Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πιθανή εγκυμοσύνη ή Κλιμακτήριος?


Recommended Posts

στις πριν 12 ώρες, ο/η Stelouni είπε:

καλά εμείς οι γυναίκες τι βαζουμε στο κεφάλι μας αν μας βιδωθει μια φοβία είναι τρομερό ..... Τώρα τι να σ απαντησω ότι φοβάμαι???? επειδη στο παρελθόν φάγαμε αρνητικα τεστ πάνω απο 12 φορές??? ή ότι φοβάμαι πως αν και αυτη την φορα είναι αρνητικο τότε στάνταρ σημαινει κλιμακτηριος??? τα διαβαζω αυτα που γραφω και με βριζω γτ εχω μαθει να ειμαι θετικος ανθρωπος αλλα ελα ομως που τα σκεφτομαι!!!

να σου πω την αληθεια πλεον κ εγω φοβαμαι να κανω,οποτε σε καταλαβαινω,ειναι απιστευτα ψυχοφθορο.Ενταξει οσο θετικοι ανθρωποι κ να ειμαστε ερχονται στιγμες που  φοβομαστε και μας πιανει πανικος.Ανθρωπινο ειναι! Και σε τετοιες περιπτωσεις ολο το κακο βαζουμε με το νου μας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 51
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Nantia_14 είπε:

να σου πω την αληθεια πλεον κ εγω φοβαμαι να κανω,οποτε σε καταλαβαινω,ειναι απιστευτα ψυχοφθορο.Ενταξει οσο θετικοι ανθρωποι κ να ειμαστε ερχονται στιγμες που  φοβομαστε και μας πιανει πανικος.Ανθρωπινο ειναι! Και σε τετοιες περιπτωσεις ολο το κακο βαζουμε με το νου μας

Η πλάκα είναι πως ο σύντροφος μου όλες αυτές τις μέρες που με ακούει να του συζητώ για τις φοβίες μου και είναι πεπεισμένος πώς μάλλον είμαι έγκυος.... και κάθε φορα τον ρωτάω φωνάζοντας πιο είναι το πιο λογικό ????? και εκείνος απλα χαμογελάει σου σπάει τα νεύρα κύριε πρόεδρε????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Stelouni είπε:

Η πλάκα είναι πως ο σύντροφος μου όλες αυτές τις μέρες που με ακούει να του συζητώ για τις φοβίες μου και είναι πεπεισμένος πώς μάλλον είμαι έγκυος.... και κάθε φορα τον ρωτάω φωνάζοντας πιο είναι το πιο λογικό ????? και εκείνος απλα χαμογελάει σου σπάει τα νεύρα κύριε πρόεδρε????

αντρες.... :P ο αντρας μου καθε μηνα εγκυο με βγαζει,και πονοκεφαλο να του πω οτι εχω εκει το αποδιδει :P και φυσικα εκνευριζομαι αλλα μονη μου τα λεω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μην νομιζετε κοριτσια μου και αυτοι πως δεν περνανε το στρες τους! Και αυτοι ανχωνονται...και αυτοι περιμενουν το πολυποθητο οπως και εμεις!! Εμενα τρελαμενος προχθες που πηγαμε για να ρωτησουμε για την σπερματεγχυση μετα που ηρθαμε σπιτι κοιτουσαμε βρεφικα... Και μου ειπε ενοιωσα ενα παραξενο συναισθημα οταν ειδα τοσες φωτογραφιες μωρων εκει μεσα... Το θελει παρααα πολυ και το βλεπω στα ματια του! Ξερω ομως πως θα τα καταφερουμε! Εκεινος ειναι η δυναμη μου για την θεληση και την πειθω  μου! Εχω ενα προαισθημα βρε κοριτσια μεχρι τα χριστουγεννα και ισως ποιο πριν θα εχω το πολυποθητο τεστ + στα χερια μου!!! Το ιδιο ευχομαι σε ολες σας ειλικρινα μεσα απο την καρδια μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η Stelouni είπε:

καλά εμείς οι γυναίκες τι βαζουμε στο κεφάλι μας αν μας βιδωθει μια φοβία είναι τρομερό ..... Τώρα τι να σ απαντησω ότι φοβάμαι???? επειδη στο παρελθόν φάγαμε αρνητικα τεστ πάνω απο 12 φορές??? ή ότι φοβάμαι πως αν και αυτη την φορα είναι αρνητικο τότε στάνταρ σημαινει κλιμακτηριος??? τα διαβαζω αυτα που γραφω και με βριζω γτ εχω μαθει να ειμαι θετικος ανθρωπος αλλα ελα ομως που τα σκεφτομαι!!!

Με την θερμοκρασια σου τι γντ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η riri07 είπε:

Με την θερμοκρασια σου τι γντ;

τις στιγμές που νιώθω έντονη ζέστη εχω 37.2 - 37.3 ...

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Stelouni είπε:

Καλησπέρα σε όλες της Κυρίες και της Δεσποινίδες !!!

Μόλις χτες έσβησα τα 41 κεράκια μου !!! Με τον σύντροφο μου προσπαθούμε τα τελευταία 3 χρόνια να γίνουμε γονείς. Φυσικά μετα απο 3 χρόνια άνευ αποτελέσματος κατανοήσαμε οτι κάποιος απο τους 2 μας εχει κάποιο θέμα. Όντως μετα απο εξετάσεις ο σύντροφος μου εχει λιγη ποσότητα σπέρματος ... Μας είπανε πως δεν είναι δεδομένο ότι δεν μπορεί να επέλθει εγκυμοσύνη αλλα οτι είναι δύσκολο. Ελάτε τωρα λοιπόν να σας βάλω στην απορία μου εξηγώντας τι μου συμβαίνει...

7 Αυγούστου αδιαθέτησα κανονικά (ο κύκλος μου είναι σταθερός μέχρι και στα δευτερόλεπτα αναμονής) 21 Αυγούστου κάναμε την προσπάθεια μας.... 4 Σεπτεμβρίου και μ 2 μέρες καθυστέρηση βλέπω αίμα αλλα σε σύγκριση με όλα τα υπόλοιπα χρόνια της ζωής μου θα το αποκαλούσα ελάχιστο εως και ανύπαρκτο. σήμερα λοιπόν 18η μέρα κύκλου ξαναβλέπω αίμα !!!!

Απο 21 Αυγούστου εως και σήμερα οφείλω να ομολογήσω πως εχω συχνές κράμπες στα πόδια μου, την τελευταία εβδομάδα πολύ έντονη συναισθηματική φόρτιση ακόμη και σε διαφημίσεις, στήθος πρησμένο με έντονη ενόχληση στις θηλές (η οποία ενόχληση δεν σταμάτησε μετα την υποτιθέμενη περίοδο) αίσθηση κούρασης συχνοουρία αλλα όχι σε καθημερινή βάση, λιγούρες και κάποιες φορές λαιμαργία... και αισθάνομαι πως η θερμοκρασία μου ειναι πιο αυξημένη απο ότι συνήθως με αποτέλεσμα να ζεσταίνομαι πολύ εύκολα....

 

Τα συμπτώματα που αναφέρω υφίστανται και σε περίπτωση εγκυμοσύνης αλλα και στην κλιμακτήριο.... Ειλικρινά φοβάμαι πολύ να πάω σε γιατρό γιατι δεν θέλω σε καμία περίπτωση να ακούσω για κλιμακτήριο μιάς και ακόμη δυστυχώς δεν έχουμε δημιουργήσει οικογένεια... και έτσι μπήκα εδω να ακούσω και την δική σας γνωμη ή παρόμοιες ιστορίες.... και τέλος πάντων να ακούσω και κάποιες ακόμη απόψεις !!!

 

Ευχαριστώ ειλικρινά για τον χρόνο σας και εκ΄των πρωτέρων ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας !!!

Στελουνι μου καλησπερα κι απο εμενα !!!!

Τιποτα δεν μου κανει τοσο το κλικ οσο το πρησμένο στηθος!!!

Εξακολουθεί ακομα και τωρα να ειναι πολυ πρησμένο ;;;

Γνωμη μου να κανεις ενα τεστ γιατι αν εισαι εγκυος θα πρεπει να προσεξεις πολυ στην αρχη!!

Σου ευχομαι τα καλυτερα και με ενα θετικο τεστ στα χερια σου !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Minaki! είπε:

Στελουνι μου καλησπερα κι απο εμενα !!!!

Τιποτα δεν μου κανει τοσο το κλικ οσο το πρησμένο στηθος!!!

Εξακολουθεί ακομα και τωρα να ειναι πολυ πρησμένο ;;;

Γνωμη μου να κανεις ενα τεστ γιατι αν εισαι εγκυος θα πρεπει να προσεξεις πολυ στην αρχη!!

Σου ευχομαι τα καλυτερα και με ενα θετικο τεστ στα χερια σου !!!

και πρησμένο και με εντονη ενοχληση..... όσο για το αιμα που ειδα σημερα τελικα ηταν μονο μια εντονη κυλιδα και εως τωρα δεν ξαναδα...... σε ευχαριστω Minaki μου για την ευχη σου το εύχομαι και εγω για όλες μας!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Stelouni είπε:

τις στιγμές που νιώθω έντονη ζέστη εχω 37.2 - 37.3 ...

 

Γεια σου κοριτσι μου... δε θα ήθελα να σε ξεσηκωσω και να σε ενθουσίασε χωρίς λόγο αλλά αν η θερμοκρασία σου είναι αρκετές μέρες από 37 και πάνω και δεν αισθάνεσαι άρρωστη υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να έχει γίνει το θαύμα που περιμένεις... Πιστεύω ότι πρέπει να το ψάξεις οπωσδήποτε και γρήγορα............

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Gelie είπε:

Γεια σου κοριτσι μου... δε θα ήθελα να σε ξεσηκωσω και να σε ενθουσίασε χωρίς λόγο αλλά αν η θερμοκρασία σου είναι αρκετές μέρες από 37 και πάνω και δεν αισθάνεσαι άρρωστη υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να έχει γίνει το θαύμα που περιμένεις... Πιστεύω ότι πρέπει να το ψάξεις οπωσδήποτε και γρήγορα............

Δέν είναι όμως συνεχόμενα η ίδια θερμοκρασία υπάρχουν και στιγμές που πέφτει 36.8.... δεν ξεσηκώνομαι πίστεψε με φοβάμαι πολύ να χαρώ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Stelouni είπε:

και πρησμένο και με εντονη ενοχληση..... όσο για το αιμα που ειδα σημερα τελικα ηταν μονο μια εντονη κυλιδα και εως τωρα δεν ξαναδα...... σε ευχαριστω Minaki μου για την ευχη σου το εύχομαι και εγω για όλες μας!!!!!!!!!!!!

Στελουνι μου γλυκο σε ευχαριστω πολυ για την ευχη σου...!!!

Το δικο μου ονειρο πραγματοποιήθηκε πριν 2 μηνες με την γέννηση του γιού μου!!

Σας ευχομαι μεσα απο την καρδιά μου να το ζήσετε ΟΛΕΣ ολο αυτο το θαυμα που λεγετε εγκυμοσύνη !!

Να ειστε ηρεμες θετικη σκεψη και πιστη στον θεουλη μας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Minaki! είπε:

Στελουνι μου γλυκο σε ευχαριστω πολυ για την ευχη σου...!!!

Το δικο μου ονειρο πραγματοποιήθηκε πριν 2 μηνες με την γέννηση του γιού μου!!

Σας ευχομαι μεσα απο την καρδιά μου να το ζήσετε ΟΛΕΣ ολο αυτο το θαυμα που λεγετε εγκυμοσύνη !!

Να ειστε ηρεμες θετικη σκεψη και πιστη στον θεουλη μας!!!

Μπράβο κοπελάρα μου όλες τις ευλογίες για τον γιόκα σου...... Θαύματα πάντα συμβαίνουν φτάνει να πιστευουμε πως γίνονται !!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κανε ενα τεστ γιατι πρησμενο στηθος τοσο καιρο σημαίνει κατι .....

Πολυ πιθανον εγκυμοσύνη! Τα ιδια συμπτώματα ειχα κι εγω και αιματακι και μετα εκανα αποκόλληση και ημουνα 3 μηνες σε ακινησία γι αυτο σου λεω κανε ενα τεστ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Stelouni είπε:

Δέν είναι όμως συνεχόμενα η ίδια θερμοκρασία υπάρχουν και στιγμές που πέφτει 36.8.... δεν ξεσηκώνομαι πίστεψε με φοβάμαι πολύ να χαρώ....

Τώρα αυτό δεν ξερω πως να το ερμηνεύσω.. ελπίζω και αυτο να ειναι συμπτωμα εγκυμοσύνης.. Μην απογοητεύεσαι πάντως.. Ακομη και αν δεν εισαι εγκυος τωρα θα καταφερεις να μεινεις...!!! Νομιζω οτι ειναι αρκετα δυσκολο να πλησιαζεις σε προεμμηνοπαυσικο σταδιο απο τα 41. Μαλλον χρειαζεται να κανεις μια επίσκεψη στο γιατρό σου.. Θα σου γράψει αιματολογικές, θα δει ακριβως σε ποια κατάσταση βρίσκεται ο οργανισμός σου και ίσως σε καθησυχάσει ως προς αυτο, ωστε να μην αγχώνεσαι αν δεν υπάρχει λόγος..!!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Gelie είπε:

Τώρα αυτό δεν ξερω πως να το ερμηνεύσω.. ελπίζω και αυτο να ειναι συμπτωμα εγκυμοσύνης.. Μην απογοητεύεσαι πάντως.. Ακομη και αν δεν εισαι εγκυος τωρα θα καταφερεις να μεινεις...!!! Νομιζω οτι ειναι αρκετα δυσκολο να πλησιαζεις σε προεμμηνοπαυσικο σταδιο απο τα 41. Μαλλον χρειαζεται να κανεις μια επίσκεψη στο γιατρό σου.. Θα σου γράψει αιματολογικές, θα δει ακριβως σε ποια κατάσταση βρίσκεται ο οργανισμός σου και ίσως σε καθησυχάσει ως προς αυτο, ωστε να μην αγχώνεσαι αν δεν υπάρχει λόγος..!!!

 

Σε ευχαριστώ Gelie μου για τα όμορφα λόγια σου ισχύει μόνο η επίσκεψη σε ενα γιατρο θα μ λύσει όλες τις απορίες και τυχόν διλήμματα ... αλλα ακόμη και γιαυτό πρέπει να περιμένω γιατι πλέον είμαι ανασφάλιστη και πρέπει να ενεργοποιήσω ασφάλεια δημοσίου που εχω απο τον πατέρα μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η elena90 είπε:

Κοριτσι μ ειλικρινα στ ευχομαι να μν χρειαστει να κανεις σπερματεγχυση να στο φερει ο Θεος!!!κ εγω τν παρασκευη παω γ τεστ παπ κ θα ζητησω απ τν γιατρο να μας πει οτι εξεταση υπαρχει να παμε να τν κανουμε να δουμε τ γινεται...ευχομαι τα καλυτερα γ ολες...Γτ να τα περναμε ολα αυτα ρε κοριτσια???με τρωει τ γτ...κ αλλες πιανουν κατευθειαν..???

Συμπληρώνω στην τελευταία σου φράση "...και άλλες πιάνουν κατευθείαν και δεν τα θέλουν"! Εύχομαι να σου πάνε όλα καλά και να έχεις τα επιθυμητά αποτελέσματα...από μια που έπιασε κατευθείαν αλλά το ήθελε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η KONSTANTIA είπε:

Συμπληρώνω στην τελευταία σου φράση "...και άλλες πιάνουν κατευθείαν και δεν τα θέλουν"! Εύχομαι να σου πάνε όλα καλά και να έχεις τα επιθυμητά αποτελέσματα...από μια που έπιασε κατευθείαν αλλά το ήθελε!

Ποσο δικιο εχεις!!!κ τ ειπα πριν λιγο καιρο σε καποιον κ μ λεει μν τ ξαναπεις αυτο ολες τα θελουν...δν τ συνεχισα γτ δ ηθελα ν τσακωθω μαζι τ.ειναι κ μεγαλος ανθρωπος..αφου το ειπε μπροστα μ μια ::"ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΕΚΑΝΕ ΤΗΝ ΜΑΛ..... Ο ΔΙΚΟΣ Μ Κ ΔΝ ΕΚΑΝΕ ΟΠΙΣΘΕΝ Κ ΕΓΙΝΕ Η ΜΑΛ...."  ΕΤΣΙ ΑΠΕΚΑΛΕΣΕ Τ ΠΑΙΔΙ Π ΕΧΕΙ ΣΤΑ ΣΠΑΧΝΑ ΤΗΣ...κ ολους τ μηνες ελεγε δ αντεχω αλλο δ αντεχω χωρις ν εχει τπτ..ειχε υπεροχη εγκυμοσυνη..τ να πω..ειναι αδικο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κ από εμενα εύχομαι σετο πολυπόθητο σε όλες. Πρώτος μήνας που έχεις δει δύο φορές αίμα στελουνι; Στον γυναικολογο το ανέφερες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια! Στελούνι όσον αφορά τη θερμοκρασία σώματος, αυτή μετράται πρωί μόλις σηκωθούμε για να βγουν ασφαλή συμπεράσματα, όχι άλλες ώρες της ημέρας.. αυξημένη θερμοκρασία για πάνω από 16-18 ημέρες είναι μία πολύ καλή ένδειξη εγκυμοσύνης, δηλ. να καλύπτει όλη την ωχρινική φάση συν κάποιες ημέρες καθυστέρησης!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν υφισταται εγκυμοσυνη με ωχρινικη φαση μικροτερη των 11 ημερων

..που θα πει πως πρεπει να εχεις τουλαχιστον 11 μερες υψηλη θερμοκρασια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η annina είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Στελούνι όσον αφορά τη θερμοκρασία σώματος, αυτή μετράται πρωί μόλις σηκωθούμε για να βγουν ασφαλή συμπεράσματα, όχι άλλες ώρες της ημέρας.. αυξημένη θερμοκρασία για πάνω από 16-18 ημέρες είναι μία πολύ καλή ένδειξη εγκυμοσύνης, δηλ. να καλύπτει όλη την ωχρινική φάση συν κάποιες ημέρες καθυστέρησης!

Χαχαχα τωρα ειδα οτι ειπαμε το ιδιο...χιχιχ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η θανασης μου είπε:

Καλησπέρα κ από εμενα εύχομαι σετο πολυπόθητο σε όλες. Πρώτος μήνας που έχεις δει δύο φορές αίμα στελουνι; Στον γυναικολογο το ανέφερες;

Πρώτη φορά ναι.... όχι ακόμη σε γυναικολόγο δεν πήγα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η riri07 είπε:

Χαχαχα τωρα ειδα οτι ειπαμε το ιδιο...χιχιχ..

Κορίτσια μου όμορφα η αλήθεια είναι πως δεν πρόσεξα καθόλου το θέμα της θερμοκρασίας απλα εβαλα θερμομετρο καποιες φορες επειδη ενιωθα αφορητη ζεστη και δυσφορια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 22/9/2016 at 0:21 ΠΜ, ο/η prassinomata είπε:

Μην νομιζετε κοριτσια μου και αυτοι πως δεν περνανε το στρες τους! Και αυτοι ανχωνονται...και αυτοι περιμενουν το πολυποθητο οπως και εμεις!! Εμενα τρελαμενος προχθες που πηγαμε για να ρωτησουμε για την σπερματεγχυση μετα που ηρθαμε σπιτι κοιτουσαμε βρεφικα... Και μου ειπε ενοιωσα ενα παραξενο συναισθημα οταν ειδα τοσες φωτογραφιες μωρων εκει μεσα... Το θελει παρααα πολυ και το βλεπω στα ματια του! Ξερω ομως πως θα τα καταφερουμε! Εκεινος ειναι η δυναμη μου για την θεληση και την πειθω  μου! Εχω ενα προαισθημα βρε κοριτσια μεχρι τα χριστουγεννα και ισως ποιο πριν θα εχω το πολυποθητο τεστ + στα χερια μου!!! Το ιδιο ευχομαι σε ολες σας ειλικρινα μεσα απο την καρδια μου!!!

Μακάρι κοπελάρα μου μακάρι !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 22/9/2016 at 0:53 ΠΜ, ο/η Minaki! είπε:

Κανε ενα τεστ γιατι πρησμενο στηθος τοσο καιρο σημαίνει κατι .....

Πολυ πιθανον εγκυμοσύνη! Τα ιδια συμπτώματα ειχα κι εγω και αιματακι και μετα εκανα αποκόλληση και ημουνα 3 μηνες σε ακινησία γι αυτο σου λεω κανε ενα τεστ...

Δυστυχώς σήμερα ήρθε κανονικό αίμα σαν περίοδο !!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...