Μετάβαση σε περιεχόμενο

21η μερα κυκλου


Recommended Posts

στις πριν 17 λεπτά, ο/η labrini m είπε:

Προσπαθουσαμε elena κ ερχομασταν μερα παρα μερα.... Ααααα να προσθέσω πως καθως πεταξα το μπλοκακι σταματησα να καθομαι με τα ποδια ορθια μετα απο καθε επαφη. Ειπα αν θελει να έρθει θα έρθει. 

Αρα τ σκεφτοσουν κοριτσι μ...δ τ εβγαλες τελειως απ το μυαλο σ.γτ μην μ πειτε ρε κοριτσια οτι οταν δουλευουν κ οι δυο κ υπαρχει κουραση στρες κλπ ότι εχεις ορεξη μερα παρα  μερα!!!!τ κανατε γτ θελατε παιδακι.αρα εστω κ καπου βαθια η σκεψη υπαρχει.γ αυτο οποτε ακουω κοπελες κ τ λενε αυτο δν τ καταλαβαινω.οταν κανεις σαν τρελη καθε μηνα κ σ εχει γινει εμμονη δν τ βγαζεις απ τ μυαλο σ!!μπορω να καταλαβω οτι καποιον μηνα μπορει ν εισαι πιο χαλαρη κ να μν τ πολυσκεφτεσαι αλλα όχι καθολου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 124
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 25 λεπτά, ο/η labrini m είπε:

Προσπαθουσαμε elena κ ερχομασταν μερα παρα μερα.... Ααααα να προσθέσω πως καθως πεταξα το μπλοκακι σταματησα να καθομαι με τα ποδια ορθια μετα απο καθε επαφη. Ειπα αν θελει να έρθει θα έρθει. 

Αρα τ σκεφτοσουν κοριτσι μ...δ τ εβγαλες τελειως απ το μυαλο σ.γτ μην μ πειτε ρε κοριτσια οτι οταν δουλευουν κ οι δυο κ υπαρχει κουραση στρες κλπ ότι εχεις ορεξη μερα παρα  μερα!!!!τ κανατε γτ θελατε παιδακι.αρα εστω κ καπου βαθια η σκεψη υπαρχει.γ αυτο οποτε ακουω κοπελες κ τ λενε αυτο δν τ καταλαβαινω.οταν κανεις σαν τρελη καθε μηνα κ σ εχει γινει εμμονη δν τ βγαζεις απ τ μυαλο σ!!μπορω να καταλαβω οτι καποιον μηνα μπορει ν εισαι πιο χαλαρη κ να μν τ πολυσκεφτεσαι αλλα όχι καθολου!!

 

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Nantia_14 είπε:

χαχαχα νομιζω τελικα οτι αυτο με τα ποδια ολες το κανουμε. πραγματικα οταν ο γιατρος κ ο αντρας μου μου λενε 'μην αγχωνεσαι'  μου τη δινουν . Λετε ρε παλικαρια να το απολαμβανω ? :P 

κ μενα με νευριαζουν!!τ ευκολα π το λενε ολοι!!!ΠΩΣ ΟΜΩΣ??ΠΩΣ ΣΤΑΜΑΤΑΣ ΝΑ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ,?ΝΑ ΜΝ Τ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η elena90 είπε:

Αρα τ σκεφτοσουν κοριτσι μ...δ τ εβγαλες τελειως απ το μυαλο σ.γτ μην μ πειτε ρε κοριτσια οτι οταν δουλευουν κ οι δυο κ υπαρχει κουραση στρες κλπ ότι εχεις ορεξη μερα παρα  μερα!!!!τ κανατε γτ θελατε παιδακι.αρα εστω κ καπου βαθια η σκεψη υπαρχει.γ αυτο οποτε ακουω κοπελες κ τ λενε αυτο δν τ καταλαβαινω.οταν κανεις σαν τρελη καθε μηνα κ σ εχει γινει εμμονη δν τ βγαζεις απ τ μυαλο σ!!μπορω να καταλαβω οτι καποιον μηνα μπορει ν εισαι πιο χαλαρη κ να μν τ πολυσκεφτεσαι αλλα όχι καθολου!!

 

κ μενα με νευριαζουν!!τ ευκολα π το λενε ολοι!!!ΠΩΣ ΟΜΩΣ??ΠΩΣ ΣΤΑΜΑΤΑΣ ΝΑ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ,?ΝΑ ΜΝ Τ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ???

ελα ντε! θελω πολυ να ξυπνησω ενα πρωι και να μην με νοιαζει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η labrini m είπε:

Προσπαθουσαμε elena κ ερχομασταν μερα παρα μερα.... Ααααα να προσθέσω πως καθως πεταξα το μπλοκακι σταματησα να καθομαι με τα ποδια ορθια μετα απο καθε επαφη. Ειπα αν θελει να έρθει θα έρθει. 

Αρα τ σκεφτοσουν κοριτσι μ...δ τ εβγαλες τελειως απ το μυαλο σ.γτ μην μ πειτε ρε κοριτσια οτι οταν δουλευουν κ οι δυο κ υπαρχει κουραση στρες κλπ ότι εχεις ορεξη μερα παρα  μερα!!!!τ κανατε γτ θελατε παιδακι.αρα εστω κ καπου βαθια η σκεψη υπαρχει.γ αυτο οποτε ακουω κοπελες κ τ λενε αυτο δν τ καταλαβαινω.οταν κανεις σαν τρελη καθε μηνα κ σ εχει γινει εμμονη δν τ βγαζεις απ τ μυαλο σ!!μπορω να καταλαβω οτι καποιον μηνα μπορει ν εισαι πιο χαλαρη κ να μν τ πολυσκεφτεσαι αλλα όχι καθολου!!

 

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Nantia_14 είπε:

χαχαχα νομιζω τελικα οτι αυτο με τα ποδια ολες το κανουμε. πραγματικα οταν ο γιατρος κ ο αντρας μου μου λενε 'μην αγχωνεσαι'  μου τη δινουν . Λετε ρε παλικαρια να το απολαμβανω ? :P 

κ μενα με νευριαζουν!!τ ευκολα π το λενε ολοι!!!ΠΩΣ ΟΜΩΣ??ΠΩΣ ΣΤΑΜΑΤΑΣ ΝΑ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ,?ΝΑ ΜΝ Τ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ???

 

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Nantia_14 είπε:

ελα ντε! θελω πολυ να ξυπνησω ενα πρωι και να μην με νοιαζει 

κ εγω!!!αχ μακαρι σ λιγο καιρο να γελαμε μ αυτα!!μακαρι σ λιγο καιρο αυτο το φορουμ να γεμισει με εγκουλες!!!να μν υπαρχει συζητηση  για το πότε θα γινω μανα!!!αλλα να συζηταμε γ την εγκυμοσυνη κ τα μωρακια μας!!!ποτε θα το ζησω???ποτε???κ τι δν θα δινα να ακουσω μια καρδουλα στην κοιλιτσα μ...θελω οσο  τπτ αλλο να τ ζησω!!!???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ατο σκεφτομουν αλλα εκει που στους πρωτους μηνες ολη μου η μερα ειχε να κανει με το γιατι δν μενω εγκυος αφου τα εκανα ολα σωστα εγραψα μερες μετρησα ηρθα σε επαφη... Τελος θα συνεχισω την καθημερινοτητα κ με αλλα πραγματα ναι μεν θα συνεχισω να θελω να κανω παιδακι αλλα δν θα κρεμομαι εικοσητεσσερις ωρες το εικοσητετραωρο μονο απο αυτο.. Θα βρω και αλλα πραγματα να απασχολουμαι... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η elena90 είπε:

Αρα τ σκεφτοσουν κοριτσι μ...δ τ εβγαλες τελειως απ το μυαλο σ.γτ μην μ πειτε ρε κοριτσια οτι οταν δουλευουν κ οι δυο κ υπαρχει κουραση στρες κλπ ότι εχεις ορεξη μερα παρα  μερα!!!!τ κανατε γτ θελατε παιδακι.αρα εστω κ καπου βαθια η σκεψη υπαρχει.γ αυτο οποτε ακουω κοπελες κ τ λενε αυτο δν τ καταλαβαινω.οταν κανεις σαν τρελη καθε μηνα κ σ εχει γινει εμμονη δν τ βγαζεις απ τ μυαλο σ!!μπορω να καταλαβω οτι καποιον μηνα μπορει ν εισαι πιο χαλαρη κ να μν τ πολυσκεφτεσαι αλλα όχι καθολου!!

 

κ μενα με νευριαζουν!!τ ευκολα π το λενε ολοι!!!ΠΩΣ ΟΜΩΣ??ΠΩΣ ΣΤΑΜΑΤΑΣ ΝΑ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ,?ΝΑ ΜΝ Τ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ???

 

κ εγω!!!αχ μακαρι σ λιγο καιρο να γελαμε μ αυτα!!μακαρι σ λιγο καιρο αυτο το φορουμ να γεμισει με εγκουλες!!!να μν υπαρχει συζητηση  για το πότε θα γινω μανα!!!αλλα να συζηταμε γ την εγκυμοσυνη κ τα μωρακια μας!!!ποτε θα το ζησω???ποτε???κ τι δν θα δινα να ακουσω μια καρδουλα στην κοιλιτσα μ...θελω οσο  τπτ αλλο να τ ζησω!!!???

ομορφος ηχος! και τι δεν θα δινα να τον ξανακουσω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πωπω συγκινήθηκα... Ευχομαι τα επομενα νεα σας να ειναι τα ευχαριστα... Μακάρι να σας γνωριζα προσωπικα κ θα σας ειχα εδω ολοι μερα με τα διδυμακια μου κ θα ξεχνιοσασταν αμεσως κ θα τα καταφερνατε μια ωρα αρχιτερα. Καλη επιτυχία μεσα απο την καρδια μου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η labrini m είπε:

Πωπω συγκινήθηκα... Ευχομαι τα επομενα νεα σας να ειναι τα ευχαριστα... Μακάρι να σας γνωριζα προσωπικα κ θα σας ειχα εδω ολοι μερα με τα διδυμακια μου κ θα ξεχνιοσασταν αμεσως κ θα τα καταφερνατε μια ωρα αρχιτερα. Καλη επιτυχία μεσα απο την καρδια μου?

μακαρι η θετικη σου ενεργεια να πιασει τοπο! οσο για τα διδυμακια δεν υπαρχει καλυτερη απασχοληση.....εχω νταντεψει πολλα μωρα :P:) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η labrini m είπε:

Προσπαθουσαμε elena κ ερχομασταν μερα παρα μερα.... Ααααα να προσθέσω πως καθως πεταξα το μπλοκακι σταματησα να καθομαι με τα ποδια ορθια μετα απο καθε επαφη. Ειπα αν θελει να έρθει θα έρθει. 

Αρα τ σκεφτοσουν κοριτσι μ...δ τ εβγαλες τελειως απ το μυαλο σ.γτ μην μ πειτε ρε κοριτσια οτι οταν δουλευουν κ οι δυο κ υπαρχει κουραση στρες κλπ ότι εχεις ορεξη μερα παρα  μερα!!!!τ κανατε γτ θελατε παιδακι.αρα εστω κ καπου βαθια η σκεψη υπαρχει.γ αυτο οποτε ακουω κοπελες κ τ λενε αυτο δν τ καταλαβαινω.οταν κανεις σαν τρελη καθε μηνα κ σ εχει γινει εμμονη δν τ βγαζεις απ τ μυαλο σ!!μπορω να καταλαβω οτι καποιον μηνα μπορει ν εισαι πιο χαλαρη κ να μν τ πολυσκεφτεσαι αλλα όχι καθολου!!

 

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Nantia_14 είπε:

χαχαχα νομιζω τελικα οτι αυτο με τα ποδια ολες το κανουμε. πραγματικα οταν ο γιατρος κ ο αντρας μου μου λενε 'μην αγχωνεσαι'  μου τη δινουν . Λετε ρε παλικαρια να το απολαμβανω ? :P 

κ μενα με νευριαζουν!!τ ευκολα π το λενε ολοι!!!ΠΩΣ ΟΜΩΣ??ΠΩΣ ΣΤΑΜΑΤΑΣ ΝΑ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ,?ΝΑ ΜΝ Τ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ???

 

στις πριν 5 λεπτά, ο/η labrini m είπε:

Πωπω συγκινήθηκα... Ευχομαι τα επομενα νεα σας να ειναι τα ευχαριστα... Μακάρι να σας γνωριζα προσωπικα κ θα σας ειχα εδω ολοι μερα με τα διδυμακια μου κ θα ξεχνιοσασταν αμεσως κ θα τα καταφερνατε μια ωρα αρχιτερα. Καλη επιτυχία μεσα απο την καρδια μου?

Αχ τι τυχερη π εισαι!!!εχω δυο ανηψακια τα λατρευω κ πραγματικα μ δινουν τοση αγαπη κ γαληνη!!δν υπαρχει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η elena90 είπε:

Αρα τ σκεφτοσουν κοριτσι μ...δ τ εβγαλες τελειως απ το μυαλο σ.γτ μην μ πειτε ρε κοριτσια οτι οταν δουλευουν κ οι δυο κ υπαρχει κουραση στρες κλπ ότι εχεις ορεξη μερα παρα  μερα!!!!τ κανατε γτ θελατε παιδακι.αρα εστω κ καπου βαθια η σκεψη υπαρχει.γ αυτο οποτε ακουω κοπελες κ τ λενε αυτο δν τ καταλαβαινω.οταν κανεις σαν τρελη καθε μηνα κ σ εχει γινει εμμονη δν τ βγαζεις απ τ μυαλο σ!!μπορω να καταλαβω οτι καποιον μηνα μπορει ν εισαι πιο χαλαρη κ να μν τ πολυσκεφτεσαι αλλα όχι καθολου!!

 

κ μενα με νευριαζουν!!τ ευκολα π το λενε ολοι!!!ΠΩΣ ΟΜΩΣ??ΠΩΣ ΣΤΑΜΑΤΑΣ ΝΑ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ,?ΝΑ ΜΝ Τ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ???

 

Αχ τι τυχερη π εισαι!!!εχω δυο ανηψακια τα λατρευω κ πραγματικα μ δινουν τοση αγαπη κ γαληνη!!δν υπαρχει!!!

Τοτε προσπαθησε να παιρνας οσο περισσότερο χρονο μπορεις μαζι τους να ξεφευγεις λιγο... Πιστεύω θα σου κανει καλο. Στο ολο θεμα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η labrini m είπε:

Τοτε προσπαθησε να παιρνας οσο περισσότερο χρονο μπορεις μαζι τους να ξεφευγεις λιγο... Πιστεύω θα σου κανει καλο. Στο ολο θεμα. 

ειναι λιγο μακρια δουλευω ολη μερα οποτε δν τα βλεπω πολυ συχνα!!οτι κ αν κανω οσο κ να τρεχώ ολη μερα τ μυαλο εκει!κ αν καποια μερα ισως δ τσκεφτω τ βραδυ π θα ξαπλωσω τ μυαλο μεκει γυριζει...συνεχως...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η elena90 είπε:

ειναι λιγο μακρια δουλευω ολη μερα οποτε δν τα βλεπω πολυ συχνα!!οτι κ αν κανω οσο κ να τρεχώ ολη μερα τ μυαλο εκει!κ αν καποια μερα ισως δ τσκεφτω τ βραδυ π θα ξαπλωσω τ μυαλο μεκει γυριζει...συνεχως...

συν οτι οτι συμπτωμα και να εχω το βρισκω σημαδι! οπως αυτες τις μερες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια εγω δουλευω οοοολη μερα με παιδια ολων των ηλικιων! Ειμαι φιλολογος. Ξεκιναω με μικρα το μεσημερι σε ενα κέντρο μελέτης-μεχρι κ απο το σχολείο τα παιρνω-και συνεχιζω με τα μεγαλα μεχρι το βραδυ! Τα κουτσικα ειναι ΤΡΕΛΑ! Δεν ξερω πώς θα περνουσε η μερα μου χωρις τα φιλια και τις αγκαλιες τους!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Nantia_14 είπε:

συν οτι οτι συμπτωμα και να εχω το βρισκω σημαδι! οπως αυτες τις μερες

Αχ, εγω προσπαθω να μην σκέφτομαι τα συμπτώματα... Γίνεται ομως; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η maria1405 είπε:

Κορίτσια εγω δουλευω οοοολη μερα με παιδια ολων των ηλικιων! Ειμαι φιλολογος. Ξεκιναω με μικρα το μεσημερι σε ενα κέντρο μελέτης-μεχρι κ απο το σχολείο τα παιρνω-και συνεχιζω με τα μεγαλα μεχρι το βραδυ! Τα κουτσικα ειναι ΤΡΕΛΑ! Δεν ξερω πώς θα περνουσε η μερα μου χωρις τα φιλια και τις αγκαλιες τους!!!!

Πραγματικα τα παιδια ειναι οτι πιο αθωο,αγνο γεματο αγαπη κ ενεργεια σ αυτν τν κοσμο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η maria1405 είπε:

Αχ, εγω προσπαθω να μην σκέφτομαι τα συμπτώματα... Γίνεται ομως; 

οταν υπαρχουν δεν γινεται. το πρηξιμο που εχω αυτες τις μερες δεν παλευεται,μπορει να σημαινει και περιοδο ομως.....ασε δεν βγαζεις ακρη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η Nantia_14 είπε:

και στα τεστ μαζι παμε δηλαδη? :P ασε κ εγω εκανα καθε μερα την ιδια ωρα και τελικα σκουρυνε την 20η μερα.Ενα χρονο το προσπαθουσαμε πολυ χαλαρα ομως,πρωτη οργανωμενη προσπαθεια αυτο τον μηνα....για να δουμε τι θα δουμε 

Κι εγω τον προηγούμενο μηνα την 20η μερα ειχα ωορρηξια.. Τωρα με τα τεστακια θα ειμαι σιγουρη απο πριν.. Για να δουμε... Παντως πρεπει να βγει το ιδιο σκουρα η γραμμη με τη γραμμη ελεγχου ε; Με μπερδευουν αυτα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η maria1405 είπε:

Κι εγω τον προηγούμενο μηνα την 20η μερα ειχα ωορρηξια.. Τωρα με τα τεστακια θα ειμαι σιγουρη απο πριν.. Για να δουμε... Παντως πρεπει να βγει το ιδιο σκουρα η γραμμη με τη γραμμη ελεγχου ε; Με μπερδευουν αυτα....

Εγώ εχω παρει τεστ ωορηξιας δυο φορες εκανα αλλα μ μπερδευαν δ ξερω κ αν ειναι καλα δ ξαναεκανα...τ κυκλο εχεις?,προσπαθεις καιρο,?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η maria1405 είπε:

Κι εγω τον προηγούμενο μηνα την 20η μερα ειχα ωορρηξια.. Τωρα με τα τεστακια θα ειμαι σιγουρη απο πριν.. Για να δουμε... Παντως πρεπει να βγει το ιδιο σκουρα η γραμμη με τη γραμμη ελεγχου ε; Με μπερδευουν αυτα....

λοιπον εγω διαπιστωσα οτι καθε μερα που πλησιαζα στην ωορηξια η γραμμη γινοταν ελαφρως πιο εντονη (αν κ οι οδηγιες γραφουν οτι η αχνη γραμμη ειναι αρνητικο) μεχρι που εγινε ιδια με την γραμμη ελεγχου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η elena90 είπε:

Εγώ εχω παρει τεστ ωορηξιας δυο φορες εκανα αλλα μ μπερδευαν δ ξερω κ αν ειναι καλα δ ξαναεκανα...τ κυκλο εχεις?,προσπαθεις καιρο,?

Προσπαθουμε ενα χρονο παρα ενα μηνα... Στο τελος του κυκλου θα σου πω εντυπώσεις απο τα τεστακια.. Προς το παρον δεν εχω βρει τη μερα της ωορρηξιας... Μου σπανε τα νευρα λιγουλακι παντως...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η maria1405 είπε:

Προσπαθουμε ενα χρονο παρα ενα μηνα... Στο τελος του κυκλου θα σου πω εντυπώσεις απο τα τεστακια.. Προς το παρον δεν εχω βρει τη μερα της ωορρηξιας... Μου σπανε τα νευρα λιγουλακι παντως...

κ μενα καπώς μ φαινεται δ ξερω κ μενα μ εσπαγαν τ νευρα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Nantia_14 είπε:

λοιπον εγω διαπιστωσα οτι καθε μερα που πλησιαζα στην ωορηξια η γραμμη γινοταν ελαφρως πιο εντονη (αν κ οι οδηγιες γραφουν οτι η αχνη γραμμη ειναι αρνητικο) μεχρι που εγινε ιδια με την γραμμη ελεγχου 

Εμενα εγινε πιο σκουρα τη Δευτερα, αλλα απο Τρίτη ανοιξε παλι το χρωμα! Γι αυτο μπερδευτηκα! Λες να εγινε η ωορρηξια;;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η maria1405 είπε:

Εμενα εγινε πιο σκουρα τη Δευτερα, αλλα απο Τρίτη ανοιξε παλι το χρωμα! Γι αυτο μπερδευτηκα! Λες να εγινε η ωορρηξια;;;; 

να σου πω ,μπορει γιατι εκανα και ενα τελευταιο αμεσως μετα την μερα της υποτιθεμενης ωορηξιας και ηταν παλι ανοιχτο. Δεν ξερω και σιγουρα,πρωτη φορα χρησημοποιω κ εγω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σου βγηκε παλι ανοιχτο; Αφου λενε οτι για δυο συνεχόμενες μερες βγαίνει σκουρα γραμμη.. Πφφφφφ! Μπλεξιμο.. Παντως τη Δευτερα ημουν στη 15η μερα. Αν προσθεσω και 14.. Αποκλειεται να αδιαθετησω την 29η μερα. Συνηθως ειναι 32 ο κυκλος μου τωρα πια... Αχ δεν ξερω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Δεν ξέρω αλλά διαβάζοντας σε, ένιωσα οτι αυτό το ενδιαφέρον και ο τρόπος που χειρίστηκε ο γιατρός την όλη κατάσταση ήταν κατάλληλος για να σε βοηθήσει να ηρεμήσεις ακόμα περισσότερο και να προχωρήσεις στην επόμενη προσπάθεια όταν έρθει η ώρα. Όπως και να έχει εύχομαι καλά αποτελέσματα και από δω και πέρα μόνο ευχάριστα νέα με το καλύτερο 🌈 να έρχεται πολύ σύντομα ❣️
    • Καλημέραααα, με το καλό και μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη. Αναμένουμε για την επόμενη σας επίσκεψη όπου θα ακούσετε και την ❤️ του μωρού σας ❣️
    • Καλημέρα σε όλες. Η μικρή μου είναι σχεδόν 6 μηνών, θηλάζει αποκλειστικά και την προηγούμενη εβδομάδα ξεκινήσαμε τα φρουτάκια. Αρκετό καιρό πριν ξεκινήσουμε, κάθε φορά που μας έβλεπε να τρώμε, άπλωνε τα χεράκια και ανοιγοκλεινε το στόμα σαν να μασάει. Έδειχνε δηλαδή έτοιμη. Οι πρώτες μέρες πήγαν πολύ καλά, έτρωγε με τεράστια όρεξη και χαρά. Μέχρι τότε έκανε κακακια καθημερινά, ίσως και 2-3 φορές τη μέρα, με τη γνωστή υφή των μωρών που θηλάζουν. Αρχίσαμε με μπανάνα, έπειτα μήλο. Κατευθείαν σταμάτησε να ενεργείται, πέρασαν 4 μέρες όπου και σταμάτησε να τρώει. Δοκιμάσαμε ακτινίδιο και κόψαμε την μπανάνα για να λειτουργήσει το έντερο αλλά ούτε αυτό το ήθελε.  Ώσπου ξεκίνησε με παααρα πολύ κλάμα (έπειτα από 4 μέρες) να ενεργείται πολύ σκληρά κακά που είχαν βλεννη με αιμα. Πήρα πανικόβλητη την παιδίατρο και είπε να της βάλω βρεφικό υπόθετο. Εγώ το έβαζα, εκείνη το έσπρωχνε μαζί με σκληρά κακά και άπειρο κλάμα. Αυτό έγινε 3  φορές συνεχόμενα εκείνη τη μέρα. Είχε γίνει μούσκεμα στον ιδρώτα η καημένη, σφιγγοταν και έκλαιγε. Σπαραξε η καρδιά μου. Τελικά αποκοιμήθηκε στην αγκαλιά μου μέσα στα κλαματα.  Σήμερα, 2 μέρες μετά όπου πάλι δεν είχε ενεργηθει, έπειτα από συζήτηση με την παιδίατρο, της έβαλα ξανά υπόθετο. Μάλλον αντανακλαστικά, ξεκίνησε πάλι να σφίγγεται και να κλαίει, και έβγαλε πολύ λίγα κακα (όχι τόσο σκληρά) και μαζί και το υπόθετο. Για φρούτα ούτε λόγος. Βλέπει το κουτάλι και κλαίει. Η παιδίατρος λέει είναι συνηθισμένο, και ότι θα συνηθίσει το εντερακι της, αλλά ρε κορίτσια δεν αντέχω αυτό το κλάμα, της κόβεται η ανάσα και μου έρχεται να κλάψω και εγώ μαζί της. Φαίνεται να πονάει πάρα πολυ...Για το φαγητό είπε να μην την πιέζω, αλλά μου κάνει εντύπωση που ξεκίνησε με τόση χαρά να τρώει και ξαφνικά δεν θέλει ούτε μπουκιά. Είχαν και τα δικά σας μωράκια θέμα με το έντερο κατά την εισαγωγή των στερεών; Πώς το αντιμετωπίσατε;    Υ.Γ. λίγη μπανάνα που της έδωσα σε κομμάτι από το δικό μου χέρι, το έβαλε στο στόμα και το ρουφούσε. Blw φοβάμαι όπως πολύ να κάνω..Σε δύο μέρες ξεκινάμε δεύτερο γεύμα χορτοσουπα και όπως το πάει, αμφιβάλλω αν θα θελήσει να δοκιμάσει. Εάν έχετε συμβουλές για αυτό θα το εκτιμούσα πολύ. 
    • Γλυκια μου Λιλη!!!! ❤️ ποσο σε ευχαριστω!!!! 🥰 Δοξα το θεο πηγαν ολα τελεια!!! καλυτερα απ οτι ελπιζαμε...!!!  Να ειναι καλα και ο γιατρος μας φυσικα!!!! ελπιζω να συνεχισουμε ετσι και του χρονου να ειμαστε 3 ή 4!!! 🙏 με το καλο να περασουν οι μερες να μας πεις τα νεα σου!!!!! αγωνιουμε μαζι σου!!!! 🤗 Με ενα τεραστιο νουμερο χοριακης ευχομαι και γερα παιδακια στην αγκαλια σας!!! 🙏
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...