Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πόσες προσπαθούμε για μωράκι??


Petalouditsa28

Recommended Posts

Καλημέρα κοριτσια μου!! Είπα να ανοίξω αυτο το θέμα για να μοιραστούμε ολες μας τις αγωνιες μας, τους φοβους μας και κυρίως τις ΕΛΠΙΔΕΣ μας... 

Προσπαθώ και εγώ για το σπορακι μου.. 

Εννοείτε πως θα ήθελα να συμμετέχουν και οι κοπέλες που ήδη εχουν σπορακι στη κοιλίτσα τους..ας μη ξεχνάμε οτι ολες περνάμε την αγωνια μας!! 

Σας φιλω!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιά σας και από εμένα ... έχω ξεκινήσει διαδικασία σπερματεγχυση ς μετά από χρόνια προσπάθειας.... είμαι 31 ξέρω δεν θα πετύχει με την πρώτη αλλά δεν πειράζει θα προσπαθώ μέχρι να πετύχει.... αυτά!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλησπέρα σε όλες!

Μετά από ένα χρόνο προσπαθειών και σύνδρομο πολυκυστικών ωοθηκών ήρθε ο καιρός για σπερμοδιάγραμμα και σαλπιγγογραφία, των οποίων τα αποτελέσματα ευτυχώς ήταν αρκετά καλά! Ο γιατρός που ξεκίνησε να με παρακολουθεί είναι ο κ. Μακράκης Ευάγγελος (έχει εξειδίκευση είναι η γονιμότητα) και με τον οποίο έχω ραντεβού στις 22/11 να συζητήσουμε και να ξεκινήσω σερπαφαρ + ένεση (δε ξερω ακόμα πως λέγεται) για να σπάσει το αυγουλάκι.

Υπάρχει κάποια άλλη κοπέλα που να προσπαθεί με τον ίδιο τρόπο;

Υπάρχει κάποια κοπέλα που έχει εμπειρία με τον κο. Μακράκη;

Εύχομαι σε όλες τις κοπέλες εδώ να τους έρθουν έτσι όπως το ονειρεύονται με ένα μεγάλο + στο τεστ εγκυμοσύνης!

Καλη συνέχεια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η ΝΤΙΑ30 είπε:

Γιά σας και από εμένα ... έχω ξεκινήσει διαδικασία σπερματεγχυση ς μετά από χρόνια προσπάθειας.... είμαι 31 ξέρω δεν θα πετύχει με την πρώτη αλλά δεν πειράζει θα προσπαθώ μέχρι να πετύχει.... αυτά!!!!

Σου εύχομαι ολόψυχα να πετύχεις με την 1η!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και απ εμενα!!η απαντηση στον τιτλο Πολλεςςςς!!!!δυστυχως!!!

Εγω κοριτσια εχω κανει 2 αποτυχημενες σπερματεχυνσεις εχω αλλαξει 5 γιατρους και καλα τους καλους αυτους που βγαινουν στην τηλεοραση αλλα ολοι τους κοιτανε τα money!!δυστυχως!!δεν μου ειπε κανεις οτι πρεπει να κατεβει ο θυροειδης γ να μπορεσουμε πιο ανετα ν πιασουμε το μψρακι μας!!τελος παντων ο θυροειδης κατεβηκε και προσπαθουμε μονοι μας με τον αντρουλη μ !με μο η βοηθεια την στηριξη της γιατρου μας και χαπιων βεβαιως βεβαιως γ να κανω περισοτερα αβγουλακια!!!

Αυτα τα νεα μου!

????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η peacock είπε:

Σου εύχομαι ολόψυχα να πετύχεις με την 1η!

Ευχαριστώ κορίτσι Μου μακάρι και σε εσένα όλα καλά να πάνε

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η peacock είπε:

Kαλησπέρα σε όλες!

Μετά από ένα χρόνο προσπαθειών και σύνδρομο πολυκυστικών ωοθηκών ήρθε ο καιρός για σπερμοδιάγραμμα και σαλπιγγογραφία, των οποίων τα αποτελέσματα ευτυχώς ήταν αρκετά καλά! Ο γιατρός που ξεκίνησε να με παρακολουθεί είναι ο κ. Μακράκης Ευάγγελος (έχει εξειδίκευση είναι η γονιμότητα) και με τον οποίο έχω ραντεβού στις 22/11 να συζητήσουμε και να ξεκινήσω σερπαφαρ + ένεση (δε ξερω ακόμα πως λέγεται) για να σπάσει το αυγουλάκι.

Υπάρχει κάποια άλλη κοπέλα που να προσπαθεί με τον ίδιο τρόπο;

Υπάρχει κάποια κοπέλα που έχει εμπειρία με τον κο. Μακράκη;

Εύχομαι σε όλες τις κοπέλες εδώ να τους έρθουν έτσι όπως το ονειρεύονται με ένα μεγάλο + στο τεστ εγκυμοσύνης!

Καλη συνέχεια!

Εγώ κοπέλα μου τελειωσα την κυριακη τα σεπραφαρ αύριο έχω ραντεβού με την γυναικολόγο μου να κάνουμε υπέροχο  να δούμε που βρισκόμαστε από αύριο θα ξέρω περισσότερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η ΝΤΙΑ30 είπε:

Εγώ κοπέλα μου τελειωσα την κυριακη τα σεπραφαρ αύριο έχω ραντεβού με την γυναικολόγο μου να κάνουμε υπέροχο  να δούμε που βρισκόμαστε από αύριο θα ξέρω περισσότερα

Όλα να πάνε καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η ΝΤΙΑ30 είπε:

Εγώ κοπέλα μου τελειωσα την κυριακη τα σεπραφαρ αύριο έχω ραντεβού με την γυναικολόγο μου να κάνουμε υπέροχο  να δούμε που βρισκόμαστε από αύριο θα ξέρω περισσότερα

Όλα να πάνε καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalispera kai apo mena! eimai 29 xronwn prospathw edw kai ena xrono  me oles tis eksetaseis na vgainoun kala mono p exw kai gw polukistikes alla me sxetika stathero kuklo! an den meinw gia na 3 mino akoma tha paw na kanw kai gw auti ti diadikasia me ta xapia kai tin enesi p spazei to augoulaki!! gia na doume!! 

euxomai kali epituxia se oles mas kai na gemizei auto to thema me anakoinwseis gia mwrakia polu polu suntomaaaaaaa!!!! 

thetiki diathesi koritsakia mou!!! ola tha ginoun!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα!!προσπαθουμε δεκα μηνες αλλα τπτ...σπερμοδιαγραμμα καλο αν δν ερθει το μωρακι σε δυο μηνες θα ξαναπαμε στ γιατρο για να μ δώσει χαπια..μ ειπε οχι σαλπιγγογραφια ακομα.ειμαι 26 με σταθερο κυκλο..αυτα..πολυ απογοητευμενη ειδικα σημερα π μ ηρθαν τα καφε αρα σ κανα δυο μερες θα ερθει η ακατανομαστη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η elena90 είπε:

Καλησπερα!!προσπαθουμε δεκα μηνες αλλα τπτ...σπερμοδιαγραμμα καλο αν δν ερθει το μωρακι σε δυο μηνες θα ξαναπαμε στ γιατρο για να μ δώσει χαπια..μ ειπε οχι σαλπιγγογραφια ακομα.ειμαι 26 με σταθερο κυκλο..αυτα..πολυ απογοητευμενη ειδικα σημερα π μ ηρθαν τα καφε αρα σ κανα δυο μερες θα ερθει η ακατανομαστη..

Καλησπέρα!

Σίγουρα δεν είμαι γιατρός αλλά ξέρω ότι είναι καλύτερο πριν ξεκινήσεις χάπια να κάνεις πρώτα σαλπιγγογραφία, έτσι ώστε να δουν αν οι σάλπιγγες είναι εντάξει ή αν έχουν τυχόν συμφύσεις κτλ. Η σαλπιγγογραφία είναι άσχετη εξέταση με το αποτέλσμα του σπερμοδιαγράμματος... Ξέρω περίπτωση που ξεκίνησε χαπια κτλ και στο τέλος  έπειτα από σαλπιγγογραφία βρήκαν ότι δε γινόταν κάτι γιατί οι σάλπιγγες ήταν ελαφρώς βουλωμένες και το έφτιαξαν. 

Όλα να σου πάνε όπως θες και σύντομα ενα μεγάλο + στο τεστ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η elena90 είπε:

Καλησπερα!!προσπαθουμε δεκα μηνες αλλα τπτ...σπερμοδιαγραμμα καλο αν δν ερθει το μωρακι σε δυο μηνες θα ξαναπαμε στ γιατρο για να μ δώσει χαπια..μ ειπε οχι σαλπιγγογραφια ακομα.ειμαι 26 με σταθερο κυκλο..αυτα..πολυ απογοητευμενη ειδικα σημερα π μ ηρθαν τα καφε αρα σ κανα δυο μερες θα ερθει η ακατανομαστη..

Sumfwnw apoluta me tn peacok elena mou! prwta salpiggografia kai meta xapia!! einai mia polu simantki eksetasi gia tin gonimotita! kai den exei noima na epivarineis ton organismo sou me farmaka xwris na exeis elegksei salpigges! tha s sumvouleva na paries kai gnwmi allou giatrou!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η miniatoura87 είπε:

Sumfwnw apoluta me tn peacok elena mou! prwta salpiggografia kai meta xapia!! einai mia polu simantki eksetasi gia tin gonimotita! kai den exei noima na epivarineis ton organismo sou me farmaka xwris na exeis elegksei salpigges! tha s sumvouleva na paries kai gnwmi allou giatrou!

Με παραξενεύει επίσης που με σταθερό κύκλο και χωρίς τσεκ τις σάλπιγγες πάει στα χάπια αμέσως.... Συμφωνώ με τη  miniatoura87 ότι ίσως θα έπρεπε να πάρεις μία 2η γνώμη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Απλα μας ειπε οτι ειναι νωρις γ να μπουμε σε διαδικασια εξετασεών.ειπε να κανει σπερμοδιαγραμμα ο αντρας μ τ οποιο βγηκε οκ.κ σ μενα ειπε οτι δν θελω να σ βαλω σ διαδικασια να κανεις σαλπιγγογραφια απο τωρα επειδη εισαι κ μικρη εχεις κ σταθερο κυκλο.γενικα μ ειπε να χαλαρωσω για να ερθει μονο τ κ μετα να ξαναπαμε.τι να πω ρε κόριτσια δν ξερω...ειναι πολυ καλοσ απ οτι λενε κ ειμαι κ επαρχια δν εχω πολλες επιλογες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου εγω ειμαι 28.. προσπαθω 3 μηνες περιπου..πριν λιγες μέρες ειχα βιοχημική..ξερω πως ειναι νωρις ακόμα και δε πρεπει να με παίρνει απο κατω αλλα το θελουμε τοσο πολυ ενα μωράκι.. Η πρωτη μου εμπειρία, λοιπον, δεν ηταν και πολυ ευχάριστη αλλα ειμαι εδω και ελπιζω και προσπαθω!

Εύχομαι σε ολα τα κορίτσια που προσπαθούν ειτε 1 μηνα ειτε 2 ειτε 5 είτε 10 και παραπάνω να βρουν σύντομα την ευτυχία κρατώντας το θαυματακι τους στην αγκαλια τους..

Εδω θα ειμαστε και θα τα λέμε...να δίνουμε δύναμη η μια στην άλλη....

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Petalouditsa28 είπε:

Κοριτσια μου εγω ειμαι 28.. προσπαθω 3 μηνες περιπου..πριν λιγες μέρες ειχα βιοχημική..ξερω πως ειναι νωρις ακόμα και δε πρεπει να με παίρνει απο κατω αλλα το θελουμε τοσο πολυ ενα μωράκι.. Η πρωτη μου εμπειρία, λοιπον, δεν ηταν και πολυ ευχάριστη αλλα ειμαι εδω και ελπιζω και προσπαθω!

Εύχομαι σε ολα τα κορίτσια που προσπαθούν ειτε 1 μηνα ειτε 2 ειτε 5 είτε 10 και παραπάνω να βρουν σύντομα την ευτυχία κρατώντας το θαυματακι τους στην αγκαλια τους..

Εδω θα ειμαστε και θα τα λέμε...να δίνουμε δύναμη η μια στην άλλη....

 

Κοριτσάκι μου μην αγχώνεσαι! Είναι πολύ νωρίς ακόμα... Εγώ είμαι 27 και προσπαθούμε πάνω από χρόνο.. με σύνδρομο πολυκυστικών οωθηκών (αλλά χοντρη περίπτωση) οωρρηξίες σπάνιες από μόνη μου και 2 βιοχημικές στο ιστορικό μου, το προσπαθώ και είμαι αισιόδοξη! Ίσως όταν έρθει η στιγμή που θα δω ότι είμαι έγκυος να είναι ακόμα πιο όμορφο από το να το είχα ευκολάκι! Αυτό σκέφτομαι και παίρνω κουράγιο. Όλα θα σου πάνε καλά... θετική σκέψη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Petalouditsa28 είπε:

Καλημέρα κοριτσια μου!! Είπα να ανοίξω αυτο το θέμα για να μοιραστούμε ολες μας τις αγωνιες μας, τους φοβους μας και κυρίως τις ΕΛΠΙΔΕΣ μας... 

Προσπαθώ και εγώ για το σπορακι μου.. 

Εννοείτε πως θα ήθελα να συμμετέχουν και οι κοπέλες που ήδη εχουν σπορακι στη κοιλίτσα τους..ας μη ξεχνάμε οτι ολες περνάμε την αγωνια μας!! 

Σας φιλω!

 

κ εγω εδω! .Μια παλλινδρομη κυηση, ξεκινησα παλι ενα χρονο πριν,ειχαμε ενα θεματακι οποτε σταματησαμε τις προσπαθειες,δευτερος μηνας οργανωμενων προσπαθειων αυτος.Περιμενω περιοδο στις 12/11 ελπιζω να με ξεχασει για καιρο ;) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η elena90 είπε:

Απλα μας ειπε οτι ειναι νωρις γ να μπουμε σε διαδικασια εξετασεών.ειπε να κανει σπερμοδιαγραμμα ο αντρας μ τ οποιο βγηκε οκ.κ σ μενα ειπε οτι δν θελω να σ βαλω σ διαδικασια να κανεις σαλπιγγογραφια απο τωρα επειδη εισαι κ μικρη εχεις κ σταθερο κυκλο.γενικα μ ειπε να χαλαρωσω για να ερθει μονο τ κ μετα να ξαναπαμε.τι να πω ρε κόριτσια δν ξερω...ειναι πολυ καλοσ απ οτι λενε κ ειμαι κ επαρχια δν εχω πολλες επιλογες!!!

elena mou sumfwnw oti meta apo  xrono prospatheiwn kaneis tis eksetaseis alla auto isxuei kai gia ra farmaka! otan egw pig sto giatro mou kai tou eipa mipws na parw farmaka gia na to enisxusoume m apantise:" mporw na su dwsw farmaka alla mono otan kaneis kai salpiggografia,pare ton xrono sou iremise kai min agxwnesai kane opote mporeseis tin salpiggografia alla an px exeis voulwmeni salpigga osa xapia kai na pareis oti enesi kai an kaneis den tha xei apotelesma."

opote kai gw perimena allous 2 mines na kleisw xrono kai tin ekana prin ena mina.

toulaxiston twra kserw oti thema stis salpigges den uparxei kai otan apofasisw ksekinaw ta xapia!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Nantia_14 είπε:

κ εγω εδω! .Μια παλλινδρομη κυηση, ξεκινησα παλι ενα χρονο πριν,ειχαμε ενα θεματακι οποτε σταματησαμε τις προσπαθειες,δευτερος μηνας οργανωμενων προσπαθειων αυτος.Περιμενω περιοδο στις 12/11 ελπιζω να με ξεχασει για καιρο ;) 

nantia mou elpizw na min sou erthei gia tous epomenous 9mines!!!  stelnw thetiki energeia osoooo mporw!!!! <3 <3 

einai kamia alli p perimenei autes tis meres?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η elena90 είπε:

Απλα μας ειπε οτι ειναι νωρις γ να μπουμε σε διαδικασια εξετασεών.ειπε να κανει σπερμοδιαγραμμα ο αντρας μ τ οποιο βγηκε οκ.κ σ μενα ειπε οτι δν θελω να σ βαλω σ διαδικασια να κανεις σαλπιγγογραφια απο τωρα επειδη εισαι κ μικρη εχεις κ σταθερο κυκλο.γενικα μ ειπε να χαλαρωσω για να ερθει μονο τ κ μετα να ξαναπαμε.τι να πω ρε κόριτσια δν ξερω...ειναι πολυ καλοσ απ οτι λενε κ ειμαι κ επαρχια δν εχω πολλες επιλογες!!!

Καλησπέρα κορίτσι Μου τα κορίτσια έχουν δίκιο πρώτα όλες οι εξετάσεις και μετά χάπια αν χρειαστεί βέβαια ζητά του το εσύ δεν μπορεί να στο αρνηθεί είναι απαραίτητες οι εξετάσεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η miniatoura87 είπε:

kalispera kai apo mena! eimai 29 xronwn prospathw edw kai ena xrono  me oles tis eksetaseis na vgainoun kala mono p exw kai gw polukistikes alla me sxetika stathero kuklo! an den meinw gia na 3 mino akoma tha paw na kanw kai gw auti ti diadikasia me ta xapia kai tin enesi p spazei to augoulaki!! gia na doume!! 

euxomai kali epituxia se oles mas kai na gemizei auto to thema me anakoinwseis gia mwrakia polu polu suntomaaaaaaa!!!! 

thetiki diathesi koritsakia mou!!! ola tha ginoun!!!

Καλή επιτυχία κοπέλα μου σε όλες μας από το στόμα σου και στου Θεού το αφτί!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...