Μετάβαση σε περιεχόμενο

21η μερα κυκλου


Recommended Posts

στις πριν 21 λεπτά, ο/η maria1405 είπε:

Οχι βρε, αυτο λεω.. Δεν την καταλαβαινω. Καποτε νομιζα οτι ειχα τσιμπηματακια, υγρα κτλ, αλλα ολο εξω επεφτα στις ημερομηνιες... Οποτε ειπαμε να ξεκινησω τα τεστ... Μακαρι αυριο να σκουρυνει! Τέτοια αγωνια, ουτε τεστ εγκυμοσυνης να ηταν!!

εγω παλι που ειχα φουλ  συμπτωματα,τα οποια συνεχιζονται.κανονικα εχω ενοχλησεις 3-4 μερες τωρα συνεχιζονται κ μαλιστα δυναμωνουν 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 124
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 4 λεπτά, ο/η elena90 είπε:

Α καταλαβα...κοριτσι μ μν αγχωνεσαι.αυτα τ τεστ μ φαινεται πιο πολυ αγχωνουν!!!αν εχετε επαφες 3-4 φορες την εβδομαδα θα την εχετε πιασει...

Βρε Ελενα δεν ειναι στάνταρ 3-4 φορες την εβδομαδα.. Ειναι κι η δουλεια στη μεση.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Nantia_14 είπε:

εγω παλι που ειχα φουλ  συμπτωματα,τα οποια συνεχιζονται.κανονικα εχω ενοχλησεις 3-4 μερες τωρα συνεχιζονται κ μαλιστα δυναμωνουν 

Τελεια!! Οποτε βουρρρρρ!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Vulcania είπε:

Λοιπον αν δεν σας πειραζει θα πεταχτω σαν την τσουτσου στην κουβεντα σας. Ειμαι εγκυος στην παρουσα φαση στην 27η βδομαδα σε διδυμα απο εξωσωματικη. Μην τρελλαινεστε εγω ειμαι μεγαλοκοπελα με θεματα στις σαλπιγγες για αυτο τελικα καναμε εξωσωματικη.

Εσεις ειστε μωρα ακομα απο οτι εχω καταλαβει.

Δεν θα ξεχασω ποτε τον πρωτο χρονο προσπαθειων. Καταρχιν το αγχος δεν αποβαλλεται παντα υπαρχει στο μυαλο κυριως οταν βρισκομαστε κοντα στις γονιμες. Ο συζυγος παραγγελνε τα τεστ ωορρηξιας με τα τσουβαλια δεν το συζητω. Συνεχεια στο ιντερνετ να ψαχνουμε συμπτωματα. "Εβγαλα ενα σπυρι στον αγκωνα. Μηπως ειμαι εγκυος?" Αχ κοριτσακια μου ξερω πως ειναι αλλα δεν σας κρυβω οτι ειχε και λιγο την πλακα του. Ξερετε ποσα βιβλια ειχα διαβασει οταν περιμενα με τα ποδια στον τοιχο? Τωρα τα θυμομαστε με το ετερον ημιση και γελαμε αλλα τοτε ηταν εφιαλτης.

Θελω ομως να σας δωσω μια συμβουλη. Αν δεν ερχεται ψαχτειτε. Μην αφηνετε τα χρονια να περνουν. Αν εχει περασει ενας χρονος και δεν εχει ερθει ζητηστε απο τον γιατρο σας να σας γραψει ορμονολογικες εξετασεις, μια σαλπιγγογραφια ή ενα σπερμοδιαγραμμα στον συζυγο. Συνηθως οι γιατροι λενε εισαι μικρη ακομα, το αγχος φταιει κλπ κλπ. Εδω το ειπε σε μενα που ημουν 36. Μεσα μου ομως η φωνουλα ελεγε να ψαχτω. Κι ευτυχως δλδ.

Σε καμια περιπτωση δεν θελω να σας τρομαξω και πραγματικα το σκεφτηκα πολυ αν πρεπει να γραψω στο θεμα σας γιατι ειστε μικρουλες ακομα αλλα στο μονο που ηθελα να καταληξω ειναι να ακουτε μονο το ενστικτο σας.

ε δεν ειμαστε κ τοσο μωρα :P καλα κανεις κ συμμετεχεις στην κουβεντα,εχεις εμπειρια στο θεμα και μας χρειαζεται! λοιπον εγω εχω υπαρξει μια φορα εγκυος,απεβαλλα,ψαχτηκα κανενα απολυτως προβλημα! Αγχος? φουλ! ο δολιος ο γυναικολογος μου εχει βγαλει μαλλια η γλωσσα του να μου λεει οτι οτι ειμαι μια χαρα κ να ηρεμησω,τα τεστ ωορηξιας κ εγκυμοσυνης κυκλοφορουν παντου μεσα στο σπιτι,ο συζυγος χαλαρος κ αισιοδοξος μετα τις εξετασεις κ εγω η ημιτρελη μεσα στο αγχος.... ουφ! τα πα κ ησυχασα ;) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η maria1405 είπε:

Τελεια!! Οποτε βουρρρρρ!!!!!!

μια εβδομαδα ειμαι χαλι μαυρο,πολυ πρηξιμο και το στηθος ουτε κατα λαθος δεν τολμαω να το αγγιξω.Ποσο βουρ πια? :P 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η maria1405 είπε:

Βρε Ελενα δεν ειναι στάνταρ 3-4 φορες την εβδομαδα.. Ειναι κι η δουλεια στη μεση.. 

Ναι τ καταλαβαινω εχεις δικιο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η Nantia_14 είπε:

μια εβδομαδα ειμαι χαλι μαυρο,πολυ πρηξιμο και το στηθος ουτε κατα λαθος δεν τολμαω να το αγγιξω.Ποσο βουρ πια? :P 

Εγω τπτ κανενα συμπτωμα...πρησμενη στν κοιλια ειμαι κλασικα οπως πριν την περιοδο...???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η elena90 είπε:

Εγω τπτ κανενα συμπτωμα...πρησμενη στν κοιλια ειμαι κλασικα οπως πριν την περιοδο...???

εγω ποναω ελεεινα! νιωθω οτι εγινα 100 κιλα απο το πρηξιμο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Nantia_14 είπε:

εγω ποναω ελεεινα! νιωθω οτι εγινα 100 κιλα απο το πρηξιμο

Αντε να μας πεις ευχαριστα σ λιγες μερες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Nantia_14 είπε:

εγω ποναω ελεεινα! νιωθω οτι εγινα 100 κιλα απο το πρηξιμο

Οσο κι αν νιωθεις χαλια, ειναι καλο αυτο! Σε ποια μερα εισαι; Εχεις βρει ωορρξξια;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η maria1405 είπε:

Οσο κι αν νιωθεις χαλια, ειναι καλο αυτο! Σε ποια μερα εισαι; Εχεις βρει ωορρξξια;

στις 26 βρηκα οτι εχω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η maria1405 είπε:

Α μαλιστα.. Αρα τωρα στην αναμονη.. Ευχομαι να ειναι ο μηνας σου βρε Ναντιακι!!!!!!!!

ελπιζω να ειναι ο μηνας μας κοριτσι μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Nantia_14 είπε:

ε δεν ειμαστε κ τοσο μωρα :P καλα κανεις κ συμμετεχεις στην κουβεντα,εχεις εμπειρια στο θεμα και μας χρειαζεται! λοιπον εγω εχω υπαρξει μια φορα εγκυος,απεβαλλα,ψαχτηκα κανενα απολυτως προβλημα! Αγχος? φουλ! ο δολιος ο γυναικολογος μου εχει βγαλει μαλλια η γλωσσα του να μου λεει οτι οτι ειμαι μια χαρα κ να ηρεμησω,τα τεστ ωορηξιας κ εγκυμοσυνης κυκλοφορουν παντου μεσα στο σπιτι,ο συζυγος χαλαρος κ αισιοδοξος μετα τις εξετασεις κ εγω η ημιτρελη μεσα στο αγχος.... ουφ! τα πα κ ησυχασα ;) 

αφου λοιπον εισαι μια χαρα κι εχεις μονο αγχος τοτε αυτο σημαινει οτι απλως χρειαζεσαι λιγη τυχη. Αρα αφηνεις το αγχος κατα μερος, ξεκινας την ντολτσε βιτα κι αναμενουμε τον τυχερο μηνα. Γιατι κακα τα ψεματα θελει και λιγη τυχη! Κι αφου συνεβη μια φορα θα ξανασυμβει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Vulcania είπε:

αφου λοιπον εισαι μια χαρα κι εχεις μονο αγχος τοτε αυτο σημαινει οτι απλως χρειαζεσαι λιγη τυχη. Αρα αφηνεις το αγχος κατα μερος, ξεκινας την ντολτσε βιτα κι αναμενουμε τον τυχερο μηνα. Γιατι κακα τα ψεματα θελει και λιγη τυχη! Κι αφου συνεβη μια φορα θα ξανασυμβει!

Μπολικη τυχη! οτι κυνηγας πολυ δεν καθεται με τιποτα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Nantia_14 είπε:

Μπολικη τυχη! οτι κυνηγας πολυ δεν καθεται με τιποτα 

Μα με τιποτα όμως!! Ο,τι δε με ενδιαφερει και τοσο, γινεται αμεσως! Αν κατι το θελω, πρεπει πρωτα να μου βγει η ψυχη και μετα να γινει! Ετσι για να εχει νοστιμαδα που λενε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 29/9/2016 at 11:46 ΜΜ, ο/η Nantia_14 είπε:

μακαρι η θετικη σου ενεργεια να πιασει τοπο! οσο για τα διδυμακια δεν υπαρχει καλυτερη απασχοληση.....εχω νταντεψει πολλα μωρα :P:) 

Μολις κοιμούνται και παμε να κάνουμε κατι καποιος θα κλάψει καποιος θα φωναξει....ασε εχει μαθει ο ενας να κοιμάται  μαζι μας στο κρεβάτι και ξυπναει αργα την νύχτα για να τον παρουμε... Ο ενας ειναι πολυ ησυχος ο αλλος καπεταν φασαριας κ για να μν γκρινιάζειολο το βραδυ κ δν κοιμηθούμε καθολου τον έπαιρνε ο ανδρας μου στο κρεβάτι και εμαθε.δεν μενουμε στιγμη δυο μας?κορίτσια μου μην απελπιζεστε και εγω ήμουν εγκυος χωρίς κανενα απολυτως συμπτωμα... Τρεις μερες μονο ειχα καθυστέρηση..... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια  μου μην απελπιζεστε και εγω ήμουνα εγκυος χωρίς κανενα συμπτωμα.. Τρεις μερες καθυστέρηση ειχα μονο. .παντα εψαχνα να βρω συμπτωματα αλλα τελικα δεν ειχα κανενα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η labrini m είπε:

Κορίτσια  μου μην απελπιζεστε και εγω ήμουνα εγκυος χωρίς κανενα συμπτωμα.. Τρεις μερες καθυστέρηση ειχα μονο. .παντα εψαχνα να βρω συμπτωματα αλλα τελικα δεν ειχα κανενα. 

Λαμπρινη μου, ας μείνουμε έγκυοι κι ας μην έχουμε ποτέ συμπτώματα! Δε θα μας χαλάσει...? Ή αλήθεια όμως είναι ότι τα ψάχνουμε στο παραμικρό που θα αισθανθουμε! Ε,ρε, τί έχετε να τραβηξετε όταν θα περιμένω να δω αν θα αδιαθετησω!!! Σας το δηλώνω και...αμαρτιαν ουκ έχω!!!!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η maria1405 είπε:

Λαμπρινη μου, ας μείνουμε έγκυοι κι ας μην έχουμε ποτέ συμπτώματα! Δε θα μας χαλάσει...? Ή αλήθεια όμως είναι ότι τα ψάχνουμε στο παραμικρό που θα αισθανθουμε! Ε,ρε, τί έχετε να τραβηξετε όταν θα περιμένω να δω αν θα αδιαθετησω!!! Σας το δηλώνω και...αμαρτιαν ουκ έχω!!!!?

Κοριτσια μ τ κανετε???24 μερα κανενα συμτωμα...σε 6 μερες περιπου περιμενω περιοδο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...