Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καφε υγρα και πονοι περιοδου


Recommended Posts

Καλησπερα κοριτσια, ειμαι στην 5η βδομαδα και εδω και 3 μερες εχω καφε υγρα και πονους περιιδου..παιρνω τα utrogestan, πηγα εκανα κ υπερυχο κ ο γιατρος μ ειπε ν μν αγχωνομαι αλλα εγω αγχωνομαι..εχει συμβει σε καμια.???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναιιιιιι.... Εγώ είχα στην τέταρτη εβδομάδα καφέ υγρά δηλαδή μόλις είχα μάθει για την εγκυμοσύνη και πήρα τα ουτροτζεσταν κ εγώ...μετά μου σταμάτησε κ ξαναεπεστρεψαν πάλι στην έβδομη εβδομάδα!!!!! Η αδερφή μου είναι εγκυος στο δεύτερο Παιδάκι της είναι εννιά εβδομάδων και είναι με καφέ υγρά κ αυτή.... Μην αγχώνεσαι και μην ανησυχείς όλες τα έχουμε απλά θέλει ξεκούραση...... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε ευχαριστω πολυ:) Ο συνδυασμος καφε υγρα και πονοι ειναι ανησυχητικος ?? Εσυ πονουσες κιολας?? Γτ αποσα διαβασα η καφε υγρα θ ειχαν η θ πονουσαν....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όχι εγώ είχα και πόνους και είχε πει ο γιατρός ότι είναι φυσιολογικό να έχω πόνους αφού μεγαλώνει η μήτρα και το μωρό προσπαθεί να φτιάξει το "σπιτάκι" του που θα το φιλοξενήσει τους εννιά μήνες!!!! Η αδερφή μου που τώρα είναι με αποκολληση έχει και φουλ καφέ υγρά και πόνους.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας. 

Τον προηγούμενο μήνα αδιαθετησα στις 24 μου κράτησε γύρω στις 7-8 μέρες είχα κανονικό αίμα κόκκινο και την πρώτη μέρα και λίγο δεύτερη είχα πεθάνει στον πόνο. Τώρα αυτήν την εβδομάδα περιμένω περίοδο απλά έχω παρατήσει ότι νιώθω κάτι σαν χτυπο ψηλά στην κοιλιά μου και την νιώθω λίγο σκληρή. Επίσης οι φλέβες στο στήθος μου φαίνονται αλλά δεν το νιώθω πρησμενο το νιώθω κανονικά χαλαρό. Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος;  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν ξερω καλη μου..εγω γενικα ειχα πολυ σταθερο κυκλο οποτε ετσι τ καταλαβα κ επισης πονουσα σαν ν μ ερθει περιοδος αλλα δν ερχοταν...δες πως θ παει κ αν αργησει κανε ενα τεστ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν ξερω καλη μου..εγω γενικα ειχα πολυ σταθερο κυκλο οποτε ετσι τ καταλαβα κ επισης πονουσα σαν ν μ ερθει περιοδος αλλα δν ερχοταν...δες πως θ παει κ αν αργησει κανε ενα τεστ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας και πάλι.

Αδιαθετησα στις 22 Ιουνίου με τρομερό πόνο και μεγάλη ποσότητα αίματος και στις 23 Ιουνίου πάλι είχα πόνο και μεγάλη ποσότητα αίματος. Πάντα κανονικό κόκκινο. Αλλά σήμερα 24 Ιουνίου από το απόγευμα πιο πριν έχω βγάλει πολύ λίγο αίμα ενώ πρωί μεσημέρι είχα αρκετό. Μήπως μπορείτε να με βοηθήσετε λίγο και να μου πείτε καμία γνώμη για το τι μπορεί να συμβαίνει;  Σας ευχαριστώ πολύ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Annoula97 είπε:

Γειά σας και πάλι.

Αδιαθετησα στις 22 Ιουνίου με τρομερό πόνο και μεγάλη ποσότητα αίματος και στις 23 Ιουνίου πάλι είχα πόνο και μεγάλη ποσότητα αίματος. Πάντα κανονικό κόκκινο. Αλλά σήμερα 24 Ιουνίου από το απόγευμα πιο πριν έχω βγάλει πολύ λίγο αίμα ενώ πρωί μεσημέρι είχα αρκετό. Μήπως μπορείτε να με βοηθήσετε λίγο και να μου πείτε καμία γνώμη για το τι μπορεί να συμβαίνει;  Σας ευχαριστώ πολύ 

Γειά σου.. Δεν χρειάζεται να συμβαίνει κάτι κορίτσι μου...Τι ακριβώς πρέπει να έχεις δηλαδή ??κάποια στιγμή είναι φυσιολογικό η ροή του αίματος να αρχίσει σιγά σιγά να μειώνεται περίοδος είναι δεν θα σου κρατήσει κ τις 7 μέρες με κανονική ροή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια τα καφε υγρα τα ειχα κι εγω στην 6η εβδομαδα σε συνδυασμο με πονους περιοδου. Οι πονοι περιοδου οπως ειπε και μια φιλη ειναι φυσιολογικοι καθως μεγαλωνει η μητρα.Μου σταματησαν κι εμενα με outrogestan. Μαλιστα δεν ειχαμε ακουσει ακομα καρδουλα και φοβομουν πολυ!Να σημειωσω οτι ουτε ξαπλα εκατσα ουτε τιποτα, δουλεια κανονικα.Εφυγαν ομως σε μια εβδομαδα και εμφανιστηκαν ξανα πιο αχνα στον 6ο μηνα οπου εκει εξαφανιστηκαν μονα τους σε μια μερα.Να μην αγχωνεσαι αμεσως καλο μου, εχε εμπιστοσυνη στη φυση και στο θεο, αν κατι ειναι να ''κρατηθει'' θα κρατηθει  ειτε παρουμε χαπια ειτε οχι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συνήθως τα καφέ υγρά είναι υπόλειμματα του οργανισμού που έπρεπε να είχαν βγει αλλά δεν βγήκαν! Πχ. Απο κάποια περίοδο  ή επειδή μεγαλώνει ή μήτρα ή γνκ επειδή όλα αλλάζουν μέσα μας! Στο κόκκινο αίμα να θορυβηθειτε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια γεια σας!!!ειμαι καινουργια και δεν ξερω καν αν γραφω στο σωστο θεμα!Εχω πολυ αγχος ομως και χρειαζομαι τη βοηθεια σας!!!Ειμαι 23 χρονων και εχω πολυκιστικες με αποτελεσμα να μην εχω σταθερο κυκλο!Στις 23/5 αδιαθετησα με κανονικη ροη για 5 μερες οσο και κραταει συνηθως η περιοδος μου.Στις 15/6 ειχα καφε εκρισσεις για 7 μερες εβαζα σερβιετα για να μην λερωθω,ουτε η περιοδος δεν μου κραταει 7 μερες και ποτε δεν αδιαθετω νωριτερα!!!Με τον συντροφο μου θελουμε πολυ ενα παιδι!Ποτε θα περιμενω περιοδο τωρα?Αυτο ηταν περιοδος ???Δεν ξερω τι να σκεφτω!Μηπως ειμαι εγκυος???χρειαζομαι τη βοηθεια σας.τι ειναι αυτα τα καφε,ακιυσα κατι για την εμφυτευση ποσο κρατουν αυτα τα καφε?Βοηθηστε με κοριτσια δεν ξερω τι να κανω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια....και εγω ειμαι στην 6βδομαδα και εδω και 5 μερες ειμαι με καφε υγρα και λιγα πονακια περιοδου...κανω ηπαρρινη ενω δεν εχω θρομβοφιλια και εχω ξεκινηση και ουτρογκεσταν ...για να δουμε αυριο τον υπερηχο θα μας βγει σε καλο....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η Barbie123 είπε:

Κοριτσια γεια σας!!!ειμαι καινουργια και δεν ξερω καν αν γραφω στο σωστο θεμα!Εχω πολυ αγχος ομως και χρειαζομαι τη βοηθεια σας!!!Ειμαι 23 χρονων και εχω πολυκιστικες με αποτελεσμα να μην εχω σταθερο κυκλο!Στις 23/5 αδιαθετησα με κανονικη ροη για 5 μερες οσο και κραταει συνηθως η περιοδος μου.Στις 15/6 ειχα καφε εκρισσεις για 7 μερες εβαζα σερβιετα για να μην λερωθω,ουτε η περιοδος δεν μου κραταει 7 μερες και ποτε δεν αδιαθετω νωριτερα!!!Με τον συντροφο μου θελουμε πολυ ενα παιδι!Ποτε θα περιμενω περιοδο τωρα?Αυτο ηταν περιοδος ???Δεν ξερω τι να σκεφτω!Μηπως ειμαι εγκυος???χρειαζομαι τη βοηθεια σας.τι ειναι αυτα τα καφε,ακιυσα κατι για την εμφυτευση ποσο κρατουν αυτα τα καφε?Βοηθηστε με κοριτσια δεν ξερω τι να κανω!!!

στις πριν 48 λεπτά, ο/η nasia nasia είπε:

Καλησπερα κοριτσια....και εγω ειμαι στην 6βδομαδα και εδω και 5 μερες ειμαι με καφε υγρα και λιγα πονακια περιοδου...κανω ηπαρρινη ενω δεν εχω θρομβοφιλια και εχω ξεκινηση και ουτρογκεσταν ...για να δουμε αυριο τον υπερηχο θα μας βγει σε καλο....

 

στις πριν 22 ώρες, ο/η Barbie123 είπε:

Τον γιατρό τον πήρες έτσι??? Τα ουτροτζεσταν είναι σωτηρία. Είναι για να  τυχηυ αποκόλληση ή για να την διορθώσει. Μήπως είσαι σε μέρες που κανονικά θα είχες περίοδο αν δεν ησουν έγκυος?? Γνκ τα καφέ υγρά ο γυναικολόγος μου λέει οτι δεν είναι τπτ. Στο κόκκινο ανησυχουμε!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η Barbie123 είπε:

Κοριτσια γεια σας!!!ειμαι καινουργια και δεν ξερω καν αν γραφω στο σωστο θεμα!Εχω πολυ αγχος ομως και χρειαζομαι τη βοηθεια σας!!!Ειμαι 23 χρονων και εχω πολυκιστικες με αποτελεσμα να μην εχω σταθερο κυκλο!Στις 23/5 αδιαθετησα με κανονικη ροη για 5 μερες οσο και κραταει συνηθως η περιοδος μου.Στις 15/6 ειχα καφε εκρισσεις για 7 μερες εβαζα σερβιετα για να μην λερωθω,ουτε η περιοδος δεν μου κραταει 7 μερες και ποτε δεν αδιαθετω νωριτερα!!!Με τον συντροφο μου θελουμε πολυ ενα παιδι!Ποτε θα περιμενω περιοδο τωρα?Αυτο ηταν περιοδος ???Δεν ξερω τι να σκεφτω!Μηπως ειμαι εγκυος???χρειαζομαι τη βοηθεια σας.τι ειναι αυτα τα καφε,ακιυσα κατι για την εμφυτευση ποσο κρατουν αυτα τα καφε?Βοηθηστε με κοριτσια δεν ξερω τι να κανω!!!

Γτ δεν κανεις ενα τεστ αρχικα να δεις τι γίνεται? ( πάρε το διπλό)  αφού έχεις περίεργο κυκλο κανεις δε ξέρει ποτε θα σου ερθει!!! Μπορεί να σου ήρθε τόσο σύντομα Γτ ή αλλάζει ο κύκλος σου (αν έκανες κάνα μπανακι στη θάλασσα πχ.) ή μπορεί να είσαι έγκυος Κ να βγαζεις καφέ.  Για μένα ξεκινά με ενα τεστακι ή χοριακη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η matsa είπε:

Γτ δεν κανεις ενα τεστ αρχικα να δεις τι γίνεται? ( πάρε το διπλό)  αφού έχεις περίεργο κυκλο κανεις δε ξέρει ποτε θα σου ερθει!!! Μπορεί να σου ήρθε τόσο σύντομα Γτ ή αλλάζει ο κύκλος σου (αν έκανες κάνα μπανακι στη θάλασσα πχ.) ή μπορεί να είσαι έγκυος Κ να βγαζεις καφέ.  Για μένα ξεκινά με ενα τεστακι ή χοριακη!

Βασικα δεν ξερω αν εχω καθυστερηση για να κανω τεστ...Αν υποθεσουμε πως στις 23-5 ειχα τελευταια περιοδο ηδη εχω 10 μερες καθυστερηση...Αν ομως αυτα τα καφε ηταν περιοδο(που δεν νομιζω γιατι δεν ειχα αιμα κοκκινο και επισης δεν ειχα καθολου πονους περιοδου)υποτηθετε πως θελω ακομα 13 μερες για να αδιαθετησω!!!Τα εχω χασει τελειως!!!Εχει πρηστει το στηθος μου και ποναει αρκετα,επισης εχω και ανακατοσουρες τα βραδια αλλα δεν ξερω αν αυτο πρεπει να το λαβω σαν σημαδι εγκυμοσυνης!!!Θελω πολυ ενα μωρο!Περσυ τετοιο καιρο ημουν εγκυος στα διδυμακια μου που τελικα παλλινρομισαν και δεν θελω να κανω εικασιες για "φανταστικη εγκυμοσυνη-συμπτωματα"...Λετε να κανω τεστ θα δειξει???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επειδή το έχω περάσει Κ εγώ αυτό με τα σημάδια που τλκ δεν ήταν... Κ μετα που χαλαρωσα Κ έμεινα δεν πήρα χαμπαρι τπτ Γτ δεν κανεις απο τρ ( σύμφωνα με τις οδηγίες των τεστ) ενα τεστ Κ οοοοτι και να σου δειξει ξανά κανε εκείνες τις μέρες!! Πραγματικα στο εύχομαι να πάνε όλα τέλεια. Κ εγώ διδυμακια είχα αλλά έχασα το ενα Κ αυτές τις μέρες περιμένω την μπουμπου μου. Πάντως αφού εμεινες ηδη μια φορά οι πιθανότητες είναι με το μέρο σου κοπελα ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αν δεν κανω με τα πρωινα ουρα επειδη το πρωι θα φυγω νωρις για δουλεια και δεν θα προλαβω λες να μην δειξει το σωστο αποτελεσμα αν το κανω απογευμα το τεστ?Με το καλο ευχομαι κοπελα μου καλοτυχο να ναι το μωρακι σου,ολα τα καλα του Θεου να εχει!Να το δεις οπως ποθεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σου!  Να σου πω την αλήθεια δε θυμάμαι σίγουρα. Νομιζω οτι το τεστ λέει μέσα προτιμούνται τα πρωινά.  Πάντως εγώ επειδή δουλευα 9 πήγα κρατήθηκαν ληγα φαρμακείο πήρα τεστ Κ το εκανα στην δουλεια!! Μην πιεις πολύ νερό το βράδυ ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 11 months later...

Γειά σας κορίτσια είμαι καινούργια στο φόρουμ..είμαι στην 8η εβδομαδα κύησης και έχω δύο μέρες καφέ υγρά και πονοι περιοδου..Είναι κάτι που πρεπει να ανησυχώ?? Σε δύο μέρες έχω να κάνω το δεύτερο υπέροχογράφημα..πριν 3 εβδομάδες άκουσα για πρώτη φορά την καρδούλα του μωρού μου και ο γιατρός μου είπε όλα καλά!! Είμαι πολύ στεναχωριμενη μπορειτε να μου πείτε την γνώμη σας!!☺

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Αννουλα!!!! είπε:

Γειά σας κορίτσια είμαι καινούργια στο φόρουμ..είμαι στην 8η εβδομαδα κύησης και έχω δύο μέρες καφέ υγρά και πονοι περιοδου..Είναι κάτι που πρεπει να ανησυχώ?? Σε δύο μέρες έχω να κάνω το δεύτερο υπέροχογράφημα..πριν 3 εβδομάδες άκουσα για πρώτη φορά την καρδούλα του μωρού μου και ο γιατρός μου είπε όλα καλά!! Είμαι πολύ στεναχωριμενη μπορειτε να μου πείτε την γνώμη σας!!☺

Γεια σου ! μη στεναχωριεσαι ! εγω ειχα απο την αρχη απο την 5η εβδομαδα συνεχεια καφε υγρα και ειχα και μετα αφου ακουσαμε την καρδουλα του μωρου . Μου εδωσε να παιρνω προγεστερονη και ενέσεις προγεστερονης και τελικα ολα καλα!! Σε καταλαβαινω για την αγωνια σου και εγω ημουν πολυ στεναχωρημένη όμως τις περισσότερες φορές δεν ειναι τίποτα ! Αφου ακούσατε και την καρδούλα οι πιθαν΄΄οτητες να παει κατι στραβά μειώνονται πολυ ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια γεια σας κ απο εμενα ειμαι η Ερη εχω καιρο να μπω στο φορουμ μιας κ η μικρη μου 14 μηνων σημερα με τρεχειιιι..Θελω παρακαλω να μου πειτε πως βλεπετε το  τεστ στην φωτο .Το εκανα σημερα στην 4η φορα που κατουρησα ομως οχι με πρωινα και περιμενω κανονικα περιοδο αυριο....Ευχομαι σε ολες  να πανε οπως τα επιθυμειτε και με γερα μωρακια!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Κωνσταντα ερη είπε:

 

Screenshot_20170606-122555.png

20170606_122357.png

Η δευτερη γραμμη βγηκε μετα απο 10 λεπτα αλλα ειναι αχρωμη.ειναι της hometest και οι οδηγιες λενε μετά τα 30'να αγνοουμε το αποτελεσμα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...