Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ - ΕΞΩΜΗΤΡΙΟ


Recommended Posts

Καλησπερα σας. Η ιστορια μου ειναι πολυ περιπλοκη :-) Εκανα εξωσωματικη για ανεξηγητη υπογονημοτητα που δυστυχως κατεληξε σε εξωμητριο κ αφαιρεση σαλπιγγας κ ο θεος στους 6 μηνες μου εστειλε ενα αγοραρο φυσιολογικα που τωρα ειναι 3 χρονων σχεδον. Προσπαθουμε για δευτερο 2 χρονια αλλα τιποτα. Το θεμα ειναι οτι φοβαμαι να προχωρησω σε εξωσωματικη ξανα μην παθω τα ιδια. Εχω 5 εμβρυα κατεψυγμενα. Δεν ξερω τι να κανω. Τι λετε?  Να περιμενω ακομα λιγο μπας κ  ερθει φυσιολογικα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ekana 3 xronia sinolika sto proto na meino egkyos. O giatros pistevo gia kerdoskopiko logo mou eipe na pame me katepsigmena efoson iparxoun k na min paidevomai allo. O giatros mou vasika pistevei oti efoson den menei mia gynaika sto xrono egkyos na paei se ipovoithoumeni anaparagogi.  K mou leei oti eimai sxedon 33 xronon k o xronos perna eis varos mou.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Προσωπικά πιστευω ότι τοσο θα χρειαστεις κ στο δεύτερο. Ότι εξαρτάται στο σύστημα καθε γυναίκας. Εισαι μικρη ακομη. Εμεις προσωπικά εχουμε θεμα με τ σπερμα. Εγω λεω στο γιατρο εστω να προχωρήσουμε σε σπερματεγχυση κ ο γιατρος μ επιμένει να τ παμε φυσικα.Σκεψου οτι κανει ο ιδιος τη διαδικασία π θα μπορούσε αμεσως να μ πει παμε σε υποβοηθουμενη. Προσπαθουμε 1.5 χρονο. Καλημέρα κιολας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Thetiko auto gia ton giatro sou giati dexnei oti den vlepei ta lefta sou. To thema me to sperma den linete? Pantos sou to euxomai olopsixa na meineis sintoma egkyos. Tora oso gia mena mporei na perimeno na perasei k to kalokairi isos meino mou tha eimai k pio xalari....tha deixei.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε ευχαριστω πολυ. Σκεψου οτι προδπαθουμε απο τ Σεπτέμβριο  του 2014 κ το ψαξαμε το Δεκεμβριο του 2015. Βρήκαμε οτι εχει ενα μικροβιο κ σε αυτο οφείλεται. Πηρε αντιβίωση έφυγε για ενα μηνα κ τωρα επέστρεψε πάλι κ θα παμε σε ουρολογο.Τ λεω δηλ θα τ κυνηγαμε (το μικροβιο)? μου λεει κανε υπομονη λύσεις υπαρχουν πολλές αλλα περίμενε . Οπότε κάνω υπομονη! Γτ δε βλεπεις κ αλλο γιατρο? πιστεύω πως πρεπει να περιμενεις λιγο ακόμη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Skeftomai pou exo ta katepsigmena emvria ekei. Tha perimeno eipa akoma 2 mines k tha do. O giatros mou theoreite apo tous kaliterous sto tomea tis exosomatikis k voithise polla zevgaria. Kai iparxei k to thema oti stin egkimosini eixa apokollisi k nosileftika ena mina mesa k imoun k sto krevati 6 mines.  An den itan o sigkekrimenos giatros tha apevala.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Απλα να παρεις μια δεύτερη γνώμη.  Εύχομαι ν σ ερθει απο μονο του το μπέμπακι οπως κ τ πρωτο. Αφου έπιασες μονη σ τελικά κ δεν υπαρχει λογος υπογονιμοτητας θα μπορούσε να περιμενει λιγο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ετσι επαθα και εγω εξωσωματικη  και εξωμυτριο εβγαλα την σαλπιγγα και ενας απο τους καλητερους !!!ακιντωρα τιποταααααααααα και ειναι και ολα οκ μου λενε!!!!ποσο οκ δεν ξερω!!!!σου ευχομαι να εχεις συντομα ευχαρηστα νεα!!!!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Anastacia32 είπε:

Prin poso kairo egine auto me to exomitrio? Poso kairo tora prospatheis  gia moro meta to exomitrio? Sou euxomai olopsixa na erthei to moro.

Καλη ερωτηση!!!!!!πριν 6χρονια στην πρωτη προσπαθια εξωσωματικης που ειχα κανει μετα εκανα αλλες δυο φορες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...