Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Μαΐου 2017!!!!!!!!


Recommended Posts

[smilie=wave.gif]

drakoulinaki μην αγχωνεσαι, να ακολουθεις μονο τις οδηγιες του γιατρου και θα δεις, ολα καλα θα πανε! 

Εγω με ιωση τις τελευταιες 2 μερες, πονολαιμο, συναχι κλπ. Ελπιζω να αναρρωσω γρηγορα και να μην ειμαι ετσι μεσ' τις γιορτες!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 2 ώρες, ο/η Vivi.Nik. είπε:

[smilie=wave.gif]

drakoulinaki μην αγχωνεσαι, να ακολουθεις μονο τις οδηγιες του γιατρου και θα δεις, ολα καλα θα πανε! 

Εγω με ιωση τις τελευταιες 2 μερες, πονολαιμο, συναχι κλπ. Ελπιζω να αναρρωσω γρηγορα και να μην ειμαι ετσι μεσ' τις γιορτες!

 

Περαστικά κ εγώ το πέρασα 3 μέρες περίπου διαρκεί μια χαρά θα είσαι τις γιορτές. Εγώ έφτιαξα τα γλυκά.? μου μοσχομυρισε το σπίτι κ έχω πέσει με τα μούτρα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελπιζω, γιατι θα παμε και στα χωρια μαw και θα' ναι κριμα να μας το χαλασει!

Ωραια, καλα εκανες! Να μυρισει το σπιτι Χριστουγεννα!

Εγω εφτιαξα την προηγουμενη βδομαδα!

Μου' χει ανοιξει και η ορεξη τελευταια και δε με βλεπω καλα!

Εσεις πως  τα πατε μ' αυτο το θεμα; Της διατροφης και των κιλων;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα. Κ η δικιά μου η όρεξη έχει ανοίξει τρώω πιο πολύ κ μάλιστα γλυκά τώρα που τα βλέπω. Μέχρι τώρα έχω πάρει ένα κιλό αλλά από εδώ κ πέρα δεν ξέρω τι θα γίνει ι γιατρός μου είπε ότι μέχρι την 22 εβδομάδα θα πρέπει να έχω πάρει μέχρι 4 κιλά. Φοβάμαι μην τα ξεπεράσω γιατί έχω κ το θέμα με τον διαβητη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μονο ενα κιλο;; Μπραβο σου!!! Δε νομιζω να τα ξεπερασεις! Κοντοζυγωνει η 22η εβδομαδα!

Εγω εχω παρει 3 κιλα και μου ριχνεις και 2 εβδομαδες!!!

Κι εγω τελευταια πολλα γλυκα και εχω χασει την αυτοσυγκρατηση μου! Δε νιωθω ευκολα κορεσμο :cry::?

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Vivi.Nik. Κ ςγω το ίδιο νιώθω ότι δεν χορταίνω την προηγούμενη Κυριακή έφαγα 7 κομμάτια μουσακά που έστειλε η πεθερά μου κ αν είχα κ άλλο θα το έτρωγα?καλά τα πας με τα κιλά δεν είναι πολλά. Η εκτός κ αν σου έχει πει ο γιατρός σου ότι θέλει να πάρεις συγκεκριμένο βαρος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια μου! Περαστικά στις αρρωστουλες κ ελπίζω να πάνε όλα καλά με τα προβληματακια που έχει η καθεμία μας.. Εγώ είδα το μωρακι μου κ ηταν πολύ ζωηρό μου είπε ο γιατρός! Τώρα λιγες μέρες το νιώθω που κουνάει δυνατά στην κοιλιά μου κ το εντυπωσιακό είναι οτι βλέπω τις κινήσεις του στην κοιλιά κ εγώ κ οι άλλοι, σαν κυμματακια! Εγώ κορίτσια έχω πάρει 3 κιλά κ τώρα στις γιορτές θα πάρω κ αλλά αρα στην 22 θα έχω πανω απο 4 σίγουρα... Θανάσης μου μικρά ηταν τα κομμάτια του μουσακά λογικα ε; όχι μερίδα.. ☺

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η asteraki_mou είπε:

Γεια σας κορίτσια μου! Περαστικά στις αρρωστουλες κ ελπίζω να πάνε όλα καλά με τα προβληματακια που έχει η καθεμία μας.. Εγώ είδα το μωρακι μου κ ηταν πολύ ζωηρό μου είπε ο γιατρός! Τώρα λιγες μέρες το νιώθω που κουνάει δυνατά στην κοιλιά μου κ το εντυπωσιακό είναι οτι βλέπω τις κινήσεις του στην κοιλιά κ εγώ κ οι άλλοι, σαν κυμματακια! Εγώ κορίτσια έχω πάρει 3 κιλά κ τώρα στις γιορτές θα πάρω κ αλλά αρα στην 22 θα έχω πανω απο 4 σίγουρα... Θανάσης μου μικρά ηταν τα κομμάτια του μουσακά λογικα ε; όχι μερίδα.. ☺

Ε ναι μικρή μερίδα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσία Χρόνια Πολλά με το καλό όλες εγώ δυστυχώς πρέπει να μείνω ξαπλωμένη γιατί μου κάνει συσπασουλες η μήτρα έχω απογοητευτεί φοβάμαι μήπως γίνει κάτι κακο μια χαμηλά ο πλακούντας μια αυτό για να δούμε ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλα Χριστουγεννα! Χρονια πολλα σε ολες σας με υγεια, αγαπη και ενα γερο μωρακι! 

Drakoulinaki μη στεναχωριεσαι... Να κατσεις να ξεκουραστεις και να ακολουθεις τις οδηγιες του γιατρου! Να εισαι αισιοδοξη, το μωρακι εχει φωλιασει για τα καλα τωρα! Τι σου ειπε ο γιατρος; Εχει ανησυχησει και ο ιδιος η ειναι καθησυχαστικος;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Drakoylinaki είπε:

Καλημέρα κοριτσία Χρόνια Πολλά με το καλό όλες εγώ δυστυχώς πρέπει να μείνω ξαπλωμένη γιατί μου κάνει συσπασουλες η μήτρα έχω απογοητευτεί φοβάμαι μήπως γίνει κάτι κακο μια χαμηλά ο πλακούντας μια αυτό για να δούμε ?

Καλημέρα κ χρόνια πολλά!! 

Βρε κορίτσι μου άκουσε με αγχώνεσαι άδικα!! Δεν είναι τίποτα όλα αυτά...κ εγώ τα είχα στις εβδομάδες που είσαι..φοβάσαι κ είναι λογικό αλλά άκου κ μια που τα έχει περάσει.εγω πέρα ότι είχα χαμηλό πλάκουντα πήγα για υπερηχο τότε κ μου λέει ο γιατρός έχεις συσπάσεις.. Απογοήτευσηηηη όσον δεν πάει γιατί μέχρι τότε ήμουν κ στο κρεβάτι. Τελικά την επόμενη φορά δεν είχα τίποτα!! Ίσως έφταιγε ότι είχα περπατήσει λιγάκι παραπάνω εκείνο το πρωί..πήρα το μαγνησιο κ κάποια στιγμή το ξέχασα απλά δεν κουράζομιυν κ απεφευγα να περπατάω...κ να ξέρεις οι συσπάσεις δεν μένουν κ μόνιμα..κ ο πλάκουντας επίσης γυρνάει δεν μένει στασιμος!! Την οριστική θέση του πλάκουντα θα στην πουν στην β επιπέδου.. Από εκεί κ πέρα συνήθως δεν αλλάζει θέση..εμένα να σκεφτείς από χαμηλά που ήταν πήγε στον πυθμένα της μήτρας τέρμα πάνω χωρίς να κάνω τίποτα. Έπαιρνα μόνο ουτροτζεσταν από την αρχή. 

Μην φοβάσαι ότι μπορεί να γίνει κάτι!!ξέρεις ότι όσο αγχωνομαστε τα κάνουμε χειρότερα!!θα δεις την επόμενη φορά όλα θα είναι κανονικότατα απλά διώξε όσο μπορείς το άγχος.ολα θα πάνε τέλεια!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ξέρεις τι γίνεται δεν μου φτάνουν όλα αυτά έχω και θέματα με το έντερο μια διάρροια μια δυσκοιλιοτητα προσπαθώ να ηρεμήσω από το ένα τσουπ να κάτι άλλο εκλεγα σήμερα μέρα που είναι από τον πόνο δεξιά περπατούσα σαν πάπια αν δεν είχα και τον άντρα μου να με ηρεμήσει δεν ξέρω τι θα εκανα προσπάθως να μενω ηρεμη πραγματικά πολύ ευχαριστώ πολύ για ότι μου είπες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Vivi.Nik. είπε:

Καλα Χριστουγεννα! Χρονια πολλα σε ολες σας με υγεια, αγαπη και ενα γερο μωρακι! 

Drakoulinaki μη στεναχωριεσαι... Να κατσεις να ξεκουραστεις και να ακολουθεις τις οδηγιες του γιατρου! Να εισαι αισιοδοξη, το μωρακι εχει φωλιασει για τα καλα τωρα! Τι σου ειπε ο γιατρος; Εχει ανησυχησει και ο ιδιος η ειναι καθησυχαστικος;

Όχι μου είπε μόνο να είμαι ξαπλωμένη και να ξεκουράζομαι και εγώ αυτό θέλω να έχει φωλιασει ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 25/12/2016 at 4:39 ΜΜ, ο/η Drakoylinaki είπε:

Ξέρεις τι γίνεται δεν μου φτάνουν όλα αυτά έχω και θέματα με το έντερο μια διάρροια μια δυσκοιλιοτητα προσπαθώ να ηρεμήσω από το ένα τσουπ να κάτι άλλο εκλεγα σήμερα μέρα που είναι από τον πόνο δεξιά περπατούσα σαν πάπια αν δεν είχα και τον άντρα μου να με ηρεμήσει δεν ξέρω τι θα εκανα προσπάθως να μενω ηρεμη πραγματικά πολύ ευχαριστώ πολύ για ότι μου είπες 

Σε καταλαβαίνω κοπέλα μου κ εγώ δεν έχω περάσει εύκολα καθόλου!!μέχρι τώρα πολύ άγχος!!  Θα δεις σιγά σιγά θα αρχίσεις να ήρεμεις.αυτο με το εντερακι μια έτσι μια αλλιώς δράμα..μωρέ πολλές τους πιάνει έτσι κλάμα στην εγκυμοσύνη.. Μην στεναχωριεσαι πάντως για τα άλλα θα το δεις σιγά σιγά θα φτιάξουν..ξεκούραση όχι περπάτημα όχι επαφές κ θα ανέβει ο πλάκουντας σίγουρα.κ οι συσπάσεις κατ εμε ήταν της στιγμής...οπότε αισθάνεσαι άγχος να γράφεις εδώ για να ξεχνιεσαι!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρόνια πολλά με υγεία κ ευτυχία στις οικογένειες μας. Με το καλό να έρθουν τα μωράκια μας υγιεστατα κ με ένα πόνο. Δρακουλινάκι μην αγχώνεσαι συσπασεις είχα πολύ συχνά στην πρώτη εγκυμοσύνη αλλά κ τώρα ειδικά όταν κουράζομαι με ξεκούραση ηρεμει παίρνω μαγνήσιο ήδη ένα μήνα τώρα (βοηθάει τη μήτρα να είναι χαλαρή να μην κάνει πολλές συσπασεις) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σε όλες έχω πολλά νεύρα πήγα σε άλλο γιατρο γιατί τον δικό μου τον έβλεπα αδιάφορο και έφριξα πρώτον μπορώ να γεννήσω φυσιολογικα που αυτόν μου είχε πει καισαρική 2 ο πλακούντας μου είναι υψηλός εμπρόσθιος 3 με έβαλε λόγο ιστοΡίκού να κάνω εξετάσεις θρομβοφιλιας 4 και γενικά μπορώ να χρεισημοποιω βαζελινη να κάνω σεξ με τον άντρα μου όλα είναι οκ ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Drakoylinaki είπε:

Καλησπέρα σε όλες έχω πολλά νεύρα πήγα σε άλλο γιατρο γιατί τον δικό μου τον έβλεπα αδιάφορο και έφριξα πρώτον μπορώ να γεννήσω φυσιολογικα που αυτόν μου είχε πει καισαρική 2 ο πλακούντας μου είναι υψηλός εμπρόσθιος 3 με έβαλε λόγο ιστοΡίκού να κάνω εξετάσεις θρομβοφιλιας 4 και γενικά μπορώ να χρεισημοποιω βαζελινη να κάνω σεξ με τον άντρα μου όλα είναι οκ ?

Ωχ δρακουλινάκι πως κ τόσες διάφορες τι έγινε κ αποφασισες να πας σε άλλο γιατρό

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θανασης)ένιωθα πως δεν είμαι ηρεμη με αυτον που είχα κατιμε έτρωγε και τελικά είχα δίκιο καμιά σχεση ο εναΣ με τον άλλο καταρχήν ήταν πολύ αδιάφορος και μου την είχε δωσει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα. Απαράδεκτος ο γιατρός. Β επιπέδου ποτέ κανείς;θα σιγουρευτεις για τον πλακουντα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοπέλα μου άσε εντελώς απαράδεκτος η αυχενική διαφάνεια έδειχνε ψηλά τον πλακούντα και μου το έδειξε και ο άνθρωπος και στην αυχενική και χθες στον υπέρηχο . ..Σήμερα έκανα για θρομβοφιλια και 23 εβδομαδων πάω για β επιπέδου τώρα ειμαι 17

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με το καλό καλά αποτελέσματα ελπίζω να είσαι πιο ήρεμη τώρα κ να νιώθεις πιο ασφαλής με αυτόν τον γιατρο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Drakoulinaki  ευτυχως που ακουσες το ενστικτο σου και αλλαξες γιατρο! Αν και φανταζομαι ποσο αγχωτικο θα ειναι να αλλαζεις γιατρο στα μεσα της εγκυμοσυνης! Παντως αυτος που βρηκες φαινεται να το ψαχνει πολυ περισσοτερο και το γεγονος οτι ειναι υπερ του φυσιολογικου ειναι επισης ενδεικτικο! Πολυ χαιρομαι για σενα, που ειναι ολα μια χαρα! Να ηρεμησεις και απο δω και περα να σκεφτεσαι αισιοδοξα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...