Μετάβαση σε περιεχόμενο

Δεύτερος μήνας προσπαθειών...


Eleni20

Recommended Posts

Κοριτσια εδω και δυο τρεις ωρες εχω πόνους περιόδου χαμηλά..οχι πολυ έντονους αλλα ειναι ενοχλητικό γιατι νιωθω λες και θα αδιαθέτησω..τι μπορει να σημαίνει αυτο στα μεσα του κύκλου;μηπως συνδέεται με την ωορρηξία;?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Διαβασα πολλα και δεν ξερω που να πρωτοαπαντησω...Λοιπον αρχικα ειμαι 25 χρονων εγω και ο τζουτζουκος μου 32... Εχω ηδη δυο παιδακια με τον πρωην συντροφο ο οποιος δεν ηταν ο αντρας της ζωης μου. (Πονεμενη ιστορια) λοιπον τωρα ομως με τον αρραβωνιαστικο μου  ειμαστε σουπερ ο αντρας της ζωης μου.. Λοιπον οσο για τα τεστ... Το αχνο= αρνητικο οταν ειναι εντονη η γραμμη ή ισως και πιο εντονη απο την γραμμη ελενχου σημαινει οτι το επομενο ΕΝΑ 24ωρο εχουμε ωορρηξια... Το αυγο μας ζει 12-24 ωρες απο την ωρα που θα σκασει και θα βγει απο την ωοθηκη οποτε μεχρι να κατεβει αυτο και να ανεβει και το σπερμα (6ωρες) το λιγοτερο να περασει τον γολγοθα καπου θα συναντηθουν...βασικος κανονας και σαν πιο εμπειρη το λεω αλλα και απο γιατρους. Εμας ο ανδρολογος του μας ειπε μετα το τελος της περιοδου να κανουμε μερα παρα. Χωρις να κοιταω ωορηξιες κτλ κτλ.. Ομως επεδει ουτε το καθε μερα ειναι εφικτο κοντα στις γονιμες γιατι στην ουσια το γονιμο μας παραθυρο ειναι 6 μερες εγω στις 6 μερες κανω 3 φορες μονο.! Γιατι περα το περας της ωορηξιας και ερωτα να κανουμε απλα δεν γινεται τιποτα δεν υπαρχει περιπτωση γονιμοποισης. Επισης το καθε μερα ή το 2 και 3 φορες την μερα εκτος απο την κουραση που δημιουργει στον καλο μας αδυνατιζει παρα πολυ το σπερμα οποτε δεν εχει την ιδια ισχυ! Αυτα ελπιζω να μην σας κουρασα! ??????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η prassinomata είπε:

Διαβασα πολλα και δεν ξερω που να πρωτοαπαντησω...Λοιπον αρχικα ειμαι 25 χρονων εγω και ο τζουτζουκος μου 32... Εχω ηδη δυο παιδακια με τον πρωην συντροφο ο οποιος δεν ηταν ο αντρας της ζωης μου. (Πονεμενη ιστορια) λοιπον τωρα ομως με τον αρραβωνιαστικο μου  ειμαστε σουπερ ο αντρας της ζωης μου.. Λοιπον οσο για τα τεστ... Το αχνο= αρνητικο οταν ειναι εντονη η γραμμη ή ισως και πιο εντονη απο την γραμμη ελενχου σημαινει οτι το επομενο ΕΝΑ 24ωρο εχουμε ωορρηξια... Το αυγο μας ζει 12-24 ωρες απο την ωρα που θα σκασει και θα βγει απο την ωοθηκη οποτε μεχρι να κατεβει αυτο και να ανεβει και το σπερμα (6ωρες) το λιγοτερο να περασει τον γολγοθα καπου θα συναντηθουν...βασικος κανονας και σαν πιο εμπειρη το λεω αλλα και απο γιατρους. Εμας ο ανδρολογος του μας ειπε μετα το τελος της περιοδου να κανουμε μερα παρα. Χωρις να κοιταω ωορηξιες κτλ κτλ.. Ομως επεδει ουτε το καθε μερα ειναι εφικτο κοντα στις γονιμες γιατι στην ουσια το γονιμο μας παραθυρο ειναι 6 μερες εγω στις 6 μερες κανω 3 φορες μονο.! Γιατι περα το περας της ωορηξιας και ερωτα να κανουμε απλα δεν γινεται τιποτα δεν υπαρχει περιπτωση γονιμοποισης. Επισης το καθε μερα ή το 2 και 3 φορες την μερα εκτος απο την κουραση που δημιουργει στον καλο μας αδυνατιζει παρα πολυ το σπερμα οποτε δεν εχει την ιδια ισχυ! Αυτα ελπιζω να μην σας κουρασα! ??????

Ήσουν κατατοπιστικοτατη δεν μας κουρασες καθόλου!!γιατι ομως άλλοι γιατροί λενε καθε μερα στις γόνιμες και άλλοι μερα παρα μερα;κάπου διαβασα πως αν το σπερμα ειναι καλο δεν υπαρχει θέμα για καθημερινές επαφές 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 20/8/2016 at 8:44 ΜΜ, ο/η Eleni20 είπε:

Κοριτσια μου τι κανετε;;εμεις αυτον το μήνα αλλάξαμε σκεπτικό και δεν στοχεύουμε μονο στις γόνιμες αλλα έχουμε επαφές μερα παρα μερα..βεβαια δεν ξερω αν θα εχει αποτέλεσμα είπαμε να το δοκιμάσουμε..θεωρητικά μπήκα στις γόνιμες σημερα..(13η μερα του κύκλο σε κύκλο 31 ημερών..)ο προηγούμενος ομως ηταν 40 λόγο άγχους..αντε όσες ειμαστε στην προσπάθεια να μαζευτούμε να τα λέμε εδω..και ευχομαι αυτος ο μήνας να ειναι τυχερός για ολες μας!!!❤️❤️❤️

καλησπερα κοριτσι! κ εγω σε γονιμες μερες βρισκομαι,10ος μηνας προσπαθειων ,χαλαρωσα πλεον δεν αγχονομαι ,ο γιατρος με βρισκει υγειεστατη απλα παρα πολυ αγχωμενη! οποτε ειπα να βοηθησω την κατασταση και να αποβαλω το καταραμενο το αγχος.Ηδη νιωθω αισιοδοξη και πιστευω οτι αυτο τον μηνα κατι καταφεραμε....για να δουμε! ;) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η Nantia_14 είπε:

καλησπερα κοριτσι! κ εγω σε γονιμες μερες βρισκομαι,10ος μηνας προσπαθειων ,χαλαρωσα πλεον δεν αγχονομαι ,ο γιατρος με βρισκει υγειεστατη απλα παρα πολυ αγχωμενη! οποτε ειπα να βοηθησω την κατασταση και να αποβαλω το καταραμενο το αγχος.Ηδη νιωθω αισιοδοξη και πιστευω οτι αυτο τον μηνα κατι καταφεραμε....για να δουμε! ;) 

Με το καλο κορίτσι μου!στο ευχομαι ολόψυχα!το άγχος ναι ειναι ο χειρότερος σύμβουλος και ευτυχως το κατάλαβα νωρίς..εγω ειμαι στον δεύτερο μήνα προσπαθειών και σχεδόν χωρις άγχος..βοήθησαν οι διακοπες πολυ πιστευω και η θετική σκέψη!!κοριτσια παντως πραγματικα δεν εχω τέτοια υπομονη..αν μεχρι τους 6-7 μηνες δεν εχει ερθει το πολυπόθητο θα στείλω τον άντρα μου για εξετάσεις.αν συμβαίνει κατι να το μάθω οσο πιο νωρίς γίνεται τουλαχιστον.μακαρι ομως να πάνε ολα καλα και να μην χρειαστεί 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Nantia_14 είπε:

καλησπερα κοριτσι! κ εγω σε γονιμες μερες βρισκομαι,10ος μηνας προσπαθειων ,χαλαρωσα πλεον δεν αγχονομαι ,ο γιατρος με βρισκει υγειεστατη απλα παρα πολυ αγχωμενη! οποτε ειπα να βοηθησω την κατασταση και να αποβαλω το καταραμενο το αγχος.Ηδη νιωθω αισιοδοξη και πιστευω οτι αυτο τον μηνα κατι καταφεραμε....για να δουμε! ;) 

Μακάρι βρε Νάντια! Άντε, να ακούσουμε και κανένα χαρμόσυνο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Eleni20 είπε:

Ήσουν κατατοπιστικοτατη δεν μας κουρασες καθόλου!!γιατι ομως άλλοι γιατροί λενε καθε μερα στις γόνιμες και άλλοι μερα παρα μερα;κάπου διαβασα πως αν το σπερμα ειναι καλο δεν υπαρχει θέμα για καθημερινές επαφές 

Εμάς ή γυναικολόγος μας είπε ότι με τις συχνές επαφές, βελτιώνεται η ποιότητα του σπέρματος! Κάνει καλό και στο μωράκι που θα προκύψει! Υπάρχουν περισσότερες πιθανότητες να είναι υγιές! Δεν είπε ότι δε χρειάζονται καθημερινές επαφές αν το σπέρμα είναι καλό...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η maria1405 είπε:

Εμάς ή γυναικολόγος μας είπε ότι με τις συχνές επαφές, βελτιώνεται η ποιότητα του σπέρματος! Κάνει καλό και στο μωράκι που θα προκύψει! Υπάρχουν περισσότερες πιθανότητες να είναι υγιές! Δεν είπε ότι δε χρειάζονται καθημερινές επαφές αν το σπέρμα είναι καλό...

Αυτο ξερω και γω ακριβώς..οποτε βουρ Μαράκι!!❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βουρ δε λες τπτ! Τουλάχιστον τώρα δε δουλεύουμε. Για φαντασου πώς θα βγαίνει το πρόγραμμα όταν αρχίσω δουλειά 12:00-2100!!! Κ ο άντρας μου θα γυρνάει στις 22:00! Κουραζομαι μόνο που το σκέφτομαι!!!!! Ούτε τα τεστακια δε θα προλαβαινω να κάνω!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Nantia_14@ κοριτσι μου τι μου κανεις???μακαρι να ακουσουμε ευχαριστα! Λοιπον εγω πιστευω πως εξετασεις πρεπει να κανει το ζευγαρι απο κοινου για να δουν και οι δυο πως ειναι καλα δεν φταιει παντα ο αντρας... Αλλα και εμεις χωρις να το ξερουμε φυσικα... Γιαυτο εγω τωρα τρεχω για εξετασεις.. Περασα τον χρονο μπηκα στους 13 μηνες προσπαθειων πλεον οποτε ξερω πως κατι τρεχει σε εναν απο τους δυο μας. Αν υπαρχει καλο ή κακο σπερμα παλι το ιδιο ειναι αδυνατιζει και χανει την φορμα του ας το πουμε! Γιατι αν εκανε καλο το καθε μερα και το δυναμωνε και καλα σου λενε αποχη 6 ημερων για να κανεις σπερμοδιαγραμμα? Για να δυναμωσει φυσικα... Δεν ξερω κοριτσια καντε οτι νομιζετε εσεις καλυτερο ομως σαν μητερα και σαν ψαγμενη σε γυναικολογους σε φορουμ σε ανδρολογους κτλ κτλ ολοι τα ιδια λενε ψαξτε και στο ιντερνετ αλλα ο καθε νας κανει οτι νομιζει καλυτερο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου τι κανετε;;εγω ειμαι στην 17η μερα του κύκλου αλλα δυστυχως δεν μπορέσαμε να έρθουμε σε επαφή τις τελευταίες δυο μερες και νιωθω οτι χάσαμε πολυ έδαφος..ειδικα χθες ο δόλιος ηταν με εμετούς χαλια.σημερα ομως ειναι καλα και θα του δώσουμε το βραδυ να καταλάβει.εχω νευριάσει με την εταιρία με τα τεστ γιατι λενε 1-3 εργάσιμες και τα εχω παραγγείλει απο Σάββατο και αυριο εχουμε πεμπτη..τελος παντων χαμένος μήνας μαλλον και ο δεύτερος δεν μας παει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Eleni20 είπε:

Κοριτσια μου τι κανετε;;εγω ειμαι στην 17η μερα του κύκλου αλλα δυστυχως δεν μπορέσαμε να έρθουμε σε επαφή τις τελευταίες δυο μερες και νιωθω οτι χάσαμε πολυ έδαφος..ειδικα χθες ο δόλιος ηταν με εμετούς χαλια.σημερα ομως ειναι καλα και θα του δώσουμε το βραδυ να καταλάβει.εχω νευριάσει με την εταιρία με τα τεστ γιατι λενε 1-3 εργάσιμες και τα εχω παραγγείλει απο Σάββατο και αυριο εχουμε πεμπτη..τελος παντων χαμένος μήνας μαλλον και ο δεύτερος δεν μας παει..

Βρε Ελενη, μην αγχωνεσαι έτσι! Ένας μήνας πάω, ένας κάτω, τί σημασία έχει; Γιατί όμως σου άργησαν τόσο πολύ τα τεστ; Εμένα ήρθαν γρήγορα. Τα παρηγγειλα στις 19 και στις 22 ήρθαν. Μάλλον έτυχε σε σένα... Μη σκας όμως! Ψυχραιμία!! Καλά να περάσετε απόψε!!!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η Eleni20 είπε:

Με το καλο κορίτσι μου!στο ευχομαι ολόψυχα!το άγχος ναι ειναι ο χειρότερος σύμβουλος και ευτυχως το κατάλαβα νωρίς..εγω ειμαι στον δεύτερο μήνα προσπαθειών και σχεδόν χωρις άγχος..βοήθησαν οι διακοπες πολυ πιστευω και η θετική σκέψη!!κοριτσια παντως πραγματικα δεν εχω τέτοια υπομονη..αν μεχρι τους 6-7 μηνες δεν εχει ερθει το πολυπόθητο θα στείλω τον άντρα μου για εξετάσεις.αν συμβαίνει κατι να το μάθω οσο πιο νωρίς γίνεται τουλαχιστον.μακαρι ομως να πάνε ολα καλα και να μην χρειαστεί 

η αληθεια ειναι οτι αν δεν ειχα μεινει ηδη μια φορα εγκυος θα τον εστελνα κ εγω για εξετασεις,προς το παρον μας ειπε ο γιατρος οτι μας παιρνει να το καθυστερησουμε. Μακαρι το φθινοπωρο να επιφυλλασει ευχαριστες εκπληξεις σε ολες μας! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η prassinomata είπε:

Nantia_14@ κοριτσι μου τι μου κανεις???μακαρι να ακουσουμε ευχαριστα! Λοιπον εγω πιστευω πως εξετασεις πρεπει να κανει το ζευγαρι απο κοινου για να δουν και οι δυο πως ειναι καλα δεν φταιει παντα ο αντρας... Αλλα και εμεις χωρις να το ξερουμε φυσικα... Γιαυτο εγω τωρα τρεχω για εξετασεις.. Περασα τον χρονο μπηκα στους 13 μηνες προσπαθειων πλεον οποτε ξερω πως κατι τρεχει σε εναν απο τους δυο μας. Αν υπαρχει καλο ή κακο σπερμα παλι το ιδιο ειναι αδυνατιζει και χανει την φορμα του ας το πουμε! Γιατι αν εκανε καλο το καθε μερα και το δυναμωνε και καλα σου λενε αποχη 6 ημερων για να κανεις σπερμοδιαγραμμα? Για να δυναμωσει φυσικα... Δεν ξερω κοριτσια καντε οτι νομιζετε εσεις καλυτερο ομως σαν μητερα και σαν ψαγμενη σε γυναικολογους σε φορουμ σε ανδρολογους κτλ κτλ ολοι τα ιδια λενε ψαξτε και στο ιντερνετ αλλα ο καθε νας κανει οτι νομιζει καλυτερο

καλα κοριτσι μου! εσυ? χαθηκαμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η maria1405 είπε:

Μακάρι βρε Νάντια! Άντε, να ακούσουμε και κανένα χαρμόσυνο!!!

μακαρι δεν θα πει τιποτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Nantia_14 είπε:

μακαρι δεν θα πει τιποτα!

Ποτέ ξεκινάει το μέτρημα για καθυστέρηση;;;;☺

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Nantia_14 είπε:

η αληθεια ειναι οτι αν δεν ειχα μεινει ηδη μια φορα εγκυος θα τον εστελνα κ εγω για εξετασεις,προς το παρον μας ειπε ο γιατρος οτι μας παιρνει να το καθυστερησουμε. Μακαρι το φθινοπωρο να επιφυλλασει ευχαριστες εκπληξεις σε ολες μας! 

Μακαρι ο Σεπτέμβρης να ειναι τυχερός..εχω μείνει και γω εγκυος στο παρελθόν πολυ εύκολα μονο με προσπερματικα υγρά αλλα οχι με τον άντρα μου με άλλον σύντροφο.και επειδη η γιατρός μου ειχε πει οτι μένω πολυ εύκολα Γιαυτο λίγο με τρώει παραπανω..ειμαστε στον δεύτερο μήνα ακομη βεβαια αλλα στο εξάμηνο θα παει για εξετάσεις ετσι και αλλιως ο άντρας ενα σπερμοδιαγταραμμα κανει και τελος.εμεις εχουμε ενα καρό εξετάσεις..καλυτερα νωρίτερα να ειμαι καλυμμένη...ευχομαι σύντομα να ακούσουμε τα ευχάριστα κορίτσι μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η maria1405 είπε:

Βρε Ελενη, μην αγχωνεσαι έτσι! Ένας μήνας πάω, ένας κάτω, τί σημασία έχει; Γιατί όμως σου άργησαν τόσο πολύ τα τεστ; Εμένα ήρθαν γρήγορα. Τα παρηγγειλα στις 19 και στις 22 ήρθαν. Μάλλον έτυχε σε σένα... Μη σκας όμως! Ψυχραιμία!! Καλά να περάσετε απόψε!!!?

Αχ Μαράκι μου για παρα πολλούς λόγους θελω να μείνω σύντομα...ο κυριότερος βεβαια ειναι τα πεθερικά μου μεγάλη ιστορία αυτη..δεν εγκρίνουν και ξερω οτι του λενε διαφορα ολη την ωρα.βεβαια αυτος δεν τους ακούει αλλα οπως και να εχει τον στεναχωρούν και ειναι κριμα...οταν ερθει το μωρό θα σταματήσουν είτε το θέλουν είτε οχι να τελειώνουμε πια..ισως άργησαν μια μερα παραπανω ισως έρθουν αυριο..λέω να τα ξεκινησω και στην 18η μερα δεν πειραζει..και να τα κανω μεχρι την 26η που ειχα τον προηγούμενο μήνα ωορρηξία..και ετσι μπορει να εχω μια εικόνα γιατι αν βγει αρνητικό ολες αυτές τις μερες θα ξερω τουλαχιστον οτι εκανα ωορρηξία πριν την 17η μερα κατι ειναι και αυτο...και αυτον τον μήνα δεν εχω άγχος αληθεια..μπορει να τα συζητάμε και να τα αναλύουμε αλλα πραγματικα καμια σχέση με τον προηγούμενο μήνα που ειχα αγχωθεί πολυ..τωρα ειμαι χαλαρή 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η Eleni20 είπε:

Αχ Μαράκι μου για παρα πολλούς λόγους θελω να μείνω σύντομα...ο κυριότερος βεβαια ειναι τα πεθερικά μου μεγάλη ιστορία αυτη..δεν εγκρίνουν και ξερω οτι του λενε διαφορα ολη την ωρα.βεβαια αυτος δεν τους ακούει αλλα οπως και να εχει τον στεναχωρούν και ειναι κριμα...οταν ερθει το μωρό θα σταματήσουν είτε το θέλουν είτε οχι να τελειώνουμε πια..ισως άργησαν μια μερα παραπανω ισως έρθουν αυριο..λέω να τα ξεκινησω και στην 18η μερα δεν πειραζει..και να τα κανω μεχρι την 26η που ειχα τον προηγούμενο μήνα ωορρηξία..και ετσι μπορει να εχω μια εικόνα γιατι αν βγει αρνητικό ολες αυτές τις μερες θα ξερω τουλαχιστον οτι εκανα ωορρηξία πριν την 17η μερα κατι ειναι και αυτο...και αυτον τον μήνα δεν εχω άγχος αληθεια..μπορει να τα συζητάμε και να τα αναλύουμε αλλα πραγματικα καμια σχέση με τον προηγούμενο μήνα που ειχα αγχωθεί πολυ..τωρα ειμαι χαλαρή 

Ελενη πιστεύω ότι ο κυριότερος λόγος που μία γυναίκα θέλει παιδί αξίζει να είναι η αγαπη για τον άντρα της και η λαχτάρα να δώσει όλη της τη ζωή στο πλασματακι που θα φέρει στον κόσμο! Τέλος πάντων... Καλή συνέχεια των προσπαθειών σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η maria1405 είπε:

Ελενη πιστεύω ότι ο κυριότερος λόγος που μία γυναίκα θέλει παιδί αξίζει να είναι η αγαπη για τον άντρα της και η λαχτάρα να δώσει όλη της τη ζωή στο πλασματακι που θα φέρει στον κόσμο! Τέλος πάντων... Καλή συνέχεια των προσπαθειών σου!

Αυτο ειναι δεδομένο για μενα Μαρία μου..εννοειτε οτι για να αποφασίσεις να κανεις ενα μωρό ο κυριότερος λόγος ειναι η αγαπη για τον άντρα της και η λαχτάρα να δώσει την αγαπη την σε ενα πλασματάκι..δεν τα ανέφερα γιατι τα θεωρώ αυτονόητα...σου απάντησα απλα σε αυτο που ειπες γιατι τοσο άγχος τι ενας μήνας πάνω τι ενας μήνας κάτω..γιατι στην δικη μας περίπτωση εχει σημασια και η μερα να ησυχάσουμε απο αυτούς τους ανθρώπους και αυτο θα γινει μολις τους το ανακοινώσουμε που επιτελους θα το πάρουν χαμπάρι!και σευχομαι καλη συνέχεια και σύντομα το πολυπόθητο αποτέλεσμα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια καλημερα!!ειμαι στην 18η μερα του κύκλου..οπως σας εχω πει εχω κύκλο 31 ημερών εκτος απο τον προηγούμενο που ηταν 40..ήρθαν σημερα τα τεστ και ειπα τωρα ετσι απο περιέργεια να κανω ενα..να σημειώσω οτι εχω παει 3 φορές τουαλέτα απο το πρωί και παρολαυτα σας δείχνω πιο κάτω την εικόνα..σύμφωνα με τις οδηγίες ειναι καταθετικό.αυτο σημαίνει οτι τις επόμενες 36 ωρες θα εχω ωορρηξία ετσι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελενη μου καλησπέρα! Αυτό σημαίνει ότι ξεκινάς επαφές σήμερα αύριο κ μεθαύριο. Έτσι μου είπε ή γυναικολόγος μου! Με το καλό!!!!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η maria1405 είπε:

Ελενη μου καλησπέρα! Αυτό σημαίνει ότι ξεκινάς επαφές σήμερα αύριο κ μεθαύριο. Έτσι μου είπε ή γυναικολόγος μου! Με το καλό!!!!?

Μαράκι μου ευχαριστω!!τρεις μερες λοιπόν θα λιώσει απλα τα πράγματα!θα κανω και ενα τεστ αυριο το μεσημέρι ετσι απο περιέργεια να δω αν θα γινει πιο αχνό..εσενα έγινε πιο σκούρο σημερα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Με το καλό να έρθει η μπουμπού σου!! Μια χαρά είναι τα 6 κιλά! αχ εγώ 15αυγουστο που γεννάω θα είναι όλοι υπ' ατμον να φύγουν.. τεσπά δε θα το σκέφτομαι, δεν το κανα επίτηδες να γεννάω τότε! Με μαία θα κάνεις τα μαθήματα; Ασκήσεις kegel λες να βρω από ytube? Επίσης ρώτησες τον γιατρό σου αν σου επιτρέπει να τις κάνεις ή είναι κάτι εντελώς απλό και εύκολο; Είμαι λίγο άσχετη επίτου θέματος 😶
    • Αναστασία καλησπέρα! Είμαστε στην ίδια κατάσταση! Εγώ ξεκίνησα με ένσημα από 1η Απριλίου. Μέχρι πέρυσι τέλος Ιουνίου ήμουν αναπληρώτρια, αλλά λόγω της ειδικότητας που είχα κ το ότι ήμουν καθημερινά στο δρόμο και έκανα 180 χιλιόμετρα τη μέρα δεν άξιζε να το συνεχίσω. Όλα τα λεφτά στο δρόμο και στο αυτοκίνητο. Έτσι έψαξα τι δικαιούμαι. Για να μπορέσεις να πάρεις το επίδομα κύησης και λοχείας που βγαίνεις 56 μέρες πριν από την πιθανή ημερομηνία τοκετού κ 63 μέρες μετά πρέπει να έχεις 200 ένσημα τα τελευταία δύο χρόνια. Δηλαδή εγώ που έχω πιθανή 19 Σεπτεμβρίου έπρεπε από τον Ιούλιο του 2022 να έχω συμπληρώσει τα 200 ένσημα, όμως επειδή ήμουν άνεργη κι ενώ τα είχα συμπληρωμένα τα ένσημα δε θα μπορούσα να πάρω το επίδομα αυτό αν δεν ήμουν μισθωτή λόγω ασφαλείας στο ΙΚΑ. Και ξεκίνησα δουλειά για 3 μέρες 4ωρα ώστε να είμαι μισθωτή και να μπορέσω να το πάρω..τώρα πόσα λεφτά θα πάρω δε γνωρίζω. Μετά από αυτό θα γίνει η αίτηση στη ΔΥΠΑ για το επίδομα μητρότητας που έγινε 9μηνο. Στο πρώτο επίδομα κάνεις την αίτηση την 57η μέρα πριν από τον τοκετό ηλεκτρονικά στη σελίδα του ΕΦΚΑ (γι'αυτό και σου έγραψα ότι έπρεπε να έχω τα ένσημα από τον Ιούλιο του 2022).  Όσο για τη β επιπέδου να μην αγχώνεσαι!!! Όλα θα είναι τέλεια με τη μικρούλα σου!!!💞💞💞
    • Καλησπέρα κορίτσια μου. Πριν λίγο έκανα κι εγώ τη Β' επιπέδου. Όλα καλά! Κοριτσάκι 487γρ. @Raf123τράχηλος 38χιλ. με μέτρηση απο την κοιλιά. (αυχενική 35χιλ με ενδοκολπική μέτρηση)
    • Συνήθως ξέρουν πότε περίπου θα γεννήσουν οι γυναίκες που παρακολουθούν και προγραματίζουν ανάλογα το πότε και πόσο θα λείψουν. Αλλά συνήθως δε φεύγουν για πάνω απο 3-5 μέρες. Μακάρι να το ζήσουμε κορίτσι μου. Εγώ θα ξεκινήσω μαθήματα στο τελος του 7ου με την ελπίδα να έρθει στην ώρα της η μπουμπού. Για την ώρα κάνω μόνο ασκήσεις Kegel!
    • Κορίτσια μου καλησπέρα! Μόλις γύρισα κι εγώ απο τη Β' επιπέδου... Επιβεβαιώσαμε ότι είναι κοριτσάκι. ΠΗΤ 23/8 σταθερά, βάρος 487γρ. Όλα φυσιολογικά. Πλακούντας μπροστά και πλάγια και τράχηλος 38χιλ με μέτρηση απο την κοιλιά (στην αυχενική ήταν 35χιλ.)... Και τέλος κορίτσια μου... έχω πάρει 6 ολόκληρα κιλά!!! Μια χαρά μου τα βρήκε όλα ο γιατρός μου. Σε 6 βδομάδες, 4/6 , θα κάνουμε καμπύλη ζαχάρου!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...