Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Μαΐου 2017!!!!!!!!


Recommended Posts

Πότε θα σε ξαναδεί λογικά θα θέλει να το συγκρίνει κ την επόμενη φορά κ εμένα πάντως μικρό είχε γεννηθεί στις 37 εβδομάδες με βάρος 2,400 μπορεί να έτυχε αυτό το μήνα κ τώρα να ξαναβάλει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 10 ώρες, ο/η θανασης μου είπε:

Πότε θα σε ξαναδεί λογικά θα θέλει να το συγκρίνει κ την επόμενη φορά κ εμένα πάντως μικρό είχε γεννηθεί στις 37 εβδομάδες με βάρος 2,400 μπορεί να έτυχε αυτό το μήνα κ τώρα να ξαναβάλει 

Αυριο εχω ραντεβου μαζι της,για να τα πουμε πιο αναλυτικα,ντομπλερ θα ξανακανουμε σε 2 βδομαδες μου ειπε, αν κι εγω σκεφτομαι να της πω να κανουμε παλι σε μια βδομαδα, γιατι αγχωνομαι... Μακαρι να ειναι ετσι οπως τα λες και να ειναι απλα μικρο μωρο. Απλως τους προβληματιζει που επεσε ο ρυθμος αναπτυξης... Εσυ θυμασαι αν ηταν σταθερος; Τωρα πως τα πατε; Ποσα γραμαμρια ειναι η μπεμπα; Εντομεταξυ μου ειπαν αν ηταν δευτερο μωρο και το πρωτο ειχε επισης γεννηθει μικρο, δε θα αγχωνονταν τοσο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Vivi.Nik. είπε:

Αυριο εχω ραντεβου μαζι της,για να τα πουμε πιο αναλυτικα,ντομπλερ θα ξανακανουμε σε 2 βδομαδες μου ειπε, αν κι εγω σκεφτομαι να της πω να κανουμε παλι σε μια βδομαδα, γιατι αγχωνομαι... Μακαρι να ειναι ετσι οπως τα λες και να ειναι απλα μικρο μωρο. Απλως τους προβληματιζει που επεσε ο ρυθμος αναπτυξης... Εσυ θυμασαι αν ηταν σταθερος; Τωρα πως τα πατε; Ποσα γραμαμρια ειναι η μπεμπα; Εντομεταξυ μου ειπαν αν ηταν δευτερο μωρο και το πρωτο ειχε επισης γεννηθει μικρο, δε θα αγχωνονταν τοσο. 

Καλημέρα κ αυτο τόσο είναι στις εβδομάδες που είσαι ήταν 2100 τώρα θα το ξαναμετρησουμε την Παρασκευή κ από την προηγούμενη φορά ούτε εμένα είχε πάρει όσο θα έπρεπε.  να μην αγχώνεσαι εγώ επειδή το έχω ζήσει δεν φοβάμαι καθόλου ίσα ίσα λέω καλύτερα μικρό μετά περνούν πολύ γρήγορα κ δεν έχουν κανένα πρόβλημα κ μην διαβάζεις τίποτα από όλα αυτά που γράφει το enternet είναι υπερβολές και για ακραίες καταστάσεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!

Βιβυ μου αν αγχωνεσαι ζητα να κανετε σε μια βδομαδα. Και μενα το πρωτο στις 38 που γεννηθηκε ηταν 2700. Αλλα οπως λες τους νοιαζει να ειναι μεσα στις καμπυλες τους. Οχι τοσο το τελικο βαρος. Δλδ η κορη μου εβγαινε παντα μικροτερη αλλα εβαζε σταθερα βαρος. Επισης οντως μπορει να ετυχε αυτον τον μηνα και σε μια βδομαδα να πας και να χει βαλει 200-300 γρ. Συνηθως οσες μανουλες εχουν τετοιο θεμα ακολουθουν διατροφη φουλ σε πρωτεινες και βλεπουν αποτελεσματα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου σας ευχαριστώ για τις συμβουλές και τη θετική ενέργεια!

Θανάσης μου έχεις δίκιο για το  ίντερνετ, όπως πάντα μόνο τρομοκρατία φέρνει! Δεν αγχώνομαι τόσο για το τελικό βάρος, αν και δε θέλω να σκέφτομαι θερμοκοιτίδες κλπ, αυτό που με ανησυχεί είναι κατά πόσο τρέφεται σωστά ή αν υπάρχει κάτι που τον ενοχλεί μέσα στη μήτρα....

Ελπίδα μου κι εμάς αυτό μας ανησύχησε, ότι έπεσε στην καμπύλη ο ρυθμός...Αν έμενα σταθερός δε θα μας προβλημάτιζε καθόλου! Λες η διατροφή όντως να βοηθάει; Δε μου είπε κάτι η γιατρός, αλλά θα την ρωτήσω αύριο! Όπως επίσης και για τις ενέσεις κοριζόνης, που κάνουν σε περιπτώσεις που περιμένουν πρόωρη γέννα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κ Χρονια Πολλα σε ολες τις μανουλες της παρεας! Ελπιζω να περασατε ενα πανεμορφο κ ηρεμο Πασχα, γεματο αγαπη κ ευτυχισμενες οικογενειακες στιγμες! Δεν σας ξεχασα απλα πρωτη βδομαδα στο σπιτι και προσπαθουμε με τον μπεμπουλη να βρουμε τον ρυθμο μας, γενικα ειναι πολυ ησυχο μωρακι...μια γλυκα.Θηλαζουμε αποκλειστικα ευτυχως ειχα αψογη μαια κ ασχοληθηκε πολυ μαζι μου, να μου δειξει θηλασμο, μπανακι κ περιποιηση του μωρου. Μονο τον βραδινο υπνο βρε κοριτσια εχω αγχος...τα μωρακια οπως λεει κ ενα βιβλιο ειναι πλασματα της νυχτας..δυσκολευονται πολυ να κοιμηθουν στην αρχη..Πολυ αγκαλια και πολυ μανουλα ειναι η λυση που βρηκα..ξερω καποιοι το κατακρινουν μην "κακομαθει" το μωρο αλλα πραγματικα μονο αγκαλιτσα κοιμαται το βραδυ, ειτε σε μενα ειτε στο στερνο του αντρα μου. Δεν ειναι τυχαιο, κ ευχομαι να το ζησετε ολες ανεξαιρετως, οτι μολις γεννηθουν τα μωρακια σας, το πρωτο κλαμα σταματα μολις ακουμπησουν και μυρισουν την αγκαλια της μανουλας στον τοκετο...τι ευτυχια Θεε μου.

Βικυ μου για το θεμα σου θ ηθελα να σου πω να μην αγχωνεσαι..η κουμπαρα μου που γεννησε περσυ ειχε το ιδιο θεμα. οι γιατροι θεωρουσαν οτι το βαρος υπολειπεται 600 γραμ τον τελευταιο μηνα, εκανε 2 εξετασεις, μια στο Ρεα κ μια στο Ιασω με το ιδιο αποτελεσμα. Τελικα γεννησε με καισαρικη στην 38η βδομ και το μωρακι ηταν 3μιση κιλα υγιεσταστο!!! οι υπερηχοι λογω θεσεως του εμβρυου ειχαν εσφαλμενο αποτελεσμα. Σε παρακαλω μην αγχωνεσαι, να δεις θα παρει συντομα βαρος! Τον μπεμπη μου τον περιμεναμε με το ζορι 2900-3 κιλα κ μας εξεπληξε με 3.410 γραμ κ 54 ποντους υψος!

Αυτα απο μενα κ θα ειμαι διπλα σας ο,τι χρειαστειτε. Φιλια πολλα σε ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η annina είπε:

Καλημερα κ Χρονια Πολλα σε ολες τις μανουλες της παρεας! Ελπιζω να περασατε ενα πανεμορφο κ ηρεμο Πασχα, γεματο αγαπη κ ευτυχισμενες οικογενειακες στιγμες! Δεν σας ξεχασα απλα πρωτη βδομαδα στο σπιτι και προσπαθουμε με τον μπεμπουλη να βρουμε τον ρυθμο μας, γενικα ειναι πολυ ησυχο μωρακι...μια γλυκα.Θηλαζουμε αποκλειστικα ευτυχως ειχα αψογη μαια κ ασχοληθηκε πολυ μαζι μου, να μου δειξει θηλασμο, μπανακι κ περιποιηση του μωρου. Μονο τον βραδινο υπνο βρε κοριτσια εχω αγχος...τα μωρακια οπως λεει κ ενα βιβλιο ειναι πλασματα της νυχτας..δυσκολευονται πολυ να κοιμηθουν στην αρχη..Πολυ αγκαλια και πολυ μανουλα ειναι η λυση που βρηκα..ξερω καποιοι το κατακρινουν μην "κακομαθει" το μωρο αλλα πραγματικα μονο αγκαλιτσα κοιμαται το βραδυ, ειτε σε μενα ειτε στο στερνο του αντρα μου. Δεν ειναι τυχαιο, κ ευχομαι να το ζησετε ολες ανεξαιρετως, οτι μολις γεννηθουν τα μωρακια σας, το πρωτο κλαμα σταματα μολις ακουμπησουν και μυρισουν την αγκαλια της μανουλας στον τοκετο...τι ευτυχια Θεε μου.

Βικυ μου για το θεμα σου θ ηθελα να σου πω να μην αγχωνεσαι..η κουμπαρα μου που γεννησε περσυ ειχε το ιδιο θεμα. οι γιατροι θεωρουσαν οτι το βαρος υπολειπεται 600 γραμ τον τελευταιο μηνα, εκανε 2 εξετασεις, μια στο Ρεα κ μια στο Ιασω με το ιδιο αποτελεσμα. Τελικα γεννησε με καισαρικη στην 38η βδομ και το μωρακι ηταν 3μιση κιλα υγιεσταστο!!! οι υπερηχοι λογω θεσεως του εμβρυου ειχαν εσφαλμενο αποτελεσμα. Σε παρακαλω μην αγχωνεσαι, να δεις θα παρει συντομα βαρος! Τον μπεμπη μου τον περιμεναμε με το ζορι 2900-3 κιλα κ μας εξεπληξε με 3.410 γραμ κ 54 ποντους υψος!

Αυτα απο μενα κ θα ειμαι διπλα σας ο,τι χρειαστειτε. Φιλια πολλα σε ολες

Αννινα μου τι ομορφες στιγμες ζειτε ? Κι εμεις ανυπομονουμε τοσο πολυ να τον κρατησουμε στην αγκαλια μας! Να ειναι γερος και τιποτα αλλο δε μας νοιαζει! Συμφωνω μαζι σου! Τα μωρακια ειδικα στην αρχη εχουν πολλη αναγκη απο αγκαλια! Ετσι μονο ηρεμουν και νιωθουν ασφαλεια! Κανεις το καλυτερο για το μπεμπουλη σου! Μπραβο σου και με το θηλασμο!!! Μακαρι να τα καταφερουμε ολες εξισου καλα! ! ! Στεναχωριεμαι, μηπως χρειαστει κι εγω να γεννησω με καισαρικη νωριτερα, λογω του χαμηλου βαρους και θεωρω οτι ειναι κριμα, μιας και ο μικρος εχει παρει θεση και δεν υπαρχει κανενα αλλο προβλημα... Αλλα εχω εμπιστοσυνη στη γιατρο μου, οτι θα κρινει ποιο ειναι το καλυτερο και για τους 2 μας! Μακαρι να χεις δικιο και να ειναι και το δικο μας αποτελεσμα εσφαλμενο,γιατι δεν αντεχω να σκεφτομαι, οτι δεν τρεφεται καλα ο μικρος μας :( Σ ευχαριστω πολυ για το μηνυμα, παρα το ολο τρεξιμο και ξενυχτι,που εχεις τωρα και ανυπομονω να μας ξαναστειλεις τετοια ομορφα νεα και να μας φτιαχνεις τη μερα! Πολλα φιλια στο μπεμπακι σου!!!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια πως είστε; Έχετε κανένα σύμπτωμα; Εγώ σήμερα από το απόγευμα μέχρι τώρα έχω πονακια κ πετρώματα στην κοιλια. Τα πονακια μου θύμισες αυτά που είχα λίγες μέρες πριν γεννησω. Πότε μπαίνετε στο μηνα σας;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θανασης μου εμεις ειχαμε ραντεβου με τη γιατρο σημερα! Ευτυχως με καθησυχασε αρκετα! Θα με παρακολουθει πιο στενα απο 'δω και περα και θα κανουμε ο,τι ειναι καλυτερο! Ξεκινησα να περπαταω και περισσοτερο, για να μαλακωσει ο τραχηλος, μετα απο τοση ακινησια και υπερπροστασια! Πετρωματα εχω κι εγω, καποιες φορες συνοδευονται και απο πονο περιοδου, δε νιωθω ομως κατι πιο εντονο τελευταια. Εγω μπαινω στο μηνα μου στις 26. Ο γιατρος σου τι σου λεει; Σε βλεπει να κοντευεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Vivi.Nik. είπε:

Θανασης μου εμεις ειχαμε ραντεβου με τη γιατρο σημερα! Ευτυχως με καθησυχασε αρκετα! Θα με παρακολουθει πιο στενα απο 'δω και περα και θα κανουμε ο,τι ειναι καλυτερο! Ξεκινησα να περπαταω και περισσοτερο, για να μαλακωσει ο τραχηλος, μετα απο τοση ακινησια και υπερπροστασια! Πετρωματα εχω κι εγω, καποιες φορες συνοδευονται και απο πονο περιοδου, δε νιωθω ομως κατι πιο εντονο τελευταια. Εγω μπαινω στο μηνα μου στις 26. Ο γιατρος σου τι σου λεει; Σε βλεπει να κοντευεις;

Εγώ έχω γιατρό στις 7 το απόγευμα να δούμε τι θα μου πει. Έχει να με δει πάνω από 2 εβδομάδες.  Αφού σου τα είπε κ ο γιατρός σου ελπίζω να είσαι πιο ήρεμη και όλα θα πάνε καλά. Τον φάγαμε τον γάιδαρο. Εμένα με έχουν πιάσει κ τα ψυχολογικά μου εχω άγχος σκέφτομαι διαφορά θέλω να κοιμάμαι ανασφάλεια κ κάτι τέτοια.ευτυχως έχετε η μαμά μου αύριο κ θα ξεκουραστω. Γιατι κουραζομαι κ με τον μικρό όλη μέρα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η θανασης μου είπε:

Εγώ έχω γιατρό στις 7 το απόγευμα να δούμε τι θα μου πει. Έχει να με δει πάνω από 2 εβδομάδες.  Αφού σου τα είπε κ ο γιατρός σου ελπίζω να είσαι πιο ήρεμη και όλα θα πάνε καλά. Τον φάγαμε τον γάιδαρο. Εμένα με έχουν πιάσει κ τα ψυχολογικά μου εχω άγχος σκέφτομαι διαφορά θέλω να κοιμάμαι ανασφάλεια κ κάτι τέτοια.ευτυχως έχετε η μαμά μου αύριο κ θα ξεκουραστω. Γιατι κουραζομαι κ με τον μικρό όλη μέρα. 

Ωραια, να μας στείλεις να μας πείς νέα, μόλις επιστρέψεις! Ναι, είμαι πιο ήρεμη τώρα και ελπίζω όλα να πάνε καλά και στον επόμενο υπέρηχο να έχουμε ανακάμψει! Κι εγώ χθες είχα αυπνίες, λογικό είναι, όσο πλησιάζει ο καιρός! Ωραία, να έχεις λίγη βοήθεια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα κ από μένα!!! Έχω μέρες να γράψω η αλήθεια είναι αλλά σας παρακολουθώ.. οι γιορτές πέρασαν πολύ γρήγορα, τις τελευταίες μέρες είμαι πολύ down δεν έχω καθόλου διάθεση μόνο να κοιμάμαι θέλω έλιωσα στον καναπέ..είναι φυσιολογικό; με το φαγητό το παρακανα το Πάσχα.. γιατρό έχω από βδομάδα.. στο μήνα μπαίνω 4 Μαΐου.. Τώρα είμαι 33+4

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όλα καλά με τον γιατρό 2700 βάρος είναι χαμηλά το κεφάλι κ μαλακος ο τραχηλος μου έκανε κολπικη εξέταση αλλά ευτυχώς δεν πονεσααλλά. δεν έχω διαστολή σε δύο εβδομάδες θα με ξαναδεί. Και βλέπουμε. Κ εγώ down είμαι κ θέλω να κοιμάμαι αλλά δεν με άφηνει ο Θανάσης 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θανασης μου πολύ καλό το βαρος της μικρής μπράβο! Καρδιοτοκογραφημα εχεις κανει; Εγώ σήμερα δεν ξερω γιατι αλλα πετρωνει η κοιλιά μου ανα 15 με 20 λεπτα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η asteraki_mou είπε:

Θανασης μου πολύ καλό το βαρος της μικρής μπράβο! Καρδιοτοκογραφημα εχεις κανει; Εγώ σήμερα δεν ξερω γιατι αλλα πετρωνει η κοιλιά μου ανα 15 με 20 λεπτα..

Δεν έχω κάνει ούτε στην πρώτη εγκυμοσυνη. Κ εμένα πέτρωνει κ σήμερα συχνά. Μπήκες στο μηνα σου εσύ;ποτέ έχεις γιατρό;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια και από εμενα!!!! Και το Έχω να μπω! Εγω Έχω μπεινεδω και μια εβδομάδα στον μηνά μου περιπου- Ο μικρός Δεν παίρνει θέση είναι με τον πωπο προς τα κάτω... Δε θέλω να κάνω καισαρική...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλλά όπως κ να έχει Βίκυ μου το θέμα είναι να γεννησουμε γερά μωρακια να είναι αυτά καλά είτε με φυσιολογικό τοκετπείτε με καισαρική τομή αν αυτό είναι αναποφευκτο. Θα ταλαιπωρηθεις λίγο μετά εσύ θα πόνας λίγο περισσότερο αν κ με το φυσιολογικό πόνας γιατί το πιο πιθανόν είναι να έχουμε ραμματα. Αλλά θα έχεις το μωράκι σου γρήγορα αγκαλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η θανασης μου είπε:

Όλα καλά με τον γιατρό 2700 βάρος είναι χαμηλά το κεφάλι κ μαλακος ο τραχηλος μου έκανε κολπικη εξέταση αλλά ευτυχώς δεν πονεσααλλά. δεν έχω διαστολή σε δύο εβδομάδες θα με ξαναδεί. Και βλέπουμε. Κ εγώ down είμαι κ θέλω να κοιμάμαι αλλά δεν με άφηνει ο Θανάσης 

Ωραία! Μεγαλώνει το μωράκι σου μια χαρά το βάρος!! Να ξεκουράζεσαι λίγο τώρα που θα έρθει η μαμά σου!! Από τις ορμόνες λογικά είμαστε down ε; άσε εγώ πολύ νηφάλια... άλλες που λένε νεύρα κ τέτοια καμία σχέση :-p

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η θανασης μου είπε:

Όλα καλά με τον γιατρό 2700 βάρος είναι χαμηλά το κεφάλι κ μαλακος ο τραχηλος μου έκανε κολπικη εξέταση αλλά ευτυχώς δεν πονεσααλλά. δεν έχω διαστολή σε δύο εβδομάδες θα με ξαναδεί. Και βλέπουμε. Κ εγώ down είμαι κ θέλω να κοιμάμαι αλλά δεν με άφηνει ο Θανάσης 

Θανασης μου μπραβο! Ολα πολυ καλα με τη μπεμπα σου! Δε σε βλεπω να καθυστερεις πολυ! Εμενα ειναι σκληρος ακομα ο τραχηλος,γι αυτο μου ειπε πολυ περπατημα απο δω και περα! Αλλα και τα κιλα της μικρης πολυ καλα! Την βλεπω να γεννιεται πιο μεγαλη απ το Θανασακη! Δικιο εχεις παντως, σημασια εχει να γεννησουμε γερα μωρακια! Ολα τα υπολοιπα ειναι ασημαντα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Βικυ88 είπε:

Γεια σας κορίτσια και από εμενα!!!! Και το Έχω να μπω! Εγω Έχω μπεινεδω και μια εβδομάδα στον μηνά μου περιπου- Ο μικρός Δεν παίρνει θέση είναι με τον πωπο προς τα κάτω... Δε θέλω να κάνω καισαρική...

Βικυ μου ο γιατρος σου τι σου λεει; Μηπως βοηθησει και σε σενα το περπατημα ή καμια αλλη ασκηση για να γυρισει το μπεμπακι; Εχω ακουσει μαιες που προσπαθουν να βοηθησουν με διαφορους τροπους...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου τα εχω κάνει όλα για να γυρίσει.Έχει κολλήσει εκεί από τον 7ο μήνα... Έχω απογοητευτεί τόσο πολύ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...