Μετάβαση σε περιεχόμενο

δυσκολη πεθερα


myrtw26

Recommended Posts

Καλησπερα κ απο μενα ειμαι φρεσκια μανουλα 6 μηνων ο μικρος μου..3 χρονια σχεση κ 1 χρονο παντρεμενη.Πριν ερθει ο μικρος στην ζωη μας που εννοειται οτι ειναι οτι πιο ομορφο εχει συμβει στην ζωη μου δεν ειχα σχεδον κανενα προβλημα με τον ανθρωπο μου περα απο τις παρεμβασεις τις μαμας του που τις θεωρουσα κλασσικες συμπεριφορες μαμας,προσπαθησα να ρθω κοντα τις την στηριξα σε κατασταση υγειας περισσοτερο απο τα παιδια τις εψαξα βρικα γτ ειχε κενα μνημης την στηριξα κ το ευχαριστω ηταν μια μερα που γυρισα απο τον γιατρο για να δω τι μπορουμε να κανουμε την ακουσα να με θαβει να λεει οτι δεν αξιζω για τον γιο τις οτι ειμαι ασχημη δεν εχω τροπους..φυσικο ηταν κατι να σπασει μεσα μου,δεν την ειπα τπτ απλος παγωσα απεναντι τις,,μενω εγκυος κ αρχιζει ο πολεμος γινεται αλλος ανθρωπος..καλα τι εγκυος εδω δεν υπαρχουν χρηματα κ προσεχε μην βαλεις κοιλα εχεις ηδη...μια μερα πριν την πρωτη επιπεδου αν δεν ειναι καλα το μωρο θα το ριξεις ε????ερχεται ο γαμος εξω απο το δημαρχειο αντε μια ψυχη που ειναι να βγει ας βγει..στον 6 μηνα κανουμε μετακομιση φυγαμε απο διπλα τις ευτυχως ουτε να πει αν θελω μια βοηθεια τπτ ..8 μηνα παθαινω κατακρατηση υγρων πριζομαι μπροστα στον αντρα μου καλα ποσ εισαι ετσι χαλια εγινες..καμια απαντηση ο αντρας μου να με στηριξει τπτ απολυτως.γενναω παρα πολυ δυσκολη γεννα ο μικρος θερμοκιτιδα 2 βδομαδες τις λεω πονεσα παρα πολυ ετσι που με πατουσαν απο πανω ε σιγα μορε εχεις λιπος εσυ δεν παθαινεις τπτ,,,οκ λεω την κοιταω μονο κ κουναω το κεφαλι μου,,τι να πεις??βγαινει ο μικρος ερχεται σπιτι να τον δει να φωναζει απο πανω του πιο σιγα λεω σιγα μαμοθρεφτο θα το κανουμε???τις λεω πλυντε τα χερια σας πριν τον παρετε κανει 4 πακετα την μερα..μπα μου κανει μια φορα το κανε δεν το ξανακανε..λεω στον αντρα μου σε παρακαλω πες την μαμα σου να μην καπνιζει κοντα στο παιδι κ να μην βαζει το στομα τις μεσα στο χερακι του παιδιου θα κολισει κανενα μικροβιο σιγα ρε μυρτω απο την μαμα μου θα κολισει 2 φορες την βδομαδα τον βλεπει την εχεις απομακρυνει κ δεν βλεπει το παιδι οσο θα πρεπε εγινα κ η κακια νυφη στα καλα καθουμενα,,του λεω πρεπει να βαλουμε καποια ορια οσο αφορα τον μικρο κ μου λεει ειρωνικα εδω δεν το κανες 3 χρονια τωρα θα το \κανεις???αλλα μια φορα που ειχε πιει γυρνα κ μου κανει ξερω οτι δεν θα μαλωσεις ποτε με την μαμα μου οτι θα κανεις υπομονη με λιγα λογια ειμαι η χαζη τις παρεας που τα ανεχομαι ολλα κ ακουω κ λογια....κ καλα μεσα στο χιουμορ τα λεει οσα λεει η μαμα του κ με ολους ετσι ειναι δεν εχει κατι με σενα...κ φυσικα μπροστα σε τριτα ατομα με μειωνει λεει πολυ φοβαμαι οτι το παιδι σου μοιαζει κ μετα καλοπροαιερετα το λεω..δεν ξερω εχω απογοητευτει νιωθω το στομαχι μου κομπο κ μια θλιψη οταν ξερω οτι ερχεται να μας δει...κ περισσοτερο με πληγωνει που δεν με στηριζει ο αντρας μου 2 φορες που πηγα να τις απαντησω κ καλα στο χαβαλε κ γω απαντησε ο αντρας μου σιγα μωρε τι σου πε η μαμα μου???μπροστα τις ενω εμενα με αφηνει ετσι...συγνωμη αν σασ κουρασα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καταρχήν Μυρτώ τι ωραίο όνομα...από τα αγαπημένα μου...Να χαίρεσαι το αγγελούδι σου...Καλέ τι είναι όλα αυτά που περιγράφεις;;;Αν είναι δυνατόν τι συμπεριφορά μέγαιρας είναι αυτή;;;Και ο άντρας σου sorry κιόλας κλασικός μαμάκιας!Δε γίνεται να του λες ότι σε ενοχλεί όλη αυτή η συμπεριφορά και να το περνάει στο ντουκου.

Εγω θα πρότεινα να αδιαφορείς και να δείξεις την αδιαφορία και την απέχθεια σου. Μήπως έτσι το πιάσει το μήνυμα και ή που θα αλλάξει τρόπους ή που θα ξεκόψει οπότε και καλύτερα.Επίσης δεν είναι κακό να της ανταπαντάς...πχ πάχυνες δεν κάνεις για το γιο μου όρμα και συ "αυτός με διάλεξε σε εκείνον αρέσω"παίξτο και τρελίτσα...κάτι τέτοια άτομα τα νεύρα θέλει να τους σπας.

Οσο για το αν πιάνει το μικρό και μυρίζουν τα ρούχα ή τα χνώτα της τσιγαρίλα θα είσαι κάθετη...αρπάζεις το μικρό και της λες πλυθείτε και πιάστε τον στο σπίτι μας και στο παιδί μας τους κανόνες υγιεινης τους καθορίζω εγώ...Γίνε πιο δυναμική με λίγα λόγια αφού δεν έχεις υπεράσπιση από τον άντρα σου πάρε την κατάσταση στα χέρια σου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Μυρτώ επειδή είμαι παθούσα....όχι τόσο βέβαια τραβηγμενη περίπτωση ένα έχω να σου πώ......βγάλτην από τη ζωή σας τελείως και δείξε ξεκάθαρα την αντιπάθεια σου.Ο αντρας σου θα αναγκαστεί να το δεχτει και αυτή ύπαρχει μεγάλη πιθανότητα να αλλάξει με αυτόν τον τρόπο.Αλλιώς θα σας διαλύσει κοπέλα μου.Απλά με το έτσι θέλω και χωρίς εξηγήσεις βγάτην από τη ζωή σας και μη τη ξαναβάλεις σπίτι σου χωρίς ντροπές και αναστολές.Να δείς τι καλά που θα νιώσεις μετά και όλα θα φτιαξουν στα τέλος γιατι θα πιάσει το μήνυμα και θα σου είναι μελι γάλα η πεθερουλα σου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 4 months later...

Mυρτώ μου σόρυ που απαντάω τώρα αλλα μόλις χθες έκανα εγγραφή...

θεωρώ πως το να απομακρύνεις την πεθερά ειναι λιγο δύσκολο γιατι απο την πλευρα του ο ανδρας σου θα σου πει μανα μου ειναι τι θες να κανω δεν μπορω να την διωξω απο το σπιτι και να της απαγορευσω να βλεπει το εγγόνι της! πρεπει ομως να κάνεις μια συζητηση μαζι του και να του θεσεις την εξης ερωτηση προτιμας να είναι μονο η μανα σου ευτυχισμενη και η γυναικα σου δυστιχισμενη? θέλεις μια ευτυχισμενη οικογένεια? ποια θεωρεις οτι είναι τωρα η οικογενια σου εγώ ή η μανα σου? αν θέωρεις λοιπον πως η οικογενια σου ειμαστε εγω και το μωρό για να είμαστε ευτυχισμενοι και αγαπημενοι πρέπει να σέβεσε αυτο που με ενοχλει γιατι με μένα θα ζήσεις τα υπολοιπα χρόνια η μανα σου είναι μανα σου να την σεβεσαι και να την αγαπας αλλα δεν πρεπει να την αφηνεις να επεμβαινει στην ζωη μας γιατι αυτο θα γινει μπουμερανγκ στην μετεπειτα ζωη μας...πρεπει να βαλεις προτεραιοτητες και να αποφασισεις τι ειναι ποιο συμαντικο για σενα η οικογενια σου και το παιδι σου ή η μανα σου? ο μόνος που μπορει να το κάνει αυτο είσαι εσυ διοτι αν δεν το κάνεις εσυ θα το κάνω εγώ και θα χαλάσει διαπαντος η σχέση μου με την μανα σου ....αυτό θές???? με αυτον τον τροπο κατα την γνωμη μου του δινεις και καλά το δικαιωμα να είναι ο κυριαρχος του παιχνιδιου δηλ ειναι ο ανδρας που θα παρει την αποφαση χωρις εσύ να του το εχεις επιβάλει...έχει και τον φοβο οτι αν παρεις εσυ την κατασταση στα χερια σου το αποτελεσμα θα ειναι μη ανατρεψιμο και τελος τον βαζεις στην διαδικασια να απογαλακτιστει και να δει πια ειναι τωρα η πραγματικη του οικογενια....προσοχη μην μαλωσεις μαζι του γιατι τοτε κερδισε η πεθερα!!!!!! στο κατω κατω δεν ζητας και κατι παραλογο....καλη επιτυχια ελπιζω να βοηθησα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα η δικιά μου είναι πολύ γλυκιά και ευγενική μπροστά μου...σχεδόν δεν ασχολείται μαζί μου δεν προλαβαίνει λέει προτεραιότητα της είναι το εγγόνι της,της κόρης της το κοριτσάκι δλδ! Και όποιος το πιάσε το πιάσε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 10 months later...
  • 1 year later...
  • 2 months later...

διαβαζω ολα τα παραπανω και βλεπω εμενα πριν λιγα χρονια 
κλασικη κακια πεθερα και ΑΚΟΜΑ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ κλασικος ΜΑΜΑΚΙΑΣ 
ΧΡΙΣΤΕ ΜΟΥ!!!!!!!!!!

τωρα ειμαι στα 38 χωρισμενη με ενα κοριτσακι 
και παω για 2ο γαμο 

μενω μαζι μετα πεθερικα ΑΛΛΑ δοξα το θεο ο χαρης μου εχει βαλει τα ορια του απο τωρα

δηλαδη: Σας  αγαπαω σας σεβομαι αλλα ΩΣ  ΕΚΕΙ στα πρωσοπιλα μου κ στην οικογενεια μου δεν σας περνει 
ακομα και οταν με το καλο ερθει μωρακι τα ονοματα σας ξεχαστετα 
θα βαλουμε της παναγιας και της ειρηνης χρυσοβαλαντου 
1+1 κανουν 2 τελος 



Υ.Γ  ξεχασα να σας πω οτι απο τον 1ο αντρα μου χωρισα επειδη επρεπε να κανουμε οτι λεει η..........μαμα!!!!!!!!  
και φυσικα στα δυσκολα??????????? κεντερης!
οποτε την μερα που ειχαμε επετειο γαμου του δινω το χαρτι της αιτησης διαζυγιου κ του λεω: τι να σε κανω μαζι μου στα ευκολα αν δεν σε εχω στα δυσκολα αντε κ καλο θηλασμο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...