Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Μαΐου 2017!!!!!!!!


Recommended Posts

στις On 10/12/2016 at 9:17 ΠΜ, ο/η annina είπε:

Peacock μου γλυκια δεν πρέπει να αισθάνεσαι έτσι καλή μου, όσο δύσκολο κι αν είναι ή ουτοπικό αυτό που σου λέω...ωστόσο έχεις κάνει μία σημαντική επιλογή ζωής εσύ και ο σύζυγός σου, είστε ένα πλέον, ενωμένη δύναμη που αποφασίσατε να κάνετε το μεγάλο αυτό βήμα της υποβοηθούμενης αναπαραγωγής, το οποίο θέλει δύναμη και ψυχικά αποθέματα τα οποία ίσως όλοι εμείς δεν έχουμε....και σε θαυμάζω γι αυτό...εσένα και όλες τις κοπέλες που προσπαθείτε....και είμαι όμως σίγουρη ότι το μωράκι σας θα έρθει....Αν ανατρέξεις σε παλαιότερες αναρτήσεις πιθανόν θα δεις ότι πολλά από τα κορίτσια μας εδώ, κι εγώ μη εξαιρουμένη...ταλαιπωρηθήκαμε πάρα πολύ μέχρι να έρθει το πολυπόθητο δώρο θεού, μη το βάζεις κάτω, είσαι ήδη μανούλα στην ψυχή σου και μένει απλά να το υλοποιήσεις! Στο σημείο αυτό γνωρίζω δεν υπάρχουν πώς και γιατί, να κατηγορούμε τον εαυτόν μας, "γιατί όχι σ' εμένα", "τόσα παιδιά υποφέρουν δίχως αγάπη", δεν υπάρχουν συμβουλές και πρέπει....θα σου πω μόνον ότι κι εγώ προσπαθούσα αδιάλλειπτα 1 χρόνο πριν τη σύλληψη, παρ' ολίγον να χάσω το μυαλό μου, να διαλύσω τον γάμο μου από κατάθλιψη, ώσπου ΑΠΛΑ, ΑΠΛΑ! ένα βράδυ αποφάσισα , και δεν υπερβάλλω (!) , αποφάσισα λοιπόν και ανακοίνωσα στον σύζυγό μου ότι επιλέγω να είμαστε ευτυχισμένοι πάντα όπως την ημέρα του γάμου μας, να τ' αφήσω όλα πίσω! ένα κλικ του μυαλού χρειάζεται για να ηρεμήσει το σώμα σου και να λειτουργήσει! Με τη βοήθεια του Θεού και των ιατρών σας θα έρθει το δώρο σας (αν δεν έχει ήδη δηλ. και δεν το ξέρετε!) και σας εύχομαι μέσα από την καρδιά μου αυτές οι γιορτές να σημάνουν ένα νέο ξεκίνημα στη ζωή σας, να σας γεμίσουν χαμόγελα! Σε όλες τις κοπέλες που προσπαθούν, κορίτσια αγάπη και αγκαλίτσες!!!!

@annina μου γλυκιά τωρα είδα την απάντηση σου! Πόσο όμορφα λόγια... μακάρι για όλα τα κορίτσια που προσπαθούν... Θελω κι εγω να νιώσω αυτο το φτερουγισμα που λετε... μακαρι...

Καλές γιορτές εύχομαι σε όλα τα κοριτσια που περιμενουν το μωρακι τους! Υγεια, αγάπη και ευτυχια! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπερα σε όλες.ουτε εγώ νομίζω να είναι κάτι εξάλλου η καλλιέργεια θα δειξει. Έχω φάει κ εγώ γαρίδες γιατί δεν πρέπει; Β επιπέδου θα κάνω στις 9 Ιανουαρίου έχω κλείσει ραντεβού κ ανυπομωνω να έρθει η μέρα κ να ακούσω ευχάριστα νέα κ το εύχομαι για ολες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η artK είπε:

σε ευχαριστώ πολύ για τις ευχές, και εγώ αυτό θέλω να πιστευω, ότι δημιουργώ σενάρια με το μυαλό μου και δεν εχω τίποτε.

να κάνω και μια άλλη ερώτση, κάθε πότε σε βλέπει ο γιατρός? δεδομένου ότι σε τόσο μικρή ηλικία κύησης δεν αισθάνομαι και πολλά και με πιάνει ανησυχία μήπως και κάτι δεν πάει καλά... δεν του λέω τίποτε για να μη με περάσει για τρελή αλλά μέσα μου με τρώει και μου έρχεται να πάω κρυφά σε κανένα άλλο να μου κάνει υπέρηχο.

1 φορά τον μήνα με βλέπει! !!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαχαχχαχα και εγώ έτσι ήμουν συνέχεια πρπει να ηρεμήσεις όλα καλά είναι όλα αν δεν ηταν θα υπήρχαν σημάδια σοβαρά στης πιο πολλές περιπτώσεις τουλάχιστον απόλαυσε το δεν το ζούμε πάντα αυτό κάλημερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα, σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις, εύχομαι να είναι όπως τα λέμε , γιατί πολλά βάζει ο νους αλλά ευτυχώς τις πιο πολλές φορές είναι φόβοι. Συν ότι η μέλλουσα μαμά φέρνει βαρέως την ευθύνη της κύησης και έχει την τάση να κατηγορεί τον εαυτό της... ελπίζω να έχετε καλά νέα στην β επιπέδου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Artk έτσι όπως τα λες είναι με την ευθύνη της κύησης, έτσι νιώθουμε αλλά είναι λάθος.. Κ κάτι κακό να συμβεί άθελά μας δεν φταίμε εμείς, σε καμια περιπτωση δεν θέλουμε το κακό του κ είμαστε οι άνθρωποι που θα το αγαπησουμε περισσότερο απο οποιονδήποτε άλλο στη ζωή του.. Οποτε είναι άδικο να κατηγορεί μια μανούλα του εαυτό της για οτι δεν παει καλά στην εγκυμοσύνη. Το λέω για να το ακούω κ γω που με το άγχος μου κ τις αρνητικες μου σκεψεις ξέρω οτι δεν του εκανα καλο..

Θετικές σκέψεις λοιπον κ αν προκύψει κ κανένα προβληματακι θα το αντιμετωπησεις κ εσύ κ όλες! :) φύλο δεν ξέρεις ακόμα ε; να μπεις να μας πεις τι έδειξαν οι εξετάσεις κ εύχομαι ανεμελες γιορτές για όλες μας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα σας, στην αυχενικη που έκανα 30/11 ήμουν 12 εβδομάδων, στο "έμβρυον" , ο εμβρυολόγος μου είπε με βεβαιότητα θα έλεγα ότι είναι αγόρι... ο σύντροφός μου ήταν από πριν σίγουρος!!! 

επειδή εχω 3 αδερφές, είναι μια ευχάριστη αλλαγή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα. Πολλά αγοράκια μαζεύτηκαν τελικά. Artk έκανες τις εξετάσεις; Καλά αποτελέσματα.  Πολύ κρύο. Πλησιάζουν κ τα Χριστούγεννα ποτέ κιόλας περνάει γρήγορα ο καιρός. Εσείς κορίτσια δουλεύετε; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστώ πολύ. για τις αίματος θα ξέρω σήμερα το απόγευμα. Για τα κόπρανα, τα πήγα σε άλλο διαγνωστικό που δυστυχώς θα αργήσουν, μου είπε αυριο το απόγευμα. Κακώς τα πήγα εκεί, επειδή η γιατρός που τα έγραψε χτες είναι κοντά στο σπίτι μου είπα να τα πάω αμέσως για καλύτερα αλλά τελικά σήμερα που πήγα για το αίμα κοντά στη δουλειά μου, φάνηκε τελικά ότι τα βγάζουν πιο γρήγορα.

Επειδή η παθολόγος συμπάσχει μαζί μου, μου έγραψε και χοριακή!!! για να μου φύγει...

πάντως η ίδια , αν και ήθελε να είναι καθησυχαστική, μου είπε να προσέχω πολύ και να μην συναναστρέφομαι κόσμο τώρα με τις ιώσεις, και ας λένε ότι θέλουν στη δουλειά... γιατί η ίδια έχει χάσει μία εγκυμοσύνη στο τρίτο μήνα ανάμεσα στα δυο της παιδιά και δεν το θέλει για κανένα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η artK είπε:

ευχαριστώ πολύ. για τις αίματος θα ξέρω σήμερα το απόγευμα. Για τα κόπρανα, τα πήγα σε άλλο διαγνωστικό που δυστυχώς θα αργήσουν, μου είπε αυριο το απόγευμα. Κακώς τα πήγα εκεί, επειδή η γιατρός που τα έγραψε χτες είναι κοντά στο σπίτι μου είπα να τα πάω αμέσως για καλύτερα αλλά τελικά σήμερα που πήγα για το αίμα κοντά στη δουλειά μου, φάνηκε τελικά ότι τα βγάζουν πιο γρήγορα.

Επειδή η παθολόγος συμπάσχει μαζί μου, μου έγραψε και χοριακή!!! για να μου φύγει...

πάντως η ίδια , αν και ήθελε να είναι καθησυχαστική, μου είπε να προσέχω πολύ και να μην συναναστρέφομαι κόσμο τώρα με τις ιώσεις, και ας λένε ότι θέλουν στη δουλειά... γιατί η ίδια έχει χάσει μία εγκυμοσύνη στο τρίτο μήνα ανάμεσα στα δυο της παιδιά και δεν το θέλει για κανένα.

 

Δεν πρέπει να αγχώνεσαι όμως τόσο πολύ κ ούτε να φοβάσαι το οτιδήποτε κάνεις κακό στον εαυτό σου δεν χαλαρωνεις κ δεν απολαμβάνεις την εγκυμοσύνη σου. Κ εμένα μια φορά το μήνα με βλέπει ο γιατρός όλες έχουμε ανησυχία αρκεί να είναι σε φυσιολογικά πλαίσια κ να μην τρελενουμε τους εαυτούς μας κ τους γύρω μας.τα κοπρανα δεν βγαίνουν αμέσως.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας! Κ εγώ αυτό αναρωτιομουν Θανάσης μου.. Όλα καλά κορίτσια;; μάλλον έχετε τρεξιματα με τα χριστούγεννα που έρχονται.. Εμείς όλα καλά νομιζω.. Με έπιασε μια ανησυχία ξαφνικα γιατί δεν το έχω νιώσει ακόμα να κλωτσαει κ ανυπομονω... Που κ που νιώθω κάτι αλλά δεν ξέρω τι είναι.. Πήγε καμια κοπελα αυτές τις μέρες για υπέρηχο να μας πει νέα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

 

καλησπέρα σας, ελπίζω να ειστε καλά στην υγειά σας, 

δυστυχώς εγώ εχω μικρόβιο που πήρα από τρόφιμο, μαλιστα θεωρείται ιδιαίτερα κολλητικό, ο μικροβιολόγος αναρωτιόταν που το κόλλησα, η παθολόγος μου είπε δεν της εχει ξανατυχει, εγω ξεκίνησα αντιβίωση, και εχω ηδη 10 μερες διάρροια.

πλέον το έντερο είναι τόσο ερεθισμένο που βγαζω βλένες, στη δουλεια πήγαινα 6 φορές τη μερα τουαλέτα, αλλά ειμαι ηλίθια που το εκανα, πραγματικά, και εχω κοντεψει να λιποθυμήσω. Ο αιματοκρίτης έφτασε 31. Δεν μπορω να καταλάβω γιατί κάθομαι και επηρεάζομαι σε αποφάσεις που αφορούν την υγεία τη δική μου και του παιδιού μου απο ανθρώπους που είναι και αδαείς και κομπλεξικοί και οι ιδιοι πρωτοι και καλυτεροι ασχολούνται με τον εαυτό τους πάνω από τη δουλεια. Εχω ταρακουνηθεί πολύ και μου έβαλαν χερι οι φίλοιι μου και ο συντροφός μου και δεν πρόκειται να ξαναπατησω στη δουλεια. περα από την ασθένεια μου τωρα είναι μια καλή ευκαιρία να απολαυσω την εγκυμοσύνη γιατι ως τωρα μονο κουραση εχω.

ευχαριστώ που ακούτε η μια την άλλη, πραγματικά ειναι ψυχοθεραπεια, αν και δεν το περιμενα ποτε ότι να ανοιγεσαι σε ξένους ειναι τόσο ευεργετικό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αστεράκι τι ίδιο έχω πάθει και μου φωνάζουν έχω άγχος πάλι αν είναι όλα οκ και τέτοια μωρέ είναι που θέλουμε πολύ τα παιδάκια μας εγώ τη Δευτέρα θα πάω πρώτα ο Θεός στο γυναικολόγο μου ...art ελπίζω όλα να πάνε καλά και κοίτα να ηρεμήσεις και.μην ακούς κανεναν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Αρκτ Περαστικά σου. Πως λέγεται το μικρόβιο; Καλύτερα που σταμάτησες, θα ξεκουραστεις κ θα ευχαριστηθεις την εγκυμοσύνη σου. Αστεράκι σε ποια εβδομάδα εισαι;είναι το πρώτο σου παιδάκι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας! Θανάσης μου σήμερα γίναμε 18 εβδομάδων κ είναι το πρωτο μου..

Artk δίκιο έχουν οι δικοι σου για τη δουλεια.. Η δική σου υγεια κ του μωρού είναι πιο συμαντικα. Αυτό το μικρόβιο επηρρεάζει κ το μωρακι ή ταλαιπωρεί μονο εσένα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα κορίτσια, δευτερη μέρα αντιβίωση και ακόμη διάρροια... Ο γιατρός μου είπε ότι περισσότερο επικίνδυνο είναι για τους γυρω μου μη κολλήσουν παρά για το έμβρυο, ελπίζω να εχει δίκιο. Δεν είναι λιστέρια είναι ένα μικρόβιο που προκαλεί και πυρετό και  βλεννώδη διάρροια. Απορούσε η παθολόγος που δεν έκανα πυρετό, ευτυχώς από τη μια αλλά από την άλλη το γεγονός ότι δεν έπεσα κάτω από την αρρώστια συνέβαλε στο να συνεχίσω να πηγαίνω στη δουλειά , μάλιστα δεν έφυγα ούτε για να πάω στη γιατρό , μου έκλεισε να πάω απόγευμα κατ εξαίρεση. Τι να πω, η χρυσή μούτζα μου αξίζει, την ώρα μάλιστα που η ίδια μου είπε να μη ρισκάρω σκεπτόμενη βέβαια και το παρελθόν της. Από εδώ και μπρος σε όλους έχω να δώσω συμβουλή πολλή προσοχή, ξεκούραση, και η δουλειά σε δεύτερη μοιρα, κανείς δε θα πει μπράβο, ουτως ή άλλως και μόνο που θα λείπεις για τη γέννα πάλι τα ίδια θα πουν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια! :)

artK περαστικα σου! Ελπιζω να μην ταλαιπωρηθεις πολυ ακομη.... Και ναι,να προσεχεις πολυ απο δω και περα! 

asteraki_mou μια απ τα ιδια και εγω! Παρ ολα αυτα κατι ενιωσα χθες το απογευμα και νομιζω πως ηταν αυτο! Ανυπομονω να το νιωσω με μεγαλυτερη σιγουρια!

Drakoulinaki μην αγχωνεσαι! Ολα τελεια θα ναι, θα το δεις! Εμενα αργει το ραντεβου μου! Με τον καινουριο χρονο! Και ο τελευταιος υπερηχος που εκανα ηταν στην αυχενικη διαφανεια! Εσεις κανατε αλλον ενδιαμεσα;

Καλη ξεκουραστη Κυριακη σε ολες σας! 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σας☀εγώ έκανα ενδιάμεσα υπερηχο γιατί από την α επιπέδου έως τη β επιπέδου θα περνούσαν 2 μηνες. Πιθανόν να έχετε ακούσει τα μωράκια απλά μπερδεύει λίγο στην αρχή μοιάζει με κινήσεις του εντέρου. Όσο περνάει ο καιρός κ δυναμώνουν θα το καταλάβετε καλύτερα. 

artK πως εισαι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα, ξεκουράζομαι και περιμένω να δράσει η αντιβίωση!!

ευχαριστώ για το ενδιαφέρον σας.

νομίζω ότι καλό ειναι που σε είδε ενδιάμεσα μια φορά , μια φορά το μήνα δεν ειναι πολύ, να σιγουρεύεσαι και εσυ... τόσα συμβαίνουν άλλωστε. ελπίζω όλα καλά να είναι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσία γύρισα από το γιατρο όλα καλά με το μωράκι αλλά ο πλακούντας μου είναι χαμηλά και πρπει να προσέχω είναι κακό αυτό ξέρετε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Drakoylinaki είπε:

Καλημέρα κοριτσία γύρισα από το γιατρο όλα καλά με το μωράκι αλλά ο πλακούντας μου είναι χαμηλά και πρπει να προσέχω είναι κακό αυτό ξέρετε 

Κορίτσι μην αγχώνεσαι δεν είναι τίποτα θα δεις ότι λογικά μεχρι την β επιπέδου θα έχει ανέβει ο πλάκουντας.. Απλά μέχρι να ανέβει πρόσεχε λιγάκι μην περπατάς,μην κάνεις γενικά πολλές δουλειές,όχι ορθοστασια κ όχι επαφές για να μην σου εμφανιστεί αίματακι..αλλά μην σε αγχώνει οι περισσότερες έχουν χαμηλό πλάκουντα κ μέχρι την β επιπέδου ανεβαίνει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα δρακουλινάκι αυτό που χρειάζεται είναι ξεκούραση όχι βάρη κ περπάτημα. Θα σου τα πει κ ο γιατρός σου. Οι υπόλοιπες τι κάνετε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On Tuesday, December 20, 2016 at 1:19 ΜΜ, ο/η Drakoylinaki είπε:

Καλημέρα κοριτσία γύρισα από το γιατρο όλα καλά με το μωράκι αλλά ο πλακούντας μου είναι χαμηλά και πρπει να προσέχω είναι κακό αυτό ξέρετε 

Να προσεχεις καλη μου και να ξεκουραζεσαι θα βοηθησουν και οι μερες που ερχονται. Ολα καλα θα σου πανε, στο ευχομαι πραγματικα! 

Τα υπολοιπα κοριτσακια μας τι κανετε ειστε καλα? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...