Μετάβαση σε περιεχόμενο

SOS - Αίμα μετα τις γόνιμες


Recommended Posts

Πραγματικά δεν φανταζομουν ποτε οτι πρέπει να πληρώσεις τοσο για να καταφερεις μια μερα να ακούσεις τη λεξη "μαμα" απο το παιδι σου... δηλαδη, καποιες κοπέλες που δεν εχουν καθόλου αυτα τα λεφτα δε θα βιωσουν ποτε αυτο το θειο δώρο??? τι να πω... με εξοργιζει και μονο η ιδεα... gelie μου να εισαι αισιοδοξη! κανεις μια νεα αρχή και στο χρωστά η ζωη να γινει το ονειρο σου πραγματικοτητα... σου στελνω τις πιο θερμες ευχες μου.. να μας κρατας ενημερες..τωρα ποτε θα γινει το επομενο βημα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Petalouditsa28 είπε:

Πραγματικά δεν φανταζομουν ποτε οτι πρέπει να πληρώσεις τοσο για να καταφερεις μια μερα να ακούσεις τη λεξη "μαμα" απο το παιδι σου... δηλαδη, καποιες κοπέλες που δεν εχουν καθόλου αυτα τα λεφτα δε θα βιωσουν ποτε αυτο το θειο δώρο??? τι να πω... με εξοργιζει και μονο η ιδεα... gelie μου να εισαι αισιοδοξη! κανεις μια νεα αρχή και στο χρωστά η ζωη να γινει το ονειρο σου πραγματικοτητα... σου στελνω τις πιο θερμες ευχες μου.. να μας κρατας ενημερες..τωρα ποτε θα γινει το επομενο βημα?

Χίλια ευχαριστώ κορίτσι μου.. Θα κάνω κάποια προσπάθεια να μαζέψω πληροφορίες για το Αρεταιειο μήπως απευθυνθούμε εκεί για την εξωσωματικη και αποφύγουμε τα τόσα πολλά έξοδα καθως δε μας περισσευουν.. Απλά πρέπει να προσέξουμε να πεσουμε σε καλους γιατρους, μην πάμε για μαλλί και βγούμε κουρεμένοι.. Γενικα ειναι χρονοβόρα διαδικασία.. Πρεπει να επισκεφτείς κάποιους γιατρούς η' μοναδες εξωσωματικης να συγκρίνεις, να αποφασίσεις, να μαζέψεις ενα πακο δικαιολογητικά, να περάσεις από την επιτροπή του δημοσίου που θα εγκρίνει ειτε μονο τα φάρμακα (ωστε να μην πληρωσεις απο την τσεπη σου 800 ευρω) είτε τα φαρμακα και τη διαδικασία αν καταφέρεις να βρεις αξιόπιστο γιατρό σε δημοσιο νοσοκομείο.. Όπως καταλαβαίνεις, με όλα αυτά θα παιδευομαστε από τώρα έως και τα Χριστούγεννα... Παράλληλα πρέπει να κάνω ένα κάρο εξετάσεις (Προγεννητικο ελεγχο) γιατι αλλιώς απαγορεύεται να ξεκινήσει η διαδικασία της εξωσωματικής. Αυτά.. Τι να γίνει; θα το παλέψω να τελειώνουμε με όλα αυτά.. Βαρέθηκα πια.. Θέλω να γίνω μάνα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 3/11/2016 at 5:03 ΜΜ, ο/η Gelie είπε:

Σημέρα το μεσημερι εκανα την πρωτη συνατηση με γνωστο γιατρό που κανει εξωσωματικες.. Από τη μια εχω μια αισιοδοξία που εχει εξελιχθει τοσο πολυ η επιστημη και θα μας δοθει η δυνατοτητα να κανουμε μωρο και από την άλλη εχω μια μελαγχολία που θα πρεπει να περασουμε ολη αυτη τη δοκιμασια αλλά το κυριότερο να ξοδέψουμε τοσα πολλά λεφτα για να επιτύχουμε αυτό που στους περισσότερους ερχεται απο μονο του...... Μου βγαλανε ενα κουστουμακι 3.500 € για την ακρίβεια (3200-10%  επειδή έχω κάρτα ανεργιας + 300 κατι εξετασεις που δε γραφονται+ 100 κάτι άλλες..)   Εκει φτανουμε παλι.. Μου χρεωσαν και τη σημερινη επισκεψη 100€ .. Ετσι απλα επειδη πηγα και μιλησαμε.. Α!! Εκανα κ εναν κολπικο υπερηχο....  Το αισιοδοξο ειναι πως είναι πολύ πιθανό να πετύχουμε εμβρυομεταφορα με την πρωτη γιατι τα δεδομένα τα δικά μου είναι πολύ καλά... Βασει του υπερηχου η μήτρα μου είναι σε άριστη κατασταση. Ούτε τραχηλιτιδα που έλεγα ότι έχω ούτε τίποτα.. Οι ορμονιλογικες μια χαρα...Ο γιατρος είπε πως είναι τελεια η εικόνα μου...Για να δούμε...θα πρέπει να κάνω μερικές συναντήσεις ακόμη και μετά να αποφασίσουμε.Εμπόριο η προσπάθεια απόκτησης παιδιων για εμάς τους άτυχους.. Σου ρουφανε το αίμα..

 

 

Μηπως το αιμα ηταν οτι καθαρισες απο τη κολπιτιδα? Σε ποιον γιατρο πηγες για εξωσωματικη? Κ μενα ο γιατρος μου 100€ μου ειχε παρει στη πρωτη επισκεψη.

 

 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 3/11/2016 at 5:03 ΜΜ, ο/η Gelie είπε:

Σημέρα το μεσημερι εκανα την πρωτη συνατηση με γνωστο γιατρό που κανει εξωσωματικες.. Από τη μια εχω μια αισιοδοξία που εχει εξελιχθει τοσο πολυ η επιστημη και θα μας δοθει η δυνατοτητα να κανουμε μωρο και από την άλλη εχω μια μελαγχολία που θα πρεπει να περασουμε ολη αυτη τη δοκιμασια αλλά το κυριότερο να ξοδέψουμε τοσα πολλά λεφτα για να επιτύχουμε αυτό που στους περισσότερους ερχεται απο μονο του...... Μου βγαλανε ενα κουστουμακι 3.500 € για την ακρίβεια (3200-10%  επειδή έχω κάρτα ανεργιας + 300 κατι εξετασεις που δε γραφονται+ 100 κάτι άλλες..)   Εκει φτανουμε παλι.. Μου χρεωσαν και τη σημερινη επισκεψη 100€ .. Ετσι απλα επειδη πηγα και μιλησαμε.. Α!! Εκανα κ εναν κολπικο υπερηχο....  Το αισιοδοξο ειναι πως είναι πολύ πιθανό να πετύχουμε εμβρυομεταφορα με την πρωτη γιατι τα δεδομένα τα δικά μου είναι πολύ καλά... Βασει του υπερηχου η μήτρα μου είναι σε άριστη κατασταση. Ούτε τραχηλιτιδα που έλεγα ότι έχω ούτε τίποτα.. Οι ορμονιλογικες μια χαρα...Ο γιατρος είπε πως είναι τελεια η εικόνα μου...Για να δούμε...θα πρέπει να κάνω μερικές συναντήσεις ακόμη και μετά να αποφασίσουμε.Εμπόριο η προσπάθεια απόκτησης παιδιων για εμάς τους άτυχους.. Σου ρουφανε το αίμα..

 

 

 

 

 

 

Το ΙΚΑ αν έχεις ασφάλεια και περάσεις επιτροπή δίνει χρήματα .  Γύρω στα 400 ευρώ νομίζω  ,όχι πολλά σε σχέση με αυτά που θα δώσεις αλλά άμα τα δικαιουσε γιατί να τα χάσεις. 

Αντε σύντομα να μας πεις για το σπορακι σου.:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Sofilia είπε:

Το ΙΚΑ αν έχεις ασφάλεια και περάσεις επιτροπή δίνει χρήματα .  Γύρω στα 400 ευρώ νομίζω  ,όχι πολλά σε σχέση με αυτά που θα δώσεις αλλά άμα τα δικαιουσε γιατί να τα χάσεις. 

Αντε σύντομα να μας πεις για το σπορακι σου.:)

350 μου είπαν ότι δίνει.. θα τα ζητήσω σίγουρα.. Γιατί να τους τα χαριζω;; Σε ευχαριστώ πολύ για την πληροφορία πάντως.. Μακαρι να σας πω σύντομα ευχάριστα!!!! Πώς και πως περιμένω να αρχίσουμε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Gelie είπε:

350 μου είπαν ότι δίνει.. θα τα ζητήσω σίγουρα.. Γιατί να τους τα χαριζω;; Σε ευχαριστώ πολύ για την πληροφορία πάντως.. Μακαρι να σας πω σύντομα ευχάριστα!!!! Πώς και πως περιμένω να αρχίσουμε!!!

Να ψαξεις και να παρεις ολα οσα δικαιεισαι! Δε φτανει που μας εχουν τρελανει με φορους, ανεργια κι ανεχεια...σιγα μην τους χαριζουμε κιολας!! Φανταζομαι ποση ανυπομονησια θα εχεις!!!!! Με το καλο Gelie μου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 4/11/2016 at 5:33 ΜΜ, ο/η Petalouditsa28 είπε:

Πραγματικά δεν φανταζομουν ποτε οτι πρέπει να πληρώσεις τοσο για να καταφερεις μια μερα να ακούσεις τη λεξη "μαμα" απο το παιδι σου... δηλαδη, καποιες κοπέλες που δεν εχουν καθόλου αυτα τα λεφτα δε θα βιωσουν ποτε αυτο το θειο δώρο??? τι να πω... με εξοργιζει και μονο η ιδεα... gelie μου να εισαι αισιοδοξη! κανεις μια νεα αρχή και στο χρωστά η ζωη να γινει το ονειρο σου πραγματικοτητα... σου στελνω τις πιο θερμες ευχες μου.. να μας κρατας ενημερες..τωρα ποτε θα γινει το επομενο βημα?

Τέλος Νοέμβρη θα αποφασίσουμε ποιος θα μας αναλάβει.. Αυτη τη βδομαδα θα αρχίσω να μαζεύω τα χαρτια για την επιτροπή φαρμάκων.... Είναι πολλά... αλλά θα τα καταφέρουμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Gelie είπε:

Τέλος Νοέμβρη θα αποφασίσουμε ποιος θα μας αναλάβει.. Αυτη τη βδομαδα θα αρχίσω να μαζεύω τα χαρτια για την επιτροπή φαρμάκων.... Είναι πολλά... αλλά θα τα καταφέρουμε...

Ναι κοριτσακι μου. θα τα καταφέρετε. Κάνετε μια καινούργια αρχή και πρέπει να εισαι χαρούμενη και αισιόδοξη. θα τα καταφέρετε, δε μπορει να παει χαμενη τοση προσπάθεια και τοση θέληση. Σας αξίζει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...