Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωρακια Νοεμβριου-Δεκεμβριου 2014 -Ιανουαριος 2015


Recommended Posts

Τονίνι πήγες στο γιατρό?  εγώ θα προσπαθήσω να συγκεντρώσω τα χρήματα γ την Βιοκλινική , μιλάμε γ το πακέτο των 2 ημερων , δεν ειμαστε για αλλα , εαν δεν τα καταφερω θα παω νοσοκομειο , ομολογω οτι φοβαμαι το αγνωστο αλλα δεν θα πεθανουμε κιολας .. αναμονή μεχρι την άλλη Τεταρτη γ να ακουσουμε καρδούλα , fingers crossed!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μαρακι τελεια τα νεα σου!!με το καλο!!!μολις εχεις κανει ολη την διαδικασια θα πας στο bbcode τοδευτερο κατω που εχει,κανεις αντιγραφη κ πας στο προφιλ σου εκει που γραφει κατω αριστερα υπογραφη σου κ θα κανεις επικολληση στο κουτι που σου δειχνει,μετα αποθηκευση κ εισαι ετοιμη! Εγω ειχα κανει απο το precnology αλλα εχει κ το lilypie οπως εκανε κ η ντιντι..

Κ εγω ντιντι για πακετο 2 ημερων θελω..ευχομαι να μπορεσω να μαζεψω κανα φραγγο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια.Τι κανετε;Χαιρετω το καινουριο μελος!Σημερα τα πραγματα δεν ηταν πολυ καλα για εμενα.Το πρωι ειχα μια αιμοραγια και η γιατρος μου ειπε να παρω utrogestan και πολυ ξαπλα.Την παρασκευη θα παω κανονικα αρκει να μην προκυψει κατι.Φοβαμαι πολυ.Λετε να επαθε κατι το μωρακι;Ολη μερα κλαιω σημερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα σε ολες κοριτσακια μου... 
Ντινα μου οχι... Αυριο θα παω να δει τα αποτελεσματα απο τον προγενετικο.. Πολυ ομορφα τα δικα σου νεα παντως.. Γερο να ναι το μπεμπακι σου και υγιεστατο..!! 
Γεωργια,δεν σου ειπε ο γιατρος σου να πας σε δει.. ? ΜΟυ κανει εντυπωση.. :/
Μακαρι να μην ειναι τιποτα σημαντικο..Στεναχωρηθηκα οταν διαβασα το μηνυμα σου.. Σε παρακαλω ενημερωσε μας για την εξελιξη σου...!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οχι δεν μου ειπε να παω.Πειραζει;Ετσι οπως μιλησαμε εδιξε να μην ανησυχει.Μου ειπε πως συμβαινει σε πολλες κοπελες στην αρχη της εγκυμοσυνης και πρεπει να προσεχω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

που να ξερω εγω βρε αν επρεπε να πας...?? Απο την στιγμη που ο γιατρος σου σε καθυσηχασε τοτε ολα καλα... :) 
κατσε ξεκουρασου,μη σκυβεις μην κανεις τιποτα... προφυλαοξυ γενικα απο ολα..!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεωργία μου μη φοβάσαι σε πολλές έχει γίνει....και σε μένα απλά δεν είχα αίμα απλά ο υπέρηχος έδειξε κάτι σαν αποκόληση και πήρα για μια βδομάδα τα ουτροτζεσταν ξάπλωσα και πολλές πολλές πολλές ώρες στο κρεβάτι και τώρα είμαι πολύ πολύ καλά....την παρασκευή θα το επιβεβαιώσω και με τον υπέρηχο.... απλά μη στεναχωριέσαι μη το κάνεις πιο δύσκολο....

 

ωραια τα νέα σου Μαρακι μου....έτσι να συνεχίσεις....

 

καλή επιτυχία για αυριο Τονινι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε ευχαριστω πολυ Κατερινα μου... Μακαρι και σενα να ναι ολα καλα την Παρασκευη με το εμβρυακι σου.. :) 
Εγω το φοβαμαι πολυ αυτο με την αιμοραγια γιατι ειμαι στην δουλεια 10ωρα σε ορθοστασια... Κοριτσια να σας ρωτησω κατι?? μηπως εχετε τωρα η ειχατε σε προηγουμενη εγκυμοσυνη αυτο το πραγμα...!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ντελφιν την κορη μου τη γεννησα στην Καβάλα στο νοσοκομείο και εκει λεω να παω παλι αλλα θα δουμε δε ξερω.. θα ανοιξω και μια καρτελα στο Παπαγεωργιου μηπως γνωρισω κανενα καλο γιατρο και δε τρεχω Καβαλα με την κοιλια τουρλα τον Δεκέμβριο! θα δουμε! Ντιντίνα στη Βιοκλινικη ποσο σου ειπαν για τις 2 μερες που λες? εγω αν παω σε ιδιωτικο θα παρω πισω 750 ευρω και θα πληρωσω και εγω δε ξερω ποσα! κατι αστρονομικα ποσα ακουω! ενω σε δημοσιο δεν θα παρω τιποτα πισω αλλα θα πληρωσω και το γιατρο και το νοσοκομειο 300 ευρω  οποτε μαλλον πιο φτηνα θα βγει.. Γιωργια μου ειχες πολυ αιμα τωρα σταματησε η συνεχιζεται? αν θελεις μπορεις να παρακολουθησεις και τη χοριακη σου 2 μερουλες να δεις αν αυξανεται φυσιολογικα παντως να μη στεναχωριεσαι και να κανεις προσευχη ευχομαι οτι καλυτερο! με τα ουτροτζεσταν θα εχεις πολυ υπνηλια και ισως ζαλαδες σου το εδωσε για να υποστηριξει την εγκυμοσυνη και να αυξησει την προγεστερονη που παραγει ο οργανισμος σου.να μην κανεις τιποτα απολυτως και να εισαι ξαπλωμενη ολη τη μερα και θα πανε ολα καλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πριν μεινω εγκυος,μου ειχε δωσει ο γιατρος μου την Flagul και σε μενα και στον αντρα μου.. Μια βδοαμδα μετα απο το τελος της ληψης του φαρμακου, απεκτησα μυκητες και μου ειπε ο γιατρος οτι προερχεται καθαρα απο την αντιβιωση...Απο τοτε,αραια και που αν φοραω στενο εσωρουχο π.χ με πιανει ειτε φαγουρα ειτε τσουξιμο.. το ανεφερα στον γιατρο μου οταν εμαθα για την εγκυμοσυνη και μου ειπε οτι δεν ειναι τιποτα το ανησυχιτικο.. Απλα θα δυσκολευτω λιγο να τους διωξω λογω συνεχμενης αλλαγης του ph στον κολπο.. Απλα θελω και αυριο να τον ρωτησω αν μπορω να ακολουθησω καμια θεραπεια γιατι ωρες ωρες,ειδικα στην δουλεια που ειμαι σε συνεχη κινηση εχω θεματακια κ με ενοχλει.. 
Βεβαια διαβασα και σε διαφορα site οτι μια γυναικα σε κατασταση εγκυμοσυνης,εχει 10φορες περισσοτερες πιθανοτητες να αποκτησει.. Κ ηθελα να δω αν καποια απο σας ειχε το ιδιο "προβλημα" και πως το αντιμετωπισε...!!! :) :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τονινι μου στην προηγουμενη προς το τελος κατι ενοχλησεις πρεπει αν θυμαμαι καλα ειχα και μου ειπε ο γιατρος οτι ειναι μυκητες και οτι ειναι φυσιολογικο. Δεν εκανα τιποτα και μετα τη γεννα που μου εκανε καλλιεργεια ολα ηταν μια χαρα...

Σε αυτην την εγκυμοσυνη που ειμαι στην αρχη ειχα πολλα παχυρευστα υγρα που νομιζα οτι ηταν μηκυτες και μου ειπε πολλα υγρα και πολυ συχνα να πηγαινω στην τουαλετα και τωρα ειμαι μια χαρα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εγω με παχυρευστα υγρα ξεκινησα...Αλλα ωρες ωρες εχω φαγουρα και τετοια.. Αυριο θα παω να δω αν θα μου δωσει καμια ηπια θεραπεια.. Δεν ανησυχω για τον εμβρυακι μου γιατι ξερω οτι προστατευτε και εκτος αυτου ειναι και κατι εξωτερικο.. Απλα να σταματησουν αυτα τα ενοχλητικα συμπτωματα...!! Σας ευχαριστω παντως..! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ολα θα πανε καλα...σε καθε εγκυμισυνη πολλα συμπτωματα ερχονται και ετσι ξαφνικα πολλα φευγουν...πινε πολλα νερα και αλλαζε συνεχεια 2-3 φορες την ημερα εσωρουχα...σιγουρα ειναι ενοχλητικο απλα κανε λιγο κουραγιο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οτι πινω πολυ νερο προσπαθω να το κανω... οσο για τα εσωρουχα ειναι λιγο δυσκολο.. γιατι δουλευω 10ωρα,και φευγω 6 το πρωι απο το σπιτι και γυρναω καλες 6 το απογευμα..(λογω λεωφορειων και τετοια..) οποτε να μπορω 2 με τρομερο ζορι.. 
Βεβαια εχω βρει μια "προχειρη"λυση λιγο γελια βεβαια αλλα τι να κανω η κακομοιρα..?? Φοραω μποξερακια του αντρα μου,που οσο να πεις δεν εχουν και τρομερη επαφη με την περιοχη που ειναι ηδη ερεθισμενη.. Ντρεπομαι που το λεω αλλα τι να κανω??? :/ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πολυ εξυπνο δεν το ειχα σκεφτει...εγω στην προηγουμενη που ειχα τεραστια κοιλια του φορουσα τα φανελακια τις μπιτζαμες και τις καλτσες του...χιχιχι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τονινι γελασα με τα μποξερακι!!!αχαχαχα...πολυ καλη ιδεα παντως...οσο για τους μυκητες εγκυος δεν ειχα αλλα οταν γεννησα κολλησα αλλα εφυγαν σχεδον αμεσως με μια αλοιφη...

Γιωργια στεναχωρεθηκα με το αιμα που σου ηρθε...οσο μπορεις ξεκουρασου !

Joana σοβαρα πηγες καβαλα να γεννησεις?ειχες καποιον γιατρο σου εκει?

Κατερινα κ εγω στην αρχη ειχα παχυρευστα υγρα,αλλα οχι καθε μερα...

Οσο για τα πια φαρμακα επιτρεποντε,ντεπον,παναντολ,μποσκοπαν για πονο στην κοιλια ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν εχω καθολου αιμα τωρα,το πρωι μεχρι και το μεσημερι ειχα σταγονες.Ξαπλα ξαπλα εχω βαρεθει απο την πρωτη μερα τι να κανω ομως...Αντε να ερθει η παρασκευη να παω γιατρο.Υπνηλια εεε;Μεχρι στιγμης μονο αυπνιες εχω για να δουμε,οχι τιποτα αλλο να χωρτασω υπνο τωρα που μπορω γιατι μεταθα τρεχω και δεν θα φτανω.

Κι εγω κοριτσια απο πιτζαμες τιποτα.Μπλουζακια,κολαν και σορτσακια εχω για μεσ'το σπιτι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

tonini γιαουρτια ετρωγες οταν επερνες την αντιβιωση? τα γιαουρτια βοηθουν στο να μην αποκτησεις μηκυτες οταν παιρνεις αντιβιωση δεν ξερω αν βοηθανε τωρα που ηδη εχεις αλλα ρωτα και τον γιατρο σου καλυτερα. στη δουλεια σου το ειπες για την εγκυμοσυνη? πρεπει να προσεχεις με την ορθοστασια !

 

ντελφιν απο την Καβάλα είναι η καταγωγή μου και πηγα εκει για να ειμαι κοντα στη μαμα! ασε που τοτε μεναμε Ξανθη που ειναι μιση ωρα δρομος και ειχα και τον γιατρο μου εκει.. οποτε βολευε.. τωρα δεν ξερω τι θα κανω

 

τιμες εχει μαθει καμια σας απο κλινικες? 

 

Γιωργία αφου σου σταματησε η αιμοραγία ειναι πολυ θετικο σημαδι! η κουμπαρα μιας φίλης μου ειχε 4 μηνες αιμα τις μερες που επρεπε κανονικα να περιμενει περιοδο, και μετα γεννησε και ολα καλα μη στεναχωριεσαι παρε κανενα βιβλιο να διαβαζεις να περναει η ωρα! ετσι κι αλλιως ο σκοπός σου ειναι ιερος! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλες

.

Τελικά τα κατάφερα με το ticker!!!

Delphine σε ευχαριστώ πολύ για τοις οδηγίες  [smilie=love2.gif]

 

Γεωργία μην στεναχωριέσαι είναι πολύ συχνό φαινόμενο η αιμορραγία στην αρχή της εγκυμοσύνης, η κουμπάρα μου και δυο φίλες μου είχαν αίμα στην αρχή τώρα τα μωράκια τους είναι ενός χρόνον. Εγώ είχα μια αποκόλληση μέσα στης γιορτές άλλα δεν το κατάλαβα γιατί περνώ προγεστερόνη από την αρχή της εγκυμοσύνης προληπτικά λόγο ιστορικού η γιατρός μου είπε να μην κουράζομαι και αυτό έκανα, στον επόμενο υπέρηχο η αποκόλληση είχε εξαφανιστεί και τώρα όλα καλά.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Joanna εγώ ζω στον Αγ. Νικόλαο Κρήτη θα  πάω στο νοσοκομείο.

Έκανα μια ερευνά για τοις κλινικές του Ηρακλείου που είναι οι κοντινότερες περίπου μια ώρα και 20 λεπτά από το σπίτι μου και η τιμές ειναι

"Μητέρα  1600-2300 ανάλογος το Δωμάτιο + τα χρήματα του γιατρού περίπου 700 + αν χρειαστεί φωτοθεραπεία το μωρό 200 ανά ημέρα(της κουμπάρας μου λόγο ίκτερου έκανε 6 μέρες φωτοθεραπεία ) και δεν είναι συμβεβλημένο με ικα άρα καμιά επιστροφή " 

"Ασκληπιείο 1400 το Δωμάτιο + τα χρήματα του γιατρού περίπου 700αν χρειαστεί φωτοθεραπεία το μωρό δεν ξέρω τιμή και είναι συμβεβλημένο με ικα αρα επιστροφή περίπου 750 "

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...