Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωρακια Νοεμβριου-Δεκεμβριου 2014 -Ιανουαριος 2015


Recommended Posts

Κοριτσια καλημερα εχω πολυ καιρο να γραψω...μετα την απωλεια που εζησα το σεπτεμβριο με τα διδυμακια μου να γινονται αγγελοι στον ουρανο ειμαι ξανα εγκυος σε ενα μπεμπακι με πιθανη ημερομηνια αρχες δεκεμβριου.Τα συμπτωματα ειναι τελειως διαφορετικα και ο φοβος μεγαλυτερος.. Να εχουμε ολες μια τελειομηνη εγκυμοσυνη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

κατερινα λυπαμαι παρα πολυ για την απωλεια..ευχομαι μεσα απο την καρδια να εχεις μια τελειομηνη  εγκυμοσηνη !!καλως ηρθες κ στην παρεα μας!

τονινι θα μπεις στο pregnology tiker..θα πατησεις την εικονα που εχω εγω τωρα..αφου θα σε παει σε αλλα σελιδα πιο κατω θα γραψεις ποτε ειναι πιθανη ημερομηνια τοκετου..εχει κ χρωματα να διαλεξεις για το πλαισιο κ πιο κατω για τα γραμματα..αυτα αν θελεις τα βαζεις..αφου τα κανεις αυτα πιο κατω γραφει seet et αν θυμαμαι καλα  το πατας κ μετα κανεις αντιγραφη το bb code...οχι το πιο πανω..ευχομαι να βοηθησα.. [smilie=thumbsup.gi:  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια!! Κι εγω εγκυουλα στο δευτερο!! Εχω μια κορη 3 ετων! Μενω Θεσσαλονικη. 23 Μαρτιου τελευταια περιοδος και ΠΗΤ 28 Δεκ 14! Αντε με το καλο ολες μας.. μια τελειομηνη εγκυμοσυνη και να κραταμε τα μπεμπακια μας γυρω στα Χριστουγεννα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλησπερα σε ολες κοριτσια...Καλως ηρθατε ολες στην παρεουλα που εχουμε δημιουργηει.. Ευχομαι να εχουμε ολες μια ομορφη και τελειομηνη εγκυμοσυνη... :)
ειμαι πολυ χαρουμενη που ξερω οτι αν εχω καποιο προβληματισμο σχετικα με την εγκυμοσυνη θα εχω καποια ατομα να με βοηθησουν και να ακουσουν το προβλημα μου.. Εγω "δυστυχως" δεν ξερω και πολλα πραγματα μιας και ειναι το πρωτο μου μπεμπακι.. Απο παντου μαζευω πληροφοριες.. :)
Delphine θα το επιχειρησω και θα σου πω τα αποτελεσματα.. χαχα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια.Ειμαι καινουρια εδω.Ειμαι η γεωργια,18 χρονων και περιμενω το πρωτο μου παιδακι.ΠΗΤ εχω 23/12/2014 και μεχρι στιγμης εχω δει μονο τον σακο.Με το καλο να υποδεχθουμε ολες τα μωρακια μας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιωργια καλως μας ηρθες!!!καλη τελειομηνη εγκυμοσηνη να εχεις!!μικρουλα εισαι!!

Κατερινα σε πια βδομαδα εισαι?για να καταλαβεις...11 μαρτιου περιμενα περιοδο κ τωρα ειμαι 7,5 βδομαδων κ το μωρακι ειναι 8 χιλιοστα..ειναι πολυ καλα μου ειπε.εσενα τι σου ειπε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στις 28μαρτιου περιμενα περιοδο αρα υποτιθεται ειμαι στην 9η εβδομαδα το μπεμπακι μου ομως ειναι πεντε μερες μικροτερο. Θυμαμαι και σε μια φιλη μου γινοταν αυτο και στους τελεταιους μηνες της ηρθαν στα ισα.

Καλως ηρθατε ολες στην παρεα μας....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινα μηπως εννοεις 28 φεβρουαριου?γιατι δεν μου βγαινει ..ναι τυχαινει να ειναι πιο μικρο γιατι εγινε η συλληψη πιο αργα απο τις μερες που ειναι ως συνηθως..εμενα ας πουμε εγινε ακριβως την ιδια μερα την γονιμη κ δεν ξανα εκανα αλλη φορα ελευθερα..κ ετσι ειναι ακριβως στις μερες που δειχνει κ ο υπερηχος..

Τα υπολοιπα κοριτσια μας που ειναι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι Κουκλιτσα μου φεβρουαριου ηθελα να πω οτι ηταν η τελετταια περιοδος...την παρασκευη θα παμε να δουμε χερακια και ποδαρακια...και γω αυτο πιστευω οτι αργησε η ωορρηξια μου...πως σου φαινεται αυτη η εγκυμοσυνη σου απο συμπτωματα σε σχεση με την προηγουμενη;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!Τι κανετε;Πως τα πατε απο συμπτωματα;Εγω εχω τρελες αναγουλες και εμετους.Λιγες ζαλαδες και δεν μπορω να φαω τ ι π ο τ α, ολα μου μυριζουν χαλια.Να σας ρωτησω κατι;Σε πια εβδομαδα ακουσατε καρδουλα και ειδατε το μωρακι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου γεωργια και γω εχω ζαλαδες και ανακατοδουρες ολη την ημερα. Ευτυχως αυτη τη φορα δεν εχω εμετους. Την καρδουλα νομιζω στα μεσα της εβδομης εβδομαδας την ακιυσαμε και στα μεσα της 9 μας ειπε να παμε να δουμε χερακια ποδαρακια και απο οτι θυμαμαι απο την προηγουμενη εγκυμοσυνη στη 12 κανουμε αυχενικη.. Υπαρχει ενα "φαρμακο" που το παιρνεις πριν καθε γευμα και βοηθαει να μην κανεις εμετο. Περυσι που το δεν επαιρνα με ειχε βοηθησει. Θα βρω το μπουκαλι και θα σου πω το ονομα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πραγματικα δεν αντεχετε αυτο.Ελπιζω να μην συνεχιστει αρκετο καιρο.Στο ειχε πει γιατρος να το παρεις κατερινα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι γεωργια μου ο γιατρος μου το ειχε δωσει οταν παω σπιτι θα σου πω το ονομα. Εγω δεν εργαζομαι με απελυσαν περυσι λογω εγκυμοσυνης

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεωργια το διαλυμα για τους εμετους λεγεται cilroton με ειχε βοηθησει αρκετα και μου το εδωσε αφοβα ο γθατρος γυρω στα 3€ κανει...φιλια ελπιζωνα εχει και σε σενα αποτελεσμα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλησπερα κοριτσια και απο μενα... Ελειπα και δυστυχως εκει που ημουν δεν ειχα ιντερνετ για να μπορεσω να δω τα μηνυματα και να απαντησω σε ολες... χαχαχα..
Εγω ονομαζομαι Τονια ειμαι 24 ετων και περιμενω το πρωτο μου παιδακι πρωτα ο Θεος 11/12/14...Ειμαι 8 εβδομαδων και εχω ηδη ακουσει την καρδουλα του απο την 6 βδομαδα.. Για αυχενικη ο γιατρος μου εμενα μου ειπε να παω την 11... 
Απο συμπτωματα μπορω να πω πως δεν εχω τιποτα το τραγικο.. Μονο καμια καουρα,η δυσαρεσκεια για καποια φαηγτα που προ εγκυμοσυνης τα τσακιζα και τωρα δεν θελω ουτε να τα μυριζω(π.χ σουβλακια.. μεγαλο προβλημα... χαχαχ)
Αλλα γενικα απο εμετους και τετοια ακομη τιποτα.. 
Γεωργια,εγω ακομη εργαζομαι σε μια εταιρια στυλ Γρηγορη μικρογευματα,με καφεδες σαλατες σαντουιτσ και τετοια.. Εσεις δουελευετε?? 
χαιρομαι τοσο πολυ που μεγαλωνει ο παρεουλα μας...!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μακαρι να μην ειχα κι εγω συμπτωματα.Με τα φαγητα αστο καλυτερα.Καιρος για λιγη αποτοξινωση λεω χιχι, αλλιως με βλεπω να παιρνω κανα 30 κιλα....Εγω δεν δουλευω αλλα παω σε σχολη νοσηλευτικης.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...