Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Μαΐου 2017!!!!!!!!


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια. Vivi.Nik κ εγώ είχα στην πρώτη εγκυμοσύνη υψηλές τρανσαμινασεις όταν γέννησα ήρθαν πάλι στα φυσιολογικά. Δεν είναι τίποτα αν θυμάμαι καλά μου είχε πει ότι ευθύνεται η πίεση στο συκώτι από την μήτρα κ το εμβρυο. Εγώ Δευτέρα πάω για β επιπέδου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Θανασης μου μακαρι να ειναι αυτο μονο! Η αληθεια ειναι πως ανακουφιστηκα με το μηνυμα σου! Τωρα μενει να το επιβεβαιωσουμε σε 2 βδομαδες! 

Αα εφτασε ο καιρος!!! Με το καλο!!! Ευχομαι να ειναι πολυ πολυ ευχαριστη η εξεταση με ακομη πιο ευχαριστα νεα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Την καλησπερα μου σε ολες τις όμορφες μέλλουσες μανούλες!!!Χρονια πολλα κοριτσια,καλη χρονια..ευχομαι ολόψυχα να εχετε ολες τελειομηνες εγκυμοσύνες,και γερά και τυχερά μωράκια!!!παρακολουθω τις συζητήσεις σας,και οπως και πολλα αλλα κοριτσια,ετσι και γω ανυπομονώ για την στιγμή που θα συζητάω για την εγκυμοσυνη μου..

κοριτσια μου εμεις αυτο το μηνα κάναμε πρόκληση ωοθηλακιορηξιας και προγραμματισμένες επαφές μηπως τσακωσουμε επιτελους υστερα απο τρια χρονια ελεύθερων επαφών..και χωρις κανενα πρόβλημα σύλληψης,το σποράκι μας..στις 19/1 θα παω για χοριακη..και ηθελα να σας ρωτήσω,εσας ποτε καταλάβατε εγκυμοσυνη?μετα απο πόσες μερες και με πιο τροπο..ειχατε τιποτα συμπτώματα απο νωρίς?

το ξέρω οτι βιάζομαι να διαβάσω σημάδια..το μονο που εχω νιώσει όμως μεχρι στιγμής,ηταν μια αίσθηση καψίματος στην δεξιά μου σάλπιγγα,μετα το τελος των προσπαθειών μας (και της ωορρηξιας) εσεις πως καταλάβατε την εγκυμοσυνη σας?σας φιλώ και ζήτω συγνωμη για το τεράστιο κείμενο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινακι σ ευχαριστουμε πολυ για τις ευχες! Καλη χρονια και σε σενα! Με υγεια και ενα γερο μωρακι συντομα! 

Προκληση ωοθυλακιορηξιας ειχαμε κανει κ εμεις πριν απο 1 χρονο περιπου, δεν επιασε τελικα στην περιπτωση μας, αλλα προεκυψε φυσιολογικα μετα απο μερικους μηνες! Εχω ακουσει ωστοσο πολλες περιπτωσεις με θετικο αποτελεσμα και στο ευχομαι πραγματικα!

Εγω το μονο συμπτωμα που ειχα στην αρχη, εκτος απ την καθυστερηση, ηταν πονοι περιοδου, για αρκετες μερες. Τιποτα αλλο! Ολα τα υπολοιπα ηρθαν μετα!

Ευχομαι να μαθουμε νεα σου συντομα και να'ναι ευχαριστα! Πανω απ ολα οχι αγχος! Και ειμαι σιγουρη οτι θα τα καταφερετε! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Vivi.Nik. είπε:

Κατερινακι σ ευχαριστουμε πολυ για τις ευχες! Καλη χρονια και σε σενα! Με υγεια και ενα γερο μωρακι συντομα! 

Προκληση ωοθυλακιορηξιας ειχαμε κανει κ εμεις πριν απο 1 χρονο περιπου, δεν επιασε τελικα στην περιπτωση μας, αλλα προεκυψε φυσιολογικα μετα απο μερικους μηνες! Εχω ακουσει ωστοσο πολλες περιπτωσεις με θετικο αποτελεσμα και στο ευχομαι πραγματικα!

Εγω το μονο συμπτωμα που ειχα στην αρχη, εκτος απ την καθυστερηση, ηταν πονοι περιοδου, για αρκετες μερες. Τιποτα αλλο! Ολα τα υπολοιπα ηρθαν μετα!

Ευχομαι να μαθουμε νεα σου συντομα και να'ναι ευχαριστα! Πανω απ ολα οχι αγχος! Και ειμαι σιγουρη οτι θα τα καταφερετε! 

 

Σε ευχαριστω πολυ γλυκια μου..μακαρι να μας πανε καλα τα πράγματα..η αληθεια ειναι πως ειχα πολυ άγχος..τον τελευταίο καιρό όμως σαν κατι να χει αλλαξει μεσα μου..να εισαι καλα και να εχεις μια εύκολη και τελειομηνη εγκυμοσυνη!!!με το καλο να παρεις το θαυματακι σας στην αγκαλιά σου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Κατερινάκι/only love είπε:

Την καλησπερα μου σε ολες τις όμορφες μέλλουσες μανούλες!!!Χρονια πολλα κοριτσια,καλη χρονια..ευχομαι ολόψυχα να εχετε ολες τελειομηνες εγκυμοσύνες,και γερά και τυχερά μωράκια!!!παρακολουθω τις συζητήσεις σας,και οπως και πολλα αλλα κοριτσια,ετσι και γω ανυπομονώ για την στιγμή που θα συζητάω για την εγκυμοσυνη μου..

κοριτσια μου εμεις αυτο το μηνα κάναμε πρόκληση ωοθηλακιορηξιας και προγραμματισμένες επαφές μηπως τσακωσουμε επιτελους υστερα απο τρια χρονια ελεύθερων επαφών..και χωρις κανενα πρόβλημα σύλληψης,το σποράκι μας..στις 19/1 θα παω για χοριακη..και ηθελα να σας ρωτήσω,εσας ποτε καταλάβατε εγκυμοσυνη?μετα απο πόσες μερες και με πιο τροπο..ειχατε τιποτα συμπτώματα απο νωρίς?

το ξέρω οτι βιάζομαι να διαβάσω σημάδια..το μονο που εχω νιώσει όμως μεχρι στιγμής,ηταν μια αίσθηση καψίματος στην δεξιά μου σάλπιγγα,μετα το τελος των προσπαθειών μας (και της ωορρηξιας) εσεις πως καταλάβατε την εγκυμοσυνη σας?σας φιλώ και ζήτω συγνωμη για το τεράστιο κείμενο..

Γεια σου κορίτσι μου!! Με το καλό να έρθει και για εσας ένα μωράκι!! Εγώ δεν είχα προγραμματισει να κανω παιδάκι και η αλήθεια είναι ότι μπορεί να υπήρχαν συμπτώματα αλλα να μην έδινα καθόλου σημασία. Ισι ήμουν έγκυος τις πρώτες ημέρες ήμουν κάθε ημέρα στη θάλασσα και έκανα ηλιοθεραπεία από το πρωί μέχρι το βράδυ... Περίπου 15 ημέρες μετά την επαφη( συγκεκριμένα μια επαφή είχαμε, γιατί μετά πήγα διακοπές με τις φίλες μου οποτε και δεν νρεθηκαμε-οποτε ξέρω την ημέρα της επαφής)αχισα να βγάζω αιμα-πολυυυυ αίμα κοκκινο. Οποτε νόμιζα ότι είχα περίοδο. Ταυτόχρονα είχα πολύ πολύ πρησμένο στήθος και πονακια χαμηλά δεξιά και αριστερά, τα απεδωσα στην περίοδο. Τελικά δεν ήταν περίοδος . Πολλές φορές τα συμπτώματα είναι ακριβώς τα ίδια οποτε κοιτα να μην αγχωνεσε ματάκια μου γιατί πουθενά δεννκανεινκαλο!!❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Βικυ88 είπε:

Γεια σου κορίτσι μου!! Με το καλό να έρθει και για εσας ένα μωράκι!! Εγώ δεν είχα προγραμματισει να κανω παιδάκι και η αλήθεια είναι ότι μπορεί να υπήρχαν συμπτώματα αλλα να μην έδινα καθόλου σημασία. Ισι ήμουν έγκυος τις πρώτες ημέρες ήμουν κάθε ημέρα στη θάλασσα και έκανα ηλιοθεραπεία από το πρωί μέχρι το βράδυ... Περίπου 15 ημέρες μετά την επαφη( συγκεκριμένα μια επαφή είχαμε, γιατί μετά πήγα διακοπές με τις φίλες μου οποτε και δεν νρεθηκαμε-οποτε ξέρω την ημέρα της επαφής)αχισα να βγάζω αιμα-πολυυυυ αίμα κοκκινο. Οποτε νόμιζα ότι είχα περίοδο. Ταυτόχρονα είχα πολύ πολύ πρησμένο στήθος και πονακια χαμηλά δεξιά και αριστερά, τα απεδωσα στην περίοδο. Τελικά δεν ήταν περίοδος . Πολλές φορές τα συμπτώματα είναι ακριβώς τα ίδια οποτε κοιτα να μην αγχωνεσε ματάκια μου γιατί πουθενά δεννκανεινκαλο!!❤

Σε ευχαριστω πολυ γλυκια μου..το ξέρω πως το άγχος δεν θα με βοηθήσει σε τιποτα..φαντάσου το εχω ήδη μετριάσει..χαχαχαχαχ...Αίμα ειχες κανονικά?δλδ για μερες σαν περίοδο ας πούμε?...ενταξει εγω εχω αρχίσει να πρήζομαι στο στήθος..αλλα ξέρω πως ειναι απο την προγεστερονη που μου εχει δωσει ο γιατρός..δεν μπορω να κανω και κατι άλλο..θα περιμενω..για να δω αν θα περιμενω οπως οοοοολες εσεις οι γλυκιές λειαν συντόμως μανούλες!!!Εχετε ολη την θετική μου ενέργεια..πολλα φιλακια στις κοιλίτσες σας και καθε ευχή για μια καλη εγκυμοσυνη,καλο τοκετό και ενα γερό και τυχερό μωράκι στην αγκαλιά σας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Κατερινάκι/only love είπε:

Την καλησπερα μου σε ολες τις όμορφες μέλλουσες μανούλες!!!Χρονια πολλα κοριτσια,καλη χρονια..ευχομαι ολόψυχα να εχετε ολες τελειομηνες εγκυμοσύνες,και γερά και τυχερά μωράκια!!!παρακολουθω τις συζητήσεις σας,και οπως και πολλα αλλα κοριτσια,ετσι και γω ανυπομονώ για την στιγμή που θα συζητάω για την εγκυμοσυνη μου..

κοριτσια μου εμεις αυτο το μηνα κάναμε πρόκληση ωοθηλακιορηξιας και προγραμματισμένες επαφές μηπως τσακωσουμε επιτελους υστερα απο τρια χρονια ελεύθερων επαφών..και χωρις κανενα πρόβλημα σύλληψης,το σποράκι μας..στις 19/1 θα παω για χοριακη..και ηθελα να σας ρωτήσω,εσας ποτε καταλάβατε εγκυμοσυνη?μετα απο πόσες μερες και με πιο τροπο..ειχατε τιποτα συμπτώματα απο νωρίς?

το ξέρω οτι βιάζομαι να διαβάσω σημάδια..το μονο που εχω νιώσει όμως μεχρι στιγμής,ηταν μια αίσθηση καψίματος στην δεξιά μου σάλπιγγα,μετα το τελος των προσπαθειών μας (και της ωορρηξιας) εσεις πως καταλάβατε την εγκυμοσυνη σας?σας φιλώ και ζήτω συγνωμη για το τεράστιο κείμενο..

Κατερινακι μου χρόνια πολλά κ σε σένα! Εύχομαι φέτος να είναι η χρονια σου! Κ εγώ παρακολουθώ συχνα τις συζητήσεις σας, είστε πολύ γλυκιες και πολύ πολύ δυνατές! Σας σκέφτομαι συχνα κ έχω κανει και εγώ τις προσευχουλες μου για να αποκτήσετε αυτό που σας αξίζει!

Εγώ Κατερίνα μου δεν παρατήρησα κάτι διαφορετικό, ειχα τα συμπτώματα τις περιοδου ίσως όμως πιο ήπια.. Μέχρι που εφτασα στη μέρα που περίμενα περίοδο (ή κάνα δυο μέρες πριν, δεν θυμαμαι) άρχισα να έχω πόνους περιόδου κ λέω οκ δεν είμαι, σήμερα αύριο θα αδιαθετησω όμως το αίμα δεν ερχόταν κ οι πόνοι δεν έφευγαν. Πήγαινα κάθε μια ωρα τουαλέτα σίγουρη οτι θα δω κάτι αλλά τπτ. Την τέταρτη μέρα καθυστέρησης και αφου κοντευα να τρελαθω εκανα πρωι πρωι το τεστ κ βγήκε θετικο! Να ξέρεις όμως οτι τα συμπτώματα απο γυναικα σε γυναικα διαφέρουν ακόμα κ η ίδια γυναικα σε διαφορετικές εγκυμοσύνες μπορεί να έχει αλλα συμπτώματα οποτε μην απογοητεύεσαι αν δεν εχεις κάτι απο αυτά που σου λέμε εμείς..

Εύχομαι να πάνε όλα τελειαααααα! Ακριβως όπως τα εχεις ονειρευτεί! Θα χαρώ πολύ όταν μάθω ευχάριστα νέα απο εσένα κ τις υπόλοιπες κοπέλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η asteraki_mou είπε:

Κατερινακι μου χρόνια πολλά κ σε σένα! Εύχομαι φέτος να είναι η χρονια σου! Κ εγώ παρακολουθώ συχνα τις συζητήσεις σας, είστε πολύ γλυκιες και πολύ πολύ δυνατές! Σας σκέφτομαι συχνα κ έχω κανει και εγώ τις προσευχουλες μου για να αποκτήσετε αυτό που σας αξίζει!

Εγώ Κατερίνα μου δεν παρατήρησα κάτι διαφορετικό, ειχα τα συμπτώματα τις περιοδου ίσως όμως πιο ήπια.. Μέχρι που εφτασα στη μέρα που περίμενα περίοδο (ή κάνα δυο μέρες πριν, δεν θυμαμαι) άρχισα να έχω πόνους περιόδου κ λέω οκ δεν είμαι, σήμερα αύριο θα αδιαθετησω όμως το αίμα δεν ερχόταν κ οι πόνοι δεν έφευγαν. Πήγαινα κάθε μια ωρα τουαλέτα σίγουρη οτι θα δω κάτι αλλά τπτ. Την τέταρτη μέρα καθυστέρησης και αφου κοντευα να τρελαθω εκανα πρωι πρωι το τεστ κ βγήκε θετικο! Να ξέρεις όμως οτι τα συμπτώματα απο γυναικα σε γυναικα διαφέρουν ακόμα κ η ίδια γυναικα σε διαφορετικές εγκυμοσύνες μπορεί να έχει αλλα συμπτώματα οποτε μην απογοητεύεσαι αν δεν εχεις κάτι απο αυτά που σου λέμε εμείς..

Εύχομαι να πάνε όλα τελειαααααα! Ακριβως όπως τα εχεις ονειρευτεί! Θα χαρώ πολύ όταν μάθω ευχάριστα νέα απο εσένα κ τις υπόλοιπες κοπέλες!!!

Να εισαι καλα κοριτσακι μου,σε ευχαριστουμε που κανεις και για εμας την προσευχή σου..η αληθεια ειναι πως ολες τις εγκυμονούσες σας σκέφτομαι διαρκώς και ευχομαι με ολη τη δύναμη της ψυχής μου,να πανε ολα καλυτερα ακομη και απο οτι περιμένετε..σε ευχαριστω πολυ που μου απάντησες και ευχομαι να αρχίσουμε και εμεις σιγα σιγα να ανακοινώνουμε τις εγκυμοσύνες μας και να συζητάμε τα της κύησης..Σας στέλνω την αγαπη μου και πολλα πολλα φιλακια στις όμορφες κοιλίτσες σας!!!???❤️???????❤️?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 5/1/2017 at 10:55 ΠΜ, ο/η Βικυ88 είπε:

καλημέρα βρε κορίτσια μου ποοοοσο καιρό έχω να γράψω!!! Καταρχάς μπαινω στην 22 εβδ και αυτές τις τελευταίες δυο εβδομάδες είχα συνέχεια συσπάσεις ιδιαίτερα το βράδυ, τόσο πολύ που έβλεπα την μήτρα μου να σηκώνεται όλη προς τα πάνω !!!! Το τι ανησυχία πέρασα δεν περιγράφεται, τον γιατρό τον έχω τρελλανει, μην είναι το ένα μην ειανι το άλλο. Μην μιλήσω και για τα υγρά που έβγαζα σαν νερο που νόμιζα μου έχουν σπάσει τα νερα(και να σου να ψάχνω στο ίντερνετ και να λέω τρύπησε ο σάκος). Οι συσπάσεις έχουν σταματήσει παίρνω μαγνήσια 3. @annina μου οντραχηλος σου είναι μια χαρά. Ο δικός μου είναι 2.7 καινο γιατρός ? μου είπε να μην ανησυχώ.εγώ βέβαια ειμαι όλη την ώρα στο κρεβάτι

 

Χαιρετώ τις μανούλες!!! Πώς είστε αγαπημένες μου? Εχω καιρό να γράψω και να μάθω νέα σας...Εγω με τις συσπασούλες ευτυχώς είμαι πολύ καλά, σχεδόν εξαλείφθηκαν εντελώς. Ο γιατρός μου είπε ότι συνήθως συμβαίνουν σε αυτές τις εβδομάδες, 25η-26η κλπ...Μου έδωσε εν τέλει 2 μαγνήσια την ημέρα και μου έκοψε εντελώς το ασβέστιο (με την προϋπόθεση βέβαια να παίρνω κι εγώ γάλα, γιαούρτι καθημερινά) γιατί μου είπε ότι η υπερβολική πρόσληψη ασβεστίου προκαλεί καμία φορά τσίτωμα της μήτρας...

Επίσης κοριτσάκια μου, μου έγραψε να κάνω καμπύλη ζαχάρου και σε ένα μήνα, αρχές Φλεβάρη, doppler για να δούμε αν τρέφεται σωστά το μωράκι κι αν είναι εντάξει στη μήτρα...  Απ' ότι είδα το doppler είναι ο τελευταίος μεγάλος υπέρηχος της κύησης (υπέτηχος Γ επιπέδου). Περιττό να σας αναφέρω τι άγχος με έπιασε ξαφνικά....Λες και όλες οι αρνητικές σκέψεις ξαφνικά ξύπνησαν χθες και άρχισα να αγχώνομαι...αν δεν είναι καλή η καμπύλη? Αν το έμβρυο δεν τρέφεται σωστά και το doppler δεν βγει καλό? Θα χρειαστεί πρόωρος τοκετός? Θα μου το πάρουν? Αν Αν Αν..... θα σκάσω....έχω πολύυυυ άγχος ξαφνικά....  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια.ανινα λογικό όλο αυτό το αγχος. Αλλά μην σκέφτεσαι έτσι όλα πάνε καλά ο καιρός περνάει κ σε λίγους μήνες θα έχουμε τα μωράκια μας αγκαλιά.;; Εύχομαι καλά αποτελέσματα στην καμπύλη. Εγώ δεν χρειάζεται να κάνω αφού έχω διαγνωσθει από την 9 εβδομάδα. Έκανα τη β επιπέδου τη Δευτέρα όλα καλά κορίτσι τελικά κ εμένα το μόνο που με νοιάζει είναι να πάνε όλα καλά κ να έχουμε όλες γερά μωρά. Ούτε εγώ θα ησυχασω μέχρι να γεννήσω κ να δω ότι είναι καλά.

 Από χθες είμαι αρρωστη με πυρετό κ γαστρεντεριτιδα κ φοβερόυς πονοκεφαλους. Κάνω υπομονή να περάσει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια μου!!! Αννινα μου γιατί να μην είναι όλα καλά; αφού δεν έχει βρει κάποιο πρόβλημα στο παρελθον, όσο για το doppler και αυτό που σου είπε οτι θέλει να δει αν είναι όλα καλά με τη μήτρα κ αν τρέφεται σωστα το μωρο, ισχυει το ίδιο για όλες τις κοπέλες αυτός είναι ο λογος που θα τον κάνουμε όλες κ όχι οτι ο γιατρός σου ανησυχεί για κάτι. Οποτε όλα καλά κορίτσι μου! Σκέψου οτι είναι αλλος ένας υπέρηχος που θα απολαύσεις το μωρο σου!

Να ρωτησω, σε ποια εβδομαδα κάνουμε την καμπύλη κ σε ποια το Ντόπλερ γιατί μπερδεύτηκα... Εσένα σε ποια σου είπε;

Θανάσης μου μπράβο για το κοριτσάκι σου και περαστικά σου, κ εγώ περναω μια ιωση κ αυτό με τον πονοκέφαλο δεν παλευεται...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θανάση μου και αστεράκι, τι γλυκά και καθησυχαστικά λόγια, σας ευχαριστώ πολύ!!!! είναι οι ξαφνικές φοβίες που με πιάνουν ανευ λόγου και αιτίας...πράγματι μέχρι σήμερα όλα βαίνουν καλώς και δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα, οπότε θα σκέφτομαι έτσι, αστεράκι μου, όπως είπες, άλλος ένας υπέρηχος που θα απολαύσουμε το μωράκι μας!!! Εγώ σήμερα μπήκα στην 26η βδομάδα και νομίζω η καμπύλη ζαχάρου γίνεται 26-28η αν δεν κάνω λάθος. Το doppler λίγο αργότερα προς την 30η.

Σας εύχομαι περαστικούλια, να ξεκουράζεστε όσο μπορείτε και να ονειρεύεστε το μωράκι σας!!!! Θανάσης με το καλό η princess σου! Οι περισσότερες απ' ότι είδα έχουμε αγοράκια εδώ? Από ετοιμασίες έχετε ξεκινήσει κάτι ιδιαίτερο? Εμείς αρχίσαμε με τα επιπλάκια του μωρού (κούνια, αλλαξιέρα) και σιγά σιγά το καρότσι. Τον άλλο μήνα η μαμά μου θα με βοηθήσει με την προίκα, ρουχαλάκια κλπ δεν έχω ιδέα! Προσωπικά ήμουν προωρούλα (7 μηνών και 20 ημ) και φοβάμαι μην συμβεί και σε μένα κάτι αντίστοιχο και λέω να ετοιμάζομαι σιγά σιγά και ψυχολογικά...χιχι

Φιλάκια πολλά!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ανινα δεν έχει σχέση που ήσουν εσύ πρώορο μην αγχώνεσαι κ το ντοπλερ όπως είπε το αστεράκι θα το κάνουμε όλες.αχ τι ωραία που ξεκινάς ετοιμάσει τώρα θα το ευχαριστηθεις ακόμα περισσότερο εγώ έχω πράγματα από το πρώτο καρότσι μαρσιπο κρεβάτι θηλαστρο ριλαξ κτλ μόνο ρουχαλακια θα πάρω γιατί το πρώτο είναι ? αγόρι ανυπομωνω να έρθει η ώρα που θα βγω κ εγώ για ψώνια.παντως όλες αυτές οι φοβίες είναι φυσιολογικές κ εγώ τις είχα αυτή τη φορά δεν φοβάμαι. Δεν θυμάμαι ποτέ γίνεται το ντοπλερ δεν έχουμε μιλήσει ακόμα με τον γιατρό γιαυτό λογικά θα μου πει στην επόμενη επίσκεψη στις 6/2. Εσείς ποτέ έχετε ξανά γιατρο; Ανινα τι πητ έχεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννίνα μου χαίρομαι που έφτιαξε η διάθεση σου! Τι ωραία που ψωνιζεις για το μωρακι σου! Κ μονο να διαλεγεις τα πραγματακια του είναι τόσο γλυκό και αναζωογονητικο και σίγουρα θα σε κανει να ανυπομονείς ακόμα περισσότερο! ? εγώ δεν έχω πάρει ακόμα τπτ, είμαι 21 εβδ.

Θανάσης μου εγώ ξαναπαω τέλος του μήνα στο γιατρό.. Θυμησε μου ποσο εβδ εισαι.. Και ναι νομιζω οτι όλες μα όλες εδώ έχουμε αγοράκι κ το δικο σου είναι το πρωτο κοριτσάκι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η asteraki_mou είπε:

Αννίνα μου χαίρομαι που έφτιαξε η διάθεση σου! Τι ωραία που ψωνιζεις για το μωρακι σου! Κ μονο να διαλεγεις τα πραγματακια του είναι τόσο γλυκό και αναζωογονητικο και σίγουρα θα σε κανει να ανυπομονείς ακόμα περισσότερο! ? εγώ δεν έχω πάρει ακόμα τπτ, είμαι 21 εβδ.

Θανάσης μου εγώ ξαναπαω τέλος του μήνα στο γιατρό.. Θυμησε μου ποσο εβδ εισαι.. Και ναι νομιζω οτι όλες μα όλες εδώ έχουμε αγοράκι κ το δικο σου είναι το πρωτο κοριτσάκι!!

22 εβδομάδων είμαι. Β επιπέδου ποτέ έχεις; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια μου! Πολυ ευχαριστα τα νεα σας!

Αννινα συμφωνω με τα κοριτσια! Ολα πανε μια χαρα και θα συνεχισουν να πηγαινουν μεχρι το τελος! Θα δεις! Θετικη σκεψη!!!!![smilie=love4.gif] Ψωνια ουτε εμεις εχουμε ξεκινησει ακομη, αλλα ανυπομονω πολυ να ξεκινησουμε να κανουμε τουλαχιστον μια ερευνα αγορας!

Θανασης μου ολα καλα και με τη β επιπεδου!!! Μπραβο!!! Ενα κι ενα λοιπον! Το τελειο!!! Και επιτελους ενα κοριτσακι στην παρεα!!!:x

Αστερακι μου ολα καλα και με τη δικη σου β επιπεδου! Μπραβο! [smilie=blob3.gif]Πολυ καλο αυτο!!!Αντε και στα δικα μας, οσες ακομα ειμαστε στην αναμονη! Για μας το ραντεβου ειναι στις 24 και ανυπομονουμε! Και το επομενο ραντεβου με τη γιατρο στις 2/2. Αλλα περιμενουμε πρωτα να δουμε τι θα γινει με τις τρανσαμινασες και αν θα χρειαστουν κι αλλες εξετασεις...

(*) Σας φιλώ, καλο βραδυ!:-h

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Vivi μου και στα δικά σας, και στα δικά σας, με το καλό! ?

Θανάσης μου είπε οτι για την ωρα όλα καλά αλλά στο μέλλον θα παρακολουθούμε τις αρτηριες κ την πιεση για να βλέπουμε αν τροφοδοτείται σωστα το μωρο. Μέχρι τώρα αναπτύσεται φυσιολογικά, ελπίζω κ στο μέλλον! Γιαυτό κ δεν αγχωθηκα τώρα, αργότερα αν μου πει κάτι μαλλον θα με πιασει πανικος... ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η asteraki_mou είπε:

Vivi μου και στα δικά σας, και στα δικά σας, με το καλό! ?

Θανάσης μου είπε οτι για την ωρα όλα καλά αλλά στο μέλλον θα παρακολουθούμε τις αρτηριες κ την πιεση για να βλέπουμε αν τροφοδοτείται σωστα το μωρο. Μέχρι τώρα αναπτύσεται φυσιολογικά, ελπίζω κ στο μέλλον! Γιαυτό κ δεν αγχωθηκα τώρα, αργότερα αν μου πει κάτι μαλλον θα με πιασει πανικος... ?

Δεν νομίζω απλά όλα αυτά που λέει θα τα δείξει το ντοπλερ. Εγώ παίρνω κ σαλοσπιρ προληπτικά λόγω του διαβήτη αλλά κ επειδή το πρώτο γεννήθηκε 2,400 κ μου είπε ο γιατρός μήπως δεν τρέφεται καλά αλλά δεν νομίζω να ίσχυε κάτι τέτοιο γιατί όλοι οι υπερηχο κ το ντοπλερ ήταν καλά τότε ο εμβρυολογος μου είπε ότι γεννήθηκε τόσο γιατί έχει να κάνει με το δικό μου βάρος γέννησης.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θανασης μου το ελπιζω να ειναι ολα καλα, εμενα μου το ειπε γιατι στον β επιπεδου στη μητριαια αρτηρια γραφει ηπια κομβιωση κ είπε ο γιατρός μου οτι στο μέλλον ίσως μας απασχολήσει... Θα μας το δειξει κ το Ντόπλερ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα πως είστε κορίτσια; ; Έχω ξυπνήσει από τις 5 ξεκίνησαν πάλι οι αυπνιες. 

 Αστεράκι θα το δείτε στο μέλλον. όταν σου κάνει ο γιατρός υπερηχο στο ιατρείο κοιτάει τα αγγεία σου; Αν ναι, θα το δείτε κ πριν το ντοπλερ.  

 Η κοιλίτσα σας πως είναι κορίτσια έχει μεγαλώσει; 

Δρακουλινάκι που είσαι σε χάσαμε; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσια έκανε ο πατριος μου χειρουργείο στην καρδιά και είχαμε κάτι θέματα γενικά εμένα στην. Μαμά μου και σήμερα ήρθα σπίτι μου και το βράδυ φεύγω πάλι ταξίδι με τον άντρα μου λόγω της δουλειάς του όπως έχω πει επειδή δεν έχει μποφορ θα με πάρει βολτουλα να ξεσκασω είσαστε όλες καλά? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...