Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Μαΐου 2017!!!!!!!!


Recommended Posts

στις πριν 3 ώρες, ο/η θανασης μου είπε:

Μακρυμανικα σίγουρα μέχρι αρχές με μέσα Ιουνίου πάρε κ αλλά θα λερωνεστε συνέχεια με το θηλασμό κτλ η βλέπεις τι δωρα θα σου φέρουν κ παίρνεις μετά αρκεί να έχεις χρόνο να πας για ψώνια. Εσώρουχα δεν το συζητώ θες φουλ γιατί στην αρχή μια δεν μπαίνει η πανα καλά μια αυτά κάνουν πολλά κακά κ είναι υδαρη κ μπορεί μα βγαίνουν έξω☺ οπότε θες απόθεμα.δηλαδη τον άλλο μήνα μπαίνεις στο μήνα σου θα είσαι η πρώτη της παρέας αντε με το καλό.

Ναι ναι θα ειμαι η πρωτη που θα παρω την κρυαδα χιχιχι! Θα σας αποχαιρετησω δεοντως και θα σας ενημερωσω κοριτσια μου! Μολις γυρισα απο μαθηματα τοκετου στον ελ βενιζελου μας εδειξε η μαια πολυ ωραιες ασκησουλες κ ευελπιστω να γλυτωσω την καισαρικη ❤❤❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 4 ώρες, ο/η θανασης μου είπε:

Αν έχεις πητ 4/6 γνώμη μου τα μακρυμανικα να τα πάρεις 0 κ τα υπόλοιπα να ειναι καλοκαιρινα κ 1-3. Η frezyderm dermatologist μου απάντησε ότι δεν έχει δείγματα κ η pampers ότι θα μου δώσουν κουτί στο μαιευτήριο δεν στέλνουν κάτι στο σπίτι. Κ η μαμά είπε θα μου στείλει πιπιλες κ επιθεματα στήθους.  Που αλλού στείλατε εσείς;

καλησπέρα κορίτσια!!

πολύ θα εκτιμούσα τις συμβουλές σας, μιας και δεν έχω κάνει ακόμα καμια αγορα, δεδομένου ότι σκοπεύουμε να μετακομίσουμε και δεν θέλαμε να πηγαίνουμε και τα μωρουδιακά από το ένα σπίτι στο άλλο.

πρόκειται να αγοράσω τα πάντα, γιατί αν και η αδερφή μου έχει γεννήσει τελευταία φορά πριν 2 χρονια θέλω καινουρια πράγματα, ασε που μπορεί να κάνω και άλλα παιδια!!!!:)

τα καταστήματα βρεφικών ειδών έχουν λέτε πάνω κάτω τα ίδια?  γιατί δεν έχουμε και πλεονάζοντα χρόνο για έρευνα αγοράς.... ποιο θα προτείνατε?

καρότσι τι τύπου πήρατε? αυτά τα πολύ ψηλά που βλέπω συχνά τώρα τελευταία είναι βολικά?

το λίκνο τι τύπου προτείνετε? ξύλινο ή σαν αυτό το πλαστικό της chico?

τέλος, έχω ΠΗΤ 15/6, πιστεύετε ότι είναι χρήσιμο να πάρω κάποια μακρυμάνικα? δηλαδή θα χρειαστώ ολόσωμα φορμάκια? εσώρουχα φαντάζομαι μόνο κοντομάνικα έτσι?

 

ευχαριστώ πολύ και συγνωμη για το βομβαρδισμό ερωτήσεων!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η artK είπε:

καλησπέρα κορίτσια!!

πολύ θα εκτιμούσα τις συμβουλές σας, μιας και δεν έχω κάνει ακόμα καμια αγορα, δεδομένου ότι σκοπεύουμε να μετακομίσουμε και δεν θέλαμε να πηγαίνουμε και τα μωρουδιακά από το ένα σπίτι στο άλλο.

πρόκειται να αγοράσω τα πάντα, γιατί αν και η αδερφή μου έχει γεννήσει τελευταία φορά πριν 2 χρονια θέλω καινουρια πράγματα, ασε που μπορεί να κάνω και άλλα παιδια!!!!:)

τα καταστήματα βρεφικών ειδών έχουν λέτε πάνω κάτω τα ίδια?  γιατί δεν έχουμε και πλεονάζοντα χρόνο για έρευνα αγοράς.... ποιο θα προτείνατε?

καρότσι τι τύπου πήρατε? αυτά τα πολύ ψηλά που βλέπω συχνά τώρα τελευταία είναι βολικά?

το λίκνο τι τύπου προτείνετε? ξύλινο ή σαν αυτό το πλαστικό της chico?

τέλος, έχω ΠΗΤ 15/6, πιστεύετε ότι είναι χρήσιμο να πάρω κάποια μακρυμάνικα? δηλαδή θα χρειαστώ ολόσωμα φορμάκια? εσώρουχα φαντάζομαι μόνο κοντομάνικα έτσι?

 

ευχαριστώ πολύ και συγνωμη για το βομβαρδισμό ερωτήσεων!

 

Πάνω κάτω τα ίδια έχουν εξαρτάται τι ποιότητα θες. Κρεβάτι πήρα από τα ηρα κ καρότσι από τα prenatal peg perego που είναι 3 σε 1 το έχω 3 χρόνια τώρα από το γιο μου κ ειναι πολυ γερό το ίδιο θα έχω κ τώρα.για ψηλά καρότσι δεν ξέρω. Λίκνο δεν είχα πάρει.δεν χρειαστηκε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πάρε 1  με 2 μακρυμανικα σε περίπτωση που γεννήσεις αρχές Ιουνίου γιατί 15 Μαΐου μπαίνεις στο μήνα σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η θανασης μου είπε:

Για τους πρώτους 6 μήνες τουλάχιστον εγώ δεν θα έπαιρνα. Κ στο πρώτο παιδί δεν πήρα για το πρώτο εξάμηνο κ μετά πηρα δύο φορμακια κ όταν τα επλενα τα πέταξα κιόλας ξεχειλωσανε. Οπότε δεν ξαναπάρω ρούχα. Σελτεδακια αδιάβροχα έχω πάρει είναι καλά ξ καλτσακια θα επαιρνα. Τα σεντονακια τους πάντως περιέχουν ναύλον πάλι δεν θα έπαιρνα από εκεί κ πέρα είναι επιλογή της κάθε μάνας. Απλά στην αρχή είναι πολύ ευαίσθητα τα μωράκια 

Στα jumbo ειναι οικονομικα αλλα ολες μου ειπαν χάλια ποιότητα.. μονο τα πανακια λεει αξιζουν που ειναι για να μη βγάλει γαλατακι κ τετοια. Κ καμια σαλιαρα αμα παρω για μετα κ κανενα καλτσακι... τα υπολοιπα μαζευουν στο στο πλυσιμο η ανοιγουν...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η artK είπε:

καλησπέρα κορίτσια!!

πολύ θα εκτιμούσα τις συμβουλές σας, μιας και δεν έχω κάνει ακόμα καμια αγορα, δεδομένου ότι σκοπεύουμε να μετακομίσουμε και δεν θέλαμε να πηγαίνουμε και τα μωρουδιακά από το ένα σπίτι στο άλλο.

πρόκειται να αγοράσω τα πάντα, γιατί αν και η αδερφή μου έχει γεννήσει τελευταία φορά πριν 2 χρονια θέλω καινουρια πράγματα, ασε που μπορεί να κάνω και άλλα παιδια!!!!:)

τα καταστήματα βρεφικών ειδών έχουν λέτε πάνω κάτω τα ίδια?  γιατί δεν έχουμε και πλεονάζοντα χρόνο για έρευνα αγοράς.... ποιο θα προτείνατε?

καρότσι τι τύπου πήρατε? αυτά τα πολύ ψηλά που βλέπω συχνά τώρα τελευταία είναι βολικά?

το λίκνο τι τύπου προτείνετε? ξύλινο ή σαν αυτό το πλαστικό της chico?

τέλος, έχω ΠΗΤ 15/6, πιστεύετε ότι είναι χρήσιμο να πάρω κάποια μακρυμάνικα? δηλαδή θα χρειαστώ ολόσωμα φορμάκια? εσώρουχα φαντάζομαι μόνο κοντομάνικα έτσι?

 

ευχαριστώ πολύ και συγνωμη για το βομβαρδισμό ερωτήσεων!

 

Λικνο, καροτσι κ τέτοια καλο ειναι να τα παρεις απο ενα μαγαζι.. εγω πηγα σε ΟΛΑ.. Ηρα κ Λητω εχουν ποικιλια αλλα τελικα τα πηραμε απο ιδιωτη οχι αλυσιδα κ μας εκανε κ καλυτερη τιμη...Καροτσι συστημα 3 σε 1, λικνο πηραμε ξυλινο αλλα κ με υφασμα βολευει οπως της chicco..

Εγω ΠΗΤ εχω 4/6 για τον πρωτο καιρό θέλει μακρυμανικο φορμακι ναι βαμβακερα λεπτα εγω πηρα απο prenatal τα εχει σετ των 2 κ των 3... εχω κ την εκπτωτικη τους καρτα έχουν 14€ και 20€ αντιστοιχα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η θανασης μου είπε:

Αν έχεις πητ 4/6 γνώμη μου τα μακρυμανικα να τα πάρεις 0 κ τα υπόλοιπα να ειναι καλοκαιρινα κ 1-3. Η frezyderm dermatologist μου απάντησε ότι δεν έχει δείγματα κ η pampers ότι θα μου δώσουν κουτί στο μαιευτήριο δεν στέλνουν κάτι στο σπίτι. Κ η μαμά είπε θα μου στείλει πιπιλες κ επιθεματα στήθους.  Που αλλού στείλατε εσείς;

Στη sudocrem ειχα στειλει κ μετα απο καιρο μου εστειλαν δειγμα μια κρεμουλα κ ενα μεγαλο κουτι γαλα που λεγεται novamil 3. 

Απο babylino club μου είπαν να τους στειλω ξανα ενα μηνα πριν την ΠΗΤ για να στειλουν δειγματακια.

Επίσης μην ξεχνάτε αυτο που σας ειπα για το babyspace.gr αρχες του μηνα βγάζουν το πακέτο με δειγματα κάνεις εγγραφη κ ζητας να σου το στειλουν, κανει δυο μηνες μου ειπαν το περιμενω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η dim_nat11 είπε:

Στη sudocrem ειχα στειλει κ μετα απο καιρο μου εστειλαν δειγμα μια κρεμουλα κ ενα μεγαλο κουτι γαλα που λεγεται novamil 3. 

Απο babylino club μου είπαν να τους στειλω ξανα ενα μηνα πριν την ΠΗΤ για να στειλουν δειγματακια.

Επίσης μην ξεχνάτε αυτο που σας ειπα για το babyspace.gr αρχες του μηνα βγάζουν το πακέτο με δειγματα κάνεις εγγραφη κ ζητας να σου το στειλουν, κανει δυο μηνες μου ειπαν το περιμενω...

Αλλιως κοριτσια το babyspace.gr ειναι το ιδιο με την care direct εγω ειχα στειλει mail κ με πηραν τηλ. Με ρωτησαν στοιχεια κ ΠΗΤ κ μου ειπαν πως θα μου στειλουν σε δυο μηνες.. εδω εστειλα mail: http://caredirect.com/Contact.aspx

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σας ευχαριστώ όλες για τις συμβουλές σας, θα αρχίσω σιγά σιγά να οργανώνομαι, κρίμα που δεν έκανα και πολλά ως τώρα. Αυτή την κάρτα της prenatal τη βγάζεις μόνο σε κατάστημα δηλαδή, έτσι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η artK είπε:

σας ευχαριστώ όλες για τις συμβουλές σας, θα αρχίσω σιγά σιγά να οργανώνομαι, κρίμα που δεν έκανα και πολλά ως τώρα. Αυτή την κάρτα της prenatal τη βγάζεις μόνο σε κατάστημα δηλαδή, έτσι?

Ναι ναι σε καταστημα τη βγαζεις!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η θανασης μου είπε:

Dim_nat ευχαριστούμε για τις πληροφορίες 

Θανάσης μου!! Καλησπερα!!! Κατι αλλομε ήθελα να ρωτησω.. εσυ τα βρεφικα με τι απορρυπαντικο τα επλενες; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η dim_nat11 είπε:

Θανάσης μου!! Καλησπερα!!! Κατι αλλομε ήθελα να ρωτησω.. εσυ τα βρεφικα με τι απορρυπαντικο τα επλενες; 

Baby planet η Ariel baby νομίζω την εβδομάδα που μας έρχεται έχει προσφορά το baby planet τα lidl θα πάω να πάρω γιατί έχει καλή έκπτωση 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η θανασης μου είπε:

Baby planet η Ariel baby νομίζω την εβδομάδα που μας έρχεται έχει προσφορά το baby planet τα lidl θα πάω να πάρω γιατί έχει καλή έκπτωση 

Ναι ναι!!!! Μου εφερε σημερα η μαμα μου δυο baby planet 17 πλυσεις το καθενα τα πηρε 4,88 απο 8 που τα ειχε απο το Γαλαξια, δεν ξερω αμα το ξερετε.. κ απο βδομαδα θα παω να παρω κ απο lidl εχει 40 πλύσεις με 9€ .. Εγω απλα θα το βαζω στον καδο γιατι στο συρτάρι φευγει απευθείας το υγρο, μεχρι τωρα επαιρνα απορρυπαντικο σκονη για εμας.. Μαλακτικο λες δεν χρειάζεται; Λογικα κρατανε ωραια μυρωδια κ μονο με το απορρυπαντικο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η dim_nat11 είπε:

Ναι ναι!!!! Μου εφερε σημερα η μαμα μου δυο baby planet 17 πλυσεις το καθενα τα πηρε 4,88 απο 8 που τα ειχε απο το Γαλαξια, δεν ξερω αμα το ξερετε.. κ απο βδομαδα θα παω να παρω κ απο lidl εχει 40 πλύσεις με 9€ .. Εγω απλα θα το βαζω στον καδο γιατι στο συρτάρι φευγει απευθείας το υγρο, μεχρι τωρα επαιρνα απορρυπαντικο σκονη για εμας.. Μαλακτικο λες δεν χρειάζεται; Λογικα κρατανε ωραια μυρωδια κ μονο με το απορρυπαντικο..

Εχει μια πολύ διακριτική μυρωδιά εξάλλου εκεί είναι το θέμα δεν πρέπει τα ρούχα κ όλα τα υπόλοιπα σεντόνια π.χ του βρέφους να έχουν έντονη μυρωδιά. Θα σας πει κ η μαια ότι δεν πρέπει όταν το κρατάμε εμείς ο μπαμπάς γιαγιάδες κτλ να φοράμε αρώματα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σήμερα ξεχώρισα μερικά φορμακια του μικρού για να τα φρεσκαρω κ συνηδητοποιησα δύο πράγματα. 1ον πόσο γρήγορα μεγαλώνουν κ 2 ον ότι πλησιάζει ο καιρός που θα έρθει κ το άλλο μωράκι. Την πρώτη εγκυμοσύνη την κατάλαβα κ την έζησα καλύτερα είχα χρόνο να ασχοληθώ με την κοιλίτσα κ όλα αυτά. Αυτή τη φορά δεν το έχω συνηδητοποιησει γιατί με απορροφά ο μικρός ασχολούμαι μαζί του παίζουμε κ δεν έχω επικεντρωθεί τόσο στην εγκυμοσύνη αλλά όσο πλησιάζει ο καιρός κ με τα ψώνια έχω αρχίσει να το καταλαβαινω. Ανυπομονώ όπως όλες φαντάζομαι. Την αλλά Δευτέρα έχω dopler μακάρι να είναι όλα καλά αρχικά κ να έχει κάνει τούμπα προς τα κατω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η θανασης μου είπε:

Καλημέρα καλά να περάσετε σημερα κ αύριο καλή καθαρά Δευτέρα.  Θα πάτε πουθενά; 

Χρονια πολλααα! Καλες Αποκριες!! Ντυθηκε ο Θανασακης καρναβαλακι; Αυριο Καθαρά Δευτερα θα παμε καμια βόλτα στα περίχωρα για παραδοσιακα μονο που εχει κρύο μας τα χαλασε ο καιρος.. :-(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η dim_nat11 είπε:

Χρονια πολλααα! Καλες Αποκριες!! Ντυθηκε ο Θανασακης καρναβαλακι; Αυριο Καθαρά Δευτερα θα παμε καμια βόλτα στα περίχωρα για παραδοσιακα μονο που εχει κρύο μας τα χαλασε ο καιρος.. :-(

 Επίσης κ του χρόνου με τα υπόλοιπα μωράκια. Που μένεις; Ναι βέβαια ντυθηκε captain America. Εμείς πριν λίγο επιστρεψαμε από βολτουλα. Πήγαμε κ φαγητό κ μετά για παγωτό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η θανασης μου είπε:

 Επίσης κ του χρόνου με τα υπόλοιπα μωράκια. Που μένεις; Ναι βέβαια ντυθηκε captain America. Εμείς πριν λίγο επιστρεψαμε από βολτουλα. Πήγαμε κ φαγητό κ μετά για παγωτό.

Ωραιααα! Λαρισα μενουμε.. εσεις; Κι εμεις σκασμενοι σημερα πολυ φαγητο!!!! Κ γλυκα!!!! :-):-):-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η θανασης μου είπε:

Καλημέρα καλή σαρακοστη. Υγεία σε ολους κ με το καλό τα μωράκια μας. Dim nat. Αθήνα εμείς 

Καλημέρα!!! Καλή Σαρακοστή!!! :-):-) ωραια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια, θα περάσω σε διαφορετικής φύσης ερώτηση και ελαφρώς αδιάκριτη... Την εποχή αυτή που είστε έγκυος, έχετε ερωτική διάθεση;; Εγώ είχα τους πρώτους μήνες αλλά μετά τον 4ο τίποτα..Αφενός έχω ξηρότητα, αφετέρου νιώθω ''βαριά'' και έχω κι έναν φόβο πάντα για την κοιλιά μου....εσείς;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η ελενα!! είπε:

Κορίτσια, θα περάσω σε διαφορετικής φύσης ερώτηση και ελαφρώς αδιάκριτη... Την εποχή αυτή που είστε έγκυος, έχετε ερωτική διάθεση;; Εγώ είχα τους πρώτους μήνες αλλά μετά τον 4ο τίποτα..Αφενός έχω ξηρότητα, αφετέρου νιώθω ''βαριά'' και έχω κι έναν φόβο πάντα για την κοιλιά μου....εσείς;;

Χαχα καπως ετσι κι εγω.. τον πρωτο καιρο μονο, αλλα μετα οχι αν κ απο τη γιατρο ειχαμε το ελευθερο εξ'αρχης.. απο φιλες βεβαια ξερω οτι δεν το κοψαν το "σπορ" εξαρταται λογικα!!! :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...