Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Μαΐου 2017!!!!!!!!


Recommended Posts

στις πριν 3 ώρες, ο/η raniasop είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Πώς  πάτε? Έχω να  μπω αρκετό καιρό  και τώρα  διάβασα τα μνμ σας.Μπηκαμε λοιπόν  στην τελική  ευθεία. Με το καλό. 

Εγώ χθες είχα μια πάρα πολύ  άσχημη μέρα. Συνέβη κάτι  πολύ  δυσάρεστο και προσπάθησαν οι δικοί μου  να μου το πουν όσο πιο ήρεμα  μπορουσαν,για να μην το μάθω από  πουθενά  αλλού. Τζίφος. Έπαθα τέτοιο  πανικό. Και φανταστειτε ότι  τελικά  είχε αίσια  κατάληξη  το όλο θέμα. Αλλά  το κακό είχε γίνει. Συσπάσεις, πετρώματα  και  ταχυκαρδίες  στο  φουλ.Ο άντρας μου δεν  πήγε  δουλειά  και  ήμασταν  επί ποδός. Σήμερα  ξύπνησα πολύ  βαριά και  μ'ένα σφίξιμο στην  κοιλιά  και στην καρδιά. Δεν  μπορώ να  το ελέγξω.Την στεναχώρησα την μικρή  μου.Αν προσθέσετε και  το φυσιολογικό άγχος που έχουμε  όλες  για  τον επικείμενο  τοκετό, νομίζω ότι  την έχω ζορισει  αρκετά. Και  στεναχωριέμαι  ακόμα  περισσότερο.

Ράνια μου να σκέφτεσαι ότι, ό,τι και να έγινε, είχε αίσια έκβαση και από δω και πέρα να κάνεις μόνο θετικές σκέψεις! Μη νιώθεις τύψεις, άνθρωποι είμαστε, δε γίνεται να είμαστε άτρωτοι! Ξέχασε το όσο μπορείς και προσπάθησε να συνέλθεις και να κάνεις όμορφες σκέψεις! Σε πολύ λίγο θα έχεις το κοριτσάκι σου αγκαλιά! Δε σου φτιάχνει η διάθεση με τη σκέψη αυτή; :) Απίστευτο κι όμως αληθινό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις On 5/3/2017 at 7:07 ΠΜ, ο/η θανασης μου είπε:

Καλημέρα ούτε εγώ νιώθω ότι έχει εμπεδωθει αλλά τελευταία φορά ο γιατρός μου είχε πει ότι είναι χαμηλά.  Χτες πόνουσα το βράδυ για αρκετή ώρα να δούμε σήμερα πως θα πάει 

Θανάσης μου καλημέρα! Τι κάνεις; Πώς κύλησε τελικά η χθεσινή σου μέρα; Εγώ ξύπνησα μια-δυο φορές με συσπάσεις και ελαφρείς πόνους περιόδου. Αλλά δε διήρκησαν πολύ. Σήμερα έχουμε γιατρό. Εσείς αύριο, αν θυμάμαι καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα καλά ήσυχα χθες μόνο ένιωθα κάτι σαν μουδιασματα στον κόλπο τα έχετε νιώσει ποτέ;αύριο έχω γιατρό.να δούμε τι θα πει.περιμενουμε νέα σου vivi

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ξέχασα να σας πω χθες είδα εφιάλτη αφού ξύπνησα από το κλάμα μου. Είδα ότι με ναρκωσανε κ με ξεγεννησανε με καισαρική κ δεν μου είπαν τίποτα κ είδα το μωρό μετά από ώρες κτλ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η θανασης μου είπε:

Ξέχασα να σας πω χθες είδα εφιάλτη αφού ξύπνησα από το κλάμα μου. Είδα ότι με ναρκωσανε κ με ξεγεννησανε με καισαρική κ δεν μου είπαν τίποτα κ είδα το μωρό μετά από ώρες κτλ

Αχ ομοιοπαθουσες ειμαστε! Κι εγω ειδα χθες εφιλατη, σε σχεση με το μωρο! Ασυναισθητα ή οχι τελικα όλες αγχωνομαστε! Ολα καλα με τη γιατρο χθες! Εχει μαλακωσει ο τραχηλος και εχει κοντυνει λιγο ακομα! Συνεχιζουμε περπατημα και σε μια βδομαδα παλι ραντεβου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα! 

Μόλις βγήκα  κι εγώ από τον καρδιοτοκογραφο. Είχα ραντεβού με την γιατρό  στις 7.30.Ομως έκανα συσπάσεις  35 εβδ και  6 ημερών και έτσι  πήγαμε μαζί  στην  κλινική και έκατσα ένα δίωρο  στο  μηχάνημα. Ηρέμησα από τις συσπάσεις αλλά  καλού κακού  μου έκανε τις ενεσουλες για  τους πνεύμονες. 

Μάλλον όλα  αυτά  είναι  αποτέλεσμα  της ταραχής  που πήρα  τις προάλλες. Αμα ηρεμήσω  εντελώς  θα παρω κάνα δυο βδομάδες  ακόμα. Θέλω να  πιστεύω  δηλαδή. 

Αυτά  τα νεότερα κι από μένα. Όπως και να έχει  ο καρδιοτοκογραφος ήταν  κάτι  πρωτόγνωρο  για  μένα  και σκεφτόμουν όσα πρόκειται να  έρθουν σε λίγες μέρες  που δεν  τα έχω ξαναζήσει. Καλή τύχη σε όλες τις  μέλλουσες μανούλες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια γεννησα στις 9 το πρωί. Χθες που πήγα στο γιατρό είχα 4 διαστολή κ μπήκαμε σήμερα πρωί για να γεννησω όπου η διαστολή είχε γίνει ήδη 6 κ στα δικά σας με ένα πονο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η θανασης μου είπε:

Κορίτσια γεννησα στις 9 το πρωί. Χθες που πήγα στο γιατρό είχα 4 διαστολή κ μπήκαμε σήμερα πρωί για να γεννησω όπου η διαστολή είχε γίνει ήδη 6 κ στα δικά σας με ένα πονο

Μπραβο γερο και δυνατο να σας ζησει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η θανασης μου είπε:

Κορίτσια γεννησα στις 9 το πρωί. Χθες που πήγα στο γιατρό είχα 4 διαστολή κ μπήκαμε σήμερα πρωί για να γεννησω όπου η διαστολή είχε γίνει ήδη 6 κ στα δικά σας με ένα πονο

Μπράβο κορίτσι μου!!!! Να σου ζήσει η μπεμπουλααααα!!!! Να τη χαίρεστε!!!! :-):-):-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η θανασης μου είπε:

Κορίτσια γεννησα στις 9 το πρωί. Χθες που πήγα στο γιατρό είχα 4 διαστολή κ μπήκαμε σήμερα πρωί για να γεννησω όπου η διαστολή είχε γίνει ήδη 6 κ στα δικά σας με ένα πονο

Μαρια μου να σας ζησει!!!!! Τι ομορφα νεα!!! Να ειναι γερη η μπεμπουλα σου!!! Και να την χαιρεστε! ! ! Ηταν εξισου καλος ο τοκετος σου; Ολα καλα; Να μας στελνεις τα νεα σου! Μας εφτιαξες τη μερα! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η θανασης μου είπε:

Κορίτσια γεννησα στις 9 το πρωί. Χθες που πήγα στο γιατρό είχα 4 διαστολή κ μπήκαμε σήμερα πρωί για να γεννησω όπου η διαστολή είχε γίνει ήδη 6 κ στα δικά σας με ένα πονο

Συγχαρητηρια Μαρια μου γλυκια να σου ζησει η μπεμπουλα! Πριγκιππισα γερη και καλοτυχη να ειναι! το λουλουδι σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια καλημερα! Τι κανετε; Εχουμε κανενα νεο; Ποια θα ειναι αραγε η επομενη; Οσες ειστε με προγραμματισμενη καισαρικη,ξερετε ηδη ημερομηνια;

Μαρια μου τι κανεις; Φανταζομαι σημερα θα εχετε πολυ κοσμο στο μαιευτηριο, κυριακατικα! Εχετε μιλησει με το μικρο; Πως αντεδρασε που εμαθε, οτι γεννησε η μανουλα; Ξεκινησατε θηλασμο με τη μπεμπουλα σου; Πως νιωθεις; ? Βομβαρδισμος ερωτησεων ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είμαστε καλά ο μικρος την ειδε σήμερα κ λέει την θέλω να την πάρουμε σπίτι. Θηλαζω κανονικά όλα καλά προς το παρόν κορίτσια. Εγώ καλά μόνο που μου λείπει ο μεγάλος 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η θανασης μου είπε:

Είμαστε καλά ο μικρος την ειδε σήμερα κ λέει την θέλω να την πάρουμε σπίτι. Θηλαζω κανονικά όλα καλά προς το παρόν κορίτσια. Εγώ καλά μόνο που μου λείπει ο μεγάλος 

Αχ μωρε... ο γλυκουλης ☺❤ Μπραβο σου! Φανταζομαι! Η μιση σου καρδια ειναι στο σπιτι! Αλλα συντομα θα ειστε ολοι εκει μαζι! Πολλα φιλακια στη μπεμπουλα σου! ! ! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 6/5/2017 at 3:27 ΜΜ, ο/η θανασης μου είπε:

Κορίτσια γεννησα στις 9 το πρωί. Χθες που πήγα στο γιατρό είχα 4 διαστολή κ μπήκαμε σήμερα πρωί για να γεννησω όπου η διαστολή είχε γίνει ήδη 6 κ στα δικά σας με ένα πονο

Μαράκι μου γλυκό να σας ζήσει κορίτσι μου το παιδάκι σας!!Να είναι πάντα γερό και δυνατο! Εύχομαι να είσαι καλα και να ξεκουραστείς!! Αχ πόσο χάρηκα για εσενα!! Άντε σιγά σιγά ναντελειωνουμε ολες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια τι κάνετε; Σήμερα πήγα γιατρό.. Όλα καλά ευτυχώς, πρώτη φορά έκανα καρδιοτοκογραφο.. 36η από σήμερα κ συνεχίζουμε.. άντε να δούμε ποια θα είναι η επόμενη!!!!

Μαράκι πως είναι η μπέμπα; Επιστρεψατε σπίτι; Περιμένουμε νέα σας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου ευχαριστώ για τις ευχές κ ανταποδίδω γρήγορα στα δικά σας με ένα πονο να ζήσετε αυτή την εμπειρία στη ζωή σας την οποία δεν θα ξεχάσετε ποτέ κ θα σας κάνει πιο πλούσιες. Βλέποντας τα μωρά σας θα νιώθετε ότι ο κόσμος σας ανήκει κ ότι μπορείτε να καταφέρετε τα πάντα αφού έχετε αυτά. Αντε περιμένω να ακούσω τα δικά σας τώρα ποια θα είναι η επόμενη Βίκυ εσύ νομίζω πλησιάζει κ εσύ ελπίδα. Εμεις είμαστε καλά ήσυχη φαίνεται προς το παρόν θηλαχουμε απορίες έχει κατέβει το γάλα όλα καλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια! ☺ Τι κανετε; Τιποτα νεοτερο ακομη; Εγω απο χθες νιωθω πονο στο τελευταιο κοκαλο της σπονδυλικης στηλης... Αναρωτιεμαι αν ειναι σημαδι, οτι πλησιαζει η ωρα! Εσεις πως ειστε; 

Θανασης μου γυρισατε σπιτι; Πως υποδεχτηκε ο μικρος την αδερφουλα του; Μεγαλη ευτυχια φανταζομαι,που μεγαλωσε η οικογενεια σας! Κι εμεις περιμενουμε πως και πως να τον υποδεχτουμε! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θανασης μου να σας ζησει!!! Γερο και καλοφωτισμενο να ειναι!!!

Εμεις γεννησαμε χθες 10/5 15:00 ανεβηκα στο δωματιο με 3 διαστολη και 15:30 ειχα γεννησει. Ειχα εναν οξυ αλλα πραγματικα ανωδυνο τοκετο σε σχεση με τους αλλους δυο. Γεννησα στο Ιπποκρατειο νοσοκομειο δεν με εκοψαν και εχω μονο ενα ραμματακι. Αχ κοριτσια μου οσους πονους εφαγα σε ολη την εγκυμοσυνη και οσο αγχος ο μπεμπης μας το ανταπεδωσε με τον καλυτερο τροπο.

Ευχομαι καλο υπολοιπο στις εναπομειναντες μανουλες και να κρατησουν ολες μα ολες γερα μωρακια στην αγκαλια τους συντομα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ελπιδα φουστερη είπε:

Θανασης μου να σας ζησει!!! Γερο και καλοφωτισμενο να ειναι!!!

Εμεις γεννησαμε χθες 10/5 15:00 ανεβηκα στο δωματιο με 3 διαστολη και 15:30 ειχα γεννησει. Ειχα εναν οξυ αλλα πραγματικα ανωδυνο τοκετο σε σχεση με τους αλλους δυο. Γεννησα στο Ιπποκρατειο νοσοκομειο δεν με εκοψαν και εχω μονο ενα ραμματακι. Αχ κοριτσια μου οσους πονους εφαγα σε ολη την εγκυμοσυνη και οσο αγχος ο μπεμπης μας το ανταπεδωσε με τον καλυτερο τροπο.

Ευχομαι καλο υπολοιπο στις εναπομειναντες μανουλες και να κρατησουν ολες μα ολες γερα μωρακια στην αγκαλια τους συντομα.

Να τα χαιρεστε!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η ελπιδα φουστερη είπε:

Θανασης μου να σας ζησει!!! Γερο και καλοφωτισμενο να ειναι!!!

Εμεις γεννησαμε χθες 10/5 15:00 ανεβηκα στο δωματιο με 3 διαστολη και 15:30 ειχα γεννησει. Ειχα εναν οξυ αλλα πραγματικα ανωδυνο τοκετο σε σχεση με τους αλλους δυο. Γεννησα στο Ιπποκρατειο νοσοκομειο δεν με εκοψαν και εχω μονο ενα ραμματακι. Αχ κοριτσια μου οσους πονους εφαγα σε ολη την εγκυμοσυνη και οσο αγχος ο μπεμπης μας το ανταπεδωσε με τον καλυτερο τροπο.

Ευχομαι καλο υπολοιπο στις εναπομειναντες μανουλες και να κρατησουν ολες μα ολες γερα μωρακια στην αγκαλια τους συντομα.

Να σας ζησει γερο και δυνατο αντε κοριτσια μου να περνετε σειρα  με ενα πονο ολες σας και νε υγειεστατα μωρακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η ελπιδα φουστερη είπε:

Θανασης μου να σας ζησει!!! Γερο και καλοφωτισμενο να ειναι!!!

Εμεις γεννησαμε χθες 10/5 15:00 ανεβηκα στο δωματιο με 3 διαστολη και 15:30 ειχα γεννησει. Ειχα εναν οξυ αλλα πραγματικα ανωδυνο τοκετο σε σχεση με τους αλλους δυο. Γεννησα στο Ιπποκρατειο νοσοκομειο δεν με εκοψαν και εχω μονο ενα ραμματακι. Αχ κοριτσια μου οσους πονους εφαγα σε ολη την εγκυμοσυνη και οσο αγχος ο μπεμπης μας το ανταπεδωσε με τον καλυτερο τροπο.

Ευχομαι καλο υπολοιπο στις εναπομειναντες μανουλες και να κρατησουν ολες μα ολες γερα μωρακια στην αγκαλια τους συντομα.

Να σας ζήσει!!!!! Γέρος κ δυνατός ο μπεμπακος!!! Να το χαίρεστε!!! :-):-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η ελπιδα φουστερη είπε:

Θανασης μου να σας ζησει!!! Γερο και καλοφωτισμενο να ειναι!!!

Εμεις γεννησαμε χθες 10/5 15:00 ανεβηκα στο δωματιο με 3 διαστολη και 15:30 ειχα γεννησει. Ειχα εναν οξυ αλλα πραγματικα ανωδυνο τοκετο σε σχεση με τους αλλους δυο. Γεννησα στο Ιπποκρατειο νοσοκομειο δεν με εκοψαν και εχω μονο ενα ραμματακι. Αχ κοριτσια μου οσους πονους εφαγα σε ολη την εγκυμοσυνη και οσο αγχος ο μπεμπης μας το ανταπεδωσε με τον καλυτερο τροπο.

Ευχομαι καλο υπολοιπο στις εναπομειναντες μανουλες και να κρατησουν ολες μα ολες γερα μωρακια στην αγκαλια τους ι συντομα.

Να σου ζήσει εύχομαι ότι καλύτερο για όλη την οικογένεια κ εσείς γερός να τα μεγαλωσετε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...