Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ευχαριστω Την Αγια Ειρηνη Την Χρυσοβαλαντου....


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Gelie είπε:

Ακριβως οπως το ειπες, μόνο πόνο νιωθω τους τελευταίους μήνες. Ελπίζω να μην κρατήσει για πολύ ακόμη.

Στο ευχομαι μεσα απο τη ψυχη μου. Μακάρι να γίνεις γρηγορα μανούλα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Gelie είπε:

Ακριβως οπως το ειπες, μόνο πόνο νιωθω τους τελευταίους μήνες. Ελπίζω να μην κρατήσει για πολύ ακόμη.

Εγω το πιστευω πως ολα θα πανε καλα.επειδη το θελετε πολυ... δεν ειναι πολυς ο καιρος σε σχεση με αυτα που εχω ακουσει σπο το κοντινο μου περριβαλλον.βεβαια οταν θες κατι πολυ ο χρονος σου φαινεται.πενταπλασιος.η νονα μου προσφατα γεννησε μια κορουλα που προσπαθουσαν και αυτοι καιρο ειναι 38 χρονων και τα καταφεραν με εξωσωματικη...προσπαθησε να σκεφτεις θετικα και ολα.θα πανε καλα.εγω τυο.πιστευω.πιστεψε υο.κι εσυ...:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 20/12/2016 at 4:06 ΜΜ, ο/η Gelie είπε:

Ακριβως οπως το ειπες, μόνο πόνο νιωθω τους τελευταίους μήνες. Ελπίζω να μην κρατήσει για πολύ ακόμη.

Αχ κοριτσακι μου.... στενοχωριεμαι... όλα να σου πανε καλα.... το 2017 να σου χαρισει μονο χαρες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 21/12/2016 at 5:34 ΜΜ, ο/η peacock είπε:

Αχ κοριτσακι μου.... στενοχωριεμαι... όλα να σου πανε καλα.... το 2017 να σου χαρισει μονο χαρες!

Σε ευχαριστώ πολυ κοπέλα μου..Μακάρι να γίνει το όνειρο μου πραγματικότητα επιτέλους..Καλή τύχη και σε σένα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 20/12/2016 at 2:59 ΜΜ, ο/η Gelie είπε:

18 μηνες προσπαθουμε. Ο γιατρός μας έχει πει ότι δεν ξέρει ποτέ και ΕΑΝ θα τα καταφερουμε κάποια στιγμη φυσιολογικά.

Καταρχάς καλημερα!!καλες γιορτές με υγεια..καλη μου δεν ξέρω ακριβως τις συνθήκες που εχετε να αντιμετωπίσετε..εμενα 18 μήνες μου φαίνονται λίγοι προσωπικά..τωρα ισως εννοείς με χαπια και ενέσεις κλπ προσπάθεια..εγω με τον αντρα μου κανουμε ελευθερα πάνω απο τρια χρονια..κοιτοντας τις μερες..πρεπει να βάλουμε ολοι στο κεφάλι μας οτι δεν ειναι και τοσο εύκολο..σε καθε κύκλο λενε οι γιατροί ειναι 20 τοις εκατο οι πιθανότητες..το ΕΑΝ θα τα καταφέρεις μην περιμένεις κανέναν να στο πει..πίστεψε ΕΣΥ πρωτη οτι ΝΑΙ!!ΘΑ ΓΙΝΕΙ.. και με την βοήθεια του θεού..και οτι περνάει απο το χέρι σας φυσικά..θα γίνει!!!!η κουνιάδα μου δυο χρονια πέρασε εναν εφιάλτη..το σπερμα του συζύγου ο γιατρό υστερα απο θεραπεία,το χαρακτήρισε νερό!!!εφυγαν για διακοπές και είπε βλέπουμε απο Σεπτεμβρη(για εξωσωματική κλπ) και έμεινε έγκυος!!!με το νερό!!!εχω παρα πολλα τετοια παραδείγματα να σου δώσω..με συγχωρείς αν σε κούρασα..απλα νιώθω στα λογια σου πίκρα..και απογοήτευση..ισως μεσα σου αναρωτιέσαι οπως και γω "μπορω α κανω παιδί?"....η απαντηση σε ολες μας ειναι ναι!!!μας αξιζει και θα γίνουμε μανούλες!!!χρονια πολλα,να εισαι γερή,και ευχομαι ολόψυχα το νεο έτος να μας χαρίσει αυτο το υπεροχο δωρο,την μητρότητα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Κατερινάκι/only love είπε:

Καταρχάς καλημερα!!καλες γιορτές με υγεια..καλη μου δεν ξέρω ακριβως τις συνθήκες που εχετε να αντιμετωπίσετε..εμενα 18 μήνες μου φαίνονται λίγοι προσωπικά..τωρα ισως εννοείς με χαπια και ενέσεις κλπ προσπάθεια..εγω με τον αντρα μου κανουμε ελευθερα πάνω απο τρια χρονια..κοιτοντας τις μερες..πρεπει να βάλουμε ολοι στο κεφάλι μας οτι δεν ειναι και τοσο εύκολο..σε καθε κύκλο λενε οι γιατροί ειναι 20 τοις εκατο οι πιθανότητες..το ΕΑΝ θα τα καταφέρεις μην περιμένεις κανέναν να στο πει..πίστεψε ΕΣΥ πρωτη οτι ΝΑΙ!!ΘΑ ΓΙΝΕΙ.. και με την βοήθεια του θεού..και οτι περνάει απο το χέρι σας φυσικά..θα γίνει!!!!η κουνιάδα μου δυο χρονια πέρασε εναν εφιάλτη..το σπερμα του συζύγου ο γιατρό υστερα απο θεραπεία,το χαρακτήρισε νερό!!!εφυγαν για διακοπές και είπε βλέπουμε απο Σεπτεμβρη(για εξωσωματική κλπ) και έμεινε έγκυος!!!με το νερό!!!εχω παρα πολλα τετοια παραδείγματα να σου δώσω..με συγχωρείς αν σε κούρασα..απλα νιώθω στα λογια σου πίκρα..και απογοήτευση..ισως μεσα σου αναρωτιέσαι οπως και γω "μπορω α κανω παιδί?"....η απαντηση σε ολες μας ειναι ναι!!!μας αξιζει και θα γίνουμε μανούλες!!!χρονια πολλα,να εισαι γερή,και ευχομαι ολόψυχα το νεο έτος να μας χαρίσει αυτο το υπεροχο δωρο,την μητρότητα!!!

Καλημερα και χρονια πολλα.. Όχι δεν εννοώ με χάπια εννοώ ότι έχουμε ελεύθερες επαφές 18 μηνες. Οποιον γιατρο και αν ρωτησεις θα σου πει πως οταν ενα ζευγαρι εχει επαφες πανω απο ενα χρονο και δεν προκυπτει εγκυμοσυνη κάτι συμβαινει... Και οντως ετσι ειναι!!! Εχουμε εντοπισει το θεμα και ειναι αρκετα σοβαρο.. Είμαι 33 και μισό. Οδευω στα 34. Κατά τη γνώμη μου δε θα ήταν σοφο να κάνω σεξ 3-4 χρόνια ελεύθερα και μετά να φτάσω 36-37 για να ζητησω ιατρικη βοήθεια. Η πιστη και το θρησκευτικο συναισθημα ειναι κατι τελειως διαφορετικο και δεν εχει καμια σχεση με την απόκτηση παιδιου.. Και εμείς πιστεύαμε όταν ο σύζυγος μου έκανε την επέμβαση για αποκατάσταση της γονιμοτητας του ότι τα πράγματα θα έφτιαχναν. Ημασταν 100% ότι θα μας βοηθουσε ο θεος.. Το ειχαμε πιστεψει μεσα μας.. Τελικά αντί για καλυτερα τα πραγματα εμειναν στασιμα για να μη σου πω οτι χειροτερεψαν και φανεί μελοδραματικο. Επισης εχω γνωστη που ειναι αθεη και εμεινε εγκυος λιγο πριν την ημερομηνια του πολιτικου της γαμου.. Και εχω και μια παλια συμμαθητρια που πιστευει σε καποια αιρεση και εχει 3 παιδια.. Οσο για την απόκτηση παιδιού ειναι προφανές ότι όσο περνάνε τα χρόνια είτε το δεχόμαστε είτε όχι η γυναίκα βρίσκεται σε δυσμενέστερη θέση ως προς αυτό. Εννοειται πως καποιες μενουν εγκυες στα 45 ομως εχω γνωρίσει γυναίκες που μετανιωσαν πικρά το γεγονός ότι δεν πήγαν στο γιατρό νωρίς. Επίσης η γνωστη λαικη παροιμία λέει "Αη Γιώργη βοηθά!!! Κούνα και εσύ το χέρι σου!!!" Αυτα... Σου εύχομαι οτι καλύτερο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Gelie είπε:

Καλημερα και χρονια πολλα.. Όχι δεν εννοώ με χάπια εννοώ ότι έχουμε ελεύθερες επαφές 18 μηνες. Οποιον γιατρο και αν ρωτησεις θα σου πει πως οταν ενα ζευγαρι εχει επαφες πανω απο ενα χρονο και δεν προκυπτει εγκυμοσυνη κάτι συμβαινει... Και οντως ετσι ειναι!!! Εχουμε εντοπισει το θεμα και ειναι αρκετα σοβαρο.. Είμαι 33 και μισό. Οδευω στα 34. Κατά τη γνώμη μου δε θα ήταν σοφο να κάνω σεξ 3-4 χρόνια ελεύθερα και μετά να φτάσω 36-37 για να ζητησω ιατρικη βοήθεια. Η πιστη και το θρησκευτικο συναισθημα ειναι κατι τελειως διαφορετικο και δεν εχει καμια σχεση με την απόκτηση παιδιου.. Και εμείς πιστεύαμε όταν ο σύζυγος μου έκανε την επέμβαση για αποκατάσταση της γονιμοτητας του ότι τα πράγματα θα έφτιαχναν. Ημασταν 100% ότι θα μας βοηθουσε ο θεος.. Το ειχαμε πιστεψει μεσα μας.. Τελικά αντί για καλυτερα τα πραγματα εμειναν στασιμα για να μη σου πω οτι χειροτερεψαν και φανεί μελοδραματικο. Επισης εχω γνωστη που ειναι αθεη και εμεινε εγκυος λιγο πριν την ημερομηνια του πολιτικου της γαμου.. Και εχω και μια παλια συμμαθητρια που πιστευει σε καποια αιρεση και εχει 3 παιδια.. Οσο για την απόκτηση παιδιού ειναι προφανές ότι όσο περνάνε τα χρόνια είτε το δεχόμαστε είτε όχι η γυναίκα βρίσκεται σε δυσμενέστερη θέση ως προς αυτό. Εννοειται πως καποιες μενουν εγκυες στα 45 ομως εχω γνωρίσει γυναίκες που μετανιωσαν πικρά το γεγονός ότι δεν πήγαν στο γιατρό νωρίς. Επίσης η γνωστη λαικη παροιμία λέει "Αη Γιώργη βοηθά!!! Κούνα και εσύ το χέρι σου!!!" Αυτα... Σου εύχομαι οτι καλύτερο.

Δεν διαφωνώ..και ουτε ειναι σωστό να αφήνουμε τα πράγματα στην τύχη η στον θεο..εγω το μονο που λεω ειναι πως οταν πιστέψεις κατι βαθιά μεσα σου..γινεται!!το ξέρω πως ετσι λενε οι γιατροί..απο τα 25 μου εχω κανει οτι μπορεις να φανταστείς για να μπορέσω να κανω παιδί..εχω κλείσει τα 31 και παω στα 32 και τωρα εχω να αντιμετωπίσω και μια fsh που εχουν οι γυναίκες στην κλιμακτήριο..όμως δεν χάνω τις ελπίδες μου..τρια χρονια ελεύθερων επαφών και ουτε μια εστω παλινδρόμηση κύηση..κανενα εμφανές πρόβλημα..εχω κανει ενα σωρό εξετάσεις και εγω και ο συζηγος..και μας κατέταξαν στο 20 τοις εκατο της μη δικαιολογημένης υπογονημοτητας..θα σου πω πως εχω κλάψει..και εχω κατηγορήσει τον θεο που στέλνει παιδια σε ανθρωπους που δεν τα θελουν..η τα κακοποιούν..και εμας δεν μας εχει δωσει ενα πλασματάκι που θα ολοκληρώσει την ευτυχία μας..Ξερεις τι πιστευω πια?πως ολα γινονται για κσποιο λόγο..Αργά η γρήγορα αυτη η βαθιά μας επιθυμια..θα γίνει πράξη!!!εχω δει γύρω μου απίστευτα πράγματα να συμβαίνουν..και ολα έγιναν επειδη κάποιος η καποιοι ο πιστέψαμε βαθιά!!!ευχομαι σε ολες μας συντομα να γίνουμε μανούλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Την Αγια Ειρηνη δεν την γνωριζα..πριν χρονια μου μιλησε για αυτην ενας ιερεας.Δεν ειχα παντρευτει καν ακομα...οταν ξεκινησα προσπαθειες για μωρο ενιωθα μεσα μου πως δεν θα ρθει ευκολα..δεν ξερω γιατι ενστικτο...πηγαιναστην εικονα τηςστο μοναστηρι κ της ζητουσα να μου δινει δυναμη...

Περασε ο πρωτος χρονος

Ο δευτερος με σπερματςγχυσεις....

Ο τριτος με εξωσωματικες...

Ξεκινησαν οι παλινδρομες κυησεις..καθε φορα που ηταν ναπαω για αποξεδη επινα τον αγιασμο της.. το ιδιο κ στις εμβριομεταφορες.. κ φορουσα τη ζωνη της....

Την τελευταια φορα το ενιωθα οτι ηταν μαζι μου..ειχα μια ηρεμια απιστευτη..ειπα αφηνομαι στην κριση σου..λεφτα δεν υπηρχαν για αλλη προσπαθεια.. κ ηρθετο θετικο...

5 βδομαδων ξεκινησε η πρωτη αιμοραγια κ ακολουθησαν πολλες...οι γιατροι ελεγαν απο θαυμα ζει το μωρο....αλλα αυτοτο παιδι ηταν της αγιας! ταμενο σ αυτη...σεμια μεγαλη αιμορραγια στο Ελενα η διευθυντρια μου λεει αυτο δεν το χω ξαναδει..ποιον Αγιο εχεις μαζι σου...να πιστευεται στην Αγια!!! φυσικ κ ακολουθουμε κ την επθστημη αλλααν ο θεος δεν θελει μωρο δεν ερχεται...μεγαλη η χςρη της βοηθεια ολων μας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...