Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τεστ εγκυμοσυνης self clear


Recommended Posts

21-22 ΔΕΝ περιμενω την ακατανομαστη εκανα σημερα ενα τεστ self clear ανυπομονη εγω! Και πηρα μια ΑΡΝΗΤΙΚΟΥΡΑ ολη δικια μου για να μαθω! Μηπως το εκανα πολυ νωρις;;;; κοριτσια γνωμεςς!! ???ειμαι πολυ στεναχωρημενη που μπηκα στον πειρασμο....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η prassinomata είπε:

21-22 ΔΕΝ περιμενω την ακατανομαστη εκανα σημερα ενα τεστ self clear ανυπομονη εγω! Και πηρα μια ΑΡΝΗΤΙΚΟΥΡΑ ολη δικια μου για να μαθω! Μηπως το εκανα πολυ νωρις;;;; κοριτσια γνωμεςς!! ???ειμαι πολυ στεναχωρημενη που μπηκα στον πειρασμο....

καλημερα κουκλα 

ποσες μερες ειχες καθυστερηση?
 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτο ειναι το θεμα πως δεν εχω καθηστερηση! Το εκανα 8-9 μερες πριν την καθυστερηση! 21-22 του μηνα περιμενω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σου. Έχω διαβάσει ότι έχεις κάνει σπερματεγχυση. Πιστεύω πως είναι πολύ νωρίς για αποτέλεσμα! Έκανα και εγώ αυτό τον μήνα σπερματεγχυση ο γιατρός με είπε να κάνω χοριακη την Δευτέρα που μας πέρασε αλλά εγώ δεν έκανα! Και τώρα που έχω καθυστέρηση να φανταστείς δεν κάνω ούτε τεστ! Χαλαρωσε και άσε τις μέρες να περάσουν.. Σε καταλαβαίνω γτ είμαι και εγώ στην ίδια φάση 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η prassinomata είπε:

Αυτο ειναι το θεμα πως δεν εχω καθηστερηση! Το εκανα 8-9 μερες πριν την καθυστερηση! 21-22 του μηνα περιμενω

Βρε κορίτσι μου....... Είπαμε να κάνεις τεστ πρόωρης ανιχνευσης αλλά όχι και ετσι..........  Εσυ περιμένεις σε 7-8 μέρες.... Πως την πάτησες και μπήκες σε αυτή τη διαδικασία από τώρα;;;Αφού ξέρεις οτι δεν υπάρχει τέτοιο τεστ που να δείχνει από τόσο νωρις......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν ξερω πως την πατησα ετσι και ποια εγωωω που εχω και δυο παιδια και που εχω ξαναφαει τα μουτρα μου τοσες φορες! Ομως οποτε εκαν τεστ ηταν παντα με καθυστερηση τωρα ειχα παραγγειλει δυο self clear ηρθαν σπιτι σημερα τα ειδα και καταλαβαινεις τι επαθα gelie μου ενω ηξερα πως θα βγει αρνητικο εγω εκει να το κανω για να απογοητευτω.. Ομως δεν πειραζει εχω αλλο ενα θα το κανω την αλλη βδομαδα εστω με μια μερα καθυστερηση τελευταια περιοδο ειχα 28/09/2016 ωορρηξια η σαββατο 08/10 ή κυριακη 09/10 γιατι τνν δευτερα που πηγα ειχα ηδη γινει οποτε βαση της ωορρηξιας μου ποτε με συμβουλευεται να κανω τεστ????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η prassinomata είπε:

21-22 ΔΕΝ περιμενω την ακατανομαστη εκανα σημερα ενα τεστ self clear ανυπομονη εγω! Και πηρα μια ΑΡΝΗΤΙΚΟΥΡΑ ολη δικια μου για να μαθω! Μηπως το εκανα πολυ νωρις;;;; κοριτσια γνωμεςς!! ???ειμαι πολυ στεναχωρημενη που μπηκα στον πειρασμο....

απο τωρα τεστ βρε κοριτσι μου? ΑΠ οτι θυμαμαι εχει περασει εβδομαδα απο την σπερματεγχυση ετσι? πιστευω οτι ειναι παρα πολυ νωρις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η prassinomata είπε:

Δεν ξερω πως την πατησα ετσι και ποια εγωωω που εχω και δυο παιδια και που εχω ξαναφαει τα μουτρα μου τοσες φορες! Ομως οποτε εκαν τεστ ηταν παντα με καθυστερηση τωρα ειχα παραγγειλει δυο self clear ηρθαν σπιτι σημερα τα ειδα και καταλαβαινεις τι επαθα gelie μου ενω ηξερα πως θα βγει αρνητικο εγω εκει να το κανω για να απογοητευτω.. Ομως δεν πειραζει εχω αλλο ενα θα το κανω την αλλη βδομαδα εστω με μια μερα καθυστερηση τελευταια περιοδο ειχα 28/09/2016 ωορρηξια η σαββατο 08/10 ή κυριακη 09/10 γιατι τνν δευτερα που πηγα ειχα ηδη γινει οποτε βαση της ωορρηξιας μου ποτε με συμβουλευεται να κανω τεστ????

Κανονικά θα πρεπει να περιμένεις μέχρι την Κυριακη για εγκυρότατα αποτελέσματα...Επειδη όμως  δεν το κόβω να αντέχεις ως τότε περίμενε τουλάχιστον μέχρι την Τεταρτη ή την Πέμπτη και αν κάνεις ένα πολύ ευαίσθητο τεστ πρόωρης ανιχνευσης θα δείξει πιστεύω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια το ξερω ειμαι χαζη αλλα λεω αλλα κανω πφφφ χαλαστηκα πολυ με τον εαυτο μου μα τι περιμενα και εγω με μια εβδομαδα μετα απο την ωορρηξια? Ουτε μια εβδομαδα καλα καλα... Δεν περνανε οι ρημαδες οι μερες ρε κοριτσια δεν περνανε! Αλλα υποσχεθηκα στον εαυτο μου να περιμενω γιατι αν θελω να δω θετικα αποτελεσματα δεν πρεπει να αγχωνομαι... Θα περιμενω αρκετα υποσχομαι.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η prassinomata είπε:

Κοριτσια το ξερω ειμαι χαζη αλλα λεω αλλα κανω πφφφ χαλαστηκα πολυ με τον εαυτο μου μα τι περιμενα και εγω με μια εβδομαδα μετα απο την ωορρηξια? Ουτε μια εβδομαδα καλα καλα... Δεν περνανε οι ρημαδες οι μερες ρε κοριτσια δεν περνανε! Αλλα υποσχεθηκα στον εαυτο μου να περιμενω γιατι αν θελω να δω θετικα αποτελεσματα δεν πρεπει να αγχωνομαι... Θα περιμενω αρκετα υποσχομαι.... 

ελα ησουν πολυ αισιοδοξη οταν ξεκινησες!  μην πεφτεις,υπομονη λιγες μερες ακομα,το ξερω δεν περνανε αλλα προσπαθησε να εισαι ηρεμη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και ακομα ειμαι πολυ αισιοδοξη εννοειται απλα χαλαστηκα με τον εαυτο μου που δεν κρατηθηκα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η prassinomata είπε:

Και ακομα ειμαι πολυ αισιοδοξη εννοειται απλα χαλαστηκα με τον εαυτο μου που δεν κρατηθηκα!!

 η λαχταρα ειναι μεγαλη οποτε λογικο,ξεχνα το σημερινο ομως! εχεις ακομα μερες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η prassinomata είπε:

Δεν ξερω πως την πατησα ετσι και ποια εγωωω που εχω και δυο παιδια και που εχω ξαναφαει τα μουτρα μου τοσες φορες! Ομως οποτε εκαν τεστ ηταν παντα με καθυστερηση τωρα ειχα παραγγειλει δυο self clear ηρθαν σπιτι σημερα τα ειδα και καταλαβαινεις τι επαθα gelie μου ενω ηξερα πως θα βγει αρνητικο εγω εκει να το κανω για να απογοητευτω.. Ομως δεν πειραζει εχω αλλο ενα θα το κανω την αλλη βδομαδα εστω με μια μερα καθυστερηση τελευταια περιοδο ειχα 28/09/2016 ωορρηξια η σαββατο 08/10 ή κυριακη 09/10 γιατι τνν δευτερα που πηγα ειχα ηδη γινει οποτε βαση της ωορρηξιας μου ποτε με συμβουλευεται να κανω τεστ????

 

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Nantia_14 είπε:

 η λαχταρα ειναι μεγαλη οποτε λογικο,ξεχνα το σημερινο ομως! εχεις ακομα μερες 

Η χοριακη σου θα δειξει με μια μερα καθυστερηση ενω το τεστ στη μια εβδομαδα καθηστερηση.. Αν περιμενεις περιοδο 28-29 πηγαινε για χοριακη κατευθειαν μη κσνεις τεστ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η prassinomata είπε:

Και τα τεστ και η χοριακη δειχνουν 4-5 μερες πριν την αναμενομενη περιοδο!!

Υπάρχει ομως μια βασική διαφορά.. 4 μέρες πριν την περιοδο το αρνητικό τεστ δε σημαίνει ότι είναι 100% έγκυρο, υπάρχει περιθώριο λάθους. Ενώ η χοριακη δεν κανει λαθος για κανένα λόγο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στον γιο μου ειχα κανει 38 τεστ predictor ολα αρνητικα τι να λεμε τωρα Χαχαχαχαχαχαχαχαχα!!, μονο η χοριακη εδειξε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκι μου..Εγώ νομίζω ότι το έκανες πολύ νωρίς.Πρέπει να περιμένεις σίγουρα μία εβδομάδα ακόμα γι' αυτό σου είπαν σε 15 μέρες να κάνεις χοριακή.

Κάνε λίγο υπομονή...!!!!!

Μακάρι να ακούσουμε τα ευχάριστα...!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα πρασινοματα μου! Καλα, δε χαθηκε κι ο κοσμος που δεν κρατηθηκες κι εκανες ένα τεστ! Απλως, προσπαθησε να κρατηθείς από δω και περα, γιατι πεφτει η ψυχολογια χωρις λογο... Είναι πολύ δυσκολη η αναμονη, το ξερω! Υπομονη!!!!!!!! Το λεω να το ακουω κι εγω... Περιμενω τη Δευτερα περιπου και δεν κρατιεμαι!!!!!!!!! Ηθελα να κανω σημερα, αλλα επιβληθηκα! Για αυριο δεν εγγυωμαι... Λετε να δειξει τιποτα? Εχω της Hometest.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κυριακη λογικα θα δειξει! Μια μερα πριν ναι συμφωνω αλλα 9 μερες πριν που το εκανα εγω χαχαχαχα χλωμο πφφφ ανυπομονη! Σημερα ειδα και λιγο καφε στο χαρτι ! Λετε? Καλο σημαδι νομιζω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μακαρι παναγια μου μακαρι την επομενη κυριακη θα ξερω υπομονη 8 μερουλες ακομα!!!! Ευχομαι ολοψυχα να το πετυχαμε το νινανι μας και εμεις και εσεις και ολες οι κοπελες που προσπαθουν!!! ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η prassinomata είπε:

Μακαρι παναγια μου μακαρι την επομενη κυριακη θα ξερω υπομονη 8 μερουλες ακομα!!!! Ευχομαι ολοψυχα να το πετυχαμε το νινανι μας και εμεις και εσεις και ολες οι κοπελες που προσπαθουν!!! ???

Καλη επιτυχια κορίτσι μου... Τα καφε εννοειται πως ειναι καλο σημαδι..  Λιγες μερες υπομονη ακομη και θα μαθεις... Θύμισε μου ποσα ωαρια ειχες;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η prassinomata είπε:

Και τα τεστ και η χοριακη δειχνουν 4-5 μερες πριν την αναμενομενη περιοδο!!

Το τεστ δεν θα σου δειξει 4 μερες νωριτερα ενω η χοριακη θα δειξει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Gelie μου ειχα 8 ωαρια αλλα τα 4 ωριμασαν και εφτασαν σε ωορρηξια! Εσπασαν και τα 4 δηλ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η maria1405 είπε:

Καλημέρα πρασινοματα μου! Καλα, δε χαθηκε κι ο κοσμος που δεν κρατηθηκες κι εκανες ένα τεστ! Απλως, προσπαθησε να κρατηθείς από δω και περα, γιατι πεφτει η ψυχολογια χωρις λογο... Είναι πολύ δυσκολη η αναμονη, το ξερω! Υπομονη!!!!!!!! Το λεω να το ακουω κι εγω... Περιμενω τη Δευτερα περιπου και δεν κρατιεμαι!!!!!!!!! Ηθελα να κανω σημερα, αλλα επιβληθηκα! Για αυριο δεν εγγυωμαι... Λετε να δειξει τιποτα? Εχω της Hometest.....

Μαρακι! κρατησου λιγο ακομα, τιποτα δεν εμεινε ως την δευτερα :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...