Μετάβαση σε περιεχόμενο

Έγκυος και γω!


Recommended Posts

Γειά σας και από δω...σήμερα είναι η πρώτη μέρα καθυστέρησης έκανα τεστ και χοριακη και ναι είμαι έγκυος! Αυτό το μήνα μου έδωσε ο γιατρός μου Primolut και serpafar και νομίζω ότι με βοήθησε στην σύλληψη. 

Λοιπόν κορίτσια συμβουλέςθέλω. Τι πρέπει να προσέχω,  τι απαγορεύεται και τι επιτρέπεται ειδικά τώρα στην αρχή. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκι μου κ παλι συγχαρητήρια!!! Από τα λίγα που ξέρω προσοχή στις κινήσεις λίγο πιο αργές, ξέρεις σκάλες κ βάρη. Να τρως φυσιολογικές ποσότητες κ σίγουρα πολλές σαλατες. Προσοχή στα μεγάλα ψαρια.  Φρούτα πολλα. Λογικα παίρνεις filicine οπωσδήποτε από σήμερα αν όχι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οσο η εγκυμοσύνη σου εξελίσσεται κανονικά δεν χρειάζεται να αλλάξεις κ πολλα πραγματα...φρούτα κ λαχανικά πολυ καλο πλύσιμο..οχι συκώτι...κ προςοχη στα γλυκά!δεν σου λεω για τςιγαρο κ αλκοόλ...αυτονόητο!ολα τα αλλα φυσιολογικά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κελυυ μου εποτρεπεται απο καποια εβδομαδα και μετα, αλλα δεν θυμαμαι ποια εβδομαδα...και καλου κακου παρε κορρε η απιβιτα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα ρωτήσω και τον γιατρό μου αύριο, απλά επειδή είχα κλείσει για βαφή αυτή την βδομάδα να ξέρω να το ακυρώσω ή όχι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...

κοριτσια μολις εμαθα κ εγω οτι ειμαι εγκυος!! το σαββατο θα κανω αλλη μια χοριακη κ τη δευτερα αλλη μια να δουμε οτι παει καλα!!! θελω να χαρω αλλά φοβαμαι κιολας...λόγω της αποβολης που ειχα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...