θανασης μου

Μωράκια Μαΐου 2017!!!!!!!!

1.064 απαντήσεις σε αυτή τη συζήτηση

Pick Store

Κορίτσια καλησπέρα αν όλα πάνε καλά θα γινω μανούλα το Μάιο ας μαζευτούμε όλες μαζί εδώ να συζητάμε τις ανησυχίες μας αλλά κ τα ευχάριστα που θα μας απασχολούν 9 μηνες

1

Κοινοποιήστε αυτή την δημοσίευση

Σύνδεσμος σε αυτή τη δημοσίευση
Κοινοποίησε σε άλλα sites
στις πριν 17 ώρες, ο/η θανασης μου είπε:

Κορίτσια καλησπέρα αν όλα πάνε καλά θα γινω μανούλα το Μάιο ας μαζευτούμε όλες μαζί εδώ να συζητάμε τις ανησυχίες μας αλλά κ τα ευχάριστα που θα μας απασχολούν 9 μηνες

ποσο μαιου σε ειπε??????????

0

Καλημέρα.πως είναι οι μελλουσες μανούλες. Εγώ πολύ χάλια βρε κοριτσια όλο εμμετους κ αναγουλες η παραμικρή μυρωδιά με ανακατευει 

1

Καλημέρα σε όλες κορίτσια!!!! 

Διαβάζω Αρκετό Καιρό το φόρουμ και σήμερα και πήρα την απόφαση να γίνω και εγώ μέλος αυτής της παρέας!!!!!:oops:

Και εγώ στο club Μαΐου λοιπόν...τώρα διανύουμε την 9η βδ!!!!! :)

0

Καλησπέρα κι από μένα!

Κι εγώ, αν  όλα πάνε καλά, τέλη Μαίου έχω ΠΗΤ!:)

1

Ποσο τυχερες ειστε κοριτσια μ!!!ποσο σας ζηλευω!!!!με το καλο ολες!!!

0

Αντε μπραβο να μαζευτούμε. Έχουμε άκουσει κ καρδιά να φανταστώ πως σας φάνηκε;

1

Εμείς μόλις προχθές κάναμε τον πρώτο υπέρηχο και ακούσαμε καρδούλα!:)

Πολυ συγκινητική στιγμή, αλλά προσπαθούμε να είμαστε συγκρατημένοι,

γιατί είναι πολύ νωρίς ακόμη...

Εσείς; Σε ποια εβδομάδα βρίσκεστε;

Από συμπτώματα πώς πάτε;

Το έχετε ανακοινώσει πουθενά;

0

Εγώ είμαι στην 8 εβδομάδα το έχουμε ανακοινώσει σε διάφορους γνωστούς κ συγγενείς. Ότι είναι τυχερό να γίνει θα γίνει. Από συμπτωματα πολύ χάλια. Έχετε άλλο μωράκι;

0

Εγω τη Δευτερα μπαινω στην 7η βασει υπερηχογραφικης ηλικιας! Για μας ειναι η πρωτη εγκυμοσυνη, που προεκυψε μετα απο 2 χρονια προσπαθειων και το πρωτο μωρακι! Για σας?

0

Καλή εγκυμοσύνη εύχομαι λοιπόν με ένα γερό μωράκι. Εμένα είναι το δεύτερο. Αν όλα πάνε καλά θα γεννηθεί κ αυτο Μάιο όπως το πρώτο. Θα έχω δύο ταυρακια στο σπίτι.θα μου το κάνουν αρένα.

1

στις On 9/23/2016 at 1:05 ΜΜ, ο/η θανασης μου είπε:

Εσύ πότε έχεις π.η.τ

10-13/5

0

στις πριν 54 λεπτά, ο/η θανασης μου είπε:

Από που είστε κορίτσια; 

απο θεσσαλονικη αλλα μενω πειραια

0

στις πριν 22 λεπτά, ο/η ανδρεωτου παρθενα είπε:

απο θεσσαλονικη αλλα μενω πειραια

εσυ?

0

στις On 10/3/2016 at 8:57 ΠΜ, ο/η Loukouma είπε:

Διαβάζω Αρκετό Καιρό το φόρουμ και σήμερα και πήρα την απόφαση να γίνω και εγώ μέλος αυτής της παρέας!!!!!:oops:

στις On 10/3/2016 at 8:57 ΠΜ, ο/η Loukouma είπε:

καλησπερα ειμαστε στην ιδια εβδομαδα :)

0

στις On 9/23/2016 at 1:03 ΜΜ, ο/η θανασης μου είπε:

Από συμπτωματα πως πάτε;

πολλα .

αναγουλες, ζαλαδες, σημερα αρχησαν ψιλο καουρες αλλα η αποκορυφωση???????

το στηθος 
ολη μερα με ενα ριχτο 

για στηθοδεσμο ??????? ουτε λογος

0

στις πριν 10 ώρες, ο/η Vivi.Nik. είπε:

Εγω τη Δευτερα μπαινω στην 7η βασει υπερηχογραφικης ηλικιας! Για μας ειναι η πρωτη εγκυμοσυνη, που προεκυψε μετα απο 2 χρονια προσπαθειων και το πρωτο μωρακι! Για σας?

με το καλο

εμενα ειναι το 2ο η μεγαλη ειναι 15 ετων 
ειμαι στην 9η εβδομαδα και πρωτα ο θεος τον μαιο 
ηρθε πολυ ευκολα δοξα την παναγια και την αγια ειρηνη

0

στις πριν 17 ώρες, ο/η Vivi.Nik. είπε:

Εμείς μόλις προχθές κάναμε τον πρώτο υπέρηχο και ακούσαμε καρδούλα!:)

Πολυ συγκινητική στιγμή, αλλά προσπαθούμε να είμαστε συγκρατημένοι,

γιατί είναι πολύ νωρίς ακόμη...

Εσείς; Σε ποια εβδομάδα βρίσκεστε;

Από συμπτώματα πώς πάτε;

Το έχετε ανακοινώσει πουθενά;

εμεις ακουσαμε την καρδουλα του μιλαμε απογειωθηκα και ο αντρας μου κοντεψε να γκρεμισει το ιατρειο απο την βιασυνη τ να ερθει κοντα στον υπερηχο 
ειμαστε στην 9η εβδομαδα 
συμπτωματα??????????

παρα πολλαααααααα

το εχουμε πει παντου εξαλου φαινεται και απο εδω 

https://www.facebook.com/nena.xaris

0

Αθήνα κ εγω. Χάλια από συμπτωματα δενπορω να σηκώνω από το κρεβάτι δεν αντέχω καμία μυρωδιά κάνω συνέχεια εμμετους αντε να τελειώσουν γιατί υποφέρω.

1

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε κάποιο σχόλιο.

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Εγγραφείτε στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση Τώρα

• Απαντήσεις

• Αχ πόσο με εμψυχωνειςς βρε Αννινα μου... Ξέρεις εμένα ο μεγαλύτερος Μ φόβος είναι ο πόνος μετά την καισαρική και το πόσο θα ανταπεξελθω στο μωράκι μου με μια τομη να με δυσκολεύει... Κατά τα άλλα Δεν έχω κάποιο νπροβλημα... 
    • Κορίτσια μου σας έχω ερώτηση.. Όποια μπορεί να μου δώσει απάντηση θα με βοηθήσει αρκετά. 1.Σύνδρομο πολυκυστικων ωοθηκών 2.πολυκυστικες ωοθηκες 3.πολυκυστικη υφή είναι τρία διαφορετικά πράγματα ή είναι το ίδιο που διατυπώνεται με τρεις διαφορετικούς τρόπους;;; Επίσης γίνεται να εχεις κάτι τέτοιο, να κάνεις κάθε μήνα ωορρηξία και ταυτόχρονα να φαίνεται ο υπέρηχος των ωοθηκων πεντακάθαρος;;; (εννοώ δηλ τι σόι πολυκυστικες μπορεί να έχει μια γυναίκα αν δεν έχει κυστες στις ωοθήκες;;;). Προβληματίζομαι και το ψάχνω γιατι εχω θεμα ακμης και λιπαροτητας στο πρόσωπο που συνεχως πάει κ έρχεται από τα 17 μου, τριχοφυια στο λαιμό και γύρω από το στηθος που δεν υποχωρεί με δεκάδες λέιζερ και επίσης μετά την ωορρηξία αδιαθετω πιο σύντομα από ότι πρέπει (μάλλον επειδή η προγεστερόνη μου κρατιέται σε χαμηλά επίπεδα.. Αυτό το μηνα βεβαια που πήρα vasclor δηλ προγεστερονη έφτιαξε το θέμα και ακόμη δεν εχω ούτε προωρες ροζ κηλιδες ουτε τιποτα. Διαβασα ομως οτι και αυτο αποτελει συμπτωμα πολυκυστικων). Στην περίοδο του Μαΐου μου ειπε η ενδοκρινολος να κάνω νεο ορμονολογικο έλεγχο στον οποίο θα περιλαμβάνεται και τεστοστερόνη και τα ανδρογονα.. Είμαι σίγουρη πως θα είναι αυξημενα αλλιώς ούτε σπυρακια θα έβγαζα ουτε θα ειχα αυτες τις ενοχλητικές τριχες που οσο κ αν τις αποτριχωνω εμφανίζονται ξανά και ξανά. Τέλος θα κάνω και καμπύλη ζαχαρου κ ινσουλίνης..Μου είπε η γιατρος ότι και αυτό έχει σχέση..Η υπερβολική αντίσταση στην ινσουλίνη χαλάει την ποιότητα των ωαρίων ή κάτι τέτοιο....Θα μου τα εξηγήσει αναλυτικα βέβαια από κοντά γύρω στα μέσα του Μαΐου που θα έχουν βγει οι εξετασεις μου και θα ξαναπάω όμως εγώ δυσκολεύομαι να περιμένω ως τοτε.. ξέρω βέβαια πως κάθε περίπτωση είναι διαφορετική πάντως η όποια πληροφορία θα μου δίνατε θα με βοηθούσε σε κάποιο βαθμό να καταλάβω πως έχουν τα πράγματα σε αυτές τις περιπτώσεις. Ευχαριστώ εκ των προτέρων 
    • Απο το στομα σου και στου θεου τ αφτι
    • @Neli* μου ! Φυςικα και θελω ! Ειμαι 34 ετών και το αμόρε μου 31 😝 Εχω πολυκοιστικες ωοθήκες με πολυ άστατο κυκλο! Πολλα χρονια 9 εαν θυμάμαι καλα έπαιρνα αντισυλληπτικά ! πριν περίπου 1,5 χρονο ειχα ενα συμβάν ρήξη ωχρου σωματιου σπάνια περίπτωση! Ετσι μπήκα σε φόρουμ αλλα τιποτα καμία αναφορά περί του θέματος ! Πηγα σε γιατρούς δυο τρεις φοβήθηκα !το μονο που έκανα τοτε ηταν μια υπερηχοσαλπιγγογραφια ! Μετα απο αυτο και με περιοδο 45/60/ εχω φτάσει και 70 ημέρες ο ένας απο αυτούς μου πρότεινε να ξεκινήσω ελεύθερα αφού ειχα σχέση τόσα πολλα χρονια και τι περιμένεις μου λεει; πριν απο αυτο ουτε σκέψη έλεγα οκ καποια στιγμή... και ετσι έκανα τρεις μηνες αρχικά ελεύθερα αλλα τιποτα αφού με τέτοιο κυκλο ψύλλους στα άχυρα ! μου πρότεινε λοιπον ο γιατρος αρχικά ενδοκρινολόγο σπερματοδιαγραμμα ολα καλα αποτελεσματα σουπερ μου έδωσε θεραπεια κλοφιφαινης τα λεγόμενα σερπαφαρ έλεγχο ωορηξιας και στοχευμένες επαφές έτρωγα το ενα χαστούκι πισω απο το άλλο έλεγα δε μπορει ! μετα την καθυστερήσει έπεσα στα πατώματα έχασα τον εαυτό μου και εκει συνήλθα!συνεχιζω τα χάπια τον έλεγχο μου κάθε μηνα απολαμβάνω τον έρωτα μου και ειμαι σίγουρη θα έρθει ειναι θέμα χρονου!  Επισης πέραν τις υπερηχοσαλπιγγογραφιας έκανα ΚΆι υστεροσαλπιγγογραφια λόγω του οτι οι μισοί γυναικολόγοι την πρώτη δεν την δέχονται αν και οι δυο είχαν το ιδιο αποτέλεσμα ηταν διαβάτες! Τωρα περιμένω το καλο μου ωαριακι καποια στιγμή να μου χαρίζει ατελείωτη χαρά και συναρπαστική υπόλοιπη ζωη!👍🏼😀😀😀🙏 λογικα ο γιατρος σου θα σου πει αρχικά ενδοκρινολόγο και σπερμα ! τα αγόρια μας ειναι λίγο κάπως αλλα εαν το χειριστείς με χιούμορ ολα καλα !τουλαχιστον σε εμενα έπιασε! 😝 😘😘😘
    • Τα πιο γλυκα ξενυχτια ειναι αυτα Οσο μπορεις να ξεκουραζεσαι κι εσυ, οταν κοιμαται ο μικρουλης σου! Οι δουλειες δεν τελειωνουν ποτε! Εχεις καθολου βοηθεια; Ή τα καταφερνετε οι 3 σας; ♡ Τα φιλια μας στο μπεμπακι σου! 💖
  • Νέες συζητήσεις