδι ζωής! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Renata7 είπε:

Χαχαχαχα @peacock ! Με έκανες κ γέλασα! Μια χαρά ! Κληρονομικότητα! Χαχαχα! Οπως μας έκαναν οι μητέρες μας θα κάνουμε κι εμεις! Εγω τα βλεπω ετσι κύστη απο δω κυστη απο Κει μεγαλείο !!! Σαν το εμενταλ δυο κουκλες ωοθήκες! Εμ τι αλλες εχουν; οχι ! Άρα αυτές που έχουμε ειμαςτε έργο τέχνης ! Τα φεμαρα ειναι πιο ακριβά γύρω στα65€ αλλα αν στα γράψει 14€ νομίζω αλλα ειναι ενα κουτι δυο κύκλους ! Κάνει καλυτερο ενδομήτριο ! Εαν διαβάσεις στο google θα δεις οτι τα φόνους για καρκίνο μαστού αλλα εχουν πολυ καλα αποτελεσματα σε εμάς! Τα σερπαφαρ ρίχνουν το ενδομήτριο μετα απο τρεις με τέσσερις κύκλους  κ έκανα εγω προσωπικά μονο ενα!! Τωρα με αυτα και παχύ ενδομήτριο κ τρια !!!! ΜΑ ΤΡΙΑ;;;; πετούσα απο τη χαρά μου πρώτη φορά! Αλλα κ παλι χαλαρώνω κ συνεχίζω τη ζωη μου το εχω δει σαν ενα παιχνίδι ζωής! 

το τσεκάρουμε σε κάθε κύκλο και εχω πολυ καλό ενδομήτριο, παχύ-παχύ οπότε μου λεει οτι δε χρειάζεται να πάρω κάτι.. Πόσους κύκλους με κλομιφαίνη σου εχει πει οτι μπορείς να κάνεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όσους χρειάζεται μου ειπε οτι δεν υπαρχει πρόβλημα όταν κάθε μηνα παρακολούθησε!ο κίνδυνος σε αυτές τις περιπτώσεις ειναι η υπερδιέγερση τιποτα άλλο! Πέραν φυςικα το οτι ειναι ορμόνες κ ποσο αντέχεις τις ψιλό παρενέργειες πρηξίματα θολή όραση κτλ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Renata7 είπε:

Ααααα ξεχασα εισαι τελεια λοιπον με παχύ ενδομήτριο ώστε να τρυπώσουν τα μωράκια σου?

Σταμάτησες στους 3 μήνες κλομιφαίνης και ξεκίνησες πάλι ή συνεχόμενα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Κατερινάκι/only love είπε:

Δλδ στις τόσες προσπάθειες,μονο μια πετύχατε και εγινε έξωμητριο???.

Καμια  η εξωμητριος ηταν φυσιολογικα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η peacock είπε:

Σταμάτησες στους 3 μήνες κλομιφαίνης και ξεκίνησες πάλι ή συνεχόμενα?

Συνεχόμενα τέσσερις με σερπαφαρ κ αυτο το μηνα τα φεμαρα! Και φυςικα πρεγνυλ! Τις προηγούμενες ηταν ενα αυγουλακια κ πήρα 5000 πρεγνυλ κ αυτο το μηνα δυο των 5000 γιατί ξεπετάχτηκαν τρια τα μωρά μου??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...