Μετάβαση σε περιεχόμενο

Δεύτερος μήνας προσπαθειών...


Eleni20

Recommended Posts

Κοριτσια μου τι κανετε;;εμεις αυτον το μήνα αλλάξαμε σκεπτικό και δεν στοχεύουμε μονο στις γόνιμες αλλα έχουμε επαφές μερα παρα μερα..βεβαια δεν ξερω αν θα εχει αποτέλεσμα είπαμε να το δοκιμάσουμε..θεωρητικά μπήκα στις γόνιμες σημερα..(13η μερα του κύκλο σε κύκλο 31 ημερών..)ο προηγούμενος ομως ηταν 40 λόγο άγχους..αντε όσες ειμαστε στην προσπάθεια να μαζευτούμε να τα λέμε εδω..και ευχομαι αυτος ο μήνας να ειναι τυχερός για ολες μας!!!❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα Ελενη και καλως ηρθες στον κοσμο μας... Το μερα παρα μερα μετα την περιοδο μας ειναι θεωρω ιδανικο... Ποσο καιρο προσπαθειτε; 2 μηνες; ενταξει νωρις ειναι ακομα αλλα μην απελπιζεσαι και οχι ανχος εμεις προσπαθουμε τωρα 1 χρονο... Και καταλαβα πως κατι συμβαινει και εχω κλεισει ραντεβου για εξετασεις και γυναικολογο. Εγω εχω καταγωγη απο Κρητη και τωρα ενα μηνα εχουμε μετακομισει Αθηνα... Εσυ απο που εισαι? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσι!!ειναι ο δεύτερος μήνας τωρα..ευτυχως που τον προηγούμενο ειχα τα κοριτσια εδω και τα λέγαμε γιατι ειχα τρελαθεί απο το άγχος μου με αποτέλεσμα να εχω στα καλα καθούμενα 10 μερες καθυστέρηση απο εκει που ο κύκλος μου ηταν ρολόι!!αυτον τον μήνα δεν εχω τοσο άγχος να σου πω την αληθεια ισως γιατι ο προηγούμενος μου έδωσε ενα μάθημα!εγω αθηνα μένω εδω γεννήθηκα και μεγάλωσα.ευχομαι οι εξετάσεις σου να ειναι άριστες και απλα να ειναι θέμα χρονου να ερθει το νινί σας.στο ευχομαι ολόψυχα..οσο για τις μερες άλλοι λενε καθε μερα άλλοι μέρα παρα μερα..εγω πιστευω οποτε μας ερχεται η όρεξη χωρις να αφήνουμε μεγάλα κενά στις μερες..γιατι χάνεται και η μαγεία του τοσο προγραμματισμένου..μεχρι στιγμής απο τοτε που τελειωσε η περίοδος μας εχει βγει ετσι..θα δούμε οπως παει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελενακι μου ανοιξες νεα συζητηση, ε; Θα τα λεμε κ απο εδω λοιπον! Αντε, ειμαστε ολες στις γονιμες μερες μας τωρα περιπου, μιας κ αδιαθετησαμε πολυ κοντα η μια με την αλλη... Να είμαστε καλά να τα συζηταμε!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η maria1405 είπε:

Ελενακι μου ανοιξες νεα συζητηση, ε; Θα τα λεμε κ απο εδω λοιπον! Αντε, ειμαστε ολες στις γονιμες μερες μας τωρα περιπου, μιας κ αδιαθετησαμε πολυ κοντα η μια με την αλλη... Να είμαστε καλά να τα συζηταμε!! :)

Ναι κορίτσι μου άνοιξα νέα συζήτηση!!γιατι τα παλιά τα αφήνουνε πίσω και τον προηγούμενο μήνα επισης!!παμε γερά και δυνατά με αισιοδοξία για αυτον εδω ολες μας!!εμεις μαζι τα πάθαμε ολα νομίζω και καθυστέρηση ειχαμε και μαζι μας ήρθε ??χαλαρά τωρα αυτές τις μερες οτι ειναι να γινει θα γινει..εξάλλου εχουμε πολυ χρονο μπροστά μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω περιμενω στις 27/8 τελευταια περιοδο ειχα  στις 29/7 οποτε εγω την περιμενω οι γονιμες περασαν ???

Ελπιζω να καναμε κατι αυτο τον μηνα αλλιως δεν πειραζει τον επομενο εχει ο θεος. Ισως για εμας να ειναι ποιο δυσκολο ομως θα τα καταφερουμε εχω ραντεβου με τον παρασχο τον επομενο μηνα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η prassinomata είπε:

Εγω περιμενω στις 27/8 τελευταια περιοδο ειχα  στις 29/7 οποτε εγω την περιμενω οι γονιμες περασαν ???

Ελπιζω να καναμε κατι αυτο τον μηνα αλλιως δεν πειραζει τον επομενο εχει ο θεος. Ισως για εμας να ειναι ποιο δυσκολο ομως θα τα καταφερουμε εχω ραντεβου με τον παρασχο τον επομενο μηνα....

Εχω ακούσει τα καλυτερα για τον συγκεκριμένο γιατρό!ευχομαι να μην σου ερθει και να ερθει μπεμπέ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μακαρι Ελενη μου μακαρι σε ολες μας...να ερθει το μπεμπε συντομα! Και για φαντασου να μην χρειαστει τελικα να κανω εξωσωματικη οπως σκευτομαι... ?????τα καλυτερα σε ολες μας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η prassinomata είπε:

Μακαρι Ελενη μου μακαρι σε ολες μας...να ερθει το μπεμπε συντομα! Και για φαντασου να μην χρειαστει τελικα να κανω εξωσωματικη οπως σκευτομαι... ?????τα καλυτερα σε ολες μας

Περίμενε καλε το έφτασες στην εξωσωματική κατευθείαν..κατσε να κανετε πρωτα ολες τις εξετάσεις σπερμοδιαγταραμμα κ.τ.λ μπορει να φταίει κατι απλό μπορει να λύνεται το θέμα με μια σπερματέγχυση..αισιόδοξα να σκέφτεσαι..και οχι άγχος τελικα αυτο φταίει για ολα..εμενα οι γονεις μου τον αδερφό μου κάνανε 10 μηνες να τον πιάσουν ενω εμενα καταλαθος..και οταν την ρώτησα πως γίνεται αυτο μου ειπε σε σένα δεν τον σκεφτόμουν καν στον αδερφό σου επειδη ηταν προγραμματισμένο ειχα πολυ άγχος!ενω εχω παράδειγμα την μάνα μου δυσκολεύομαι να πιστέψω οτι το άγχος μπορει να δημιουργήσει τέτοιο θέμα τοσο μακροχρόνια..???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια παρηγγειλα τεστ ωορρηξιας πριν λίγο..το πολυ μεθαύριο θα ειναι εδω..πιστευω ετσι θα ειμαι πιο ήρεμη.εχει χρησιμοποιήσει κάποια;πρεπει να τα κάνουμε καθε μερα την ιδια ωρα και κατα προτίμηση μεσημέρι σωστά διάβασα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελενη μου καλησπερα!!! Εγω με τεστακια ωορρηξιας τα καταφερα! Ηθελα να γνωριζω εαν υπαρχουν γονιμες και ποτε για να ειμαι σιγουρη...Βεβαια για 3-4 μηνες εκανα τα clearblue απτο φαρμακειο, πολυ αποτελεσματικα αλλα πανακριβα, περιπου 40-50 ευρω τα εβρισκα μεσω internet. Για εναn μηνα χρησιμοποιησα τα hometest που διαφημιζονται εδω και ηταν πολυ καλα -οι οδηγιες λενε μεσημερι αλλα εγω τα εκανα παντα πρωι- Τον τελευταιο μηνα πριν τη συλληψη ειχα χρησιμοποιησει clearblue, ηταν τυχερα! ❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η annina είπε:

Ελενη μου καλησπερα!!! Εγω με τεστακια ωορρηξιας τα καταφερα! Ηθελα να γνωριζω εαν υπαρχουν γονιμες και ποτε για να ειμαι σιγουρη...Βεβαια για 3-4 μηνες εκανα τα clearblue απτο φαρμακειο, πολυ αποτελεσματικα αλλα πανακριβα, περιπου 40-50 ευρω τα εβρισκα μεσω internet. Για εναn μηνα χρησιμοποιησα τα hometest που διαφημιζονται εδω και ηταν πολυ καλα -οι οδηγιες λενε μεσημερι αλλα εγω τα εκανα παντα πρωι- Τον τελευταιο μηνα πριν τη συλληψη ειχα χρησιμοποιησει clearblue, ηταν τυχερα! ❤️ 

Σε ευχαριστω κορίτσι μου για τις πληροφορίες!!εγω παρηγγειλα ταινίες απο το Ίντερνετ πολυ οικονομικές δεκα νομίζω εχει η συσκευασία γιατι ειδα αυτο που λες τα αλλα ηταν πανακριβα..πιστευω οτι και αυτα που πηρα καλα θα ειναι..θα τα ξεκινήσω απο την 16η μερα του κύκλου γιατι δεν εχω κανει ποτε ωορρηξία πριν την 18η μερα.τον προηγούμενο μήνα εκανα ωορρηξία την 27η μερα του κύκλου..?.οποτε εσυ λες πρωί με το που ξυπνάμε;η μετα απο δυο τρεις ωρες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Απ'οτι εχω διαβασει τα τεστ ωορρηξιας λειτουργουν ανιχνευοντας την ξαφνικη αυξηση της ορμονης LH η οποια και προκαλει ρηξη του ωοθυλακιου κ την απελευθερωση του ωριμου ωαριου..η ορμονη αυτη αν θυμαμαι καλα ειναι σε μεγαλη συγκεντρωση στα πρωινα ουρα, η εστω 2-3 ωρες μετα, αρκει να μην εχουμε καταναλωσει υγρα πιο πριν (γιαυτο εμενα με βολευε κατευθειαν μετα το ξυπνημα). Και οι ταινιες-τεστακια ειναι πολυ καλα, μην ανησυχεις! Σου ευχομαι πολυ καλη επιτυχια! Να ειναι τυχερος ο μηνας και να φερει νινακια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εγω εχω παρει τεστ ωορρηξιας σε ταινιες της  hometest καλα ηταν ακομα εχω φαντασου γιατι δεν τα χρεισιμοποιησα πολυ με ανχωνουν εγω καταλαβαινω την ωορρηξια μου απο τα υγρα ουτως συ αλλως αλλα εχω και ημερολογιο εχω κυκλο 30 ημερων οποτε ωορρηξια εχω 15η 16η μερα στανταρ να ξερετε επισης πως η ωορρηξια γινεται παντα 14 μερες πριν την  επομενη περιοδο. Οπως επισης Ελενη μου εγω εχω ηδη δυο παιδακια απο τον πρωτο μου γαμο ομως τοτε ημουν καλα τι εννοω. Πριν το τροχαιο μου τωρα 2 χρονια ειμαι σε αναπηρικο απο τρακαρισμα και ο αρραβωνιαστικος μου εχει σκληρηνση κατα πλακας. Προσπαθουμε τωρα ενα χρονο αλλα υπαρχουν πολλες δυσκολιες που δεν μπορω εδω δημοσιως  να  σου πω, απλα τον αλλο μηνα θα κανουμε εξετασεις να δουμε τι συμβαινει ακριβως ισως  τα καταφερουμε απλα με μια σπερματεγχυση ποιος ξερει οτι και να γινει παντως θα γινουμε γονεις το ξερω το νοιωθω και εγω και ολες μας μην στεναχωριεστε και μην απογοητευεστε δες τι δυναμη εχω? Πανω σε ενα αναπηρικο αμαξιδιο και προσπαθω για παιδι και ξερω πως θα τα καταφερω... Ετσι και ολες μας.... ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελενη μου τι κυκλο εχεις; και λες ωορηξια πως κανεις τοσο αργα; πως εισαι τοσο σιγουρη; εχεις μεγαλο κυκλο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η prassinomata είπε:

Ελενη μου τι κυκλο εχεις; και λες ωορηξια πως κανεις τοσο αργα; πως εισαι τοσο σιγουρη; εχεις μεγαλο κυκλο;

Ναι δυστυχως ειναι μεγάλος...ειναι 31 μερες και παντα πονάκια και τσιμπήματα εχω 17-18η μερα του κύκλου..τοτε δηλαδη κανω ωορρηξία..ο προηγούμενος κύκλος λόγο άγχους επειδη ηταν ο πρώτος μήνας προσπαθειών πήγε 40 μερες..εκανα ωορρηξία δηλαδη πολυ αργότερα απο τοτε που νομιζα οτι ηταν οι γόνιμες και εκείνες τις μερες δεν ειχαμε συστηματικές επαφές..αυριο θα ειμαι στην 15η μερα του κύκλου και αν έρθουν αυριο τα τεστ θα τα ξεκινήσω αλλιως απο μεθαύριο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η prassinomata είπε:

Και εγω εχω παρει τεστ ωορρηξιας σε ταινιες της  hometest καλα ηταν ακομα εχω φαντασου γιατι δεν τα χρεισιμοποιησα πολυ με ανχωνουν εγω καταλαβαινω την ωορρηξια μου απο τα υγρα ουτως συ αλλως αλλα εχω και ημερολογιο εχω κυκλο 30 ημερων οποτε ωορρηξια εχω 15η 16η μερα στανταρ να ξερετε επισης πως η ωορρηξια γινεται παντα 14 μερες πριν την  επομενη περιοδο. Οπως επισης Ελενη μου εγω εχω ηδη δυο παιδακια απο τον πρωτο μου γαμο ομως τοτε ημουν καλα τι εννοω. Πριν το τροχαιο μου τωρα 2 χρονια ειμαι σε αναπηρικο απο τρακαρισμα και ο αρραβωνιαστικος μου εχει σκληρηνση κατα πλακας. Προσπαθουμε τωρα ενα χρονο αλλα υπαρχουν πολλες δυσκολιες που δεν μπορω εδω δημοσιως  να  σου πω, απλα τον αλλο μηνα θα κανουμε εξετασεις να δουμε τι συμβαινει ακριβως ισως  τα καταφερουμε απλα με μια σπερματεγχυση ποιος ξερει οτι και να γινει παντως θα γινουμε γονεις το ξερω το νοιωθω και εγω και ολες μας μην στεναχωριεστε και μην απογοητευεστε δες τι δυναμη εχω? Πανω σε ενα αναπηρικο αμαξιδιο και προσπαθω για παιδι και ξερω πως θα τα καταφερω... Ετσι και ολες μας.... ???

Με συγκινήσες παρα πολυ...σε καταλαβαινω και σε νιωθω πολυ να το ξερεις..εγω εχω 67% αναπηρία ειχα και γω ενα ατύχημα στα 22 μου τωρα ειμαι 29.εχβ βγει σε αναπηρική σύνταξη αλλα ευτυχως ειμαι όρθια και μπορω και κανω κάποια μεροκάματα.σε νιωθω γιατι και γω για κάποιους μηνες δεν περπατούσα.εσπασα εκρηκτικά τον Ο1 και σε τέσσερα σημεία τον Θ12..μεγάλη ζημιά ειδικα στο αριστερό πόδι.ενας σπόνδυλος αφαιρέθηκε εντελώς και μου φτιάξανε μόσχευμα απο τιτάνιο και στους άλλους πάνω κάτω εχω κανει σπόνδυλοδεσια.πολλες φυσιοθεραπεις πολλα πηγαινε ελα στο κέντρο αποκατάστασης πολυ γυμναστική και σηκώθηκα.βεβαια ο δικός μου τραυματισμός ηταν χαμηλά και επερνε με προσπάθεια αποκατάσταση.δεν ειμαι οπως πριν αλλα ειμαι καλα.ευχομαι και σε σένα τα καλυτερα και μεσα απο την καρδιά μου να γίνουν ολα σου τα ονειρα πραγματικότητα.εχε πίστη και αγαπη προς όλους ολο τον κόσμο και θα δεις θα σου έρθουν ολα..εμεις που για κάποιους λόγους εχουμε στερηθει και προσπαθήσει για τα αυτονόητα λίγο παραπανω απο τους άλλους μας το χρωστάει ο θεος να μας το δώσει..να μας δώσει την χαρά που μας στέρησε εκείνο το διάστημα.θα δεις...και κατι πολυ σπουδαίο..εισαι μανούλα δυο παιδιών και αυτο ειναι το μεγαλύτερο δώρο της ζωής σου...ενα ακομη δώρο ειναι στον δρόμο αυτο να σκέφτεσαι....❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελενη μου κανεις πλακα;;;; και εγω εκρηκτικο καταγμα 01 εχω και τον θ12 εχω σπασει και γω σπονδυλοδεσια και εγω πηγα σε κεντρο αποκαταστασης ομως δεν με σηκωσαν ορθια... Πες μου σε παρακαλω που πηγες; πως τα καταφερεςςς μακαρι να μπορουσα να ξαναπερπατησω ξανα!!! Ενοιωθες κανονικα απο την μεση και κατω ή οχι? Ειχες ορθοκυστικες διαταραχες;πες μου θελω να μαθω λες να υπαρχει ελπιδα και για μενααα;;;;?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η prassinomata είπε:

Ελενη μου κανεις πλακα;;;; και εγω εκρηκτικο καταγμα 01 εχω και τον θ12 εχω σπασει και γω σπονδυλοδεσια και εγω πηγα σε κεντρο αποκαταστασης ομως δεν με σηκωσαν ορθια... Πες μου σε παρακαλω που πηγες; πως τα καταφερεςςς μακαρι να μπορουσα να ξαναπερπατησω ξανα!!! Ενοιωθες κανονικα απο την μεση και κατω ή οχι? Ειχες ορθοκυστικες διαταραχες;πες μου θελω να μαθω λες να υπαρχει ελπιδα και για μενααα;;;;?????

Απο την μέση και κάτω ένιωθα υπερευαισθησία..δηλαδη επειδη ηταν πολυ κομμένα τα νεύρα αλλα οχι εντελώς περνούσε δηλαδη το σήμα..(η εντολή)..ετσι και με ακουμπουσες ελαφρώς με το σεντόνι ένιωθα οτι με σφάζουν σε εκείνο το σημείο.ειχα δηλαδη νεύρο παθητικούς πόνους απίστευτα έντονους ένιωθα για δυο χρονια τα πόδια μου λιωμένα απο τον πονο..επερνα πολλα φάρμακα αλλα μονο το λυρικα θυμαμαι κάπως βοηθούσε..ακομη και τωρα που έχουν περασει εφτά χρονια απο τοτε ακομα ποναω αλλα τους εχω συνηθίσει πια..ο εγκέφαλος προσαρμόζεται απίστευτα σε τέτοιες καταστάσεις..με σήκωσαν κατευθείαν την πρωτη εβδ μετα το χειρουργείο χωρις να μπορω ομως να περπατήσω.εκανα στο σπίτι με φυσιοθεραπευτή καθε μερα πολυ γυμναστική.και στους εξι μηνες πηγα στον φιλοκτητη στο κορωπι που εκει εκανα κινησιοθεραπεια φυσιοθεραπρις και υδροθεραπεία.ρευματα φουλ και οτι μπορεις να φανταστείς.εκανα ομως και μονη μου στο σπίτι πολυ.ανεβενα σκάλες με τα χέρια σερνομουν έπεφτα δεν με ένοιαζε.και τα πρωτα μου βήματα τα εκσνς μονη μου χωρις να με δει κανεις.ηταν συγκλονιστικό.στην δικη μου περίπτωση η γιατροί είχαν πει οτι δεν ξέρουμε μεχρι που θα παει και ποσο η αποκατάσταση αλλα αν προσπαθήσει πολυ θα τα καταφέρει.εσενα τι σου είχαν πει οι γιατροί;εγω στο ΚΑΤ την εξανα την επέμβαση με τον ζαχαριου αγγγουρακη Καλαμπόκη και την ομάδα..βεβαια ηταν πριν εφτά χρονια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω απλως να πω οτι ειστε κ οι δυο αξιοθαυμαστες! Ανθρωποι με πεισμα κ κουραγιο που ειναι παραδείγματα προς μιμηση! Να ειστε καλα κ συντομα να πετυχετε το στοχο σας! 

στις πριν 8 ώρες, ο/η Eleni20 είπε:

Απο την μέση και κάτω ένιωθα υπερευαισθησία..δηλαδη επειδη ηταν πολυ κομμένα τα νεύρα αλλα οχι εντελώς περνούσε δηλαδη το σήμα..(η εντολή)..ετσι και με ακουμπουσες ελαφρώς με το σεντόνι ένιωθα οτι με σφάζουν σε εκείνο το σημείο.ειχα δηλαδη νεύρο παθητικούς πόνους απίστευτα έντονους ένιωθα για δυο χρονια τα πόδια μου λιωμένα απο τον πονο..επερνα πολλα φάρμακα αλλα μονο το λυρικα θυμαμαι κάπως βοηθούσε..ακομη και τωρα που έχουν περασει εφτά χρονια απο τοτε ακομα ποναω αλλα τους εχω συνηθίσει πια..ο εγκέφαλος προσαρμόζεται απίστευτα σε τέτοιες καταστάσεις..με σήκωσαν κατευθείαν την πρωτη εβδ μετα το χειρουργείο χωρις να μπορω ομως να περπατήσω.εκανα στο σπίτι με φυσιοθεραπευτή καθε μερα πολυ γυμναστική.και στους εξι μηνες πηγα στον φιλοκτητη στο κορωπι που εκει εκανα κινησιοθεραπεια φυσιοθεραπρις και υδροθεραπεία.ρευματα φουλ και οτι μπορεις να φανταστείς.εκανα ομως και μονη μου στο σπίτι πολυ.ανεβενα σκάλες με τα χέρια σερνομουν έπεφτα δεν με ένοιαζε.και τα πρωτα μου βήματα τα εκσνς μονη μου χωρις να με δει κανεις.ηταν συγκλονιστικό.στην δικη μου περίπτωση η γιατροί είχαν πει οτι δεν ξέρουμε μεχρι που θα παει και ποσο η αποκατάσταση αλλα αν προσπαθήσει πολυ θα τα καταφέρει.εσενα τι σου είχαν πει οι γιατροί;εγω στο ΚΑΤ την εξανα την επέμβαση με τον ζαχαριου αγγγουρακη Καλαμπόκη και την ομάδα..βεβαια ηταν πριν εφτά χρονια 

 

στις πριν 8 ώρες, ο/η prassinomata είπε:

Ελενη μου κανεις πλακα;;;; και εγω εκρηκτικο καταγμα 01 εχω και τον θ12 εχω σπασει και γω σπονδυλοδεσια και εγω πηγα σε κεντρο αποκαταστασης ομως δεν με σηκωσαν ορθια... Πες μου σε παρακαλω που πηγες; πως τα καταφερεςςς μακαρι να μπορουσα να ξαναπερπατησω ξανα!!! Ενοιωθες κανονικα απο την μεση και κατω ή οχι? Ειχες ορθοκυστικες διαταραχες;πες μου θελω να μαθω λες να υπαρχει ελπιδα και για μενααα;;;;?????

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Eleni20 είπε:

Κοριτσια παρηγγειλα τεστ ωορρηξιας πριν λίγο..το πολυ μεθαύριο θα ειναι εδω..πιστευω ετσι θα ειμαι πιο ήρεμη.εχει χρησιμοποιήσει κάποια;πρεπει να τα κάνουμε καθε μερα την ιδια ωρα και κατα προτίμηση μεσημέρι σωστά διάβασα;

Παρηγγειλα κ εγω τα τεστ ωορρηξιας της hometest. Δεν εχω ιδεα ποτε τα κανουμε. Μαλλιν το πρωι... Η γυναικολογος μου ειπε να τα ξεκιναω απο την 11η μερα κ οταν βγει θετικο να ερθουμε σε επαφη για 3 μερες συνεχομενες. Θα δειξει... Παντως με τις τσαχπινιες που μου κανει ο κυκλος μου κρινονται απαραιτητα πια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η maria1405 είπε:

Παρηγγειλα κ εγω τα τεστ ωορρηξιας της hometest. Δεν εχω ιδεα ποτε τα κανουμε. Μαλλιν το πρωι... Η γυναικολογος μου ειπε να τα ξεκιναω απο την 11η μερα κ οταν βγει θετικο να ερθουμε σε επαφη για 3 μερες συνεχομενες. Θα δειξει... Παντως με τις τσαχπινιες που μου κανει ο κυκλος μου κρινονται απαραιτητα πια...

Καλημερα Μαράκι μου!ετσι δύναμη..εδω περάσαμε τοσα εδω θα τα χάσουμε;αυτο ειπα στον εαυτό μου και ειμαι πιο χαλαρή αυτον τον μήνα.αλλα δεν θελω να πηγαίνω και στα τυφλά..ετσι θα το κανω και γω..λογικά αυριο θα έρθουν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια..

Λοιπόν τα τεστ ωορρηξιας καταρχάς δεν τα χρησιμοποιείς με τα πρωινά ουρά....αν θέλετε να τα κάνετε π.χ. στις 14:00 από τις 12 θ αποφεύγετε να πίνετε υγρά.

Θα διαβάσετε πάρα πολύ καλά τις οδηγίες κ αν έχετε κάποια απορία επικοινωνείτε με την hometest και σας την λυνουν..τώρα το πότε θα τα ξεκινήσετε πάει με βάση τον κύκλο σας κ όχι το πότε νομίζετε ότι έχετε ωορρηξια...μέσα στις οδηγίες λέει ποτέ τα ξεκινάτε με βάση τον κύκλο σας.κ μην βάλετε α αυτό το μήνα μου ήρθε έτσι μου καθυστερήσε κλπ θα το πάτε με βάση τον κύκλο που είχατε τουλάχιστον τα τελευταία δύο χρόνια.... Κ σταθερός ν μην είναι θ βγάλετε το μέσο όρο..κ μην είστε απολυτες ότι η περίοδος έρχεται 14 μέρες από την ωορρηξια!! Κ από δική μου εμπειρία κ από άλλες κοπέλες δεν είναι έτσι...η περίοδος το φυσιολογικό είναι ν έρχεται 12-16 μέρες από την ωορρηξια..οπότε σε έναν 28αρη κύκλο δεν είναι απαραίτητο η ωορρηξια ν είναι την 14η μέρα..

Τα τεστ είναι 100% αξιόπιστα τουλάχιστον της hometest.. Αν μπορείτε να τα κάνετε την ίδια ώρα θα ήταν καλύτερα..

Ελπίζω να σας βοήθησα λιγάκι..αν χρειαστείτε κάτι εδώ είμαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...