Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εξωσωματική αυτή την περίοδο


Recommended Posts

Ναι κοριτσι γενικα δεν θα βρεις πιο αισιοδοξο ανθρωπο απο μενα. Οταν ειχα αρνητικες χοριακες εκανα εγω τον καραγκιοζη στους αλλους για να το ξεπερασουν. Οπως ειδες ολα πηγαν καλα. Πηρε λιγο χρονο αλλα ηρθε κι η εγκυμοσυνη.

 

Λοιπον εχω κανει καρυοτυπο κι ο συζυγος βεβαια. Επισης καναμε κ κυστικη ινωση (οι γιατροι λενε οτι δεν παιζει ρολο στην εμφυτευση αλλα εγω την εκανα κι ευτυχως που την εκανα γιατι ειμαι θετικη). Για τον καρυοτυπο θα επιμεινω να τον κανετε.

Επισης καλο θα ειναι και μια υστεροσκοπηση.

Να σου πω επειδη εχω μετακομισει στη μανουλιτσα επειδη βαφουμε το σπιτι θα ζητησω να μου φερουν τον φακελο με τις εξετασεις που εχω κανει γιατι σιγουρα ξεχναω καποιες και θα σου τα πω πιο λεπτομερως.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 86
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Σε ετχαριστω πολυ αγαπη μου για την αισιοδοξη στηριξη σου!!!θα παρω να κλεισω ραντεβου με το γιατρο να δω τι θα μου πει και ελεγα να ζητησω απο μονη μου καποιες εξετασεις ακομα το ψαχνω

εκτος απο θρομβοφιλια ορμονολογικες  εκανες κατι αλλο εσυ;

σκεφτομαι να ζητησω καρυοτυπο αλλα ακομα ψαχνω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαζομαρα εκανα ξαναεστειλα το μνμ

πηρα τηλ στο ιατρειο να κλεισω ραντεβου και ο γιατρος ζητησε να μου μιλησει μου ειπε πως εισαι κ τα σχετικα και αν θελω να ξεκινησω στον επομενο κυκλο του λεω να κανω καμια εξεταση κ μου λεει οχι τελικα ειπαμε να τα πουμε απο κοντα

και σκεφτηκα μετα που κλεισαμε το τηλ οτι δεν εχει νοημα νομιζω να κανω καποια εξεταση αφου ηδη τα εμβρυα ειναι ετοιμα ε;

κυστικη εκανα και ειμαι αρνητικη και λαπαροσκοπηση ειχα κανει τον γεναρη για να αφαιρεσουμε τις σαλπιγγες οποτε κατι θα εβλεπε και εκει

και ναι σκεφτηκα και την υστεροσκοπηση αλλα στην αποξεση που καναμε τον προηγουμενο μηνα και εκει δεν φαινεται κατι;

μπορει να λεω και βλακειες αλλα κ εγω ψαχνοντας παω...αν μπορεσεις να μου δωσεις καποια στοιχεια για τις εξετασεις θα με βοηθουσες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Vulcania είπε:

Ναι κοριτσι γενικα δεν θα βρεις πιο αισιοδοξο ανθρωπο απο μενα. Οταν ειχα αρνητικες χοριακες εκανα εγω τον καραγκιοζη στους αλλους για να το ξεπερασουν. Οπως ειδες ολα πηγαν καλα. Πηρε λιγο χρονο αλλα ηρθε κι η εγκυμοσυνη.

 

Λοιπον εχω κανει καρυοτυπο κι ο συζυγος βεβαια. Επισης καναμε κ κυστικη ινωση (οι γιατροι λενε οτι δεν παιζει ρολο στην εμφυτευση αλλα εγω την εκανα κι ευτυχως που την εκανα γιατι ειμαι θετικη). Για τον καρυοτυπο θα επιμεινω να τον κανετε.

Επισης καλο θα ειναι και μια υστεροσκοπηση.

Να σου πω επειδη εχω μετακομισει στη μανουλιτσα επειδη βαφουμε το σπιτι θα ζητησω να μου φερουν τον φακελο με τις εξετασεις που εχω κανει γιατι σιγουρα ξεχναω καποιες και θα σου τα πω πιο λεπτομερως.

Κοριτσι μου σου ευχομαι να έχεις μια τελειομηνη και εύκολη εγκυμοσύνη!!!! Οι εξετάσεις που έκανες  (για κυστικη ινωση και καρυοτυπο) είναι από ό,τι ξέρω πολύ σημαντικές και απαραίτητες... Τελευταία τις  ακούω παρά πολύ!!!!Νομιζω πως ολες οι εγκυμονουσες ειναι απαραίτητο να τις κανουν!!! :) Πόσων μηνών εισαι; Πότε με το καλο θα φερεις στον κοσμο τα μπεμπουλινια σου;; Στείλε τη θετικη σου ενεργεια και δωσε κουράγιο και σε εμας που περιμένουμε μήνα με το μήνα μήπως έρθει και προς τα εδω ο πελαργος...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Gelie είπε:

Κοριτσι μου σου ευχομαι να έχεις μια τελειομηνη και εύκολη εγκυμοσύνη!!!! Οι εξετάσεις που έκανες  (για κυστικη ινωση και καρυοτυπο) είναι από ό,τι ξέρω πολύ σημαντικές και απαραίτητες... Τελευταία τις  ακούω παρά πολύ!!!!Νομιζω πως ολες οι εγκυμονουσες ειναι απαραίτητο να τις κανουν!!! :) Πόσων μηνών εισαι; Πότε με το καλο θα φερεις στον κοσμο τα μπεμπουλινια σου;; Στείλε τη θετικη σου ενεργεια και δωσε κουράγιο και σε εμας που περιμένουμε μήνα με το μήνα μήπως έρθει και προς τα εδω ο πελαργος...

Προφανως και σας στελνω απειρη θετικη ενεργεια. Δεν χρειαζοταν να το ζητησεις καν.

Λοιπον εχω την χειροτερη εγκυμοσυνη που θα μπορουσε να εχει μια γυναικα. Εχει περασει απο πανω μου ολη η παθολογια της μαιευτικης. Κατι ψιλα εχουν μεινει ακομα που ειμαι σιγουρη οτι μεχρι να γεννησω θα τα περασω κι αυτα. Ξεκινησα με υπερεμεση και αφυδατωση απο τους εμετους στο πρωτο τριμηνο, εκανα περιδεση τραχηλου στο δευτερο τριμηνο, επαθα ουρολοιμωξη και τωρα παλευω με συσπασεις. 

Μολις μπηκα στο τριτο τριμηνο κι εχω περασει ολη την εγκυμοσυνη στο κρεβατι εκτος απο εναν μηνα. Επισημη ΠΗΤ εχω 1/1/17 αλλα λογω διδυμων αν φτασουμε αρχες δεκεμβριου δηλαδη 36-37 βδομαδες θα ειμαστε ευτυχισμενοι ειπε ο ντοκ.

Καρυοτυπος ειναι οντως σημαντικος αλλα υπαρχουν αλλες εξετασεις πολυ πιο σημαντικες και πιο απλες ξεκινωντας.

Η κυστικη ινωση ειναι στο πακετο του προγεννετικου ελεγχου αλλα η γνωμη μου ειναι οτι θα επρεπε να γινεται πριν καν το ζευγαρι ξεκινησει προσπαθεια για μπεμπε. Οπως ακριβως με το στιγμα.

Πραγματικα οπου μπορω να βοηθησω να μου λετε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Vulcania είπε:

Προφανως και σας στελνω απειρη θετικη ενεργεια. Δεν χρειαζοταν να το ζητησεις καν.

Λοιπον εχω την χειροτερη εγκυμοσυνη που θα μπορουσε να εχει μια γυναικα. Εχει περασει απο πανω μου ολη η παθολογια της μαιευτικης. Κατι ψιλα εχουν μεινει ακομα που ειμαι σιγουρη οτι μεχρι να γεννησω θα τα περασω κι αυτα. Ξεκινησα με υπερεμεση και αφυδατωση απο τους εμετους στο πρωτο τριμηνο, εκανα περιδεση τραχηλου στο δευτερο τριμηνο, επαθα ουρολοιμωξη και τωρα παλευω με συσπασεις. 

Μολις μπηκα στο τριτο τριμηνο κι εχω περασει ολη την εγκυμοσυνη στο κρεβατι εκτος απο εναν μηνα. Επισημη ΠΗΤ εχω 1/1/17 αλλα λογω διδυμων αν φτασουμε αρχες δεκεμβριου δηλαδη 36-37 βδομαδες θα ειμαστε ευτυχισμενοι ειπε ο ντοκ.

Καρυοτυπος ειναι οντως σημαντικος αλλα υπαρχουν αλλες εξετασεις πολυ πιο σημαντικες και πιο απλες ξεκινωντας.

Η κυστικη ινωση ειναι στο πακετο του προγεννετικου ελεγχου αλλα η γνωμη μου ειναι οτι θα επρεπε να γινεται πριν καν το ζευγαρι ξεκινησει προσπαθεια για μπεμπε. Οπως ακριβως με το στιγμα.

Πραγματικα οπου μπορω να βοηθησω να μου λετε.

Τι μου λες τωρα;;; Μα ολα σε εσενα ετυχαν πια;;;;  Πολλα συγχαρητήρια για τη δύναμη και το κουράγιο σου...... Είμαι σίγουρη ότι εφαρμόζεις κατα γραμμα τις υποδείξεις του γιατρου σου και έτσι θα εξελιχθούν όλα καλά...♡

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εύχομαι να σου πάνε όλα καλά μέχρι το τέλος vulcania!!!Τελικά μετά την καταιγίδα έρχεται πάντα το ουράνιο τόξο και το δικό σου έχει ήδη σχηματιστεί!!!!συγχαρητήρια για το κουράγιο σου!!!

Εγώ είμαι στην αναμονή αυτών των ημερών για την χοριακη και οι μέρες δεν περνάνε.....

Depy να μην απελπίζεσαι και θα έρθει και για σένα το δώρο του θεού!!!πίστη χρειάζεται!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Ζωγιαμπελ είπε:

Εύχομαι να σου πάνε όλα καλά μέχρι το τέλος vulcania!!!Τελικά μετά την καταιγίδα έρχεται πάντα το ουράνιο τόξο και το δικό σου έχει ήδη σχηματιστεί!!!!συγχαρητήρια για το κουράγιο σου!!!

Εγώ είμαι στην αναμονή αυτών των ημερών για την χοριακη και οι μέρες δεν περνάνε.....

Depy να μην απελπίζεσαι και θα έρθει και για σένα το δώρο του θεού!!!πίστη χρειάζεται!!!

Ζωγιαμπελ ευχαριστω πολυ!. Αν θυμαμαι καλα την τριτη ειναι η χοριακη σου? Αλλη αγωνια εκει. Απο την εννοια που σας εχω θα γεννησω εγω. Ειναι τρομερο ποσο νιωθω την αγωνια σας! Σαν να το ξαναζω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όχι, έχω μέρες ακόμα ως την άλλη Δευτέρα πρώτα ο Θεός!!είμαι σίγουρη πως μας νιώθεις...Μόνο όταν ο άλλος έχει υπάρξει στη θέση σου μπορεί να σε καταλάβει...όλοι οι άλλοι απλά λένε λόγια παρηγοριάς... 

Να είσαι ήρεμη και όλα θα γίνουν!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Gelie είπε:

 

 

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Gelie είπε:

Τι μου λες τωρα;;; Μα ολα σε εσενα τύχαινε πια;;;;  Πολλα συγχαρητήρια για τη δύναμη και το κουράγιο σου...... Είμαι σίγουρη ότι εφαρμόζεις κατα γραμμα τις υποδείξεις του γιατρου σου και έτσι θα εξελιχθούν όλα καλά...♡

Κοριτσια μου να σας ρωτησω οι εξετασεις καρυοτυπος και κυστικη ινωση πως γινονται με αιματολογικη εξεταση?εμεις δηλ ουτε εγω αλλα ουτε και ο συζηγος μ εχουμε κανει αυτες τις εξετασεις.

Ευχαριστωωωω??????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Lovely είπε:

 

Κοριτσια μου να σας ρωτησω οι εξετασεις καρυοτυπος και κυστικη ινωση πως γινονται με αιματολογικη εξεταση?εμεις δηλ ουτε εγω αλλα ουτε και ο συζηγος μ εχουμε κανει αυτες τις εξετασεις.

Ευχαριστωωωω??????????

Ναι κοριτσαρα ειναι αιματολογικες.

Καρυοτυπο κανετε κι οι δυο. Κυστικη ινωση κανει ο ενας απο τους δυο κι εξαρταται απο τα αποτελεσματα (αν βγει δλδ θετικος) αν θα κανει κι ο αλλος. Αυτο που δεν γνωριζω ειναι αν καλυπτονται απο τα ταμεια μας ή αν γινονται μονο ιδιωτικα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Lovely είπε:

 

Κοριτσια μου να σας ρωτησω οι εξετασεις καρυοτυπος και κυστικη ινωση πως γινονται με αιματολογικη εξεταση?εμεις δηλ ουτε εγω αλλα ουτε και ο συζηγος μ εχουμε κανει αυτες τις εξετασεις.

Ευχαριστωωωω??????????

Λοιπον η εξεταση για κυστικη ινωση είναι αιματολογική και είναι πανακριβη να την κάνεις ιδιωτικα. Αν θέλεις να κάνεις πλήρη ελεγχο κοστίζει 400 ευρω. Για αυτο αν μένεις στην Αθήνα μπορείς να πας στο λαϊκό και να την κάνεις με 130 ευρω. Για επαρχια δεν ξερω καθόλου. Ξεχασα να σου υπογραμμισω τη σοβαρότητα της συγκεκριμένης εξέτασης... Οι γυναίκες και ιδιαιτερα οι εγκυμονουσες πρεπει οπωσδηποτε να ελεγξουν αν είναι φορεις της νόσου γιατι 1 στα 2500 παιδια που γεννιουνται στην Ελλαδα φέρει τον ιο της κυστικης ινωσης και 1 στα 5000 νοσει!!! Αν γκουκλαρεις ''κυστικη ινωση'' θα καταλάβεις περι τίνος πρόκειται.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για μενα η κυστικη ινωηση πρεπει να γινεται πριν καν ξεκινησουν οι προσπαθειες για εγκυμοσυνη. Θα σας πω τη δικη μου εμπειρια. Λυσσαγα να την κανω και μ εβγαζαν ολοι τρελλη οτι και καλα ειναι σπανιο και μπλα μπλα μπλα. Την κανω την εξεταση και βγαινω θετικη. Ωστοσο ταυτοχρονα η χοριακη μου ειναι θετικη. Μπορειτε να φανταστειτε πως ειμασταν με τον συζυγο μεχρι να βγουν τα δικα του αποτελεσματα για να δουμε οτι ειναι αρνητικος? Μην το ζησει κανεις αυτο. Η εξεταση για την κυστικη ινωση επρεπε να ειναι οπως η εξεταση για το στιγμα της μεσογειακης αναιμιας. Πριν καν την προσπαθεια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Gelie είπε:

Λοιπον η εξεταση για κυστικη ινωση είναι αιματολογική και είναι πανακριβη να την κάνεις ιδιωτικα. Αν θέλεις να κάνεις πλήρη ελεγχο κοστίζει 400 ευρω. Για αυτο αν μένεις στην Αθήνα μπορείς να πας στο λαϊκό και να την κάνεις με 130 ευρω. Για επαρχια δεν ξερω καθόλου. Ξεχασα να σου υπογραμμισω τη σοβαρότητα της συγκεκριμένης εξέτασης... Οι γυναίκες και ιδιαιτερα οι εγκυμονουσες πρεπει οπωσδηποτε να ελεγξουν αν είναι φορεις της νόσου γιατι 1 στα 2500 παιδια που γεννιουνται στην Ελλαδα φέρει τον ιο της κυστικης ινωσης και 1 στα 5000 νοσει!!! Αν γκουκλαρεις ''κυστικη ινωση'' θα καταλάβεις περι τίνος πρόκειται.

Σας ευχαριστω πολυ για την απαντηση και εσενα Gelie και εσενα Vulcania!!!

Δυστυχως ειμαι απο επαρχια!!εννοειτε θα την κανω.να σας ρωτησω αν παω σε ενα νοσοκομειο εδω που ζω και μου την γραψει γιατρος δεν μπορω να την κανω ωστε να γλυτωσω καποια χρηματα??

Σε περιπτωση που δεν γινεται εννοειται θα παμε Αθηνα να την κανουμε στιο Λαικο.θελει καποιο ραντεβου??πως γινεται??ευχαριστω πολυ!!!!☺??????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Lovely είπε:

Σας ευχαριστω πολυ για την απαντηση και εσενα Gelie και εσενα Vulcania!!!

Δυστυχως ειμαι απο επαρχια!!εννοειτε θα την κανω.να σας ρωτησω αν παω σε ενα νοσοκομειο εδω που ζω και μου την γραψει γιατρος δεν μπορω να την κανω ωστε να γλυτωσω καποια χρηματα??

Σε περιπτωση που δεν γινεται εννοειται θα παμε Αθηνα να την κανουμε στιο Λαικο.θελει καποιο ραντεβου??πως γινεται??ευχαριστω πολυ!!!!☺??????

Δεν πιστευω να γραφεται. Αλλα σιγουρα καποια μεγαλα πανεπιστημιακα νοσοκομεια της επαρχιας θα την κανουν. Στο λαϊκό πρέπει να κλείσει ραντεβού από οσο ξερω. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είμαι στην αναμονή και δεν ξέρω τι να σκεφτώ....πως περνάει μια βδομάδα γεμάτη? Αν αρχίσω να αναζητω  συμπτώματα θα τρελαθώ...

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια θα ηθελα να ρωτησω για την κυστικη ινωση..

1 για να μπουμε στην διαδικασία να την κανουμε δεν θα επρεπε να εχουμε ιστορικο στην οικογενεια;

2 οι γιατροι γιατι δεν το λενε ;εγω πριν δυο μηνες γέννησα και ο γιατρος μου δεν μου ειπε να την κανω και ειναι ιδιωτικός γιατρος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η Lovely είπε:

Σας ευχαριστω πολυ για την απαντηση και εσενα Gelie και εσενα Vulcania!!!

Δυστυχως ειμαι απο επαρχια!!εννοειτε θα την κανω.να σας ρωτησω αν παω σε ενα νοσοκομειο εδω που ζω και μου την γραψει γιατρος δεν μπορω να την κανω ωστε να γλυτωσω καποια χρηματα??

Σε περιπτωση που δεν γινεται εννοειται θα παμε Αθηνα να την κανουμε στιο Λαικο.θελει καποιο ραντεβου??πως γινεται??ευχαριστω πολυ!!!!☺??????

Καλησπέρα Lovely.Δεν ξέρω από που είσαι..Εγώ έκανα τις εξετάσεις και για κυστική ίνωση και για καρυότυπο ζεύγους στο πανεπιστημιακό νοσοκομείο Λάρισας.Έκλεισα ραντεβού...άργησε βέβαια λίγο....αλλά δεν πλήρωσα τίποτα...Κανένας γιατρός δεν μου είπε για όλες τις εξετάσεις που πρέπει να κάνουμε,μόνη μου το έψαξα..

Καλή δύναμη σε όλα τα κορίτσια και καλά αποτελέσματα με τις χοριακές που περιμένετε...Να είστε καλά..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η Ζωγιαμπελ είπε:

Είμαι στην αναμονή και δεν ξέρω τι να σκεφτώ....πως περνάει μια βδομάδα γεμάτη? Αν αρχίσω να αναζητω  συμπτώματα θα τρελαθώ...

 

Καλησπέρα Ζωγιαμπελ.Μην αγχώνεσαι και μην αναζητείς συμπτώματα...Δεν υπάρχουν!!!Να είσαι ήρεμη και να σκέφτεσαι θετικά.Σου εύχομαι να πάνε όλα καλά και να έχεις μία τεράστια χοριακή..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koritsia kalispera! O dikos m giatros kanei eksetaseis gia kystiki inwsi stous prwtous mines tis egkymosynis. Thelw na rwtisw kati allo. Diavasa oti stin epitropi zitane dyo spermodiagrammata me diafora 72 imerwn. Einai apolyto? An einai me diafora triwn - tessarwn minwn?? Exoume spermodiagramma apo ton ianouario, to fevrouario, to aprilio, ton iounio k twra pali t septemvrio. Ola panw katw sta idia akrivws. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Rago έχεις απόλυτο δίκιο...στην αρχή έτσι έλεγα, ότι θα είμαι ψύχραιμη, ήρεμη και τα σχετικά...δεν τα καταφέρνω όμως ρε κορίτσια??????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα. Είμαι από Πάτρα και έκανα εξωσωματική τον Απρίλιο στο Αρεταίειο (δημόσιο νοσοκομείο) της Αθήνας, χωρίς επιτυχία. Ο γιατρός μου την κυστική ίνωση μου την είχε στα προαπαιτούμενα. Δεν γράφεται και την πλήρωσα γύρω στα 150 Ε αν θυμάμαι καλά, για το 65% των περιπτώσεων. Ευτυχώς του αρκούσε, γιατί όντως το πακετάκι για όλες έφτανε τις 300. Κάνει περίπου 3 βδομάδες να βγει το αποτέλεσμα. Καρυότυπο δεν μου ζήτησε, ίσως επειδή είμαι 44 κι όπως μου είπε φίλη μου που είναι γενετίστρια μπορεί να έβγαινε ψευδές αποτέλεσμα, λόγω ηλικίας.  Σας εύχομαι καλή επιτυχία και σε σένα Vulcania με το καλό να έρθουν στον κόσμο τα μωράκια σου. Αν θυμάμαι καλά, έχεις 1+1 και ο μικρός λίγο στριμώχνει την μικρή...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 10/1/2016 at 5:55 ΜΜ, ο/η Ζωγιαμπελ είπε:

Rago έχεις απόλυτο δίκιο...στην αρχή έτσι έλεγα, ότι θα είμαι ψύχραιμη, ήρεμη και τα σχετικά...δεν τα καταφέρνω όμως ρε κορίτσια??????

Κοριτσάκι μου γλυκό, ξέρω πάρα πολύ καλά πως είναι και ότι είναι δύσκολο....Πέντε φορές τα πέρασα και τώρα πάω για την έκτη!!!!Καλό είναι να διαβάσεις κάποιο βιβλίο,να ακούς μουσική ή ότι σε κάνει εσένα να ξεχνιέσαι για να μην σκέφτεσαι συνέχεια αυτό.'Οσο περισσότερο το σκέφτεσαι το μυαλό κάνει διάφορα σενάρια....Υπομονηηηηηή....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ το ξέρω και έχετε απόλυτο δίκιο όλες σας.....θα προσπαθήσω να ακολουθήσω τις συμβουλές σας και ότι έγινε έγινε εξάλλου...

Ευχαριστώ πολύ για την συμπαράσταση και Συγγνώμη που σας πρήζω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...