Μετάβαση σε περιεχόμενο

Δεύτερος μήνας προσπαθειών...


Eleni20

Recommended Posts

Λέω να αφήσω να το κάνω Σάββατο ή Κυριακή γιατί τέτοια εποχή αλλάζει ο κύκλος μου. Μέχρι το βράδυ κιόλας βλέπουμε τον προηγούμενο μήνα ήρθε 11 το βραδυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 6/9/2016 at 8:03 ΜΜ, ο/η Melina Mantani είπε:

 

Να είσαι καλά κοριτσαρα μου σου εύχομαι και σε εσένα και στις υπόλοιπες κοπέλες γερά μωράκια στις αγκαλιτσες σας...Ο καλός θεουλης θα σας ανταμειψει για την προσπάθεια σας όλες σας....μπαίνω συχνά και βλέπω τις συζητήσεις σας και θέλω σύντομα ? να μάθω ότι το 2017 θα φέρει πολλά πολλά πολλά μωρά!!!!!!!! Και τώρα που θα χειμωνιασει και θα έχει κρύο ❄ πάρτε τους άντρες ? σας αγκαλιά.... (ξέρετε τι εννοώ)...... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 6/9/2016 at 11:08 ΜΜ, ο/η prassinomata είπε:

ΒΡε κοριτσακια μου γιατι δεν χαλαρωνετε και να απολαυσετε ολο αυτο που παει να γινει? Το παιδι δεν ειναι ιεροτελεστια π.χ εεε αγαπη ελα λιγο εχω γονιμες εεε αγαπη ελα εχω ωορρηξια εε αγαπη να φτιαξουμε κουλουρακια!! Χαχαχαχαχα κτλ κτλ. Απολαυστε τις στιγμες με τον συντροφο σας και θα ερθει σε ολες μας! Καντε ερωτα σεξ οταν εσειςς γουσταρετε οταν εσεις θελετε και οχι οταν τα τεστ λενε  εχεις ωορρηξια. Καθε μηνα εχουμε πιθανοτητες συλληψης 25% και υγιει ζευγαρια κανουν και 6 μηνες και χρονο για να αποκτησουν παιδι ! Πχ θα σας πω την ιστορια μου ξερετε οτι εχω δυο παιδια. Τοτε ημουν 18 ετων δεν προσπαθουσα ουτε ηθελα παιδι.. Με τον πρωην αντρα μου μια φορα καναμε τσουπ πιανω το πρωτο μου παιδι! Μολις γεννησα τσουπ το δευτερο  τοσο απλα και τοσο ευκολα... Οπως το ακουτε μια φορα... Τωρα ομως προσπαθω 13 μηνες ειναι οργανωμενο θελω παιδι προσπαθω για παιδι κι ομως δεν ερχεται.. Οποτε λοιπον κατι συμβαινει η απο μεριας μου η απο μεριας του αντρα μου! Τωρα θα δειξει..ολα ειναι πιθανα ομως οτι και να συμβαινει παιδι θα κανουμε και εμεις και εσεις και ολες μην ανχωνεστε!!!! ???????

Συμφωνώ σε αυτό που λες στο ότι θέλει να το ευχαριστιεσαι.... Πριν τρία χρόνια μένω έγκυος επειδή δεν είχα καν στο μυαλό μου ότι θα μείνω έγκυος... Δεν ήταν ούτε σαν σκέψη ? αν και είχαμε ελεύθερες επαφές... Δυστυχώς όμως υπήρχε σάκος και εμβρυακι πουθενά... Με πήρε πολύ από κάτω ↙ δεν ήθελα τίποτα μετά ούτε να ακούσω για μωρά ούτε τίποτα... Τρία χρόνια μετά που ξαναείχα ελεύθερες επαφές με την δεύτερη η την τρίτη φορά έμεινα έγκυος στον μπεμπουλη.... Ούτε κ τότε πίστευα ότι θα μείνω έγκυος τόσο σύντομα ? που σημαίνει ότι δεν κοιτούσα ούτε γόνιμες ούτε τίποτα απολύτως απλά ευχαριστιομουν αυτό που έκανα με τον άντρα μου... Σορρυ για το μεγάλο κείμενο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Tonia laoura είπε:

Να είσαι καλά κοριτσαρα μου σου εύχομαι και σε εσένα και στις υπόλοιπες κοπέλες γερά μωράκια στις αγκαλιτσες σας...Ο καλός θεουλης θα σας ανταμειψει για την προσπάθεια σας όλες σας....μπαίνω συχνά και βλέπω τις συζητήσεις σας και θέλω σύντομα ? να μάθω ότι το 2017 θα φέρει πολλά πολλά πολλά μωρά!!!!!!!! Και τώρα που θα χειμωνιασει και θα έχει κρύο ❄ πάρτε τους άντρες ? σας αγκαλιά.... (ξέρετε τι εννοώ)...... 

Ναι κοριτσι μου να σαι καλα. Σου ευχομαι οτι καλυτερο. Ο καλος θεουλης να ευλογήσει όλες τις κοιλιτσες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Melina Mantani είπε:

Ναι κοριτσι μου να σαι καλα. Σου ευχομαι οτι καλυτερο. Ο καλος θεουλης να ευλογήσει όλες τις κοιλιτσες

Και σήμερα ειδικά που είναι η γέννηση της Παναγίας εύχομαι να σας στείλει τα μωράκια σας...μανούλα είναι και αυτή και βλέπει τον αγώνα σας και την αγωνία σας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παντως νομίζω οτι ειμαι. Εχω τάσεις για εμετό κ ποναειτο στυθος μου. Δεν ενθουσιάζομαι. Θα περιμενω. Εχω κ δεκατα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Tonia laoura είπε:

Και σήμερα ειδικά που είναι η γέννηση της Παναγίας εύχομαι να σας στείλει τα μωράκια σας...μανούλα είναι και αυτή και βλέπει τον αγώνα σας και την αγωνία σας

♥️♥️♥️♥️Μακάρι βρε κουκλα μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Melina Mantani είπε:

♥️♥️♥️♥️Μακάρι βρε κουκλα μου

Έτσι θα γίνει... Θα δεις!!!! Μην χάνεις την πίστη σου και θα δεις ότι θα μείνεις έγκυος και εσύ και τα άλλα κορίτσια ? και δεν θα το πιστεύεις 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Tonia laoura είπε:

Έτσι θα γίνει... Θα δεις!!!! Μην χάνεις την πίστη σου και θα δεις ότι θα μείνεις έγκυος και εσύ και τα άλλα κορίτσια ? και δεν θα το πιστεύεις 

Μου δίνεις ελπιδες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η θανασης μου είπε:

Λέω να αφήσω να το κάνω Σάββατο ή Κυριακή γιατί τέτοια εποχή αλλάζει ο κύκλος μου. Μέχρι το βράδυ κιόλας βλέπουμε τον προηγούμενο μήνα ήρθε 11 το βραδυ

Καλη επιτυχια ενα τεράστιο +++++

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Melina Mantani είπε:

Μου δίνεις ελπιδες

Δεν πρέπει να χάνουμε την ελπίδα μας κ την πίστη μας... Ξέρεις τι μου είπε ο πνευματικός μου;;; Ότι ναι μεν το ζευγάρι ? θέλει να κάνει παιδί ? αλλά ο θεουλης τα στέλνει.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σκέψου ότι εγώ δεν είχα σταθερό κύκλο και δεν κοιτούσα ούτε γόνιμες ούτε τίποτα... Άρα μην το σκέφτεσαι και θα δεις πόσο γρήγορα θα έρθει το μικρό σπορακι σας 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Tonia laoura είπε:

Σκέψου ότι εγώ δεν είχα σταθερό κύκλο και δεν κοιτούσα ούτε γόνιμες ούτε τίποτα... Άρα μην το σκέφτεσαι και θα δεις πόσο γρήγορα θα έρθει το μικρό σπορακι σας 

Εγω εκανα όλες τις γόνιμες  μέχρι κ προχθές ελεύθερα. Τι να τον κανω.... Δεν χω ορεξη ομως γιαυτο. Ξερεις.  Εισαι υπεροχη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Tonia laoura είπε:
στις πριν 25 λεπτά, ο/η Melina Mantani είπε:

Μου δίνεις ελπιδεελπιδες 

Κόλλησε το κινητό ? μου....γκρρρρρρρρρρρρρ.. Εύχομαι να έχει εγκατασταθεί το σπορακι σας... Χιχιχι... Εγώ θυμάμαι είχα κάνει αμέσως μετά την περίοδο... Σκέψου είχα λίγα καφέ...Με τ που τελείωσε το αίμα και είχα λίγο καφέ... Σορρυ για τις αηδιαστικες λεπτομέρειες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια!κ γω μια απο τα ιδια..αστατος κυκλος χωρις λογο κ ψαχνω τις γονιμες!μακαρι να τις πετυχα αυτο το μηνα!Μελινα μ ευχομαι να μας πεις γρηγορα τα ευχαριστα! Τονια κ συ προσπσθεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Melina Mantani είπε:

Καλη επιτυχια ενα τεράστιο +++++

Ευχαριστώ εύχομαι το ίδιο για ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η polu είπε:

καλησπερα κοριτσια!κ γω μια απο τα ιδια..αστατος κυκλος χωρις λογο κ ψαχνω τις γονιμες!μακαρι να τις πετυχα αυτο το μηνα!Μελινα μ ευχομαι να μας πεις γρηγορα τα ευχαριστα! Τονια κ συ προσπσθεις?

Εγώ όχι αγάπη μου....έχω ένα μωράκι 52 ημερών... Σου εύχομαι και εσένα ένα νινι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να σου ζηση το μπεμπακι σου!!μακαρι....!!εγω συμφωνα με τη γιατρο μου ειχα ωορηξια αυτη την εβδομαδα..η τελευταια περιοδος ειχε ερθει στις 28 μερες..οι προηγουμενες ομως απο 34-36 μερες..οποτε μαλλον συνεχιζω τις προσπαθειες γιατι δεν ξερω ποτε θ αποφασισει να ερθει αυτο το μηνα!!σκεφτομαι να παρω τεστ ωορηξιας απο τον αλλο μηνα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η polu είπε:

να σου ζηση το μπεμπακι σου!!μακαρι....!!εγω συμφωνα με τη γιατρο μου ειχα ωορηξια αυτη την εβδομαδα..η τελευταια περιοδος ειχε ερθει στις 28 μερες..οι προηγουμενες ομως απο 34-36 μερες..οποτε μαλλον συνεχιζω τις προσπαθειες γιατι δεν ξερω ποτε θ αποφασισει να ερθει αυτο το μηνα!!σκεφτομαι να παρω τεστ ωορηξιας απο τον αλλο μηνα

Αχ μακάρι να έρθει σύντομα ?.... Σε ευχαριστώ πολύ.... Εγώ επειδή δεν είχα σταθερό κύκλο δεν έψαχνα γόνιμες μέρες πήγαινα στα τύφλα τελείως... Έγκυος πρέπει να έμεινα κατά 99,9 % με το που μου τελείωσε η περίοδος... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εχω κ γω μια φιλη που εμεινε εγκυος τελευταιες μερες περιοδου!απλα τον προηγουμενο μηνα επειδη μ ηρθε στις 28 μερες δλδ νωριτερα απ οτι περιμενα κ στην αρχη ειχα σταγονες φοβηθηκα κ πηγα κατευθειαν στη γιατρο μου. μ ειπε να προσπαθησω 9η-14η  ημερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η polu είπε:

εχω κ γω μια φιλη που εμεινε εγκυος τελευταιες μερες περιοδου!απλα τον προηγουμενο μηνα επειδη μ ηρθε στις 28 μερες δλδ νωριτερα απ οτι περιμενα κ στην αρχη ειχα σταγονες φοβηθηκα κ πηγα κατευθειαν στη γιατρο μου. μ ειπε να προσπαθησω 9η-14η  ημερα!

Είχες επαφές εκείνες τις μέρες;;; Εμείς κάναμε μέρα παραμερα μετά την περίοδο... Αλλά εγώ είμαι σίγουρη ότι έμεινα την ημέρα που μου τελείωσε η περίοδος 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Tonia laoura είπε:

Εγώ όχι αγάπη μου....έχω ένα μωράκι 52 ημερών... Σου εύχομαι και εσένα ένα νινι. 

Να σου ζησει το μωωρακιPolu . Κοριτσια μου . Τι θα εκανα χωρίς εσάς. ????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Melina Mantani είπε:

Να σου ζησει το μωωρακιPolu . Κοριτσια μου . Τι θα εκανα χωρίς εσάς. ????

Σου αναπτερωσαμε λίγο το ηθικό;;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσι μου καλημέρα καλά έκανες κ πήρες δεύτερη γνώμη κ Εγώ είχα πάρει πριν μείνω εγκυος το πρώτο μωρό αν και τελικά μου είχε πει τα ίδια πράγματα αλλά με άλλο τρόπο π με κέρδισε καλύτερα! Κ τελικά έμεινα στην δεύτερη γιατρο θεωρώ ότι είναι κ το γούρι μου!!   αρχικα θα ήθελα να σε ρωτήσω ποσό ήταν η προλακτινη σου; Είχα κ εγώ κάπου στα 50 κ η ενδοκρινολόγος μ εγραψε ντοστινεξ για 6 μηνες σε περίπτωση π δεν εμένα εγκυος θα έπρεπε να ακολουθούσαμε άλλη μέθοδο πια…αλλά είχαν συμφωνήσει κ οι δυο γιατροί με την αγωγή αυτή  
    • Καλημέρα κορίτσι μου, νομίζω αυτή η μάστιγα με τους γιατρούς που μας χαντακώνουν αντί να μας βοηθούν δεν θα σταματήσει ποτέ! Τουλάχιστον θέλω να πιστεύω οτι πλέον μπαίνουμε στην διαδικασία είτε για μια 2η γνώμη είτε για ένα ψάξιμο στο ίντερνετ που κάποιες φορές δεν βοηθάει γιατί έχει πολλές πληροφορίες αλλά υπάρχουν οι φορές που είναι πραγματικά άκρως βοηθητικό.
    • @Katiana1987Δυστυχώς συχνά είναι οι δικοί μας άνθρωποι που μας στενοχωρούν και περισσότερο.. εύχομαι να είναι κάτι που λύνεται κορίτσι μου..🌸 
    • Ο ενδοκρινολόγος μου είπε μαξ μέχρι 125 μία ώρα μετά το γεύμα (ιδανικά έως 120) και το πρωί έως 92, μαξ μερικές φορές έως 95. χεχε σύμφωνα με τον γυναικολόγο σου καλά είμαι! εμένα ο γυναικολόγος δε μου είπε κάτι.. θέλω να πάω να τεστάρω το μηχανάκι.. φοβάμαι μην τυχόν δεν μετράει ακριβώς.. μία από αυτές τις μέρες θα πάω στο μικροβιολογικό να μου μετρήσουν το σάκχαρο και στο καπάκι να έχω και την ένδειξη του μετρητή.. πάντως μου είπε να μην το έχω άγχος, όσο βλέπω ότι είναι εντάξει να μετράω και μέρα παρά μέρα.. εγώ βέβαια κάθε τόσο τρυπιέμαι.. εμένα με πειράζει πολύ το ψωμί και το ρύζι.. αν φάω δύο κομματάκια σοκολάτα δεν ανεβαίνει! πάλι καλά! 😄
    • Ωχ δύσκολο με την πατέρα να τσακώνεσαι εμένα είναι ο μοναδικός άνθρωπος που μέσα σε δευτερόλεπτα μπορεί να με βγάλει εκτός εαυτού  ναι είναι δύσκολο εδώ στο χωριό δεν υπάρχουν και πολλές δουλειές αν είχε εναλλακτική θα είχε φύγει χτες  Είναι υπεύθυνος σε μια θεση και έχει έρθει σε ρίξει και μετά κοριτσια που δουλεύει μαζί αλλά και μετά αφεντικά γιατί τον Αύγουστο πρέπει να πετύχουν κάποιο στόχο ώστε να μείνουν και οι 3 στην δουλειά.. βλεπεις αυτές θέλουν να πάνε διακοπές εγω γεννάω και είναι όλα στον αέρα τώρα προφανώς αν τον στόχο δεν τον πιάσουν κάποιος θα πρέπει να φυγει και συνήθως την πληρώνει ο υπεύθυνος σε αυτά 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...