Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωρε λες;


Recommended Posts

Ρε κοριτσια sos τις γνωμες σας για συμπτωματα??? Σε μια εβδομαδα περιμενω την ακατανομαστη... 3 μερες τωρα ακριβως εχω καουρες ξινιλες και μιλαμε συχνοουρια τρελη πολυ πραμα... Αφου δεν προλαβαινω και κατουριεμαι πανω μου πολλες φορες!!!?? λοιπον πονοκεφαλο τρελοο μιλαμε και ταχυπαλμια μονο χθες! Και σημερα εχω πονακια περιοδου! Ειναι δυνατον και εγκυος να μαι (που δεν πιστευω) να χω τοσο νωρις συμπτωματα??? Ας με βοηθησει καμια κοπελα που να χει περασει κατι αναλογο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσι μου... Σου ευχομαι ολόψυχα να είσαι.. !! Κάπου είχα διαβάσει ότι τα συμπτώματα αρχιζουν καμια δυο βδομάδες μετά την καθυστέρηση άρα νομίΖω πως είναι αρκετά νωρίς για να αισθάνεσαι όλα αυτά μια βδομάδα πριν την αναμενόμενη περιοδο.. αλλά πάλι δεν ειμαι και γιατρος..Τι να πω;; υπάρχουν και εξαιρέσεις... Λίγες μέρες αναμονή και θα μάθεις....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα Gelie μου και εγω ετσι ξερω γιαυτο παραξενευομαι! Αλλα ποτε δεν ξερεις εχω και αλλες δυο εγκυμοσυνες πθσω που να σου πω την αληθεια Δυο μηνων πηγα στον γιο μου για να τον καταλαβω!!! ??πηγα για εξετασεις και τυχαια μου λεει ο γιατρος α κοπελα μου εισαι εγκυος χαχαχαχα και ημουν ηδη 8 εβδομαδων!! Αφου αμεσως ακουσαμε καρδουλα φαντασου! Μονο την κορη μου την καταλαβα σχεδον αμεσως θυμαμαι αξεχαστα πριν την καθυστερηση 25/12 χριστουγεννα και λεω στο τραπεζι πωωω πως βρωμαει ετσι το χοιρινο! Και εκει ψιλιαστικαν ολοι. Παω κανω χοριακη 700 μοναδες εγκεφαλικο γιατι μολις ειχα γεννησει τον γιο μου! ??? ευχομαι παντως ολα αυτα που νοιωθω να ειναι συμπτωματα εγκυμοσυνης και να μην χρειαστει να κανω την σπερματεγχυση που εχω κανονισει τον αλλο μηνα!!! ????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 23 Σεπτεμβρίου 2016 at 10:41 ΠΜ, ο/η prassinomata είπε:

Καλημερα Gelie μου και εγω ετσι ξερω γιαυτο παραξενευομαι! Αλλα ποτε δεν ξερεις εχω και αλλες δυο εγκυμοσυνες πθσω που να σου πω την αληθεια Δυο μηνων πηγα στον γιο μου για να τον καταλαβω!!! ??πηγα για εξετασεις και τυχαια μου λεει ο γιατρος α κοπελα μου εισαι εγκυος χαχαχαχα και ημουν ηδη 8 εβδομαδων!! Αφου αμεσως ακουσαμε καρδουλα φαντασου! Μονο την κορη μου την καταλαβα σχεδον αμεσως θυμαμαι αξεχαστα πριν την καθυστερηση 25/12 χριστουγεννα και λεω στο τραπεζι πωωω πως βρωμαει ετσι το χοιρινο! Και εκει ψιλιαστικαν ολοι. Παω κανω χοριακη 700 μοναδες εγκεφαλικο γιατι μολις ειχα γεννησει τον γιο μου! ??? ευχομαι παντως ολα αυτα που νοιωθω να ειναι συμπτωματα εγκυμοσυνης και να μην χρειαστει να κανω την σπερματεγχυση που εχω κανονισει τον αλλο μηνα!!! ????

Πόσο μηνων ήταν ο γιος σου πρασινοματα οταν εμεινες στην κόρη σου;; Πόσο ειναι τωρα τα παιδια;; Μπραβο σε θαυμαζω που θες και τρίτο. Όσο για τα συμπτωματα πιστευω να είσαι γιατί καποιες το καταλαβαίνουν όπως εσύ απο πολύ νωρίς. Εγώ να φανταστεις είχα πεί τον αντρα μου  μια βδομαδα  μετα την επαφη 'ναξερεις εμεινα,' και με κορόιδευε. Κι όμως να την μολις την θήλασα;!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σου ζησει κοπελα μου!! Τα αλλα μου δυο παιδακια ειναι απο τον πρωτο συζηγο! Και πριν το ατυχημα μου... Τωρα ο γιος μου ειναι 6 χρονων τον οκτωμβριο θα κλεισει τα 6 και θα μπει στα 7 η κορη μου τωρα τον σεπτεμβρη εκλεισε τα 5 και μπηκε στα 6! Τον γιο μου τον γεννησα 14 οκτωμβριου  και χριστουγεννα καταλαβα πως ημουν εγκυος στην κορη μου! Ο γιος μου ηταν δηλ 2,5 μηνων... Τωρα με τον αρραβωνιαστικο μου προσπαθουμε 14 μηνες αλλα δεν ερχεται ισως φταιει οτι ειμαι σε αναπηρικο εγω ισως οτι ο αντρας μου εχει σκληρηνση κατα πλακας ποιος ξερει! Εγω ξερω πως ο θεος θα μας στηλει συντομα το θαυματακι μας το 3ο για εμενα το 1ο για εκεινον!!! Ευχομαι συντομα ολες οσες επιθυμουμε νινακι συντομα στην κοιλιτσα μας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χθες πηγα εκανα το τεστ ΠΑΠ μου και μου εκανε και υπερηχο ολα καλα μου ειπε ο γιατρος μητρα ωοθηκες ολα τελεια σε 15 μερες να ξανα παω για τον πρωτο υπερηχο για να δουμε τα ωοθηλακια μου! Περιμενω αρχες οκτωμβριου περιοδο και μετα θα ξεκινησω σερπαφαρ και μετα την σπερματεγχυση αν δεν εχω μεινει τωρα ηδη που δεν νομιζω απλα ελπιζω!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η prassinomata είπε:

Να σου ζησει κοπελα μου!! Τα αλλα μου δυο παιδακια ειναι απο τον πρωτο συζηγο! Και πριν το ατυχημα μου... Τωρα ο γιος μου ειναι 6 χρονων τον οκτωμβριο θα κλεισει τα 6 και θα μπει στα 7 η κορη μου τωρα τον σεπτεμβρη εκλεισε τα 5 και μπηκε στα 6! Τον γιο μου τον γεννησα 14 οκτωμβριου  και χριστουγεννα καταλαβα πως ημουν εγκυος στην κορη μου! Ο γιος μου ηταν δηλ 2,5 μηνων... Τωρα με τον αρραβωνιαστικο μου προσπαθουμε 14 μηνες αλλα δεν ερχεται ισως φταιει οτι ειμαι σε αναπηρικο εγω ισως οτι ο αντρας μου εχει σκληρηνση κατα πλακας ποιος ξερει! Εγω ξερω πως ο θεος θα μας στηλει συντομα το θαυματακι μας το 3ο για εμενα το 1ο για εκεινον!!! Ευχομαι συντομα ολες οσες επιθυμουμε νινακι συντομα στην κοιλιτσα μας!!!

Αχ κοπέλα μου κουράγιο και δύναμη έχεις αφού  περασες τόσες δυσκολίες θα ερθει το τρίτο παιδάκι.  Να σε ρωτήσω εκανες ελεύθερα τότε με τον αντρα σου κ εμεινες τόσο γρήγορα,ή ετυχε ;; Σου ρίχε ερθει περίοδος καμθά φορά εως τότε ή πετυχες την πρώτη ωορρηξία και πώς το κατάλαβες οτι είσαι είχες καθυστερηση ή κατι άλλο σε υποψίασε;; Σόρρυ για τις τόσες ερωτήσεις απλά σκέφτομαι οτι τελικά δεν είναι δύσκολο να μείνεις όταν θηλαζεις και εγώ ήμουν σίγουρη πως δεν γίνεται και περναω τωρα μια αμφίβολη κατασταση γιατί εχει να μου ερθει περίοδος 42/43 μερες αλλα τα τεστ βγήκαν αρνητικά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με μια επαφη ελευθερη εμεινα στον γιο μου... Με προσπερματικα υγρα στην κορη μου! Μολις γεννησα τον γιο μου αδιαθετησα μεχρι της 23 νοεμβριου μετα ειχαμε μια επαφη διακεκομμενη! Και τσουπ ηρθε και η κορη μου. Ποτε δεν κοιταξα ωορρηξιες ποτε δεν κοιταξα τιποτα δεν μελευτουσα να κανω παιδι... Απλα ετυχε και τις δυο φορες... Τωρα που προσπαθω δεν ερχεται... Ποσο ειναι το μωρο σου? Εχετε ελευθερες επαφες? Μετα την γεννα ειναι ολα ανοιχτα και μενουμε πανευκολα εγκυος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Συγχαρητήρια κορίτσι μου! Με το καλό να μεταφέρεις! Κι εγώ με 4ΑΑ έχω τον μπεμπουλη μου🥰 είμαι σίγουρη για την επιτυχία❤️
    • Καλησπέρα κορίτσια!! Τι κάνετε;;; Πώς είναι τα μπεμπέκια σας;; Εγώ έχω φουσκώσει αρκετά με αποτέλεσμα να μη κλείνουν παντελόνια και μπουφάν και ο μπόμπιρας μου εδώ κ δύο εβδομάδες είναι δραστήριος μέσα στην κοιλιά μου! Ξεκίνησα να τον νιώθω στις 16 εβδομάδες αρκετά νωρίς για πρώτη κύηση κ σήμερα που είμαι 18+1 τον νιώθω πλέον κ σε όρθια θέση. Πήγαμε στον γιατρό κ είναι μεγάλο μωρό με βάση τις μέρες της εξωσωματικής...στην ανάπτυξή του ήταν μπροστά 4 μέρες και τώρα φαίνεται 7 μέρες μπροστά. Επιβεβαιώνει την εμβρυολογο που 5 ημερών βλαστοκύστη μας είπε ότι εξελίσσεται δυναμικά κ μπορεί να έχει φτάσει και 6ης ημέρας τη μέρα της εμβρυομεταφοράς. Πάντως βρε κορίτσια τι όμορφα ανθρωπακια κουβαλάμε μέσα μας!!! Μου φαίνεται απίστευτο που τον νιώθω...🤰 Επίσης, έκλεισα για ραντεβού για τη β-επιπεδου σε ένα μήνα! Εσείς σε τι φάση είστε;;;
    • Γενικα βλέπω πως οι παιδίατροι έχουν τελείως άλλη τακτική με τις τροφες 🤷‍♀️ πχ εμένα στην αρχή μου είπε ότι έχει σπόρια μέσα δεν το δίνουμε όπως φράουλα ακτινίδιο ντομάτα μελιτζάνα τέτοια τα αποφεύγουμε όταν είναι πολύ μικρά  το αχλάδι βοηθάει στο έντερο από φρούτα  Κοιτα αυτά θα έχεις με την επιθυμία του φαγητού σήμερα μπορεί να τρώει κάτι και να στο κόψει απότομα να μην το θέλει καθόλου και μετά από 2-3 μήνες να αρχίσει πάλι να το τρώει δεν είναι στάνταρ αυτό ή επειδή ξεκίνησε με όρεξη να τρώει πως θα τρώει κάθε φορά με την ίδια όρεξη είναι φάσεις που παίρνανε εμενα ακόμα και τώρα είναι μερες που τρώει καλά και άλλες πάλι όχι  Με τα κακα περάσαμε μια μικρή φάση που έκλεγε όταν έκανε αλλά όχι τόσο πολύ όπως το περιγράφεις εσυ είχε τυχει να βγάλει λίγο αίμα μια φορά αλλά ήταν από το σφίξιμο ερεθίστηκε (είχα στείλει φωτο στην γιατρό και τα είδε ) επειδη με τα κιλά της δεν έχει θέμα να πεις ωχ αμάν να φαει σιγά σιγά θα στρώσει τώρα για την δυσκηλιοτητα δεν ξέρω να βοηθησω αλλά μου είχαν πει πως μια  μπατονέτα με λίγο ελαιόλαδο να την κανείς στο πωπω βοηθάει να ενεργηθεί βέβαια δεν ξέρω αν δουλεύει δεν το έχω δοκιμάσει εγω
    • Ευχαριστω κατ μου!!!!! ❤️😊 ελπιζω να μας πεις κι εσυ πολυ ευχαριστα νεα!!!!!! 🙏 εχε πιστη στα εμβρυακια σου!!!
    • Θα μιλήσεις με γιατρό οδοντίατρο για αρχή και με τον γυναικολόγο σου κλείσε ραντεβού να πας να σε δει ο οδοντίατρος και να δείτε τι μπορεί να κάνετε 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...