Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Μαΐου 2017!!!!!!!!


Recommended Posts

Κορίτσια καλημέρα!!!!!! Γέννησα κι εγώ έναν μπέμπαρο 3770γρ.!!!!Όλα έγιναν τόσο γρήγορα...ξημερώματα Κυριακής ανέβασα πυρετό 39, (40 +2ημ.) , τρέξαμε στο νοσοκομείο, το μωράκι είχε ανεβάσει παλμούς και ο γιατρός για ασφάλεια με έβαλε με καισαρική. Μετά τη γέννα δεν ξαναέκανα καθόλου πυρετό, δεν είχα κανένα σύμπτωμα για ίωση ούτε πριν ούτε μετά. Κανείς γιατρός δν μπορεί να εξηγήσει τι ήταν αυτός ο πυρετός. Εξαιτίας αυτού το μωράκι μου είναι ακόμη στο νοσοκομείο, παίρνει αντιβίωση προληπτικά μήπως είχα κι εγώ κ αυτό κάποια λοίμωξη και θα το πάρουμε Κυριακή...;( Μας λείπει!!!!:( Επίσης από γάλα, νιώθω το στήθος μου πρησμένο αλλά βγάζω με το θήλαστρο μόνο σταγόνες...:( Θα τα καταφέρω;;;;!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 11 ώρες, ο/η annina είπε:

http://www.mitrikosthilasmos.com/2010/09/blog-post_16.html?m=1

Στελνω το λινκ για το πρωτοκολλο επαναγαλακτισμου, ας υπαρχει σε καθε περιπτωση. Σας φιλω πολυ. 

Αληθεια γεννησαμε ολες?

Κορίτσι μου το mail μου ειναι: dim_nat11@yahoo.gr

Θηλαζουμε.. λιγο ειναι το γαλατακι ακομη αλλα πιστεύω να στρωσει... εβγαλα πολυ λιγο κ με το θηλαστρο χθες βεβαια πρωτα ειχε πιει κ η μικρή..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η ελενα!! είπε:

Κορίτσια καλημέρα!!!!!! Γέννησα κι εγώ έναν μπέμπαρο 3770γρ.!!!!Όλα έγιναν τόσο γρήγορα...ξημερώματα Κυριακής ανέβασα πυρετό 39, (40 +2ημ.) , τρέξαμε στο νοσοκομείο, το μωράκι είχε ανεβάσει παλμούς και ο γιατρός για ασφάλεια με έβαλε με καισαρική. Μετά τη γέννα δεν ξαναέκανα καθόλου πυρετό, δεν είχα κανένα σύμπτωμα για ίωση ούτε πριν ούτε μετά. Κανείς γιατρός δν μπορεί να εξηγήσει τι ήταν αυτός ο πυρετός. Εξαιτίας αυτού το μωράκι μου είναι ακόμη στο νοσοκομείο, παίρνει αντιβίωση προληπτικά μήπως είχα κι εγώ κ αυτό κάποια λοίμωξη και θα το πάρουμε Κυριακή...;( Μας λείπει!!!!:( Επίσης από γάλα, νιώθω το στήθος μου πρησμένο αλλά βγάζω με το θήλαστρο μόνο σταγόνες...:( Θα τα καταφέρω;;;;!!!

Να σου ζήσει το μωράκι σουυυ!!! Γερό και καλοτυχο!!! Θα τα καταφέρεις μην αγχώνεσαι, θα κατέβει το γάλα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελενα να σου ζήσει να το καθαρίσεις όπως επιθυμείς. Και σύντομα σπίτι σε καταλαβαίνω πως νιώθεις αλλά θα το έχεις σύντομα κοντά σου υπομονή να γίνουν τα πράγματα όπως πρέπει να γινουν.θα τα καταφέρεις σίγουρα αρκεί να το θες κ να το πισυευεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η ελενα!! είπε:

Κορίτσια καλημέρα!!!!!! Γέννησα κι εγώ έναν μπέμπαρο 3770γρ.!!!!Όλα έγιναν τόσο γρήγορα...ξημερώματα Κυριακής ανέβασα πυρετό 39, (40 +2ημ.) , τρέξαμε στο νοσοκομείο, το μωράκι είχε ανεβάσει παλμούς και ο γιατρός για ασφάλεια με έβαλε με καισαρική. Μετά τη γέννα δεν ξαναέκανα καθόλου πυρετό, δεν είχα κανένα σύμπτωμα για ίωση ούτε πριν ούτε μετά. Κανείς γιατρός δν μπορεί να εξηγήσει τι ήταν αυτός ο πυρετός. Εξαιτίας αυτού το μωράκι μου είναι ακόμη στο νοσοκομείο, παίρνει αντιβίωση προληπτικά μήπως είχα κι εγώ κ αυτό κάποια λοίμωξη και θα το πάρουμε Κυριακή...;( Μας λείπει!!!!:( Επίσης από γάλα, νιώθω το στήθος μου πρησμένο αλλά βγάζω με το θήλαστρο μόνο σταγόνες...:( Θα τα καταφέρω;;;;!!!

Κοριτσι μου να σου ζησει ο μπεμπαρος!!! Μην ανησυχεις! Πολυ συντομα θα τον εχεις κοντα σου και θα τον θηλαζεις απεριοριστα! Σου ευχομαι τα καλυτερα απο δω και περα για σενα και το μωρακι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σκεφτεσαι οτι το τριτο 24ωρο κατεβαινει το γαλα! Κι εγω νομιζα οτι δεν ειχα τιποτα! Εβαζα ομως συνεχεια το μωρο στο στηθος να παιρνει το πρωτογαλα και ξαφνικα μετα απο 2-3 μερες το στηθος πρηστηκε αποτομα και πλεον εχω κανονικα γαλα! Υπομονη κ επιμονη! Ειναι ο,τι καλυτερο για το μπεμπακι σου! Αυτο να θυμασαι! Και να μην ακους τι λεει ο καθενας δεξια αριστερα! Να ακους το ενστικτο σου και το γιατρο σου! Ο θηλασμος ειναι ο,τι πιο φυσικο και ομορφο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια τι κάνετε; Εμείς σήμερα κλείνουμε βδομάδα!!! Πως πέρασε ούτε κατάλαβα... 

Προσπαθουμε για το θηλασμό.. Κάτι κάνω από γαλατακι αλλά όχι αυτό το απότομο που αναφερετε δεν το εχω νιωσει ακομα..

Εχω ελαττωσει το συμπλήρωμα κ τη βαζω στο στηθος οσο πιο πολύ γίνεται.. γενικως καταλαβα οτι το παν ειναι να ξεχνας ωραρια κ ρολογια κ να βαζεις το μωρο οσες πιο πολλεε ωρες γίνεται, σωστα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλησπέρα σας! 

Επιτέλους μπήκα και εγώ  στο κλαμπ των μαμάδων. Γέννησα  σήμερα το πρωί. Ένα υγιέστατο  κοριτσάκι  βάρους  3860 και ύψους  53 εκατ. Καισαρική  με επισκληριδιο .Όλα πήγαν καλά. Κρίμα  το άγχος μου τις προηγούμενες μέρες.

Πριν λίγο  ξαναθηλασα.Το πρωί θηλασε το πρωτόγαλα. Όλα καλά. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ράνια μου να σ ζήσει! Γερό και καλοτυχο να είναι! Κοπέλαρα έκανες εσύ! Ακού 53 cm! Ότι καλύτερο σου εύχομαι στο ταξίδι της μητρότητας! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η raniasop είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα σας! 

Επιτέλους μπήκα και εγώ  στο κλαμπ των μαμάδων. Γέννησα  σήμερα το πρωί. Ένα υγιέστατο  κοριτσάκι  βάρους  3860 και ύψους  53 εκατ. Καισαρική  με επισκληριδιο .Όλα πήγαν καλά. Κρίμα  το άγχος μου τις προηγούμενες μέρες.

Πριν λίγο  ξαναθηλασα.Το πρωί θηλασε το πρωτόγαλα. Όλα καλά. 

 

Ρανια μου να σου ζησει η μπεμπουλα σου!!! Μεγαλο μωρακι, ε; Να ειναι γερη και δυνατη και να την χαιρεστε! Καλως ηρθες στο κλαμπ των μαμαδων! Να εισαι ηρεμη και θα δεις που ολα θα συνεχισουν να πηγαινουν μια χαρα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η raniasop είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα σας! 

Επιτέλους μπήκα και εγώ  στο κλαμπ των μαμάδων. Γέννησα  σήμερα το πρωί. Ένα υγιέστατο  κοριτσάκι  βάρους  3860 και ύψους  53 εκατ. Καισαρική  με επισκληριδιο .Όλα πήγαν καλά. Κρίμα  το άγχος μου τις προηγούμενες μέρες.

Πριν λίγο  ξαναθηλασα.Το πρωί θηλασε το πρωτόγαλα. Όλα καλά. 

 

Υπέροχα!!!! :-):-) Να σου ζήσει, γερή & καλοτυχη!!! Μεγαλο το μωράκι.. κ το είχες άγχος!!! Όλα καλά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σου πω την αλήθεια Θανάσης μου πονάω  .Στην τομη.Δεν μπορώ  να περπατήσω ευθυτενής. Δεν μπορώ  να ξαπλώσω μόνη μου στο κρεβάτι  μου.Πρεπει κάποιος  να μου ανεβάσει τα πόδια  στο  κρεβάτι. Έχω room in .Η μικρή  είναι  δίπλα μου  αλλά  όταν  κλαίει για γάλα  ή αλλαγή, πρέπει να  μου την δώσει κάποιος γιατί  εγώ  είμαι πολύ  αργή. Νιώθω  λίγο αβοήθητη  και  εξαρτημένη από την  μαμά μου και ότι  δεν μπορώ να  κάνω τα πράγματα  όπως  τα θέλω  εγώ. 

Ακούω και πολλές  κοπέλες που  δεν πονάνε καθόλου  και από την πρώτη  στιγμή  περπατάνε και νιώθω ότι  κάτι δεν  κάνω σωστά. Συν του ότι από τους ορούς έχουν πρηστεί τα άκρα μου και νιώθω σαν το ανθρωπάκι  της  michelin και μου είπαν  εδώ κάποιοι  καλοθελητές ότι  αν δεν είχα  βάλει  τόσα  κιλά  (16) θα είχα πολύ  καλύτερη  ανάρρωση και  μ'έχει  πάρει  από κάτω. 

Και κάτι  τελευταίο  περί θηλασμού. Η μπεμπούλα μου είναι μεγάλο μωρό. Ζωή να'χει και φαγανό είναι. Θηλασε  μια χαρά το δικο μου πρωτόγαλα αλλά φαίνεται  ότι  μέχρι  να  κατέβει  το δικό μου  το  ώριμο  γάλα, θέλει  ενα μικρο συμπλήρωμα  (35-40 ml)για να νιώθει χορτατη. Οι μαιες είναι  πολύ  βοηθητικές  και υπέρ του  μητρικού  θηλασμού και  μου είπαν  ότι  μέχρι να εδραιωθεί  το δικό μου γάλα  δεν τρέχει και  τίποτα να  του δώσω συμπλήρωμα. Εσείς  πιστεύετε  ότι  είναι  λαθος?Από Δευτέρα  ελπίζω να  έχει  κατέβει  το ώριμο  βρεφικό γάλα και να  την καλύπτω στις  ανάγκες της. 

Ευτυχώς που έχω και  εσάς  εδώ  να τα λέμε. Καληνύχτα! 

 

 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το δικό μου γάλα δυστυχώς νομίζω πως πάει περίπατο...νόμιζα πως τα πηγαίνουμε καλά αλλά... την είχα πόση ώρα στο στήθος κ μόλις το άφηνε έκλαιγε ασταμάτητα επειδή πεινούσε, έδωσα αναγκαστικά συμπλήρωμα που κ αυτό δεν της κάθεται καλά νομίζω γιατί αρχίζει πονάει η κοιλίτσα της.. 

Έχω απογοητευτεί τόσο πολύ με το θηλασμό.. να θέλεις τόσο πολύ να θηλάσεις κ να συναντάς εμπόδια..

Κ που είναι ο νόμος της προσφοράς κ της ζήτησης; συνέχεια στο στήθος την έχω αλλά γάλα δεν βλέπω... :-(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η raniasop είπε:

Να σου πω την αλήθεια Θανάσης μου πονάω  .Στην τομη.Δεν μπορώ  να περπατήσω ευθυτενής. Δεν μπορώ  να ξαπλώσω μόνη μου στο κρεβάτι  μου.Πρεπει κάποιος  να μου ανεβάσει τα πόδια  στο  κρεβάτι. Έχω room in .Η μικρή  είναι  δίπλα μου  αλλά  όταν  κλαίει για γάλα  ή αλλαγή, πρέπει να  μου την δώσει κάποιος γιατί  εγώ  είμαι πολύ  αργή. Νιώθω  λίγο αβοήθητη  και  εξαρτημένη από την  μαμά μου και ότι  δεν μπορώ να  κάνω τα πράγματα  όπως  τα θέλω  εγώ. 

Ακούω και πολλές  κοπέλες που  δεν πονάνε καθόλου  και από την πρώτη  στιγμή  περπατάνε και νιώθω ότι  κάτι δεν  κάνω σωστά. Συν του ότι από τους ορούς έχουν πρηστεί τα άκρα μου και νιώθω σαν το ανθρωπάκι  της  michelin και μου είπαν  εδώ κάποιοι  καλοθελητές ότι  αν δεν είχα  βάλει  τόσα  κιλά  (16) θα είχα πολύ  καλύτερη  ανάρρωση και  μ'έχει  πάρει  από κάτω. 

Και κάτι  τελευταίο  περί θηλασμού. Η μπεμπούλα μου είναι μεγάλο μωρό. Ζωή να'χει και φαγανό είναι. Θηλασε  μια χαρά το δικο μου πρωτόγαλα αλλά φαίνεται  ότι  μέχρι  να  κατέβει  το δικό μου  το  ώριμο  γάλα, θέλει  ενα μικρο συμπλήρωμα  (35-40 ml)για να νιώθει χορτατη. Οι μαιες είναι  πολύ  βοηθητικές  και υπέρ του  μητρικού  θηλασμού και  μου είπαν  ότι  μέχρι να εδραιωθεί  το δικό μου γάλα  δεν τρέχει και  τίποτα να  του δώσω συμπλήρωμα. Εσείς  πιστεύετε  ότι  είναι  λαθος?Από Δευτέρα  ελπίζω να  έχει  κατέβει  το ώριμο  βρεφικό γάλα και να  την καλύπτω στις  ανάγκες της. 

Ευτυχώς που έχω και  εσάς  εδώ  να τα λέμε. Καληνύχτα! 

 

 

 

 

Καλημερα γλυκια μου και να σου ζησει το μωρακι σου!! Εγω γεννησα πριν 2 μηνες ενα αγορακι 4.150 κ ηταν κ ειναι πολυ φαγανος!!! ΔΕΝ χρειαζονται ομως συμπληρωμα.. το πρωτογαλα ειναι πολυ πλουσιο και θρεπτικο γαλα, ξερω ειναι μονο λιγες σταγονες αλλα αρκουν για αρχη!!!! Η φυση εχει προνοησει ?ξεχασα να σου πω πως κ εγω με καισαρικη γεννησα κ ειχα παρει 35 κιλα στην εγκυμοσυνη! ! ! Μη σε παιρνει απο κατω κ μη συγκρινεσαι με καμια αλλη, εισαι μοναδικη! Θα δεις μερα με τη μερα θα εισαι ολο κ καλυτερα!!! Η καθεμια μας θελει τον δικο της χρονο για να ανταπεξελθει! Ευχομαι ολα να σου πανε καλα κ να μη δωσεις ξενο, δεν το χρειαζεται.. φιλια!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η dim_nat11 είπε:

Το δικό μου γάλα δυστυχώς νομίζω πως πάει περίπατο...νόμιζα πως τα πηγαίνουμε καλά αλλά... την είχα πόση ώρα στο στήθος κ μόλις το άφηνε έκλαιγε ασταμάτητα επειδή πεινούσε, έδωσα αναγκαστικά συμπλήρωμα που κ αυτό δεν της κάθεται καλά νομίζω γιατί αρχίζει πονάει η κοιλίτσα της.. 

Έχω απογοητευτεί τόσο πολύ με το θηλασμό.. να θέλεις τόσο πολύ να θηλάσεις κ να συναντάς εμπόδια..

Κ που είναι ο νόμος της προσφοράς κ της ζήτησης; συνέχεια στο στήθος την έχω αλλά γάλα δεν βλέπω... :-(

ρωτα τον γιατρο σου για μαγια μπυρας μηπως σε βοηθησει ...

εγω επινα 2 μπυρες χωρις αλκοολ την ημερα 

το στηθος σου δεν το νιωθεις πρησμενο και βαρυ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επισης ο γλυκανισος βοηθαει σαν αφεψημα στην παραγωγη γαλακτος. Ρωτα τη μαια σου, το γυναικολογο ή καποιο συμβουλο θηλασμου να σε βοηθησουν! Θα τα καταφερεις! Πανω απ ολα μην εχεις αγχος! Ηρεμια και ολα θα πανε καλα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 6/1/2017 at 10:23 ΠΜ, ο/η ελενα!! είπε:

Κορίτσια καλημέρα!!!!!! Γέννησα κι εγώ έναν μπέμπαρο 3770γρ.!!!!Όλα έγιναν τόσο γρήγορα...ξημερώματα Κυριακής ανέβασα πυρετό 39, (40 +2ημ.) , τρέξαμε στο νοσοκομείο, το μωράκι είχε ανεβάσει παλμούς και ο γιατρός για ασφάλεια με έβαλε με καισαρική. Μετά τη γέννα δεν ξαναέκανα καθόλου πυρετό, δεν είχα κανένα σύμπτωμα για ίωση ούτε πριν ούτε μετά. Κανείς γιατρός δν μπορεί να εξηγήσει τι ήταν αυτός ο πυρετός. Εξαιτίας αυτού το μωράκι μου είναι ακόμη στο νοσοκομείο, παίρνει αντιβίωση προληπτικά μήπως είχα κι εγώ κ αυτό κάποια λοίμωξη και θα το πάρουμε Κυριακή...;( Μας λείπει!!!!:( Επίσης από γάλα, νιώθω το στήθος μου πρησμένο αλλά βγάζω με το θήλαστρο μόνο σταγόνες...:( Θα τα καταφέρω;;;;!!!

 

στις On 6/4/2017 at 1:17 ΠΜ, ο/η raniasop είπε:

Να σου πω την αλήθεια Θανάσης μου πονάω  .Στην τομη.Δεν μπορώ  να περπατήσω ευθυτενής. Δεν μπορώ  να ξαπλώσω μόνη μου στο κρεβάτι  μου.Πρεπει κάποιος  να μου ανεβάσει τα πόδια  στο  κρεβάτι. Έχω room in .Η μικρή  είναι  δίπλα μου  αλλά  όταν  κλαίει για γάλα  ή αλλαγή, πρέπει να  μου την δώσει κάποιος γιατί  εγώ  είμαι πολύ  αργή. Νιώθω  λίγο αβοήθητη  και  εξαρτημένη από την  μαμά μου και ότι  δεν μπορώ να  κάνω τα πράγματα  όπως  τα θέλω  εγώ. 

Ακούω και πολλές  κοπέλες που  δεν πονάνε καθόλου  και από την πρώτη  στιγμή  περπατάνε και νιώθω ότι  κάτι δεν  κάνω σωστά. Συν του ότι από τους ορούς έχουν πρηστεί τα άκρα μου και νιώθω σαν το ανθρωπάκι  της  michelin και μου είπαν  εδώ κάποιοι  καλοθελητές ότι  αν δεν είχα  βάλει  τόσα  κιλά  (16) θα είχα πολύ  καλύτερη  ανάρρωση και  μ'έχει  πάρει  από κάτω. 

Και κάτι  τελευταίο  περί θηλασμού. Η μπεμπούλα μου είναι μεγάλο μωρό. Ζωή να'χει και φαγανό είναι. Θηλασε  μια χαρά το δικο μου πρωτόγαλα αλλά φαίνεται  ότι  μέχρι  να  κατέβει  το δικό μου  το  ώριμο  γάλα, θέλει  ενα μικρο συμπλήρωμα  (35-40 ml)για να νιώθει χορτατη. Οι μαιες είναι  πολύ  βοηθητικές  και υπέρ του  μητρικού  θηλασμού και  μου είπαν  ότι  μέχρι να εδραιωθεί  το δικό μου γάλα  δεν τρέχει και  τίποτα να  του δώσω συμπλήρωμα. Εσείς  πιστεύετε  ότι  είναι  λαθος?Από Δευτέρα  ελπίζω να  έχει  κατέβει  το ώριμο  βρεφικό γάλα και να  την καλύπτω στις  ανάγκες της. 

Ευτυχώς που έχω και  εσάς  εδώ  να τα λέμε. Καληνύχτα! 

 

 

 

 

Καλημερα καλημερα να σας ζησουν τα αγγελουδια σας! Να τα χαιρεστε να ειναι παντα καλοτυχα και γερα, κοριτσια! Ο,τι καλυτερο σας ευχομαι για το ονειρο της μητροτητας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 6/4/2017 at 2:41 ΠΜ, ο/η dim_nat11 είπε:

Το δικό μου γάλα δυστυχώς νομίζω πως πάει περίπατο...νόμιζα πως τα πηγαίνουμε καλά αλλά... την είχα πόση ώρα στο στήθος κ μόλις το άφηνε έκλαιγε ασταμάτητα επειδή πεινούσε, έδωσα αναγκαστικά συμπλήρωμα που κ αυτό δεν της κάθεται καλά νομίζω γιατί αρχίζει πονάει η κοιλίτσα της.. 

Έχω απογοητευτεί τόσο πολύ με το θηλασμό.. να θέλεις τόσο πολύ να θηλάσεις κ να συναντάς εμπόδια..

Κ που είναι ο νόμος της προσφοράς κ της ζήτησης; συνέχεια στο στήθος την έχω αλλά γάλα δεν βλέπω... :-(

Dim_nat καλημερα γλυκια μου, μην απογοητευεσαι καλη μου...μπορει να μην φουσκωσε το στηθος σου οπως περιγραφουμε παραπανω αλλα καθε οργανισμος ειναι διαφορετικος...και θα τα καταφερεις σιγα σιγα θα δεις..θα μπορουσες να δοκιμασεις τις λυσεις που σου αναφερουν τα κοριτσια, αφεψημα γλυκανισου ή μαγια μπυρας απτο φαρμακειο, σε καθε περιπτωση πολλα υγρα.. Επισης εχω παρατηρησει κι απο μενα, οταν αγχωνομαι κουραζομαι ή δεν κοιμαμαι καλα, ή οταν κατι με στεναχωρει το γαλατακι μειωνεται...δεν ειμαστε εργοστασιο που παραγει ανελλιπως...θελει ηρεμια και αγαπη ο θηλασμος. Και το πιπιλισμα που κανει το μωρακι (μη θρεπτικος θηλασμος) ειναι κι αυτο απαραιτητο για την παραγωγη κσι εδραιωση του θηλασμου! Προσπαθησε να παραμεινεις ψυχραιμη και ισως ηταν καλο να μιλησεις με εναν συμβουλο θηλασμου, ισως βρεις μεσω του mitrikosthilasmos. Υπαρχουν και καποιες εθελοντριες που ερχονται σπιτι. Αλλα σε καθε περιπτωση αγαπη μου εσυ κανεις το καλυτερο για το μωρακι σου, εστω με λιγο συμπληρωμα δεν πειραζει, αυτο δε σε κανει λιγοτερο μαμα...μη νιωθεις κσθολου ασχημα! Η μητροτητα και ο θηλασμος ειναι δυσκολο ταξιδι αλλα στο τελος η δυαδα σας (μαμα-μωρακι) θα βγει κερδισμενη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η annina είπε:

 

Καλημερα καλημερα να σας ζησουν τα αγγελουδια σας! Να τα χαιρεστε να ειναι παντα καλοτυχα και γερα, κοριτσια! Ο,τι καλυτερο σας ευχομαι για το ονειρο της μητροτητας!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η Minaki! είπε:

ρωτα τον γιατρο σου για μαγια μπυρας μηπως σε βοηθησει ...

εγω επινα 2 μπυρες χωρις αλκοολ την ημερα 

το στηθος σου δεν το νιωθεις πρησμενο και βαρυ?

Καταλαβαίνω ότι η μικρή πίνει κ από μένα. Χρησιμοποιώ ψευδοθηλη αναγκαστικα λογω κοντου χαλινου (όταν σαραντησει θα το κανουμε) 

Χθες παράδειγμα θηλασα εδωσα συμπλήρωμα 20ml εφαγε.. 

Θα δίνω αναγκαστικα 30ml συμπλήρωμα γιατι εχουμε κ τον ικτερο κ πρεπει να ενυδατωνεται το μωρο να κανει τσισακια για να πεσει... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Vivi.Nik. είπε:

Επισης ο γλυκανισος βοηθαει σαν αφεψημα στην παραγωγη γαλακτος. Ρωτα τη μαια σου, το γυναικολογο ή καποιο συμβουλο θηλασμου να σε βοηθησουν! Θα τα καταφερεις! Πανω απ ολα μην εχεις αγχος! Ηρεμια και ολα θα πανε καλα! 

Πηρα χθες ενα τσαι για θηλασμο weleda απο το φαρμακείο. Πινω κ βιταμινες με μαγια μπυρας. Το αγχος μου τα κανει ολα, μου εχει γίνει εμμονή.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!! Σας έχω ζαλίσει... μου ειπε ο παιδιατρος να τη βαζω στο στηθος κ καθε τρεις ωρες να τρωει κ λιγο συμπλήρωμα μεχρι να εχω περισσοτερη ποσοτητα. Επισης να βάζω κ το θήλαστρο. 

Θηλασα, της εδωσα 30ml συμπλήρωμα, έβαλα κ το θηλαστρο το οποιο δεν κανει κ πολύ δουλεια σχεδον χαϊδεύει δεν είναι κ πολυ δυνατό αλλα θα το χρησιμοποιησω κι αυτο κ βλεπουμε...

Σιγουρα τρωει κ απο μενα αλλα δεν ξερω ποσο.. θα δινω κ συμπλήρωμα για να μην αφυδατωθει κ ελπιζω μόλις πεσει κ ο ικτερος να τα παμε καλυτερα..

Ευχαριστώ πολύ όλες σας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...