Μετάβαση σε περιεχόμενο

βαφη και θηλασμος


Recommended Posts

καλημερα σε ολες :):)

θηλαζω αποκλειστικα την μπεμπα μου που ειναι 3,5 μηνων περιπου...

θελω πολυ να βαψω τα μαλλια μου και ακουω διαφορα οτι μπορω να τα βαψω και αλλες μ λενε οχι!!!!

μπορει καμια να με βοηθησει αν τα βαψω θα απεχω καποιες ωρες απο τον θηλασμο? τα βαφω η οχι???

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Γεωργια Ζσκ είπε:

και αν ισχυει για τις φυτικες μπογιες η δεν παιζει ρολο?????

 

Καλημερα γεωργια μου!

Ο γιατρος μου ειπε μονο με φυτικη βαφη και για 6 ωρες τουλάχιστον οχι θηλασμο και εκεινες τις ωρες θα αντλήσεις το γαλα και θα το πεταξεις!

Κι εμενα ο μικρουλης μου 26 του μηνος γίνετε 3 μηνων!

Τριχόπτωση εχεις;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Minaki! είπε:

Καλημερα γεωργια μου!

Ο γιατρος μου ειπε μονο με φυτικη βαφη και για 6 ωρες τουλάχιστον οχι θηλασμο και εκεινες τις ωρες θα αντλήσεις το γαλα και θα το πεταξεις!

Κι εμενα ο μικρουλης μου 26 του μηνος γίνετε 3 μηνων!

Τριχόπτωση εχεις;;

Μινα μου γειά σου...κ εγώ με φυτική τα κάνω αλλά δεν ήξερα ότι δεν πρέπει να τον θηλασω για έξι ώρες!!!! Λες να έπαθε τίποτα που τον θηλασα αμέσως;;; Να μας ζήσουν και τα μωράκια μας κιόλας.... Εμένα πάντως μου φεύγουν τούφες από τα μαλλιά μου.. Εσάς :;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Tonia laoura είπε:

Μινα μου γειά σου...κ εγώ με φυτική τα κάνω αλλά δεν ήξερα ότι δεν πρέπει να τον θηλασω για έξι ώρες!!!! Λες να έπαθε τίποτα που τον θηλασα αμέσως;;; Να μας ζήσουν και τα μωράκια μας κιόλας.... Εμένα πάντως μου φεύγουν τούφες από τα μαλλιά μου.. Εσάς :;;

ωωω ναι να μας ζησουν τα παιδακια μας!!!!!!!!!!!!

κι εμενα ξεκινησε τρελη τριχοπτωση !!!!!!!!!!!!

ο γιατρος μου εδωσε να παρω για 3 μηνες τα bio mineral plus ελπιζω να κανουν δουλεια γιατι πεφτει πολυ μαλλι!!

δεν νομιζω να επαθε κατι το μικρο σου απο την βαφη απλα γινετε για προοληπτικους λογους το 6ωρο...

ποσο ειναι η μπουμπου σου ποσο ζυγιζει ποσο υψος εχει?

πες μου για την γεννα σου!!!!!!:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστω για την απαντηση σου @Tonia laoura η μπεμπα μου αν ρωτησες εμενα ειναι 3,5 μηνων 7 κιλακια και 66εκ...γεννηθηκε 3410 και 52εκ εσας??

(θα μαζεψω γαλατακι και θα της δωσω αν και δεν εχει μαθει μπιμπερουλι ακομα...μαλλον θα χρειαστει)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμενα κοριτσια δεν πεφτουν τα μαλλακια μου απλα ειμαι ενα χρονο με αβαφτα μαλλακια και ηθελα να περιποιηθω λιγο τον εαυτο μου

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Γεωργια Ζσκ είπε:

ευχαριστω για την απαντηση σου @Tonia laoura η μπεμπα μου αν ρωτησες εμενα ειναι 3,5 μηνων 7 κιλακια και 66εκ...γεννηθηκε 3410 και 52εκ εσας??

(θα μαζεψω γαλατακι και θα της δωσω αν και δεν εχει μαθει μπιμπερουλι ακομα...μαλλον θα χρειαστει)

καλησπερα γεωργια μου!

ποσο εβδομαδων γεννηθηκε η μικρη σου??

εμενα ο γιοκας μου γεννηθηκε 37+6 εβδομαδων 3270 και 51 εκατοστα

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοπέλες μου....εμένα γεννήθηκε 2720... Σαν κουνέλι ? ήταν και 50,5 εκατοστά... Άρα θα πρέπει να αντλω γάλα από την προηγούμενη μέρα για να του δώσω δύο γεύματα του σκατουλη...  Η αλήθεια είναι ότι ήθελα να κάνω την κανονική βαφή γιατί το ξανθό με φυτική είναι να μην πως καλύτερα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tonia laoura είπε:

Καλησπέρα κοπέλες μου....εμένα γεννήθηκε 2720... Σαν κουνέλι ? ήταν και 50,5 εκατοστά... Άρα θα πρέπει να αντλω γάλα από την προηγούμενη μέρα για να του δώσω δύο γεύματα του σκατουλη...  Η αλήθεια είναι ότι ήθελα να κάνω την κανονική βαφή γιατί το ξανθό με φυτική είναι να μην πως καλύτερα 

Αχ το καλο μου το κουνελακι!!!

Βρες ενα κομμωτήριο που εχει την φυτικη βαφη Herboria KYANA τελειο ξανθο!

Αν θελεις λεπτομερειες στειλε πμ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αν εχεις πανω απο 4 μηνες να χρεισημοποιησεις βαφή σκεψουν την λύση της χενας. Δεν επιρρεαζει πουθενά, δυναμώνει την τρίχα και είναι απλό βότανο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Minaki!  39bdomadwn akrivws emena h mikroulina m...  @Maira moto exw ena xrono xwris bapsimo exei thn idia diarkeia kai apotelesma?

genika koritsia pws ta pate me ta geumata?ta wraria anoigw allo 9ema alla emena trwei arketa h m fenete 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Θέλει μια φορα το μηνα...... Η μαυρη χενα δεν καλυπτει τα λευκα, αλλα εχει κι αλλα χρωματα. Το κστος ειναι πολυ μικρο αφου εχει 3 ευρω. Υπαρχουν δυο μαρκες στην ελληνικη αγορα. Την χρησιμοποιω τουλαχιστον 6 χρονια και δεν επιρεαζει ουτε στον θηλασμο, ουτε στην εγκυμοσύνη, μιας και ειναι βοτανο που το αναμειγνυεις με νερο. Το μονο μειονεκτημα ειναι οτι εχει εντονη μυρωδια για καποιες μερες..... (Στα μαλλια). 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...