Μετάβαση σε περιεχόμενο

Δεύτερος μήνας προσπαθειών...


Eleni20

Recommended Posts

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Eleni20 είπε:

Σε ευχαριστω πολυ Έρη!!αυτες οι άτιμες ελπίδες πέθαινουν τελευταίες!

Ναί πάντα μήν πτοείσαι θα ερθει ειμαι σίγουρη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Eleni20 είπε:

Καλημερα κορασίδες!τι κανετε;πως ειστε σημερα;εγω κρατιέμαι να ξέρετε μακρυα απο τα τεστ!τα πρωτα μου σπυράκια τα έβγαλα βεβαια..που σημαίνει οτι σε 3-4 μερες θα ερθει...δεν εχω κανενα αλλο σύμπτωμα ομως.ψαχνω για εστω ενα σημάδι κατι που να με βάλει σε υποψίες αλλα τιποτα..

Υπομονη Ελενακι!! Μην ψαχνεις συμπτώματα, θα τρελαθεις! Μακαρι βρε κουκλα μου ολη αυτη η αγωνια να οδηγησει στο ευχαριστο!! Στο ευχομαι πραγματικά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Αθηνα αθηνουλα είπε:

 

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ Κ ΑΠΟ ΜΕΝΑ

ΕΥΧΟΜΑΙ Η ΑΓΩΝΙΑ ΣΑΣ ΝΑ ΒΓΕΙ ΣΕ ΚΑΛΟ...ΣΕ ΟΛΕΣ!!!

ΜΗΝ ΕΧΕΤΕ ΑΓΧΟΣ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ.ΜΗΝ ΤΟ ΚΑΝΕΤΕ ΑΥΤΟ ΣΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΑΣ.ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ Κ ΔΕΝ ΑΛΛΑΖΕΙ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η maria1405 είπε:

Υπομονη Ελενακι!! Μην ψαχνεις συμπτώματα, θα τρελαθεις! Μακαρι βρε κουκλα μου ολη αυτη η αγωνια να οδηγησει στο ευχαριστο!! Στο ευχομαι πραγματικά!!

Ενω το ξερω οτι δεν τα εχουμε καταφέρει εχω ακομη ελπίδα.και νευριάζω με τον εαυτό μου..ψαχνω συμπτώματα ενω δεν υπαρχει τιποτα και το ξερω οτι θα αδιαθέτησω μεχρι την Παρασκευή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Κωνσταντα ερη είπε:

Ναί πάντα μήν πτοείσαι θα ερθει ειμαι σίγουρη!!

Μακαρι κοριτσι μου!!σε πόσους μηνες ομως θα ερθει αυτο ειναι το θέμα!και μακαρι να ειναι μηνες και να μην ειναι παραπανω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΟ ΑΓΧΟΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΥΚΟΛΟ ΝΑ ΦΥΓΕΙ.ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΤΟ ΞΕΡΩ ΚΑΛΑ.ΜΟΝΟ ΑΝ ΦΤΑΣΕΙΣ ΣΤΑ ΟΡΙΑ Κ ΠΕΙΣ ΤΕΡΜΑ.ΑΛΛΑ ΑΥΤΟ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΠΟΥΜΕ.Κ ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΤΕ ΘΑ ΕΡΘΕΙ ....ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ....ΔΕΝ ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΟΥΜΕ.ΟΛΕΣ ΘΑ ΓΙΝΟΥΜΕ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΜΕ ΠΟΤΕ.ΑΝ ΞΕΡΑΜΕ ΔΕΝ ΘΑ ΧΕ ΤΟΣΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ?...

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ ΘΑ ΣΑΣ ΞΑΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΕΧΩ ΤΡΑΒΗΞΕΙ ΠΟΛΛΑΑΑΑ Κ ΑΚΟΜΑ ΕΙΜΑΙ ΕΔΩ...ΕΛΠΙΖΩ ...

ΕΤΣΙ ΝΑ ΣΤΕ Κ ΣΕΙΣ ΑΙΣΙΟΔΟΞΕΣ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Anthi1402 είπε:

ΤΟ ΑΓΧΟΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΥΚΟΛΟ ΝΑ ΦΥΓΕΙ.ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΤΟ ΞΕΡΩ ΚΑΛΑ.ΜΟΝΟ ΑΝ ΦΤΑΣΕΙΣ ΣΤΑ ΟΡΙΑ Κ ΠΕΙΣ ΤΕΡΜΑ.ΑΛΛΑ ΑΥΤΟ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΠΟΥΜΕ.Κ ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΤΕ ΘΑ ΕΡΘΕΙ ....ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ....ΔΕΝ ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΟΥΜΕ.ΟΛΕΣ ΘΑ ΓΙΝΟΥΜΕ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΜΕ ΠΟΤΕ.ΑΝ ΞΕΡΑΜΕ ΔΕΝ ΘΑ ΧΕ ΤΟΣΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ?...

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ ΘΑ ΣΑΣ ΞΑΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΕΧΩ ΤΡΑΒΗΞΕΙ ΠΟΛΛΑΑΑΑ Κ ΑΚΟΜΑ ΕΙΜΑΙ ΕΔΩ...ΕΛΠΙΖΩ ...

ΕΤΣΙ ΝΑ ΣΤΕ Κ ΣΕΙΣ ΑΙΣΙΟΔΟΞΕΣ...

Μπραβο ανθη μου σε θαυμάζω!!!εχεις δίκιο δεν χρειάζεται άγχος αλλα δεν περναει και εύκολα ο μήνας..και ειδικα οταν ολες γύρω σου ειναι έγκυες η έχουν παιδιά και ολες συλλάβανε στον πρώτο δεύτερο μήνα σου φαινεται καπως..μονο μια ξερω που της πηρε τέσσερις μηνες..και οταν φτάνεις στους 3 μηνες λες μηπως και υπαρχει κατι;μηπως να το ψάξω νωρίς καλυτερα;ειναι ολα αυτα τα ερωτηματικά μεσα στο μυαλό σου..και η αληθεια ειναι οτι μεσα στον Οκτώβρη θα κανουμε κάποιες βασικές εξετάσεις τουλαχιστον να εχουμε το κεφάλι μας ήσυχο..κουραγιο σε ολες και αισιοδοξια ναι!μπορει κάποιες στιγμές να χάνεται αλλα ερχεται ξανά!!❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Eleni20 είπε:

Μπραβο ανθη μου σε θαυμάζω!!!εχεις δίκιο δεν χρειάζεται άγχος αλλα δεν περναει και εύκολα ο μήνας..και ειδικα οταν ολες γύρω σου ειναι έγκυες η έχουν παιδιά και ολες συλλάβανε στον πρώτο δεύτερο μήνα σου φαινεται καπως..μονο μια ξερω που της πηρε τέσσερις μηνες..και οταν φτάνεις στους 3 μηνες λες μηπως και υπαρχει κατι;μηπως να το ψάξω νωρίς καλυτερα;ειναι ολα αυτα τα ερωτηματικά μεσα στο μυαλό σου..και η αληθεια ειναι οτι μεσα στον Οκτώβρη θα κανουμε κάποιες βασικές εξετάσεις τουλαχιστον να εχουμε το κεφάλι μας ήσυχο..κουραγιο σε ολες και αισιοδοξια ναι!μπορει κάποιες στιγμές να χάνεται αλλα ερχεται ξανά!!❤️❤️❤️

ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΟΥ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΣΤΑ 3 ΧΡΟΝΙΑ ΤΩΡΑ...ΧΡΟΝΙΑ Κ ΟΧΙ ΜΗΝΕΣ...

ΑΣΕ ΑΥΤΟ ΜΕ ΤΙΣ ΕΓΚΥΕΣ ΤΟ ΧΟΥΜΕ ΟΛΕΣ...ΜΑΣ ΒΓΑΙΝΕΙ ΑΥΘΟΡΜΗΤΑ.ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΠΙΤΗΔΕΣ.Κ ΞΕΡΩ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΟΤΙ Ο ΜΗΝΑΣ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΑΜΟΝΗ.ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΗΡΕΜΗΣΟΥΜΕ.ΧΤΕΣ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΤΟ ΣΤΡΕΣ ΕΠΗΡΕΑΖΕΙ ΤΗΝ ΣΥΛΛΗΨΗ Κ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ.ΑΥΤΟ ΤΟ ΞΕΡΑ ΑΛΛΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΜΟΥ ΤΟ ΠΕΙ ΓΙΑΤΡΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ?

ΕΓΩ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΗΝΑ ΣΤΡΕΣΑΡΙΣΤΗΚΑ ΠΙΟ ΠΟΛΥ Κ ΑΠ ΤΗΝ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ.ΤΟΤΕ ΉΜΟΥΝ  ΗΡΕΜΗ. ΤΩΡΑ ΗΤΑΝ Κ ΤΟ ΑΙΜΑ Κ Μ ΕΚΑΝΕ ΚΟΥΡΕΛΙ.ΕΒΓΑΛΑ ΠΕΤΑΛΕΣ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΣΤΗ ΖΩΗ ΜΟΥ ΑΠ ΤΟ ΣΤΡΕΣ.ΣΗΜΕΡΑ ΞΥΠΝΗΣΑ ΜΕ ΑΛΛΗ ΔΙΑΘΕΣΗ Κ ΕΙΠΑ ΑΝΤΕ ΡΕ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ ΑΠ ΤΟ ΑΓΧΟΣ...ΕΓΩ ΘΑ ΠΡΟΣΠΑΘΩ Κ ΟΠΟΤΕ ΕΡΘΕΙ...ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΡΕ ΚΟΡΊΤΣΙΑ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑΑΑΑΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Anthi1402 είπε:

ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΟΥ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΣΤΑ 3 ΧΡΟΝΙΑ ΤΩΡΑ...ΧΡΟΝΙΑ Κ ΟΧΙ ΜΗΝΕΣ...

ΑΣΕ ΑΥΤΟ ΜΕ ΤΙΣ ΕΓΚΥΕΣ ΤΟ ΧΟΥΜΕ ΟΛΕΣ...ΜΑΣ ΒΓΑΙΝΕΙ ΑΥΘΟΡΜΗΤΑ.ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΠΙΤΗΔΕΣ.Κ ΞΕΡΩ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΟΤΙ Ο ΜΗΝΑΣ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΑΜΟΝΗ.ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΗΡΕΜΗΣΟΥΜΕ.ΧΤΕΣ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΤΟ ΣΤΡΕΣ ΕΠΗΡΕΑΖΕΙ ΤΗΝ ΣΥΛΛΗΨΗ Κ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ.ΑΥΤΟ ΤΟ ΞΕΡΑ ΑΛΛΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΜΟΥ ΤΟ ΠΕΙ ΓΙΑΤΡΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ?

ΕΓΩ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΗΝΑ ΣΤΡΕΣΑΡΙΣΤΗΚΑ ΠΙΟ ΠΟΛΥ Κ ΑΠ ΤΗΝ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ.ΤΟΤΕ ΉΜΟΥΝ  ΗΡΕΜΗ. ΤΩΡΑ ΗΤΑΝ Κ ΤΟ ΑΙΜΑ Κ Μ ΕΚΑΝΕ ΚΟΥΡΕΛΙ.ΕΒΓΑΛΑ ΠΕΤΑΛΕΣ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΣΤΗ ΖΩΗ ΜΟΥ ΑΠ ΤΟ ΣΤΡΕΣ.ΣΗΜΕΡΑ ΞΥΠΝΗΣΑ ΜΕ ΑΛΛΗ ΔΙΑΘΕΣΗ Κ ΕΙΠΑ ΑΝΤΕ ΡΕ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ ΑΠ ΤΟ ΑΓΧΟΣ...ΕΓΩ ΘΑ ΠΡΟΣΠΑΘΩ Κ ΟΠΟΤΕ ΕΡΘΕΙ...ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΡΕ ΚΟΡΊΤΣΙΑ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑΑΑΑΑ

Εχεις απόλυτο δίκιο το άγχος επηρεάζει παρα πολλα πραγματα και κυριως την ωορρηξια..τον Ιούλιο που ειχα πολυ άγχος ενω παντα κανω ωορρηξια 18-19η μερα του κύκλου εκανα την 26η με αποτέλεσμα ο κύκλος να παει 40 μερες!!!μετα το διαχειρίστηκα και ειπα οκ ψυχραιμία και κατευθείαν έφτιαξε παλι και βγηκε θετικό το τεστ ωορρηξιας την 18η μερα του κύκλου.τωρα δεν μπορω να πω πως εχω άγχος που να με επηρεάζει τοσο οσο τον προηγούμενο μήνα εχω αγωνία περισσοτερο..αλλα το ελέγχω δεν θα ξανά αφήσω τον εαυτό μου να πάθει αυτο που έπαθε τον προηγούμενο μήνα..σημερα ειμαι στην 30η μερα του κύκλου και λογικα την 33η θα μου έρθουν...βγηκε και κατι θετικό απο αυτο..τσέκαρα οτι οντως κανω ωορρηξια και πως η ωχρινικη φάση ειναι σωστή.προσπαθω να δω τα θετικά της υπόθεσης!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Eleni20 είπε:

Εχεις απόλυτο δίκιο το άγχος επηρεάζει παρα πολλα πραγματα και κυριως την ωορρηξια..τον Ιούλιο που ειχα πολυ άγχος ενω παντα κανω ωορρηξια 18-19η μερα του κύκλου εκανα την 26η με αποτέλεσμα ο κύκλος να παει 40 μερες!!!μετα το διαχειρίστηκα και ειπα οκ ψυχραιμία και κατευθείαν έφτιαξε παλι και βγηκε θετικό το τεστ ωορρηξιας την 18η μερα του κύκλου.τωρα δεν μπορω να πω πως εχω άγχος που να με επηρεάζει τοσο οσο τον προηγούμενο μήνα εχω αγωνία περισσοτερο..αλλα το ελέγχω δεν θα ξανά αφήσω τον εαυτό μου να πάθει αυτο που έπαθε τον προηγούμενο μήνα..σημερα ειμαι στην 30η μερα του κύκλου και λογικα την 33η θα μου έρθουν...βγηκε και κατι θετικό απο αυτο..τσέκαρα οτι οντως κανω ωορρηξια και πως η ωχρινικη φάση ειναι σωστή.προσπαθω να δω τα θετικά της υπόθεσης!

ΝΑ ΤΑ ΒΛΕΠΕΙΣ ΟΛΑ ΘΕΤΙΚΑ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Anthi1402 είπε:

ΝΑ ΤΑ ΒΛΕΠΕΙΣ ΟΛΑ ΘΕΤΙΚΑ 

ΑΝΤΕ ΝΑ ΚΑΝΟΝΗΣΟΥΜΕ ΚΑΦΕ ΛΕΜΕ ΣΕ ΑΛΛΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ.ΜΠΕΣ Κ ΣΥ ΝΑ ΔΕΙΣ ΣΧΟΛΙΑ.ΑΝ ΕΙΣΑΙ ΑΠΟ ΑΘΗΝΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟΝ ΠΙΟΥΜΕ ??????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Anthi1402 είπε:

ΑΝΤΕ ΝΑ ΚΑΝΟΝΗΣΟΥΜΕ ΚΑΦΕ ΛΕΜΕ ΣΕ ΑΛΛΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ.ΜΠΕΣ Κ ΣΥ ΝΑ ΔΕΙΣ ΣΧΟΛΙΑ.ΑΝ ΕΙΣΑΙ ΑΠΟ ΑΘΗΝΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟΝ ΠΙΟΥΜΕ ??????

Ναι κοριτσι μου πολυ θα χαρώ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η prassinomata είπε:

Γεια σας κοριτσια μου τι κανετε;;;?????

Πώς είσαι κοπέλα μου πως πάει η ψυχολογία 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η prassinomata είπε:

Γεια σας κοριτσια μου τι κανετε;;;?????

Καλα πρασινομάτα μου.εσυ τι κανεις πως εισαι;εδω στην αναμονή την περιμενουμε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια όλες νιώθουμε το ίδιο. Αυτή τη στιγμή ξέρω ότι όλες ζούμε κ αναπνεουμε για να αποκτήσουμε το μωρό που τόσο θέλουμε το μυαλό μας τριγυρναει μόνο εκεί μόνο κάποιες στιγμές στο 24 ωρο ξεφεύγει λίγο.είναι επειδή είναι το όνειρο μας γιαυτό κ το αγχος δεν μας αφήνει σε ησυχία.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η θανασης μου είπε:

Κορίτσια όλες νιώθουμε το ίδιο. Αυτή τη στιγμή ξέρω ότι όλες ζούμε κ αναπνεουμε για να αποκτήσουμε το μωρό που τόσο θέλουμε το μυαλό μας τριγυρναει μόνο εκεί μόνο κάποιες στιγμές στο 24 ωρο ξεφεύγει λίγο.είναι επειδή είναι το όνειρο μας γιαυτό κ το αγχος δεν μας αφήνει σε ησυχία.

Εγω να σας πω την αμαρτία μου..το μονο που θελω ειναι να γινει ενα σπερμοδιαγραμμα για να βεβαιωθώ οτι ολα ειναι καλα.μολις το μάθω αυτο μετα θα ηρεμήσω και ας μας παρει όσους μηνες θελει.δεν αντέχω δηλαδη τις σκέψεις πως κατι μπορει να συμβαίνει και γω δεν το γνωρίζω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Eleni20 είπε:

Εγω να σας πω την αμαρτία μου..το μονο που θελω ειναι να γινει ενα σπερμοδιαγραμμα για να βεβαιωθώ οτι ολα ειναι καλα.μολις το μάθω αυτο μετα θα ηρεμήσω και ας μας παρει όσους μηνες θελει.δεν αντέχω δηλαδη τις σκέψεις πως κατι μπορει να συμβαίνει και γω δεν το γνωρίζω.

Ελενακι μου γλυκό καλησπέρα. Την ίδια σκέψη με εσενα έκανα και εγώ πριν βγει το σπερμοδιαγραμμα.. Ήμουν σίγουρη πως όταν θα παίρναμε στα χέρια μας το μαγικό χαρτί των αποτελεσμάτων που θα έγραφε πως όλα ειναι καλά θα χαλαρωνα και δε θα με πείραζε το πότε θα μεινω εγκυος. Και όντως χαλαρωσα (για ένα μήνα!!). Μετά άρχισα ξανά να αναρωτιέμαι εφόσον όλα είναι μια χαρά γιατί δε μενω.. Ελπίζω εσύ να είσαι πιο λογική από μένα... Και να μην μπεις σε αυτή τη διαδικασία που εχω μπει εγω.. Μου έχει γινει πλέον εμμονη και μερικές φορες με κουράζει ακομη και ο ίδιος μου ο εαυτός...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Gelie είπε:

Ελενακι μου γλυκό καλησπέρα. Την ίδια σκέψη με εσενα έκανα και εγώ πριν βγει το σπερμοδιαγραμμα.. Ήμουν σίγουρη πως όταν θα παίρναμε στα χέρια μας το μαγικό χαρτί των αποτελεσμάτων που θα έγραφε πως όλα ειναι καλά θα χαλαρωνα και δε θα με πείραζε το πότε θα μεινω εγκυος. Και όντως χαλαρωσα (για ένα μήνα!!). Μετά άρχισα ξανά να αναρωτιέμαι εφόσον όλα είναι μια χαρά γιατί δε μενω.. Ελπίζω εσύ να είσαι πιο λογική από μένα... Και να μην μπεις σε αυτή τη διαδικασία που εχω μπει εγω.. Μου έχει γινει πλέον εμμονη και μερικές φορες με κουράζει ακομη και ο ίδιος μου ο εαυτός...

Εφοσον ειναι ολα μια χαρά και με την βούλα πλέον πρεπει να χαλαρώσεις και να το πιστέψεις οτι θα ερθει σύντομα!!και να σας πω κατι;;διαβασα ενα πολυ ωραίο άρθρο ενός γιατρου που έλεγε μην τα ρίχνουμε ολα στο καθημερινό και ανθρώπινο άγχος..και εξηγούσε οτι το άγχος σε λογικα πλαίσια δεν επηρεάζει την σύλληψη.το υπερβολικό άγχος διαταράσσει την ωορρηξια και επόμενος τον κύκλο και ετσι προκύπτει η δυσκολία.εφοσον μια γυναίκα λοιπόν βρει την ωορρηξια την και εχει επαφές δεν επηρεάζεται η σύλληψη το έλεγε ξεκάθαρα.εξαλλου εχω παράδειγμα μια φιλη μου που πετάξε κόκκινα σπυράκια απο το άγχος της πηρε τηλέφωνο γιατρούς μαίες ποσες ερωτήσεις και αυτη σε φόρουμ επειδη δεν έμεινε τον πρώτο μήνα και τον δεύτερο της ηρθε παρολο που μπορει να ειχε περισσοτερο άγχος απο εμάς.απο την αλλη ακούς περιπτώσεις που λενε μολις ξε αγχώθηκε έμεινε.δεν ξερω πια τι ισχύει και τι οχι το μονο που εχω καταλάβει οτι εάν ειναι ολα φυσιολογικά παίζεις με τις πιθανότητες καθε μήνα που δυστυχως δεν ειναι υπέρ μας.εγω τον Οκτώβρη θελω να κανει ενα σπερμοδιαγραμμα να βεβαιωθώ απο νωρίς οτι ολα ειναι ενταξει και μονο η τυχη μετα θα παίξει ρόλο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια ποναει η κοιλια μου.ερχεται το νιωθω το πολυ μεχρι αυριο.αυριο ομως θα ειμαι στην 31η μερα του κύκλου και ωορρηξια εκανα την19 μερα.για να δούμε ποσες μερες θα ειναι η ωχρινικη φάση ειμαι περίεργη.το νιωθω ομως.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ετσι ειναι!!! Κι αυτος ο ανθρωπος ησουν εσυ γ μενα!!❤️🫶 Μια κοπελα π δν ξερω καλα καλα κ π μου σταθηκε καλυτερα κ απο φιλη!! 😍 Δε λεω κ ο αντρας μου διπλα μου σε ολα! Βραχος... αλλα ειναι αλλιως οταν ο αλλος το εχει ζησει κ εχει τις ιδιες αγωνιες.. περναει τα ιδια σκαμπανεβασματα, εχει κ τις ορμονες να βαρανε κοκκινο, μπαινει στη θεση σου γτ το ξερει πως ειναι κ σε νιωθει με μια λεξη π θα πεις..  Σε ευχαριστω πααααααρα πολυ!!💞💞💞
    • Ευχαριστω Ραμ μου!!!! 🥰 με το καλο ολα!!! 🙏❤️ Καλη αρχη στη νεα προσπαθεια κ με το καλο να μεγαλωσετε την οικογενεια σας!!!💫
    • Γλυκο μου μισοφεγγαρο!!! 🫶❤️🫶 Σε ευχαριστω για ολες τις ευχες!!! 🥰 Μακαρι ο θεος ν μας αξιωσει να γινουμε γονεις!!! Ελπιζω να πανε ολα καλα σε αυτο το ταξιδι π μολις ξεκινησε μεχρι το τελος!!! 🥹
    • Η αλήθεια είναι ότι και εμένα μου φάνηκε κάπως όμως δεν μου έδωσε περιθώρια ο γιατρός να το επεξεργαστώ! Με κοίταξε μου λέει είναι όλα καθαρά ντύσουν και έλα να τα πούμε! Μας ξεκίνησε με τις έρευνες και μας διάβαζε διαφορα πράγματα που είχε μελετήσει και μας λέγε το θα κάνουμε και πως θα προχωρήσουμε όποτε δεν πρόλαβα να σκεφτώ την παλινδρομη! Ναι δεν υπάρχει λογος για εξωσωματικη για την ωρα! Θα δούμε και τις εξετάσεις και τι θα μου δώσει και μετά αν δεν είναι εδώ ο σύντροφος θα καταψηξουμε σπερμα και θα κάνω σπερματεγχυνση! Μου είπε ότι μπορεί να αργησει να έρθει η περίοδος λόγω ΣΠΩ όχι όμως ότι είναι απόλυτο! Απλά για να μην ανησυχήσω! Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου🙏
    • Τοκυο μου!!!! ❤️ Σε ευχαριστω κι εσενα για ολα!!! 🥰 Αληθεια αν δεν ησουν εσυ ν τα λεμε με dm κ να μου συστησεις αυτο τον τρομερο γιατρο (γενικα ειχα φτασει σ ενα σημειο π ειχα μπλοκαρει κ με ξεμπλοκαρες..), μπορει ακομα να εχανα χρονο κ να ημασταν στο μηδεν οπως τοσα χρονια π ψαχναμε ψαχναμε κ ακρη δε βγαζαμε!!!  Να εισαι καλα κ να χαιρεσαι την οικογενεια σου!!!😊 Με το καλο ν ερθει κ το 2ο παιδακι σας γερο και καλοτυχο!!!🙏💫🎈 Μακαρι κι εμας τα εμβρυακια μας να ερθουν στην αγκαλια μας καποια μερα!🙏
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...