Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΟΥΛΑΚΙΑ ΚΑΙ ΔΟΝΤΑΚΙΑ....


Recommended Posts

ΓΕΙΑ ΣΑΣ Η ΜΙΚΡΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ 3,5 ΜΗΝΩΝ!!!

ΚΑΙ ΑΠΟ 3 ΜΗΝΩΝ ΣΑΛΙΩΝΕΙ ΚΑΙ ΜΕ ΦΟΥΣΚΑΛΙΤΣΕΣ..... ΕΔΩ ΚΑΙ ΜΙΑ ΒΔΟΜΑΔΑ ΟΜΩΣ ΦΕΝΕΤΕ ΠΙΟ ΕΝΤΟΝΑ ΟΤΙ ΠΟΝΑΕΙ ΚΑΙ ΤΡΙΒΕΙ ΟΥΛΑΚΙΑ

ΞΕΡΕΙ ΚΑΜΙΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΑΝ ΚΟΝΤΕΥΟΥΝ ΝΑ ΒΓΟΥΝ ΤΑ ΔΟΝΤΑΚΙΑ ΤΗΣ?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεωργία να την χαιρεσαι την κορακλα σου. Τα δικα μου απο πολυ μικρα εβγαζαν σαλακια βαζανε τα χερακια μονημα στο στοματακι τους αλλα δόντια αργησανε πολυ να βγαλουν οχτω μηνων... Δεν μπορεις να εισαι σιγουρη αν το κανει για αυτο η αν την ενοχλεί κατι αλλο πχ η κοιλίτσα απο καποιον κολικο και ζορίζεται... Μπορει ομως να βγαλει και δοντακι.. Αν δει ο παιδιατρος τα ουλακια θα καταλαβει και ισως σου δωσει και ενα τζελ για να την ανακουφιζει... Τα βλέπεις να ειναι λευκα τα ουλα και πρησμενα? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Γεωργια Ζσκ είπε:

ΓΕΙΑ ΣΑΣ Η ΜΙΚΡΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ 3,5 ΜΗΝΩΝ!!!

ΚΑΙ ΑΠΟ 3 ΜΗΝΩΝ ΣΑΛΙΩΝΕΙ ΚΑΙ ΜΕ ΦΟΥΣΚΑΛΙΤΣΕΣ..... ΕΔΩ ΚΑΙ ΜΙΑ ΒΔΟΜΑΔΑ ΟΜΩΣ ΦΕΝΕΤΕ ΠΙΟ ΕΝΤΟΝΑ ΟΤΙ ΠΟΝΑΕΙ ΚΑΙ ΤΡΙΒΕΙ ΟΥΛΑΚΙΑ

ΞΕΡΕΙ ΚΑΜΙΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΑΝ ΚΟΝΤΕΥΟΥΝ ΝΑ ΒΓΟΥΝ ΤΑ ΔΟΝΤΑΚΙΑ ΤΗΣ?????

γεωργια μου καλησπερα!!

σημερα καναμε το 2ο εμβολιο (για πολυ κλαμα μιλαμε) και αυτο το συζητησα με τον παιδιατρο μας!!

εμενα ο γιος μου απο τον 2ο μηνα εχει παρα πολλα σαλια σε βαθμο να φενεται σαν εμετος επισης βαζει ολη την μπουνιτσα του μεσα στο στομα και την πιπιλαει πολλες φορες...:x

ο γιατρος μου ειπε πως ξεκινησαν να τον φαγουριζουν απο κατω γι αυτο βαζει τις μπουνιτσες στο στομα του ..τωρα το ποτε θα βγουν ειναι στο παιδι......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@labrini m euxaristw gia thn apanthsh kai esu na xerese ta kamaria s :)))

einai prhsmena arketa se kapoia shmeia asprizei san dontaki alladen exoun bgei k9l!!!

@Minaki! kalhspera mina m:)))

emeis pame gia to trito emvoliaki 9 me 10 tou mhna.... klaime kai emeis mia dunath kai meta ok!!! eee mwrakia einai logiko ta zouzounakia m :))) nai katalaba tote prepei na ton rwthsw kai egw

sou eipe na pinei tpt???? giati egw bazw mono 3 fores thn mera alifoula sta oula me tripsimataki otan ponaei polu alla den krataei polu 5 lepta hremh

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια κ εμένα ακριβώς τα ίδια κάνει.... Μπουνιτσες και στο στόμα ?... Σάλια πολλλαααααααα.....Με φουσκαλες... Του βάζω κρεμουλα την mundisal.... Aν δν κάνω λάθος.... Μυρίζει σαν ουζο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια.. Κ μένα ο μικρός μου είναι 4 μηνών σχεδόν (4/7). Το χέρι το έχει μόνιμα στο στόμα κ έχει πολλά σάλια.. Επίσης τώρα δυο μέρες είναι πολύ ανήσυχος.. Τα ούλα του ασπριζουν λιγάκι κ φαίνονται λίγο φουσκωμένα.. Η παιδίατρος πάντως δεν είδε τίποτα λέει.. Εγώ το τσέκαρα στο βιβλιάριο του μεγάλου μου γιού (είναι 4,5 χρόνων) κ εκείνος 5 μηνών είχε 2 δοντάκια.. Οπότε εγώ περιμένω πως θα σκάσουν σύντομα τα πρώτα μας..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια αυτα τα λαστιχένια δεν ξερω και πως λέγονται για να τα δαγκώνουν μηπως ανακουφιζονται τα δοκιμάσατε? Εμένα δεν τα θελανε καθόλου... Και ακομα και τωρα σχεδον δυο χρονο δεν βάζουν τιποτα απο μονα τους στο στοματακι αν δεν τα δωσω εγω νιώθω πολυ τυχερη γιατι ειναι πολυ αγχοτικο οτι βρουν κατευθείαν στο στομα. Εύχομαι ετσι να κανουν και τα δικα σας αγγελουδια:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ο μεγάλος μου είναι έτσι.. Απο μικρό δεν έβαζε τίποτα στο στόμα.. Κ ποτέ δεν αγχωθηκα αν πηγαίναμε σε κάποιο αλλο σπίτι για ξεχασμένα φάρμακα η μικρό αντικείμενα.. Αν κ εννοείτε δεν επαναπευεσαι ποτέ.. Στο μωρό πήραμε παιχνιδάκια για να τα μασάει αλλα δεν του αρέσουν.. Μόνο με τα δάχτυλα μου φαίνεται να ανακουφίζεται λιγάκι.. Αλοιφές δεν χρησιμοποιώ, νομίζω δεν κάνουν κ τίποτα φοβερό.. Το καλύτερο παιχνιδάκι (το θυμάμαι απο τον μεγάλο, για το μωρό δεν το βρήκα ακομα) είναι κάτι λαστιχένια αστεράκια chicco που μύριζαν βανίλια.. Όση αποστείρωση κι αν έφαγαν συνεχισαν να μυρίζουν..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...