Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Μαΐου 2017!!!!!!!!


Recommended Posts

στις On 21/5/2017 at 1:29 ΜΜ, ο/η dim_nat11 είπε:

Αχ τι καλά μεγαλη η μπεμπουλα σου!!! Βέβαια κ εμεις στα χναρια σας μαλλον ειμαστε.. εγω πηγα την Πέμπτη γιατρο ημουν 37+3 κ η μπέμπα 3200.. μου έκλεισε όμως ραντεβού μετα απο 10 μερες κ απο τα λεγομενα της υποθετω εχουμε μελλον ακομη..

Απο συμπτωματα εχεις τιποτα; Πονακια κ τετοια; Απο συσπάσεις;

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Dim nat11 τα έχω όλα. Και πονακια  και τσιμπήματα και συσπάσεις. Το χειρότερο  μου βέβαια  είναι  όταν  περπατάω. Με τραβάει  η  κοιλιά  μου  προς τα  κάτω και  πονάω πολύ. Στα 50' τα παίζω και  είναι  αδύνατον  να  συνεχίσω. Έτσι όταν  ακούω 2 και 3 ώρες  περπάτημα σκέφτομαι  μπράβο  στα κορίτσια  που μπορούν και  περπατάνε τόσο. Εγώ νιώθω  τόσο  βαριά  που κάθε βήμα μου φαίνεται  άθλος. 

Ελπίζω  μέχρι  την  Παρασκευή  που έχω πάλι  ραντεβού  με την γιατρό, να υπάρχει  μια  δραστική  αλλαγή. Διαστολή, να έχουν  σπάσει  τα  νερά. Κάτι  τέλος  πάντων. 

Υπομονή και  καλό κουράγιο  σε όλες μας.Παιρνω κουράγιο  όταν  διαβάζω  ευχάριστα  νέα  για γεννητούρια και μωράκια. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η raniasop είπε:

Dim nat11 τα έχω όλα. Και πονακια  και τσιμπήματα και συσπάσεις. Το χειρότερο  μου βέβαια  είναι  όταν  περπατάω. Με τραβάει  η  κοιλιά  μου  προς τα  κάτω και  πονάω πολύ. Στα 50' τα παίζω και  είναι  αδύνατον  να  συνεχίσω. Έτσι όταν  ακούω 2 και 3 ώρες  περπάτημα σκέφτομαι  μπράβο  στα κορίτσια  που μπορούν και  περπατάνε τόσο. Εγώ νιώθω  τόσο  βαριά  που κάθε βήμα μου φαίνεται  άθλος. 

Ελπίζω  μέχρι  την  Παρασκευή  που έχω πάλι  ραντεβού  με την γιατρό, να υπάρχει  μια  δραστική  αλλαγή. Διαστολή, να έχουν  σπάσει  τα  νερά. Κάτι  τέλος  πάντων. 

Υπομονή και  καλό κουράγιο  σε όλες μας.Παιρνω κουράγιο  όταν  διαβάζω  ευχάριστα  νέα  για γεννητούρια και μωράκια. 

Ποσο εισαι τωρα; ποτε εχεις πητ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου στα καταφεραμε κι εμεις! Γεννησαμε πριν απο μερικες ωρες! Αδυνατο να το πιστεψω! Οι μανουλες με νιωθετε σιγουρα, οι μελλουσες θα το ζησετε πολυ πολυ συντομα! ! ! Σας ευχομαι ο,τι καλυτερο μεσα απ την καρδια μου για σας και τα μωρακια σας ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Vivi.Nik. είπε:

Κοριτσια μου στα καταφεραμε κι εμεις! Γεννησαμε πριν απο μερικες ωρες! Αδυνατο να το πιστεψω! Οι μανουλες με νιωθετε σιγουρα, οι μελλουσες θα το ζησετε πολυ πολυ συντομα! ! ! Σας ευχομαι ο,τι καλυτερο μεσα απ την καρδια μου για σας και τα μωρακια σας ?

Να σου ζήσει υγεία κ ευτυχία ευχομαι.  σε σκεφτόμουν. Πως σου φαίνεται; Οπότε μπορείς στείλε μας λεπτομέρειες. Τι μωράκι πως είναι; Κ πάλι ότι καλύτερο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Vivi.Nik. είπε:

Κοριτσια μου στα καταφεραμε κι εμεις! Γεννησαμε πριν απο μερικες ωρες! Αδυνατο να το πιστεψω! Οι μανουλες με νιωθετε σιγουρα, οι μελλουσες θα το ζησετε πολυ πολυ συντομα! ! ! Σας ευχομαι ο,τι καλυτερο μεσα απ την καρδια μου για σας και τα μωρακια σας ?

Μπράβο κ σε σένα κορίτσι μου! Να σου ζήσει το μωράκι σου, γέρο και καλοτυχο!!! Εύκολος τοκετός; Περιμένουμε νέα σου όταν μπορείς...

Άραγε ποιες μείναμε ακόμη στην ομάδα που περιμένουμε; :-):-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου 3085 γενηθηκε τελικα ο μπεμπης μας! Εσπασαν τα νερα και μας πηρε 12μιση ωρες στο συνολο, χωρις επισκληριδιο τελικα, γιατι με τη θεση που ειχε, σε συνδυασμο με τη δικη μου ανατομια,τον τραχηλο κλπ, φοβηθηκε η γιατρος, οτι αν καναμε επισκληριδιο, δε θα ανταποκρινοταν η μητρα και θα καταληγαμε σε καισαρικη! Οι ωδινες ηταν πολυ δυνατες απο καποιο σημειο κ μετα, αλλα οταν αρχισαν οι εξωθησεις τα πραγματα πηραν γρηγορα το δρομο τους! Τον θηλαζω και τον εχω αγκαλιτσα τωρα :) Σας στελνουμε τα φιλια μας και πολλες ευχες σε ολα τα κοριτσια! ! ! Περιμενουμε συντομα κι αλλα ευχαριστα! ! !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Vivi.Nik. είπε:

Κοριτσια μου στα καταφεραμε κι εμεις! Γεννησαμε πριν απο μερικες ωρες! Αδυνατο να το πιστεψω! Οι μανουλες με νιωθετε σιγουρα, οι μελλουσες θα το ζησετε πολυ πολυ συντομα! ! ! Σας ευχομαι ο,τι καλυτερο μεσα απ την καρδια μου για σας και τα μωρακια σας ?

Βιβη μου! Γερο και καλοτυχο το ζουζουνακι σου!! Να σας ζησει και να γεμισει την αγκαλια σου λατρεια και αγαπη!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η annina είπε:

Βιβη μου! Γερο και καλοτυχο το ζουζουνακι σου!! Να σας ζησει και να γεμισει την αγκαλια σου λατρεια και αγαπη!!!!

Αννινακι σ ευχαριστουμε πολυ ♡ Ο,τι καλυτερο και σε σας! ? Φιλακια στο μπεμπουλη! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βιβη να σου ζήσει! Να είναι  πάντα  γερό και  καλοτυχο.Πολυ συγκινούμαι  όταν  ακούω  τέτοια  νέα. Ειδικά τώρα  που  πλησιάζει και και η  δική μου ώρα .

Να σας πω την αλήθεια? Νιώθω λίγο περίεργα. Δεν  μπορώ να  φανταστώ  πως θα μοιάζει. Ποια θα είναι  τα χαρακτηριστικά  της. Θα την νιώσω  αμέσως  δική  μου  ή θα μου φαίνεται  σαν ξένη? Δεν ξέρω. Πολλά  αναπάντητα  ερωτήματα. 

Προς το παρόν  νομίζω  ότι  έχουμε  μείνει  λίγες. Οι περισσότερεςγεννησατε..Dimnat11 εμείς  έχουμε μείνει  μόνο? Και κόβω χιλιόμετρα.Και δουλειές  στο σπίτι  φουλ.Μολις έκανα μπάνιο και μετά το καθάρισα κιόλας. Λαμπικο το έκανα.Και σιδέρωμα γιατί δεν θέλω να νιώθω  ότι  όταν  θα  έρθει η ώρα  θα έχω αφήσει  εκκρεμότητες  στο  σπίτι. Έχω εξουθενωθεί αλλά  η μικρή  δε λέει να  σκάσει  μύτη. 

Αληθινό μαρτύριο. Αύριο έχω γιατρό.Να δούμε  τι θα  μας πει .

Καλό βράδυ  σε όλες τις μανούλες .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η raniasop είπε:

Βιβη να σου ζήσει! Να είναι  πάντα  γερό και  καλοτυχο.Πολυ συγκινούμαι  όταν  ακούω  τέτοια  νέα. Ειδικά τώρα  που  πλησιάζει και και η  δική μου ώρα .

Να σας πω την αλήθεια? Νιώθω λίγο περίεργα. Δεν  μπορώ να  φανταστώ  πως θα μοιάζει. Ποια θα είναι  τα χαρακτηριστικά  της. Θα την νιώσω  αμέσως  δική  μου  ή θα μου φαίνεται  σαν ξένη? Δεν ξέρω. Πολλά  αναπάντητα  ερωτήματα. 

Προς το παρόν  νομίζω  ότι  έχουμε  μείνει  λίγες. Οι περισσότερεςγεννησατε..Dimnat11 εμείς  έχουμε μείνει  μόνο? Και κόβω χιλιόμετρα.Και δουλειές  στο σπίτι  φουλ.Μολις έκανα μπάνιο και μετά το καθάρισα κιόλας. Λαμπικο το έκανα.Και σιδέρωμα γιατί δεν θέλω να νιώθω  ότι  όταν  θα  έρθει η ώρα  θα έχω αφήσει  εκκρεμότητες  στο  σπίτι. Έχω εξουθενωθεί αλλά  η μικρή  δε λέει να  σκάσει  μύτη. 

Αληθινό μαρτύριο. Αύριο έχω γιατρό.Να δούμε  τι θα  μας πει .

Καλό βράδυ  σε όλες τις μανούλες .

Εμείς μάλλον μείναμε!!!! Εγώ γιατρό εχω Δευτέρα κ μετραω μερες για να παω να δουμε τι θα μου πει.. ασε κι εγω απο συμπτώματα πολυ χαλαρα πράγματα τιποτα ακομα... Πότε εχεις πητ θύμισε μου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πητ ε?Μεγάλη κουβέντα κι αυτή .Αρχικά  ήταν 1/06.Μετα την Αυχενική είχαμε καταλήξει  στις 30 ή 31 /5.Βεβαια Σύμφωνα με τους υπέρηχους  είμαστε  πάντα 1 μιάμιση εβδομάδα  μπροστά .Δεν ξέρω. Έχω μπερδευτεί και εγώ. Ελπίζω σε μια βδομάδα να εχω ξεμπερδέψει. Σήμερα θα  πάω το απόγευμα  στην  γιατρό και θα δω τι θα μου πει. Ανυπομονώ να  ξεμπερδεύω. Δεν  μπορώ  άλλη  αναμονή. Εσύ?Αν θυμάμαι καλά  2-3 μέρες έχουμε  διαφορά. Όχι  παραπάνω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On ‎25‎/‎5‎/‎2017 at 4:24 ΠΜ, ο/η Vivi.Nik. είπε:

Κοριτσια μου 3085 γενηθηκε τελικα ο μπεμπης μας! Εσπασαν τα νερα και μας πηρε 12μιση ωρες στο συνολο, χωρις επισκληριδιο τελικα, γιατι με τη θεση που ειχε, σε συνδυασμο με τη δικη μου ανατομια,τον τραχηλο κλπ, φοβηθηκε η γιατρος, οτι αν καναμε επισκληριδιο, δε θα ανταποκρινοταν η μητρα και θα καταληγαμε σε καισαρικη! Οι ωδινες ηταν πολυ δυνατες απο καποιο σημειο κ μετα, αλλα οταν αρχισαν οι εξωθησεις τα πραγματα πηραν γρηγορα το δρομο τους! Τον θηλαζω και τον εχω αγκαλιτσα τωρα :) Σας στελνουμε τα φιλια μας και πολλες ευχες σε ολα τα κοριτσια! ! ! Περιμενουμε συντομα κι αλλα ευχαριστα! ! !

Βιβυ να σας ζησεις κοριτσι μου τι ευχαριστα νεα!!! Ρε κοριτσι μπραβο και γω ολα χωρις επισκληριδιο τα εκανα αλλα μου πηρε λιγο. Μπραβο σου που αντεξες τοσες ωρες. Αλλα με το που τα παιρνεις αγκαλια ολα τα ξεχνας. Με το καλο και στις υπολοιπες.

Ρανια η ουρα εμεινε κοπελα μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλησπέρα! Πριν λίγο γύρισα  από  την  γιατρό.  Τα νέα  είναι  τα εξής: Η μικρή είναι  4 κιλά. Όχι και τόσο  μικρή  δηλαδή. Προσπαθεί  να  εμπεδωθεί  αλλά  είναι  δύσκολο. Οι πιθανότητες είναι  5%.Θα με ξαναδει την Τρίτη αλλά αν δεν υπάρχει κάποια εξέλιξη Παρασκευή  2 Ιουνίου το πρωί μπαίνω για καισαρική. Το προγραμματισαμε δηλαδή .Δεν  βλέπω  άλλη λύση. Δεν  έχουμε  αλλά περιθώρια.Η γιατρός  μου  είπε ή καισαρική  ή ένας πολυωρος τοκετός  με ....πολλα ράμματα. Δεν ξέρω τι να  ευχηθώ  δηλαδή. Έχω πέσει  ψυχολογικά  δεν σας κρύβω. Αλλιώς τα είχα φανταστεί. Τεσπα.Οτι θέλει ας γίνει .Δεν είναι  στο  χέρι  μου.Αυτά τα νεακια μου.Φιλια σε όλες Υ.Γ:Αχ Ελπίδα  μου το ξέρω  ότι  έχει μείνει  η ουρά. Αυτή όμως  είναι  και  η πιο δυσκολοχωνευτη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου να σας ζήσουν τα μωράκια σας! Λίγες μείνατε ακόμη στην όμορφη αυτή παρέα! Παρακολουθώντας καιρό τη συζήτηση σας θαυμάζω το ποσό όμορφα ανταλλάσσετε απόψεις και πως στηρίζετε ή μία την άλλη.

Rania μου δυστυχώς έχω ακούσει από γυναίκες που έχουν γεννήσει φυσιολογικά ένα σωρό σχόλια για γυναίκες που πάνε με καισαρική. Ότι δεν το προσπάθησαν, ότι δεν το ήθελαν πράγματικς να γεννήσουν φυσιολογικά κτλ. Λες και ο τρόπος που θα γεννήσεις σε κάνει μάνα! Η κάθε μία ξεχωριστά θα κριθεί σωστά από το τι ανθρώπους θα διαμορφωσουμε και όχι αν γεννησαμε φυσιολογικά η όχι, αν θηλασαμε η όχι, αν είχαμε όλη μέρα τ μωρό αγκαλιά κτλ.

Σίγουρα η φύση της γυναίκας είναι έτσι για φυσιολογικο τοκετό και όλες οι κοπέλες με το που μαθαίνουν για την εγκυμοσύνη τους κάτι τέτοιο φαντάζονται. Θα γεννήσεις με καισαρική. Ε και??? Αντί να σχιστεις εκεί κάτω και να κάνεις ένα σωρό ράμματα κ να μη μπορείς να κάτσεις για κανένα μήνα θα κάνεις μια ωραιότατη μικρή τομη στην κοιλίτσα σου. Το θέμα είναι σε κάθε τοκετό να είναι γερή η μανούλα και το παιδι και όχι το από πού θα βγει!

Κοντεύουν οι μέρες που θα κρατήσεις το μωράκι σου αγκαλιά! Μόνο εσύ ξέρεις πόσο το ήθελες, πόσο τ αγάπησες από τ πρώτο λεπτό πουεμαθες οτι το κουβαλάς μέσα σου και πόσο καλή μανούλα θέλεις να γίνεις για τ παιδί σου. Ο τρόπος που θα τ φέρεις στον κόσμο δεν έχει καμια σημασία.

Με το καλό λοιπόν να κρατήσεις τ παιδακι σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σ'ευχαριστώ πολύ  Diwni μου.Εχεις δίκιο.Το ξέρω  ότι  αυτός είναι  ο λογικός  τρόπος  σκέψης. Επίσης  ποτέ  δεν  σκέφτηκα ότι  όποια γεννάει με καισαρική  υστερεί  σε  σχέση  με εκείνες  που γεννούν  φυσιολογικά,  οπότε  δεν  είναι  αυτό  το  πρόβλημά μου .

Εμπειρικά, αυτές  οι εικόνες  που  έχω, είναι  εικόνες  ταλαιπωρίας μετά από καισαρική. Σε επισκέψεις  που έκανα στο  παρελθόν, έβλεπα  διάφορα  που με έκαναν  να  θεωρώ  χίλιες  φορές  καλύτερο  τον φυσιολογικό. Χθες  που το συζήτησα με  την  γιατρό, μου είπε  ότι  με ένα τόσο μεγάλο  μωρό και ο φυσιολογικός,ταλαιπωρία  θα είναι για μένα.  Έτσι  δεν ξέρω  τι  να ευχηθώ για την περίπτωση  μου.Φανταζομαι ότι  σε μια βδομάδα  που μεσολαβεί ,θα έχω προλάβει να το χωνέψω και να το αποδεχτώ. Καθαρά  για λόγους  ανάρρωσης όμως. Για κανέναν  άλλο  λόγο. 

Όπως και να έχει, ευχαριστώ για το μήνυμα  συμπαράστασης. Ως πρωταρα και λίγο  φοβιτσιαρα,ηρεμώ  όταν  διαβάζω  τέτοια  μηνύματα. Να 'σαι καλά .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η raniasop είπε:

Σ'ευχαριστώ πολύ  Diwni μου.Εχεις δίκιο.Το ξέρω  ότι  αυτός είναι  ο λογικός  τρόπος  σκέψης. Επίσης  ποτέ  δεν  σκέφτηκα ότι  όποια γεννάει με καισαρική  υστερεί  σε  σχέση  με εκείνες  που γεννούν  φυσιολογικά,  οπότε  δεν  είναι  αυτό  το  πρόβλημά μου .

Εμπειρικά, αυτές  οι εικόνες  που  έχω, είναι  εικόνες  ταλαιπωρίας μετά από καισαρική. Σε επισκέψεις  που έκανα στο  παρελθόν, έβλεπα  διάφορα  που με έκαναν  να  θεωρώ  χίλιες  φορές  καλύτερο  τον φυσιολογικό. Χθες  που το συζήτησα με  την  γιατρό, μου είπε  ότι  με ένα τόσο μεγάλο  μωρό και ο φυσιολογικός,ταλαιπωρία  θα είναι για μένα.  Έτσι  δεν ξέρω  τι  να ευχηθώ για την περίπτωση  μου.Φανταζομαι ότι  σε μια βδομάδα  που μεσολαβεί ,θα έχω προλάβει να το χωνέψω και να το αποδεχτώ. Καθαρά  για λόγους  ανάρρωσης όμως. Για κανέναν  άλλο  λόγο. 

Όπως και να έχει, ευχαριστώ για το μήνυμα  συμπαράστασης. Ως πρωταρα και λίγο  φοβιτσιαρα,ηρεμώ  όταν  διαβάζω  τέτοια  μηνύματα. Να 'σαι καλά .

Ρανια μου γλυκια καλημερα, και σε ολες τις μανουλες! Εχω ξυπνησει κ εχω αγκαλια το μικρο μου μου αγγελουδι και θηλαζει..πραγματικα να σου ευχηθω με το καλο κοριτσακι μου και μη σε αγχωνει καθολου η καισαρικη! Μια ωραιοτατη τομουλα ειναι οπως λεει κ η Διωνη και σε λιγα λεπτα θα εχεις το μωρακι σου αγκαλια! Η μητροτητα δεν ειναι μονον ενστικτο, αρχεγονο γονιδιο της φυσης μας, αλλα συναισθημα και δεσμος που εμεις διαμορφωνουμε μεσα απο τις σκεψεις μας, την αγωνια μας, την καρδια μας ολους αυτους τους μηνες της κυησης κ θα την εισπραξει το μωρακι σου ως απεραντη αγαπη, ειτε γεννησεις φυσιολογικα ειτε με κ.τ...Με το καλο λοιπον να δεχθεις με γενναιοτητα το λουλουδι σου κ μετα θα τα ξεχασεις ολα θα δεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Annina και diwni τι όμορφα λογια.. Μπράβο! Κορίτσια μου να μας ζήσουν τα μωρακια μας κ με το καλό κ τα κορίτσια που περιμένουν ακόμα! Γεννησαμε κ εμείς με καισαρική κ μάλιστα νομιζω ήμουν αυτή που έκανε το ποδαρικο για το μήνα Μάιο! Απλα για καποιους λόγους άσχετους με τη γέννα δεν μπόρεσα να μπω να το μοιραστω μαζί σας ουτε να ευχηθω στα κορίτσια που γέννησαν μετα. Τώρα που μαζεύω σιγά σιγά δυνάμεις θέλω να ευχηθω σε όλες μας να έχουμε γερά κ ευτυχισμένα μωρακια κ οι μανουλες να έχουμε δυναμη κ υγεία για να τα χαιρόμαστε κ να τα μεγαλώσουμε με αγάπη!

Πως είναι οι πρωτες μέρες με τα μωρακια σας; εμας ο μπέμπης είναι μέρα νύχτα στο στήθος κ θέλει να κοιμάται μονο στην αγκαλιά μας με αποτέλεσμα να μην κοιμομαστε σχεδόν καθόλου αλλά χαλάλι του! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλημέρα!!! Εγώ μάλλον ήμουν η τελευταία με πιθανή 5/6 αλλά κάτι μου έλεγε πως θα βγει Μάιο... Γέννησα κι εγωωω χθες!!! Σπασαν τα νερά το πρωί στις 7, 38+4 εβδομάδες κ 3 παρα 5 βγήκε η μπέμπα! Ταλαιπωρηθηκαμε λίγο κ οι δύο, την εβγαλαν με βεντουζα αλλα τελος καλο ολα καλα.. απο κιλά 3280 που γενικα μας την εβγαζε μεγαλη.. Δεν μπορώ να περιγράψω τα συναισθήματα μου, οτι πιο δυνατο εχω ζησει στη ζωη μου!!! Κάθομαι κ τη χαζευω.. ιδια ο αντρας μου ειναι αλλα χαλαλι τους κ τους δυο!!! Ρανια μου μην αγχώνεσαι για την καισαρικη δεν πειραζει θα βγει ανεπαφο το μωρακι σου δεν θα ζοριστει καθολου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η dim_nat11 είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα!!! Εγώ μάλλον ήμουν η τελευταία με πιθανή 5/6 αλλά κάτι μου έλεγε πως θα βγει Μάιο... Γέννησα κι εγωωω χθες!!! Σπασαν τα νερά το πρωί στις 7, 38+4 εβδομάδες κ 3 παρα 5 βγήκε η μπέμπα! Ταλαιπωρηθηκαμε λίγο κ οι δύο, την εβγαλαν με βεντουζα αλλα τελος καλο ολα καλα.. απο κιλά 3280 που γενικα μας την εβγαζε μεγαλη.. Δεν μπορώ να περιγράψω τα συναισθήματα μου, οτι πιο δυνατο εχω ζησει στη ζωη μου!!! Κάθομαι κ τη χαζευω.. ιδια ο αντρας μου ειναι αλλα χαλαλι τους κ τους δυο!!! Ρανια μου μην αγχώνεσαι για την καισαρικη δεν πειραζει θα βγει ανεπαφο το μωρακι σου δεν θα ζοριστει καθολου!!!

Μπράβο κοριτσάκι μου! Να σας ζησει! Να είναι καλότυχο κ να έχει παντα υγεια στη ζωή του!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πω πω γεμίσαμε μωράκια! Να σας ζήσουν κορίτσια μου! Τώρα θα ξεκινήσετε να ανταλλάσσεται ώρες ύπνου, φαγητού κτλ.

Εγώ είμαι στην 28η βδομάδα οπότε έχω μπροστά μου πάνω κάτω δύο μήνες και σκεφτόμουν   μια χαρά  είμαστε  να ετοιμάσουμε με την ησυχία μας δωμάτιο κτλ. Αλλά διαβάζω  τα μηνύματα σας κ έχω αρχίσει να ανυπομονώ να ρθει ο καιρός να κρατήσουμε κ μεις τη μπέμπα μας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Asteraki και  dimnat11 να σας ζήσουν. Όλα καλά λοιπόν. Μπράβο  σας.Mε την ησυχία  σας να χαρείτε  τα μωρά  σας.Dimnat11 ξεμπέρδεψες κι εσύ. Να  σου κάνω μια  ερώτηση? Την τελευταία  φορά  που  πήγες στον γιατρό  πόσων εβδομαδων  ήσουν και  πόσο  την υπολόγισαν  την μικρή  σου?Είδες ρε παιδί μου  ότι  υπάρχει  πάντα  απόκλιση στο  βάρος?Γι'αυτό  έχω ακόμα  αμφιβολίες  αν κάνω το σωστό. Εμένα  χθες την έβγαλε 4 κιλά  και περίμετρος  κεφαλιού  97mm. Δηλαδή  στο  όριο. Αλλά  είναι  έτσι? Γιατί  όταν  γεννηθεί  με το καλό  και  μου πει τίποτα  3600-3700 ε θα τρελαθώ  βρε κορίτσια. Γιατί  από την αρχή  μου έλεγε ότι  είμαι ψηλή και έχω ανοιχτή λεκάνη και μπορώ ν'ανταπεξελθω σε τοκετό με μεγάλο μωρό.Τωρα???Βέβαια  υπάρχει και το ενδεχόμενο η  απόκλιση  να  είναι  και προς τα πάνω  4++.Δεν ξέρω. Ειλικρινά. Αν μπορεί να γεννηθεί  φυσιολογικά έχει  περιθώριο  μέχρι την Παρασκευή. Αν όχι, τότε καλώς την προγραμματισαμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Asteraki mou και dimnat11 να σας ζησουν τα μπεμπακια σας! Πολυ χαιρομαι που εχει πλεον μεγαλωσει τοσο η παρεα μας! ! ! Εμεις τωρα φευγουμε απ το μαιευτηριο! Σας στελνουμε πολλα πολλα φιλια και εγω και ο μπεμπης μας :) ♡ ☆ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσιααααα είμαι κι εγώ εδώ!! Χθες ήταν η ΠΗΤ...είμαστε στην παράταση! :) Αύριο πρωί θα πάω στο γιατρό και θα μας πει τι θα απογίνουμε..χαχα! Μου είπε ότι δεν είμαι έτοιμη ''από κάτω'' κι έτσι μπορεί να πάω με καισαρική αν ο μπέμπης δεν έχει από μόνος του τη διάθεση να βγει....αλλιώς το φανταζόμουν αλλά δεν πειράζει! Να είναι γερά και να βγουν όπως θέλουν!:) Πάντως και περπάτημα έκανα και σεξουαλικές επαφές είχαμε το κατα δύναμιν αλλά τίποτα...πιστεύω ότι δεν έχουν επιστημονική τεκμηρίωση αυτά! Φιλάκια και τα λέμε:):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η raniasop είπε:

Asteraki και  dimnat11 να σας ζήσουν. Όλα καλά λοιπόν. Μπράβο  σας.Mε την ησυχία  σας να χαρείτε  τα μωρά  σας.Dimnat11 ξεμπέρδεψες κι εσύ. Να  σου κάνω μια  ερώτηση? Την τελευταία  φορά  που  πήγες στον γιατρό  πόσων εβδομαδων  ήσουν και  πόσο  την υπολόγισαν  την μικρή  σου?Είδες ρε παιδί μου  ότι  υπάρχει  πάντα  απόκλιση στο  βάρος?Γι'αυτό  έχω ακόμα  αμφιβολίες  αν κάνω το σωστό. Εμένα  χθες την έβγαλε 4 κιλά  και περίμετρος  κεφαλιού  97mm. Δηλαδή  στο  όριο. Αλλά  είναι  έτσι? Γιατί  όταν  γεννηθεί  με το καλό  και  μου πει τίποτα  3600-3700 ε θα τρελαθώ  βρε κορίτσια. Γιατί  από την αρχή  μου έλεγε ότι  είμαι ψηλή και έχω ανοιχτή λεκάνη και μπορώ ν'ανταπεξελθω σε τοκετό με μεγάλο μωρό.Τωρα???Βέβαια  υπάρχει και το ενδεχόμενο η  απόκλιση  να  είναι  και προς τα πάνω  4++.Δεν ξέρω. Ειλικρινά. Αν μπορεί να γεννηθεί  φυσιολογικά έχει  περιθώριο  μέχρι την Παρασκευή. Αν όχι, τότε καλώς την προγραμματισαμε.

Τελευταία φορά πήγα γιατρό 18 του μηνός δηλαδή 37+3 κ μου την έβγαλε 3200 περίπου.. Γέννησα 38+4 κ βγήκε 3280.. Από την αρχή μου έλεγε μεγάλο μωρό τελικά φυσιολογικοτατες είμαστε!!! Είχα ξανά ραντεβού 29 του μηνός δλδ Δευτέρα.. κ της είπα πως είναι πολλές οι μέρες κ να που βγήκα αληθινή χαχα κανείς δεν περίμενε.. νομίζαμε μετά τις 39+ :-):-)

Θυμάμαι που έλεγες για μια φίλη σου για μεγάλο μωρό με καισαρική που κ εκείνο μια χαρά βάρος είχε.. μην αγχώνεσαι πάντως!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...